سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
صنعت برق کشور
طرح «برق امید» از آبان ماه کلید می‌خورد
۱۷ ساعت قبل
طرح «برق امید» از آبان ماه کلید می‌خورد
رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور، از شروع محاسبات طرح «برق امید» برای صدور قبوض الکترونیکی جدید برق، از ابتدای آبان ماه خبر داد.
برق کدام مشترکان از اول آبان رایگان می‌شود؟
۴۴ ساعت قبل / برق / قیمت - برق
برق کدام مشترکان از اول آبان رایگان می‌شود؟
سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص رایگان شدن برق برخی از مشترکان از اول آبان توضیحاتی را ارائه داد.
۱۰۰ درصد تخفیف برای مشترکان کم مصرف برق
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
۱۰۰ درصد تخفیف برای مشترکان کم مصرف برق
رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور گفت: از ابتدای آبان ماه سال جاری مشترکان کم مصرف مشمول ۱۰۰ درصد تخفیف صورت حساب برق مصرفی خود خواهند شد.
13 هزار کیلومتر کابل فرسود در تهران تعویض شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / وزارت نیرو / وزارت نیرو / پويش هرهفته الف ب ايران / کابل خودنگه دار
13 هزار کیلومتر کابل فرسود در تهران تعویض شد
دو پروژه سازوکاری صنعت برق کشور امروز در بیست و چهارمین هفته از پویش هرهفته الف ب ایران با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران به بهره‌برداری رسید.
جزئیات انتقال برق ایران به اروپا
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / برق / نیروگاه برق / جیره‌بندی برق / نیروگاه بادی تولید برق
جزئیات انتقال برق ایران به اروپا
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص آخرین جزئیات انتقال برق ایران به خاک اروپا توضیحاتی را ارائه داد.
آیین نامه اجرایی انضباط اجتماعی و ایمنی راه‌ها/اصلاح آیین نامه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / حسن روحانی / هیات دولت
آیین نامه اجرایی انضباط اجتماعی و ایمنی راه‌ها/اصلاح آیین نامه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی
با تصمیم هیأت وزیران و به منظور ایجاد چرخه اقتصادی مناسب در صنعت برق، تشکیل بازار رقابتی و بالا بردن راندمان تولید، ایجاد توسعه پایدار صنعت برق کشور و امنیت عرضه برق، کلیه مشترکان صنعتی برق با قدرت بالای پنج مگاوات، موظف به تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز خود از طریق قراردادهای دو جانبه و یا سایر روش‌های متداول در بورس انرژی شدند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
استفاده از برق نیروگاه‌ها برای استخراج رمزارز
سخنگوی صنعت برق از انتشار آگهی مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین‌های انبساطی نیروگاه‌های رامین اهواز و شهید منتظری اصفهان برای استخراج رمزارزها خبر داد. مصطفی رجبی‌مشهدی ایجاد منابع پایدار درآمدی در سال‌های اخیر را یکی از اهداف اصلی صنعت برق ایران برشمرد و افزود: نوسانات شدید ارزی و ثبات تکلیفی قیمت فروش برق به مشترکان موجب شده است که بین درآمدها و هزینه‌ها در صنعت برق کشور شکاف بزرگی ایجاد شود و متاسفانه بر ابعاد آن به‌صورت ماهانه افزوده می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / بازار بورس / صنعت برق کشور
درصدی از سهام نیروگاه‌ها در بورس عرضه خواهد شد
به‌ گزارش ایسنا، محسن طرزطلب در حاشیه بازدید از پروژه ساخت نیروگاه کلاس F سهند استان آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر اینکه در تلاش برای تقویت منابع ریالی پروژه‌های نیروگاهی هستیم، اظهار کرد: بدین منظور درصددیم طی یک ماه آینده از محل فروش اوراق سلف بتوانیم منابع موردنیاز برای تکمیل نیروگاه‌های‌ موجود را تقویت کنیم.
جزئیات جدید از مشمولان برق رایگان
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / شرکت توانیر / صنعت برق کشور / طرح برق رایگان
جزئیات جدید از مشمولان برق رایگان
فارس نوشت: صنعت برق در کشور به واسطه تطبیق نداشتن قیمت‌های خرید و فروش هر کیلووات برق با زیان انباشته نجومی مواجه شده است. در همین خصوص بسیاری از کارشناسان راه حل اصلی جلوگیری از ضرردهی صنعت نیروگاهی در کشور را توجه به اصلاح قیمت، مدیریت تقاضا و تعیین پله‌های قیمتی مناسب با قیمت تمام شده تولید برق تلقی ‌کرده و ادبیاتی تحت عنوان IBT را مطرح می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
سکون و درجا زدن در فرهنگ صنعت برق، فاقد جایگاه و بی اعتبار است
شرکت برق منطقه ای گیلان از آمادگی کامل برای عبور از فصل سرما و بحران های احتمالی پیش رو برخوردار است."بهمن داراب زاده" با اشاره به برگزاری سراسری مراسم جشن تحقق برنامه عبور موفق از دوره اوج مصرف برق تابستان 99 در صنعت برق کشور، گفت: این افتخار بدون شک با تلاش و ایثار یکایک کارکنان صنعت برق حاصل شده است و حفظ این موفقیت ، افتخار دیگری را برای صنعت برق کشور به ارمغان خواهد آورد.وی افزود:شرکت برق منطقه ای گیلان برای عبور موفق از دوره اوج مصرف برق تابستان 99 ، 8 پروژه تعریف کرد که با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت، این پروژه ها با موفقیت و قبل از پیک بار به سرانجام رسید و اتمام به موقع این پروژه ها موجب شد تا تابستان امسال را با موفقیت و بدون خاموشی برنامه ریزی شده پشت سر بگذاریم.داراب زاده با بیان …
برق مجانی به تهرانی‌ها هم می‌رسد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / شرکت توزیع برق تهران / صنعت برق کشور / طرح برق رایگان
برق مجانی به تهرانی‌ها هم می‌رسد
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: در تهران بیش از ۸۰ درصد مشترکان خانگی الگوی مصرف را رعایت می کنند اما مساله طرح برق امید نیاز به ارزیابی و طبقه بندی مشترکان از حیث مصرف دارد تا مشخص شود چند درصد تهرانی ها شامل این طرح می شوند اما نهایتا طرح برق امید تا آبان ماه اجرایی خواهد شد.
وضعیت صادرات و تولید شرکت ترانسفو زنجان خوب است/ سرمایه گذاری ۴ میلیارد دلاری
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
وضعیت صادرات و تولید شرکت ترانسفو زنجان خوب است/ سرمایه گذاری ۴ میلیارد دلاری
زنجان- ظهیری، مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو وضعیت صادرات و تولید شرکت را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: ۸۵ درصد از نیاز صنعت برق کشور در این شرکت تامین می شود.
جزئیات وعده مهم روحانی درباره رایگان شدن برق | این طرح چه زمانی اجرا می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
جزئیات وعده مهم روحانی درباره رایگان شدن برق | این طرح چه زمانی اجرا می‌شود؟
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: هدف طرح «برق امید» استفاده بهینه مشترکان خانگی از برق است و تلاش دارد تا دقت مشترکان را در در نحوه استفاده از وسایل برقی و همینطور خرید وسایل برقی افزایش دهد.
برق مجانی در انتظار چه کسانی است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / برق رایگان / شرکت توانیر / صنعت برق کشور / مصرف برق
برق مجانی در انتظار چه کسانی است؟
ایسنا نوشت: وزارت نیرو در سه سال گذشته طرح‌های تشویقی مختلفی برای عبور از پیک بار اجرا کرده است، چرا که در تابستان مصرف برق افزایش بسیاری می‌یابد و نیروگاه ها با چالش های متعددی دست و  پنجه نرم می کنند حتی ممکن است همچون سال ۱۳۹۷ خاموشی های برنامه ریزی شده نیز مهمان خانه ها شود. از این رو برای جلوگیری از این مساله و تامین برق  پایدار، وزارت نیرو فرهنگ سازی را مهم دانسته و در سال های اخیر نیز برنامه هایی را برای آن در نظر گرفته که تازه ترین آن طرح برق امید است.
۵هزار نفر در گروه صنعتی ایران ترانسفو اشتغال دارند/ جذب ۳۵۰ نیروی جدید
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
۵هزار نفر در گروه صنعتی ایران ترانسفو اشتغال دارند/ جذب ۳۵۰ نیروی جدید
زنجان- دربندی زاده، معاون منابع انسانی و پشتیبانی گروه صنعتی ایران ترانسفو گفت: هم اکنون پنج هزار نفر برای تامین نیازصنعت برق کشور به انواع ترانسفورماتور و رآکتور و پست برق و چرخه تامین این محصول در گروه صنعتی ایران ترانسفو فعالیت می‌کنند. 
نخستین‌های برقی
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / هفته دولت / انرژی برق / توسعه ایران / مصرف بهینه برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق / ویدیوژورنال
نخستین‌های برقی
سال گذشته، اتفاق‌های مهمی برای اولین بار در صنعت برق کشور افتاد.
دستاوردهای تاریخی صنعت برق در دولت دوازدهم
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / هفته دولت / انرژی برق / توسعه ایران / مصرف بهینه برق / برق / وزارت نیرو
دستاوردهای تاریخی صنعت برق در دولت دوازدهم
تهران- ایرناپلاس- شاید پیش از این نمی‌دانستید مانایی شبکه برق ایران از ژاپن و انگلستان بالاتر و تلفات شبکه توزیع برق ایران که سال گذشته برای نخستین بار به زیر ۱۰ درصد رسید، از برزیل، ترکیه و کرواسی کمتر است. از دستاوردهای صنعت برق کشور که برای نخستین‌بار محقق شده چه اطلاعاتی داریم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
وزیر نیرو از استاندار و مدیران صنعت برق خوزستان قدردانی کرد
وزیر نیرو از استاندار خوزستان و مجموعه صنعت برق این استان بخاطر تدابیر اندیشیده شده در عبور بدون خاموشی برنامه ریزی شده از دوره اوج مصرف برق تابستان، تشکر و قدردانی کرد.رضا اردکانیان در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استانداران و مدیران صنعت برق هم‌زمان با شانزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در آئین جشن تحقق برنامه عبور موفق از دوره اوج مصرف برق تابستان 1399 که در قالب پروژه‌های "ساز و کاری" برگزار شد، گفت: طبق آمار، دست‌کم در یک دهه قبل از سال ۹۷، هر سال در تابستان با افزایش اوج بار یا پیک تابستان به میزان حدود ۵ درصد مواجه بودیم؛ یعنی علاوه بر پاسخگویی به تمام نیازها در همه بخش‌ها در طول سال، سالانه حدود دو تا سه هزار مگاوات و بلکه بیشتر صرفا برای پاسخگویی به اوج بار تابستان و افزایش نسبت …
تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض برای مدیریت اوج بار و سرمایه‌گذاری در شبکه هزینه می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / انرژی / بخش کشاورزی / برق / سرمایه گذاری / صنعت
تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض برای مدیریت اوج بار و سرمایه‌گذاری در شبکه هزینه می‌شود
ایلنا: وزیر نیرو گفت: امروز جشن ما در ۲۵ مرداد ۹۹ از این نظر جشن مهم و باشکوهی است که ما در آستانه تثبیت یک وضع مطلوب در صنعت برق کشور هستیم.
تجربه موفقی طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ در تاریخ مدیریت آب و انرژی کشور ثبت شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / وزارت نیرو / رضا اردکانیان / صنعت برق / مصرف آب شرب
تجربه موفقی طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ در تاریخ مدیریت آب و انرژی کشور ثبت شد
اردکانیان، وزیر نیرو با بیان این که سال گذشته و امسال از سال‌های ویژه و فراموش نشدنی در تاریخ صنعت برق کشور است، گفت: در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تجربه موفقی در تاریخ مدیریت آب و انرژی کشور ثبت شد.
عبور موفق از دوره اوج مصرف برق تابستان امسال
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
عبور موفق از دوره اوج مصرف برق تابستان امسال
وزیر نیرو گفت: سال گذشته و امسال از سال‌های ویژه و فراموش نشدنی در تاریخ صنعت برق کشور است و در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تجربه موفقی در تاریخ مدیریت آب و انرژی کشور ثبت شد.
افزایش بهره وری صنعت برق کشور
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / شرکت توانیر / صنعت برق / افزایش بهره وری / مسعود صادقی
افزایش بهره وری صنعت برق کشور
صادقی، مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر از افزایش بهره وری صنعت برق با ایجاد انسجام در گروه‌های عملیاتی این صنعت خبر داد.
مصرف برق شبانه هم رکورد زد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
مصرف برق شبانه هم رکورد زد
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اجرای طرح های مدیریت مصرف روزانه موجب شده که پس از ۱۰ سال شاهد وقوع پیک شبانه باشیم به گونه ای که اندکی پیک شب از روز بیشتر شده لذا لازم است در خصوص بهینه سازی سیستم های روشنایی اقدامات جدی تری صورت پذیرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
گزارش برقی مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان به مناسبت روز خبرنگار
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با گرامیداشت و تبریک روز خبرنگار، از وضعیت شبکه برق و مشکلات آن گزارشی را ارائه کرد.محمود دشت بزرگ با بیان اینکه روز خبرنگار (۱۷ مرداد) فرصتی است تا از تلاشگران عرصه رسانه که حلقه واسط بین حاکمیت و مردم است تشکر و قدردانی کرد، گفت: فعالین عرصه رسانه پل ارتباطی سازمان ها با مردم هستند و ضمن انعکاس اخبار و دستاوردهای بخش های مختلف نقش سخنگوی مردم را نیز بر عهده دارند و کم و کاستی ها را اطلاع رسانی می کنند.وی بیان کرد: در سالیان اخیر بحث مدیریت مصرف یکی از راهبردهای اساسی صنعت برق کشور بوده و نقش کلیدی در این مساله را رسانه ها بر عهده داشته اند و همکاری آنها با این این شرکت باعث شده تا رتبه اول مدیریت مصرف در کشور را استان خوزستان کسب کند.مدیرعامل شرکت برق منطقه …
۳ استان در وضعیت قرمز مصرف برق
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / مصطفی رجبی مشهدی / مصرف برق / صنعت برق
۳ استان در وضعیت قرمز مصرف برق
رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور، از قرمز بودن وضعیت مصرف برق ۳ استان کشور، خبر داد.
وضعیت قرمز برقی در سه استان
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / افزایش مصرف برق / صنعت برق کشور
وضعیت قرمز برقی در سه استان
به گزارش ایرنا، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق افزود: ظهر امروز ۷استان در وضعیت قرمز قرار داشتند اما با شروع برنامه های مدیریت بار، این تعداد به ۳استان قرمز(یزد کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان) و یک استان زرد (کرمان)کاهش یافت.
هفت روز دیگر رعایت کنید
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / خاموشی / برق
هفت روز دیگر رعایت کنید
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: هرچند که در حال حاضر شرایط پیک مصرف نسبت…
مصرف برق در ایران ۴ برابر میانگین جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مصرف برق / ایران / قطعی برق
مصرف برق در ایران ۴ برابر میانگین جهانی
رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور گفت: ارزان بودن برق در ایران مهم ترین عامل افزایش مصرف در تمام بخش های صنعتی، کشاورزی و خانگی است
انتظارات صنعت برق از مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
انتظارات صنعت برق از مجلس
وزیر نیرو آخرین روز تیر‌ماه امسال از بررسی شیوه‌های بهره‌گیری از مجلس برای کمک به صنعت برق خبر داد. آسیب‌شناسی‌ها نشان می‌دهد صنعت برق کشور این روزها با چالش‌های عدیده‌ای مواجه است که مهم‌ترین آنها در چهار محور اصلی «چرخه معیوب اقتصاد برق»، «نظام حقوقی و قراردادی یکجانبه و ناکارآمد»، «مشکلات زنجیره تامین و صادرات»، «مشکلات پایداری شبکه برق» طبقه‌بندی می‌شود. حال این سوال مطرح است که با توجه به درخواست وزیر، مجلس تازه روی کار آمده یازدهم باید چه مسیرهایی را برای حل چالش‌های اساسی صنعت برق دنبال کند؟ سندیکای صنعت برق ایران در گزارشی با بررسی چالش‌ها و راهبردهای صنعت برق ایران، انتظارات فعالان بخش خصوصی صنعت برق از مجلس یازدهم را ارائه داده است. صنعت برق ایران با چالش‌های اساسی مواجه است که در چهار …
انعقاد 250 هزار تفاهم نامه برای مدیریت مصرف برق/هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای نداشته ایم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
انعقاد 250 هزار تفاهم نامه برای مدیریت مصرف برق/هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای نداشته ایم
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: شایعه قطع برق برنامه‌ریزی شده به دلیل پیامک‌های شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه مدیریت مصرف بوده و هیچ قطع برق برنامه‌‌ریزی شده‌ای در کشور به وجود نیامده است.
رکوردشکنی تاریخی مصرف برق
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
رکوردشکنی تاریخی مصرف برق
آخرین هفته تیرماه امسال، مصرف برق با ثبت رکوردهای جدید در تاریخ صنعت برق کشور همراه بود. طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، شنبه هفته گذشته برای نخستین بار مصرف برق در تاریخ صنعت برق کشور از مرز 58 هزار مگاوات عبور کرد، اما این رکورد جدید چند ساعت بعد در پیک شبانه همان روز شکسته شد. اگر چه روز یکشنبه پیک روزانه مصرف برق دوباره افت کرد، اما بار دیگر پیک شبانه با ثبت مصرف 58 هزار و 252 مگاوات برق رکوردشکن شد. روز دوشنبه اما این معادله تغییر یافت؛ پیک روزانه و شبانه مصرف برق به بیش از 58 هزار و 200 مگاوات رسید، اما رکورد پیک شبانه یکشنبه شکسته نشد.
هفته ای با بیشترین رکوردهای تاریخ مصرف برق/ رکورد مصرف برق به ۵۸ هزار و ۲۵۴ مگاوات رسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / صنعت برق ایران
هفته ای با بیشترین رکوردهای تاریخ مصرف برق/ رکورد مصرف برق به ۵۸ هزار و ۲۵۴ مگاوات رسید
در هفته ای که گذشت بیشترین پیک لحظه ای مصرف برق در تاریخ صنعت برق کشور با مصرف ۵۸ هزار و ۲۵۴ مگاوات در ساعت ۲۱ و ۲۵ دقیقه سه شنبه (سی و یکم تیرماه) ثبت شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
احتمال وقوع خاموشی در کشور
 ایسنا- سخنگوی صنعت برق کشور گفت: با گرم شدن هوا شاهد شکسته شدن رکورد مصرف برق هستیم و اگر همکاری مشترکان وجود نداشته باشد احتمالا شاهد خاموشی خواهیم بود. مصطفی رجبی مشهدی با بیان ا اینکه روز گذشته رکورد مصرف برق شکست و بیش از یک نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی از مصرف سال گذشته فراتر رفت، اظهار کرد: مصرف برق از مرز ۵۸ هزار مگاوات عبور کرده و به ۵۸ هزار و  ۱۶۸ مگاوات رسید که این موضوع نگرانی‌هایی را برا تامین برق به وجود آورده است.
صنعت برق وسایل سرمایشی خود را خاموش کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
صنعت برق وسایل سرمایشی خود را خاموش کرد
تهران - ایرنا - شرکت توانیر اعلام کرد، سیستم‌های سرمایشی همه ساختمان های اداری در همه شرکت های زیرمجموعه در راستای پیشگامی صنعت برق کشور در کاهش مصرف برق اداره‌ها و ساختمان‌های این صنعت، از ساعت ۱۲ ظهر امروز خاموش شد.
جیره بندی برق تکذیب شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / مصرف برق / گرمای هوا
جیره بندی برق تکذیب شد
سخنگوی صنعت برق کشور خبری مبنی بر جیره بندی برق در کشور را تکذیب کرد.
آسیب‌دیدگی پُست برق مجاور نیروگاه حرارتی  اصفهان/علت حاثه فرسودگی ترانس است
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
آسیب‌دیدگی پُست برق مجاور نیروگاه حرارتی اصفهان/علت حاثه فرسودگی ترانس است
مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور، گفت: صبح امروز یکی از ترانس‌های مورد استفاده در پست برق مجاور نیروگاه حرارتی اصفهان به دلیل فروسودگی دچار حادثه شد.
خاموشی سیستم‌های سرمایشی ساختمان‌های اداری صنعت برق از ۱۲ ظهر امروز
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
خاموشی سیستم‌های سرمایشی ساختمان‌های اداری صنعت برق از ۱۲ ظهر امروز
ایلنا: شرکت توانیر با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد، در راستای پیشگامی صنعت برق کشور در کاهش مصرف برق ادارات و ساختمان های این صنعت، سیستم های سرمایشی همه ساختمان های…
صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق، قبض را ۲۰ درصد کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / مصرف برق / صرفه جویی در مصرف برق / برق / نیروگاه برق / مصطفی رجبی مشهدی
صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق، قبض را ۲۰ درصد کاهش می‌دهد
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اگر با افزایش نامتعارف مصرف برق در کشور مواجه شویم، احتمال قطع برق وجود دارد.
قطعی برق در صورت مصرف نامتعارف
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / صنعت برق کشور / قطعی برق / مصرف برق
قطعی برق در صورت مصرف نامتعارف
به گزارش صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی در استودیوی بخش خبری 21 شبکه اول سیما افزود: در حال حاضر علاوه بر آمادگی نیروگاه ها، شبکه‌های برق و پرسنل، وضعیت مطلوبی برای برق رسانی داریم.
باز هم هشدار قطع برق ؛ در صورت مصرف نامتعارف احتمال قطعی برق وجود دارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
باز هم هشدار قطع برق ؛ در صورت مصرف نامتعارف احتمال قطعی برق وجود دارد
سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به شرایط تولید برق بسیار پایدار در کشور، گفت: در صورتی که با افزایش نامتعارف مصرف برق در کشور مواجه شویم، احتمال قطع برق وجود خواهد داشت.
مصرف برق نامتعارف باشد قطعی خواهیم داشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
مصرف برق نامتعارف باشد قطعی خواهیم داشت
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: شرایط تولید برق بسیار پایدار و متناسب با افزایش متعارف مصرف است اما اگر با افزایش نامتعارف مصرف برق در کشور مواجه شویم، احتمال قطع برق وجود خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / صنعت برق کشور / نیروگاه برق
آیا تهران هم می‌تواند برق پاک تولید کند؟
 محمدعلی پورامیری در گفت‌وگو با ایلنا، درباره امکان استفاده از نیروگاه‌های تجدیدپذیر در شهرهای بزرگ و با تراکم بالای ساختمانی و جمعیت مثل تهران اظهار داشت: در شهرهای بزرگ به آسانی نمی‌توان از انرژی‌های تجدیدپذیر بهره برد، اما در عین حال پتانسیل‌های زیادی نیز وجود دارد، مثلا اکنون در دنیا استفاده از پنل خورشیدی در نمای ساختمان‌ها مرسوم شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
۴۰ پروژه برق منطقه ای خوزستان با اعتبار سه هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال افتتاح شد
۴۰ پروژه برق رسانی شرکت برق منطقه ای خوزستان با ارزش سرمایه گذاری سه هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال در دهمین هفته از پویش "هر هفته_ الف_ب_ ایران"، با حضور وزیر نیرو در مرکز پایش صنعت برق از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.وزیر نیرو در ارتباط ویدئو کنفرانسی گفت: در هفته دهم از پویش "هر هفته الف، ب، ایران" در سال ۹۹ پروژه های متنوعی در بخش ساخت و ساز برای امروز آماده افتتاح و عرضه به مردم آماده کرده ایم.رضا اردکانیان افزود: صمیمانه از دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان خوزستان و همکاران وی در این استان پهناور و زرخیر تشکر می کنم و قدردان پشتیبانی ها و حمایت های مدیریت عالی استان، استاندار محترم و همکارانش هستیم.وی تصریح کرد: در این لحظه افتتاح ۴۰ پروژه فوق توزیع در خوزستان با اعتبار ۳۱۱ میلیارد تومان …
شبکه برق در التهاب افزایش ناگهانی مصرف/ ثبت رکورد جدید مصرف
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / مصطفی رجبی مشهدی / صنعت برق / شرکت توانیر / مصرف برق
شبکه برق در التهاب افزایش ناگهانی مصرف/ ثبت رکورد جدید مصرف
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: مصرف برق کشور در بعدازظهر روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه با وجود تعطیلی ادارات، ناگهان از یک روز کاری وسط هفته نیز پیشی گرفت.
با ادارات پر مصرف چه برخوردی می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / خاموشی / برق
با ادارات پر مصرف چه برخوردی می‌شود؟
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: با توجه به اینکه مصرف برق ادارات و سازمان‌ها…
استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز را معرفی کنید پاداش بگیرید
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / رمز ارز / رمزنگاری / برق
استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز را معرفی کنید پاداش بگیرید
ایسنا نوشت: سخنگوی صنعت برق کشور گفت: به افرادی که استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز ارز را معرفی کنند تا سقف ۱۰ میلیون تومان پاداش داده می شود.
معرفی کنید پاداش بگیرید
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / استخراج رمز ارز
معرفی کنید پاداش بگیرید
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: به افرادی که استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز…
انتصاب نخستین مدیرعامل زن در صنعت برق کشور
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
انتصاب نخستین مدیرعامل زن در صنعت برق کشور
پس از اعلام وزیر نیرو در خصوص انتخاب نخستین مدیرعامل صنعت آب و برق، «هاجر عبدی» با حکم مدیرعامل توانیر به عنوان مدیرعامل توزیع برق هرمزگان منصوب شد.
آخریت خبرها درباره حملات سایبری به نیروگاه‌های برق کشور
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
آخریت خبرها درباره حملات سایبری به نیروگاه‌های برق کشور
سخنگوی صنعت برق کشور از رد شایعه حملات سایبری به نیروگاه‌های کشور خبر داد.
معرفی مجازی  نیازهای فناورانه صنعت برق کشور آغاز شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / انرژی برق / صندوق نوآوری و شکوفایی / فناوری نانو
معرفی مجازی نیازهای فناورانه صنعت برق کشور آغاز شد
تهران- ایرنا- رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه صنعت برق و به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از امروز - یکشنبه - به مدت دو روز با حضور صنایع بزرگ این حوزه به صورت برخط آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
چقدر تا خاموشی فاصله داریم؟
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: حدود ۳۹۰ مگاوات با شکستن رکورد مصرف برق ایران فاصله داریم، بنابراین لازم است برای تامین برق پایدار و گذر بدون خاموشی از تابستان، به مساله مدیریت مصرف توجه شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ایران و افغانستان / صادرات برق / وزیر نیرو
صادرات برق ایران به افغانستان افزایش می‌یابد
به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان امروز (دوشنبه) در حاشیه نشست با حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات صورت گرفته برای افزایش صادرات برق به کشور افغانستان گفت: صادرات برق به افغانستان و سایر کشورهای همسایه یکی از اجزای طرح جامع همکاری‌های اقتصادی است لذا آن چه بنا داریم این است که سهم خودمان را در توسعه صنعت برق کشور همسایه و برادرمان افغانستان ایفا کنیم.
امسال برق کدام شهرها در معرض قطعی است؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / افزایش مصرف برق / صنعت برق کشور / قطعی برق در تابستان / مصرف برق کشور
امسال برق کدام شهرها در معرض قطعی است؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: خاموش کردن یک لامپ هم می تواند کمک بزرگی به کل کشور باشد، این روزها وزارت نیرو سخت ترین روزهای کاری خود را می گذارند به طوری که در اکثر نقاط کشور درصد مصرف برق افزایش یافته و وضعیت قرمز را پشت سر می گذارد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
درگذشت پدر صنعت برق ایران
پروفسور مسعود سلطانی، پدر صنعت برق کشور و چهره ماندگار آموزش مهندسی برق در ایران شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد ماه چشم از جهان فروبست. به گزارش «ایسنا» پروفسور مسعود سلطانی که برجسته‌ترین استاد آموزش مهندسی برق در کشور و از تلاشگران و صاحب‌نظران ویژه در صنعت برق کشور بود، پس از عمری تلاش و کوشش در راه اعتلای آموزش مهندسی و ارتقای ظرفیت‌های صنعت برق کشور به دیار باقی شتافت. پروفسور سلطانی علاوه‌بر فعالیت‌های آموزشی برجسته در حوزه آموزش مهندسی برق، در حوزه اجرایی نیز از صاحب‌نظران فعال در حوزه صنعت برق کشور بود و بخش زیادی از پیشرفت‌های صنعت برق کشور به‌خصوص در حوزه برق قدرت، مدیون تلاش‌های شبانه‌روزی ایشان در این عرصه است. طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران از او، آثار و تالیفات ارزشمندی به جا مانده …
استاد برجسته دانشگاه تهران و پدر صنعت برق کشور درگذشت
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / ایران / برق / پدر / دانشگاه تهران / صنعت
استاد برجسته دانشگاه تهران و پدر صنعت برق کشور درگذشت
ایلنا: پروفسور مسعود سلطانی، پدر صنعت برق کشور و چهره ماندگار آموزش مهندسی برق در ایران، شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد ماه درگذشت.
وارد مدار شدن نیروگاه‌ها با سیستم‌های کنترل بومی
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / انرژی برق / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / وزارت نیرو
وارد مدار شدن نیروگاه‌ها با سیستم‌های کنترل بومی
تهران- ایرنا- سیستم‌های پیشرفته کنترل نیروگاهی از دستاوردهای جدید صنعت برق کشور است که نیروگاه‌های ساخت داخل به آنها مجهز می‌شوند.
افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی تولید برق برای نخستین بار
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / اوکراین / روسیه / استرالیا / دولت یازدهم / وزارت نیرو / محسن طرزطلب
افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی تولید برق برای نخستین بار
تهران-ایرنا- راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور پارسال با اقدام‌های صورت گرفته افزایش یافت و برای نخستین بار در تاریخ صنعت برق کشورمان به ۳۸.۵۶درصد رسید که در سطح مناسبی در مقایسه با سایر کشورهای جهان است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
مـــــــرور
 محمد عسگری، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از افزایش تولید روزانه گاز طبیعی نسبت به زمان مشابه ‌سال گذشته خبر داد و گفت: «میانگین تولید روزانه گاز طبیعی در پالایشگاه‌های کشور هم‌اکنون ۶۷۴‌میلیون مترمکعب است که در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۲۴‌میلیون مترمکعب افزایش داشته است.»  مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به اینکه با رعایت صرفه‌جویی در مصرف برق در ساعات اوج مصرف برای پاسخگویی به رشد متعارف مصرف نیازی به خاموشی برنامه‌ریزی‌شده نخواهد بود، گفت: «برآورد حداکثر مصرف ۵۸‌هزار و ۵۰۰ مگاوات با مدیریت مصرف است.»  جواد حسین‌زاده، رئیس مرکز آمار ایران اظهار داشت: «در دنیا عمدتا سازمان‌های …
وزیر نیرو: تعداد مشترکین برق نسبت به ۴۰ سال قبل ۱۱ برابر شده/ ۵۰ سد دیگر افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رضا اردکانیان / سدهای ایران / صنعت برق کشور / مجلس شورای اسلامی
وزیر نیرو: تعداد مشترکین برق نسبت به ۴۰ سال قبل ۱۱ برابر شده/ ۵۰ سد دیگر افتتاح می‌شود
به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی یکی از برگ‌های زرین کارنامه جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته را دستاوردها در بخش صنعت زیرساختی عنوان و خاطرنشان کرد: جمعیت ما نسبت به ۴۰ سال قبل ۲.۳ برابر شده در حالی که ظرفیت اسمی نیروگاه‌ها ۱۲ برابر، تولید انرژی ۱۹ برابر، اوج بار شبکه ۱۷ برابر، شبکه احداث شده خطوط انتقال و تولید ۱۲ برابر، ظرفیت پست ۱۵ برابر و تعداد مشترکین ۱۱ برابر شده است.
مسیر شکستن قفل‌های اقتصاد برق
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
مسیر شکستن قفل‌های اقتصاد برق
صنعت برق کشور به‌عنوان یک صنعت زیربنایی بخش جدایی‌ناپذیری از اقتصاد کلان کشور بوده و تاثیرپذیری آن از اقتصاد کشور اجتناب‌ناپذیر است؛ به‌طوری‌که این صنعت را زیرساخت زیرساخت‌ها می‌نامند.
ماموریت‌های نهاد تنظیم‌گر برق
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
ماموریت‌های نهاد تنظیم‌گر برق
لایحه «تاسیس نهاد تنظیم‌گر بخش برق» به تصویب دولت رسید. اعضای هیات دولت، یکشنبه همین هفته با هدف جلوگیری از ایجاد انحصارات طبیعی در بخش برق و در اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی به تشکیل یک نهاد تنظیم‌گر در بخش برق رای مثبت داد. مطابق جزئیات این لایحه، دبیرخانه این نهاد تنظیم‌گر با استفاده از ظرفیت‌های موجود و بدون گسترش تشکیلات جدید تاسیس و در وزارت نیرو استقرار خواهد یافت. «اکو ایران» در گفت‌وگو با فعالان و صاحب‌نظران صنعت برق کشور به بررسی وضعیت رگولاتوری این صنعت استراتژیک پرداخته و این موضوع را زیر ذره‌بین قرار داده است که آیا صنعت برق واقعا به یک نهاد تنظیم‌گر مستقل نیاز دارد؟ همچنین در این گپ‌و‌گفت تلویزیونی، وظایف و ماموریت‌های رگولاتوری در بخش برق تشریح شده است.
‌تابستان گرم را با مصرف بهینه برق پشت سر بگذاریم
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / مصرف برق / استانی-اقتصادی
‌تابستان گرم را با مصرف بهینه برق پشت سر بگذاریم
‌سخنگوی صنعت برق کشور با یاد آوری اینکه امسال تابستانی گرم پیش رو داریم، اظهار کرد: تابستان پیش رو را با همراهی و مشارکت مردم در مصرف بهینه و پرهیز از مصرف بی رویه در نقطه اوج می توان پشت سر گذاشت، در این راه در کنار افزایش ظرفیت های تولید و توسعه، همراهی مردم از اهمیت به سزایی برخوردار است.
افتتاح ۷ پروژه صنعت برق در استان بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۴۲۰ میلیارد تومانی
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / عسلویه / گناوه / استان بوشهر / فارس / بوشهر / برق / استانی-اقتصادی / _صنعت
افتتاح ۷ پروژه صنعت برق در استان بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۴۲۰ میلیارد تومانی
سخنگوی صنعت برق کشور از راه اندازی ۷ پروژه صنعت برق در استان بوشهر با مجموع سرمایه گذاری ۲۴۲۰ میلیارد تومان خبر داد.
مصرف برق در ایران از دنیا جلو زد / بیش از ۵۳ هزار مگاوات در روز
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
مصرف برق در ایران از دنیا جلو زد / بیش از ۵۳ هزار مگاوات در روز
مصرف روزانه برق کشور روز گذشته در حالی از مرز ۵۳ هزار مگاوات گذشت که طبق گفته سخنگوی صنعت برق کشور میزان مصرف جهانی آن به شدت کاهش یافته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •