یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
رضا شهرستانی
شیوه‌نامه جدید فولاد، رانت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی ایجاد می‌کند/ صادرات زمین‌گیر می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / فولاد / شمش فولاد / رانت اقتصادی / رضا شهرستانی / انجمن تولیدکنندگان فولاد
شیوه‌نامه جدید فولاد، رانت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی ایجاد می‌کند/ صادرات زمین‌گیر می‌شود
عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه شیوه‌نامه جدید فولاد رانت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی ایجاد می‌کند، گفت: با این شیوه‌نامه می‌خواهند رانت را به کل زنجیره فولاد تعمیم بدهند.
مقصر اصلی التهاب بازار فولاد، وزارت صمت است
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / دلار / رقابت / صنعت فولاد / فولاد / قیمت گذاری
مقصر اصلی التهاب بازار فولاد، وزارت صمت است
ایلنا: رضا شهرستانی، عضو هیات مدیره انجمن فولاد گفت: وزارت صمت با تصمیمات اشتباهی که گرفته است باعث تمام نابسامانی است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / بورس کالا / حقوق / رشد / صنعت / فولاد
اخبار
سیدرضا شهرستانی، عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد اظهار داشت: در این جلسه اجرای دستورالعمل وزارت صنعت منتفی شد و در عوض قرار شد علاوه بر شمش فولاد، محصولات فولادی نیز در بورس کالا عرضه شود.
قیمت‌گذاری دستوری فولاد لغو شد/ عرضه کل زنجیره فولاد در بورس
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / رضا شهرستانی / بورس کالا / قیمت فولاد / قیمت گذاری / انجمن تولیدکنندگان فولاد
قیمت‌گذاری دستوری فولاد لغو شد/ عرضه کل زنجیره فولاد در بورس
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
رانت در یک قدمی نرخ‌گذاری دستوری فولاد در بورس
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد معتقد است؛ فولاد، صنعتی ارزآور است از اینرو طرح‌های تعیین قیمت دستوری نه تنها باعث ثبات و تضمین بازار این محصول نیست بلکه روند توسعه زنجیره تولید فولاد را به مخاطره می‌اندازد.معمای توزیع و قیمت‌گذاری فولاد زنجیره فولاد هر روز پیچیده‌تر می‌شود تا جایی که هنوز پس از گذشت ۷ ماه از سال ۹۹ هنوز فعالان این عرصه با مشکلات قیمتی و عرضه این محصولات بازار سردرگمی را می‌گذرانند.به گزارش اقتصاد۲۴، به تازگی علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در راستای بررسی قیمت فولاد و با اشاره به اینکه براساس قانون باید فولاد در بورس عرضه شود، چنین ابراز کرد که در راستای اجماع تشکل‌های بخش خصوصی، دولت و مجلس مقرر شد، بعد از ابلاغ دولت هرچه سریعتر فولاد در بازار سرمایه عرضه و …
عرضه فولاد به شیوه مچینگ حذف شود/ تقاضای کاذب در بازار فولاد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / فولاد / بورس کالا / مچینگ / انجمن تولیدکنندگان فولاد / رضا شهرستانی
عرضه فولاد به شیوه مچینگ حذف شود/ تقاضای کاذب در بازار فولاد
عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد، گفت: عرضه فولاد به شیوه مچینگ باید کاملاً حذف شود و کلیه محصولات فولادی در بورس کالا ارائه شوند.
کاهش تقاضای سفته بازی در بازار فولاد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ایران / بازی / بورس کالا / فولاد / هیئت مدیره
کاهش تقاضای سفته بازی در بازار فولاد
سیدرضا شهرستانی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره کاهش قیمت فولاد در روزهای اخیر، آن را یکی از نتایج مثبت تصمیمات اخیر وزارت صمت در مدیریت تقاضای فولاد دانست و گفت: با تصمیماتی که وزارت صمت در یکی دو ماه اخیر و پس از روی کار آمدن دکتر مدرس خیابانی به عنوان سرپرست این وزارتخانه اتخاذ کرده، خوشبختانه تقاضای سفته بازی و سوداگری از بازار فولاد در حال خارج شدن است که نتیجه این اقدام مهم، کاهش قیمت فولاد هم در بورس کالا و هم در کف بازار است.
خروج فولاد از بورس کالا اشتباه است/ گرانفروشی فولاد از ناحیه صنایع بالا دستی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سیدرضا شهرستانی / بورس کالا / صنعت فولاد
خروج فولاد از بورس کالا اشتباه است/ گرانفروشی فولاد از ناحیه صنایع بالا دستی
شهرستانی، عضو هیئت مدیره انجمن فولاد ایران گفت: خروج فولاد از بورس کالا اشتباه محض است.
خروج فولاد از بورس، اقدامی انتحاری برای دولت است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
خروج فولاد از بورس، اقدامی انتحاری برای دولت است
رضا شهرستانی با تکذیب انتشار خبر خروج محصولات فولادی از بورس کالا گفت: دولت به خوبی از عواقب اقدام انتحاری خروج فولاد از بورس کالا آگاه کرد و به نظر می‌رسد که این موضوع در حد حرف و تهدید بوده است.
انتقاد شدید عضو هیئت مدیره انجمن فولاد از معاون وزیر صمت
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / تجارت / فولاد / معاون / معاون وزیر / هیئت مدیره
انتقاد شدید عضو هیئت مدیره انجمن فولاد از معاون وزیر صمت
سید رضا شهرستانی عضو هیئت‌ مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور با انتقاد شدید از عملکرد معاون صنایع معدنی وزارت صمت، گفت: آقای داریوش اسماعیلی به هیچ عنوان مناسب این جایگاه نیست، از سویی به صرف اینکه دو دوره در کمیسیون صنایع مجلس عضو بوده، نمی‌تواند صنایع معدنی را مدیریت کند، زیرا که از پیچ و خم‌ها و همچنین پیچیدگی‌ها و گرفتاری‌های این کار سر رشته ندارد، او حتی سابقه یک هفته فعالیت کار تجاری و صادرات و واردات را دارا نیست.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / فولاد / رضا شهرستانی
قیمت دستوری فولاد همان توزیع دلار ارزان است/ دلالان، برنده اصلی بازار دستوری
ایلنا: تصور کنید دلار ۱۴هزارتومانی بازار را به قیمت ۱۰ هزارتومانی دولتی بفروشید، مشخص است که چه آفت رانتی گریبانگیر عرضه و تقاضای بازار ارز خواهد شد که فروش فولاد با…
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
​ طرح «طراوت» بانک صادرات ایران با تامین مالی ویژه، ناجی فولادسازان شد
عضو هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه ارائه طرح «طراوت» بانک صادرات ایران جریان تولید و صادرات کل زنجیره فولاد را حفظ می‌کند، مطرح کرد: ارائه طرح‌های ویژه در زمینه تامین مالی از سوی بانک‌ها به تولیدکنندگان می‌تواند صنعت فولاد را به اهداف طرح جامع فولاد نزدیک کند.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از «اقتصادنامه»، رضا شهرستانی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: هدف طرح طراوت، حمایت از تمامی زنجیره تولید و مصرف است. در واقع واحدهای تولیدی که محصولات خود را به صورت نسیه به خریداران در ازای اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار صادره توسط شعب بانک صادرات ایران بفروشند، می‌توانند از تسهیلات ریالی در قالب عقد خرید دین استفاده کنند.وی افزود: این طرح می‌تواند کل زنجیره تولید از مواد …
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
ایستادگی فولاد در برابر دیوار تحریم
گروه اقتصادی: واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاست «فشار حداکثری» سعی در تشدید تحریم‌ها و تحت فشار گذاشتن ایران کرده است. در ادامه این فشار‌ها علیه ایران، روز نهم مه، وزارت خزانه‌داری آمریکا دستور اجرایی جدید ترامپ برای تحریم بخش آهن، فولاد، آلومینیوم و مس را صادر و ابلاغ کرد. بنا بر دستور اجرایی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا صادر کرده؛ بخش فلزات و معادن ایران مشمول تحریم شده و این تحریم‌ها شامل صادرات آهن، آلومینیوم، فولاد و مس است.وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه (۱۷ دسامبر) با صدور بیانیه‌ای به نهاد‌ها یا افراد در سطح جهان هشدار داده در صورت انتقال یا صادرات دو ماده مهم به ایران که در صنایع فولادسازی کاربرد دارند، با تحریم مواجه خواهند شد. به نوشته «وبگاه وزارت خارجه آمریکا»، «کک …
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
سندیکای لوله و پروفیل به دنبال خرید ارزان و فروش مازاد ورق است
رضا شهرستانی، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران می گوید که سندیکای لوله و پروفیل سال‌هاست که به دنبال خرید ارزان و فروش مازاد آن هستند و با هر میزان عرضه ورق فولادی در بورس ابراز گلایه دارند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۸
رانت ۳ هزار میلیارد تومانی در بازار فولاد
شفقنا اقتصادی_ رضا شهرستانی با اشاره به اینکه تولید فولاد در سال گذشته نسبت به سال ۹۶ شاهد رشد ۱۵ درصدی بوده است، اظهار داشت: اما در بخش مصرف داخلی نسبت به سال ۹۶ کاهش ۵ درصدی را تجربه کرده‌ایم. به گزارش شفقنا اقتصادی، وی با بیان اینکه متأسفانه در بخش صادارت به رقم ۱۲ […]
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
صدور بیش از 150 بخشنامه ضد و نقیض تولید را زمین‌گیر کرد
رضا شهرستانی عضو انجمن فولاد با اعلام اینکه باید مشکلات صادرات برای صادرکنندگان و تولیدکنندگان به نحو مناسبی مدیریت و رفع شود، عنوان کرد: در سال 97 بیش از 150 بخشنامه ضد و نقیض برای تولیدکنندگان صادر شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •