دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
سود نقدی
کدام شرکت‌ها سود نقدی میان سهامدارانشان تقسیم کردند؟
۲ روز قبل / بورس / تیپیکو / سود نقدی / فخوز / فولاد / مجمع
کدام شرکت‌ها سود نقدی میان سهامدارانشان تقسیم کردند؟
هفته گذشته، برخی شرکت‌ها اقدام به برگزاری مجامع عادی عمومی خود کردند که طی آن تیپیکو سود نقدی ۳۷۰ تومانی به سهامدارانش را تصویب کرد. نوشته کدام شرکت‌ها سود نقدی میان سهامدارانشان تقسیم کردند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تعیین سود ۸۰۰ ریالی هر سهم «کبافق»
۵ روز قبل / نماد کبافق / سهام کبافق / بازار سهام
تعیین سود ۸۰۰ ریالی هر سهم «کبافق»
مجمع عمومی شرکت معادن بافق تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود خالص هر سهم و ۷۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
۵ روز قبل
سهامداران «پتروشیمی غدیر» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند
بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد تمامی سهامداران حقیقی شرکت «پتروشیمی غدیر» با نماد «شغدیر» می‌توانند از روز یکشنبه ١٢ مرداد ماه ٩٩ به مدت یک سال برای دریافت سود سهام این شرکت در سال مالی منتهی به ٢٩ اسفندماه ٩٨ به تمامی شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، در این اطلاعیه از سهامداران حقیقی شرکت «پتروشیمی غدیر» خواسته شده ضمن مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور، با ارائه اصل کارت ملی یا شناسنامه و کد سهامداری (کد بورسی) نسبت به دریافت نقدی یا واریز آن به حساب‌های سپهری خود اقدام کنند. علاوه بر این، پرداخت سود سهام افراد کمتر از ١٨ سال، پس از احراز هویت کامل و دریافت کپی شناسنامه، صرفاً به ولی(پدر) بلامانع خواهد بود. …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
برخی از مهم‌ترین خبرهای رییس بنیاد مستضعفان:
  برنامه مصوب سال ۹۸ بنیاد با ۳۴ درصد رشد نسبت به سال ۹۷ محقق شد. ما ردیف بودجه دولتی نداریم و درآمد کل بنیاد در سال ۹۸، ۳۶ هزار میلیارد تومان و سود عملیاتی ناخالص قبل از کسر مالیات هزار میلیارد تومانی، ۷ هزار میلیارد تومان است و امسال ۴۰ درصد سود، به شرکا و سهامداران بنیاد خواهد رسید و 60 درصد مابقی را در سال 99 برای محرومیت‌زدایی هزینه می‌کنیم .   با هماهنگی کامل با دولت و مجلس و قوه قضاییه و نیروهای مسلح و شهرداری تهران و سایر نهادها کار می‌کنیم و کارها را با تعامل مثبت پیش می‌بریم.   طی یک‌سال گذشته، 11 هزار و 300 فقره از اسناد علوی را به رایگان به مردم تحویل دادیم؛ مردمی که تا امروز، سندی به نام خود نداشتند. تا امروز 92 هزار فقره واگذاری محقق شده …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
افزایش سرمایه و تقسیم سود نقدی در دو مجمع بانک خاورمیانه
مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع عمومی فوق‌العاده بانک خاورمیانه با دو مصوبه مهم به کار خود پایان داد. به گزارش روابط عمومی بانک خاورمیانه براساس دستور جلسه مجمع عمومی عادی با توزیع ۲۰۰ ریال سود نقدی به هر سهم موافقت شد. در مجمع عمومی فوق‌العاده هم افزایش سرمایه ۵هزار میلیارد ریالی این بانک به تصویب رسید. بنا بر این گزارش در این دو مجمع بانک خاورمیانه که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور حداقلی سهامداران برگزار و به‌صورت آنلاین هم پخش می‌شد؛ بیش از ۷۲ درصد صاحبان سهام حضور داشتند.
مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد / 800 ریال سود برای هر سهم وصندوق
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / بازنشستگی / سرمایه / سرمایه گذاری / هیئت مدیره / هتل المپیک
مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد / 800 ریال سود برای هر سهم وصندوق
در مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، مبلغ 800 ریال سود نقدی و 1033 ریال سود خالص برای هر سهم تصویب شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / پتروشیمی / سازمان بورس و اوراق بهادار / سرمایه / سهام عدالت / گردشگری
روی خط شرکت‌ها
تعیین سود ۱۰۹۶ ریالی هر سهم «شکبیر»: مجمع عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر تقسیم مبلغ یک هزار و ۹۶ ریال سود خالص هر سهم و یک هزار و ۱۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
عرضه اولیه «غزر» باید به سال مالی آینده موکول شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
عرضه اولیه «غزر» باید به سال مالی آینده موکول شود
امروز مطالبی همچون شادی «پترولی ها» نیمه تمام ماند، قیمت دلار شنبه ۲۸ تیر ۹۹، کاهش ۳۲ هزار واحدی شاخص کل بورس تهران، صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸ شرکت سمگا به تصویب رسید، توصیه مهم به مبتدیان بورسی، کدام شرکت‌های بورسی سود نقدی تقسیم کردند، موج سواری طلا بر آتش کرونا؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
آشنایی با انواع روش‌های افزایش سرمایه
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
آشنایی با انواع روش‌های افزایش سرمایه
همه شرکت‌ها در طی چرخه حیات خود در مقاطعی از زمان به دلایل مختلف نیاز به منابع مالی بیشتری نسبت به آنچه که در اختیار دارند، پیدا می کنند. یکی از روش‌هایی که می‌توانند به این منابع مالی جدید دست پیدا کنند، «افزایش سرمایه / است. در بورس حتی خبر افزایش سرمایه یک شرکت نیز می‌تواند قیمت سهام آن را دستخوش تغییرات قابل توجهی کند. اگر بخواهیم یک دسته بندی از انواع روش های افزایش سرمایه داشته باشیم،می توان ۴ دسته کلی در نظر گرفت: 1- از محل سود انباشته (سهام جایزه) 2-از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران 3-از محل تجدید ارزیابی دارایی ها 4-به روش صرف سهام. معمولا روند افزایش سرمایه در شرکتها به این شکل است که در مرحله اول هیئت مدیره شرکت پیشنهاد خود را به همراه دلایل کافی در خصوص افزایش سرمایه …
پرداخت سود سهام شرکت فرابورس از طریق سجام
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / سامانه سجام / سود سهام / نماد شرکت فرابورس
پرداخت سود سهام شرکت فرابورس از طریق سجام
بیش از ۹۷ درصد از سهامداران حقیقی فرابورس یعنی ۸۲ هزار و ۹۲۸ نفر در سامانه سجام ثبت‌نام ‌کرده‌اند و بدین ترتیب سود نقدی سهام شرکت فرابورس ایران از اول مردادماه به حساب آنان واریز می‌شود. نوشته پرداخت سود سهام شرکت فرابورس از طریق سجام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سودسازترین ها و زیانده ترین نمادهای بورس
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
سودسازترین ها و زیانده ترین نمادهای بورس
امروز مطالبی همچون نگاهی اجمالی به سرمایه گذاری های ارزشمند (سمگا)، فروش دارایی های مازاد در راستای سودآوری بیشتر، افزایش پلکانی نرخ دلار در صرافی ملی، برای عرضه اولیه «رافزا» چقدر نقدینگی لازم است؟، تصویب لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی، متن کامل اصلاحیه قانون مالیات خانه‌های خالی، احکام فقهی بورس از نظر مراجع تقلید، سود نقدی تقسیمی چند نماد بورسی مشخص شد، عرضه اولیه دو زیرمجموعه بانک توسعه صادرات، ؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
شناسایی حدود 1500 هزار میلیارد تومان سود نقدی برای فولاد مبارکه
 در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات بیش از هزار میلیارد تومان سود نقدی و در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر نیز بیش از 440 میلیارد تومان سود سرمایه‌گذاری برای فولاد مبارکه شناسایی شد. مرتضی شبانی، مدیر امور مجامع شرکت فولاد مبارکه با اعلام این خبر افزود: در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت گل‌گهر سیرجان که روز دوشنبه ۱۶ تیرماه در محل همایش‌های سالن وزارت کشور برگزار شد، ضمن تقسیم 90 تومان سود به ازای هر سهم، مبلغ ۴۴۰ میلیارد تومان سود سرمایه‌گذاری نیز برای فولاد مبارکه شناسایی شد. وی گفت: در این مجمع پس از انتخاب هیات‌رییسه، در ابتدا ملارحمان مدیرعامل شرکت، گزارش عملکرد شرکت از رشد 3 درصدی تولید کنسانتره …
سود نقدی تقسیمی چند نماد بورسی مشخص شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بازار سهام / بورس / سود نقدی / مجمع عمومی
سود نقدی تقسیمی چند نماد بورسی مشخص شد
با برگزاری مجامع عمومی عادی سالانه بورس، برخی شرکت‌های بورسی میزان سود نقدی تقسیمی میان سهامدارانشان را تعیین کردند. نوشته سود نقدی تقسیمی چند نماد بورسی مشخص شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
درآمد روزانه ۱۸ میلیارد تومانی یک کارگزاری‌ از بورس
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
درآمد روزانه ۱۸ میلیارد تومانی یک کارگزاری‌ از بورس
امروز مطالبی همچون رشد 5 هزار واحدی شاخص کل بورس تهران، دلار 22 هزار تومانی رونمایی شد، تقسیم سود نقدی میان سهامداران این شرکت‌ها، شرکتی ۶ هزار میلیاردی به بورس می آید، کرونا ارزش کدام سهام را به اوج رساند؟ پایان عرضه اولیه ولپارس، باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزاد می‌شود؟، افزایش سرمایه کدام فرابورسی به ثبت رسید؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
برگزاری مجامع چند نماد بورسی / کدام شرکت‌ها سود نقدی دادند؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / بورس / سود نقدی / کدال
برگزاری مجامع چند نماد بورسی / کدام شرکت‌ها سود نقدی دادند؟
امروز برخی شرکت‌های بورسی مجمع عمومی عادی سالیانه خود را برگزار کردند و در آن در مورد تعیین سود نقدی تقسیمی به سهامداران خود تصمیم گرفتند. نوشته برگزاری مجامع چند نماد بورسی / کدام شرکت‌ها سود نقدی دادند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شرکت خودروسازی فیات با پژو ادغام می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / خودرو
شرکت خودروسازی فیات با پژو ادغام می‌شود
یک روزنامه ایتالیایی گزارش داد که شرکت فیات کرایسلر به عنوان بخشی از توافقنامه ادغام با گروه پی‌اس‌ای (پژو) فرانسه، گزینه‌هایی را برای کاهش پرداخت سود نقدی به سهامداران خود در نظر گرفته است.
بلوکه‌کردن بخشی از تسهیلات ممنوع
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
بلوکه‌کردن بخشی از تسهیلات ممنوع
بانک مرکزی اعلام کرد: بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتریان، در قالب انواع سپرده‌ها توسط بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی ممنوع است و چنانچه بانک‌ها قصد دارند پیش از پرداخت تسهیلات، معادل بخشی از مبلغ تسهیلات اعطایی را به‌صورت وثیقه نقدی و در قالب سپرده بپذیرند، باید آن سپرده در قالب حساب سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار باشد و معادل نرخ سود متناظر با دوره زمانی آن سپرده طبق مصوبه شورای پول و اعتبار به آن پرداخت شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
آیا می‌توان بخشی از سپرده‌ها را مسدود کرد؟‌
با توجه به بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتریان در قالب انواع سپرده‌ها ممنوع است و تنها در صورت تعلق گرفتن سود علی‌الحساب به آن سپرده، بخشی از تسهیلات اعطایی را به‌صورت وثیقه نقدی و در قالب سپرده بپذیرند، دبیر کمیسیون حقوقی بانک‌ها و موسسات اعتباری ضمن نقد و بررسی این اقدام بانک مرکزی، توضیحاتی درباره معنی سپرده مسدودی و اینکه چرا می‌توان از آن به‌عنوان یکی از ضمانت‌های معتبر بانک‌ها استفاده کرد، ارائه کرد.
بانک مرکزی: بلوکه کردن بخشی از وام‌ها ممنوع است / شرط پذیرفتن سپرده به عنوان وثیقه وام
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
بانک مرکزی: بلوکه کردن بخشی از وام‌ها ممنوع است / شرط پذیرفتن سپرده به عنوان وثیقه وام
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای خطاب به شبکه بانکی با اعلام اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتریان، در قالب انواع سپرده‌ها ممنوع است، اعلام کرد: در صورتیکه بانک‌ها قصد دارند معادل بخشی از مبلغ تسهیلات اعطایی را به صورت وثیقه نقدی و در قالب سپرده بپذیرند، باید سود علی‌الحساب به آن سپرده تعلق گیرد.
کدام سپرده می‌تواند وثیقه بانکی شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / بانک مرکزی / تسهیلات / وثیقه بانکی
کدام سپرده می‌تواند وثیقه بانکی شود؟
با توجه به بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتریان در قالب انواع سپرده‌ها ممنوع است و تنها در صورت تعلق گرفتن سود علی‌الحساب به آن سپرده، بخشی از تسهیلات اعطایی را به صورت وثیقه نقدی و در قالب سپرده بپذیرند، دبیر کمیسیون حقوقی بانک‌ها و موسسات اعتباری ضمن نقد و بررسی این اقدام بانک مرکزی، توضیحاتی درباره معنی سپرده مسدوی و اینکه چرا می‌توان از آن به عنوان یکی از ضمانت‌های معتبر بانک‌ها استفاده کرد، ارائه کرد.
40میلیون آورده نقدی مسکن ملی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
40میلیون آورده نقدی مسکن ملی
نادر قاسمی، سرپرست بانک مسکن در مراسم امضای تفاهمنامه تأمین مالی ۳۰هزار واحد مسکن ملی، میزان آورده نقدی متقاضیان مسکن ملی را 40میلیون تومان اعلام و تأکید کرد: تسهیلات تا سقف ۱۰۰میلیون تومان با نرخ سود ۱۸درصد به سازنده‌ها پرداخت می‌شود به‌گونه‌ای که طول دوره مشارکت ۲ساله و طول زمانی بازپرداخت نیز ۱۰ساله درنظر گرفته شده است. دولت تلاش دارد با تقویت ساخت مسکن، آرامش را به بازار برگرداند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
کاهش ضریب جینی خوشحال‫کننده نیست
یک کارشناس اقتصادی درباره کاهش ضریب جینی سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ گفت: این موضوع نه تنها خوشحال کننده نیست بلکه به معنی بدترشدن وضعیت دهک‌های متوسط و ثروتمند و نزدیک شدن به دهک‌های پایین است، درواقع این کاهش به دلیل بهبود وضعیت دهک‌های پایین نبوده است.به گزارش اقتصادآنلاین، شیب ضریب جینی در ایران از سال 92 به بعد صعودی بوده‌، به طوریکه از 0.365 به 0.409 در سال 97 رسیده است، اما در سال 98 شاهد کاهش آن بودیم و با توجه به اعلام رئیس مرکز آمار این عدد به 0.399 رسیده است. مجید عینیان اظهار کرد: در‫‌این‌‫باره دو موضوع مطرح است، اول اینکه مقدار این کاهش کم است و عدد قابل توجهی نیست و دوم الگوی کلی ضریب جینی در ایران به این صورت است که در سال‌های رکود ضریب جینی کاهش و در سال‌های رونق افزایش می‌یابد. عینیان …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تکلیف اقساط وام یک میلیونی بعد از حذف یارانه‌بگیران
در حالی اقساط وام یک میلیونی یارانه‌بگیران از محل یارانه نقدی واریزی در هر ماه کسر می‌شود که در‫صورت حذف یارانه‌بگیر، مسئولیت پرداخت این اقساط به بانک‌ها برعهده دولت خواهد بود.به گزارش ایسنا، پرداخت وام یک میلیونی برای حدود ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر، طرحی بود که با پیشنهاد بانک مرکزی و برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در اردیبهشت‌ ماه به اجرا درآمد؛ به طوری که هر خانوار می‌توانست با اعلام تقاضا و قرار گرفتن در لیستی که از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها به بانک مرکزی ارائه می‌شد، این تسهیلات را دریافت کند.جریان پرداخت وام یک میلیونی از این قرار بود که ابتدا پیش‌بینی شد با سود ۱۲ درصد و باپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه‌بگیران واریز و اقساط آن از همان حساب یارانه کسر …
عرضه اولیه های 99 چقدر سود دادند؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
عرضه اولیه های 99 چقدر سود دادند؟
تاکنون و در سال جاری، سهام 5 شرکت برای اولین بار در بازار سرمایه عرضه شده است. سهامدارانی که از ابتدا این عرضه اولیه ها را خریداری و تاکنون نگهداری کرده اند توانسته اند 34 برابر یارانه نقدی پرداختی سه ماهه اول سال جاری سود از این عرضه اولیه ها کسب کنند.
لزوم برقراری ارتباط نظام‌مند بین بازار پول و سرمایه/ تمایل به تقسیم سود، شرکتها را تهی کرده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / بازار سرمایه
لزوم برقراری ارتباط نظام‌مند بین بازار پول و سرمایه/ تمایل به تقسیم سود، شرکتها را تهی کرده است
رئیس پیشین سازمان بورس با اشاره به اینکه، گسترش میل به تقسیم سود نقدی شرکتها را پوک و تهی از منابع کرده است گفت: بایستی ارتباط نظام مند بازارهای پول و سرمایه ایجاد شود.
بیشترین صف خرید برای کدام نماد بورسی است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
بیشترین صف خرید برای کدام نماد بورسی است؟
امروز مطالبی همچون عرضه اولیه فولاد بناب در بازار سرمایه، پروژه سنگان بنیاد مستضعفان نیز بورسی می‌شود، مقاومت دلار ۱۸ هزار تومانی در بازار آزاد، فرار معامله‌گران طلا از بورس نیویورک به لندن، چگونه با سهام عدالت وام بگیریم؟، آیا یارانه نقدی پشتوانه وام ۵۰ میلیونی می‌شود؟، قیمت هر دلار در کوتاژ‌ها چند؟، سود هر سهم "غپینو" افزایشی بود، سود نقدی مجامع بورسی اردیبهشت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
مصائب خودروسازان و «فروش فوق‌العاده»
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / قرعه کشی خودرو / تبت نام خرید خودرو / پیش فروش خودرو / آشفته بازار خودرو / توزیع رانت در بازار خودرو / آشفته بازار خودرو
مصائب خودروسازان و «فروش فوق‌العاده»
کاکایی گفت: این ثبت‌نام‌هاو قرعه‌کشی خودرو عادلانه نیست، بلکه به ظاهر در یک شرایط عادلانه می‌خواهند یک رانت را توزیع کنند، که این مسئله خود نیز به یک بی عدالتی بزرگ‌تر منجر خواهد شد، به بیان دیگر ۱۰۰ هزار نفر در این رانت شرکت می‌کنند و هر کدام موفق می‌شوند، سود حداقل ۵۰ میلیون تومانی ناشی از فاصله قیمتی خودرو در درب کارخانه و بازار آزاد به جیبشان رود، که سر جمع تا پایان سال این رانت توزیعی مبلغش به حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید، حال شما کافی است که این رقم را با مبلغ ۴۲ هزار میلیارد تومانی که دولت سالانه در قالب یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی به جمعیت ۷۸ میلیون نفری پرداخت می‌کند، مقایسه کنید تا مشخص شود، چه رانت بزرگی در این وضعیت وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
اجرای طرح پیش‌فروش متری مسکن از طریق اوراق سلف موازی استاندارد
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از اجرایی شدن طرح پیش‌فروش متری مسکن از طریق انتشار اوراق سلف موازی استاندارد خبر داد و گفت: در جلساتی که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، مقرر شد تا این طرح در چارچوب ساختارهای بازار سرمایه و از طریق معاملات سلف موازی استاندارد در بورس کالا راه‌اندازی شود.علیرضا ناصرپور در این خصوص به «کالاخبر» گفت: طرح پیش‌فروش مسکن متری پیرو جلسه‌ای که به تازگی در محل سازمان بورس و با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار و معاونان وی برگزار شد، مورد طرح و بررسی قرار گرفت و اعلام شد این مکانیزم می‌تواند در چارچوب ساختارهای بازار سرمایه و از طریق قراردادهای سلف موازی استاندارد راه‌اندازی …
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / بازار سرمایه / خرید مسکن / خرید مسکن در بورس
جزئیات خرید متری مسکن در بورس
به گزارش ایسنا، طرح پیش فروش مسکن از طریق بازار سرمایه که وزارت راه و شهرسازی و سازمان بورس بر روی آن تفاهم کرده‌اند در انتظار طرح در صحن دولت است. در این طرح، شرکت سازنده و انبوه ساز و یا هر مجموعه ای که در حال ساخت مسکن است می‌تواند با هدف تامین مالی و حتی فروش ملک اقدام به انتشار اوراق سلف موازی استاندارد کند که این اوراق قابل تحویل در سررسید است. یعنی فرد می‌تواند در سررسید به ازای متراژهای معینی که تعیین شده اوراق را تامین کرده و اقدام به تحویل گرفتن واحد مسکونی کند. مثلاً اگر قرار است ۸۵ متر تحویل بگیرد باید بتواند به آن تعداد اوراق تامین کند و یا اینکه اوراق را در سررسید با سود مشخصی که در نظر گرفته شده است تسویه نقدی کند.
انگلیس شرکت‌هایی را که وام دولتی دریافت کردند از پرداخت سود سهام منع کرد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
انگلیس شرکت‌هایی را که وام دولتی دریافت کردند از پرداخت سود سهام منع کرد
دولت انگلیس امروز (سه شنبه) اعلام کرد شرکت‌هایی که وام کرونایی دریافت کردند، نمی‌توانند به سرمایه گذاران خود سود سهام پرداخت کنند و یا پاداش‌های نقدی به مدیران خود بپردازند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
آخرین مهلت شرکت در قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه
مدیرکل روابط‌عمومی بانک مسکن آخرین مهلت شرکت در قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک مسکن را تیرماه سال ۱۳۹۹ اعلام کرد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مهدی احمدی، مدیرکل روابط‌عمومی با تاکید بر این که بانک مسکن به سنت سال‌های گذشته، در سال جاری چهلمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز را اجرایی خواهد کرد، گفت: سپرده‌گذاران برای شرکت در چهلمین دوره قرعه‌کشی برای افتتاح حساب یا تکمیل موجودی تا پایان تیرماه مهلت دارند.احمدی با تاکید بر این که حداقل موجودی جهت شرکت در قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز در دوره جاری، 50 هزار تومان خواهد بود، گفت: بدیهی است جهت شرکت در قرعه‌کشی علاوه بر حفظ حداقل موجودی(50 هزار تومان)، طی 3 ماه یا 90 روز متوالی، مفتوح بودن حساب و داشتن حداقل …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
از ۵ واحد صنعتی دانش بنیان مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز بازدید کرد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی فارس در این بازدید که استاندار فارس و جمعی از مدیران استان دکتر ستاری را همراهی می‌کردند معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از واحد های دانش بنیان سینا کنترل شیراز تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته ،شرکت شگفت افزار تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته ، واحد صنعتی مکانیک گستر شیراز تولید ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته ،شرکت داده گستران دنا تولید کننده تجهیزات پزشکی وشرکت فن آوران  شایان طرح تولید کننده سخت افزار و تجهیزات سخت افزار برق الکترونیک و لیزر بازدید و علاوه بر آشنایی با توانمندی ها و ظرفیت های این واحدها در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت این بازدید ها در راستای بررسی توانمندی ها و واحد های دانش بنیان و بررسی و مسائل مشکلات آنها در راستای …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
آزادسازی سهام عدالت، روش مستقیم یا روش غیرمستقیم؟
طرح سهام عدالت، از جمله معدود طرح‌هایی است که بیش از نیمی از جمعیت کل کشور با آن در ارتباط هستند. مشمولان این طرح شامل شش دهک پایین درآمدی جامعه هستند و جمعیتی حدود 50 میلیون نفر را شامل می‌شوند. در این طرح در سال 1385، سهام 36 شرکت پذیرفته شده در بورس و 13 شرکت غیربورسی به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار شد و برگه سهام ده میلیون ریالی در اختیار مشمولان طرح قرار گرفت. مقرر شد تا پایان نیمه اول سال 1395 این سهام آزاد‌سازی شود و سازمان خصوصی‌سازی، سود نقدی این شرکت‌ها را وصول و به میزان قابل‌تخصیص به هر فرد، نسبت به پرداخت سود نقدی به مشمولان طرح اقدام کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
فاجعه بزرگ در انتظار تولیدکنندگان بزرگ نفت
کاهش بی‌سابقه قیمت نفت و رکود بازار باعث افت چشمگیر درآمد و سود شرکت‌های بزرگ نفتی در سه‌ماهه نخست سال‌جاری میلادی شده است. این درحالی است که برخی پیش‌بینی‌ها از امکان وقوع شرایط به‌مراتب نامساعدتر در آینده حکایت دارد. به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، شرکت اکسون موبیل نخستین ضرر خود را در ۳۰سال اخیر گزارش کرد و شرکت رویال داچ شل میزان پرداخت سود نقدی به سهامدارانش را برای نخستین‌بار از زمان جنگ جهانی دوم به این طرف کاهش داد. این اتفاقات نتیجه شیوع اولیه ویروس کرونا بوده و اوضاع از زمان آغاز شیوع این ویروس وخیم‌تر شده و افت کم‌سابقه بازار نفت را به همراه داشته است، هرچند نشانه‌هایی از بهبود شرایط در آینده به چشم می‌خورد اما بیشتر شرکت‌ها …
خواب «سود» در بازار شبانه!
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / سود بانکی / بانک / بانک مرکزی / نرخ سود بانکی
خواب «سود» در بازار شبانه!
اما کاهش نرخ سود چرا در این شرایط اتفاق افتاده است؟ روی خوب ماجرا می‌تواند این باشد که نیاز بانک‌ها به جریان نقدی کاهش یافته و طبعا کسری آن‌ها در مسیر نزولی قرار گرفته است. اما از طرف دیگر می‌تواند علامتی از این موضوع باشد که پایه پولی دچار انبساط شده است. با بسط پایه پولی، نیاز بانک‌ها به جریان نقدی کمتر شده است و کمتر به استقراض روی می‌آورند.
نکات مهمی که باید درباره سود مرکب بانکی بدانیم!
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
نکات مهمی که باید درباره سود مرکب بانکی بدانیم!
بر اساس تصمیم شورای فقهی بانک مرکزی و دستورالعمل ابلاغی امهال مطالبات، وجه التزام (مرکب از سود پس از سررسید و ۶ درصد جریمه) باید تحت هر شرایطی فریز شود و هیچ امکانی برای دریافت سود از وجه التزام وجود ندارد یعنی وجه التزام بر اساس دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی باید در قالب تقسیط بدون سود یا دریافت نقدی تعیین تکلیف شود و سیاست فعلی بانک مرکزی و شورای فقهی این است که بانک‌ها امکان امهال و دریافت سود از وجه التزام را ندارند.
غول‌های نفتی در دو راهی کاهش تولید یا پرداخت سود
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / قیمت نفت / کاهش تولید نفت آمریکا / کرونا در جهان / اکسون موبیل / رویال داچ شل
غول‌های نفتی در دو راهی کاهش تولید یا پرداخت سود
غول‌های نفتی با نوسان قیمت نفت در حدود ۲۰ دلار و ادامه پاندمی کرونا با بحران بی‌سابقه‌ای روبرو شده و بین کاهش فعالیت و کاهش پرداخت سود نقدی به سهامداران بر سر دوراهی مانده‌اند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
رشد ۷۵ درصدی مبلغ افزایش سرمایه‌ها در سال ۹۸
مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس با شفاف‌سازی وضعیت افزایش سرمایه‌های سال ۹۸ گفت: مبلغ مجوزهای صادره برای افزایش سرمایه در سال ۹۸ رشد ۷۵ درصدی داشته است. علی بیگ‌زاده در خصوص تعداد افزایش سرمایه‌های ثبت شده در سال ۹۸ بیان کرد: در سال ۹۸ مجوز انجام افزایش سرمایه ۱۴۶ شرکت در مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس صادر شده است. او در این خصوص ادامه داد: مبلغ مجوزهای صادره برای افزایش سرمایه ناشران ثبت شده نزد سازمان در سال ۹۸ نسبت به سال قبل رشد ۷۵ درصدی داشته این در حالی است که افزایش سرمایه از محل سود انباشته و مطالبات و آورده نسبت به سال قبل رشد ۶۴ درصدی داشته است.مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس در این خصوص اشاره کرد: مجوزهای صادره برای عرضه عمومی سرمایه‌ای …
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
پارادوکس تنگدستی دولت
اثرات موج شیوع کرونا و رکود فراگیر در اقتصادهای دنیا، خیلی زود به ایران رسید؛ همزمان با سیاست‌های حمایتی که در بیشتر کشورهای دنیا از مردمی که کسب و کارشان رو به تعطیلی رفته بود در ایران نیز قرار شده تا وام یک میلیون تومانی از محل «ذخیره قانونی» بانک‌ها، در صورت درخواست، به حساب خانوارها واریز شود و اقساط آن با سود 12 درصدی از محل یارانه نقدی و معیشتی (بخوانید پولی که دولت از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی به دست می‌آورد) کسر شود. رقم کلی که بانک مرکزی برای این تسهیلات در نظر گرفته، 23 هزار میلیارد تومان است و قرار است 52 هزار میلیارد تومان دیگر نیز به بنگاه‌ها و مشاغل آسیب دیده پرداخت کند.  الان که تقریبا یک ماه از سال جدید می‌گذرد، هنوز مشخص نیست …
مهلت تسویه بدهی‌های بانکی مشخص شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
مهلت تسویه بدهی‌های بانکی مشخص شد
بانک مرکزی اعلام کرد: بدهکاران برای تسویه نقدی بدهی خود بدون سود مرکب تا پایان آذر ۹۹ فرصت دارند.
بخشنامه جدید بانک مرکزی برای تسویه بدهکاران بانکی
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / بدهکاران بارنکی / تمدید مهلت تسویه حساب
بخشنامه جدید بانک مرکزی برای تسویه بدهکاران بانکی
بانک مرکزی اعلام کرد: بدهکاران برای تسویه نقدی بدهی خود بدون سود مرکب تا پایان آذر ۹۹ فرصت دارند.
مهلت تسویه بدهی بانکی پس از حذف سود مرکب تا پایان آذر ۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / بانک مرکزی / بدهکاران بانکی
مهلت تسویه بدهی بانکی پس از حذف سود مرکب تا پایان آذر ۹۹
بانک مرکزی اعلام کرد: بدهکاران برای تسویه نقدی بدهی خود بدون سود مرکب تا پایان آذر ۹۹ فرصت دارند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
رای کمیته انضباطی: 3-0 به نفع پرسپولیس!
همانطور که انتظار می رفت موضوع رسیدگی به پرونده ملتهب سپاهان-پرسپولیس زمان زیادی نبرد و کمیته انضباطی پیش از پایان هفته رای نهایی را صادر کرد.به گزارش ورزش سه و بنا بر مستندات قانونی، کمیته انضباطی رای دیدار پرسپولیس برابر سپاهان را 3 بر صفر به سود میهمان (پرسپولیس) صادر کرد. متن کامل حکم به این شرح است:مستند به مواد۵١،۶٢،٨۶،٩١،٩۶،١١٧ از مقررات انضباطی مصوب سال ١٣٩٧ ضمن بازنده اعلام کردن تیم سپاهان با نتیجه سه به صفر در بازی مقابل تیم پرسپولیس، باشگاه سپاهان به پرداخت مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.رای صادره ظرف مهلت یک هفته پس از ابلاغ قابل تجدیدنظر خواهی در کمیته استیناف است.با این وضع سپاهانی ها که در تلاش بودند با ارائه مستندات موضوع تاخیر خود برای حضور در ورزشگاه …
مخالف ادغام یارانه نقدی و بسته حمایت معیشتی هستیم/واریز سود سهام عدالت از سوم اسفند با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی/دو کولبر گمشده‌ سقزی در کردستان عراق پناه گرفتند/کارگران پیمانکاری چادرملو بیکار شدند
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
مخالف ادغام یارانه نقدی و بسته حمایت معیشتی هستیم/واریز سود سهام عدالت از سوم اسفند با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی/دو کولبر گمشده‌ سقزی در کردستان عراق پناه گرفتند/کارگران پیمانکاری چادرملو بیکار …
ایلنا: امروز مطالب تازه‌ای درباره یارانه نقدی و سهام عدالت منتشر شد.
سرریز مالیات از جیبِ کارگران به کیسه‌ نجومی‌بگیران/ مالیات ۹ درصدی سپرده‌های کلان معادل حمایت معیشتی از ۶۰ میلیون ایرانی است
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سود بانکی / وحید شقاقی شهری / سپرده‌های نجومی بانکی / سپرده‌گذاران دانه درشت بانکی / نظام ناعادلانه سپرده‌های بانکی
سرریز مالیات از جیبِ کارگران به کیسه‌ نجومی‌بگیران/ مالیات ۹ درصدی سپرده‌های کلان معادل حمایت معیشتی از ۶۰ میلیون ایرانی است
ایلنا: دولت مدام از خاصیت تورم‌زایی افزایش یارانه‌های نقدی سخن می‌گوید درحالیکه نقدینگی حاصل از سود سپرده‌های بانکی چندین…
یارانه ۷۲ هزار تومانی به سود چه کسانی است؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / یارانه نقدی / وزارت رفاه / بسته معیشتی
یارانه ۷۲ هزار تومانی به سود چه کسانی است؟
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی ضمن انتقاد بر مصوبه ادغام «یارانه نقدی» و «یارانه معیشتی» مطرح شده از سوی کمیسیون تلفیق مجلس، آن را به ضرر یارانه‌بگیران اعلام کرد و گفت: تصمیم مجلس این طور است که اگر تاکنون خانوار یک نفره جمعاً ۱۰۵ هزار تومان یارانه نقدی و معیشتی دریافت می‌کرده، حال با این مصوبه ادغام ۷۲ هزار تومان دریافت می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
بهبود صورت‌های مالی موسسه اعتباری ملل
قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل با بیان اینکه در صورت‌های مالی موسسه بهبود قابل ملاحظه‌ای رخ داده است گفت: وصول مطالبات رشد داشته و از 3 درصد به 5 درصد افزایش یافته که این امر باعث آزادسازی منابع و اعطای تسهیلات بیشتر به متقاضیان می‌شود. به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ملل، مروجی افزود: افزایش سرمایه موسسه نیز در انتظار مجوز بانک مرکزی و سازمان بورس است که پس از اخذ مجوزها حدود 66 درصد است که این امر به دو صورت انجام می‌پذیرد. وی تصریح کرد: حدود 100 میلیارد تومان از محل سود انباشته و حدود 300 میلیارد تومان نیز آورده نقدی سهامداران است. مروجی با بیان اینکه هم اکنون سود انباشته موسسه بیش از یکصد میلیارد تومان است تصریح کرد: اگر مجوز افزایش سرمایه به سال آینده موکول شود احتمالا افزایش سرمایه از محل …
یلی یک جلسه محروم شد/ رای شکایت از باشگاه خاتم به سود آرمات
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
یلی یک جلسه محروم شد/ رای شکایت از باشگاه خاتم به سود آرمات
کمیته انضباطی فدراسیون پوریا یلی بازیکن تیم پیکان تهران را به یک جلسه محرومیت و 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
نبودِ نقدینگی، زخم کهنه نظام بانکی ایران
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: کمبود نقدینگی به زخم کهنه نظام بانکی در ایران تبدیل شده است. با هر بحران اقتصادی، این زخم سر باز کرده و بیش از همه تولید را با خود درگیر کرده است. بحران نقدینگی بانک‌ها به اندازه‌ای پیش رفته که به اعتقاد بسیاری از دست‌اندرکاران اقتصادی، دست‌کم طی ۱۰ سال گذشته تاکنون نظام بانکی هیچ خاصیتی برای بخش تولید نداشته است. به گزارش اقتصاد24، افزایش سرمایه مکانیسمی برای تامین مالی بانک‌ها است. از افزایش امکانات مالی و توسعه بانک تا جبران سرمایه ازدست‌رفته ناشی از زیان بانک و تهاتر دیون بانک به اشخاص ثالث می‌تواند علل افزایش سرمایه باشد. افزایش سرمایه ممکن است از طریق مراجعه به عموم مردم و یا بهره‌مندی از امکانات شرکای بانک باشد. بانک‌ها از مطالبات، سود انباشته، آورده نقدی …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
شعب بانک صادرات ایران وجوه حق تقدم سرمد را پرداخت می‌کنند
سهام‏داران حقیقی شرکت بیمه سرمد می‌توانند جهت دریافت وجوه حق تقدم استفاده نشده مربوط به سال ٩٨ این شرکت با نماد «حق تقدم سرمد»، به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند. به گزارش روابط‌عمومی بیمه سرمد، سها‏م‏داران حقیقی این شرکت می‏توانند از ابتدای روز کاری یکشنبه پانزدهم دی‌ماه ١٣٩٨ به مدت یک‏‌سال، با مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات ایران، نسبت به دریافت نقدی وجه یادشده یا واریز آن به حساب‌های سپهری خود اقدام کنند. پرداخت سود به افراد کمتر از ١٨ سال، پس از احراز هویت کامل و دریافت کپی شناسنامه، صرفاً به ولی (پدر) بلامانع خواهد بود. در این اطلاعیه همچنین پرداخت سود سهام به نماینده قانونی سهام‏دار، فقط به ارائه وکالت‌نامه رسمی معتبر منوط شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
گزارش واحد توسعه سازمانی بیمه تجارت نو در یک همایش
معاون توسعه سازمانی بیمه تجارت نو تجهیز ساختمان جدید، طبقه‏بندی مشاغل، برگزاری دوره‏های آموزشی، پرداخت وام، تصویب هدایایی نقدی و غیر‏نقدی برای نوروز و مناسبت‌ها، راه‏اندازی رستوران و غیره را از جمله دستاوردهای یکساله واحد مذکور برشمرد.به گزارش ریسک‏نیوز به نقل از روابط‏عمومی شرکت بیمه تجارت‌نو، همایش سه ماه پایانی سال ۹۸ این مجموعه با محوریت توسعه سازمانی و منابع انسانی برگزارشد.در این همایش که مدیر‏عامل، اعضای هیئت مدیره، مدیران ستاد و شعب به همراه جمعی از پرسنل حضور داشتند، معاون توسعه سازمانی به بیان اقدامات اخیر صورت‏گرفته در حوزه مدیریت خود پرداخت.ابراهیم غلامی با تاکید بر اینکه بر اساس منشور اخلاقی شرکت، سعی این معاونت فراهم‏سازی امکانات برای داشتن محیط کاری شاداب و پرداخت‌های منطبق با …
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
اقدامات یک ساله بیمه تجارت نو
معاون توسعه سازمانی بیمه تجارت نو از تجهیز ساختمان جدید، طبقه‌بندی مشاغل، برگزاری دوره‌های آموزشی، پرداخت وام و تصویب هدایای نقدی به‌عنوان دستاوردهای یک ساله این واحد خبرداد. ابراهیم غلامی درهمایش سه ماه پایانی سال ۹۸ این مجموعه که با محوریت توسعه سازمانی و منابع انسانی برگزارشد، با اعلام این مطلب گفت: سعی این معاونت فراهم‌سازی امکانات برای داشتن محیط کاری شاداب بر اساس منشور اخلاقی شرکت بیمه تجارت نو است. همچنین مسعود محمدی معاونت مالی و اقتصادی این شرکت با ارائه ارقام تحقق یافته درآمد، سود و پرتفوی پیش‌بینی شده، وضعیت مالی شرکت را مطلوب ارزیابی کرد و از فراهم شدن مقدمات افزایش سرمایه صددرصدی شرکت در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه تجارت‌نو، نیما نوراللهی مدیرعامل این شرکت …
اخذ سود مرکب از جرایم بانکی حذف می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سود مرکب / جرایم بانکی
اخذ سود مرکب از جرایم بانکی حذف می‌شود
مبلغی که تسهیلات‌گیرنده باید برای استفاده از مزایای این قانون به صورت نقدی به بانک یا موسسه اعتباری بپردازد، عبارت است از مانده اصل و سود قبل و بعد از سررسید (تا تاریخ تسویه نقدی) که با استفاده از فرمول ابلاغی بانک مرکزی، براساس نرخ سود ساده و غیرمرکب مندرج در «قرارداد ملاک محاسبه»، با حذف کلیـه جرائم متعلقه و سودهای ناشی از آن و با در نظر گرفتن پرداخت‌های مشتری و زمان پرداخت‌های وی محاسبه می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
پرداخت سود سهام شرکت آزادگان در شعب بانک صادرات
سهامداران حقیقی شرکت اقتصادی و خودکفایی «آزادگان» با نماد «خودکفا» می‌توانند برای دریافت سود سهام سال مالی منتهی به ٢٩ اسفندماه ١٣٩٧ به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک از سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت «آزادگان» خواسته است از ابتدای روز کاری یکشنبه یکم دی‌ماه ١٣٩٨ به مدت یک‌سال با مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات ایران نسبت به دریافت نقدی سود سهام خود یا واریز آن به حساب‌های سپهری خود اقدام کنند. پرداخت سود به افراد کمتر از ١٨ سال، پس از احراز هویت کامل و دریافت کپی شناسنامه، صرفا به ولی (پدر) بلامانع خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
پیش‌فروش ۷ محصول سایپا
سایپا پیش فروش نقدی هفت محصول خود را به‌صورت «صرفا» اینترنتی از روز پنج‌شنبه، پنجم دی ماه آغاز کرد که تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه دارد.در این طرح پیش فروش که از ساعت 10 صبح پنج شنبه آغاز شده است هفت محصول کوییک، کوییک.آر، ساینا، تیبا2، تیبا صندوقدار، تیبا2پلاس و وانت سایپا 151 به‌صورت اینترنتی عرضه شد.مبلغ پیش‌پرداخت برای ثبت نام در طرح فروش این محصولات از 347 میلیون ریال برای کوییک.آر تا 187 میلیون ریال برای وانت سایپا151 متغیر است. ضمن اینکه سود مشارکت 15 درصدی و سود انصراف 12 درصدی نیز برای این مبالغ در نظر گرفته شده است. زمان تحویل این محصولات نیز براساس برنامه‌ریزی تولیدی محصولات سایپا مشخص شده و به جز تیبا2پلاس که در دی ماه 99 تحویل خواهد شد، سایر محصولات در تابستان و پاییز سال آینده تحویل …
مقاومت بانک‌ها دربرابر فروش اموال مازاد
۱۳۹۸-۱۰-۰۵
مقاومت بانک‌ها دربرابر فروش اموال مازاد
نقوی درباره فواید فروش اموال مازاد بانک‌ها گفت: با این کار قدرت تسهیلات‏دهی، سرعت گردش پول، دارایی‌های نقدی و تولید و فروش افزایش می‌یابد و بانک‌ها از بنگاه‏داری خارج و نرخ سود و بهره بانکی کاهش می‌یابد. همچنین قیمت تمام‏شده پول کاهش می‌باید که در آخر هم باعث کاهش نرخ تورم می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
موسسه اعتباری ملل هزار میلیارد تومانی می‏شود
موسسه اعتباری ملل یکی از نمادهای پر‏بیننده روز‏های گذشته بازار سرمایه بود که با صف خرید قابل توجهی روبه‏رو شد و بیش از 41 میلیون سهم در این نماد دست به دست شد و درنهایت با صف خرید روز را به پایان برد. این سهم امروز هم صف خرید سنگینی دارد.محمدرضا مروجی قائم‏مقام و عضو موظف هیئت مدیره موسسه اعتباری ملل درباره آخرین وضعیت عملکردی سال مالی جاری گفت: خوشبختانه رشد خوبی از جهت جذب منابع داشتیم و از آنچه که پیش بینی می کردیم نیز فراتر رفتیم. وضعیت عملکردی ما امسال نسبت به سال گذشته بسیار بهتر است و در تلاشیم تا اقدام به واگذاری دارایی‏ها کنیم و در شش‏ماهه سال جاری در مقایسه با شش‏ماهه سال قبل رشد 215 درصدی داشتیم.  مروجی گفت: در حوزه وصول مطالبات نیز ورود کردیم و خوشبختانه به نتایج مثبتی رسیدیم و انتظار …
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
بازگشت دلار به کانال ۱۲ هزار تومان/ انتقاد یک نماینده از بودجه دولت به شرکت‌های زیان‌ده/ مشاور سابق رییس جمهور: بن مواد غذایی جایگزین یارانه نقدی شود/ مقام مسئول: تشدید نظارت در بازارها تا نوروز و حتی …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ادامه کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، طلای جهانی به بالاترین حد خود در یک هفته گذشته ایستاد، خوش‌بینی اوپک مانع کاهش قیمت نفت شد، تأیید مصوبه مجلس درباره حذف سود و جریمه مرکب از سوی مجمع تشخیص و استقبال ژرمن‌ها از خودروهای برقی را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
بانک پاسارگاد برای دانش‏آموزان، سپرده سرمایه‏گذاری کوتاه‏مدت افتتاح می‏کند
بانک ‌پاسارگاد در راستای توسعه‏ خدمات خود و ایجاد آمادگی برای دانش‌آموزان جهت بهره‌مندی از خدمات بانکی به‌عنوان آینده‌سازان کشور، سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت دانش‌آموزی افتتاح می‌کند.به گزارش روابط‌عمومی بانک‌ پاسارگاد، سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت دانش‌آموزی که برای دانش‌آموزان مقطع تحصیلی متوسطه افتتاح خواهد شد، می‌تواند به‌عنوان ابزاری مناسب جهت آموزش نوجوانان در خصوص انجام عملیات بانکی و همچنین ایجاد زمینه‌‏‏ مناسب برای مدیریت هزینه‌‌ها و شکل‌گیری استقلال آنها در انجام امور بانکی و اقتصادی و توسعه دانش مالی و بانکی آنها در آینده باشد.بر اساس این خبر، بانک ‌پاسارگاد در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، علاوه بر واریز مبلغ 500 هزار ریال به عنوان هدیه جهت افتتاح حساب، هیچ‌گونه کارمزدی نیز در …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
ادغام 48 میلیارد دلاری
دو شرکت بزرگ خودروسازی جهان یعنی فیات کرایسلر و گروه پی‌اس‌ای مالک پژو، شرایط برنامه 48 میلیارد دلاری ادغام را اعلام کرده‌اند و تحقق این برنامه به ایجاد سومین خودروساز بزرگ جهان منجر خواهد شد. همچنین با این ادغام هزینه عظیم تولید خودروهای برقی و خودران کاهش خواهد یافت. دو شرکت در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند سهامداران هر یک از این دو شرکت 50‌درصد مجموع سهام را در تملک خواهند داشت و قرار است توافق نهایی طی چند هفته آینده امضا شود. همچنین طبق قرارداد حاصل شده، سهامداران شرکت فیات کرایسلر، سود نقدی به ارزش 5/ 5 میلیارد یورو معادل 1/ 6 میلیارد دلار تنها برای یک بار دریافت خواهند کرد. دفتر مرکزی خودروسازی جدید در هلند خواهد بود. هلند اکنون محل دفتر مرکزی شرکت فیات کرایسلر است، البته دفتر اصلی برای …
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
ضوابط افزایش سرمایه بانک‌ها از محل تجدید ارزیابی داریی‌ها
معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه دارایی که باید فروخته شود، نمی‌تواند به عنوان افزایش سرمایه در نظر گرفته شود، گفت: بانک‌ها از محل‌های دیگر از جمله مطالبات، سود انباشته، آورده نقدی و تسعیر ارز می‌توانند افزایش سرمایه بدهند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
یارانه خواه!؟
محمد ماکویی‪-‬ کمتر کسی فکرش را می‌کرد که عباس عبدی علم مخالفت با علی مطهری برداشته و پرداخت یارانه توسط محمود احمدی نژاد را کاری به مراتب درست‌تر از حذف یارانه توسط حسن روحانی بداند. با این وجود، در سخنان عباس عبدی موارد مهمی وجود دارد که سالهاست توسط سیاستمداران و سیاستگذاران کشور به بوته فراموشی سپرده شده است. عباس عبدی به درستی عنوان می‌کند که پول یارانه سهم مردم است و دولت نمی‌تواند به دلیل پرداخت آن سر ملت منت بگذارد. به عبارت دیگر وقتی محمود احمدی‌نژاد پول یارانه را راهی جیب‌ها و سفره‌های مردم می‌کرد خوب می‌دانست که در صورت عدم پرداخت نقدی این پول، باید از گذاشتن آن در جیب دولت خودداری نموده و آن را صرف کم هزینه‌سازی و بهبود آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، ورزش و خیلی چیزهای دیگر نماید. …
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
مسیر آمریکایی عبور از بحران
در سال‌های اخیر عملکرد بهتر بورس آمریکا در مقایسه با بورس‌های اروپایی عمدتا حاصل رشد قابل‌ملاحظه قیمت سهام بانک‌ها و موسسات مالی آمریکایی در مقایسه با بانک‌ها و موسسات مالی اروپایی بوده است. برای مثال سرمایه‌گذاری که در ژانویه سال 2008 با ۱۰۰ دلار سبد دارایی متشکل از سهام بانک‌های آمریکایی تشکیل داده و تا ژانویه سال‌جاری میلادی این سبد را حفظ کرده و سود نقدی به خرید سهام اختصاص داده، اکنون دارای سبد دارایی به ارزش ۱۷۰ دلار است. در مقابل سرمایه‌گذاری که طی همین ۱۱ سال ۱۰۰ یورو در سهام بانک‌های اروپایی سرمایه‌گذاری کرده و سودهای نقدی را نیز به خرید سهام بانک‌ها اختصاص داده، مشاهده می‌کند، اکنون ارزش سبد دارایی‌اش تنها ۴۰ یورو است. به‌طور خلاصه، طی ۱۱ سال اخیر، سرمایه‌گذاری در سهام بانک‌های آمریکایی …
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
مهلت سه ماهه برای بخشودگی سود و جرایم برخی تسهیلات بانک مسکن
بانک مسکن در راستای اجرای ماده (2) تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395، طرح بخشودگی سود و جرایم تسهیلات مشمول اولویت‌های ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به مدت سه ماه دیگر (تا پایان آذر ماه 98) در دستور کار قرار داد. به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، براساس دستورالعمل اجرایی ماده 2 آیین نامه اجرایی تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 بانک مسکن امکان بخشودگی سود و جرایم برخی از انواع تسهیلات بانکی که پیش از پایان سال 1395 سررسید شده‌اند پیدا کرده است. براساس ظرفیت قانونی ایجاد شده مشتریان بانک مسکن درصورت قرار گرفتن در هریک از اولویت‌ها درصورت واریز یکجا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشمول بخشودگی سود قبل و بعد از سررسید و تمام وجه التزام‌های متعلقه خواهند شد. تسهیلات یارانه‌ای …
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / بانک توسعه تعاون / هفته دولت / وام مسکن
اخذ سپرده نقدی به جای وثیقه
مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت تسهیلات با نرخ سود ۱۰ درصد به تعاونی‌های مسکن کارمندی و کارگری خبر داد و گفت که در طرح جدید این بانک، مشتریان عمده بانک می‌توانند وثایق خود را با سپرده نقدی جایگزین کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
سود سهام سهامداران حقیقی شرکت بیمه دی پرداخت شد
سود سهام سهامداران حقیقی شرکت بیمه دی منتهی به سال مالی ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۷ در کمتر از یک ماه پس از برگزاری مجمع سالیانه،‏ ۲۶ مردادماه ۱۳۹۸ از طریق شعب سراسر کشور بانک دی پرداخت شد.به گزارش روابط‏عمومی و اطلاع‏رسانی شرکت بیمه دی؛ سهامداران حقیقی شرکت بیمه دی می‌توانند در صورت تکمیل کردن اطلاعات شخصی خود در سایت شرکت به نشانی www.dayins.com (و یا ارسال فرم تکمیل شده به اداره سهام) با در دست داشتن کارت شناسایی خود و مراجعه به شعب بانک دی در سراسر کشور، سود سهام خود را دریافت کنند.گفتنی است سود سهام سهامداران حقوقی طبق برنامه زمان‌بندی اعلام شده از طریق سایت کدال، در موعد مقرر قابل پرداخت است. بیمه دی در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت که در تاریخ ۲۷ تیرماه سال جاری برگزار شد، توانست علاوه …
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
کاهش بازده دارایی‌ها
افزایش سرمایه در مفهوم عام به معنای افزایش بنیه مالی شرکت‌هاست که از طرق مختلف آورده نقدی و مطالبات، سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها امکان پذیر خواهد بود. با توجه به مبنای حسابداری تعهدی مورد استفاده در شرکت‌ها و سیکل‌های ابر تورمی اقتصاد کشور که عمدتا ناشی از جهش ارزی است، ارزش جایگزینی دارایی ثابت شرکت‌ها، اختلاف معناداری با بهای تمام شده ثبت شده در صورت‌های مالی دارد که همین موضع، جذابیت افزایش سرمایه تجدید ارزیابی دارایی‌ها را به‌خصوص در شرکت‌های دارایی محور به همراه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
تقسیم سود 45 تومانی در مجمع «تاصیکو»
مجمع عمومی عادی سالانه تاصیکو با تقسیم سود 45 تومانی به ازای هر سهم، دو برابر سال گذشته سود نقدی تقسیم کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
تصویب سود نقدی 30 ریالی به ازای هر سهم حفاری شمال
در مجمع شرکت حفاری شمال تقسیم 30 ریال سود به ازای هر سهم تصویب شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، مسعود عیدی‌زاده در این جلسه به پرسش‌های سهامداران پاسخ داد و درخصوص فروش ساختمان اصلی شرکت گفت: دلیل فروش ساختمان حفاری شمال، خروج سنگین نقدینگی از شرکت بوده است. وی با اشاره به شرایط سخت تحریم‌ها و وجود مطالبات زیاد حفاری شمال از کارفرماها یادآور شد: در تلاش هستیم تا با مدیریت صحیح این دوره برای شرکت حفاری شمال پشت‌سر گذاشته شود. وی تاکید کرد برای دکل الیما نیز مذاکراتی را پیش برده‌ایم که در صورت دستیابی به توافق مطلوب نتایج آن از سوی سایت کدال در اختیار سهامداران قرار خواهد گرفت. در این جلسه وحید باقری، مدیرعامل شرکت انرژی‌گستر سینا به نمایندگی از شرکت مالی و سرمایه‌گذاری پیشرو ایران؛ ریاست مجمع را برعهده …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •