چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
روز جهانی خاک
خنثی سازی ۷ بمب آمریکایی متعلق به جنگ جهانی دوم
تابناک / ۲ روز قبل / ...
خنثی سازی ۷ بمب آمریکایی متعلق به جنگ جهانی دوم
،‌پلیس آلمان روز یکشنبه اعلام کرد یگان ویژه خنثی سازی بمب، ۷ بمب متعلق به جنگ جهانی دوم را در نزدیکی برلین خنثی کرد. این عملیات در محلی به اجرا در آمد که قرار است خودروساز آمریکایی تسلا نخستین کارخانه خود را در خاک اروپا بنا کند.
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
شراکت شهر و دانشگاه
اگرچه شروع طرح ساماندهی و توسعه پردیس مرکزی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، به دهه 1370 و حاکمیت رویکردهای از بالا به پایین و تصمیم‌گیری‌های یک طرفه بازمی‌گردد اما در سال‌های اخیر دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران با درک اهمیت حقوق شهروندان و اهمیت مسوولیت اجتماعی دانشگاه اقدام به بازنگری طرح براساس رویکرد «مشارکت و همکاری متقابل میان شهر و دانشگاه» کرده‌اند. دانشگاه نه شرکتی خصوصی است و نه بنگاهی اقتصادی، دانشگاه تهران بخشی از سرمایه معنوی و دارایی مشترک تمامی مردم ایران است و روزآمد کردن و تعالی آن هدفی جمعی و ملی است. واقعیت آن است که در عرصه رقابت‌های جهانی و منطقه‌ای نمی‌توان با میراثی که تعلق به دهه 1310 شمسی دارد به رقابت با …
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
مرگ‌زارهای غیر نظامیان
جنگ در دنیای جدید به کلی از جنگ در‌ دنیای پیش از صنعت متفاوت است. جنگ‌های قدیم رودررویی دو لشکر در بیابان یا دشتی بود و اغلب پس از چند روز یا چند ماه جنگیدن یک طرف ماجرا تسلیم می‌شد. حداکثر چیزی که وجود داشت تعدادی کشته و مجروح بود که احتمالا آنان نیز درمان نمی‌شدند و فوت می‌کردند. تعداد کشته‌ها نیز به نسبت جمعیت آنچنان زیاد نبود که در زندگی روزمره جامعه اختلال ایجاد کند. بدترین جنگ‌ها حملات مغول بود که کشتاری وسیع راه می‌انداختند و آبادی‌ها را ویران می‌کردند. در این مورد هم اگرچه بسیار جنایت‌کارانه بود، ولی ماجرا محدود به همان منطقه می‌ماند و پس از چند‌سال زندگی جدید آغاز می‌شد. ولی جنگ در دنیای مدرن به کلی متفاوت است. هنوز …
الف / ۴ روز قبل / بین‌المللی
عراقی‌ها، بی‌بی‌سی را مجبور به اعتراف کردند
شبکه جهانی بی بی سی در گزارشی نوشت که از صبح روز جمعه جمعیت عظیمی برای مخالفت با حضور نظامی آمریکا در خاک عراق به خیابانهای بغداد آمده‌اند.
  تضاهرات ضد آمریکایی  خروج نظامیان از عراق
بی بی سی: جمعیت عظیمی علیه آمریکا به خیابانهای بغداد آمدند
فارس / ۴ روز قبل / بین‌المللی
بی بی سی: جمعیت عظیمی علیه آمریکا به خیابانهای بغداد آمدند
شبکه جهانی بی بی سی در گزارشی نوشت که از صبح روز جمعه جمعیت عظیمی برای مخالفت با حضور نظامی آمریکا در خاک عراق به خیابانهای بغداد آمده‌اند.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
جان 22‌میلیون یمنی در خطر است
روزنامه «الثوره» یمن روز دوشنبه در گزارشی از تأثیرات تجاوز وحشیانه ائتلاف سعودی به این کشور و محاصره آن به وسیله نیروهای این ائتلاف به نقل از گزارش مجامع بین‌المللی هشدار داد: «گرسنگی و کمبود مواد غذایی بر اثر محاصره همه‌جانبه، جان 22‌میلیون یمنی را تهدید می‌کند.»این روزنامه در این گزارش آورده است: «پنج ‌سال از تجاوز وحشیانه ائتلاف سعودی به یمن می‌گذرد و هنوز هم این جنایات به اشکال و تصاویر متعدد علیه مردم این کشور ادامه دارد، تجاوز وحشیانه و بی‌رحمانه‌ای که همه بخش‌های اقتصادی و عمرانی یمن را نابود می‌کند و ضمن از بین‌بردن زیرساخت‌های این کشور، مردم بی‌گناه آن اعم از کودک، زن، مرد و سالخوردگان را به‌طور …
انتقام سر ساعت
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
انتقام سر ساعت
ساعت یک و 20دقیقه بامداد روز چهارشنبه  دقیقا در همان ساعتی که سردار سلیمانی مورد حمله آمریکا قرار گرفته بود، 15موشک از خاک ایران به سمت بزرگ‌ترین پایگاه آمریکا در خاورمیانه شلیک شد. این نخستین حمله به یک پایگاه نظامی آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم است که یک کشور مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد. در واقع ایران درست زمانی که از مناسک تشییع و تدفین شهید سردار سلیمانی فارغ شد، فرمان اجرای عملیات انتقام را صادر کرد. براساس روایت مقام‌های ایرانی، از 15موشکی که به سمت پایگاه عین‌الاسد شلیک شده است 14فروند آن به …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
گل سرخی بر کلاه
ستوان "جان بلانکارد" از روی نیکمت برخاست. لباسش را مرتب کرد و به تماشای انبوه جمعیت که راه خود را از میان ایستگاه بزرگ مرکزی پیش می‏گرفتند مشغول شد.او به دنبال دختری می‌گشت که چهره او را هرگز ندیده بود اما قلبش را می‌شناخت، دختری با یک گل سرخ. از سیزده ماه پیش کنجکاو دیدن او شده بود. از کتابخانه مرکزی فلوریدا، با برداشتن کتابی از قفسه، ناگهان خود را شیفته و مسحور یافته بود. اما نه شیفته کلمات کتاب، بلکه شیفته یادداشت‌‏هایی با مداد که در حاشیه صفحات آن به چشم می‌خورد. دست خطی لطیف که از ذهنی هشیار و درون ‏بین و باطنی ژرف خبر داشت. در صفحه اول "جان" توانست نام صاحب کتاب را بیابد: "دوشیزه هالیس می‏نل". با اندکی جست و جو و صرف وقت او توانست نشانی دوشیزه هالیس را پیدا کند."جان" برای او نامه ‏ای نوشت …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
بامداد تروریسم آمریکایی
گروه ایران و جهان - بامداد جمعه با اقدام تروریستی نیروهای آمریکایی در حمله به خودروی حامل سرلشگر قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد، فرمانده سپاه قدس ایران به شهادت رسید؛ شهادتی که به سرعت به خبر اول اکثر رسانه‌های جهانی تبدیل شد. بنا به اظهار ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق، در حدود ساعت یک بامداد روز جمعه دو خودرو که در حال انتقال شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس از فرودگاه بغداد به سمت شهر بودند، هدف حملات موشکی نیروهای آمریکایی قرار گرفتند و در این حمله تروریستی تمامی 10 نفر همراهان سردار سلیمانی از جمله ابومهدی المهندس معاون حشد الشعبی به مقام شهادت نائل آمدند.درپی این اقدام تروریستی آشکار، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید حمله پهپادی به خودروی حامل سردار سلیمانی در …
عرضه نخستین تسلای چینی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
عرضه نخستین تسلای چینی
شرکت تسلا نخستین بخش از مدل‌های تسلا 3 را به مشتریانی که ثبت‌نام کرده بودند، تحویل داد و این درحالی است که کمتر از یک سال از آغاز فعالیت کارخانه گیگافاکتوری تسلا در شانگهای می‌گذرد و از این حیث این خودروساز آمریکایی یک رکورد جهانی را به نام خود ثبت کرده است. قرار است در ماه ژانویه، حجم تحویل محصولات تسلا به مشتریان چینی افزایش یابد. در روز 30 دسامبر، تسلا 15 دستگاه از مدل‌های «تسلا3» را در مراسمی به‌طور نمادین به کارکنان گیگافاکتوری تحویل داد تا نخستین محصولات تولیدی تسلا در خارج از خاک ایالات‌متحده تحویل مشتریان شود. کارخانه شانگهای که نزدیک به یک سال از آغاز فعالیتش می‌گذرد، در راستای برنامه تسلا برای تقویت حضور در بزرگترین بازار خودروی جهان ساخته شد. از سوی دیگر تسلا می‌تواند با تولید محصولاتش …
رییس انجمن علوم خاک ایران: یک ریال تاکنون برای مدیریت خاک اختصاص نیافته است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
رییس انجمن علوم خاک ایران: یک ریال تاکنون برای مدیریت خاک اختصاص نیافته است
کرج – ایرنا – رییس انجمن علوم خاک ایران گفت: در برنامه ششم توسعه مصوب شد تا سالانه ۵۰۰ هزار هکتار طرح های حفاظت خاک انجام شود ولی متاسفانه تاکنون حتی یک ریال برای این موضوع اختصاص نیافته است.
  روز جهانی خاک  استان البرز  فرسایش خاک
میزگردی برای نجات
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
میزگردی برای نجات "خاک" از کما!
شعار امسال روز جهانی خاک در حالی از سوی سازمان خوار و بار جهانی(فائو) "جلوگیری از فرسایش خاک برای حفظ آینده ما" اعلام شده که آمارها نشان می‌دهد وضعیت خاک از نظر فرسایش در کشور ما وضعیت خوبی ندارد و بنا به عقیده برخی صاحبنظران، خاک در وضعیت "کما" به سر می‌برد و برای زنده ماندن نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد.
  استانی-اقتصادی  روزجهانی خاک  میزگرد ایسنا  کرمانشاه
رییس انجمن آبخیزداری ایران: فرسایش خاک نخستین معضل زیست‌محیطی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
رییس انجمن آبخیزداری ایران: فرسایش خاک نخستین معضل زیست‌محیطی است
همدان- ایرنا- رییس انجمن آبخیزداری ایران گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از معضلات زیست‌محیطی جامعه جهانی، مربوط به فرسایش خاک است که در رده نخست این حوزه قرار می‌گیرد.
  روز جهانی خاک  سازمان حفاظت محیط زیست  دانشگاه ملایر  همدان  ملایر  آبخیزداری
درخواست فائو از کشورهای عضو/۴ راهکار برای حفاظت از خاک
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
درخواست فائو از کشورهای عضو/۴ راهکار برای حفاظت از خاک
فائو از کشورهای عضو این سازمان خواست تا شیوه‌های مدیریت خاک و کشاورزی بهینه‌تری همچون بوم‌شناسی‌کشاورزی، کشاورزی ارگانیک، کشاورزی حفاظتی و دارکشت‌ورزی را به منظور حفاظت از خاک اتخاذ کنند.
  فائو  روز جهانی خاک  کشاورزی
رسانه ها چقدر برای خاک ارزش قائل اند
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
رسانه ها چقدر برای خاک ارزش قائل اند
شفقنا رسانه- امیرحسین عباسی*: پنجم دسامبر برابر با چهاردهم آذر از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد به‌عنوان روز جهانی خاک نام‌گذاری شده است. شاید اسم خاک را در طول روز زیاد شنیده باشیم، اما درکی از اهمیت آن در زندگی خود نداشته باشیم؛ این عنصر حیات بخش نقش مهمی در امنیت غذایی و اکوسیستم دارد و یکی از […]
فرسایش خاک، مهم‌ترین چالش آتی زمین خواهد بود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / علمی و آموزشی
فرسایش خاک، مهم‌ترین چالش آتی زمین خواهد بود
تهران- ایرنا- پنجم دسامبر برابر با چهاردهم آذر از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد به‌عنوان روز جهانی خاک نام‌گذاری و شعار امسال این روز «توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما » تعیین شده است، چرا که فرسایش خاک به عنوان مهم‌ترین چالش آینده زیست‌کره مطرح می‌شود.
  محیط زیست  روز جهانی حفاظت از خاک
«توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما» شعار روز جهانی خاک
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اجتماعی
«توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما» شعار روز جهانی خاک
شعار روز جهانی خاک در سال ۲۰۱۹ توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما  انتخاب شده است و هدف آن افزایش آگاهی مردم و دولت‌ها در مورد اثرات سوء ناشی از فرسایش خاک است.
  لایحه حفاظت از خاک  سازمان حفاظت از محیط زیست  وزارت جهاد کشاورزی  مجلس شورای اسلامی  فرسایش خاک  روز جهانی خاک
سه مشکل مهم بخش کشاورزی ناشی از چالش خاک است  / قصد بحث با واردات‌چی ها را ندارم
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
سه مشکل مهم بخش کشاورزی ناشی از چالش خاک است / قصد بحث با واردات‌چی ها را ندارم
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه مشکلات بخش کشاورزی در ارتباط مستقیم با خاک هستند، گفت: همه این چالش‌ها با تغییر نگرش و تغییر رفتار با خاک قابل حل است.
  عباس کشاورز  دریاچه ارومیه  روز جهانی خاک  وزارت جهاد کشاورزی
کاهش ۴ درصدی عملکرد محصولات کشاورزی به دلیل فرسایش خاک
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
کاهش ۴ درصدی عملکرد محصولات کشاورزی به دلیل فرسایش خاک
نماینده فائو در ایران با بیان اینکه فرسایش خاک هر ساله موجب کاهش ۴ درصدی عملکرد محصولات کشاورزی در جهان است از اعلام آمادگی این سازمان برای کمک به ایران در زمینه مدیریت منابع خاک خبر داد.
  جمهوری اسلامی ایران  روز جهانی خاک  فرسایش خاک
سالانه ۵۶ میلیارد دلار برای مقابله با فرسایش خاک هزینه می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
سالانه ۵۶ میلیارد دلار برای مقابله با فرسایش خاک هزینه می شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ۵۶ میلیارد دلار برای فرسایش خاک هزینه می کنیم، گفت: ۵ برابر مواد غذایی و محصولات اساسی در سال آینده صرف فرسایش خاک می شود.
  کاظم خاوازی  جهاد کشاورزی  روز جهانی خاک
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
سعید ملایی در نهایت تبعه مغولستان شد!
جودوکار سابق ایران و دارنده مدال طلای جهان با حمایت ویژه رئیس جمهور مغولستان، گذرنامه این کشور را دریافت کرد و قرار است در مسابقات مسترز چین نیز برای این کشور مبارزه کند. به گزارش ایسنا، پس از آن‌که سعید ملایی جودوکار سابق ایران و دارنده مدال طلای جهان با پایان رقابت‌های جهانی ژاپن از بازگشت به ایران خودداری کرد، با حمایت ویژه رئیس فدراسیون جهانی جودو راهی آلمان شد و چندی پیش نیز اعلام شد اداره مهاجرت آلمان با اعطای پناهندگی به این جودوکار ایرانی نیز موافقت کرده است. ملایی چند روز پیش در گرنداسلم ژاپن با پرچم فدراسیون جهانی جودو نیز مبارزه کرد و خیلی زود از دور رقابت‌ها کنار رفت. اما پس از این اتفاق، ملایی با دعوت رسمی خاتماگین باتولگا رئیس‌جمهور مغولستان و رئیس سابق فدراسیون جودوی این کشور به …
همایش روز جهانی خاک در استان فارس برگزار می شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ...
همایش روز جهانی خاک در استان فارس برگزار می شود
مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان فارس گفت: به مناسبت پنجم دسامبر، روز جهانی خاک، همایشی با حضور مسئولان استانی در شیراز برگزار خواهد شد.
  استانی-اقتصادی  روزجهانی خاک
۷۰ هزار اصله نهال در چهارمحال و بختیاری غرس می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
۷۰ هزار اصله نهال در چهارمحال و بختیاری غرس می‌شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از غرس ۷۰ هزار اصله نهال در استان همزمان با روز جهانی خاک خبر داد.
  استانی-اجتماعی  منطقه چهارمحال و بختیاری  غرس نهال
آیت الله مهدوی کنی مخالف تسخیر سفارت آمریکا!
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سیاسی
آیت الله مهدوی کنی مخالف تسخیر سفارت آمریکا!
اعضای دولت موقت و کسانی چون بنی صدر و قطب زاده  سفارت یک کشور را خاک آن کشور دانسته و اشغال آن  و همچنین به گروگان گرفتن اعضای سفارت را به دور از آداب دیپلماتیک و تعهدات بین المللی ایران دانسته و معتقد بودند چنین حرکتی ضمن مخدوش کردن چهره ایران می‌تواند مخالفت سایر کشور‌ها علیه ایران را برانگیزد، ضمن اینکه حمله به سفارت یک کشور و گروگان گیری می‌تواند بهانه به دست آمریکا داده و تبلیغات وسیعی را علیه ایران در عرصه جهانی رقم زند. به ویژه اینکه این گروگان گیری ۴۴۴ روز به طول انجامید و از نظر بازرگان سبب شد که آمریکا سیاست‌های امنیتی بیشتری در کشور‌های منطقه اعمال کند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / ...
واکنش های گسترده جهانی به آغاز حمله ترکیه به شمال سوریه
شفقنا- حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه که مقامات ترکیه روز پنج شنبه از آغاز آن خبرداده اند، واکنش های گسترده ای را در سطح جهانی به همراه داشته است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، مصر با شدیدترین عبارتها تجاوز ترکیه به خاک سوریه را محکوم و خواستار حفظ حاکمیت سوریه، وحدت مردمی و تمامیت […]
نفت مهمتر از خون مردم یمن
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / بین‌المللی
نفت مهمتر از خون مردم یمن
تهران - ایرنا - انصارالله یمن روز شنبه 14 سپتامبر (23 شهریور) در حمله ای پهپادی، تاسیسات نفتی بقیق و خریص وابسته به آرامکو در عربستان سعودی را مورد حمله قرار داد؛ این حمله باعث کاهش تولید نفت عربستان سعودی به میزان تقریبی 50 درصد گردید و قیمت نفت در بازار جهانی نیز افزایش یافت؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در واکنش به این حمله تاکید کرد که در صورت لزوم و کمبود نفت از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا استفاده می کند؛ انصارالله هم ضمن قبول مسئولیت این حمله، آن را پاسخی به استمرار تجاوز نظامی عربستان سعودی به خاک یمن دانست.
  حمله پهپادهای یمنی به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان
نقش متفاوت سردار در تیم ملی
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / ورزشی
نقش متفاوت سردار در تیم ملی
شفقنا ورزشی – تیم ملی ایران، روز سه شنبه موفق شد تا هنگ‌کنگ را در خاک این کشور شکست دهد و گام اولش را برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ محکم بردارد. به گزارش شفقنا ورزشی ؛ حضور سردار آزمون در تیم ملی ایران همیشه با حاشیه‌های زیادی همراه بوده و این حاشیه‌ها تا جایی […]
چرا کتابخانه‌های مساجد پایتخت کتاب ایران خاک می‌خورند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / ...
چرا کتابخانه‌های مساجد پایتخت کتاب ایران خاک می‌خورند؟
در حالی یزد امسال عنوان پایتخت کتاب ایران را یدک می‌کشد که بسیاری از کتابخانه‌های مساجد این شهر میراث جهانی به دلیل فرسودگی و به روز نشدن یک به یک از گردونه فعالیت خارج می‌شوند و کم‌کم رو به فراموشی هستند.
  کتابخانه‌  مسجد
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / ...
حدیث نامکرر سردشت
گروه جامعه: 32 سال! دو سال بیش از سه دهه! این عدد، برای عمر انسان کوچک نیست؛ و اگر بدانیم که هنوز خاک شهری بعد از این همه سال بوی خردل می‌دهد و سینه مردمان نجات‌یافته‌اش از گاز شیمیایی خس‏خس می‌کند، می‌فهمیم که فاجعه به اندازه کل تاریخ عمر دارد.فردا 7 تیر است؛ روزی که به رویدادهای گوناگونی در تاریخ شناخته می‌شود. از ترور ولیعهد اتریش-مجارستان در سارایوو که بهانه آغاز جنگ جهانی اول شد بگیر تا انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و جمعی از یارانش که به همین مناسبت به‏عنوان روز قوه قضائیه نامگذاری شده است. اما در این میان، 32 سال پیش در چنین روزی، سردشت، شهری کوچک در استان آذربایجان‏غربی فکر نمی‌کرد که نامش به تلخی بوی گاز خردل در تقویم تاریخ این روز ثبت شود.سال‌های پایانی جنگ …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / ...
شرایط پیچیده و مشکوکی در منطقه حاکم است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح معتقد است شرایط بسیار پیچیده و مشکوکی در منطقه وجود دارد و سعودی‌ها نیز کورکورانه در کنار آمریکایی‌ها قرار گرفته‌اند.به گزارش ایلنا، تنش بین آمریکا و ایران بعد از خروج ترامپ از برجام افزایش یافته است. آمریکا هفته گذشته به دنبال حمله به دو نفتکش در دریای عمان، در تلاش برای ایجاد یک اجماع بین‌المللی علیه ایران بود اما پس از آنکه تلاش کاخ سفید برای متهم کردن ایران به دست داشتن در انفجار دو نفتکش غول پیکر در دریای عمان مورد اقبال جامعه جهانی قرار نگرفت، روز پنجشنبه شاهد ارسال یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا به خاک کشورمان بودیم که این پهپاد بعد از تجاوز به حریم سرزمینی کشورمان با آتش پدافند نیروهای مسلح ایران سرنگون شد. آمریکا تلاش می‌کند با انجام اقدامات …
یک هفته است که قانونی برای حمایت از خاک داریم/معرفی عوامل بیابان زایی
مهر / ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / اجتماعی
یک هفته است که قانونی برای حمایت از خاک داریم/معرفی عوامل بیابان زایی
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابان زایی از تصویب قانون حفاظت از خاک ابراز خرسندی کرد و از عوامل بیابان زایی و وظایف مسئولان سخن گفت.
  محمد درویش  لایحه حفاظت از خاک  بیابان زایی  بیابان زدایی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / ...
شکست معامله قرن در روز قدس
اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از طرف امام خمینی‌(ره) به عنوان روز جهانی قدس، باعث شد که موضوع فلسطین هیچ‌گاه به دست فراموشی سپرده نشود و هر سال صدای فریاد مظلومیت مردم این سرزمین به گوش دنیا برسد. به همین مناسبت روز گذشته مصادف با آخرین جمعه رمضان 1440 مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس با شعار محوری «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین» در سراسر کشور با حضور مردم و مسئولان برگزار شد. اما روز قدس امسال در شرایطی برگزار شد که دونالد ترامپ، رئیس‌ ایالات متحده آمریکا طرح «معامله قرن»‌ را مطرح کرده است. در این طرح قرار است در مقابل امتیازاتی به اسرائیل و الحاق بخشی از خاک اشغال شده به این رژیم، آنها با تشکیل دولت مستقل فلسطین موافقت کنند! طبق این طرح فلسطینیانی که از سرزمین خود رفتند …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۰۶ / ...
ترامپ نمی‌داند از ایران چه می‌خواهد
حسین موسویان سخنگوی پیشین پرونده هسته‌ای ایران در گفت‌و‌گو با شبکه ‌راشاتودی‌ روسیه، در پاسخ به سوالی درباره مقایسه اوضاع ایران و لیبی پیش از سال ۲۰۱۱ گفت: اول اینکه‌ ایران تاکنون توانسته در مقابل فشارها، تحریم‌ها، جنگ اقتصادی، جنگ سیاسی و جنگ اطلاعاتی آمریکا مقاومت کند. حتی آمریکا در تجاوز صدام به خاک ایران شریک شد و به تاسیسات نفتی ایران حمله کرد و ایران به مدت ۴۰ سال، بدون بمب هسته‌ای در مقابل آمریکا مقاومت کرده است.دوم اینکه‌ تمام فشارهای آمریکا به قصد تضعیف ایران بود اما بعد از ۴۰ سال، آمریکا با این واقعیت روبه‌رو شده است که ایران‌ اگر باثبات‌ترین و قدرتمندترین کشور منطقه نباشد، یکی از باثبات‌ترین و قدرتمندترین کشورهای منطقه است‌ بنابراین‌ ایران بدون بمب اتم هم قادر خواهد بود که با همین …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ / بین‌المللی
شهرکی به نام ترامپ در اسرائیل
نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید به نشان سپاس از دونالد ترامپ که ماه گذشته بلندی‌های جولان را بخشی از خاک اسرائیل شناخت، یکی از شهرک‌های احداثی در این منطقه اشغالی را ترامپ خواهد نامید. بنیامین نتانیاهو که برای پنجمین بار به عنوان نخست‌وزیری اسرائیل دست یافته یک روز پیش از انتخابات دو هفته پیش (دهم آوریل) وعده داده بود که در صورت پیروزی، اراضی اشغالی چون کرانه باختری رود اردن، بیت المقدس شرقی و بلندی‌های جولان را به خاک اسرائیل ضمیمه کند. او تنها چند روز پیش از انتخابات به واشنگتن و کاخ‌سفید رفت تا هنگام امضای سند به رسمیت شاختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان در کنار دونالد ترامپ قرار گیرد؛ اقدامی که با واکنش و محکومیت جهانی روبه‌رو شد. سوریه این تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا را حمله آشکار به حق حاکمیت …
سپاه پاسداران خار چشم استکبار جهانی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ / سیاسی
سپاه پاسداران خار چشم استکبار جهانی است
کرمانشاه- ایرنا- فرمانده قرارگاه ارتش در غرب کشور با تبریک روز پاسدار به پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران همواره خار چشم استکبار جهانی است و به برکت خون شهدا پوزه استکبار جهانی را به خاک می مالیم.
رمزخوانی از توییت نفتی ترامپ
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ / اقتصادی
رمزخوانی از توییت نفتی ترامپ
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه یک‌بار دیگر همانند ماه‌های گذشته صفحه توییتر خود را محلی برای اعمال فشار به اوپک قرار داد. او در اکانت توییتر خود به اوپک هشدار داد که بیش از این به کاهش عرضه نفت خام به بازار جهانی و رشد قیمت‌ها دامن نزند. ترامپ پیش از این نیز به خوبی نشان داده بود که نگران رشد قیمت نفت خام و انعکاس آثار آن در رشد قیمت سوخت در خاک آمریکا است.
سازمان ملل از منابع طبیعی گلستان قدردانی کرد
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ / علمی و آموزشی
سازمان ملل از منابع طبیعی گلستان قدردانی کرد
گرگان - ایرنا - سازمان ملل متحد با اعطای گواهینامه به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از برگزاری فعال هم اندیشی روز جهانی خاک توسط این اداره کل قدردانی کرد.
اعتماد آنلاین / ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ / ...
عکس روز اینستاگرام، شانگهای در شب
شانگهای با جمعیت 24 میلیون نفری پرجمعیت‌ترین شهر دنیا به حساب می‌آید. این شهر یک مرکز اقتصادی جهانی است و بندر آن پرترددترین بندر کانتینر دنیا به حساب می‌آید. شانگهای در دلتای رود یانگ تسه در جنوب پای رود یانگ‌تسه در میانه انتهای شرقی خاک اصلی چین قرار دارد.