دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
دهک های درآمدی
حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از محاسبات بودجه
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / مجلس شورای اسلامی / رحیم زارع / مجلس یازدهم / مالیات / بودجه1400 / دولت / کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی / سرمایه گذاری / دهک های درآمدی / بودجه ۱۴۰۰
حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از محاسبات بودجه
تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون تلفیق از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در این کمیسیون خبر داد و گفت: مردم مطمئن باشند تفاوت نرخ ارز در سلامت، معیشت، آموزش و تولید لحاظ خواهد شد.
دخل و خرج خانوارها در سال گذشته چگونه بود؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / دهک درآمدی / مرکز آمار ایران / پرسش از خبر / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / دهک های درآمدی
دخل و خرج خانوارها در سال گذشته چگونه بود؟
تهران - ایرنا - بررسی نمودارهای مرکز آمار گویای آن است که سال گذشته هر خانوار شهری به طور میانگین ۵۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان درآمد داشته و ۴۷ میلیون و ۴۳۷ هزار تومان هزینه کرده است.
کارکنان دولت در کدام دهک های درآمدی قرار دارند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
کارکنان دولت در کدام دهک های درآمدی قرار دارند؟
براساس آمارهای هزینه درآمد خانوار در سال 1398، حدود 80 درصد از کارمندان دولت در 5 دهک بالای درآمدی و 60 درصد در سه دهک بالای درآمدی قرار دارند به بیان ساده‌تر وضعیت معیشتی 80 درصد از کارمندان دولت از متوسط جامعه بهتر است.
سخنگوی کمیسیون صنایع: هزینه‌ها و درآمدهای بودجه ۱۴۰۰ برابر نیست
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / مجلس شورای اسلامی / سازمان برنامه و بودجه / بودجه1400 / درآمدهای نفتی / دیوان محاسبات کشور / دهک های درآمدی
سخنگوی کمیسیون صنایع: هزینه‌ها و درآمدهای بودجه ۱۴۰۰ برابر نیست
تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن از بررسی بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: رشد هزینه‌ها در بودجه نسبت به سال گذشته ۴۶ و درآمدها ۱۰ درصد است که برابر نیست.
یلدای متفاوت قرن / خرج چله معادل دستمزد ۴ روز یک کارگر ساده
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
یلدای متفاوت قرن / خرج چله معادل دستمزد ۴ روز یک کارگر ساده
در حال حاضر هزینه یک دورهمی شب یلدا برای یک خانواده ۴ نفر با احتساب یک شام ساده، آجیل و میوه چیزی حدود ۴۰۰ هزار تومان تمام می‌شود که تقربیا معادل دستمزد ۴ روز یک کارگر ساده است. در چنین شرایطی شاید اگر کرونا هم نبود بسیاری از دهک های درآمدی پایین قادر به برگزاری دورهمی شب چله نبودند.
پرداخت یارانه معیشتی کرونا از فردا شب به افراد تحت پوشش
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / کرونا / یارانه معیشتی / سازمان هدفمندسازی یارانه ها / دهک های درآمدی
پرداخت یارانه معیشتی کرونا از فردا شب به افراد تحت پوشش
تهران- ایرنا- اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه کمک معیشتی کرونا را اعلام کرد.
خودتان ببینید در چه دهک درآمدی هستید
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / معیشت مردم / دهک های درآمدی
خودتان ببینید در چه دهک درآمدی هستید
اگر درآمد ماهانه شما ۳ تا ۴ میلیون تومان بوده، احتمالا در دهک‌های میانی جامعه قرار دارید. اگر خانوار شما بیش از ۵ میلیون تومان در ماه درآمد دارد، احتمالا در دهک هفتم و هشتم قرار می‌گیرید. اما برای اینکه جزو ۱۰ درصد بالایی جامعه باشید، باید اعضای خانوار بیش از ۱۰ میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشند.
شناسایی دهک خانوار براساس درآمد ماهانه
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / دهک درآمدی / دهک های درآمدی / درآمد دهک ها
شناسایی دهک خانوار براساس درآمد ماهانه
اقتصاد نیوز : در کدام دهک جامعه قرار دارید؟ بر اساس درآمد ماهانه خانوار خود و بر مبنای داده های رسمی مرکز آمار، می توانید به این سوال پاسخ دهید.
تاثیر برجام بر رفاه مادی دهک‌های درآمدی چه بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
تاثیر برجام بر رفاه مادی دهک‌های درآمدی چه بود؟
گزارش سازمان برنامه و بودجه نشان می‌دهد که در اثر اعمال تحریم‌های ابتدای دهه ۹۰ تمام دهک های درآمدی با کاهش رفاه مادی بین ۱۰ تا ۲۰ درصدی مواجه شده اما بعد از برجام وضعیت بین پنج تا۱۰ درصد بهبود یافته است.
جزئیات کاهش مصرف کالا‌های اساسی در خانوار‌های دهک‌های مختلف +جدول
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / کالاهای اساسی / دهک های درآمدی
جزئیات کاهش مصرف کالا‌های اساسی در خانوار‌های دهک‌های مختلف +جدول
بررسی‌ها نشان می‌دهد، مصرف کالا‌های اساسی در سبد مصرفی خانوار کاهش داشته است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / تورم / تورم دهک های درآمدی
تورم دهک‌های درآمدی در خرداد ۱۳۹۹چقدر بود؟
به گزارش مهر به نقل از مرکز آمار ایران، نرخ تورم کل کشور در خرداد ماه ١٣٩٩ برابر ٢٧, ٨ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٢٥.٨ درصد برای دهک اول تا ٣٠.٠ درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ٢٥.٤ درصد برای دهک اول تا ٢٧.٩ درصد برای دهک دهم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین ٢٦.١ درصد برای دهک اول تا ٣٠.٥ درصد برای دهک دهم است.
برنامه امسال وزارت صمت تولید ۱۱.۶ میلیون دستگاه لوازم خانگی است
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / استانی-اقتصادی / واردات / لوازم خانگی / ساخت داخل
برنامه امسال وزارت صمت تولید ۱۱.۶ میلیون دستگاه لوازم خانگی است
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه برنامه امسال وزارت صمت تولید ۱۱.۶ میلیون دستگاه لوازم خانگی است، گفت: امیدواریم بتوانیم سبدی از محصولات را برای طیفی از دهک های درآمدی داشته باشیم و بتوانیم نسبت به تولید لوازم خانگی با قیمت اقتصادی برای مصرف کنندگان در دهک های مختلف اقدام کنیم.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / کرونا / کردستان / بحران مالی / سنندج / کمک های مردمی / اقتصاد کرونا / دهک های درآمدی / مجله تصویری کرونا
تهیه و توزیع بسته‌های غذایی در بین اقشار کم‌درآمد‎
ایرنا - سنندج - شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کسب و کار، شرایط خاص این روزهای جامعه و آسیب پذیری اقشار کم‌درآمد، جوانان و فعالان مدنی شهر سنندج را برآن داشت که با راه‌اندازی کمپینی مردمی(سنه ی سه ربه رز) در حمایت از آن‌ها نسبت به تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی غذایی در بین آن‌ها اقدام کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / سهمیه بندی بنزین / دهک های درآمدی
حذف یارانه دهک‌های بالا به عدالت اجتماعی منجر می‌شود
ایلنا: از ثمرات کاهش مصرف بنزین، افزایش ارزآوری برای کشور و در نهایت کم شدن فشار اقتصادی است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / یارانه بنزینی / یارانه نقدی / یارانه معیشتی / ملاک ارزیابی / سطح در / دهک های درآمدی
آیا ملاک‌های حذف یارانه بنزین عادلانه است؟
وحید محمودی استاد دانشگاه تهران با اشاره به ملاک‌های درنظر گرفته شده از سوی دولت برای پرداخت کمک‌های نقدی معیشتی، گفت: ما در مطالعات حوزه پرداخت یارانه سه نوع هدفگیری داریم، اولین نوع هدف‌گیری کامل بوده، در این مورد ما تمام جامعه هدف را شناسایی کردیم و معلوم است که به چه کسی می‌خواهیم یارانه بدهیم، بنابراین شناسایی از قبل انجام شده و بانک‌های اطلاعاتی این دهک‌ها و گروه‌های درآمدی مشخص است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
دولت در رفع موانع تولید و اصلاح قوانین کوشا باشد
اگرچه تنگناهای معیشتی و وضعیت اقتصادی دشوار سال های اخیر، منجر به کاهش قدرت خرید برخی از دهک های درآمدی جامعه شده است اما شرکت مینو با قیمت گذاری منصفانه و کمترین افزایش نرخ، تلاش دارد تا این محصولات از سبد مصرفی خانوارها حذف نشود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / یارانه / هدفمند سازی یارانه ها / ایسپا / دهک های درآمدی
نتایج یک نظرسنجی: مردم خواهان قطع یارانه‌ی ثروتمندان هستند
تهران-ایرنا- نظر سنجی«ایسپا» نشان می­‌دهد دو سوم مردم ایران خواهان صرف منابع حاصل از قطع یارانه‌ی ثروتمندان به نفع قشر محروم هستند. تنها ۱.۵ درصد مردم می­ گویند یارانه فعلی «بخش زیادی» از هزینه ­های آنان را پوشش می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
کاهش هزینه اجتماعی حذف یارانه پردرآمدها با افزایش دقت در شناسایی دهک های درآمدی
یک اقتصاددان با اشاره به ضرورت اجرای کامل و بدون فوت وقت تبصره 14 قانون بودجه کل کشور گفت: افزایش دقت در شناسایی دهک‌های درآمدی و بررسی درخواست معترضین به حذف یارانه نقدی خود، هزینه اجتماعی احتمالی را به حداقل ممکن خواهد رساند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / مدیریت مصرف انرژی / بهینه سازی مصرف انرژی / هدفمند سازی یارانه ها
اصلاح قیمت حامل های انرژی، بعد از تعیین تکلیف یارانه‌ی خانوارها
تهران-ایرنا- ضرورت اصلاح قیمت حامل های انرژی امری اجتناب ناپذیر به شمار می رود اما  بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و به ویژه تعیین تکلیف یارانه ها و سهم دهک های درآمدی پایین ممکن است تبعات منفی زیادی در بر داشته باشد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •