یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
فدرال رزرو
عملیات مخفی در فدرال‌رزرو
فرارو / ۴ روز قبل / اقتصادی
عملیات مخفی در فدرال‌رزرو
صندوق بین‌المللی پول در گزارش اخیر خود نسبت به تداوم نااطمینانی‌های گسترده در اتمسفر جهانی هشدار داد و نوشت بروز نااطمینانی در سال ۲۰۲۰ می‌تواند رشد اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار دهد. این هشدار صندوق با اقدامات جدید فدرال‌رزرو معنا دار شده است. این نهاد عملیاتی را شروع کرده است که تسهیل مقداری مخفی توصیف می‌شود؛ هرچند فدرال‌رزرو قبول ندارد و می‌گوید عملیات انجام شده کاملا متفاوت از بحران ۲۰۰۸ است.
  صدوق بین الملل پول  اقتصاد جهانی  فدرال رزرو  بحران اقتصادی
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / بین‌المللی
تکروی ترامپ در داووس
هزاران مایل دورتر از روند استیضاح در واشنگتن، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پشت تریبون اصلی روز نخست نشست داووس قرار گرفت تا با صدای بلند از موفقیت‌های اقتصادی آمریکا بگوید آن هم درحالی‌که روز سه‌شنبه از فدرال رزرو انتقاد کرده بود. ترامپ که برای دومین بار در نشست سالانه رهبران سیاسی و تجاری در مجمع جهانی اقتصاد حضور می‌یابد، در برابر تالار داووس که مملو از رهبران مختلف بود، توافق‌های تجاری که این ماه با چین و مکزیک امضا کرده بود را به‌عنوان مدلی برای قرن بیست و یکم معرفی کرد. ترامپ در انتقاد از بانک مرکزی آمریکا و سیاست‌های آن این‌چنین گفت: «فدرال‌رزرو نرخ بهره را با سرعت بالا بردن و اکنون به آهستگی آن را پایین می‌آورد.»
هشدار رییس سابق فدرال رزرو نسبت به اختلافات تجاری چین و امریکا: جنگ  تجاری تمام  نمی‌شود
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
هشدار رییس سابق فدرال رزرو نسبت به اختلافات تجاری چین و امریکا: جنگ تجاری تمام نمی‌شود
یک روز پس از اینکه دونالد ترامپ رییس‌جمهوری ایالات متحده، بر قریب‌الوقوع بودن امضای توافق بزرگ تجاری با چین تاکید کرد ژانت یلن رییس سابق بانک مرکزی امریکا (فدرال رزرو)، گفت که جنگ تجاری دو کشور تمام نخواهد شد و تنش‌های باقی‌مانده بر سر تکنولوژی می‌تواند جهان را دو پاره کرده و روند توسعه هوش مصنوعی و فناوری 5Gرا کُند کند.
  ایالات متحده  جنگ  جهان  چین  رییس جمهوری
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
پول‌های عراق در خزانه ماست
دولت آمریکا به عراق هشدار داده که در صورت اقدام برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور دسترسی به حساب‌های بانکی‌ مهم خود را از دست خواهد داد.به گزارش ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع مسئول عراقی نوشت: وزارت خزانه‏داری آمریکا به مقامات در بغداد اطلاع داده که احتمال دارد دسترسی به هر حسابی در بانک‌ فدرال رزرو نیویورک (بانک مرکزی آمریکا) را از دست بدهند؛ بانکی که درآمدهای حاصل از فروش نفت عراق در آنجا سپرده‌گذاری شده و می‌تواند تهدیدی برای وارد کردن ضربه‌ای دردناک به اقتصاد شکننده عراق باشد. یکی از مقامات عراقی اشاره کرد که هشدار درباره حساب مذکور در تماس تلفنی وزارت خارجه آمریکا در روز چهارشنبه با عادل عبدالمهدی،‌ نخست‌وزیر موقت عراق مطرح شده است.
طلا در مسیر نزولی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
طلا در مسیر نزولی
نرخ موثر وجوه فدرالی در سال 2019 میلادی نزولی بود؛ به‌نحوی‌‌که از 42/ 2 درصد در آوریل به 55/ 1 درصد در نوامبر کاهش یافت و تاکنون افزایش نیافته است. با توجه به اینکه این نرخ در ژانویه 2014 میلادی به 07/ 0 درصد سقوط کرده بود، در سال میلادی گذشته بیش از یک‌سوم افزایش نرخ بهره در سال‌های گذشته برگشت خورده است. این باعث شده نرخ تورم نقطه‌ای آمریکا از 5/ 1 درصد در پایان فوریه 2019 میلادی به بالاترین سطح 12 ماه اخیر یعنی 1/ 2 درصد در پایان نوامبر افزایش یابد. همچنین اداره آمار کار این کشور پیش‌بینی کرده که تورم دسامبر (تورم سال 2019 میلادی) به عدد بالاتری، یعنی 3/ 2 درصد برسد که دومین قله بزرگ تقریبا 3 سال اخیر خواهد بود. به این ترتیب براساس تحلیل تورم و روند تکنیکالی بلندمدت نوسانات نرخ بهره، پتانسیل …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
حفظ سیاست‌های پولی فعلی فدرال رزرو در 2020
گروه جهان| بانک مرکزی امریکا در آینده قابل پیش‌بینی تمایل و برنامه‌ای برای تغییر سیاست‌های پولی و نرخ بهره ندارد.
  اقتصاد  بانک مرکزی  جهان  رشد اقتصادی  سیاست پولی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
جزر و مد صنایع در 2020
نشریه اکونومیست در آستانه سال نو میلادی پیش‌بینی خود را از وضعیت صنایع مختلف جهان در سال 2020 منتشر کرد. پیش‌بینی این نشریه بیش از همه متاثر از نااطمینانی‌های سیاسی است که آینده صنایعی همچون «غذا و کشاورزی» و «خرده‌فروشی» در جهان را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. اکونومیست در مورد فضای کسب‌وکار نیز پیش‌بینی کرده که در سال 2020، محرک‌های پولی کمک خواهند کرد تا رشد اقتصادی جهان به سطح 2/ 3درصد برسد؛ رشدی که بیش از رشد سال 2019 است. در عین حال «دنیای‌اقتصاد» در گزارش جداگانه‌ای، کارنامه بازارها در سال 2019 را بررسی کرد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد سال 2019 با اثرگذاری سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی معتبر دنیا از جمله فدرال رزرو جهت گرفت. موج سیاست تسهیلی که از سوی سیاست‌گذاران فراهم شد تا بازار اوراق شیب …
مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی سال ۲۰۱۹ در یک نگاه
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی سال ۲۰۱۹ در یک نگاه
کاهش نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا، انتشار وضعیت سهولت کسب‌وکار، اعتراض‌های شدید به قانون بازنشستگی در فرانسه و ... را می‌توان از مهمترین رویدادهای اقتصادی جهان عنوان کرد.
نتایج مطالعه جدید فدرال رزرو: سیاست تجاری ترامپ به خود آمریکا آسیب زده است
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
نتایج مطالعه جدید فدرال رزرو: سیاست تجاری ترامپ به خود آمریکا آسیب زده است
شفقنا- مطالعه جدید هیات رییسه فدرال رزرو نشان داد که سیاست تجاری ترامپ در واقع به بخش تولید آسیب زده و قیمت‌ها را بالا برده است. به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، مطالعه جدید هیأت رئیسه فدرال رزرو نشان داد که سیاست تجاری ترامپ در واقع به بخش تولید آسیب زده و قیمت‌ها را بالا برده است. این در […]
  تعرفه‌های واشنگتن  سیاست تجاری ترامپ  فدرال رزرو
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
20 صنعت آمریکایی آسیب‌خورده از سیاست‌های ترامپ
تحقیقات فدرال رزرو نشان می‌دهد استراتژی دونالد ترامپ برای استفاده از عوارض واردات در جهت حفاظت و تقویت تولید‌کنندگان آمریکا نتیجه عکس داده و 20 صنعت آمریکایی را دچار آسیب کرده است.
سیاست تعرفه ای ترامپ نتیجه عکس داده است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
سیاست تعرفه ای ترامپ نتیجه عکس داده است
تسنیم به نقل از مارکت واچ نوشت: تحقیقات فدرال رزرو نشان می دهد استراتژی دونالد ترامپ برای استفاده از عوارض واردات در جهت حفاظت و تقویت تولید کنندگان آمریکا نتیجه عکس داده و باعث از دست رفتن مشاغل و افزایش قیمت ها شده است.
  دونالد ترامپ  ایالات متحده آمریکا  واردات  تعرفه واردات-گمرک
دورنمایی بدبینانه برای شرکت‌های خدمات نفتی آمریکا در سال 2020
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
دورنمایی بدبینانه برای شرکت‌های خدمات نفتی آمریکا در سال 2020
طبق گزارش بانک فدرال رزرو دالاس، با بدتر شدن دورنمای کسب‌وکار شرکت‌های خدمات میادین نفتی، حدود نیمی از آن‌ها قصد دارند هزینه‌هایشان را در 2020 کاهش دهند.
نصف نقل و انتقال‌های بیت کوین با فعالیت های غیر قانونی همراه است
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
نصف نقل و انتقال‌های بیت کوین با فعالیت های غیر قانونی همراه است
یکی از مقامات فدرال رزرو آمریکا گفت:« تحقیقات نشان می دهد بیش از یک چهارم کاربران بیت کوین و نیمی از نقل و انتقال‌های این ارز مجازی با فعالیت های غیر قانونی همراه هستند».
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اقتصادی
تغییر معادله طلا و دلا‌ر؟
شورای جهانی طلا در آخرین گزارش اعلام کرده که میزان ذخایر طلای جهانی در بازه سالانه روند افزایشی را ثبت کرده است. بر اساس این گزارش، برخی از بانک‌های مرکزی نظیر ترکیه و روسیه، سهم ذخایر طلای خود را در ماه اکتبر افزایش دادند. به‌دلیل افزایش ریسک‌ها در اقتصاد جهانی، بسیاری از بانک‌های مرکزی در تلاش هستند که سهم دلار را از ذخایر ارزی خود کاهش دهند و به دنبال افزایش ذخایر طلا باشند. با توجه به مواضع اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا تغییر معادله طلا و دلار تا حدودی طبیعی است؛ زیرا ترامپ در آخرین اظهارنظر‌های خود بر این موضوع تاکید کرده «دلار در برابر دیگر ارز‌ها بیش از حد نرمال نیرومند است و تقریبا تورمی هم وجود ندارد، اکنون زمان انجامش است؛ کاهش نرخ بهره؛ فدرال رزرو می‌تواند در حمایت از رشد اقتصادی، نرخ بهره …
  ذخایر جهانی طلا  روسیه  ترکیه  ذخایر دلاری  بازار جهانی
دست رد فدرال رزرو بر سینه ترامپ
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / بین‌المللی
دست رد فدرال رزرو بر سینه ترامپ
ایسنا نوشت: رئیس دفتر منطقه ای فدرال رزرو در بوستون گفت نیازی به کاهش نرخ بهره وجود ندارد.
  ایالات متحده آمریکا  دونالد ترامپ
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / بین‌المللی
انتقاد مجدد ترامپ از بانک مرکزی آمریکا
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر از فدرال رزرو خواست تا نرخ بهره را کاهش دهد.
  بانک مرکزی آمریکا  دونالد ترامپ
بانک مرکزی آمریکا این بار نرخ بهره را کاهش نداد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
بانک مرکزی آمریکا این بار نرخ بهره را کاهش نداد
پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا طی یک سال سه بار نرخ بهره را در این کشور کاهش داده بود روز گذشته در جلسه فدرال رزرو تصمیم‌گیری شد که در نرخ بهره تغییری ایجاد نشود.
قیمت طلا | قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
قیمت طلا | قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
شفقنا اقتصادی_ قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد کاهش به ۱۴۶۳ دلار و ۳۱ سنت رسید. به گزارش شفقنا اقتصادی، به نقل از رویترز، در حالی که در آستانه بیانیه پایانی نشست ماهانه فدرال رزرو آمریکا و فرا رسیدن موعد تعرفه های جدید آمریکا علیه کالاها…
درگذشت نابودگر تورم
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
درگذشت نابودگر تورم
وقتی پل ولکر به ریاست فدرال رزرو منصوب شد اقتصاد آمریکا با رکود تورمی روبه‌رو بود. رشد اقتصادی به شدت افت کرده و تورم دو رقمی شده بود. او ماموریت داشت این پدیده جدید را مهار کند. روشی که ولکر پایه‌گذاری کرد الگویی برای سیاست‌گذاری ضدتورمی شد. ولکر در فدرال‌رزرو هیچ‌گونه مداخله‌ سیاسی را نپذیرفت و دخالت در یک نهاد مستقل را به حداقل رساند تا بتواند آمریکا را از باتلاق اقتصادی نجات دهد.
بانکهای مرکزی مقابل جنگ تجاری ایستاده‌اند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
بانکهای مرکزی مقابل جنگ تجاری ایستاده‌اند
انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا در میانه نشانه‌هایی از تثبیت رشد اقتصادی، نرخ بهره خود را دست نخورده باقی بگذارند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / ...
نگهبان شب اقتصاد آمریکا
شفقنا- نرخ بهره ریپو نوسانات شدیدی را در طول ۲ ماه گذشته تجربه کرده است. در مکانیزم بازار استقراض ریپو بانک‌ها به سایر موسسه‌ها پول قرض می‌دهند و به ازای پول نقد از این موسسه‌ها وثیقه‌هایی مانند اوراق قرضه دولتی می‌گیرند. فدرال رزرو شعبه نیویورک با تزریق نقدینگی به شکل شبانه و مدت‌دار (۲هفته) اقدام به کاهش نوسانات اقتصادی آمریکا […]
مصرف‌کنندگان آمریکایی بار جنگ تجاری ترامپ را به دوش می‌کشند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
مصرف‌کنندگان آمریکایی بار جنگ تجاری ترامپ را به دوش می‌کشند
تحقیقات فدرال رزرو نشان می‌دهد ادامه ثبات قیمت واردات کالاهای چینی به‌معنی پرداخت این عوارض توسط شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان آمریکایی است.
مقاومت روبه‌روی طلای جهانی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
مقاومت روبه‌روی طلای جهانی
در حالی که ظاهرا همه عوامل بنیادی برای افزایش و جهش قیمت طلا در بازارهای بین‌المللی آماده است ولی قیمت این فلز گرانبها طی هفته گذشته نیز با کاهش 4 دهم درصدی روبه‌رو شده و به کمتر از 1465 دلار رسیده است. تحلیلگران بازار معتقدند که قیمت طلا باید در شرایط کنونی سطح مقاومتی 1475 دلاری را با قدرت بشکند تا بتواند برای رسیدن به هدف 1500 دلاری تلاش کند. فیلیپ استریبل تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه‌گذاری RJO Futures گفت: دلایل کافی برای افزایش قیمت طلا وجود دارد ولی در شرایط کنونی طلا قادر به ادامه روند صعودی نیست. این یک مشکل بزرگ است. فدرال رزرو از ابتدای امسال تاکنون سه بار نرخ بهره را کاهش داده و بانک‌های مرکزی جهان نیز خرید طلا را افزایش داده‌اند. تنش‌های سیاسی و اعتراضات در برخی کشورهای جهان تشدید شده …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / ...
اعتراف بانک مرکزی آمریکا به گرفتاری‌های اقتصاد این کشور
مدیر منطقه‌ای فدرال رزرو در نیویورک ضمن اعتراف به وجود ریسک های محسوس بر سر راه اقتصاد، گفت که اوضاع اقتصاد آمریکا را به دقت زیر نظر داریم.
نرخ تورم آمریکا به خاطر تشدید جنگ تجاری با چین افزایش یافت
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
نرخ تورم آمریکا به خاطر تشدید جنگ تجاری با چین افزایش یافت
نرخ تورم آمریکا تا پایان اکتبر به ۱.۸ درصد افزایش یافت. بن ایرز، کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در موسسه " نیشن واید کلمبوس" گفت: ریسک های کاهنده ناشی از کاهش رشد اقتصادی در سطح جهانی، جنگ تجاری بین آمریکا و چین و رشد منفی بخش تولید می‌تواند اثرگذاری بیشتری روی شاخص وزنی قیمت‌ها و سیاست‌گذاری‌های فدرال رزرو داشته باشد.
درخواست کمک فدرال رزرو از کنگره
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
درخواست کمک فدرال رزرو از کنگره
جروم پاول رییس بانک مرکزی امریکا، با هشدار درباره شرایط اقتصادی ایالات متحده از نمایندگان کنگره خواسته است تا فکری به حال کسری بودجه و بدهی رو به افزایش این کشور کنند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اقتصادی
منشأ چینی تغییرات بازار
مرور نمودارهای نقدینگی تولید شده توسط بانک‌های مرکزی جهان، حاکی از نقطه عطف مهمی است؛ روند صعودی نقدینگی در بازارهای توسعه یافته و روند نزولی عرضه پول در بازارهای نوظهور. به نظر می‌رسد این تغییر بزرگ در دسترسی پول و حجم نقدینگی در بازارها، توضیح بیشتری نسبت به وقایعی مانند جنگ تجاری و پیش‌بینی اقتصاد جهانی، به تغییرات بازار در سال جاری می‌دهد. تا اینجای سال همه از سیاست‌های فدرال رزرو و دیگر بازارهای بزرگ جهان در سال 2019 آگاهی دارند. یکی از این سیاست‌ها، رفتار انبساطی فدرال رزرو در کاهش سه باره نرخ بهره است. اما از آن طرف منابع نقدینگی در بازارهای نوظهور – مخصوصا در چین- روندی کاهنده را نشان می‌دهد. با اینکه دلیل اصلی این کاهش سیاست‌های بانک‌های مرکزی این کشورهاست، اما عواملی دیگر مانند کاهش …
بدهی خانوارهای آمریکا سر به فلک کشید
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
بدهی خانوارهای آمریکا سر به فلک کشید
پایگاه تخصصی الاقتصاد لبنان نوشت که اطلاعات منتشره از سوی بانک مرکزی آمریکا یا فدرال رزرو نشان می دهد بدهی‌های خانوارهای آمریکایی نزدیک ۱۴ تریلیون دلار رسیده است.
نمی‌توان گفت اقتصاد آمریکا در چه وضعی قرار دارد!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / اقتصادی
نمی‌توان گفت اقتصاد آمریکا در چه وضعی قرار دارد!
یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا گفت که اکنون زمانی مناسب برای توقف چرخه کاهش نرخ بهره است.
  فدرال رزرو  کاهش نرخ بهره آمریکا
احتمال کاهش شدید ارزش دلار
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
احتمال کاهش شدید ارزش دلار
مدیر بخش اسیا و اقیانوسیه بانک سیتی پیش‌بینی کرد تداوم کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو باعث کاهش شدید ارزش دلار شود.
ترمز کاهش نرخ بهره در امریکا کشیده شد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
ترمز کاهش نرخ بهره در امریکا کشیده شد؟
با وجود موافقت فدرال رزرو با سومین کاهش متوالی نرخ بهره، به نظر نمی‌رسد که این بانک تمایلی برای ادامه وضع موجود داشته باشد.
  نرخ بهره
کسی سراغ طلا نمی‌رود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
کسی سراغ طلا نمی‌رود
  بازار طلا و ارز  سکه و طلا  بازار جهانی طلا  کاهش قیمت ها  فدرال رزرو  کاهش نرخ بهره  جنگ تجاری
مسیر طلا هموار شد؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سیاسی
مسیر طلا هموار شد؟
قیمت طلا روز جمعه پس از انتشار آمار‌های اشتغال آمریکا مقاومت خوبی از خود بروز داد و همچنان بالاتر از ۱۵۰۰ دلار به ازای هر اونس معامله شد. به اعتقاد برخی از تحلیلگران فدرال رزرو آمریکا سیاست‌های انبساط پولی خود را ادامه خواهد داد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.
  قیمت طلا  طلای جهانی
ارزش دلار به شدت افت خواهد کرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اقتصادی
ارزش دلار به شدت افت خواهد کرد
  دلار  فدرال رزرو  ارز
قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۸/۱۰| قیمت طلا در مرز ۱۵۱۰ دلار
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اقتصادی
قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۸/۱۰| قیمت طلا در مرز ۱۵۱۰ دلار
در حالی که سرمایه گذاران در حال ارزیابی این مسئله هستند که آیا فدرال رزرو روند کاهش نرخ بهره را ادامه خواهد داد یا نه، قیمت طلا امروز تغییر اندکی را شاهد بود، اما همچنان در مسیر رشد هفتگی باقی ماند.
سهام آسیایی، قیمت طلا در واکنش به کاهش نرخ بهره رشد کردند / دلار تضعیف شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / اقتصادی
سهام آسیایی، قیمت طلا در واکنش به کاهش نرخ بهره رشد کردند / دلار تضعیف شد
اکثر شاخص‌های مهم آسیا امروز، پنج‌شنبه در واکنش به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو رشد کردند. قیمت دلار پایین آمد و قیمت طلا تقویت شد.
  بازار سهام  بورس  دلار  نرخ بهره آمریکا  فدرال رزرو آمریکا  جرومی پاول
انتظار برای کاهش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا را 3 دلار گران کرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / اقتصادی
انتظار برای کاهش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا را 3 دلار گران کرد
از آنجایی‌که سرمایه‌گذاران محتاط در انتظار تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در اواخر امروز هستند، قیمت طلا امروز در بازه محدودی نوسان کرد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / اقتصادی
رکورد تاریخی در وال‌استریت
شاخص وال‌استریت بازهم به قله جدیدی صعود کرد. شاخص S&P 500 با صعود به ارتفاع 3044 واحدی در روز دوشنبه، بازدهی خود را از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون به 3/ 21 درصد رساند. سه نیروی محرک سهام آمریکا، خوش‌بینی نسبت به امضای توافق‌نامه تجاری میان آمریکا و چین، افزایش احتمال سومین نوبت کاهش نرخ بهره در نشست ماه اکتبر فدرال رزرو و تغییر رنگ چراغ قرمز رکود به زرد با رشد بازدهی اوراق خزانه با سررسید 10 ساله به شمار می‌روند.
یادداشت تسنیم| اقتصاد مقاومتی در آزمون همسایه قدیمی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اقتصادی
یادداشت تسنیم| اقتصاد مقاومتی در آزمون همسایه قدیمی
کشور ترکیه که سابقه 500 سال همسایگی با ایران را دارد با عدم توجه به مبانی اقتصاد مقاومتی در وضعیت شکنندگی سریع به اراده وامدار اصلی یعنی فدرال رزرو قرار گرفته است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اقتصادی
ناتوانی 7 میلیون آمریکایی از پرداخت اقساط خودرو
افزایش ۷۵ درصدی قیمت خودروهای کارکرده در آمریکا طی ۹ سال گذشته، آمریکایی‌های کم درآمد را تحت فشار قرار داده است؛ همچنین خبر می‌رسد وام خودرو بیش از هفت میلیون آمریکایی، ۹۰ روز یا حتی بیشتر از آن عقب افتاده است. به گزارش رویترز، برای آمریکایی‌های کم درآمد یک عامل اصلی در به دست آوردن و نگه داشتن شغل، داشتن یک خودرو است که اخیرا قیمت آن بسیار بالا رفته است. شرایط به شکلی است که با وجود رشد اقتصادی طولانی‌مدت آمریکا و نرخ پایین بیکاری در این کشور، میلیون‌ها نفر نمی‌توانند اقساط خود را پرداخت کنند.طبق گزارش فدرال رزرو نیویورک، وام خودروی بیش از هفت میلیون آمریکایی 90 روز یا حتی بیشتر از آن عقب افتاده است و تعداد وام گیرندگانی که با امتیاز اعتباری پایین توانایی بازپرداخت را ندارند، با شتاب در حال …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اقتصادی
فدرال رزرو آماده شرایط سخت می‌شود
«جی پاول»، رئیس فدرال‌رزرو آمریکا گفت که این بانک خود را آماده مواجهه با نوسانات آتی می‌کند. جرومی پاول با بیان اینکه ریسک‌های موجود بر سر راه اقتصاد جهان افزایش یافته‌اند گفت که در صورت لزوم، فدرال رزرو آماده کاهش بیشتر نرخ بهره به منظور تقویت رشد اقتصادی خواهد بود. پاول با اشاره به کند شدن آهنگ اشتغال‌زایی ماه سپتامبر گفت که این مساله می‌تواند یکی از نشانه‌های تعدیل نرخ رشد باشد.
ثبات طلا بالای 1500 دلار به علت بلاتکلیفی مذاکرات تجاری آمریکا و چین
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اقتصادی
ثبات طلا بالای 1500 دلار به علت بلاتکلیفی مذاکرات تجاری آمریکا و چین
به علت بلاتکلیفی در مورد مذاکرات تجاری آمریکا و چین و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در آستانه انتشار نتیجه نشست سپتامبر فدرال رزرو ، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه ثابت ماند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ...
اخبار آینده | نظرسنجی رویترز: ارزش دلار حداقل تا ۶ ماه آینده روند صعودی خواهد داشت
شفقنا آینده- اگر فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را کاهش دهد، شکاف نرخ بهره بین آمریکا و سایر قدرت های اقتصادی جهان کاهش خواهد یافت. تازه ترین نظرسنجی رویترز از تحلیلگران ارزهای خارجی نشان می دهد که ارزش دلار آمریکا حداقل تا ۶ ماه آینده به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. ادامه مطلب را اینجا بخوانید. اخبار آینده | […]
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اقتصادی
درخواست کنگره آمریکا از بانک مرکزی برای توسعه ارز دیجیتالی
دو نفر از نمایندگان کنگره آمریکا با ارسال نامه به رئیس بانک مرکزی این کشور خواستار معرفی یک ارز دیجیتالی توسط این نهاد شدند. به گزارش «ایسنا» به نقل از کوین دسک، بیل فوستر و فرنچ هیل، دو نفر از نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس آمریکا با اشاره به تلاش کشورهای مختلف برای راه‌اندازی ارزهای دیجیتالی از جرومی پاول، رئیس بانک مرکزی این کشور خواستند کار روی معرفی ارز دیجیتالی فدرال رزرو را آغاز کند. آنها در این نامه نوشته‌اند: فدرال رزرو به‌عنوان بانک مرکزی آمریکا از توانایی و بی‌طرفی کامل برای معرفی و راه‌اندازی یک ارز دیجیتالی ملی در آمریکا بهره‌مند است. ما نگرانیم که در بلندمدت، نقش دلار در برابر پول‌های بدون پشتوانه مجازی تضعیف شود.
نقش جی‌پی مورگان در جهش نرخ بهره بازار آزاد آمریکا
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اقتصادی
نقش جی‌پی مورگان در جهش نرخ بهره بازار آزاد آمریکا
بانک جی‌پی‌ مورگان چیس به قدری بزرگ شده که برخی بانک‌ها و تحلیل‌گران رقیب می‌گویند تغییرات انجام شده در ترازنامه ۲.۷ تریلیون دلاری آن یکی از عوامل جهش نرخ بهره بازار آزاد در ماه گذشته بود.
  بانک جی پی مورگان  نرخ بهره آمریکا  فدرال رزرو
وحشت بانک‌ها از رمز ارز فیسبوک
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
وحشت بانک‌ها از رمز ارز فیسبوک
طبق گفته‌های بانک های حاضر در شورای مشاوره فدرال (FAC) ، پروژه ارز دیجیتال فیسبوک به اسم لیبرا پتانسیل این را خواهد داشت تا سیستم بانکداری سایه را ایجاد کند.
  رمز ارز  ارز دیجیتال  ارز دیجیتالی  فیس بوک  فدرال رزرو
نمایان‌تر شدن علائم بروز بحران در اقتصاد آمریکا
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اقتصادی
نمایان‌تر شدن علائم بروز بحران در اقتصاد آمریکا
گسترش مداخلات فدرال رزرو بیش از هر چیز عزم بانک مرکزی ایالات متحده را برای پیش گیری از فاجعه قریب الوقوع پیش بینی شده -چیزی فراتر از بحران اقتصادی ۲۰۰۸- نشان می‌دهد.
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / بین‌المللی
مداخله روزانه 100 میلارد دلاری فدرال رزرو در بازار بانکی آمریکا/ نشانه‌های فاجعه جدی‌تر شده‌اند؟
گسترش مداخلات فدرال رزرو بیش از هر چیز عزم بانک مرکزی ایالات متحده را برای پیش گیری از فاجعه قریب الوقوع پیش بینی شده -چیزی فراتر از بحران اقتصادی ۲۰۰۸- نشان می‌دهد.
  اقتصاد آمریکا  فدرال رزرو