سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
سرپرست وزارت صمت
وزیر پیشنهادی صمت تسهیل کننده تجارت و تولید است / اعتماد بخش خصوصی به مدرس خیابانی
۶ ساعت قبل
وزیر پیشنهادی صمت تسهیل کننده تجارت و تولید است / اعتماد بخش خصوصی به مدرس خیابانی
نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع ومعادن ایران گفت: بخش خصوصی در مدتی که حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بود به این نتیجه رسید که او توان مدیریت وزارت صمت را دارد و می تواند تسهیل کننده تجارت و تولید کشور باشد.
پیگیری عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا
۱۰ ساعت قبل / محمد رضا کلامی / بورس کالا / وزارت صنعت، معدن و تجارت / صادرات روغن پایه
پیگیری عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا
کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص اقدامات صورت گرفته مبنی بر پیشگیری از صادرات روغن پایه افزود: موضوع عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا با هدف الزام چهار شرکت تولید کننده روغن به رعایت میزان عرضه در بورس در دستور کار پیگیری است.
۲۴ ساعت قبل
گلایه قطعه‌سازان از بانک مرکزی
به اعتقاد دبیر انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو کشور، برخلاف آنکه تمامی صنعتگران و نهادها به دنبال جهش تولید هستند بانک مرکزی با عدم تخصیص ارز و تامین نیاز قطعه‌سازان، دو صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی را زمین‌گیر خواهد کرد.به گزارش ایسنا، مازیار بیگلو در رابطه با موضوعات مطرح شده در آخرین جلسه انجمن‌های قطعه‌سازی با سرپرست وزارت صمت که با حضور مدیران دو خودروساز کشور و در راستای بررسی موانع و مشکلات صنعت قطعه‌سازی برگزار شد و همچنین نتایج آن، اظهار کرد: این جلسه به طور کلی پیرامون پیگیری موضوعات مطرح شده و مصوبات آن در نشست قبلی (حدودا دوماه پیش) برگزار شد. موضوع اصلی این جلسه، بحث نیاز ارزی قطعه‌سازان و عدم همکاری بانک مرکزی در این زمینه بود.بانک مرکزی کماکان روال سابق خود را ادامه می‌دهد …
۲۹ ساعت قبل / بورس / لایحه افزایش سرمایه شرکت ها
تصویب کلیات لایحه افزایش سرمایه شرکت‌ها در بورس
مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با فارس درباره جزئیات نشست امروز (19مردادماه) کمیسیون متبوعش ازحضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت که به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس معرفی شده است خبر داد و گفت که وزیر پیشنهادی صمت برنامه‌های خود را در کمیسیون اقتصادی تشریح کرده است.
قول سرپرست وزارت صمت برای پیگیری گوشی‌های معطل‌مانده در گمرک
۳۵ ساعت قبل / سرپرست وزارت صنعت / معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی / گوشی همراه / گمرک
قول سرپرست وزارت صمت برای پیگیری گوشی‌های معطل‌مانده در گمرک
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از گوشی‌های معطل‌مانده در گمرک اطلاع نداشتم، گفت: بررسی و پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهم و حتما اقدامات لازم در این زمینه انجام خواهد گرفت.
مهمترین برنامه وزارت صمت تقویت تولید داخل و توسعه صادرات است
۳ روز قبل / وزارت صنعت، معدن و تجارت / توسعه صادرات / حسین مدرس خیابانی
مهمترین برنامه وزارت صمت تقویت تولید داخل و توسعه صادرات است
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: مهمترین برنامه وزارت صمت تقویت تولید داخلی، توسعه صادرات و افزایش همه ابعاد تولید اعم از کیفیت و تنوع تولیدات و بیش از همه اتکا به توان داخل و بومی سازی تولیدات است.
پیام تبریک سرپرست وزارت صمت به مناسبت روز خبرنگار
۳ روز قبل / حسین مدرس خیابانی / سرپرست وزارت صمت / روز خبرنگار
پیام تبریک سرپرست وزارت صمت به مناسبت روز خبرنگار
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پیامی روز خبرنگار را به فعالان این عرصه تبریک گفت .
احیای ۴۳۰ واحد صنعتی از ابتدای امسال
۴ روز قبل / نیشابور / وزارت صنعت معدن و تجارت / بورس / واحدهای صنعتی / حسین مدرس خیابانی
احیای ۴۳۰ واحد صنعتی از ابتدای امسال
نیشابور ـ سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه واحدهای تولیدی زیادی داریم که در کشور متوقف شده‌اند، گفت: در چهار ماهه اول سال ۴۳۰ واحد صنعتی احیا شده است.
توقف واردات هر گونه کالاهای لوکس و غیرضروری
۴ روز قبل / حسین مدرس خیابانی / وزارت صمت / واردات کالا
توقف واردات هر گونه کالاهای لوکس و غیرضروری
مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت گفت: ترکیب کالاهای وارداتی کشور چیزی غیر از واردات مواد اولیه، قطعات مورد نیاز تولید و کالاهای اساسی را نشان نمی‌دهد و واردات کالاهای لوکس و غیرضرور ممنوع است.
۴ روز قبل
وزارت بی‌دردسر
2 ماه و 25 روز پیش بود که رضا رحمانی، سکان‌دار وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌دلیل آنچه از سوی نهاد ریاست‌جمهوری، ناهماهنگی با بدنه دولت جهت تشکیل وزارت بازرگانی عنوان شد، ازسوی حسن روحانی در قامت رییس‌جمهوری ایران عزل شد و جای خود را به حسن مدرس خیابانی، معاونش داد تا از آن روز تاکنون که تنها و تنها 5 روز تا پایان مهلت 3 ماه اداره یک وزارتخانه با سرپرست باقی مانده، مدرس خیابانی به عنوان سرپرست این وزارتخانه مشغول فعالیت باشد و سرانجام روز گذشته و پس از کش و قوس درون و بیرون کاخ ریاست‌جمهوری «پاستور» به عنوان وزیر پیشنهادی از سوی هیات دولت به نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای دریافت رای ‌اعتماد و پایان بلاتکلیفی وزارت صمت معرفی شد. اصرار دولتی‌ها بر …
۴ روز قبل
مردم مأیوس شوند، شکست می‌خوریم
جلسات هیات دولت مدتی است که در ساختمان شهید بهشتی نهاد ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود. دولتی‌ها پس از چند نوبت برگزاری جلسات در کاخ سعدآباد به ‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، روزهای یکشنبه و چهارشنبه در «پاستور» در فضایی بزرگ‌تر از محل برگزاری جلسات پیش از کرونا حضور پیدا می‌کنند تا با فاصله فیزیکی مناسب کنار هم بنشینند. اگر چه در فریم‌های عکسی که از جلسات اعضای کابینه منتشر می‌شود، به نظر می‌رسد که فاصله مورد تاکید بیشتر میان حسن روحانی به عنوان رییس جلسه با معاون اول و رییس‌دفتر که سمت چپ و راست او می‌نشینند، رعایت می‌شود. چهارشنبه‌ای که گذشت هم جلسه هیات دولت بر همین روال برگزار شد و اغلب وزرا و اعضای کابینه در …
۵ روز قبل
سه مدل خودروی پرایدو یک مدل پژو ۴۰۵ از رده خارج شدند
رئیس پلیس راهور ناجا از رده خارج شدن سه مدل خودروی پراید و یک مدل از خودرو پژو ۴۰۵ خبر داد و گفت: خودروهای فاقد استاندارد یورو ۵ شماره‌گذاری نمی‌شوند.سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با ایلنا درباره ممنوعیت فروش خودروهای فاقد استاندارد یورو ۵ گفت: براساس ماده ۸ قانون هوای پاک تاکید شده است که در سال ۹۸ خودروهایی که فاقد استاندارد یورو ۵ هستند پلاک نشوند، اما با توجه به درخواست وزارت صنعت و خودروسازان یک سال تنفس به خودروسازان داده شد و در سال ۹۸ نیز خودروهایی که دارای استاندارد یورو ۴ بودند نیز پلاک شدند.وی ادامه داد: در سال ۹۹ این مهلت زمانی تمام شده و مقرر شده است خودروهایی که دارای یورو ۵ هستند پلاک شوند. البته یک مدل از خودروهای پژو ۴۰۵ بود که مردم برای تحویل آنها مراجعه می‌کردند …
۵ روز قبل
هدف‌گذاری‌های داخلی‌سازی ابلاغ شد
رئیس مرکز ساخت داخل ماشین‌سازی، تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برش استانی، دستگاه‌ها و حوزه‌های مختلف تولیدی و صنعتی کشور از هدف‌گذاری داخلی‌سازی 2/ 3 میلیارد دلاری در سال 1399 تعیین و به هر یک از بخش‌ها ابلاغ شده است. به گزارش شاتا، محمدمهدی هادوی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه تعمیق و توسعه ساخت داخل در سال جهش تولید که با حضور مدرس‌خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: برنامه ساخت داخل در سال 99 یکی از برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در همین راستا اهداف کمی و کیفی برنامه با دقت و به‌صورت مستمر مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد. وی اضافه کرد: سرپرست وزارت صمت درخصوص نمود بیرونی و آثار ساخت داخل در حوزه‌های مختلف تولید و بر لزوم انعکاس آن در میان …
۵ روز قبل
افزایش قیمت هم حاشیه زیان را کم نکرد
حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت و گزینه دولت برای در اختیار گرفتن سکان این وزارتخانه روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت عنوان کرده که دو خودروساز بزرگ کشور به‌رغم افزایش قیمت محصولات خود همچنان در حاشیه زیان قرار دارند.
روند تامین ارز نهاده‌ها از سوی بانک مرکزی بهبود یافت
۵ روز قبل / ستاد تنظیم بازار / بانک مرکزی ایران / محمد رضا کلامی / جوجه ریزی / مرغداری
روند تامین ارز نهاده‌ها از سوی بانک مرکزی بهبود یافت
کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: با بهبود روند تامین ارز واردات نهاده‌ها از سوی بانک مرکزی، مرغداران دغدغه‌ای بابت تامین نهاده های مورد نیاز نداشته باشند و بدون مشکل نسبت به جوجه‌ریزی اقدام نمایند.
کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می‌شود/ هیچ کس قصد تضعیف سازوکار بورس را ندارد
۵ روز قبل
کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می‌شود/ هیچ کس قصد تضعیف سازوکار بورس را ندارد
مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه هیات دولت با حمایت از سازوکار بورس کالا گفت: بورس، یک شبکه پذیرفته شده است و براساس اصل شفاف سازی و کشف قیمت عمل می کند. بورس، نقطه تلاقی عرضه و تقاضاست و به هیچ وجه کسی سعی در لغو کردن سازوکار بورس ندارد. سرپرست وزارت صمت تاکید کرد که حتما کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می‌شود.
تعرفه وارداتی ۲۵۰۰ قلم کالا ممنوع شده است
۵ روز قبل / واردات کالا / وزارت صمت / حسین مدرس خیابانی
تعرفه وارداتی ۲۵۰۰ قلم کالا ممنوع شده است
مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت گفت:واردات حدود ۲۵۰۰ کالا که مشابه داخلی دارند را ممنوع کردیم و برنامه وسیعی برای تقویت تولید داخل داریم.
تعهدات معوق خودرو سازان به صفر می‌رسد
۵ روز قبل / حسین مدرس خیابانی / صنعت خودروسازی ایران / وزارت صنعت، معدن و تجارت
تعهدات معوق خودرو سازان به صفر می‌رسد
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت گفت: تعهدات معوق دو خودرو ساز بزرگ تا پایان شهریور به صفر می‌رسد و به کارخانجاتی اجازه فروش فوق العاده می‌دهیم که تعهدات معوق نداشته باشند.
دولت قصد خروج فولاد از بورس کالا را ندارد
۵ روز قبل / حسین مدرس خیابانی / سرپرست وزارت صمت / هیئت دولت / بورس کالا / فولاد
دولت قصد خروج فولاد از بورس کالا را ندارد
سرپرست وزارت صمت گفت: امروز نزدیک ۱۵ تا ۲۰ سال است که فولاد در بورس عرضه می‌شود و دولت قصد خروج فولاد از بورس کالا را ندارد.
تأمین معیشت؛ اولویت نخست دولت و وزارت صمت
۵ روز قبل / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / معیشت مردم / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس
تأمین معیشت؛ اولویت نخست دولت و وزارت صمت
حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت گفت: تأمین معیشت و کالاهای اساسی، اولویت نخست مجموعه دولت و این وزارتخانه است.
۵ روز قبل
سرپرست، وزیر می‌شود؟
یکشنبه همین هفته بود که علیرضا سلیمی، عضو جبهه پایداری محلات در هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی از مهلت 10 روزه دولت برای معرفی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت سخن گفت و در ادبیاتی تهدیدآمیز، اعلام کرد که امضای سرپرست موقت این وزارتخانه تنها تا 22 مردادماه اعتبار خواهد داشت. یک روز پس از آن، در شماره روز دوشنبه «اعتماد» از «ساعت شنی پیش‌ روی پاستور» گفتیم و از آغاز شمارش معکوس برای پایان بلاتکلیفی سکان‌دار این وزارتخانه عریض و طویل نوشتیم. ویژگی مهمی در وزارت صنعت، معدن و تجارت که حسن روحانی و برخی مردان اقتصادی دولتش را به این فکر انداخته بود که با ارایه لایحه‌ای به مجلس نسبت به تفکیک این وزارتخانه به دو وزارتخانه اقدام کنند. اقدامی که البته از سوی دولتی‌ها …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
دولت وزیر صمت را به مجلس معرفی کرد
رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رئیس مجلس، حسین مدرس خیابانی، سرپرست فعلی وزارت صنعت، معدن و تجارت را به‌عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس معرفی کرد. حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: چهارشنبه آینده ۲۲مرداد جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت صمت در صحن علنی مجلس برگزار خواهد شد. به‌گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرپرست وزارت صمت، قائم‌مقام وزیر در امور بازرگانی، قائم‌مقام وزارت بازرگانی داخلی، مدیرکل برنامه‌ریزی وزارت بازرگانی، مدیرکل دفتر تنظیم بازار، مدیرکل تامین و توزیع کالا، مدیرعامل …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
برگزاری کنکور در ماه‌های سرد ‌سال مخاطرات بیشتری دارد
سخنگوی دولت گفت: «تعویق یا برگزاری کنکور در ماه‌های سرد‌ سال را هیچ کارشناسی پیشنهاد نکرد؛ چرا که مخاطرات آن بسیار بیشتر از شرایط فعلی است.» به گزارش ایسنا، در پی ابتلای سخنگوی دولت به کرونا، دومین نشست خبری مکتوب او عصر دیروز برگزار شد که طی آن، در پاسخ به این پرسش که دلایل دولت برای برگزاری حتمی کنکور چیست، تأکید کرد: «همان‌طور که اعلام شد، کنکور در موعد مقرر برگزار خواهد شد. در این میان دو گروه نگرانی و دلایل خودشان را دارند. یک گروه خواهان برگزاری و گروه دیگر خواهان تعویق آن هستند.»او تصریح کرد: «اما کارشناسان و همکاران بهداشتی و درمانی ما پیش‌بینی می‌کنند در ماه‌های آتی نه‌تنها از میزان شیوع بیماری کرونا کاسته نخواهد شد، بلکه …
امنیت اقتصادی و تامین کالای اقتصادی با حضور سرپرست وزارت صمت  بررسی شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / وزارت صنعت معدن و تجارت / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / وزارت دفاع / حسین مدرس خیابانی / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
امنیت اقتصادی و تامین کالای اقتصادی با حضور سرپرست وزارت صمت بررسی شد
تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت اقتصادی و تأمین کالاهای اساسی با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد.
اولویت وزارت صمت مقابله با احتکار و انبار کردن کالاهاست
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / وزارت صنعت، معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی / انبار کالا / احتکار کالا
اولویت وزارت صمت مقابله با احتکار و انبار کردن کالاهاست
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اولویت ما در نظارت‌ها مقابله با احتکار و انبار کردن کالاهاست.
سرپرست وزارت صمت: در حال کاهش نیازهای وارداتی هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ابوالفضل عمویی / عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس / نماینده تهران / حسین مدرس خیابانی
سرپرست وزارت صمت: در حال کاهش نیازهای وارداتی هستیم
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به نقل از سرپرست وزارت صمت گفت که با تکیه بر تقویت تولید داخل در حال کاهش نیازهای وارداتی کشور هستیم.
جزئیات جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با حضور سرپرست وزارت صمت درباره تامین کالاهای اساسی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مجلس یازدهم / تامین کالاهایی اساسی
جزئیات جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با حضور سرپرست وزارت صمت درباره تامین کالاهای اساسی
ایلنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از جلسه امروز این کمیسیون با مدرس خیابانی درخصوص تامین کالاهای اساسی خبر داد.
تلاش آمریکا برای ایجاد اخلال در تجارت کشورمان
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / حسین مدرس خیابانی / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی / تحریم‌های آمریکا
تلاش آمریکا برای ایجاد اخلال در تجارت کشورمان
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که طبق توضیحات سرپرست وزارت صمت آمریکا تمام تلاشش را برای اخلال در تجارت کشورمان انجام می دهد ولی با تکیه بر تقویت تولید داخل در حال کاهش نیازهای وارداتی کشور هستیم.
ذوالنوری: تکیه بر توان داخلی راهکار رویارویی با این جنگ نابرابر است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / مجتبی ذوالنور / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / حسین مدرس خیابانی
ذوالنوری: تکیه بر توان داخلی راهکار رویارویی با این جنگ نابرابر است
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور سرپرست وزارت صمت در جلسه امروز کمیسیون گفت: ما با جنگ تمام عیار نابرابر و نامتقارن در عرصه اقتصادی روبرو هستیم و تکیه بر توان داخلی راه عبور از این بحران است.
تشکیل کارگروه مشترک وزارت صمت و جهاد کشاورزی در حوزه داروهای گیاهی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / نفیسه حسینی یکتا / وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / داروهای گیاهی / وزارت جهاد کشاورزی
تشکیل کارگروه مشترک وزارت صمت و جهاد کشاورزی در حوزه داروهای گیاهی
حسینی یکتا، سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت بر ضرورت تشکیل کارگروه مشترک با وزارت صمت و جهاد کشاورزی در حوزه داروهای گیاهی تاکید کرد.
وزیر پیشنهادی «صمت» به زودی معرفی خواهد شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / وزارت بازرگانی / مجلس / محمود واعظی / سرپرست وزارت صمت / وزارت صنعت معدن و تجارت / هیئت دولت / حسین مدرس خیابانی
وزیر پیشنهادی «صمت» به زودی معرفی خواهد شد
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ‎وزیر پیشنهادی صمت بزودی به مجلس معرفی خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ایران / درآمد / درمان بیماری / کارشناسی / مالیات
اخبار ویژه
نماینده سرپرست وزارت صمت در اصناف کشور در خصوص توافق مالیاتی اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی پیرامون تعیین مالیات عملکرد ۹۸ مودیان صنفی در راستای تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م اظهار داشت:
معرفی وزیر صمت در پیچ‌وخم اختلاف دولت و مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
معرفی وزیر صمت در پیچ‌وخم اختلاف دولت و مجلس
در حالی 22 مرداد ماه مهلت رییس جمهور برای معرفی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس پایان می‌یابد که دولت مصر به معرفی وزیر بعد از تشکیل وزارت بازرگانی است و مجلس اما ادامه کار سرپرست وزارت صمت را غیرقانونی می‌داند.
امیری: دولت معرفی وزیر صمت را به تفکیک وزارتخانه مشروط نکرده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / حسینعلی امیری / دولت دوازدهم / وزارت صمت / وزیر پیشنهادی صنعت
امیری: دولت معرفی وزیر صمت را به تفکیک وزارتخانه مشروط نکرده است
حسینعلی امیری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره ادعای برخی رسانه‌ها که گفته اند دولت اراده‌ای برای تعیین وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت ندارد و حتی معرفی وزیر را منوط به تشکیل وزارت بازرگانی کرده است، افزود: قانون اساسی به رییس جمهور اجازه می‌دهد که چنانچه وزارتخانه‌ای فاقد وزیر باشد برای مدت سه ماه برای آن وزارتخانه سرپرست منصوب کند. بعد از تغییر وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس جمهور مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارتخانه مذکور منصوب کرد.
ستاد تنظیم بازار در انتظار دریافت اختیار برای وضع عوارض صادراتی است
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / محمد رضا کلامی / بورس کالا / ستاد تنظیم بازار
ستاد تنظیم بازار در انتظار دریافت اختیار برای وضع عوارض صادراتی است
کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در صورت تفویض اختیارات لازم به ستاد تنظیم بازار، ممنوعیت لازم برای ممانعت از صادرات محصولات خام اعمال خواهد شد.
تشکیل وزارت بازرگانی تاثیر مثبتی بر بازار ندارد/ وزیر صمت سریع‌تر معرفی شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / رضا تقی پور / وزارت بازرگانی / مجلس شورای اسلامی / سرپرست وزارت صمت / حسین مدرس خیابانی / دولت دوازدهم / کالاهای اساسی
تشکیل وزارت بازرگانی تاثیر مثبتی بر بازار ندارد/ وزیر صمت سریع‌تر معرفی شود
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: فرصت زیادی تا پایان دولت باقی نمانده است و بنابراین تشکیل وزارت بازرگانی به اجرای کامل و مؤثر نمی‌انجامد.
شناسایی۱۴۳ قطعه گلوگاهی برای داخلی‌سازی و قطع وابستگی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / حسین مدرس خیابانی / تحریم اقتصادی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / تولید داخلی
شناسایی۱۴۳ قطعه گلوگاهی برای داخلی‌سازی و قطع وابستگی
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت از رشد تولید محصولات منتخب صنعتی تحت، بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها خبر داد و گفت: برای داخلی‌سازی ۳.۲ میلیارد دلار از مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز تولید که تا پیش از این وارد می‌شده، هدفگذاری صورت گرفته و ۱۴۳ قطعه گلوگاهی برای داخلی‌سازی شناسایی شده است.
هیچ مشکلی در سامانه گمرک وجود ندارد/قطعی سامانه ثبت سفارش وزارت صمت در حال پیگیری است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / گمرک / سرپرست وزارت صمت / سید روح الله لطیفی
هیچ مشکلی در سامانه گمرک وجود ندارد/قطعی سامانه ثبت سفارش وزارت صمت در حال پیگیری است
سخنگوی گمرک با بیان اینکه سامانه گمرک دچار مشکل یا قطعی نشده است، گفت:قطعی سامانه ثبت سفارش وزارت صمت باعث بروز مشکلاتی برای تجار شده است که تیم فنی این وزارتخانه درحال پیگیری موضوع هستند.
عضو هیئت رئیسه مجلس: امضای مدرس خیابانی بعد از ۲۲ مرداد غیرقانونی محسوب می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
عضو هیئت رئیسه مجلس: امضای مدرس خیابانی بعد از ۲۲ مرداد غیرقانونی محسوب می‌شود
یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مرّ قانون امضای سرپرست وزارت صمت بعد از ۲۲ مرداد ماه غیرقانونی محسوب می‌شود و اجراکنندگان دستورات وی نیز متخلف به شمار می‌روند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / وزارت صنعت / فولاد مبارکه اصفهان / حمیدرضا عظیمیان
وزارت صمت قدردان تلاش صادرکنندگان است
به گزارش روابط عمومی وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با هیئت‌رئیسۀ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تقدیر از تلاش صادرکنندگان گفت: صادرکنندگان در شرایط حساس کنونی اقدام به صادرات و تأمین نیاز‌های ارزی کشور می‌کنند و این یک اقدام ستودنی است.
راهکارهایی برای مقابله با گرانفروشی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / دولت / فولاد خوزستان / کارشناسی / مقام معظم رهبری / وزارت صنعت معدن و تجارت
راهکارهایی برای مقابله با گرانفروشی
راه‌های کنترل قیمت‌ها در بازار تشریح شد. سرپرست وزارت صمت روز گذشته، با تاکید بر اینکه شاهد وفور کالا در بازار هستیم، از اقداماتی گفت که به تعادل بخشی در بازار عرضه و تقاضا کمک خواهد کرد. بنابه توضیحات او، سازمان حمایت،
راهکارهای وزارت صمت برای کنترل قیمت‌/ هیچگونه کمبود کالایی در بازار وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / تنظیم بازار / بورس کالا
راهکارهای وزارت صمت برای کنترل قیمت‌/ هیچگونه کمبود کالایی در بازار وجود ندارد
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل قیمت‌ها راهکارها و اقدامات این وزارتخانه را برای کنترل قیمت تشریح کرد.
حضور سرپرست وزارت صمت برای ارائه گزارش/ بررسی تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمایی ایرانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی / وزارت صمت / تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان
حضور سرپرست وزارت صمت برای ارائه گزارش/ بررسی تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمایی ایرانی
ایلنا: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این هفته بررسی تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری و همچنین استماع گزارش سرپرست وزارت سمت را در دستور کار خود…
پشت‌پرده سخنان عجیب سرپرست وزارت صمت؛ گرانی داریم یا نداریم؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / مدرس خیابانی / سرپرست وزارت صمت / گرانی نداریم / افزایش سرسام آور قیمت ها / افزایش تورم / افزایش نقدینگی / بیداد گرانی
پشت‌پرده سخنان عجیب سرپرست وزارت صمت؛ گرانی داریم یا نداریم؟
وحیدشقاقی شهری کارشناس مسائل اقتصادی در واکنش به سخنان سرپرست وزارت صمت مبنی بر اجتناب‌ناپذیر بودن افزایش قیمت کالا در بازار با توجه به افزایش نرخ تورم، گفت: این سخنان به نظر می‌رسد باید معطوف به این باشد که دولت هنوز نتوانسته برای علت اصلی این نا به سامانی‌ها چاره‌جویی کند، اگر خواهان جلوگیری از سونامی مدام افزایش قیمت‌ها هستیم، باید موتور محرک رشد نقدینگی مهار شود، در غیر این صورت باید در نیمه دوم سال نیز منتظر موج بعدی گرانی‌ها باشیم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
علاقه به واردات به جای توجه به صادرات
یک کارشناس اقتصادی بر این باور است که امروز زمان تکرار خطا نیست؛ شرایط کشور به دلیل تحریم، شیوع ویروس کرونا و همچنین سوءمدیریت مدیران اقتصادی دولت در بدترین شرایط بسر می‌برد پس بهتر است دولتمردانمان در راستای تعهداتی که دارند دست از هر اقدامی که به صلاح سرنوشت مردم و کشور نیست بردارند و تمام اهدافشان را در راستای تحقق برنامه‌های توسعه‌ای بگذارند نه برخلاف آن تا مسیر حرکت ضعیف اقتصاد کاملاً مسدود نشود.باز هم حسن روحانی رئیس جمهوری برای تشکیل وزارتخانه «توسعه و بازرگانی» پافشاری دارد. این اصرار دولت به تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی است که تنها یکسال از دوره فعالیت دولت یازدهم باقی است و حتی در صورت نهایی شدن لایحه جدید و تصویب آن از سوی بهارستان نشین‌ها ثمره چندانی از وزارتخانه‌های تازه …
افتتاح ویدئو کنفرانسی شرکت آرین شیمی توسط رئیس جمهور در بندر امیرآباد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
افتتاح ویدئو کنفرانسی شرکت آرین شیمی توسط رئیس جمهور در بندر امیرآباد
شرکت آرین شیمی توسط رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانسی، با حضور سرپرست وزارت صمت و استاندار مازندران افتتاح شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
دلایل افزایش قیمت کالا از زبان سرپرست «صمت»
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی یا سرمایه‌گذاری ۵ هزار و۶۰۰ میلیارد تومان خبر داد. حسین مدرس‌خیابانی در حاشیه جلسه دیروز هیات دولت اظهار کرد: وزارت صمت برای دستیابی به جهش تولید چهار مسیر استفاده از ظرفیت‌های خالی برای تولید، اتمام طرح‌های نیمه‌تمام، راه‌اندازی واحدهای غیرفعال و دستیابی به فناوری‌های نوین را دنبال می‌کند.
رئیس جمهور پنج طرح صنعتی و معدنی را افتتاح می کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / حسین مدرس خیابانی / سرپرست وزارت صمت / رئیس جمهور
رئیس جمهور پنج طرح صنعتی و معدنی را افتتاح می کند
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی یا سرمایه گذاری ۵هزار و۶۰۰ میلیارد تومان خبر داد.
ورود کمیسیون امنیت ملی مجلس به وضعیت افزایش قیمت‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / کمیسیون امنیت‌ملی مجلس / وزارت صمت / سازمان غذا و دارو / وزارت صنعت، معدن و تجارت
ورود کمیسیون امنیت ملی مجلس به وضعیت افزایش قیمت‌ها
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سه‌شنبه هفته آینده نشستی با محور بررسی وضعیت کالاهای اساسی و قیمت‌ها با حضور سرپرست وزارت صمت خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
مُسکن موقتی به نام نرخ‌گذاری دستوری
کیمیا نجفیاین ‌روزها افزایش قیمت مهمان ناخوانده بازارهای اقتصادی است، یک روز صعودی شدن نرخ ارز تیتر خبری رسانه‌ها می‌شود و روز بعد گرانی مسکن بر سر زبان‌ها می‌افتد و به نظر می‌رسد که رقابت برای افزایش بیشتر قیمت‌ها میان بازارها همچنان ادامه‌دار باشد. در این میان بازار فولاد و سیمان نیز از گرداب افزایش قیمت‌ها در امان نمانده و خبر التهاب آن حواشی بسیاری را به وجود آورد.در روزهای اخیر برخی از مصالح ساختمانی مانند سیمان و فولاد با افزایش قیمت همراه بود. در پی ناآرامی بازار سیمان و فولاد، عصر روز (دوشنبه ۶ مرداد) تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشستی با سرپرست وزارت صمت و تعدادی دیگر از مسئولان نهاد‌های نظارتی و تصمیم‌گیرنده، در محل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به بررسی قیمت این دو مصالح …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / تاثیر کرونا بر اقتصاد / وزارت صمت / وضعیت اقتصاد
آسیب کرونا به ۶۰ درصد صنوف کشور
ابراهیم درستی نماینده سرپرست وزارت صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف ایران و تهران در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به تسهیلاتی که قرار است اداره مالیات برای صنف‌‌های آسیب دیده از گسترش ویروس کرونا ایجاد کند گفت: طی چند جلسه که یکی از این جلسات ششم مرداد بود ما با هیات رییسه اتاق اصناف مباحثی را پیرامون مالیات و کمک به اصناف مطرح کردیم و قرار است امروز7 مرداد و طی جلساتی با سازمان امور مالیاتی به توافقاتی برسیم.
نیکزاد: قیمت گذاری فولاد و سیمان رها شده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / علی نیکزاد / علی نیکزاد / مجلس شورای اسلامی / رئیس مجلس / مجلس
نیکزاد: قیمت گذاری فولاد و سیمان رها شده است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سرپرست وزارت صمت گفت:قیمت گذاری در حوزه فولاد وسیمان رها شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / علی نیکزاد / قیمت مصالح ساختمانی
نیکزاد: دولت قیمت مصالح ساختمانی را ساماندهی کند
 به گزارش مهر، علی نیکزاد در جلسه‌ای با سرپرست وزارت صمت مدرس خیابانی بابت افزایش قیمت‌های خارج از عرف مصالح ساختمانی (سیمان و فولاد) از تیم اقتصادی و صنعتی دولت خواست تا برای ساماندهی قیمت‌ها در این حوزه تصمیم گیری کند.
تشکیل کمیته مشترک کمیسیون صنایع و وزارت صمت برای تهیه فوری طرح ساماندهی خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / خودرو / صنایع / ساماندهی / وزارت صمت
تشکیل کمیته مشترک کمیسیون صنایع و وزارت صمت برای تهیه فوری طرح ساماندهی خودرو
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ارسال نامه ای به سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، خواستار تشکیل کمیته مشترک برای تهیه فوری طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو شد.
پشت پرده ممنوعیت واردات موبایل لوکس
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
پشت پرده ممنوعیت واردات موبایل لوکس
ممنوعیت واردات موبایل لوکس در حالی توسط سخنگوی دولت تکذیب شد و سرپرست وزارت صمت آن را شایعه و شیطنت نامید که صورتجلسه منتشرشده در این رابطه نشان می‌دهد که این تصمیم‌گیری در حضور سرپرست وزارت صمت بوده است.
پشت پرده ممنوعیت واردات موبایل لوکس/ تصمیمی که در حضور سرپرست وزارت صمت گرفته شد و همه آن را تکذیب کردند + سند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
پشت پرده ممنوعیت واردات موبایل لوکس/ تصمیمی که در حضور سرپرست وزارت صمت گرفته شد و همه آن را تکذیب کردند + سند
ممنوعیت واردات موبایل لوکس در حالی توسط سخنگوی دولت تکذیب شد و سرپرست وزارت صمت آن را شایعه و شیطنت نامید که صورتجلسه منتشرشده در این رابطه نشان می‌دهد که این تصمیم‌گیری در حضور سرپرست وزارت صمت بوده است.
دولت هر چه سریع‌تر وزیر پیشنهادی صمت را معرفی کند/ مهلت مدرس خیابانی رو به اتمام است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دولت هر چه سریع‌تر وزیر پیشنهادی صمت را معرفی کند/ مهلت مدرس خیابانی رو به اتمام است
محمدحسین فرهنگی به دولت توصیه کرد تا برای رفع مشکلات،‌ قبل از پایان یافتن مهلت قانونی حضور سرپرست در وزارت صمت، فرد پیشنهادی برای تصدی پست وزیری در این وزارتخانه را به مجلس معرفی کند.
درخواست سازمان غذاودارو ازوزارت صمت برای توزیع ماسک درداروخانه ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / حیدر محمدی / سرپرست وزارت صمت / ویروس کرونا / وزارت بهداشت
درخواست سازمان غذاودارو ازوزارت صمت برای توزیع ماسک درداروخانه ها
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به وزارت صمت خواستار توزیع ماسک در داروخانه‌های سراسر کشور شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
ایجاد هزاران فرصت شغلی با بهره برداری از 8 طرح توسعه فولاد مبارکه
اصفهان -راعی : رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: گروه فولاد مبارکه 8 طرح توسعه‌ای خود را با سرمایه 909 میلیون یورو و 10 هزار میلیارد تومان تا 1403 به بهره‌برداری می‌رساند. برای تحقق این مهم، طبق سیاست‌های ایمیدرو، استراتژی تامین مالی طرح‌های توسعه شرکت‌های بزرگ از محل سود، در دستور کار است.معاون وزیر صمت تصریح کرد: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در راستای راهبردهای توسعه‌ای خود، استراتژی تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌های معدن و صنایع معدنی از محل سود خود شرکت‌ها را آغاز کرده است.وی یادآور شد: هدف‌گذاری مذکور توسط این سازمان توسعه‌ای به این جهت انجام شده که کشور در شرایط محدودیت در تامین مالی بین‌المللی (فاینانس)، نبود تسهیلات بانکی و تحریم نفت به سر می‌برد.رئیس هیئت عامل ایمیدرو …
اثر معکوس سرکوب قیمت در بازار
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
اثر معکوس سرکوب قیمت در بازار
سیاست‌های جدید بازرسی و کنترل بازار از سوی متولی وزارت صمت تشریح شد. سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت‌ در نشست هماهنگی تشدید بازرسی کالاهای هدف و رونمایی از سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی، مهم‌ترین اولویت‌های وزارتخانه مزبور را در حوزه بازرسی و نظارت در بخش عرضه کالا و خدمات اعلام کرد. بر این اساس مقرر شده است که در فاز جدید اقدامات، سیاست‌گذار از مسیر الکترونیکی کردن امور و بهره‌گیری از سامانه‌های هوشمند به تخلفات در سطح بازار رسیدگی کند. در این چارچوب مقرر شده است سامانه‌ای طراحی شود که به‌صورت الکترونیکی بازرسان در محل تخلف حضور پیدا کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
تحت هر شرایطی ارز را به تولیدکننده می‌رسانیم
مسائل ارزی و گره خوردن آن با معیشت مردم، یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های مسوولان به‌خصوص پس از تشدید تحریم و افزایش یک‌باره نرخ ارز در اسفند 96 بود. سیاستگذاران سعی کردند با تثبت نرخ ارز و تخصیص ارز 4200 تومانی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان را یاری کنند اما تبعات این تصمیم بازنگرداندن حدود 27 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور و گم شدن 4.7 میلیارد دلار بود. بدعهدی برخی صادرکنندگان در بازگرداندن ارز به کشور باعث شد بانک مرکزی تدابیر سختگیرانه‌تری را برای اعطای ارز به صادرکنندگان اتخاد کند و برخی تولیدکنندگان نیز نگرانی‌هایی درخصوص عدم دسترسی به ارز مورد نیاز برای تولید داشته باشند. در این راستا سرپرست وزارت صمت با تاکید بر اینکه ارز مورد نیاز تولیدکنندگان تحت هر شرایطی تامین …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
ارائه ۳۵ هزار بسته لوازم خانگی در قالب بسته حمایتی به مزدوجین از مردادماه
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که در مردادماه ۳۵ هزار بسته شامل ۵ قلم کالای اساسی (تلویزیون، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و یخچال) با قیمت مناسب (حدود ۹ میلیون تومان) در اختیار مزدوجین قرار خواهد گرفت و باتوجه به اینکه قیمت این کالاها معیشتی است باید کدملی و آدرس پستی مزدوج در زمان نصب با اطلاعات ثبت نامی تطابق داشته باشد.به گزارش ایسنا، محمدرضا کلامی در حاشیه چهارمین نشست شورای نظارت و رصد بازار اظهار کرد: بنا بر تاکیدات سرپرست وزارت صمت مبنی بر ضرورت حمایت از زوج‌های جوان در قالب عرضه بدون واسطه اقلام اصلی لوازم خانگی با قیمت مناسب، ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفت با همکاری تولیدکنندگان توانمند صنعت لوازم خانگی کشور، ۵ قلم لوازم خانگی پر مصرف با برند مشخص و با نرخ اقتصادی را در قالب بسته …
نامه توکلی به رئیس جمهور: انحصار در واردات کالاهای اساسی را متوقف کنید
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / انحصار واردت کالای اساسی / نامه توکلی به رئیس جمهور / واردات کالای اساسی
نامه توکلی به رئیس جمهور: انحصار در واردات کالاهای اساسی را متوقف کنید
به گزارش الف، وی همچنین، با استناد به ماده 66 قانون آئین دادرسی کیفری سال 92  مبنی بر حق اعلام جرم سازمانهای مردم نهاد علیه مسئولین و سازمانهای متخلف ،به سرپرست وزارت صمت  15روز کاری فرصت داد تا این وزارتخانه ضوابط جدیدی را جهت شکستن و تصحیح روش های انحصارطلبانه واردات کالاهای اساسی تدوین نماید. متن این نامه بدین شرح است:
سرپرست وزارت صمت و رئیس بانک مرکزی به کمیسیون کشاورزی می‌روند
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / قیمت مرغ / کمیسیون کشاورزی
سرپرست وزارت صمت و رئیس بانک مرکزی به کمیسیون کشاورزی می‌روند
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان نکاتی در مورد افزایش قیمت مرغ از دعوت سرپرست وزارت صمت و رئیس کل بانک مرکزی به جلسه کمیسیون کشاورزی خبر داد.
کمبود کالا در هیچ شبکه توزیعی نداریم
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / شبکه توزیعی / شبکه توزیعی کالا / کالاهای اساسی در ایران / کمبود کالا
کمبود کالا در هیچ شبکه توزیعی نداریم
شفقنا- سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در هیچ شبکه توزیعی کمبود کالا نداریم و کالا‌ها به وفور و فراوانی در بازار یافت می‌شوند. میزان نوشت: محمدرضا کلامی با بیان اینکه در هیچ شبکه توزیعی کمبود کالا نداریم و کالا‌ها...
دولت ارز کالاهای اساسی را تامین می‌کند/ ۴ میلیون تن کالا در بنادر و گمرکات کشور
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ارز / اقتصاد / کالاهای اساسی / گمرک / بنادر
دولت ارز کالاهای اساسی را تامین می‌کند/ ۴ میلیون تن کالا در بنادر و گمرکات کشور
ایلنا: سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: در بخش کالاهای اساسی، نزدیک به 4 میلیون تن کالا در بنادر و گمرکات کشور وجود دارد و بدون وقفه کالاهای داخل تامین می‌شود البته…
ترافیک دولتی‌ها در مسیر بهارستان
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
ترافیک دولتی‌ها در مسیر بهارستان
فرزانه آیینی ـ خبر‌نگار 53روز از روی کار آمدن مجلس یازدهم می‌گذرد و نمایندگان در این مدت 230سؤال از وزرا را به جریان انداخته‌اند؛ یعنی به‌طور متوسط هر روز مجلس 4وزیر را موظف به پاسخگویی به نمایندگان کرده‌ است. با توجه به اینکه وزارت صمت تنها وزارتخانه‌ای است که با سرپرست اداره می‌شود، می‌توان گفت این روزها 18وزیر دولت روزهای پر‌ترافیکی را در مسیر پاستور ‌و بهارستان طی می‌کنند، چراکه با توجه به عدد 230سؤال ارجاع‌شده به هیأت‌رئیسه مجلس و شمار وزرا، از هر وزیر به‌طور میانگین 12سؤال به جریان افتاده …
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / بنیاد شهید و امور ایثارگران
امضای تفاهم‌نامه با وزارت صمت برای ساماندهی اشتغال ایثارگران
تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران روز شنبه ۲۸ تیرماه با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید.
تشدید بازرسی‌ها در بازار در پی ابلاغ وزارت صمت از امروز
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / تجارت / خودرو / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان / وزارت صنعت معدن و تجارت / تشدید نظارت
تشدید بازرسی‌ها در بازار در پی ابلاغ وزارت صمت از امروز
ایلنا: معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در پی ابلاغ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از امروز تشدید بازرسی‌ها در بازار اجرایی خواهد …
شانه‌‌ساز: کمبود ماسک نداریم
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / سازمان غذا و دارو / ویروس کرونا
شانه‌‌ساز: کمبود ماسک نداریم
رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تکذیب خبر کمبود ماسک تاکید کرد: نامه ارسالی به سرپرست وزارت صمت به منظور پیش بینی افزایش نیاز کشور و برنامه‌ریزی برای تامین ماسک در ماه‌های آینده بوده است و در حال حاضر خوشبختانه هیچ کمبودی وجود ندارد.
کمبود ماسک در بازار تکذیب شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
کمبود ماسک در بازار تکذیب شد
رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تکذیب خبر کمبود ماسک تاکید کرد: نامه ارسالی به سرپرست وزارت صمت به منظور پیش بینی افزایش نیاز کشور و برنامه‌ریزی برای تامین ماسک در ماه‌های آینده بوده است و در حال حاضر خوشبختانه هیچ کمبودی وجود ندارد.
واگذاری ثبت سفارش و تخصیص ارز نهاده‌ها به وزارت کشاورزی
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / وزارت جهاد کشاورزی / نهاده‌های دامی
واگذاری ثبت سفارش و تخصیص ارز نهاده‌ها به وزارت کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به سرپرست وزارت صمت خواستار انتقال کلیه موارد مرتبط با فرآیند ثبت سفارس و تخصیص ارز برای نهاده‌های دامی به وزارت جهاد کشاورزی شد.
علت کمبود و گران شدن ماسک در هفته های اخیر
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / ماسک طبی / محمدرضا شانه ساز / سازمان غذا و دارو / سرپرست وزارت صمت
علت کمبود و گران شدن ماسک در هفته های اخیر
رئیس سازمان غذا و دارو، درباره کمبود ماسک و مواد اولیه آن هشدار داد و علت آن را تبیین کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
اعمال نقطه نظرات صادرکنندگان درخصوص بازگشت ارز
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران توجه به دغدغه‌های صادرکنندگان و شفافیت در دستورالعمل‌ها را راهبرد اصلی در توسعه صادرات غیرنفتی دانست.به گزارش ایلنا، حمید زادبوم از توجه به دغدغه‌های صادرکنندگان و شفافیت در دستورالعمل‌ها، به عنوان راهبرد اصلی در توسعه صادرات غیرنفتی نام برد.وی گفت: راهبرد اصلی وزارت صمت براساس دیدگاه‌های ریاست جمهوری و سرپرست این وزارتخانه، سیاستگذاری در عرضه و تقاضای ارز حاصل از صادرات غیرنفتی است که همکاری تمامی دستگاه‌های متولی و اثرگذار بر تجارت خارجی کشور را می‌طلبد.زادبوم با اشاره به بسته بازگشت ارز حاصل از صادرات سال 99 افزود: جلسات متعددی نیز با صادرکنندگان برای اخذ نقطه‌ نظرات آنان در این خصوص برگزار شد که سازمان توسعه تجارت ایران در تلاش …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •