یکشنبه, ۱۵ تیر, ۱۳۹۹ / 5 July, 2020
صنایع معدنی
نماینده بافت: احداث صنایع تبدیلی برای جلوگیری از خام فروشی ضروری است
۵ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور / مجلس یازدهم / محمدی
نماینده بافت: احداث صنایع تبدیلی برای جلوگیری از خام فروشی ضروری است
تهران- ایرنا- نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی احداث صنایع تبدیلی جهت جلوگیری از خام فروشی را ضروری و نیازمند توجه ویژه دانست و خواستار رسیدگی به موضوع اکتشاف و فرآوری محصولات معدنی در منطقه شد.
۸ ساعت قبل
امضای تفاهم نامۀ احداث شاخص‌ترین خط ریلی کشور با حضور مدیر عامل فولاد مبارکه
تفاهم‌نامۀ «احداث خط دوم راه‌آهن سنگان- تربت حیدریه-جندق-بافق» و «حمل ریلی مواد اولیۀ معدنی و محصولات صنایع معدنی سنگان» با حضور سرپرست وزارت صمت، وزیر راه و شهرسازی، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شهردار تهران به امضا رسید.
۱۷ ساعت قبل
خصوصی‌سازی معادن
در سال جهش تولید، حوزه معدن وصنایع وابسته، می‌تواند یکی از پیشران‌های اقتصاد باشد. البته این امر منوط به سرمایه‌گذاری موثر و افزایش تولیدات و استخراج مواد معدنی است. به نظر برخی کارشناسان، خصوصی‌سازی معادن، به‌عنوان یک راهکار موثر برای افزایش تولیدات معادن و راه‌اندازی مجدد معادن غیرفعال به حساب می‌آید. همان‌طور که طی اولین جلسه وزارت صمت در سال 99، وزیر صنعت، معدن و تجارت، بخش معادن و صنایع معدنی را از جلوه‌های برجسته جهش تولید در کشور خواند و افزایش واگذاری‌ها در بخش معادن و صنایع معدنی به مردم و بخش‌خصوصی را از جمله اهداف این وزارت عنوان کرد. حال سوال اصلی این است که تحقق این هدف نیازمند چه الزاماتی است و شیوه اجرای صحیح آن به بهترین نحو چیست؟
۱۷ ساعت قبل / ارز / خودرو / قطعه سازان / گمرک / وزارت صنعت معدن و تجارت
کمیته تخصیص ارز به قطعه‌سازان تشکیل می‌شود
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور تشکیل کمیته تخصیص ارز به قطعه‌سازان را صادر کرد تا نیاز این گروه از طریق ارز حاصله از صادرات صنایع معدنی تامین شود.
رشد ۵۵ درصدی فروش شرکت‌های بزرگ معدنی در بورس
۱۹ ساعت قبل / ایمیدرو / شرکت‌های بورسی / شرکت‌های معدنی
رشد ۵۵ درصدی فروش شرکت‌های بزرگ معدنی در بورس
ایمیدرو اعلام کرد: عملکرد فروش تجمعی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۵ درصد رشد یافت. نوشته رشد ۵۵ درصدی فروش شرکت‌های بزرگ معدنی در بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۲۰ ساعت قبل
اوج گیری توسعه معدن و صنایع معدنی در دو سال 97 و 98 / راه اندازی 38 طرح با سرمایه گذاری بیش از 4.8 میلیارد دلاری
رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین خبر داد: سال های 97 و 98 شاهد اوج گیری راه اندازی طرح های معدنی و صنایع معدنی در سراسر کشور بوده ایم. خداداد غریب پور تصریح کرد: راه اندازی 38 طرح در این مدت طی تاریخ 18 ساله فعالیت ایمیدرو، بی سابقه بوده است.
راه‌اندازی ۳۸ طرح با سرمایه‌گذاری ۴.۸ میلیارد دلاری در ایمیدرو
۲۵ ساعت قبل / ایمیدرو / افتتاح طرح / روز صنعت و معدن
راه‌اندازی ۳۸ طرح با سرمایه‌گذاری ۴.۸ میلیارد دلاری در ایمیدرو
تهران- ایرنا- رییس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از راه اندازی ۳۸ طرح با سرمایه‌گذاری بیش از ۴.۸ میلیارد دلاری این سازمان در مدت ۱۸ سال خبر داد و گفت: سال‌های ۹۷ و ۹۸ شاهد اوج‌گیری راه‌اندازی طرح‌های معدن و صنایع معدنی در سراسر کشور بودیم.
رکورد ۱۸ ساله در معدن شکسته شد/ راه‌اندازی ۳۸ طرح معدن و صنایع معدنی در ۲ سال
۳۰ ساعت قبل
رکورد ۱۸ ساله در معدن شکسته شد/ راه‌اندازی ۳۸ طرح معدن و صنایع معدنی در ۲ سال
رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: سال های ۹۷ و ۹۸ شاهد اوج گیری راه اندازی طرح های معدنی و صنایع معدنی در سراسر کشور بوده ایم. راه اندازی ۳۸ طرح در این مدت طی تاریخ ۱۸ ساله فعالیت ایمیدرو، بی سابقه بوده است.
دستور سرپرست وزارت صمت برای پیگیری حادثه معدن گیلانغرب
۳۴ ساعت قبل / وزارت صنعت و معدن
دستور سرپرست وزارت صمت برای پیگیری حادثه معدن گیلانغرب
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به معاونت امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه جهت پیگیری حادثه معدن گیلانغرب، ماموریت ویژه داد.
۴۱ ساعت قبل
۷۰ درصد از تسهیلات اگزیم |بانک در اختیار بخش صنعت و معدن
به گفته معاون اداره صادرات کالای اگزیم بانک کشور، بالغ بر ۷۰ درصد تسهیلات اعطایی طی سال ۹۸ به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که این رقم نسبت به سال گذشته از رشد مثبت برخوردار بوده است.طاهره نورسته گفت: علاوه بر تامین مالی شرکت های بزرگ صادراتی، بنا به اهمیت حمایت از شرکت‫های کوچک و متوسط، اعطای تسهیلات به شرکت‫های مذکور در بخش صنعت و معدن نیز از دیگر اقدامات این بانک بوده که از رشدی معادل 20 درصد برخوردار بوده است.وی همچنین اعلام کرد: بیش از 60 درصد مانده تسهیلات اعطایی بانک با احتساب صنایع تبدیلی و فرآوری شده متعلق به بخش صنعت و معدن بوده که به مهم‌ترین اقلام صنعتی و معدنی صادراتی شامل صنایع فلزی و غیرفلزی، انواع کانی‫ها، دارو‫، محصولات شیمیایی و پتروشیمی و صنایع غذایی اختصاص یافته است.در حال …
۳ روز قبل
گلوگاه‌های تجارت خارجی بخش معدن
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران ظرفیت‌ها و مشکلات حوزه معدن را تشریح کرد. به اعتقاد بهرام شکوری، سیاست‌گذاری‌های شتاب‌زده دولت پا به‌پای اثرات ناشی از تحریم بر مشکلات فعالان بخش معدن سایه افکنده است، به‌طور مثال اتخاذ سیاست‌هایی از جمله راه‌اندازی سامانه‌های ارزی، پیمان‌سپاری ارزی، محدودیت‌های صادراتی، اطلاق اتهام قاچاق به تامین ارز از کانالی غیر از سامانه‌های ارزی، اتهام خام‌فروشی به صادرکنندگان این حوزه و اعمال عوارض بر صادرات مواد معدنی مانند عوارض صادراتی 5 درصد برای محصولات معدنی از جمله سنگ‌آهن دانه‌بندی، گندله، سنگ روی و کنسانتره روی، تجارت را برای فعالان این حوزه سخت و گاهی غیرممکن کرده است.
۳ روز قبل
ارز به خودروسازان رسید
در پی مصوبات کمیته خودرو و به منظور رفع نیاز ارزی خودروسازان، ارز لازم برای ترخیص قطعات از گمرک تامین شد. این ارز از محل صادرات صنایع معدنی در اختیار خودروسازان قرار گرفته است. به‌دنبال مصوبات کمیته خودرو و تصمیم وزارت صنعت برای تامین نیاز ارزی خودروسازان، ارز مورد نیاز صنعت خودرو از محل منابع صنایع معدنی اختصاص یافت و ترخیص قطعات موجود در گمرک از جمله کاتالیست که تولید داخلی نداشته‌اند، برای تکمیل خودروهای ناقص صورت گرفت. بر این اساس و با تکمیل خودروهای ناقص، قرار است تحویل محصولات فروش فوق‌العاده تا پایان تیرماه به اتمام برسد. طبق گزارش شرکت‌های خودروساز به وزارت صنعت، قطعات لازم برای تکمیل 45 هزار دستگاه خودروی ناقص از گمرک ترخیص شده و تکمیل آنها در حال انجام است. طبق اعلام مسوولان وزارت صنعت، …
سهم ۰.۵ درصدی ایران از استخراج معادن
۴ روز قبل / ذخایر معدنی
سهم ۰.۵ درصدی ایران از استخراج معادن
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران بر ضرورت توجه بیشتر به حوزه معدن و صنایع معدنی در کشور تاکید کرد.
لزوم توجه بیشتر به حوزه معدن / از ذخایر موجود معدنی به درستی استفاده نمی‌شود
۴ روز قبل
لزوم توجه بیشتر به حوزه معدن / از ذخایر موجود معدنی به درستی استفاده نمی‌شود
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران بر ضرورت توجه بیشتر به حوزه معدن و صنایع معدنی در کشور تاکید کرد.
۴ روز قبل
صعود بی‌سابقه در بورس
توسعه ایرانی-  شاخص کل بورس دیروز برای نخستین بار رشدی نزدیک به ۶۵ هزار واحد را تجربه کرد و از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد هم گذشت. شاخص کل بازار سرمایه با ۶۴ هزار و ۹۱۱ واحد رشد رقم یک میلیون و ۵۴۶ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۱۸ هزار و ۲۸۸ واحد صعود به رقم ۴۵۳ هزار و ۴۰ واحد رسید. معامله‌گران دیروز یک میلیون معامله به ارزش ۱۰۳ هزار و ۵۵۵ میلیارد ریال انجام  دادند. صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گلگهر، پالایش نفت اصفهان و س‌. نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و بانک‌های ملت و تجارت، ملی صنایع مس ایران، پالایش …
۴ روز قبل
توسعه رفتارها و بهبود محیط کار، از عوامل اصلی تحقق جهش تولید هستند
مدیرعامل شرکت گسترش صنایع ومعادن ماهان به مناسبت روز صنعت و معدن گفت: توسعه رفتارهای تولیدگرایانه وایجاد زیرساخت های مناسب ازعوامل اصلی تحقق جهش تولید هستند.صادق جاهدخطیبی خاطرنشان ساخت: امروز مدیران و سیاستگذاران اقتصاد کشور باید به این مهم که اصلی‫ترین خواست رهبر معظم انقلاب اسلامی است، توجه کامل داشته باشند و برنامه‫ریزی‫ها به گونه‫ای باشد که فضا برای تولید بیشتر و کارآفرینی مهیا شود.وی همچنین بر ضرورت حذف رفتارهای ضد کارآفرینی و ضد تولید در محیط کار تاکید کرد و افزود: تحقق جهش تولید دربخش صنعت ومعدن زمانی حاصل می شود که شرایط فعالیت بخودی خود از سوی تصمیم گیران فراهم شده باشد و موانع پیش روی کارآفرینان برداشته شود.جاهد طیبی ادامه داد: اکنون موانع مهمی بر سر راه توسعه و کارآفرینی وجود دارد …
بهره‌برداری از ۲.۲ میلیارد طرح در بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۹۹
۵ روز قبل / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / روز صنعت و معدن / صادرات غیر نفتی
بهره‌برداری از ۲.۲ میلیارد طرح در بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۹۹
تهران- ایرنا- امسال بهره‌برداری از ۲.۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن وصنایع معدنی با مشارکت بخش خصوصی در برنامه گنجانده شده که اشتغال حداقل چهار هزار نفر را به دنبال خواهد داشت.
روند افزایشی عملکرد صنایع معدنی از آهن تا طلا
۵ روز قبل / هند / ایمیدرو / آذربایجان شرقی / کرمان
روند افزایشی عملکرد صنایع معدنی از آهن تا طلا
تهران- ایرنا- همزمان با روز ملی صنعت و معدن ( دهم تیرماه) افزایش عملکرد صنایع معدنی مورد استناد قرار گرفت و این در شرایط تشدید تحریم‌های ظالمانه دشمن تحقق یافته، مرور تولید از بخش سنگ آهن تا طلا گویای رشد تولید است.
اجرای سیاست‌های توسعه‌ای صنایع معدنی با اتکا به سود عملکرد
۵ روز قبل / ایمیدرو / افغانستان / استانداری خراسان رضوی / اصفهان / دولت
اجرای سیاست‌های توسعه‌ای صنایع معدنی با اتکا به سود عملکرد
تهران- ایرنا- سیاست‌های توسعه‌ای در بخش معدن و صنایع معدنی در دولت دوازدهم با اتکا به سود حاصل از عملکرد بنگاه‌های اقتصادی بوده و بجای توزیع سود بین سهامداران، منابع صرف اجرای طرح‌های توسعه‌ای می‌شود.
۵ روز قبل
توسعه با رویکرد محرومیت زدایی؛ اشتغالزایی مستقیم ایمیدرو برای 4100 نفر در سال 99
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای وظایف تعیین شده ذیل سیاست‌های کلان کشور، امسال نیز همچون سال‌های گذشته با راهبری بخش معدن و صنایع معدنی، 2.2 میلیارد دلار طرح را با مشارکت بخش خصوصی در مدار تولید قرار می‌دهد که زمینه ساز ایجاد 4 هزار شغل مستقیم در نقاط مختلف کشور به‌ویژه مناطق محروم خواهد شد. این اقدامات در‌حالی صورت می‌گیرد که کاهش وابستگی به نفت، انتظارات از نقش‌آفرینی این حوزه در اقتصاد ملی را بالا برده است. در این میان ایمیدرو سیاست‌های جدید خود را برمبنای کاهش ارزبری و توسعه بومی‌سازی قرار داده است.علاوه بر هدفگذاری افزایش سهم معدن و صنایع معدنی در تولید ناخالص داخلی و صادرات، «رونق اشتغال» ازجمله …
۵ روز قبل / واگذاری هپکو به ایمیدرو / هپکوی اراک
واگذاری به ایمیدرو بلای جدیدی بر جان هپکو
به گزارش فارس؛ این روزها خبر واگذاری شرکت هپکو به ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران) بیش از پیش به گوش می رسد. این سازمان که یک هولدینگ دولتی در حوزه معدن و صنایع فلزی است در حالی به عنوان گزینه اصلی خرید هپکو به شمار می رود که عمده فعالیت شرکت هپکو تولید ماشین ­آلات سنگین راهسازی است ولی عمده فعالیت ایمیدرو در زمینه معدن و صنایع معدنی می باشد. در جلسه ای که دوم خرداد سال جاری با حضور مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت در خصوص واگذاری هپکو برگزار شد، مقرر گردید تا کمیته ای برای انتقال هپکو به ایمیدرو ایجاد و این شرکت از لیست شرکت های دولتی مشمول واگذاری خارج شود.
وجود ۷۰۰ معدن غیر فعال در خراسان رضوی
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / معدن و صنایع معدنی / احیای معادن غیرفعال
وجود ۷۰۰ معدن غیر فعال در خراسان رضوی
رئیس خانه معدن خراسان رضوی گفت: ۷۰۰ معدن غیرفعال در خراسان رضوی داریم که بیش از نیمی از آنان باید به مزایده گذاشته شوند، اما نزدیک به یک سال است که پشت سد دستورالعمل‌های سازمان منابع طبیعی منتظر مانده‌اند.
صنعت و معدن؛ پیشبران توسعه  اقتصادی و اجتماعی
۵ روز قبل / اقتصاد / اقتصادی و اجتماعی / صنعت و معدن / فولاد / معدن
صنعت و معدن؛ پیشبران توسعه اقتصادی و اجتماعی
مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت: دهم تیرماه، بر اساس مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز صنعت و معدن نامیده شده ‌است. گرامی داشت و نامگذاری این روز، فرصت مغتنمی است تا به مهم‌ترین عوامل رشد و شاخصه های اصلی توسعه و موتور محرکه‌ی اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن پرداخته شود.
روند صعودی تولید سیمان، کاشی و شیشه در کشور
۵ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / تولید داخلی
روند صعودی تولید سیمان، کاشی و شیشه در کشور
تهران- ایرنا- بررسی جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط به سال ۹۸ از رشد تولید در بخش صنایع معدنی نسبت به سال ۹۷ حکایت دارد، به‌طوری که در زمینه سیمان، کاشی و سرامیک، شیشه جام، ظروف شیشه‌ای، چینی و چینی بهداشتی، رشد یک رقمی و حتی دو رقمی ثبت شده است.
سرمایه‌گذاری معدنی در ۸۲ شهرستان کم‌برخوردار
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / معدن / معدن و صنایع معدنی / ایمیدرو
سرمایه‌گذاری معدنی در ۸۲ شهرستان کم‌برخوردار
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمدرو) از سرمایه‌گذاری این سازمان در ۸۲ شهرستان کم‌برخوردار خبر داد.
تغییر ضرایب قیمتی به نفع هر یک از حلقه‌های زنجیره فولاد تبعات دارد/ با منطقی شدن قیمت شمش فولادی، انتظارات تولیدکنندگان سنگ آهن برآورده می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تغییر ضرایب قیمتی به نفع هر یک از حلقه‌های زنجیره فولاد تبعات دارد/ با منطقی شدن قیمت شمش فولادی، انتظارات تولیدکنندگان سنگ آهن برآورده می‌شود
بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، با اشاره به پیشینه چالش تعیین قیمت محصولات سنگ آهن، تصریح کرد: معاونت محترم معدنی وزارت صمت با توجه به مسئولیت سازمانی خود در امور معادن و صنایع معدنی به خوبی از تبعات تغییر ضرایب زنجیره فولاد به نفع هر یک از حلقه‌های زنجیره که اعتراض حلقه‌های بعدی را به همراه دارد مطلع‌اند و قطعا در تصمیمات خود به دو اصل «کارشناسی و بی‌طرفی» توجه خواهند داشت.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
طبیعت سحرانگیز ارسباران در آذربایجان شرقی
منطقه ارسباران متشکل یکی از مناطق مهم و گردشگری استان آذربایجان شرقی با جاذبه های طبیعی ،تاریخی ،گردشگری و چشم اندازهای زیبا و آب و هوای لطیف و برخورداری از جنگلهای بکر ارسباران،آبگرم معدنی و غذاهای محلی ،آداب سنن ویژه و صنایع دستی منحصر بفرد از مناطقی است که درطول سال بخصوص فصل بهار و تابستان پذیرای هزاران گردشگر است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تصمیم جدید وزارت صمت برای حمایت از زنجیره فولاد
وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت از زنجیره فولاد و صنایع پایین‌دستی، صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله را که مورد استفاده تولیدکنندگان فولاد کشور قرار نمی‌گیرد، صرفا با اخذ مجوز از معاونت امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه و پرداخت عوارض مجاز دانست. این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان فولاد و ضرورت توجه به ارزآوری زنجیره تولید این محصولات، هرگونه صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله صرفا در شرایطی مجاز خواهد بود که نیاز تولیدکنندگان فولاد کشور تامین شده باشد. بر این اساس، صادرات اقلام مذکور صرفا با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با پرداخت عوارض امکان‌پذیر خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / حمیدرضا عظیمیان / فولاد مبارکه / فولاد مبارکه اصفهان
فولاد مبارکه با تولید محتوای مناسب، ارتباط بسیار خوبی با مخاطبان برقرار کرده است
نخستین جلسۀ مدیران روابط عمومی شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در سال ۹۹ با حضور سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل ایمیدرو برگزار شد.
صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله فقط با مجوز وزارت صنعت مجاز است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله فقط با مجوز وزارت صنعت مجاز است
وزارت صنعت در راستای حمایت از زنجیره فولاد و صنایع پایین‌دستی، صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله که مورد استفاده تولیدکنندگان فولاد کشور قرار نمی‌گیرد را، صرفا با اخذ مجوز از معاونت امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه و پرداخت عوارض مجاز دانست.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
کاهش 57 درصدی تولید کاتد پالایشگاه خاتون آباد
اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس با بیان اینکه از ابتدای سال جاری برنامه‌های تولید شرکت مس روند صعودی خوبی را آغاز کرده است گفت: پالایشگاه خاتون آباد در خردادماه با رشد 57 درصدی نسبت به برنامه 6 هزار و 192 تنی موفق به ثبت رکورد تولید 9 هزار و 732 تن کاتد شد. همچنین این رکورد نسبت به رکورد قبلی 4،5 درصد رشد داشته است.به گزارش مس پرس، سعدمحمدی با بیان اینکه کنسانتره مصرف شده در خرداد ماه 31784 تن بوده است که 0.8 درصد نسبت به رکود قبلی (31536 تن در بهمن 96) افزایش داشته است، افزود: همچنین، مجموع تولید کاتد شرکت مس طی سه‌ماهه نخست سال جاری به 69 هزار تن رسید که نسبت به برنامه 60 هزار و 419 تنی رشد 14 درصدی داشته است. همچنین از ابتدای سال تا پایان خردادماه 91 هزار و 549 تن آند تولید شده …
لزوم تسریع در آغاز عملیات اکتشافات معدنی در فارس
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / استانی-اقتصادی / سازمان صنعت ، معدن و تجارت / شهر شیراز / سازمان توسعه و نوسازی معادن / صنایع معدنی / ایمیدرو
لزوم تسریع در آغاز عملیات اکتشافات معدنی در فارس
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با بیان اینکه بر اساس ویژگی‌های زمین شناسی معدنی، در حال حاضر ۲۳ نوع ماده معدنی از معادن استان استخراج می‌شود، بر لزوم تسریع در آغاز عملیات اکتشافات معدنی در فارس تاکید کرد.
۲۵ درصد از معادن غیرفعال کشور فعال می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / وزارت صمت / معدن
۲۵ درصد از معادن غیرفعال کشور فعال می‌شوند
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پهنه‌های اکتشاف معادن سازمان‌دهی و تعیین تکلیف خواهند شد، گفت: امسال ۲۵ درصد از معادن غیرفعال کشور فعال می‌شوند.
حضور شرکت نفت ایرانول درهشتمین نمایشگاه بین المللی معدن در کرمان
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استان کرمان / سرمایه گذاران / معدن / نفت / نمایشگاه بین المللی
حضور شرکت نفت ایرانول درهشتمین نمایشگاه بین المللی معدن در کرمان
هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فراوری و تجهیزات وابسته و ششمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین آلات معدنی و راه‌سازی با حضور فعالان و سرمایه گذاران بخش معدنی و صنعتی در استان کرمان روز گذشته(یکم تیر) افتتاح شد. شرکت نفت ایرانول در این نمایشگاه حضور دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
تداوم رشد برخلاف سایر بازارها
دیروز دوشنبه هم روند صعود شاخص بورس ادامه یافت و بیش از ۴۰هزار واحد صعود کرد. به گزارش ایسنا، معاملات دیروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص کل بورس با ۴۰هزار و ۷۱۹ واحد صعود رقم یک‌میلیون و ۳۴۱هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۸۱۰۳ واحد رشد کرد و در رقم ۴۱۹هزار و ۳۱۴ واحد ایستاد. معامله‌گران این بازار یک‌میلیون معامله به ارزش ۱۲۴هزار و ۶۱ میلیارد ریال انجام دادند. در این بازار فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌‌گذاری تأمین اجتماعی، معدنی و صنعتی گل‌گهر، س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را گذاشتند و بانک‌های ملت، تجارت و صادرات …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
وزیر صمت کلنگ ابَر پروژه نورد گرم شماره دو فولاد مبارکه را به زمین زد
اصفهان –بهمن راعی : با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، امام جمعه و نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل فولاد مبارکه، رئیس سازمان صمت اصفهان، معاون استاندار، مادر شهید حاج حسین خرازی و جمعی از مسئولین نظامی و انتظامی استان و شهرستان مبارکه، ضمن افتتاح چند پروژه بزرگ ملی در فولاد مبارکه کلنگ عملیات تکمیل طرح شهید خرازی، ابَر پروژه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی(نورد گرم شماره 2) با شعار پویش ملی#تولید–تداوم وامید در این شرکت به زمین زده شد.حسین مدرس خیابانی پس از افتتاح پروژه های بازیافت حرارت نیروگاه گازی(HRSG )؛ شبکه فشار قوی و فشار متوسط شماره 2 شهید خرازی و سوئیچگیری های400و 63 کیلو ولت …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
شروع هفته با رشد شاخص کل بورس
بورس تهران در نخستین روز هفته جاری در مدار صعود حرکت کرد و بیش از ۴۰هزار واحد رشد کرد. به گزارش ایسنا، دیروز شنبه شاخص کل بورس با ۴۰هزار و ۹۲۸ واحد صعود در رقم یک‌میلیون و ۲۷۰ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۱۰هزار و ۴۹۱ واحد رشد و رقم ۴۰۹هزار و ۲۴۲ واحد را ثبت کرد. دیروز معامله‌گران این بازار یک‌میلیون معامله انجام دادند که ۱۱۴هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال ارزش داشت. فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، سرمایه‌‌گذاری تأمین اجتماعی، معدنی و صنعتی گل‌گهر، پالایش نفت اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس …
شاخص امروز بورس شنبه ۳۱ خرداد ۹۹؛ بورس از یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد هم گذشت
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بورس / بازار بورس
شاخص امروز بورس شنبه ۳۱ خرداد ۹۹؛ بورس از یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد هم گذشت
فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گلگهر، پالایش نفت اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک صادرات ایران، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و سالمین نماد‌های پربیننده امروز بورس بودند.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / فولاد مبارکه / فولاد مبارکه اصفهان / حمیدرضا عظیمیان
فولاد مبارکه یکی از بزرگترین شرکت‌های توسع‌های در بخش معدن و صنایع معدنی است
شرکت فولاد مبارکه از سال گذشته ۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته و در سال جاری نیز برنامه‌های منسجمی برای رشد سودآوری شرکت در نظر دارد.
پروژه قطع وابستگی ایران به واردات ورق گرم/ خام‌فروشی سنگ آهن به صفر می رسد
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
پروژه قطع وابستگی ایران به واردات ورق گرم/ خام‌فروشی سنگ آهن به صفر می رسد
روز گذشته در حوزه صنایع معدنی ایران در اصفهان طرح هایی افتتاح شد یا کلنگ خورد که نوید قطع وابستگی کشور به واردات ورق گرم و صفر شدن خام فروشی سنگ آهن را در آینده نه چندان دور می دهد.
سنگ آهن مورد نیاز ذوب آهن از سه معدن اصلی کشور تامین می شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / استانی-اقتصادی / ریل / سنگ‌آهن / کارخانه ذوب آهن اصفهان
سنگ آهن مورد نیاز ذوب آهن از سه معدن اصلی کشور تامین می شود
سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه سنگ آهن مورد نیاز ذوب آهن از سه معدن اصلی کشور تامین می شود، گفت: معادن کشور باید سنگ آهن ذوب آهن را تامین کنند و صنایع معدنی باید به اکتشاف توجه ویژه داشته باشند تا شرکت های فولادی در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه نشوند.
جایگزین کردن معادن بجای نفت با شعار محقق نمی شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / چادرملو / شهرستان اردکان / نفت / استانی-اقتصادی / فولاد / صنایع معدنی
جایگزین کردن معادن بجای نفت با شعار محقق نمی شود
یک مدیر صنعتی با عنوان این که جایگزین کردن معادن به جای نفت با شعار محقق نمی شود، از برخی تصمیم گیرندگان و دیوان سالاری موجود که موجب جلوگیری از بهره برداری ذخائر جدید معدنی شده اند، گلایه کرد و تعلل در این زمینه را باعث خسران کشور دانست.
پروانه اکتشاف معدن آلبلاغ به نام ایمیدرو صادر شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت
پروانه اکتشاف معدن آلبلاغ به نام ایمیدرو صادر شد
تهران- ایرنا- مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: براساس مصوبات شورای تامین استان خراسان شمالی، هفته گذشته پروانه اکتشاف معدن آلبلاغ به نام ایمیدرو صادر شد.
آغاز حفاری اکتشافی در جنوب خراسان از ۲ ماه آینده
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اقتصادی / صنایع معدنی / اقتصاد مقاومتی
آغاز حفاری اکتشافی در جنوب خراسان از ۲ ماه آینده
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: تفاهم‌نامه اخیر بین استانداری خراسان رضوی و شرکت مس ایران در جنوب خراسان که منطقه‌ای غیر برخوردار است، می‌تواند به توازن منطقه‌ای و توسعه اقتصادی کمک کند. میزان سرمایه‌گذاری ناشی از اجرای این تفاهم‌نامه حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان است که ظرف ۲ ماه آینده نیز حفاری اکتشافی آن آغاز خواهد شد.
صنایع معدنی ارزش افزوده ۴۰ برابری دارند
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / صنایع معدنی / ارتباط صنعت و دانشگاه / دکتر طیبی / نیلی احمد آبادی / خداداد غریب پور
صنایع معدنی ارزش افزوده ۴۰ برابری دارند
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه امروز جهاد دانشگاهی در صنعت مس و تولید آلیاژی خاص، مجری پروژه است، گفت: معمولاً صنایع معدنی ارزش افزوده تا ۴۰ برابری دارند.
صنعت و دانشگاه به همزبانی و همدلی رسیدند
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / ایمیدرو / واردات / دانشگاه / جهاد دانشگاهی
صنعت و دانشگاه به همزبانی و همدلی رسیدند
تهران- ایرنا- رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت و دانشگاه به یک همزبانی و همدلی رسیدند که برای شروع کافی است، هرچند در زیر مجموعه‌ها مقاومت‌هایی وجود دارد که عمده آن ذهنی است، اما با اراده، صبر، مداومت و پشتکار می‌توان به دستاوردهای خوبی رسید.
عملیات بهره برداری از معدن تیتان قره آغاج ارومیه آغاز می شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
عملیات بهره برداری از معدن تیتان قره آغاج ارومیه آغاز می شود
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی از آغاز عملیات بهره برداری از معدن تیتان قره آغاج ارومیه خبرداد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
انتصاب مسوول شورای هماهنگی معدن و صنایع معدنی
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی داریوش اسماعیلی، معاون امورمعادن و صنایع معدنی را به‌عنوان مسوول شورای هماهنگی معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت،معدن و تجارت منصوب کرد.
تولید ۷.۹ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ایمیدرو / رونق تولید / جهش تولید
تولید ۷.۹ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن
تهران- ایرنا- بررسی آمار عملکرد ۹ واحد بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و یا تابعه سازمان ایمیدرو در دو ماهه امسال گویای تولید هفت میلیون و ۹۵۷ هزار و ۹۴۴ تن کنسانتره سنگ آهن است که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ افت دو درصدی دارد.
حساب‌های صنایع معدنی و معادن باید در استان باشد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
حساب‌های صنایع معدنی و معادن باید در استان باشد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: قانون بودجه تاکید و تصریح کرده علیرغم اینکه دفاتر صنایع معدنی و معادن باید در محل واحد تولیدی یا معدن باشد، حساب‌های آن‌ها نیز باید در استان مربوطه باشد، بنابراین این موضوع را پیگیری کرده و دستگاه‌های نظارتی هم حتما کمک خواهند کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / رشد / سرمایه / شرکت فولاد / فولاد / مد
اخبار
گروه صنایع معدنی فولاد| شرکت فولاد حاضر در بورس مجوز مرحله اول افزایش سرمایه به میزان ۳۲ درصد را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق‌العاده شد. مجوز مرحله اول افزایش سرمایه ۲۹۰ میلیاردی سهم فولادی صادر شد.
پیش‌بینی ۵۰۰ هزار شغل تا سال ۱۴۰۵ با ایجاد بازارچه‌های سنگ‌های قیمتی در کشور
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / استانی-اقتصادی / سنگ‌های قیمتی
پیش‌بینی ۵۰۰ هزار شغل تا سال ۱۴۰۵ با ایجاد بازارچه‌های سنگ‌های قیمتی در کشور
رییس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: پیش بینی می شود با ظرفیت بازارچه های تخصصی تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی تا سال ۱۴۰۵ حداقل ۵۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کنیم‌.
۷۵ درصد اعضای نظام مهندسی معدن، پروانه اشتغال ندارند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / وزارت صنعت معدن و تجارت / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
۷۵ درصد اعضای نظام مهندسی معدن، پروانه اشتغال ندارند
تهران- ایرنا- براساس آمارهای سازمان نظام مهندسی معدن که بر روی سایت این سازمان قرار دارد، از مجموع اعضای این سازمان که حدود دو دهه از فعالیت آن سپری شده، حدود ۷۵ درصد پروانه اشتغال ندارند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
امضای تفاهم‌نامه گسترش فعالیت‌های معدنی مس
با حضور اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان و به‌منظور افزایش مشارکت مردمی در اقتصاد و فراهم آوردن فضای کسب و کار و گسترش فعالیت معدنی مس در استان خراسان رضوی تفاهم‫نامه گسترش فعالیت‌های معدنی مس به امضا رسید.به گزارش مس پرس، سعدمحمدی در این نشست که مس‌فروش رئیس سازمان صمت استان خراسان رضوی، رسولی معاون استاندار، حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی، بهروز رحمتی معاون اکتشافات و توسعه، مهندس شهریار متوکل مدیر امور اکتشافات شرکت مس و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند؛ با ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده در حوزه اکتشاف در استان خراسان رضوی گفت: بسیار خوشحالیم که فضای مناسبی در بین استان‌های …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
برگزاری نمایشگاه مدیریت بحران با تمرکز بر کرونا برای تحقق جهش تولید
امیرحسین سعید مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق کرمان از برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی مدیریت بحران ، پدافند غیرعامل و امداد و نجات با تمرکز بر مدیریت بحران کرونا در صنایع و معادن برای تحقق جهش تولید در خرداد ماه سال جاری در کرمان خبر داد وی افزود: این نمایشگاه با هدف معرفی دست آوردهای بومی سازی شده و دانش بنیان شرکت ها در جهت مقابله با ویروس کرونا و همچنین تبادل نظر به جهت انتقال تجربیات و اقدامات عملیاتی جهت استمرار تولید یا خدمت رسانی در طول مدت بحران برگزار خواهد شد وی افزود: انجام مانورهای پیشنهادی در راستای نمایش میزان تاب آوری در مقابل ویروس کرونا وسایر بحران ها در محل نمایشگاه و رونمایی از تجهیزات جدید در این رابطه نیز در دستور کار قرار دارد علاوه بر آن نمایش …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
پیش‌بینی درآمد ۲۸۰۰ میلیاردی حقوق دولتی معادن
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست با تشکل‌های معدنی استان مرکزی با بیان اینکه امسال در نظر است که عوارض سنگ‌های تزیینی نسبت به سال گذشته کاهش یابد، گفت: بخشی از معادن دچار رکود شده و تعطیل شده‌اند به همین دلیل باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند. داریوش اسماعیلی در این نشست با اشاره به طرح و بررسی مسائل و مشکلات معادن و واحدهای معدنی افزود: این استان یکی از استان‌های پرپتانسیل کشور در حوزه معدن به‌ویژه سنگ تزیینی است و بیشتر از آنچه تاکنون کار شده است جای کار دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
گام‌های جایگزینی معدن با نفت
مجتمع سنگ‌آهن سنگان که با سرمایه‌گذاری شرکت فولادمبارکه بنا نهاده شده و در مجموعه معدنی بزرگ ایران قرار دارد با ذخیره یک میلیارد تن، یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ‌آهن جهان و تامین‌کننده خوراک اولیه تولید 5/ 17 میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و 5 میلیون تن سنگ‌آهن در حوزه صنایع فولادی ایران است. در راستای افزایش تولید، کارخانه کنسانتره ۵ میلیون تنی سنگ‌آهن فولاد سنگان به‌عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده این ماده در شرق کشور 22 خرداد سال‌جاری با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و با فرمان رئیس‌جمهور به شکل ویدئو کنفرانس به‌صورت رسمی افتتاح شد.
معاون دفتر رئیس جمهوری: تولید ‎فولاد در دولت ‎روحانی به 2 برابر رسیده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / علیرضا معزی / دولت روحانی / فولاد
معاون دفتر رئیس جمهوری: تولید ‎فولاد در دولت ‎روحانی به 2 برابر رسیده است
معاون دفتر رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح چند طرح معدنی توسط حسن روحانی، اظهار کرد: تولید ‎فولاد در دولت ‎روحانی به 2 برابر رسیده است و این رویداد بزرگی در تاریخ صنایع و معادن ایران است.
مطالبات تشکل‌های معدنی استان مرکزی از معاون وزیر صنعت چه بود؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / اراک / استان مرکزی / وزارت صنعت معدن و تجارت
مطالبات تشکل‌های معدنی استان مرکزی از معاون وزیر صنعت چه بود؟
اراک - ایرنا - جمعی از نمایندگان تشکل‌های معدنی استان مرکزی عصر چهارشنبه مشکلات حوزه خود را با معاون معادن و صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح و خواستار حل موانع پیش رو خود شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
افتتاح کارخانه‌های جدید در سنگان
افتتاح دو کارخانه جدید فرآوری سنگ‌آهن در سنگان، سبب تکمیل زنجیره تولید در این ناحیه و همچنین زمینه‌ساز ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد کشور می‌شود. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو)، خداداد غریب‌پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو در این خصوص گفت: فاز نخست کارخانه کنسانتره فولاد سنگان به ظرفیت تولید 5/ 2 میلیون تن و همچنین کارخانه 5/ 2 میلیون تنی سیمیدکو (صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد) به‌تازگی تولید آزمایشی را آغاز کرده‌اند.
امضای تفاهم‌نامه تاسیس شرکت مس در خراسان رضوی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / استانی-اقتصادی / ستاد تسهیل رفع موانع تولید / شرکت مس
امضای تفاهم‌نامه تاسیس شرکت مس در خراسان رضوی
تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری اکتشاف ذخایر معدنی مس، تاسیس شرکت مس خراسان رضوی و احداث کارخانه کنستانتره مس توسط اردشیر سعدمحمدی، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران و علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به امضا رسید.
اهلیت متقاضیان ملاک اصلی در صدور پروانه‌های معدنی است
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / اراک / وزارت صنعت معدن و تجارت / استان مرکزی / امام جمعه اراک
اهلیت متقاضیان ملاک اصلی در صدور پروانه‌های معدنی است
اراک - ایرنا - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اهلیت متقاضیان ملاک اصلی این وزارتخانه در صدور پروانه‌های معدنی است.
سنگان حلقه‌ای از مواد معدنی برای تامین خوراک فولاد سازان
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / ایمیدرو
سنگان حلقه‌ای از مواد معدنی برای تامین خوراک فولاد سازان
تهران- ایرنا- امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «جهش تولید» نام گذاری شده و بخش معدن و صنایع معدنی در دوره هشتاد روزه گذشته را پرشتاب آغاز کرده و اکنون در آستانه افتتاح رسمی کارخانه های کنسانتره و گندله در منطقه سنگان قرار داریم که اشتغال هزاران نفر را به دنبال دارد.
ارتقاء ۲۵ درصدی استخراج و بهره‌برداری از معادن/ افزایش سرمایه صندوق فعالیت‌های معدنی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / معدن و صنایع معدنی / اکتشافات / صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی
ارتقاء ۲۵ درصدی استخراج و بهره‌برداری از معادن/ افزایش سرمایه صندوق فعالیت‌های معدنی
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بر اجرایی کردن بندهای مختلف نقشه راه معدن و صنایع معدنی از طریق افزایش سرمایه صندوق فعالیت‌های معدنی تاکید و اعلام کرد که با جذب منابع لازم می‌توان وام‌های کم‌بهره در حوزه معدن و صنایع معدنی ارائه داد.
بهره برداری ۲ کارخانه بزرگ صنایع معدنی بدون حضور حتی یک مهندس خارجی/ اشتغال ۵۰۰۰ نفری در شدیدترین تحریم
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
بهره برداری ۲ کارخانه بزرگ صنایع معدنی بدون حضور حتی یک مهندس خارجی/ اشتغال ۵۰۰۰ نفری در شدیدترین تحریم
دو کارخانه کنسانتره و گندله سازی در مجتمع معدنی سنگان، طی روزهای آینده با فرمان رییس جمهور به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح می شود.
افتتاح قریب الوقوع طرح انتقال آب خلیج فارس به سیرجان
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / استاندار کرمان / انتقال آب / اخبار اقتصادی - کرمان / گل گهر
افتتاح قریب الوقوع طرح انتقال آب خلیج فارس به سیرجان
استاندار کرمان گفت: شرکت صنعتی معدنی گل گهر طوری برنامه‌ریزی کند که طرح انتقال آب به صنایع منطقه معدنی و صنعتی گل گهر تا ۱۵ تیرماه با حضور یکی از مقام های ارشد کشور به بهره‌برداری برسد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
همکاری وزارت صمت و قرارگاه خاتم‌الانبیاء در حوزه داخلی‌سازی
وزارت صنعت، معدن و تجارت و قرارگاه خاتم‌الانبیاء در ۱۰ رشته اولویت‌دار در حوزه داخلی‌سازی، سرمایه‌گذاری در صنایع های‌تک و راه‌اندازی معادن غیرفعال همکاری می‌کنند. همکاری که پایه و اساس آن کاهش ارزبری و استفاده از فناوری‌های نو خواهد بود. به گزارش «روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت»، چارچوب این همکاری‌ها در جلسه مشترک حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت با سردار سعید محمد اسلامی، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی مورد توافق قرار گرفت.
انعقاد ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان قرارداد میان وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی معدن
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / سرمایه گذاری / معدن / وزارت صنعت معدن و تجارت / وزارتخانه / سازمان نظام مهندسی
انعقاد ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان قرارداد میان وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی معدن
ایلنا: معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: امسال تاکنون حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان قرارداد میان وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی معدن منعقد شده است.
سلیمانی:فعالیت صدرفردا، اولین شتاب‌دهنده معدن تیرماه آغاز می‌شود/بهره‌برداری پروژه‌های صدرتامین تا پایان 99
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
سلیمانی:فعالیت صدرفردا، اولین شتاب‌دهنده معدن تیرماه آغاز می‌شود/بهره‌برداری پروژه‌های صدرتامین تا پایان 99
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین گفت: نخستین شتاب‌دهنده حوزه معدن و صنایع معدنی تیر ماه با عنوان صدرفردا فعالیت رسمی خود را آغاز می کند.
مجوز تهاتر مطالبات ایدرو و ایمیدرو و وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه با بدهی آنها به دولت
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / ایمیدرو / ایدرو
مجوز تهاتر مطالبات ایدرو و ایمیدرو و وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه با بدهی آنها به دولت
ایلنا: هیئت وزیران آیین نامه اجرایی موضوع مجوز تهاتر مطالبات سازمان ‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و…
امسال 20 معدن راکد کرمانشاه احیا می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / معدن / سال جهش تولید
امسال 20 معدن راکد کرمانشاه احیا می‌شود
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: بنا داریم امسال 250 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری معدنی راکد را در استان احیا کنیم.
قیمت جدید سیمان در هفته جاری تعیین تکلیف می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
قیمت جدید سیمان در هفته جاری تعیین تکلیف می‌شود
تهران- ایرنا- دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: بر اساس رویه سالیانه، قیمت جدید سیمان با تایید نهادهای ذیربط در هفته جاری تعیین تکلیف می‌شود.
رشد ۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / ایمیدرو
رشد ۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: سال گذشته میزان سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی به ۳.۲ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال ۹۷ رشد ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •