پنجشنبه, ۸ اسفند, ۱۳۹۸ / 27 February, 2020
زندان فشافویه
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
درگیری مرگبار 2 زندانی
دعوای 2 سارق در زندان با قتل یکی از آنها پایان یافت.به‌گزارش همشهری، این حادثه ساعت ٨ صبح دوشنبه در زندان فشافویه رخ داد. بررسی‌ها حکایت از این داشت که قاتل و مقتول هر دو به اتهام سرقت منزل در زندان بودند. مقتول به اتهام سرقت از سوی دادگاه به یک سال و نیم زندان محکوم شده بود و ٤‌ماه بیشتر نمانده بود تا دوران محکومیتش تمام شود. متهم به قتل هم جرمش سرقت منزل بود که حدود ٦، ٧‌ماه قبل دستگیر شده و به زندان انتقال یافته بود. یافته‌های کارآگا‌هان نشان می‌داد که صبح روز حادثه زندانیان می‌توانستند برای هواخوری …
اردوگاه فشافویه مراحل بازسازی را به سرعت طی می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اجتماعی
اردوگاه فشافویه مراحل بازسازی را به سرعت طی می‌کند
تهران- ایرنا- مدیرکل زندان‌های استان تهران با حضور در اردوگاه فشافویه، روند اجرا و پیشرفت پروژه‌های در حال ساخت این مرکز را بررسی و اظهار امیدواری کرد که با افتتاح پروژه های جدید زمینه بهره‌مندی مددجویان از فضای بهتر اصلاحی و تربیتی فراهم شود.
  سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور  زندان فشافویه
کاهش آسیب با هنردرمانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
کاهش آسیب با هنردرمانی
تهران - ایرنا - هنردرمانی می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی آسیب‌دیدگان اجتماعی و مددجویان آزاد شده از زندان بگذارد و روحیات آنها را تلطیف کند. عده ای از مددجویان آزاد شده تاکنون در جلسات مددکاری زیادی حضور پیدا کرده‌اند اما قسمت‌های مهمی از ماجرای زندان رفتنشان را در جلسات تمرین و تکرار تئاتردرمانی مطرح کرده و پرده از نقطه‌های تاریک زندگی خود برداشتند.
  انجمن حمایت از خانواده زندانیان  زندان  تبادل زندانی  سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور  زندانیان زن  تئاتر  زندان اوین  زندان فشافویه  نمایش  زندانیان جرائم غیرعمد
من فریب خورده ام
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
من فریب خورده ام
تهران - ایرنا - زیبا زن ۴۶ ساله‌ای است که فریب همسرش را خورد، جرم وی را به گردن گرفت و وقتی فهمید چه اشتباهی کرده که دیگر خیلی دیر شده بود. این زن جوان به خاطر فرار از محیط پرتنش خانه پدری، تن به ازدواجی اشتباه داد که تاوان آن، ۱۸ سال حبس پشت میله‌های زندان بود. زیبا می‌گوید: من یک فریب خورده ام.
  زندان  زندانیان زن  زندان اوین  زندان فشافویه  زندانیان جرائم غیرعمد  آزادی زندانی
هوای مه‌آلود زندان‌ها، از قتل تا شتم؛ نظام تادیبی کشور به بیراهه می‌رود
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
هوای مه‌آلود زندان‌ها، از قتل تا شتم؛ نظام تادیبی کشور به بیراهه می‌رود
جوان زندانی سیاسی - امنیتی 21 ساله، سه ماه پیش از آنکه به دست یک قاتل محکوم به اعدام و یک قاچاقچی محکوم به حبس ابد به قتل برسد، به همراه برزان محمدی، زندانی سیاسی- امنیتی اهل سروآباد استان کردستان، دست به اعتصاب غذا زده و خواستار انتقال به زندان دیگر و رعایت اصل تفکیک جرایم شده بود، اما اعتراض و اعتصابش به جایی نرسید و درنهایت 20 خرداد امسال، با 30 ضربه چاقو در زندان فشافویه به قتل رسید.
یکی از قاتلان علیرضا شیرمحمدعلی اعدام شد
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
یکی از قاتلان علیرضا شیرمحمدعلی اعدام شد
یکی از متهمان پرونده جنایت زندان فشافویه بامداد روز گذشته اعدام شد.
  سیاست  شیر محمدی  اعدام  زندان  فشافویه
قاتل زندانی امنیتی در فشافویه قصاص شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / سیاسی
قاتل زندانی امنیتی در فشافویه قصاص شد
قاتل علی رضا شیر محمد علی که به اتهام توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام محکوم و در زندان فشافویه به سر می‌برد، قصاص شد.
قاتل شیرمحمدعلی، مقتول زندان فشافویه اعدام شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
قاتل شیرمحمدعلی، مقتول زندان فشافویه اعدام شد
حکم قصاص قاتل شیرمحمدعلی به اجرا آمد؛ محمدهادی عرفانیان کاسب؛ وکیل اولیای‌دم علیرضا شیرمحمدعلی با تأیید این خبر گفت: این حکم صبح روز گذشته (چهارشنبه) به اجرا درآمد.
اهمیت حفظ سلامت بازداشتی‌های اخیر
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / سیاسی
اهمیت حفظ سلامت بازداشتی‌های اخیر
انتظار می‌رود مسئولان قوه قضائیه در رسیدگی‌ها و بازدید‌ها از محل نگهداری بازداشت‌شدگان و اظهارات آنان در هر زمان و مکانی، ابتدا به همان گفته خودشان که اعتراض و انتقاد حق ذاتی همه مردم است، پایبند باشند و در عین حال، اصل اساسی قانون اساسی را که برای بیان اعتراض، تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌های بدون حمل سلاح آزاد است، مدنظر قرار دهند.
  اعتراضات آبان  زندان فشافویه
محاکمه مجدد «محمدعلی نجفی»، در هفته‌ای که گذشت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / سیاسی
محاکمه مجدد «محمدعلی نجفی»، در هفته‌ای که گذشت
محاکمه مجدد محمدعلی نجفی، دستگیری حدود 100 نفر از عوامل اصلی اغتشاشات اخیر، بازدید مقامات قضایی از زندان اوین و فشافویه و ... گزیده اخبار حقوقی هفته گذشته بود.
  گزیده اخبار سیاسی ایسنا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
امکانات زندان فشافویه جوابگوی این حجم از بازداشتی‌ها نیست
رئیس شورای اسلامی شهرستان ری گفت: زندان فشافویه امکانات لازم را ندارد و استقرار این تعداد بازداشتی در این مکان سخت است، از مسئولان قضائی خواهش می‌کنم در شرایط کنونی توجه و رسیدگی بیشتری به این زندان داشته باشند. به گزارش ایلنا، حسن خلیل‌آبادی، رئیس شورای اسلامی شهر ری درخصوص وضعیت زندان فشافویه پس از انتقال بازداشتی‌های ناآرامی‌های اخیر به آنجا، اظهار کرد: ابتدا از دادستان کشور که در این شرایط به زندان فشافویه رفتند تشکر می‌کنم، چرا که حضور دادستان باعث می‌شود، مقررات و قوانین مربوط به بازداشتی‌ها به طور کامل رعایت شود. وی با اشاره به بازدیدی که یک ماه پیش از زندان فشافویه داشت، تصریح کرد: مسئولان زندان افراد مسئولیت‌پذیر و دلسوزی هستند و فارغ از نوع جرائم زندانیان اظهار کردند وضعیت زندانیان …
ماهیت اعتراضات اخیر با سال ۹۶ و ۸۸ متفاوت بود/ امکانات زندان فشافویه جوابگوی حجم بازداشتی‌ها نیست/ گرفتن پول برای تحویل جنازه کشته‌شدگان کذب محض است/بزودی آمار دستگیری و کشته‌شدگان ناآرامی‌های خوزستان اعلام می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اجتماعی
ماهیت اعتراضات اخیر با سال ۹۶ و ۸۸ متفاوت بود/ امکانات زندان فشافویه جوابگوی حجم بازداشتی‌ها نیست/ گرفتن پول برای تحویل جنازه کشته‌شدگان کذب محض است/بزودی آمار دستگیری و کشته‌شدگان ناآرامی‌های خوزستان …
ماهیت اعتراضات اخیر با سال ۹۶ و ۸۸ متفاوت بود، امکانات زندان فشافویه جوابگوی این حجم از بازداشتی‌ها نیست، «معاونان مدرسه» معلم می‌شوند، فوت 15 نفر بر اثر بیماری آنفولانزا، گرفتن پول برای تحویل جنازه کشته‌شدگان کذب محض است، بزودی آمار دستگیری و کشته شدگان ناآرامی‌های خوزستان اعلام می شود، از مهمترین عناوین امروز سرویس اجتماعی خبرگزاری ایلنا است
واکنش مدیرکل زندان‌های تهران به «خطرناک» خواندن «فشافویه»
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / سیاسی
واکنش مدیرکل زندان‌های تهران به «خطرناک» خواندن «فشافویه»
مدیرکل زندان‌های استان تهران نسبت به اظهارات رئیس شورای شهرستان ری درباره «زندان فشافویه» و مسئولیت قوه قضائیه در این باره، واکنش نشان داد.
  زندان فشافویه  اعتراضات آبان 98
روایت بازداشتی‌ها: من نخبه‌ام، حقم نیست اینجا باشم/ راه‌بندان نکردم توی ترافیک گیر افتادم// دادستان کل: کسی را که فریب‌تان داد معرفی کنید، بروید سرزندگی‌تان(+عکس)
عصرایران / ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ / اجتماعی
روایت بازداشتی‌ها: من نخبه‌ام، حقم نیست اینجا باشم/ راه‌بندان نکردم توی ترافیک گیر افتادم// دادستان کل: کسی را که فریب‌تان داد معرفی کنید، بروید سرزندگی‌تان(+عکس)
خبرگزاری فارس گزارشی از دیدار روز شنبه دادستان کل کشور از زندان تهران بزرگ یا همان فشافویه و گفت‌وگو با بازداشتی‌های حوادث اخیر منتشر کرد.
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / سیاسی
رئیس‌سازمان زندان‌ها: خانواده بازداشت‌شدگان به مراجع قضائی مراجعه کنند/ حوادث 88 دست قوه قضاییه نبود
هیئت‌های بازرسی هم توسط رئیس قوه قضائیه برای سرکشی و گفت‌وگو با بازداشتی‌ها روانه بازداشتگاه‌ها شده‌اند که دادستان کل کشور در دیداری که از زندان فشافویه داشت، وضعیت بازداشتی‌های مستقر در این زندان را مثبت ارزیابی کرده بود.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / سیاسی
ادعا‌های عجیب و غریب زندانیان آشوب‌های اخیر / بازداشتی‌ها به دادستان کل کشور چه گفتند؟ + تصاویر
دادستان کل کشور روز گذشته به زندان تهران بزرگ یا همان فشافویه رفت و از نزدیک با بازداشتی‌های حوادث اخیر دیدار و گفتگو کرد.
بازداشتی‌ها اعتراضات به دادستان چه گفتند؟/ هنوز تیر در پایم است!/ بازجوها ما را تهدید می‌کنند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
بازداشتی‌ها اعتراضات به دادستان چه گفتند؟/ هنوز تیر در پایم است!/ بازجوها ما را تهدید می‌کنند
دادستان کل کشور روز گذشته به زندان فشافویه رفت و با بازداشتی‌های اعتراضات به افزایش قیمت بنزین دیدار کرد. برخی از بازداشتی‌ها گفته‌اند تهدید شده‌اند و برخی می‌گویند کتک خورده‌اند.
پیشگیری از تکرار کهریزک
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ / سیاسی
پیشگیری از تکرار کهریزک
با پایان اعتراضات، موضوع جدی و پر مباحثه میان صاحب‌نظران سیاسی و قضایی، بازداشت‌شدگان و محل نگهداری آنان تا رسیدگی قضایی به اتهاماتشان است. لزوم جلوگیری از تکرار فاجعه کهریزک یا حوادثی چون ماجرای زندان فشافویه مسئولان قضایی و سیاسی را بر آن داشته تا به محل نگهداری بازداشت‌شدگان سرکشی کنند و نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اجتماعی
جزئیات ملاقات بازداشتی‌های اخیر با دادستان کشور در فشافویه/ همه می‌گویند : ما بیگناهیم /دادستان:دنبال شناسایی عوامل اصلی هستیم
دادستان کل کشور روز گذشته به زندان تهران بزرگ یا همان فشافویه رفت و از نزدیک با بازداشتی‌های حوادث اخیر دیدار و گفت‌وگو کرد که در این میان برخی بازداشتی‌ها مطالبی را به آقای دادستان گفتند.
  اعتراضات در ایران  اغتشاشات در ایران  حجت الاسلام منتظری  دادستان کل کشور
صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / فرهنگی و هنری
صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه
معاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار: صدای مردم را می‌شنویم، بازدید دادستان کل کشور از زندان فشافویه و سخنگوی سپاه پاسداران: بخش عمده‌ای از افراد مرتبط با پرونده زم دستگیر شدند از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
کدام دسته از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر آزاد خواهند شد؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / سیاسی
کدام دسته از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر آزاد خواهند شد؟
بر اساس این گزارش و تأکید مقامات قضائی بر غربالگری متهمان و شناسایی اغتشاشگران و سردسته‌های آنان باید منتظر موج گسترده‌ای از آزادی بازداشتی‌های اخیر بود، اما سؤال این است آیا دانشجویان و فعالان رسانه‌ای هم جزء این افراد خواهند بود؟
  اغتشاشگران  زندان فشافویه  بازداشت شدگان اعتراضات بنزینی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
همه دستگیرشدگان حوادث اخیر از وضعیت زندان و نگهداری‌شان اعلام رضایت کرده‌اند
دادستان کل کشور با بیان این‌که بعد از حوادث اخیر که به واسطه اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اتفاق افتاد، تعدادی از افراد دستگیر شدند و اکنون در بازداشت به سر می‌برند، گفت: این افراد همگی با خانواده‌شان ارتباط گرفته و تماس تلفنی داشته‌اند و نکته مهم این است که همه این دستگیرشدگان از وضعیت زندان و نگهداری‌شان اعلام رضایت کرده‌اند.به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در حاشیه جریان بازدید از زندان بزرگ فشافویه در رابطه با وضعیت زندانیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بازدید دو ساعته‌ای که از زندان بزرگ تهران صورت گرفت، دیدار چهره به چهره‌ای با افراد دستگیر شده داشتیم.وی افزود: بعد از حوادث اخیر که به واسطه اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اتفاق افتاد، تعدادی از افراد دستگیر شدند و اکنون در بازداشت …
فیلم | دادستان کل کشور به بازداشت شدگان اعتراضات گرانی بنزین در زندان فشافویه چه گفت؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / سیاسی
فیلم | دادستان کل کشور به بازداشت شدگان اعتراضات گرانی بنزین در زندان فشافویه چه گفت؟
حجه الاسلام منتظری دادستان کل کشور با حضور در زندان فشافویه با جمعی از بازداشت شدگان اعتراضات بر سر گرانی بنزین که به خشونت کشیده شد، دیدار کرد. او در این ویدئو به آنها می‌گوید همکاری کنند تا به جمع خانواده‌های‌شان برگردند.
  اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین  دادستانی  سهمیه بندی بنزین
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / سیاسی
حضور دادستان کل کشور در جمع بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر
حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور با حضور در محل زندان بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر، با آن‌ها گفت‌وگو کرد.
  بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر  بازدید دادستان کل کشور از زندان فشافویه  دادستان کل کشور
(تصاویر) بازدید دادستان کل کشور از زندان بزرگ تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / سیاسی
(تصاویر) بازدید دادستان کل کشور از زندان بزرگ تهران
حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، صبح شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ در بازدیدی دوساعته از زندان بزرگ تهران( فشافویه)، در جریان روند تحقیق و تکمیل پرونده افراد بازداشت شده در اغتشاشات اخیر قرار گرفت.
  منتظری  دادستان تهران  زندان فشافویه  تهران  اغتشاشات  گرانی بنزین
بازداشتی های اخیر در زندان فشافویه تهران (عکس)
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اجتماعی
بازداشتی های اخیر در زندان فشافویه تهران (عکس)
حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، صبح شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ در بازدیدی دوساعته از زندان بزرگ تهران( فشافویه)، در جریان روند تحقیق و تکمیل پرونده افراد بازداشت شده در ناآرامی های اخیر قرار گرفت.
دیدار دادستان کل با متهمان اغتشاش‌های اخیر | بازدید منتظری از زندان فشافویه
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اجتماعی
دیدار دادستان کل با متهمان اغتشاش‌های اخیر | بازدید منتظری از زندان فشافویه
دادستان کل کشور به منظور کسب اطلاع از وضعیت زندانیان و نظارت بر زندان‌ها، از زندان فشافویه در تهران بازدید و در جریان آن با برخی متهمان اغتشاش‌های اخیر صحبت کرد.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اجتماعی
دادستان کشور: اتمام غربالگری بازداشت‌شدگان حوادث اخیر تا ۴۸ ساعت آینده/ افراد بی‌گناه در اولین فرصت آزاد می‌شوند
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه غربالگری بازداشت‌شدگان حوادث اخیر تا ۴۸ ساعت آینده به پایان می‌رسد، گفت: به بازداشت‌شدگان توصیه شد که در مراحل مختلف بازجویی‌ها از خود صداقت نشان دهند.
  اعتراضات در ایران  دادستان کل کشور  زندان فشافویه
جنایت در اندرزگاه ۳ زندان فشافویه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
جنایت در اندرزگاه ۳ زندان فشافویه
کری‌خوانی‌های دو هم‌سلولی برای قدرت‌نمایی، با قتل یکی از آنها پایان یافت.
  قتل  زندان فشافویه
تکرار فاجعه خونین در زندان معروف تهران
برنا / ۱۳۹۸-۰۷-۳۰ / اجتماعی
تکرار فاجعه خونین در زندان معروف تهران
اختلاف مالی ۲ زندانی با درگیری مرگبار در زندان فشافویه پایان گرفت.
چرا نمایندگان مجلس امکان بازدید از فشافویه را ندارند؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / اجتماعی
چرا نمایندگان مجلس امکان بازدید از فشافویه را ندارند؟
محمد کاظمی، نماینده ملایر، به‌عنوان فردی که مسئول پیگیری این خواسته نمایندگان مجلس شناخته شده است، دراین‌باره می‌گوید: ما از طریق کمیسیون درخواست بازدید از زندان فشافویه را دادیم، هماهنگی‌ها در این زمینه باید توسط رئیس کمیسیون که با سازمان زندان و آقای جهانگیر در ارتباط‌ هستند، انجام شود. بااین‌حال، تاکنون موفق به بازدید نشده‌ایم و گویا هماهنگی‌ها به‌ درستی صورت نگرفته است.
  زندان فشاویه  نمایندگان مجلس
حضور قضات در زندان‌ها موجب تعیین تکلیف افراد تحت قرار می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / سیاسی
حضور قضات در زندان‌ها موجب تعیین تکلیف افراد تحت قرار می‌شود
مهرانگیز، سرپرست دادسرای ناحیه ۲۰ و فیروزجائی، سرپرست دادیاری نظارت بر زندان به همراه حیات الغیب مدیر کل زندان‌های استان تهران از اردوگاه فشافویه بازدید کردند.
  حضور قضات در زندان‌ها
داستان تکراری «مرگ مشکوک»
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ / اجتماعی
داستان تکراری «مرگ مشکوک»
از کشته شدن علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه هنوز دو ماه نگذشته که این بار یک بازداشتی، نه در زندان بلکه در اداره آگاهی به طرز مشکوکی فوت شده است. خانواده‌اش می‌گویند جواد خسروانیان در اثر «ضرب و شتم» ماموران اداره آگاهی خرمبید برای گرفتن «اعتراف» جان خود را از دست داده است.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / ...
سوالات نمایندگان درباره علت مرگ «شیرمحمدی» و گرانی خودرو اعلام وصول شد
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی سوال ملی علی مطهری، الیاس حضرتی و مصطفی کواکبیان نمایندگان تهران از وزیر دادگستری در رابطه با علت مرگ علیرضا شیرمحمدی زندانی سیاسی در زندان فشافویه را اعلام وصول کرد.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / سیاسی
اعتراض به رأی دادگاه پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی
حالا محمدهادی عرفانیان کاسب می‌گوید روز شنبه به رأی دادگاه اعتراض زده است. او توضیح می‌دهد: یک بحث ما موضوع قاتلان بود و دیگری مقصران این حادثه فجیع. یعنی کسانی که با قصورشان این فرصت را به آن دو زندانی دادند که آقای شیرمحمدعلی را به قتل برسانند.
  علیرضا شیر محمد علی  زندان فشافویه  محمد هادی عرفانیان
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / سیاسی
اعتراض خانواده شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی کشته شده در فشافویه به رأی دادگاه
وکیل خانواده مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی که اوایل خردادماه در زندان فشافویه به قتل رسید، می‌گوید به رأی دادگاه اعتراض شده و اظهار امیدواری می‌کند علاوه بر عاملان قتل، مقصران نیز محکوم شوند.
وکیل خانواده شیرمحمدعلی، زندانی مقتول در فشافویه: به رأی دادگاه اعتراض کردیم / دادگاه فقط برای عاملان رأی صادر کرد / درخواست ما این بود که مقصران حادثه نیز محاکمه شوند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / سیاسی
وکیل خانواده شیرمحمدعلی، زندانی مقتول در فشافویه: به رأی دادگاه اعتراض کردیم / دادگاه فقط برای عاملان رأی صادر کرد / درخواست ما این بود که مقصران حادثه نیز محاکمه شوند
وکیل خانواده مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی که اوایل خردادماه در زندان فشافویه به قتل رسید، می‌گوید به رأی دادگاه اعتراض شده و اظهار امیدواری می‌کند علاوه بر عاملان قتل، مقصران نیز محکوم شوند.
مرخصی عید غدیر برای برخی از مددجویان اردوگاه فشافویه /برگزاری شب شعر در زندان رجایی‌شهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / سیاسی
مرخصی عید غدیر برای برخی از مددجویان اردوگاه فشافویه /برگزاری شب شعر در زندان رجایی‌شهر
در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیر برخی از مددجویان اردوگاه فشافویه مرخصی ویژه عید غدیر دریافت کردند و شب شعر هم در زندان رجایی برگزار شد.
  زندان فشافویه  عید غدیر  زندان رجایی شهر  مرخصی  مرخصی زندانی
ابهامات یک قتل /چرا پاسخ وزیر دادگستری و رئیس سازمان زندان‌ها به نمایندگان قانع‌کننده نبود؟
سازندگی / ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / سیاسی
ابهامات یک قتل /چرا پاسخ وزیر دادگستری و رئیس سازمان زندان‌ها به نمایندگان قانع‌کننده نبود؟
  پروانه مافی  قتل  وزیر دارایی  علیرضا شیرمحمدعلی  زندان فشافویه  سازمان زندان ها  وزیر دادگستری
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / سیاسی
کدام یک از ما مومنین برای قتل جوانی بیگناه در زندان فشافویه متاثر شدیم؟
سردبیر پیشین کیهان از مرگ‌ یک زندانی سیاسی در زندان فشافویه انتقاد کرد.
  زندان فشافویه  مهدی نصیری
فیلم | نگاه متفاوت سردبیر سابق کیهان به مرگ‌یک زندانی سیاسی در زندان فشافویه
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / سیاسی
فیلم | نگاه متفاوت سردبیر سابق کیهان به مرگ‌یک زندانی سیاسی در زندان فشافویه
مهدی نصیری سردبیر پیشین کیهان در دهه ۷۰ و اندیشمند دینی این روزهای کشورمان در برنامه زاویه شبکه چهارم سیما به تقد چالش های دهه پنجم جمهوری اسلامی پرداخته و گلایه های تندی داشته است. او به مرگ‌یک زندانی سیاسی در زندان فشافویه با نگاهی متفاوت پرداخته است.
  امام علی(ع)  دین  اسلام
خانواده زندانیان حبس ابد در حال مهاجرت به حسن آباد هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / اجتماعی
خانواده زندانیان حبس ابد در حال مهاجرت به حسن آباد هستند
شهرری- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر حسن آباد فشافویه گفت: خانواده زندانیان حبس ابد در حال مستقر شدن در روستای ابراهیم آباد در جوار زندان بزرگ تهران هستند که این شرایط مشکلات اجتماعی را برای منطقه ایجاد خواهد کرد.
  سازمان زندان ها
انتقاد از تاثیرات منفی زندان فشافویه بر زندگی مردم شهر ری
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / اجتماعی
انتقاد از تاثیرات منفی زندان فشافویه بر زندگی مردم شهر ری
رییس شورای شهر حسن آباد فشافویه با انتقاد از قرارگیری زندان تهران بزرگ در فشافویه گفت: آب و گاز سازمان زندان‌ها از شهر حسن‌آباد فشافویه تأمین می‌شود و بدهی‌های گسترده‌ این سازمان به دستگاه‌های مختلف شهر حسن‌آباد دارد که موجب جلوگیری از توسعه زیرساخت‌ها در این شهر شده است.
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / سیاسی
زندان‌های نیازمند اصلاح
خبر تلخ کشته‌شدن جوانی که دوره محکومیت هشت‌ساله خود را به اتهاماتی در زندان فشافویه می‌گذراند، بازتابی وسیع در رسانه‌ها داشت.
  زندان فشافویه  زندان  قوه قضائیه
علیرضا شیرمحمد علی برای تنبیه به فشافویه فرستاده شده است/ کمیسیون قضایی مجلس نیز به موضوع رسیدگی کند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / فرهنگی و هنری
علیرضا شیرمحمد علی برای تنبیه به فشافویه فرستاده شده است/ کمیسیون قضایی مجلس نیز به موضوع رسیدگی کند
دادگاه رسیدگی به قتل علیرضا شیرمحمد علی زندانی سیاسی درحالی برگزار شد که قاتلان علت جنایت خود را فرار از شرایط وحشتناک زندان فشافویه و مصرف شیشه در این زندان عنوان کرده بودند. غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی می‌گوید علیرضا شیرمحمد علی نباید به زندانی که محل نگهداری معتادان است منتقل می‌شده و از این جهت او برای تنبیه به فشافویه فرستاده شده است.
بلوری و چند سوال مهم درباره فشافویه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / ...
بلوری و چند سوال مهم درباره فشافویه
«چرا زندانیانی با جرائم سبک باید در کنار زندانیانی خطرناک باشند و دوم این که چرا محیط یک زندان باید به این شدت آزاردهنده و رعب‌آور باشد؟»
  زندان فشافویه  محمد بلوری
متهمان قتل شیرمحمدعلی: او را کشتیم تا از جهنم فشافویه رها شویم| قاضی: قاتلان اجیرشده نبودند
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / سیاسی
متهمان قتل شیرمحمدعلی: او را کشتیم تا از جهنم فشافویه رها شویم| قاضی: قاتلان اجیرشده نبودند
یک قاتل محکوم به اعدام که با همدستی قاچاقچی حبس ابد، جوانی زندانی به نام علیرضا شیرمحمدعلی را به طرز فجیعی در زندان فشافویه به قتل رسانده بودند صبح دیروز...
  شیرمحمدعلی  جنایت  قتل
متهمان قتل شیر محمدعلی: او را کشتیم تا از جهنم فشافویه رها شویم / از یک ماه قبل تهدید کرده بودیم اگر ما را از این زندان نبرند دست به قتل می‌زنیم / روز حادثه، شیشه کشیده بودیم / با مقتول اختلافی نداشتیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / ...
متهمان قتل شیر محمدعلی: او را کشتیم تا از جهنم فشافویه رها شویم / از یک ماه قبل تهدید کرده بودیم اگر ما را از این زندان نبرند دست به قتل می‌زنیم / روز حادثه، شیشه کشیده بودیم / با مقتول اختلافی نداشتیم
من با تیزی دست‌سازم از پشت سر به او ضربه‌ای زدم و در همان لحظه هم همدست‌ام حمیدرضا با سرامیکی که در دستش بود به جانش افتاد. آن‌قدر شیشه کشیده بودیم که نمی‌دانستیم چه می‌کنیم.
قاضی پرونده شیرمحمدعلی: این‌که گفته شده قاتلان او اجیر شده بودند درست نیست/ مقتول، فریب یک گروه سیاسی را خورده بود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / اجتماعی
قاضی پرونده شیرمحمدعلی: این‌که گفته شده قاتلان او اجیر شده بودند درست نیست/ مقتول، فریب یک گروه سیاسی را خورده بود
ایران نوشت: یک قاتل محکوم به اعدام که با همدستی قاچاقچی حبس ابد، جوانی زندانی به نام علیرضا شیرمحمدعلی را به طرز فجیعی در زندان فشافویه به قتل رسانده بودند صبح دیروز در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.
  قتل  زندان  دادگاه
کابوس کهریزک دست از سر ما برنمی‌دارد
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / اجتماعی
کابوس کهریزک دست از سر ما برنمی‌دارد
گرچه از بازداشتگاه کهریزک تنها اسمی باقی مانده و آدرسی از آن در دست نیست، اما به نظر می‌رسد کابوس این زندان، پایانی ندارد و روحش مدام در حال انتقال است. کشته شدن علیرضا شیرمحمد‌علی، زندانی ۲۱ ساله در درگیری با دو زندانی در زندان فشافویه به دلیل شباهت شرایط، مجددا خاطره کهریزک را زنده کرد.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / سیاسی
دو قاتل، دو عزل و تعدادی کارمند تحت تعقیب در پرونده زندان فشافویه
البته به پرونده این قتل، بلافاصله رسیدگی شد. آنطور که دادستانی درباره صدور کیفرخواست قتل جوان زندانی جزییاتی را اعلام کرده، کیفرخواست متهم به قتل عمدی و همچنین متهم به معاونت در قتل عمدی مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی که در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ در زندان تهران بزرگ با ضربات تیزی مجروح و به قتل رسیده بود با تکمیل تحقیقات و تقاضای اولیاء دم مبنی بر قصاص و مجازات قانونی سایر اتهامات مندرج در کیفرخواست صادر و جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک ارسال شد.  
  علیرضا شیرمحمدعلی  زندان فشافویه  قتل
۵ نکته درباره برکناری مدیرکل زندان‌های تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / ...
۵ نکته درباره برکناری مدیرکل زندان‌های تهران
«جا به جایی مدیرکل زندان‌های تهران» و برکناری رئیس زندان فشافویه به خاطر موضوع قتل «علیرضا شیرمحمدعلی» در این زندان، یک خبر امیدوارکننده برای خواستاران تحول در دستگاه قضایی و به نسبت خبری التیام‌بخش برای خانوادۀ زندانی مقتول است.
  برکناری مدیرکل زندان‌های استان تهران
جابه جایی مدیران سازمان زندان ها براساس نتایج هیات بررسی حادثه زندان فشافویه انجام شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / اجتماعی
جابه جایی مدیران سازمان زندان ها براساس نتایج هیات بررسی حادثه زندان فشافویه انجام شد
تهران- ایرنا- سخنگوی قوه قضائیه گفت: جابه جایی مدیران سازمان زندان ها براساس نتایج هیات بررسی حادثه زندان فشافویه انجام شد و قوه قضائیه با تخلفات هیچ تعارفی ندارد حتی اگر در داخل مجموعه قوه قضائیه رخ دهد.
با جمع‌بندی گزارش هئیت بررسی قتل شیرمحمدعلی مقرر شد با برخی مسئولان سازمان زندان‌ها برخورد شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / سیاسی
با جمع‌بندی گزارش هئیت بررسی قتل شیرمحمدعلی مقرر شد با برخی مسئولان سازمان زندان‌ها برخورد شود
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به تغییر مقام‌های زندان‌های استان تهران گفت: بعد از حادثه زندان فشافویه دو اقدام صورت گرفت که یکی رسیدگی به جرم و دیگری تشکیل کارگروه رسیدگی به زمینه‌های جرم بود.
«محسن افشانی» به فشافویه منتقل شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / اجتماعی
«محسن افشانی» به فشافویه منتقل شد
محسن افشانی بازیگر سینما به دلیل رفتارهای خارج از عرف و انتشار تصاویر حاوی مطالب ترویج کننده خشونت در فضای مجازی به دستور مقام قضائی در روز پنج شنبه ششم تیرماه دستگیر شد. او در ابتدا به زندان اوین و سپس به ندامتگاه بزرگ منتقل شده است.
درخواست بازدید از زندان فشافویه را داده‌ایم/ در زندان‌های ما تفکیک جرائم وجود ندارد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / سیاسی
درخواست بازدید از زندان فشافویه را داده‌ایم/ در زندان‌های ما تفکیک جرائم وجود ندارد
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از درخواست بازدید اعضای این کمیسیون از زندان فشافویه خبر داد و گفت: متاسفانه تفکیک جرایم در زندان‌های ما صورت نمی‌گیرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / ...
ضرورت رسیدگی فوری به پرونده قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به قتل شیرمحمدعلی در زندان توسط دو قاتل سابقه‏دار آن هم به وسیله ضربات چاقو، تاکید کرد: طبق دستور رئیس قوه قضاییه باید قصور احتمالی ماموران و انگیزه قاتلان از این اقدام مجرمانه مشخص شود.یحیی کمالی‏پور در گفت‏وگو با خانه ملت با اشاره به قتل شیرمحمدعلی در زندانی فشافویه، تصریح کرد: بارها این موضوع که بند زندانیان خطرناک باید از سایر زندانیان جداسازی شود، مطرح شده و چنین اتفاقاتی در زندان‌ها حتی یک مورد هم تبعات جبران‏ناپذیری برای کشور به دنبال خواهد داشت. نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم با تاکید بر اینکه علت قتل مرحوم شیرمحمدی توسط دو قاتل سابقه‏دار آن هم به وسیله ضربات چاقو باید مشخص شود، گفت: باید معلوم شود که آلت قتل چطور وارد محیط بسته …
ادعای موگرینی درباره اینستکس/نظراتی درباره طرح معامله قرن/نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی...
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / سیاسی
ادعای موگرینی درباره اینستکس/نظراتی درباره طرح معامله قرن/نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی...
دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه با رهبر انقلاب/ واکنش «ذوالنور» به تحریم «ظریف» و فرماندهان سپاه/ راه‌اندازی سامانه ورود الکترونیک وکلا در همه مجتمع‌های قضایی تهران در آینده نزدیک/ توضیح دادستان کل کشور درباره زن نفوذی در وزارت نفت و دستگیری یک مقام نفتی/ قتل علیرضا شیرمحمدعلی در کمتر از ۲ دقیقه/ برگزاری نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهارشنبه، پنجم تیر ماه ۱۳۹۸ است.
  رهبری  قوه قضاییه  آمریکا  بسته اخبار سیاسی ایسنا  دیدار با رهبری  محمدجواد ظریف  فرماندهان سپاه  کانون وکلا  اخبار سیاسی ایسنا  وزارت نفت
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / سیاسی
شیرمحمدعلی در کمتر از ۲دقیقه به‌قتل رسید
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: حمله و مجروح کردن شیرمحمدعلی زندانی فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد و مأموران زندان بلافاصله بدن مجروح او را به درمانگاه منتقل کردند.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / سیاسی
رئیس سازمان زندان‌ها: ۳۰ ضربه چاقو به زندانی فشافویه در کمتر از ۹۰ ثانیه اتفاق افتاد / زندانیان با سرامیک شکسته به او حمله کردند
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: حمله و مجروح کردن شیرمحمدعلی زندانی فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد و ماموران زندان بلافاصله بدن مجروح او را به درمانگاه منتقل کردند.
سرعت در قتل زندانی فشافویه مانع از انجام اقدام موثر مسئولان زندان شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / اجتماعی
سرعت در قتل زندانی فشافویه مانع از انجام اقدام موثر مسئولان زندان شد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی گفت: حمله و مجروح کردن علیرضا شیرمحمدعلی زندانی فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد و مأموران زندان بلافاصله وی را که مجروح شده بود، به درمانگاه منتقل کردند.
  هفته قوه قضاییه