یکشنبه, ۴ آبان, ۱۳۹۹ / 25 October, 2020
سهمیه بندی سوخت
زمان واریز سهمیه بنزین آبان اعلام شد
۳ روز قبل / سهمیه بندی سوخت / سهمیه بنزین / کارت سوخت
زمان واریز سهمیه بنزین آبان اعلام شد
کارت سوخت تمام خودرو‌ها برای ماه آبان نیمه شب امشب شارژ می‌شود. نوشته زمان واریز سهمیه بنزین آبان اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سهمیه بنزین تغییر می‌‌کند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بیژن زنگنه / سهمیه بندی سوخت / سهمیه بنزین / وزیر نفت
سهمیه بنزین تغییر می‌‌کند؟
وزیر نفت درباره طرح مجلس برای تغییر در سهمیه‌بندی بنزین گفت: هنوز طرحی به دست ما نرسیده و نمی‌توان روی فرضیات نظری داد. نوشته سهمیه بنزین تغییر می‌‌کند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
مدل جدید سهمیه بندی بنزین روی میز مجلس(فیلم)
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: در صورت تصویب مجلس، مدل سهمیه بندی سوخت از خودرو به فرد تغییر خواهد کرد.
جزئیات طرح مجلس برای واریز یارانه ۴۰ لیتر بنزین
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / سهمیه بندی سوخت / گرانی بنزین / یارانه بنزین
جزئیات طرح مجلس برای واریز یارانه ۴۰ لیتر بنزین
نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم از طرح مجلس برای واریز ماهانه یارانه معادل قیمت ۴۰ لیتر بنزین متناسب با قیمت روز آن به حساب هر ایرانی خبر داد. نوشته جزئیات طرح مجلس برای واریز یارانه ۴۰ لیتر بنزین اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کارت سوخت خودرو‌های نو شماره چگونه صادر می‌شود؟ +فیلم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / کارت سوخت / سهمیه بندی سوخت
کارت سوخت خودرو‌های نو شماره چگونه صادر می‌شود؟ +فیلم
در ادامه ویدئویی از نحوه صدور کارت سوخت خودرو‌های نو شماره ببینید.
اعلام جزییات سهمیه‌بندی سوخت وانت‌بارها براساس عملکرد/ مالکان ناوگان نگران نرخ کمیسیون نباشند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اعلام جزییات سهمیه‌بندی سوخت وانت‌بارها براساس عملکرد/ مالکان ناوگان نگران نرخ کمیسیون نباشند
ایلنا: مدیرکل حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برنامه‌ها و تصمیمات دولت برای اجرای سهمیه بندی سوخت وانت بارها در آینده را تشریح کرد.
پرداخت معوقات سهمیه اعتباری سوخت خودروهای عمومی
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / مرتضی ضامنی / طرح تخصیص سهمیه سوخت / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
پرداخت معوقات سهمیه اعتباری سوخت خودروهای عمومی
تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: معوقات سهمیه اعتباری سوخت خودروهای عمومی از ابتدای اجرای طرح سهمیه بندی سوخت پرداخت شده و سهمیه اسفند ماه نیز تا پایان این هفته پرداخت خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
سهمیه بنزین اسفند ماه خودروها واریز شد
پس اجرای مجدد سهمیه بندی سوخت از آبان ماه سال جاری، ساعت صفر بامداد امروز یکم اسفند، چهارمین مرحله سهمیه بنزین خودروها در کارت های سوخت آنها شارژ شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
حذف سهمیه سوخت تاکسی‌های فاقد پروانه از اول اسفند
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از حذف سهمیه سوخت تاکسی‌های فاقد پروانه از اول اسفند خبر داد. به گزارش همشهری، مرتضی ضامنی در این‌باره گفت: هیأت وزیران طی مصوبه‌ای به مجموعه وزارت کشور تکلیف کرده تا تاکسی‌های غیرفعال به‌خصوص در کلانشهرها را شناسایی کند و پیرو این مصوبه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، سامانه جامع ناوگان تاکسیرانی را راه‌اندازی کرد تا فرایند صدور پروانه‌ در شهرهای مختلف به‌صورت برخط در این سامانه گزارش شود. با توجه به اجرای طرح سهمیه بندی سوخت و اهداف تعریف شده در این طرح …
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سوختگیری با کارت سوخت / سهمیه بندی سوخت / نحوه صحیح سوختگیری
اطلاعیه شرکت ملی پخش درباره نحوه صحیح سوخت‌گیری
در صورت اجرای روش صحیح سوخت‌گیری با کارت هوشمند سوخت شخصی، سوخت‌گیری به همان مقدار مورد نیاز، بدون کسر سهمیه قابل انجام است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / قیمت بنزین / بنزین / علیرضا صادق آبادی
مشکل جدید کارت سوخت‌های تازه‌صادرشده / تکلیف سهمیه ماه‌های گذشته چه می‌شود؟
علیرغم وعده دولت مبنی بر واریز سهمیه افرادی که از ابتدای زمان سهمیه بندی سوخت به موقع اقدام به دریافت کارت سوخت‌شان نکرده‌اند، سهمیه دو ماه برای برخی از این افراد شارژ نشده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / افزایش قیمت بنزین / تاثیر قیمت بنزین بر تورم / قیمت ارز / قیمت دلار / قیمت کالاهای اساسی / وضعیت بازار
وضعیت بازار‌ یک ماه پس از افزایش قیمت بنزین/ خودرو و سکه گران شدند، مسکن ثابت ماند
یک ماه از بازگشت مجدد طرح سهمیه بندی سوخت و اصلاح نرخ بنزین می‌گذرد و نگاه‌های جامعه همچنان نگران افزایش قیمت اقلام و کالا‌های مورد نیاز زندگی است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / تاکسی ون / کارت سوخت تاکسی‌ها
زمان تحویل کارت سوخت تاکسی ون‌ها
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: به دنبال اجرای طرح سهمیه بندی سوخت، کارت‌های سوخت جدید تاکسی های ون با ۶۰۰ لیتر سهمیه از فردا یکشنبه ۲۴ آذر ماه تحویل داده می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین
کارت سوخت تاکسی ون‌ها فردا تحویل داده می‌شود
ایرنا نوشت: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: به دنبال اجرای طرح سهمیه بندی سوخت، کارت‌های سوخت جدید تاکسی های ون با ۶۰۰ لیتر سهمیه از فردا یکشنبه ۲۴ آذر ماه تحویل داده می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
افت دامنه‌دار تولید
طی هفته جاری صنعت و بازار خودرو همچنان تحت تاثیر افزایش نرخ بنزین و سهمیه بندی سوخت قرار داشت. جدی ترین خبر در این زمینه موافقت شورای اقتصاد با تخصیص بودجه برای دو گانه سوز کردن ناوگان حمل و‌نقل عمومی بود. در کنار این خبر،انتشار آمار تولید 8 ماهه خودروسازان از سوی وزارت صمت و همچنین افزایش سقف اعتباری خودروسازان از سیستم بانکی کشور قابل توجه بود. اما در شرایطی دوگانه سوز کردن خودروها همراه با افزایش قیمت بنزین با استقبال همراه شده که شورای اقتصاد نیز طی هفته جاری در این زمینه مصوبه‌ای ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اغتشاشات اخیر ایران / سهمیه بندی سوخت / مهدی فضائلی
مهدی فضائلی: دیگر جایزالخطا نیستیم
حساسیت شرایط، دشمن جبار، مطالبات به حق مردم و فرصت طلبی جریان سیاسی داخلی(بخوانید ضد انقلاب های جدید) دیگر اجازه اشتباه به کارگزاران نظام و بخصوص دولت را نمی دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
عباس عبدی:پیشنهادم برای سهمیه بندی و قیمتگذاری سوخت روشن است
بدنبال مطرح شدن نام عباس عبدی در جلسات مربوط به سهمیه بندی سوخت که منجر به تصمیم دو هفته پیش شد، وی در گفت وگویی در باره دیدگاه خود توضیح داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / عباس عبدی / سهمیه بندی بنزین / صرفه جویی در انرژی
عباس عبدی:پیشنهادم برای سهمیه بندی و قیمتگذاری سوخت روشن است/به همه مردم سهمیه مشخص بدهیم و هرکس بتواند سهمیه اش را در بازاربفروشد/قیمت سوخت آزادباشد
بدنبال مطرح شدن نام عباس عبدی در جلسات مربوط به سهمیه بندی سوخت که منجر به تصمیم دو هفته پیش شد، وی در گفت وگویی در باره دیدگاه خود توضیح داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / سهمیه بندی سوخت
(اینفوگرافیک) جزئیات سهمیه بنزین ناوگان حمل ‎و نقل عمومی
پایگاه اطلاع رسانی دولت: با سهمیه بندی شدن بنزین، خودرو‌های ناوگان حمل ونقل عمومی هم شامل سهمیه بندی شده اند که در اینفوگرافیک زیر میزان سهمیه آن‌ها مشخص شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / مسعود پزشکیان / دولت / بوکان / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
نماینده بوکان استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه کرد
تهران- ایرنا-نماینده مردم بوکان در مجلس ضمن با انتقاد از نقش نداشتن مجلس شورای اسلامی در مورد تصمیم دولت در مورد سهمیه بندی سوخت استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / رهبر انقلاب / گرانی بنزین / افزایش قیمت بنزین / سهمیه بندی سوخت / اعتراضات بنزینی
(ویدئو) سخنان مهم رهبر انقلاب درباره گرانی بنزین
سخنان رهبر انقلاب درباره افزایش قیمت بنزین. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در درس خارج فقه، سخنانی را درباره مدیریت مصرف سوخت و تصمیم سران قوا درباره افزایش قیمت بنزین مطرح کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / آیت الله علوی گرگانی / قیمت بنزین / گران شدن بنزین / سهمیه بندی سوخت
آیت‌الله علوی گرگانی: گرانی بنزین خلاف مصالح ملی است
اینجانب از همه نمایندگان مجلس می خواهم که با قاطعیت جلوی ایجاد التهاب معیشتی در جامعه را گرفته و از دولت محترم نیز می خواهم که تا دیر نشده در تصمیم خود تجدید نظر کرده و با همفکری کارشناسان دلسوز و متعهد و به کارگیری جوانان مؤمن و متعهد و نخبه به تقویت تولید داخلی و حل اساسی مشکلات آن اهتمام ورزند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان
شهروندان مراقب سوء استفاده دشمنان باشند/برقراری امنیت و آرامش کامل در هرمزگان
فرمانده انتظامی استان هرمزگان از آرامش و امنیت حاکم بعد از اعلام سهمیه بندی سوخت توسط دولت در جای جای نقاط استان خبر داد و گفت: شهروندان مراقب سوء استفاده دشمنان از سهمیه بندی بنزین باشند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
واکنش ناجا به حواشی گرانی بنزین
سخنگوی ناجا از آرامش و امنیت حاکم بر استان‌های سراسر کشور بعد از اعلام سهمیه بندی سوخت توسط دولت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
آرامش و امنیت در سراسر کشور حاکم است
معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا از آرامش و امنیت حاکم بر استان های سراسر کشور بعد از اعلام سهمیه بندی سوخت توسط دولت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
بنزین سهمیه‌بندی شد+ جزییات
شفقنا- شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران آغاز سهمیه‌بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد. شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای طرح مدیریت مصرف سوخت را اجرایی کرد. متن این اطلاعیه به قرار زیر است: بسمه تعالی اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ” سهمیه بندی سوخت” شرکت ملی پخش فرآورده […]
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
سهمیه بندی بنزین از تکذیب تا اجرا
همزمان با بازگشت کارت سوخت به چرخه سوخت رسانی کشور، زمزمه‌هایی مبنی برای سهمیه بندی سوخت به گوش می‌رسید و مسئولین نیز در ابتدا سهمیه بندی بنزین را تکذیب می‌کردند، در ادامه با کاهش سهمیه کارت جایگاه داران به ۲۰ لیتر بسیاری سهمیه بندی بنزین را محتمل می‌دانستند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / سهمیه بندی سوخت / کارت سوخت
تکذیب سهمیه‌بندی کارت‌های سوخت شخصی
در حالی که برخی از افراد که با کارت شخصی سوخت برای دریافت بنزین اقدام می‍کنند از قطع نازل بعد از دریافت ۳۰ لیتر بنزین شکایت دارند، اما به گفته شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‍های نفتی، سقفی برای دریافت بنزین با کارت‍های سوخت وجود ندارد و سهمیه‌بندی این کارت‌ها تکذیب می‌شود.
۱۳۹۸-۰۷-۱۶
تشکیک مرکز پژوهش های مجلس در آمار یارانه پنهان
رئیس مجلس با تاکید بر این که مجلس بنا ندارد برای اصلاح یارانه های پنهان تصمیمی فوری بگیرد گفت: در این زمینه به هیچ وجه نباید فشاری به مردم بیاید و تولید لطمه بخورد. وی یکی از راه‌های سهمیه بندی سوخت را ارائه سهمیه‌های سوخت با نرخ های کنونی دانست.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / طرح سهمیه‌بندی بنزین / علی لاریجانی / مجلس شورای اسلامی
لاریجانی: تصمیمی درباره سهمیه بندی سوخت گرفته نشده/ در اصلاح هدفمندی یارانه‌ها نباید فشاری به مردم وارد شود
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید لایحه اصلاح قانون هدفمند کردن یارانه ها را به مجلس ارائه کند، گفت: اراده مجلس این است که در بحث اصلاح هدفمندی نباید فشاری به مردم وارد شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
توضیحات لاریجانی درباره جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس درباره یارانه‌ها/ موضوع سهمیه بندی سوخت درحال بررسی است
رئیس‌مجلس با اشاره به جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اراده مجلس این است که زندگی طبقات پایین بهتر شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت یا سهمیه بندی سوخت تا پایان سال وجود ندارد/ دردسر بخشی از صاحبان خودروهای جدید در دریافت کارت سوخت
شفقنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس در رابطه با وضعیت سوخت در کشور اظهار کرد: مجلس تصمیمی برای افزایش قیمت سوخت ندارد و در خصوص سهمیه بندی هم صحبتی در کمیسیون انرژی مطرح نشده و بعید می دانم حداقل برای امسال این تصمیم گرفته شود. احمد مرادی در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در رابطه با وضعیت سوخت درکشور گفت: […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / بنزین / سوخت / قاچاق سوخت / سهمیه بندی / سهمیه بندی سوخت
ترمز قاچاق سوخت/ استفاده از کارت سوخت شخصی از امروز اجرایی می‌شود
ایران در سال 2018 حدود 69.2 میلیارد دلار به بخش انرژی یارانه داد
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / کارت سوخت / سهمیه بندی سوخت / مصرف بی رویه بنزین
کارت‌های سوخت با مصرف نامتعارف غیرفعال می شوند
براساس تصمیمات اتخاذ شده بعد از عرضه بنزین با کارت سوخت شخصی از تاریخ 20 مرداد ماه سال جاری، اگر خودرویی بیش از حد متعارف با کارت سوختش در طول یک ماه سوخت گیری کند این کارت غیر فعال خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / کارت سوخت / قیمت بنزین / پمپ بنزین / جایگاه سی ان جی / مالک شریعتی / سهمیه بندی بنزین / اپلیکیشن
تدابیری برای اپلیکیشن‌های حمل‌ونقلی در صورت سهمیه‌بندی سوخت
یک کارشناس انرژی گفت:در صورت برقراری نظام سهمیه بندی سوخت، دولت باید شرایط ویژه ای را برای اپلیکیشن‌های حمل و نقلی در نظر بگیرد. در این راستا می توان گزینه استفاده از سی ان جی را فعال کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
نماینده مجلس: دوایر دولتی قاچاقچیان اصلی سوخت هستند! / میزان دریافت سوخت با کارت ۶۰ لیتر است
شفقنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس هدف از احیای مجدد کارت‌های سوخت را مدیریت مصرف سوخت دانست و اظهار کرد: ارایه کارت سوخت به معنای افزایش یا سهمیه بندی سوخت نیست بلکه با ارایه این کارت به دنبال سنجش میزان مصرف و مدیریت آن هستیم. با ارایه کارت سوخت به دنبال مدیریت مصرف سوخت هستیم احمد مرادی در گفت و گو […]
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / کارت سوخت / بنزین / قیمت بنزین / واردات بنزین
طرح اتصال کارت بانکی به کارت سوخت متوقف شد
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآروده های نفتی با بیان اینکه فعلا طرح اتصال کارت های بانکی به کارت سوخت اجرا نمی شود گفت: زمانی این طرح قابلیت اجرا دارد که نظام سهمیه بندی سوخت اجرایی شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
آیا کرایه تاکسی‌ها با سهمیه‌بندی سوخت افزایش می‌یابد؟
دبیرشورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفت: سهمیه بندی سوخت هنوز تعیین و تکلیف نشده است و تا زمانی که دولت خط و خطوط را مشخص نکرده باشد در رده کارشناسی سناریوهای مختلف را بررسی خواهیم کرد و چنانچه سهمیه بندی انجام شود، پیشنهاداتی در دستور کار داریم که یا قیمت‌ها افزایش نیابد یا اگر افزایش یافت در حداقل ممکن داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵
سخنگوی شرکت پالایش و پخش وزارت نفت آزاد شد
مسئول روابط عمومی و سخنگوی شرکت پالایش و پخش زیرمجموعه وزارت نفت که مقام مسئول در اطلاع رسانی سهمیه بندی سوخت است و شب گذشته در ارتباط با پروژه سهمیه بندی بنزین توسط دادستانی بازداشت شده بود، ظهر امروز با قید وثیقه آزاد شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
سهمیه‌بندی سوخت و طرح ساماندهی بازار خودرو در دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس
بررسی موضوع سهمیه بندی سوخت، بازدید از مناطق سیل زده استان گلستان و بررسی پیش‌نویس طرح‌های مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران از جمله دستور کارهای کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته آینده خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۲
صف‌های بلند بنزین، نمایش فقر ذهنی/دو پیشنهاد افزایش نرخ سود و برداشت از صندوق ذخیره ارزی/روسیه در مواقع گرفتاری ایران، سیاست سکوت و بی تفاوتی پیشه نگیرد
عقب نشینی از سهمیه بندی سوخت، صف بی‌تدبیری قبل از گرانی بنزین، احضار و جلب مهناز افشار به دادگاه،۶۳ درصد واردات نهاده‌های دامی در اختیار یک شخص، بومی گزینی قضات در دستور کار قوه قضائیه، معلم، فقط برای یک روز، نفس‌های آخر ترامپیسم عقل‌گریز، بیانات رهبر انقلاب درباره لزوم آرایش جنگی در جنگ اقتصادی، پیام مانور‌های دیپلماتیک ظریف و نقاشی‌های خانم کارگردان کپی برداری یا الهام گرفتن؟! از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
کارت سوختی که دوباره خبرساز شد
از میانه سال گذشته رشد مصرف بنزین در کشور روند صعودی به خود گرفت و عملا دستاوردهای کارت سوخت و سامانه سهمیه بندی سوخت که از میانه دهه ۸۰ به اقتصاد وارد شد، از بین رفت این موضوع عاملی شد که بحث بازگشت کارت سوخت و سهمیه بندی بار دیگر تقویت شود که این موضوع با گرانی CNG تقویت شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۹
مخالفت کمیسیون انرژی با طرح سهمیه بندی سوخت
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان کمیسیون با طرح سهمیه بندی سوخت به اتفاق آراء مخالفت کردند و دولت نیز با این طرح مخالف کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •