پنجشنبه, ۱۵ خرداد, ۱۳۹۹ / 4 June, 2020
شاخص سهام
چرا وال استریت در بحبوحه‌ ی کرونا صعود کرد؟ تحلیل این ۶ اقتصاددان برجسته را بخوانید
۴۰ دقیقه قبل
چرا وال استریت در بحبوحه‌ ی کرونا صعود کرد؟ تحلیل این ۶ اقتصاددان برجسته را بخوانید
فارن پالسی نوشت: گویی «وال استریت» و «مین استریت» متعلق به دو سیاره ی مختلف هستند. ما از شش کارشناس برجسته درباره ی چرایی این موضوع پرسیدیم. شرایط در میانه ی همه گیری کمی متناقض به نظر می رسد. یک بیماری همه گیر کشنده، اقتصاد جهانی را به تعطیلی کشانده است، میلیون ها کارگر بیکار و اخراج شده اند و از مشکلات رنج می برند. به طور کلی، آینده برای بسیاری از مشاغل ناخوشایند به نظر می رسد. با این حال، شاخص های سهام ایالات متحده تقریباً در بالاترین سطح قیمت ها نسبت به گذشته قرار دارند و در ارزیابی های جادویی قابل مقایسه با شرایط سال 2000 و 1929 هستند.
آیا دلار بالای ۱۷هزار تومان تثبیت شده است؟
۴۴ ساعت قبل
آیا دلار بالای ۱۷هزار تومان تثبیت شده است؟
امروز مطالبی همچون شاخص کل بورس ابرکانال را پس گرفت، انعقاد قرارداد ۵.۸ میلیون یورویی در یک شرکت بورسی، سهامداران در انتظار صورت مالی ۳ ماه این نماد، چگونه با سهام عدالت، کارت اعتباری از بانک بگیریم؟، مشمولان نمی‌توانند وارد سامانه سهام عدالت شوند، پیش بینی همتی از نرخ تورم ۱۳۹۹؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
بورس دوباره میلیونی شد
۲ روز قبل / بورس / شاخص سهام
بورس دوباره میلیونی شد
شاخص کل بورس که روز‌های گذشته روندی نزولی داشت و به زیر یک میلیون واحد رفته بود، امروز با افزایشی چشم‌گیر مجدد به کانال یک میلیون واحد بازگشت.
آغازجابه‌جایی‌های بزرگ در سبدهای بورسی
۲ روز قبل
آغازجابه‌جایی‌های بزرگ در سبدهای بورسی
دنیای‌اقتصاد نوشت: بورس تهران در ادامه روند پرفراز و نشیب آغاز هفته، دیروز با رشد ۸/ ۱ درصدی شاخص کل همراه شد. بازگشت سهام به مدار صعودی در حالی رقم خورد که شاهد تحرکات جزیره‌ای معامله‌گران و توزیع نامتوازن نقدینگی در صنایع مختلف بودیم. جایی که سهام گروه‌های بزرگ کالایی با برتری تقاضا همراه شده است و همزمان نشانه‌هایی از کمرنگ‌شدن موج‌های توده‌وار در کلیت بازار دیده می‌شود. ضمن آنکه جذب منابع از سوی شرکت‌های سودمحور با رصد نقدینگی و حرکت نماگر اصلی بازار به وضوح مشاهده می‌شود.
رشد 1.7 درصدی ارزش بازار سهام
۲ روز قبل
رشد 1.7 درصدی ارزش بازار سهام
به‌دنبال رشد نماگر‌های بورس در مبادلات دیروز ارزش کل بازار سهام 1.7درصد معادل 75هزار میلیارد تومان افزایش یافت. دیروز شاخص کل بورس تهران با یک صعود پرقدرت 17هزارو 659واحد معادل 1.82درصد افزایش یافت و به محدوده 988هزار واحد رسید. به‌نظر می‌رسد شاخص کل بورس تهران آرام آرام از روند نزولی فاصله می‌گیرد و ممکن است رالی صعودی جدیدی را آغاز کند. با این حال از نظر تکنیکی چنانچه شاخص کل بورس تهران ظرف روز‌های آینده دوباره با نزول مواجه شود، این امکان وجود داردکه تا منطقه 916هزار واحد افت کند. اما در این …
۲ روز قبل
بازار بورس به روند صعودی بازگشت
دیروز دوشنبه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با رشد 16هزار و 575 واحد به رقم 986هزار و 988 واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش 2622 واحد، رقم 320هزار و 909 واحد را ثبت کرد. معامله‌گران دیروز بیش از 9میلیارد سهام حق‌ تقدم و اوراق مالی در قالب بیش از یک‌میلیون نوبت معامله و به ارزش 6 هزار و 886 میلیارد تومان دادوستد کردند. به گفته برخی کارشناسان، دلیل عمده رشد شاخص بورس فشار تقاضا برای خرید سهام و سرازیرشدن نقدینگی سرگردان در بازار به سمت بورس است. دوشنبه عمده نمادهای مهم بورسی مانند پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی مس، پالایش نفت اصفهان، مخابرات ایران، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری غدیر و فولاد مبارکه همگی در تقویت شاخص کل بورس اثرگذار بودند.
بورس تغییر جهت داد
۳ روز قبل / بورس / شاخص سهام
بورس تغییر جهت داد
حرکت شاخص بورس امروز روند صعودی داشت و معاملات بازار در حالی به پایان رسید که شاخص کل بیش از ۱۷ هزار واحد صعود کرد.
۳ روز قبل
بورس زیر سایه سندروم «یکشنبه»ها
بورس تهران پس از رشد قابل‌توجه در نخستین روز هفته، معاملات یکشنبه را با افت شاخص کل به پایان رساند. به این ترتیب دیروز نماگر اصلی سهام با کاهش حدود 3100 واحدی مواجه و در میانه کانال 970 هزار واحد متوقف شد. افت 3/ 0 درصدی شاخص سهام در این روز درحالی رقم خورد که در ساعات ابتدایی بازار شاهد رشد حدود 14هزار واحدی و رسیدن به سطح 987هزار واحدی بود. در ادامه اما با تشدید فشار عرضه‌ها شاهد تغییر مسیر شاخص کل بودیم. چرخشی که از نگاه برخی متهم اصلی آن ضعف سامانه اصلی معاملات است. برخی دیگر اما معتقدند تکرار سندروم یکشنبه‌های بازار سهام، پس از یک روز صعودی شاخص سهام را به مسیر نزولی کشاند.
۳ روز قبل
روند سینوسی بازار سهام ادامه یافت
دیروز یکشنبه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با کاهش 3083 واحدی روبه‌رو شد و روی رقم 973هزار و 411 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن که مورد توجه معامله‌گران قرار می‌گیرد، 610 واحد عقب‌نشینی کرد و به رقم 318هزار و 286 واحد رسید. به گزارش فارس، بازار سهام به دلیل شرایط مختلف از جمله آزادسازی سهام عدالت و امکان فروش 30درصد ترکیب دارایی سهام عدالت توسط برخی از دارندگان آن با ریزش همراه شده است. دومین روز هفته جاری، معامله گران بورس بیش از 12.6میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.3میلیون نوبت معامله و به ارزش 9هزار و 526 میلیارد تومان دادوستد کردند که اگر ارزش 4هزار و 694 میلیارد تومانی معاملات فرابورس دیروز به آن اضافه شود، رقمی بیش از 14هزار و 220 میلیارد …
شاخص کل بورس وارد موج ۴ شده است؟
۳ روز قبل
شاخص کل بورس وارد موج ۴ شده است؟
امروز مطالبی همچون کدام خبر شاخص کل بورس را منفی کرد، هدف گذاری ورود 100 شرکت تا پایان سال به بورس، قیمت دلار و یورو در بازار امروز یکشنبه ۱۱ خردادماه ۹۹، اگر نیاز مالی ندارید "سهام عدالت" را نفروشید، بازار سرمایه به رشد خود ادامه می دهد، شبیخون برخی بانک‌ها به مردم، پایان زمان فروش ۳۰ درصد سهام عدالت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
افت ۳ هزار واحدی شاخص بورس
۴ روز قبل / فرابورس / بورس تهران / شاخص بورس
افت ۳ هزار واحدی شاخص بورس
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سهام با ثبت افت ۳هزار و ۸۳واحد در ارتفاع ۹۷۰هزار و ۴۱۱واحد قرار گرفت.
تاثیر سهام عدالت بر شاخص بورس چیست؟
۴ روز قبل
تاثیر سهام عدالت بر شاخص بورس چیست؟
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، سهام عدالت به عنوان فرصتی در بازار تلقی می‌شود که می‌تواند زمینه ورود شاخص بورس به کانال دو میلیون واحد را تسهیل کند.
بورس قرمزپوش شد
۴ روز قبل / بورس / شاخص سهام
بورس قرمزپوش شد
معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص برخلاف روز گذشته روند نزولی در پیش گرفت.
کمک سهام عدالت برای ورود بورس به کانال دو میلیون واحد
۴ روز قبل / سهام عدالت / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / آزادسازی سهام عدالت / بازار بورس
کمک سهام عدالت برای ورود بورس به کانال دو میلیون واحد
تهران – ایرنا – یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، سهام عدالت به عنوان فرصتی در بازار تلقی می‌شود که می‌تواند زمینه ورود شاخص بورس به کانال دو میلیون واحد را تسهیل کند.
۴ روز قبل
بورس در هفته جاری به کدام سمت و سو می‌رود؟
یک کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی کرد در معاملات هفته جاری شاهد روند مثبت برای بازار خواهیم بود اما روند صعودی بازار برخلاف چند وقت گذشته چندان پرشتاب نخواهد بود.به گزارش ایرنا، امیرعلی امیرباقری ارزیابی خود از روند معاملات بورس در هفته‌ای که گذشت را این‌گونه بیان کرد: در نخستین هفته خردادماه، اصلاح معاملاتی در نمادهای بزرگ بازار ادامه پیدا کرد و کلیت بازار را تحت تاثیر خود قرار داد. این اصلاح ناشی از چند عامل بود که مهم‌ترین علت آن مربوط به آزادسازی سهام عدالت، انتخاب روش مدیریت به صورت مستقیم توسط برخی از سهام‌داران و ابهام در شیوه آزادسازی به روش مستقیم بود. برخی از عوامل مانند ابهامات موجود در زمینه آزادسازی سهام عدالت، رشد چند برابری شاخص بورس در چند وقت اخیر و سودهای چشمگیری که فعالان بازار …
صعود پرقدرت بورس پس از 2 هفته ریزش
۴ روز قبل
صعود پرقدرت بورس پس از 2 هفته ریزش
بهزاد رنجبر _ روزنامه‌نگار پس از 2هفته نزول، دیروز شاخص کل بورس تهران با یک صعود پرقدرت و با 35هزار واحد افزایش، معادل 3.7درصد رشد کرد. بازار سهام دیروز معاملاتش را از همان ابتدای صبح با قدرت و شیب صعودی مثبت آغاز کرد؛ به‌طوری که در پایان مبادلات دیروز قیمت سهام 86درصد از شرکت‌های بورس رشد کردند و فقط ارزش سهام 14درصد از شرکت‌های بورس با نزول مواجه شدند. سهامداران دیروز جمعا 9400میلیارد تومان دادوستد کردند و شاخص کل بورس هم 3.7درصد رشد کرد. از نظر تکنیکی چنانچه شاخص کل بورس تهران روند مثبت کنونی …
کدام سهام ها امروز بیشترین رشد را تجربه کردند؟
۵ روز قبل / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / شاخص / سهام / سهام عدالت
کدام سهام ها امروز بیشترین رشد را تجربه کردند؟
تسنیم نوشت: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۴هزار و ۹۳۷واحدی در ارتفاع ۹۷۳هزار و ۴۹۵ واحد به کار خود پایان داد.
مشتریان بانک اطلاعاتی ویژه بورس چه کسانی هستند؟
۵ روز قبل / بازار بورس / بازار سرمایه / بورس
مشتریان بانک اطلاعاتی ویژه بورس چه کسانی هستند؟
یک شاخصی که در سراسر دنیا مرسوم است، شاخص ارزش شناور بورس است. هرچقدر سهم ارزش آن در بورسی بالاتر باشد، نشان از شفافیت و عمیق‌تر بودن بازار سرمایه آن کشور دارد. در کشور ما ارزش سهام شناور آزاد میانگین در حدود ۱۰ درصد است. ۹۰ درصد بقیه معمولا سهمشان را نگه می‌دارند و در بزنگاه‌هایی که بانک اطلاعاتی‌شان به آن‌ها می‌گوید سهامشان را می‌فروشند یا می‌خرند. یعنی ۹۰ درصد از بورس ما سهام غیرشناور و در دست عده‌ای محدود است که مهم‌ترین خصیصه آن‌ها رانت اطلاعاتی است
نفتکش های ایران در ونزوئلا، نشانه ای برای خوشبینی به کاهش تنش ها با آمریکا
۵ روز قبل / نفتکش های ایرانی عازم ونزوئلا / نفتکش های ایران / تحریم های نفتی ایران / رویکرد ترامپ به ایران / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
نفتکش های ایران در ونزوئلا، نشانه ای برای خوشبینی به کاهش تنش ها با آمریکا
ترامپ اساسا کارزار انتخابات ۲۰۱۶ را با وعده پایان دادن به جنگ های بی شمار آمریکا و وعده توسعه اقتصادی پیش برد. مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا از جمله سقوط شاخص های سهام در وال استریت (که البته تنش ها بین واشنگتن و پکن نیز در آن بی تاثیر نبوده)، تاثیر خوبی بر شرایط ترامپ در آستانه انتخابات نداشته است. شروع جنگ با ایران هم جدای از هزینه های اقتصادی و عدم حمایت عمومی از آن، نقض اساسی وعده انتخاباتی گذشته به شمار می رود. 
پیش بینی روند بورس طی هفته های آینده
۵ روز قبل / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / شاخص / سهام / سهام عدالت
پیش بینی روند بورس طی هفته های آینده
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بازار سهام بر سر یک دوراهی قرار گرفته است؛ دوراهی صعود یا اصلاح. شاخص کل بورس از اول امسال یک نفس رشد کرده و در قله به‌طور میانگین بیش‌از ۱۰۰ درصد سود برای سرمایه‌گذاران ساخته؛ اما حالا دو هفته است که خرداد پرحادثه بورس آغاز شده؛ دورانی که منحنی شاخص را از محدوده بالاتر از یک میلیون واحد به سطوح ۹۰۰ هزار واحدی آورده است. از میانه ساعت معاملات روز چهارشنبه، بورس با یک دنده معکوس ناگهانی دوباره وارد فاز صعودی شد؛ حالا پرسش این است آیا بورس دوباره وارد روندی پایدار به سوی صعود شده است؟ کارشناسان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» به این پرسش پاسخ می‌دهند.
۵ روز قبل
بورس، آخرین برگ برنده اقتصاد ایران
با همه مکافاتی که اقتصاد ایران با آن مواجه است، ستاره اقبال بازار سهام در چند ماه گذشته همواره بلند بود که بتواند رکورد استثنایی شاخص یک میلیون واحد را در کارنامه خود ثبت کند، اما اگر قرار باشد تا ریزش ۳۰ هزار واحدی هفته گذشته شاخص این بازار ملاک ارزیابی اهل شک قرار گیرد نباید از خوانده شدن آیه یاس سرمایه‌گذاری در این بازار تعجب کرد.
احتمال تغییر فاز در بورس تهران
۵ روز قبل
احتمال تغییر فاز در بورس تهران
بازار سهام در هفته گذشته با وجود دارا بودن دو روز کاری کمتر به روند منفی خود ادامه داد تا با کاهش 5 درصدی شاخص کل، افت دماسنج تالار شیشه‌ای از نقطه اوج 22 اردیبهشت ماه از 10درصد فراتر رود. با این حال، در روز چهارشنبه نشانه‌های اولیه از تعادل بازار پس از افت سنگین اخیر قابل رصد بود. مطابق با تعاریف مرسوم در بازارهای مالی در زمینه میزان افت از قله قیمت‌ها، بورس تهران اکنون وارد فاز اصلاحی شده است.
دوراهی «شاخص» اصلاح یا صعود؟
۵ روز قبل
دوراهی «شاخص» اصلاح یا صعود؟
بازار سهام بر سر یک دوراهی قرار گرفته است؛ دوراهی صعود یا اصلاح. شاخص کل بورس از اول امسال یک نفس رشد کرده و در قله به‌طور میانگین بیش‌از ۱۰۰ درصد سود برای سرمایه‌گذاران ساخته؛ اما حالا دو هفته است…
آینده دلار و قیمت‌های جهانی
۵ روز قبل
آینده دلار و قیمت‌های جهانی
با توجه به رشد اخیر شاخص بورس دیدگاه‌های متضادی در توجیه وضعیت بازار بیان می‌شود. برخی دم از حباب بازار می‌زنند و برخی اصرار به ارزشمند بودن سهام و معامله آنها زیر ارزش ذاتی دارند؛ فارغ از اینکه نظر کدام گروه درست است که گذر زمان مشخص‌کننده این موضوع است، باید دقت کرد نظر هر دو گروه با توجه به مفروضات مختلف می‌تواند درست باشد.
قله‌های جدید فتح می‌شوند؟
۵ روز قبل
قله‌های جدید فتح می‌شوند؟
بورس تهران درحالی سال 98 را با روندی مثبت پشت سر گذاشت که شاخص کل رشد 187 درصدی را تجربه کرده و به 512 هزار رسید. این در حالی است که بازار سهام سال 99 را بسیار پرتلاطم آغاز کرد. به‌طوری که بعد از رشد 90 درصدی در شاخص کل به محدوده یک میلیون واحد رسید و این روزها در اصلاح به سر می‌برد. سال گذشته بورس کشور رشدی با تاخیر را در مقایسه با سایر بازار‌های رقیب تجربه کرد.
پیش بینی قیمت مسکن در تابستان ۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
پیش بینی قیمت مسکن در تابستان ۹۹
امروز مطالبی همچون دلار در آخرین روز هفته ارزان شد، عرضه اولیه بعدی بورس کدام نماد است؟، داوجونز برای دومین روز متوالی ۵۰۰ واحد جهش کرد، سهام عدالت متوفیان به وراث می‌رسد، افت شاخص بورس در نخستین هفته خرداد و قیمت آپارتمان‌های مسکونی در تهران؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
شاخص سهام ۱۰ درصد از اوج تاریخی خود فاصله گرفت | بورس تهران در فاز تغییر؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
شاخص سهام ۱۰ درصد از اوج تاریخی خود فاصله گرفت | بورس تهران در فاز تغییر؟
بازار سهام در هفته جاری با وجود دارا بودن دو روز کاری کمتر به روند منفی خود ادامه داد تا با کاهش تقریبا ۵ درصدی شاخص کل، افت دماسنج تالار شیشه‌ای از نقطه اوج ۲۲ اردیبهشت ماه از ۱۰درصد فراتر رود.
بورس تهران در فاز تغییر؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / بورس تهران / شاخص سهام
بورس تهران در فاز تغییر؟
شاخص اصلی بورس تهران پس از یک موج کاهشی ۵/ ۷ درصدی، در معاملات چهارشنبه به مدار صعودی بازگشت. در مجموع، اما افت دماسنج تالار شیشه‌ای از نقطه اوج ۲۲ اردیبهشت‌ماه از ۱۰ درصد فراتر رفت که طبق تعاریف بازار‌های مالی، نشان از ورود بورس تهران به فاز اصلاحی دارد. در این میان در صورت ادامه روند نزولی بازار سهام و افت شاخص به محدوده کمتر از ۸۴۰ هزار واحد، بورس تهران وارد فاز جدیدی خواهد شد که از آن تحت‌عنوان بازار خرسی یاد می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
بمب ساعتی نقدینگی
کیمیا نجفیتحلیلگران افزایش نقدینگی را آفت اقتصاد می‌دانند. پول‌های نقدی که نه در دست سیستم بانکی قرار دارد و نه در خدمت تولید است که هم باعث افزایش قیمت می‌شود و هم با سرمایه‌گذاری‌های غیرمولد پایه‌های اقتصاد کشور را به لرزه درمی‌آورد. در این میان، دولت و بانک مرکزی سخت به دنبال کنترل و هدایت این حجم از نقدینگی هستند و باید منتظر ماند و دید که چقدر می‌توانند در این کار موفق باشند.«نقدینگی» همان حجم پول نقد در خارج از سیستم بانکی که قابلیت تورم‌زایی دارد و می‌تواند اقتصاد را با خطرهای جدی روبه‌رو کند این‌روزها دغدغه دولت شده است. برخی از کارشناسان بر ضرورت کنترل و هدایت نقدینگی تاکید دارند و معتقدند حرکت این حجم از پول به سمت بازارهای طلا، سکه و ارز می‌تواند برای اقتصاد مضر باشد. به گفته آنها …
پایان مثبت شاخص سهام در هفته‌ای منفی
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
پایان مثبت شاخص سهام در هفته‌ای منفی
بورس تهران پس از تجربه سه افت متوالی و عقبگرد بیش از 5/ 7 درصدی، روز گذشته به مسیر صعودی بازگشت و نماگر اصلی بازار با رشد 3/ 1 درصدی همراه شد. در این روز نمادهای بزرگ بورسی که در یک هفته اخیر با بیشترین اصلاح قیمت مواجه شده بودند، اهرم اصلی رشد شاخص کل بودند. به‌نظر می‌رسد جذابیت قیمت این سهم‌ها پس از افت‌های گذشته مهم‌ترین دلیل افزایش تقاضا به‌شمار می‌رود.
پیش‌بینی شاخص دو میلیون واحدی تا پایان امسال
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / بورس / شاخص سهام / سهام عدالت
پیش‌بینی شاخص دو میلیون واحدی تا پایان امسال
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه ارزیابی کلیت بازار نشان‌دهنده تداوم روند صعودی است، گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد شاخص بورس تا پایان سال ۹۹ به کانال دو میلیون واحد ورود خواهد کرد.
چرا شاخص بورس می‌ریزد؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
چرا شاخص بورس می‌ریزد؟
عضو هیات مدیره شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری آرمان آتی، گفت: بازار سهام طی چند ماه گذشته رشد پرشتابی را تجربه کرد و انتظار می‌رفت شاخص به مدار اصلاح وارد شود که با توجه به افت فعلی شاخص به نظر می‌رسد  به زودی  روند نزولی بازار متوقف می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
رشد بورس کمترین اثر را بر تورم دارد
معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه مردم منابع مالی که ممکن است در آینده نزدیک به آن نیاز داشته باشند را وارد بازار سرمایه نکنند، گفت: بازار سهام کمترین تاثیرگذاری را در تورم دارد و زمانی که ارزش سهام افزایش پیدا می‌کند تاثیر مستقیمی بر شاخص تورم ندارد.
آرایش متفاوت بورس‌بازان در دو نیمه
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
آرایش متفاوت بورس‌بازان در دو نیمه
بازار سهام در حالی سال گذشته را با ثبت بازدهی قابل‌توجه 187درصدی سپری کرد که این روند در سال جدید نه‌تنها متوقف نشد، بلکه با شدت بیشتری نیز ادامه یافت. هرچند طی سه روز معاملاتی اخیر شاهد ریزش شاخص کل بورس و محدود شدن بازدهی این بازار به 6/ 80 درصد بودیم، ولی همچنان بورس با اختلاف زیاد صدرنشینی خود در مقابل دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری را حفظ کرده است.
بیشترین افت بورس در ۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
بیشترین افت بورس در ۹۹
بازار سهام روز سه‌شنبه در معرض شدیدترین عرضه‌های سال قرار گرفت و با ریزش ۵/ ۳ درصدی شاخص کل روبه‌رو شد که بیشترین افت این نماگر از دی سال گذشته بود. فشار سنگین فروش و افت قیمت در بیش از سه چهارم…
نزول 3.5درصدی بورس
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
نزول 3.5درصدی بورس
بهزاد رنجبر _ روزنامه‌نگار شاخص کل بورس تهران در مبادلات روز گذشته برای چندمین روز متوالی با یک نزول سنگین مواجه شد و با 33هزارو 707واحد کاهش معادل 3.5درصد افت کرد. با این حال تحلیلگران بر این باورند که بورس در حال تجدید قواست و روند اصلی بازار در بلندمدت صعودی است. به گزارش همشهری، روند نزولی بورس که از دو هفته پیش شروع شده کماکان ادامه دارد به‌طوری که در مبادلات روز گذشته شیب نزولی بازار سهام تند‌تر شد و شاخص کل بورس تهران با 33هزارو 707واحد کاهش معادل 3.5درصد کاهش یافت و به 926هزارو 132واحد …
افزایش 2 درصدی شاخص سهام آتی آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
افزایش 2 درصدی شاخص سهام آتی آمریکا
شاخص سهام آتی آمریکا امروز (سه شنبه) 2 درصد در حالی افزایش یافت که اقدامات جهانی برای کاهش محدودیت های قرنطینه و بازگشایی اقتصادها باعث خوش بینی سرمایه گذاران در مورد بهبود وضعیت اقتصادی شد.
ریزش سنگین بورس تهران
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / بورس / شاخص سهام / فرابورس
ریزش سنگین بورس تهران
کار بازار سرمایه امروز سه شنبه ششم خردادماه هم مانند روز‌های اخیر نزولی به پایان رسید و شاخص این بازار که در ساعات ابتدایی معاملاتی روندی صعودی داشت، بیش از ۳۱ هزار واحد کاهش یافت.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
تحلیل کارشناسی از ریزش این روزهای شاخص بورس
حدود ۱۰ روز است که بازار سرمایه با روزهایی که پی در پی صعودی بود، خداحافظی کرده و شاهد کاهش‌ چشم‌گیر شاخص این بازار در روزهای اخیر بودیم. کاهش‌هایی که باعث شد شاخص کل که قله یک میلیون واحد را فتح کرده بود، دوباره به زیر یک میلیون واحد بازگردد. کارشناسان دلایل مختلفی را برای این کاهش شاخص می‌شمارند و وجود ابهام در بازار به دلیل نحوه آزادسازی سهام عدالت را مهم‌ترین آن می‌دانند.به گزارش ایسنا، روزبه شریعتی، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه مشمولان سهام عدالت می توانند از روز سه‌شنبه، سهام خود را بفروشند، اظهار کرد: پیش از این اعلام کرده بودند سهام‌داران سهام عدالت طی حدود شش ماه می‌توانند ۲۰ درصد سهام خود را بفروشند اما ناگهان اعلام می‌کنند که این افراد می‌توانند از روز سه‌شنبه با مراجعه به …
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
سوددهی دوماهه؛ تقریبا 100درصد
بازار سهام طی دوماهه نخست 99 بیش از 92درصد سوددهی داشته است. به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس تهران در ابتدای فروردین‌ماه در سطح ۵۱۲هزار واحد قرار داشت که با رشد ۹۲٫۳ درصدی بیش از ۴۷۳هزار واحد افزایش یافت و در سطح ۹۸۶هزار واحد قرار گرفت. شاخص بورس که از ابتدای فعالیت تا پایان سال ۹۸ حدود ۵۰۰هزار واحد رشد کرده بود، همین مسیر را طی دوماهه نخست امسال نیز پیمود و حدود ۵۰۰هزار واحد دیگر رشد کرد. بازار سهام، اردیبهشت امسال را با یک اتفاق مهم پشت‌سر گذاشت و  آن عبور شاخص کل از مرز یک‌میلیون واحد بود که در اواخر این ماه رخ داد اما با تغییر روند بازار، شاخص نتوانست جایگاه خود را در این کانال حفظ کند. برخی کارشناسان می‌گویند، احتمال ریزش شاخص در ماه‌های آینده وجود دارد …
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
رشد سهام آسیا اقیانوسیه
افزایش نگرانی‌ها در مورد روابط آمریکا و چین بر سر مسأله هنگ‌کنگ در حالی صورت گرفته که روحیه سرمایه‌گذاران مثبت باقی ماند و سهام آسیایی رشد کرد؛ اما شاخص بورس هنگ‌کنگ پایین آمد.
رشد شاخص بورس های اروپا همزمان با بازگشایی اقتصادها
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
رشد شاخص بورس های اروپا همزمان با بازگشایی اقتصادها
در حالی که کشورهای اروپایی برنامه‌های خود را برای بازگشایی تدریجی اقتصادهای خود و رفع محدودیت‌های قرنطینه پیش می‌برند، ارزش سهام اروپا امروز (دوشنبه) افزایش یافت.
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / آزادسازی سهام عدلت / فروش سهام دولت
نمی‌توان گفت فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها خوب است یا بد
محمد مهدی سماواتی کارشناس بازار سرمایه در خصوص نوسانات چند هفته ی اخیر بازار سرمایه مطرح کرد: یکی از عامل های موثری که سبب شده تا بازار بورس اولین روز هفته با اُفت شاخص شروع کند؛ ورود صندوق های جدید سهام عدالت به بازار سرمایه است و به علت اینکه  بازار سرمایه هنوز با نوع عرضه  این سهام ها درون خود آشناییت ندارد تا حدودی با واکنش همراه می شود.
خودرو‌هایی که در فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا قرار دارد/ قیمت هر متر مسکن در تهران بیش از ۴ میلیون گران شد/ آخرین قیمت دلار در بازار تهران/ نظرسنجی: طلا گران‌تر می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
خودرو‌هایی که در فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا قرار دارد/ قیمت هر متر مسکن در تهران بیش از ۴ میلیون گران شد/ آخرین قیمت دلار در بازار تهران/ نظرسنجی: طلا گران‌تر می‌شود؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس چند هزار واحد پایین آمد؟، بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت شدند، تعدیل احتمالی ۲۰ هزار کارگر نیسان، ریزش مجدد لیر با تصمیم عجیب بانک مرکزی ترکیه، صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد و واکنش مثبت بازار نفت به کاهش تولید اوپک پلاس را در بر دارد.
آغاز هفته بورس با چراغ قرمز؛ شاخص ۲۶ هزار واحد ریخت
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / بورس / شاخص سهام / بازار سرمایه / فرابورس
آغاز هفته بورس با چراغ قرمز؛ شاخص ۲۶ هزار واحد ریخت
شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۲۶ هزار و ۹۱۹ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۹۵۹ هزار و ۸۳۹ واحد رسید.
اثر آزادسازی سهام عدالت بر شاخص بورس مدیریت می‌شود/ سهامداران نگران نباشند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / سهام عدالت
اثر آزادسازی سهام عدالت بر شاخص بورس مدیریت می‌شود/ سهامداران نگران نباشند
معاون سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه، نگران تاثیر آزادسازی سهام عدالت بر بورس نیستیم، گفت: شرکتهای سرمایه گذاری استانی نهایتا طی یک ماه تعیین تکلیف می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
اصلاح سهام در آخرین هفته اردیبهشت
بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته با ثبت سه روز منفی در برابر دو روز کاری مثبت، هفته‌ای توام با اصلاح را پشت سرگذاشت. به این ترتیب در هفته گذشته معامله‌گران شاهد عقب نشینی 3درصدی شاخص کل بودند.
دریافت خدمات سهام عدالت بدون نیاز به مراجعه حضوری
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بورس تهران / دلار / سهام / سهام عدالت / شاخص
دریافت خدمات سهام عدالت بدون نیاز به مراجعه حضوری
روز گذشته شاخص بورس تهران مجددا به زیر سطح یک میلیون واحدی بازگشت و بسیاری را به دلیل ضعف تقاضا در بازار سهام نسبت به آینده قیمت‌ها در این بازار دچار شک و تردید کرد.
هفته قرمزبورس در فصل سبز
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
هفته قرمزبورس در فصل سبز
کند شدن نسبی ورود نقدینگی به بازار در کنار برخی گزارش‌های نامناسب از عملکرد فصل زمستان شرکت‌ها باعث شد شاخص سهام اولین هفته قرمز در سال ۹۹ را ثبت کند. شاخص در هفته جاری ۳ درصد افت کرد و مجددا به زیر…
خوب و بد رشد شاخص در بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / بازار سرمایه / ایران / سهام عدالت / بورس
خوب و بد رشد شاخص در بازار سرمایه
افزایش شاخص بورس، هجوم نقدینگی به بازار سرمایه، افزایش قابل توجه تعداد کدهای بورسی، آزادسازی سهام عدالت و... باعث شد بازار سرمایه ایران، خیلی زود با تحولات جدی مواجه شود.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
جدال سخت معامله‌گران در تالار سهام
در جریان معاملات روز سه‌شنبه شاخص کل بورس تهران با رشد 7/ 0 درصدی مجددا توانست از مرز یک میلیون واحد عبور کند. این در حالی است که دیروز شاخص هم‌وزن که نشانی از اثرگذاری یکسان تمام نمادهای معاملاتی دارد، با افزایش بیش از 2 درصدی همراه شد. موضوعی که نشان می‌دهد گروه‌های کوچک‌تر بازار که از ارزش بازاری کمتری برخوردارند، رشد قیمت بیشتری را تجربه کردند. در مقابل اما گروه‌های کالامحور که در زمره بزرگان بازار قرار می‌گیرند، عمدتا شاهد افت قیمت سهام زیر مجموعه خود بودند. در کلیت بازار اما روز گذشته شاهد افزایش فشار فروش در میانه ساعات معاملاتی بودیم. هر چند همچنان قدرت تقاضا مانع از خودنمایی زیاد فروشندگان می‌شوند.
آرایش بورس در پسا اصلاح
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آرایش بورس در پسا اصلاح
بورس تهران یک بار دیگر توانست سوپرکانال یک میلیون واحد را تصاحب کند. از این رو در پایان معاملات روز سه‌شنبه شاخص کل سهام با رشد 7/ 0 درصدی همراه شد تا دومین رشد متوالی این نماگر در هفته جاری ثبت شود. آرایش معامله‌گران اما روز گذشته دستخوش تغییراتی شد. به این ترتیب گروه‌های بزرگ بازار که از ابتدای سال جاری در کانون توجه بورس‌بازان قرار داشتند، این روزها شاهد تشدید فشار عرضه هستند و در مقابل گروه‌های کوچک‌تر با افزایش جریان پول همراه شده‌اند. این مهم سبب شد تا دیروز شاخص هم‌وزن رشد بیش از 2 درصدی را تجربه کند. از این رو تمایل به کسب سود از تمام نوسانات بازار و جانماندن از مسیر حرکت پول‌های خرد، طی روزهای اخیر خود را به شکل افزایش تقاضا در صنایع کوچک‌تر آشکار کرده است. در مجموع اما آرایش دو روز …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ارزش سهام عدالت حداقل ۱۰ برابر شده است
بازار سهام این روزها دستخوش تحولات بسیاری است؛ از فراز و نشیب‌های شاخص گرفته تا دارندگان سهام عدالتی که قرار است به‌زودی در این بازار سهامدار شوند.
پیش‌بینی بورس تا پایان تابستان امسال/ سهامداران احتمالا چقدر سود خواهند کرد؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
پیش‌بینی بورس تا پایان تابستان امسال/ سهامداران احتمالا چقدر سود خواهند کرد؟
طبق پیش‌بینی کارشناسان، رشد بازار سهام حداقل دو برابر میزان نرخ تورم قابل محاسبه برای شش ماه اول سال باشد. ضمن اینکه بررسی‌های صورت گرفته با نمودار‌ها و از منظر تکنیکال نیز رسیدن شاخص کل بورس تا محدوده یک میلیون و ۵۰۰هزار واحد را تا پایان سال جاری نوید می‌دهد.
بورس‌های جهانی به پرواز درآمدند!
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / اقتصاد جهانی / بازار بورس / بورس آمریکا / بورس جهانی
بورس‌های جهانی به پرواز درآمدند!
به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، انتشار اخبار مثبت از پیشرفت های دارویی در مقابله با کرونا باعث صعود شدید شاخص های بورسی در جهان شد. در انگلیس واحد تحقیقات پزشکی دانشگاه آکسفورد از رضایت بخش بودن نتایج اولیه آزمایش واکسن خود بر روی میمون ها خبر داده  و در امریکا نیز یک شرکت دارویی به نام " مدرنا" از موفقیت واکسن تولیدی این شرکت در بلوکه مردن روند تکثیر ویروس کرونا در بدن میزبان خبر داده است. به دنبال اعلام این موفقیت، ارزش سهام این شرکت در بورس آمریکا با صعود ۲۰ درصدی همراه شده است.
راز نوسانات اخیر بورس چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / بازار بورس / شاخص بورس / معاملات بورس
راز نوسانات اخیر بورس چیست؟
ایرناپلاس نوشت: روز دوم هفته جاری شاخص کل بازار سهام برای دومین روز متوالی با افت شاخص همراه شد و این شاخص با کاهش ۱۹ هزار واحد (۲ درصد)  به ۹۶۸ هزار واحد برگشت. این در حالی است که هفته گذشته در روز ۲۲ اردیبهشت شاخص به سقف تاریخی خود یعنی یک میلیون و ۴۷ هزار واحدی رسیده بود. با معیار شاخص در روز یکشنبه و بعد از کاهش‌هایی که تا این روز داشت، بازار سهام حدود هفت درصد از این سقف پایین‌تر آمده بود، با این حال در روز دوشنبه دوباره شاخص ۲.۷ درصد رشد کرد و به رقم ۹۹۵ هزار واحد رسید.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بورس مقصد جذاب سرمایه‌های ایرانی
خبرگزاری اسوشیتدپرس با اشاره به صعود ۲۲۵ درصدی شاخص بورس تهران در ماه‌های اخیر نوشت: این صعود در شرایطی رخ می‌دهد که ایران یکی از نقاط مهم درگیر با ویروس کرونا در خارج از چین است. با تمایل دولت به خصوصی سازی بنگاه های در اختیار خود، اکنون مردم به بازار سرمایه دسترسی پیدا کرده و می‌توانند برگه‌های سهم را معامله کنند و از این طریق به عایدی بیشتری در مقایسه با سپرده گذاری بانکی و یا خرید اوراق قرضه دست یابند. اسوشیتدپرس در ادامه می نویسد: در حال حاضر بسیاری از بورس های جهانی تحت تاثیر شیوع کرونا با ریزش مواجه شده اند؛ نرخ بیکاری در آمریکا به ۱۴.۷ درصد رسیده که از زمان رکود سال ۱۹۲۹ بی سابقه بوده است و قیمت نفت برنت نیز از ۷۰ دلار در سال گذشته به محدوده ۲۰ دلار رسیده است. همه …
خطر خروج از بورس و ورود به بازارهای موازی
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / ایران / خرید و فروش / خودرو / سهام / شاخص
خطر خروج از بورس و ورود به بازارهای موازی
معاملات دومین روز هفته نیز با افت شاخص‌های سهام در کشور خاتمه یافت. در این روز فشار فروش شکل گرفته در روزهای قبل که به افت 30 هزار واحدی شاخص کل بورس در روز شنبه انجامید،
سه قاب از مسیر بورس
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
سه قاب از مسیر بورس
بورس تهران یکشنبه چهارمین افت متوالی خود و دومین افت در هفته جاری را تجربه کرد. این افت چهار روزه موجب شد اصلاح شاخص سهام از قله تاریخی به بیش از ۷ درصد برسد. در شرایط فعلی سه مسیر محتمل در برابر…
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
ریزش بورس در دومین روز هفته ادامه یافت
شاخص کل بورس تهران که در هفته‌های اخیر در شیب صعودی قرار داشت، از ابتدای هفته جاری روند نزولی به خود گرفته است به نحوی که دیروز یکشنبه با ریزش 1986 واحدی به رقم 967هزار و 610 واحد رسید. دیروز همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن 3596 واحد افت کرد و روی رقم 306هزار و 567 واحد ایستاد. دومین روز هفته جاری معامله‌گران بورس بیش از 10میلیارد و 656 میلیون سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.3میلیون نوبت معامله و به ارزش 10هزار و 500 میلیارد تومان دادوستد کردند. با احتساب ارزش 4هزار و 159 میلیارد تومانی معاملات فرابورس، دیروز در مجموع بیش از 14هزار و 659 میلیارد تومان در بورس تهران و فرابورس دادوستد شد. طی روزهای اخیر، بیشتر معامله‌گران حقیقی در صف فروش و عمده شرکت‌های حقوقی در صف …
سهام عدالت چیست و آزادسازی خرید و فروش آن به چه معنی است؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
سهام عدالت چیست و آزادسازی خرید و فروش آن به چه معنی است؟
هم‌زمان با رشد شاخص بورس در کشور، انتشار خبر مربوط به آزادسازی سهام عدالت باعث شد توجه اقشار کم‌درآمد نیز به بورس جلب شود؛ اما سهام عدالت چیست و آزادسازی خریدوفروش آن به چه معنی است؟
شرایط حاکم در بورس معقول و منطقی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
شرایط حاکم در بورس معقول و منطقی است
تهران – ایرنا – یک کارشناس بازار سرمایه گفت: شرایط بازار سهام در کل معقول و منطقی به نظر می‌رسد و به زودی شاهد بازگشت دوباره رشد به شاخص بورس خواهیم بود.
کاهش شاخص بورس همچنان ادامه داد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / بورس / شاخص سهام / فرابورس
کاهش شاخص بورس همچنان ادامه داد
شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۱۹ هزار و ۱۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۹۶۸ و ۴۶۰ هزار واحد رسید.
بررسی وضعیت بازار سهام؛ چرا شاخص منفی شد؟/ ریزش‌ بورس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / اصلاح بورس / شاخص کل / رشد بورس / بازدهی بورس / سرمایه گذاری در بورس
بررسی وضعیت بازار سهام؛ چرا شاخص منفی شد؟/ ریزش‌ بورس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟
آقا بزرگی با تاکید بر اینکه در چند روز گذشته فضاس هیجانی بر معاملات بازار سهام حاکم بوده است، بیان داشت: برخی‌ها بورس را با دستگاه اسکناس چاپ‌کنی اشتباه گرفته اند و انتظار دارند، بازار هر روز مثیت ۵ درصد، بازدهی داشته باشد، در صورتیکه در بلند مدت شرکت‌ها بر اساس میزان تولید، فروش و سوددهی خود ارزیابی می‌شود، در فروردین ماه که بورس بازده ۱۰۰ درصدی داشت، افراد سهم را در هر قیمتی می‌خریدند، اما امروز که بازار در حال اصلاح است، همان افراد در صف فروش ایستاده‌اند، این افراد قدر مسلم با این شیوه نمی‌توانند به سوددهی دلخواه خود در بورس دست پیدا کنند.
عربستان در فیسبوک و بوئینگ سهام دار شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / عربستان سعودی / بازار سهام / فیس بوک / بوئینگ
عربستان در فیسبوک و بوئینگ سهام دار شد
با افت شاخص سهام اغلب شرکت های آمریکایی به دلیل کرونا، عربستان اقدام به خرید سهام چند شرکت بزرگ از جمله فیسبوک و بوئینگ کرده است.
سعودی‌ها از آب گل‌آلود بورس آمریکا ماهی گرفتند / عربستان بخشی از سهام شرکت‌های بزرگ آمریکایی را خرید
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
سعودی‌ها از آب گل‌آلود بورس آمریکا ماهی گرفتند / عربستان بخشی از سهام شرکت‌های بزرگ آمریکایی را خرید
عربستان با استفاده از فرصت افت شاخص بورس های آمریکا بخشی از سهام شرکت‌های بزرگ آمریکایی از جمله بوئینگ، فیسبوک و سیتی‌گروپ را خریداری کرد.
عربستان بخشی از سهام بوئینگ، فیسبوک و سیتی گروپ را خرید
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
عربستان بخشی از سهام بوئینگ، فیسبوک و سیتی گروپ را خرید
عربستان با استفاده از فرصت افت شاخص بورس های آمریکا بخشی از سهام شرکت‌های بزرگ آمریکایی از جمله بوئینگ، فیسبوک و سیتی‌گروپ را خریداری کرد.
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بورس / سهام بورس / معاملات بورس
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز
به گزارش تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 32هزار و 137واحدی در ارتفاع 985هزار و 524واحد به کار خود پایان داد و تعداد 4میلیارد و 211میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 4هزار و 976میلیارد تومان در 663 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.
واکنش مدیرعامل بورس تهران به ریزش ۳۰ هزار واحدی شاخص
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بورس / شاخص سهام / بورس تهران
واکنش مدیرعامل بورس تهران به ریزش ۳۰ هزار واحدی شاخص
بورس تهران که در سال جدید روز‌های طلایی را پشت سر گذاشت و شاخص کل این بازار از یک میلیون واحد هم فراتر رفت، حدود پنج روز است که رویه دیگری در پیش گرفته و شاهد روشن شدن چراغ قرمز این بازار هستیم. اتفاقی که مدیرعامل شرکت بورس تهران ضمن تشریح عوامل آن، اعلام کرد که کاهش شاخص بورس باعث خروج منابع از بازار سرمایه نشده است.
کِشتی حکشتی به گل نشست/ بانک دی سهام دو شرکت را فروخت
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
کِشتی حکشتی به گل نشست/ بانک دی سهام دو شرکت را فروخت
در روز بسیار بد بورس که شاخص کل با ریزش بیش از 32 هزار واحدی کانال یک میلیون واحدی را از دست داد و خود را به کانال 984 هزار واحدی رساند، 4 شرکت دست به افشای اطلاعات بااهمیت زدند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
تغییر نقش بانک‌ها در اقتصاد
گروه بازاروسرمایه: رشد شاخص بورس حتی اگر حبابی باشد ضرر آن از رشد بازارهایی مانند طلا، ارز، مسکن و... کمتر است. حداقل مزیت این اتفاق تامین مالی برخی از شرکت‌ها از طریق بازار سرمایه است، موضوعی که می‌تواند نقش بانک‌ها را در اقتصاد تغییر دهد.طی 4 دهه گذشته همواره رشد نقدینگی در کشور وجود داشته است. کمترین رشد نقدینگی در دوره اصلاحات و رکورد رشد نقدینگی در دوره محمود احمدی‌نژاد رخ داده است. رشد نقدینگی به زعم بسیاری از کارشناسان عامل مهم در بالا رفتن نرخ تورم است. اما نقدینگی به زبان ساده مجموعه پول شامل سپرده‌های دیداری بخش غیردولتی نزد بانک‌ها و اسکناس و مسکوک در دست اشخاص و شبه پول شامل سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار، سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز و سپرده‌های متفرقه را نقدینگی می‌نامند؛ به عبارت …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
حسادت‌ها باعث شده رشد بورس را حباب بدانند
بازار سهام این روزها یکه‫تاز بازارهای اقتصادی ایران است، به طوری که بازار طلا را هم به هم ریخته و بسیاری را به طلافروشی‌ها کشانده تا سکه و طلای خود را بفروشند و وارد بورس کنند.اما این وضعیت تا کجا ادامه خواهد داشت و تا کی قرار است بازار بورس همچنان سودده باشد و نقدینگی را به خود جذب کند؟در همین رابطه بهنام مرادی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‫وگو با اقتصاد ۲۴ گفت: ظرفیت‌هایی که در بازار سرمایه وجود دارد ظرفیت‌های بسیاری خوبی است و نباید فعالان و کارشناسان اقتصادی از این روند مثبت تعجب کنند. ظرفیت‌هایی بر اساس تورم حاکم بر جامعه و سرمایه‫گذاری در کشور وجود دارد که امکان این رشد را فراهم کرده است.وی افزود: عبور شاخص بورس از مرز یک میلیون معجزه نبوده و از قبل این رشد قابل پیش‫بینی بود. بازار سرمایه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بانک مرکزی / رشد / سهام / سهام عدالت / شاخص
اخبار
ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت در پی رشد شاخص و نمادهای معاملاتی در بازار سهام در حال حاضر به ۵۱۸۴ هزار و ۳۰۳ میلیارد ریال رسیده که رشد ۱۹ برابری را نشان می‌دهد.
استقبال بورس بازان خرد از بازار سهام
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
استقبال بورس بازان خرد از بازار سهام
بورس تهران در حالی معاملات هفته گذشته را با ثبت بازدهی 1/ 4درصدی شاخص کل سپری کرد که بررسی عملکرد بازیگران بورسی نیز نشان از تداوم ورود نقدینگی از سمت سهامداران خرد دارد به‌طوری‌که در این هفته نیز خودنمایی معامله‌گران خرد سهام در سمت خرید سبب شد تا خالص تغییر مالکیت سهام برای هجدهمین هفته متوالی به نام این دسته از معامله‌گران ثبت شود. به این ترتیب در جریان معاملات هفته منتهی به 24اردیبهشت ماه، در مجموع بیش از 4هزار و 33 میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •