دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
قاچاق بنزین
قاچاق لوازم خانگی کره‌ای با دلار بنزین و داروی قاچاقی!
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بازار لوازم خانگی / داروی قاچاق / قاچاق بنزین / قاچاق لوازم خانگی / لوازم خانگی
قاچاق لوازم خانگی کره‌ای با دلار بنزین و داروی قاچاقی!
با شروع مجدد تحریم‌ها در سال ۹۷، دو برند کره‌ای با ارسال نکردن قطعات به شرکای ایرانی‌شان، ایران را ترک کردند، اما به قاچاق گسترده و سازمان‌یافته محصولات خود به ایران روی آوردند. به گفته دبیر انجمن لوازم صوتی و تصویری همین دو برند همچنان در بازار ایران حضور گسترده دارند و دلار حاصل از قاچاق بنزین و دارو به صورت لوازم خانگی به کشور برمی‌گردد. نوشته قاچاق لوازم خانگی کره‌ای با دلار بنزین و داروی قاچاقی! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رابطه کارت سوخت و قاچاق بنزین
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / بنزین / کارت سوخت
رابطه کارت سوخت و قاچاق بنزین
برخی بر این موضوع را مطرح می کنند که حذف کارت سوخت به افزایش قاچاق…
افزایش قاچاق سوخت از ایران به پاکستان
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / پاکستان / بنزین / ایالت بلوچستان / قاچاق
افزایش قاچاق سوخت از ایران به پاکستان
اسلام‌آباد - ایرنا - با سپری شدن دو هفته از کاهش دوباره نرخ فرآورده‌های نفتی در پاکستان، احتکار سوخت به ویژه کمیاب شدن بنزین باعث شد تا افزایش معضل قاچاق بنزین و گازوئیل از مرزهای ایالت بلوچستان وارد مرحله جدیدی شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
کاهش ۱۰ درصدی قاچاق بنزین بعد از سهمیه‌بندی
ما روزانه یک‌میلیون لیتر قاچاق در بنزین داریم که پس از سهمیه‌بندی بنزین نزدیک به 10 تا 15 درصد کاهش پیدا کرده است که رقم آن خیلی ناچیز بوده یعنی حدود 100هزار تا 150هزار لیتر کاهش پیدا کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
مهم ترین اخبار امروز/ از محرومیت نود درصد کارگران از دریافت بسته های معیشتی و قاچاق بنزین برای نان در مناطق محروم زاهدان تا درخواست کانادا از ایران برای ارسال جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده به فرانسه و واکنش …
شفقنا- خبرهای امروز از محرومیت نود درصد کارگران از دریافت بسته های معیشتی و قاچاق بنزین برای نان در مناطق محروم زاهدان تا درخواست کانادا از ایران برای ارسال جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده به فرانسه و واکنش ترامپ...
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / قاچاق سوخت / کاهش قاچاق بنزین / سهمیه بندی بنزین
وزیر کشور: قاچاق سوخت ۹ میلیارد لیتر کاهش یافت
وزیر کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد قاچاق کالا از داخل به خارج مربوط به قاچاق سوخت بوده، از کاهش چشمگیر در این زمینه خبر داد و اعلام کرد قاچاق سوخت ۹ میلیارد لیتر کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
فارس من| قاچاق بنزین بسیار اندک است
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با توجه به اشتعال‌زا بودن بنزین، قاچاق بنزین بسیار اندک و کم‌تر از 4 درصد است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / زنگنه / گازوئیل / وزیر نفت
وزیر نفت: برنامه‌ای برای بنزین تک‌نرخی و گرانی گازوئیل نداریم؛ قاچاق بنزین بسیار کم است!
وزیر نفت گفت: دولت در بودجه سال آینده که به مجلس داده شده، ‌برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین و یا تک نرخی کردن آن ندارد و همچنین برنامه‌ای برای تغییر قیمت...
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
بنزین درصد بسیار پایینی از قاچاق سوخت را به خود اختصاص می‌دهد
معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بنزین سهم اندکی از مقدار قاچاق سوخت دارد و اصلاح قیمت سوخت تأثیر چندانی در کاهش قاچاق بنزین نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
تاثیر اندک سهمیه بندی بنزین در کاهش قاچاق
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بنزین، سهم اندکی از میزان قاچاق سوخت دارد و اصلاح قیمت سوخت، تأثیر چندانی در کاهش قاچاق بنزین نخواهد داشت.
۱۳۹۸-۰۹-۱۸
ما قاچاقچی نیستیم، سوخت‌بر هستیم/ بنزین سه هزار تومانی تاثیری بر کاهش قاچاق سوخت ندارد/ ساکنان مناطق مرزی سال‌هاست کسب‌و‌کاری ندارند/ سود قاچاق بنزین روزانه 50 تا 200 هزار تومان است
یکی از استدلال‌های افزایش سه برابری قسمت بنزین مبارزه با قاچاق سوخت در مناطق مرزی کشور بود. ادعایی که از همان ابتدا با اظهارنظرهای متفاوتی از سوی دست‌اندرکاران اقتصادی مواجه شد. اما گزارش‌های میدانی از وضعیت سوخت در مناطق مرزی واقعیت دیگری را در این باره روایت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
۱۹۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در بودجه سال آینده/ دماسنج بورس به ۳۳۲ هزار واحد رسید/ جدیدترین آمار از میزان مصرف بنزین پس از اجرای سهمیه‌بندی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون حقوق بگیر کمتر از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معاف از مالیات، تداوم افزایش قیمت دلار در کانال ۱۳ هزار، افزایش عوارض خروج از کشور در سال ۹۹، بنزین سوپر بی‌مشتری شد، یارانه خرید تضمینی گندم و نان ۲ برابر شد، زنگنه: قاچاق بنزین بسیار کم است، یک شرکت پتروشیمی بورسی می‌شود، هدف گذاری برای افزایش مبادلات ایران و عمان به ۵ میلیارد دلار و افت درآمد دولت از ناحیه خودرو را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
سوخت | کاهش قاچاق بنزین و گازوئیل
شفقنا اقتصادی_ قاچاق بنزین و گازوئیل بسیار کم است اما عدد آن زیاد نیست و از ارقامی که عنوان می‌کنند، خیلی کمتر است. میزان نوشت: بیژن زنگنه وزیر نفت امروز (یکشنبه، ۱۷ آذرماه) در حاشیه آیین گشایش نخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف صنعت گاز در شرکت ملی گاز ایران در جمع خبرنگاران درباره […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ایران / بنزین / ذهن / قاچاق / نفت
افرادی که ارقام قاچاق بنزین را اعلام می‌کنند، نیت‌شان قربةالی‌الله است
ایلنا: وزیر نفت گفت: قاچاق بنزین بسیار کم است، قاچاق گازوئیل هم با اینکه وجود دارد، اما عدد آن زیاد نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
زنگنه: قاچاق بنزین کم است/ قاچاق گازوئیل هم زیاد نیست
وزیر نفت گفت: در بنزین قاچاق بسیار کم است؛ در گازوئیل قاچاق وجود دارد اما آن هم زیاد نیست و این اعداد و ارقامی که در این حوزه نیز مطرح می‌شود، منطقی به نظر نمی‌رسد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
چه کسی مقصر افزایش یکباره قیمت بنزین است؟
اصلاح قیمت بنزین در اواخر آبان‏ماه سروصدای بسیاری را در کشور به راه انداخت و این سوال را به وجود آورد که چرا دولت طی سال‌های اخیر به افزایش پلکانی قیمت این فرآورده نفتی اقدام نکرد؟ موضوعی که دلایل متعددی برای آن مطرح می‌شود؛ اما ماجرا از چه قرار است؟به‌گزارش ایسنا، براساس مصوبه شورای‏عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، از بامداد ۲۴ ماه آبان سهمیه‌بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین‌سوز مشخص و قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان در نظر گرفته شد. این تصمیم، از معدود مواردی بوده که سران سه قوه در مورد آن، مسئولیت پذیرفتند و تصمیم نهایی را اتخاذ کردند. اما همین موضوع باعث شد که …
۱۳۹۸-۰۹-۰۳
قاچاق سوخت و پولشویی؛ دو روی یک سکه
سال گذشته در همین ایام بود که بحث بازگشت کارت‌های سوخت مجددا مطرح شد تا دولت بتواند از این طریق مصرف واقعی روزانه را از قاچاق تشخیص داده و روند پرسرعت قاچاق بنزین به خارج از کشور و جریان پولشویی موجود در آن را کنترل و نهایتا متوقف کند. در آن زمان، زمزمه‌هایی هم از افزایش قیمت به گوش می‌رسید اما هیچکدام جنبه عملیاتی پیدا نکرد، اما از روزهای پایانی آبان‌ماه و با گذشت حدود یک سال از مطرح‌شدن پیشنهاد بازگشت کارت های سوخت، نه تنها این کارت‌ها دوباره وارد فاز عملیاتی شده‌اند، بلکه بنزین نیز با افزایش قیمت ۵۰ درصدی در سهمیه‌بندی و ۲۰۰ درصدی در نرخ آزاد روبه‌رو شده است. سیاست‌گذاران این طرح، افزایش قیمت را تا رسیدن به فوب خلیج فارس و اصلاح کامل نرخ سوخت برای کاهش قاچاق توصیه می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
اصلاح قیمت بنزین چه تاثیری بر پولشویی دارد؟
قاچاق بنزین حداقل روزانه ۴۰ میلیارد تومان سود دارد و یکی از اصلی‌ترین راه‌های پولشویی در کشور به‌شمار می‌رود. 40 میلیارد تومان، حداقل سود روزانه قاچاق سوخت در ایران است. ورود مجدد سود حاصل از این قاچاق به داخل کشور، در قالب کالاهای دیگر انجام می‌شود که بخش عمده‌ای از آن با هدف پولشویی است. اختلاف بسیار زیاد قیمت سوخت در ایران با کشورهای همسایه، عامل اصلی روزانه حداقل ۱۰ میلیون لیتر قاچاق سوخت در کشور بوده‌ است. حالا با اصلاح قیمت سوخت و سهمیه‌بندی آن، پیش‌بینی می‌شود که از حجم این قاچاق و به تبع آن پولشویی، کم شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
قاچاق بنزین ارزان برای تولید کوکائین در کلمبیا
روزانه بنزین به ارزش سه میلیون دلار از کشورهای همسایه به کلمبیا قاچاق شده و برای فعالیت‌های صنعت کوکائین قدرتمند این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
آقایان پیش‌بینی نمی‌کردند مشکلات آنچنان عمیق باشد که وعده یارانه به 60 میلیون نفر هم مرهمی بر زخم مردم نباشد / دولت روحانی راهی به مراتب بدتر از احمدی‌نژاد را در پیش گرفته / افزایش قیمت بنزین هیچ مساله‌ای …
کارشناس مسائل اقتصادی بر این باور است که نبایدافراد معترض را مخل جامعه و اشرار خطاب کرد؛ مسئولین ما نمی‌‎خواهند بپذیرند که مشکلات بر هم انباشت شده و اکنون اعتراض خود را ابراز می‌کنند... افزایش قیمت بنزین هیچ مساله‌ای را حل نخواهد کرد؛ نه موجب پایان قاچاق بنزین می‌شود و نه تقاضا را کاهش می‌دهد. در مجموع نارضایتی مردم برحق است و کاملا منطقی به نظر می‌رسد نسب به وضعیت پیش‌آمده اعتراض کنند
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / بنزین ۳هزار تومانی / بنزین / قاچاق بنزین / سهمیه ‏بندی بنزین
قیام علیه قاچاق / تفاوت حداقل 7 برابری قیمت سوخت در ایران با کشورهای همسایه باعث افزایش انگیزه قاچاق می‏شود
هیچ مسئول و اقتصاددانی نیست که یکی از مهم‏ترین عوامل قاچاق سوخت را قیمت آن عنوان نکند. مجلس، دولت و قوه‌قضائیه و دیگر مسئولان هم بارها و بارها به اختلاف قیمت سوخت در داخل و خارج که باعث می‏شود سوخت به‏راحتی از مرزهای کشور قاچاق شود، صحبت کرده‏اند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
سود قاچاق بنزین قبل از اصلاح قیمت به کشورهای همسایه/ ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط برای واردات هفت قلم کالا/ بنزین بر قیمت گوشت تأثیرگذار نیست/ فقط ۲۷ درصد مصرف بنزین به قیمت آزاد خواهد بود
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت شاخص کل بورس علی رغم کاهش محسوس ارزش و حجم معاملات، سرخوردگی نفت از عدم توافق آمریکا و چین، تولید نفت آمریکا در ماه دسامبر به ۹.۱ میلیون بشکه می‌رسد، قیمت طلا با امید به توافق آمریکا و چین ارزان شد، دومین روز کاهشی در بازار ارز و کابوس هند برای خودروسازان ژاپنی را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸
سود قاچاق بنزین به کشورهای مختلف چقدر است؟
سود قاچاق بنزین به ترکیه ۱۵ هزار و ۶۰۵ تومان، به ترکمنستان ۴ هزار و ۸۰۵ تومان، به آذربایجان ۵ هزار و ۳۴۵ تومان، ‌ پاکستان ۸۴۵۰ تومان، عراق ۷۵۰۵ تومان، افغانستان ۹۱۲۵ تومان و ارمنستان ۱۴ هزار و ۹۳۰ تومان است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸
دولت توضیح نداد چرا کارت سوخت را حذف کرد/ بخشی از درآمد به حمل‌ونقل عمومی اختصاص یابد
کارشناس اقتصاد انرژی با تاکید بر ضرورت احیای کارت سوخت برای جلوگیری از قاچاق بنزین و با انتقاد از قیمت 3 هزار تومانی بنزین آزاد گفت: ما می‌توانستیم کارت سوخت را با نرخ 1000 و 1500 تومان احیا کنیم و قدم به قدم جلو برویم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸
اینفوگرافیک|سود قاچاق بنزین از ایران به کشورهای همسایه پیش از اصلاح قیمتی اخیر
سود قاچاق هر لیتر بنزین از ایران به کشورهای همسایه پیش از اصلاح اخیر قیمت ها چقدر بوده است؟
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / قاچاق بنزین
(جدول) سود ۵ تا ۱۵ هزار تومانی قاچاق هر لیتر بنزین به همسایگان
سود قاچاق بنزین به ترکیه ۱۵ هزار و ۶۰۵ تومان، به ترکمنستان ۴ هزار و ۸۰۵ تومان، به آذربایجان ۵ هزار و ۳۴۵ تومان، پاکستان ۸۴۵۰ تومان، عراق ۷۵۰۵ تومان، افغانستان ۹۱۲۵ تومان و ارمنستان ۱۴ هزار و ۹۳۰ تومان است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / سهمیه بندی بنزین / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین / محمد رویانیان
بشنوید | حرف‌های چالشی رویانیان درباره بنزین/ از عقب‌نشینی ۲۰ تومانی خاتمی به‌خاطر سوزاندن پمپ بنزین تا شوک ساعت ۱۲ شب دولت روحانی
محمد رویانیان رئیس ستاد سوخت دولت احمدی‌نژاد می‌گوید این تصمیم مسئولین برای سهمیه بندی بنزین شجاعانه بوده است. او اعتقاد دارد تورم ناشی از این تصمیم دربرابر جلوگیری از آلودگی هوا، برابر قاچاق بنزین و برابر خسارت‌های بزرگ واردات بنزین تقریبا هیچ است اما دولت باید مردم را قبل این تصمیم تاریخی توجیه می کرد. او حرف‌هایی شنیدنی دارد که می‌توانید در این فایل ده دقیقه ای آن را بشنوید.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / بنزین / قاچاق بنزین / سهمیه بندی بنزین
هرچه قیمت‌ها واقعی‌تر شود، قاچاق کمتر می‌شود
یک فعال اقتصادی معتقد است فاصله قابل توجه نرخ بنزین در ایران با کشورهای منطقه باعث شده قاچاق سوخت در ایران به شکل قابل توجهی بالا برود و تصمیم اخیر برای اصلاح نرخ‌ بنزین می‌تواند بخشی از این مشکل را برطرف کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸
سهم بنزین در اقتصاد خانوارها
محمدعلی دهقان، معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد، سهم بنزین در سبد خانوار را به‌طور متوسط 5/ 2 درصد عنوان کرد و گفت: این یعنی افزایش نرخ بنزین فقط 5/ 2 درصد اقتصاد یک خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی سرزعیم اقتصاددان در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: اختلاف قیمت بنزین در داخل و خارج کشور، انگیزه قاچاق بنزین را فراهم کرده است که در نهایت به ایجاد رانت و فساد اقتصادی می‌انجامد. او ادامه داد: بنزین به‌عنوان یکی از حامل‌های انرژی متعلق به همه مردم است، ولی عده‌ای به ناحق از آن بهره می‌برند. افزایش نرخ بنزین سبب کاهش قاچاق سوخت می‌شود و فایده آن به جیب مردم برمی‌گردد. محمدعلی دهقان دهنوی معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد نیز گفت: به‌طور متوسط روزانه ۱۰۰ میلیون …
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
پیشنهادهایی برای اصلاح سیاست‌گذاری بنزین
بر اساس تصمیم جدیدی که دولت در حوزه سوخت و حامل‌های انرژی اتخاذ کرده است، قیمت سوخت از دیروز با نرخ جدید و با ٢٠٠‌درصد افزایش عرضه شد. این افزایش قیمت که گامی دیگر به سوی واقعی‌سازی قیمت حامل‌های انرژی است، ماهانه حدود ٥‌هزار‌میلیارد تومان و سالانه ٦٠‌هزار‌میلیارد تومان منابع جدید برای دولت ایجاد می‌کند. پیش از آنکه به تحلیل این تصمیم مهم بپردازیم، لازم است که گریزی بزنیم به وضع مصرف انرژی در ایران که  البته رکوردهای جهانی برای ما ایرانی‌ها رقم زده است. براساس آمارهای رسمی، روزانه بیش از ١٠٠میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف و ٤٠‌میلیون لیتر به کشورهای همسایه قاچاق می‌شود. سود حاصله از قاچاق بنزین در هر لیتر به کشورهای ترکیه ١٤ هزار تومان، ارمنستان ١٤ هزارتومان، پاکستان ٨ هزارتومان، افغانستان ٧ هزارتومان، …
۱۳۹۸-۰۸-۲۵ / انرژی / آزادسازی نرخ بنزین / ایران / دولت روحانی / محمدرضا جلایی پور / تحریم ایران
ده مکمل‌ ضروریِ افزایش قیمت بنزین؛ آنچه باید از دولت مطالبه کنیم
این‌که حجم عظیم یارانه‌های پنهان و آشکار انرژی (از جمله بنزین) باید عادلانه و موثرتر توزیع شود (بر خلاف وضعیتِ تا کنون که اکثر آن به دو دهک بهره‌مندتر جامعه پرداخت می‌شده‌است)، - این‌که برای کاهش قاچاق بنزین و کاهش سرانه‌ مصرف بسیار بالای بنزین در ایران و کاهش آسیب به محیط زیست واقعی‌تر شدن قیمت بنزین ضروری است،
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
تصمیمات با روش شوک‏درمانی‏
روز گذشته بنزین دو‏‏نرخی شد و قیمت آن نیز افزایش یافت. این تصمیم البته بدون هماهنگی مجلس گرفته شد. در گذشته در چند مرحله، سناریوهای مختلف افزایش قیمت بنزین در مجلس مطرح شد و نظرخواهی استمزاجی انجام گرفت که البته در هر مرحله مجلس مخالفت کرد. اکنون گویا با تصویب سران سه قوه، این تصمیم مهم و جسورانه بدون نظر مجلس گرفته شده است.برای افزایش نزخ بنزین همیشه چند هدف محتمل بود. جبران کسری بودجه، مبارزه با قاچاق بنزین و یا اصلاح توزیع یارانه، اهدافی است که می‏توان برای آن متصور بود. اگر به هدف اول انجام شده باشد، امری مردود است. جیب و سفره مردم دیگر کششی برای جبران کسری‏های دولت را ندارد. اگر به هدف دوم نیز انجام شده باشد، باز هم اقدامی بدموقع است. دولت مدعی است هیچ‏کدام از این دو مورد جزو اهدافش نبوده …
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
۳ میلیون لیتر بنزین مظنون به قاچاق است/ مصرف بنزین ایران ۳۸ برابر اتحادیه اروپا
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: قاچاق بنزین در مقایسه با گازوییل بسیار کمتر است و با توجه به مصرف و قیمت ها، حدود ۲.۵ تا ۳ میلیون لیتر بنزین، مظنون به قاچاق است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / قاچاق بنزین / قیمت بنزین
مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها
قیمت بنزین در ایران لیتری هزار تومان است و برای مقایسه قیمت آن با دیگر کشورها باید برابری ریال با دلار را مدنظر قرار داد که باتوجه به نوسان قیمت ارز در بازار آزاد نرخ بنزین دائماً درحال تغییر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
آیا بنزین در ایران ارزان است؟
ایران ارزان‌ترین بنزین را در منطقه دارد و از همین رو قاچاق بنزین از این کشور همواره جذابیت بالایی برای قاچاقچیان داشته است اما آیا بنزین در ایران در مقایسه با درآمد سرانه،‌ در واقعیت نیز ارزان‌ترین بنزین در خاورمیانه به شمار می‌آید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
سود قاچاق هر لیتر بنزین چقدر می‌شود؟
با دلار ۱۱ هزار تومانی، قیمت بنزین در ایران معادل ۹ سنت می‌شود. حالا وقتی بنزین در کشورهای همسایه بیش از ۵۰ سنت تا ۱ دلار قیمت دارد، سود حاصل از قاچاق بنزین چقدر ارزش دارد؟
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
درآمد قاچاق بنزین به ترکیه لیتری ۱۵ هزار تومان
اختلاف قیمت سوخت و به ویژه بنزین در داخل با کشور‌های همسایه سود بالایی را از محل قاچاق آن می‌کند؛ به‌طوری‌که برای هر لیتر بنزین تا ۱۵ هزار تومان سودآوری دارد. این موضوع ناشی از پرداخت سالانه هزاران میلیارد تومان یارانه پنهانی است که دولت به طور جدی به دنبال اصلاح آن در بودجه سال ۱۳۹۹ است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۹
از "امضای موافقتنامه اقتصادی ایران و ژاپن" تا " برآورد یک میلیارد لیتری برای قاچاق بنزین در سه ماه تابستان"
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی نوزدهمین روز مهر ماه پرداخته می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / کاریکاتور / قاچاق سوخت (بنزین و گازوئیل) / قاچاق / بنزین
خدایا این بنزین ارزون رو از ما نگیر!
قیمت بالای سوخت در کشورهای همسایه که قیمت آن گاه تا 15 برابربیشتر از ایران است، همچنان قاچاق بنزین و گازوئیل را یک تجارت میلیاردی جذاب برای قاچاقچیان نگه داشته است. مهدی عزیزی با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / هدایت الله خادمی / مجلس شورای اسلامی / قاچاق بنزین
روزانه یک میلیون لیتر بنزین قاچاق می‌شود/ فعلا بنزین گران نمی‌شود
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ادعای قاچاق ۱۰ تا ۱۲ میلیون لیتر بنزین اشتباه بود و حدود یک میلیون لیتر روزانه قاچاق بنزین انجام می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
اگر صدور کارت سوخت کاری اشتباه بود چرا مجددا آن را برمی‌گردانند؟
شفقنا اقتصادی - جانجان گفت: بازگشت کارت سوخت به نظام عرضه باعث می‌شود نظم در نظام عرضه و تقاضا به وجود آید. به گزارش شفقنا اقتصادی احمد جانجان کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به صدور کارت سوخت و جلوگیری از قاچاق بنزین، گفت: صدور کارت …
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / بنزین / قیمت بنزین / بنزین گازوئیل / بورس انرژی / محمد صادق الحسینی / قاچاق بنزین
قیمت پایه بنزین عرضه شده در بورس جذاب نیست/بازگشت تضمینی پول
یک کارشناس اقتصادی گفت: نرخ پایه ای که برای عرضه بنزین در بورس در نظر گرفته شده چندان جذاب نیست در حالیکه حاشیه سود حاصل از صادرات بنزین باید جذاب شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸ / بنزین / بورس انرژی / عرضه بنزین در بورس
مزیت‌های ورود بنزین به تالار شیشه‌ای
در هفته‌های گذشته برای اولین بار بنزین در بورس انرژی عرضه شد و انحصار عرضه این محصول در کشور شکست؛ امری که کارشناسان معتقدند این مساله می‌تواند موجب کاهش قاچاق بنزین و سر و سامان یافتن بازار این فرآورده نفتی شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱
دو نرخی شدن بنزین در مجلس و دولت مطرح نیست
شفقنا اقتصادی_ نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: قاچاق بنزین بعد از کنار رفتن کارت های سوخت زیاد شده است و احیای کارتهای سوخت باعث می شود اطلاعات مصرف سوخت به صورت آنلایت در اختیار نهادهای نظارتی قرار بگیرد. حسین امیری خامکانی در خصوص آخرین اخبار درباره کارت شسوخت و چرایی اصرار برای راه اندازی […]
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
توضیحات مهم یک نماینده در رابطه با کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی احیای کارت سوخت را برای جلوگیری از قاچاق بنزین و گازوئیل دانست و گفت: هیچ صحبتی برای گران‌کردن بنزین یا دونرخی و سهمیه‌بندی مطرح نیست.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
احیای کارت سوخت برای جلوگیری از قاچاق است نه سهمیه‌بندی
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی احیای کارت سوخت را برای جلوگیری از قاچاق بنزین و گازوئیل دانست و گفت: هیچ صحبتی برای گران‌کردن بنزین یا دونرخی و سهمیه‌بندی مطرح نیست.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / بازگشت کارت سوخت / قاچاق بنزین / آزادسازی قیمت بنزین
چرا "کارت سوخت" بر می‌گردد؟
صالحی نائب رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران بر تاکید بر اینکه در به کارگیری دوباره کارت سوخت ممکن است مشکلاتی رخ دهد، اظهار داشت: «با توجه به تجربه گذشته در مورد کارت سوخت، این امکان وجود دارد که خرید و فروش و بنزین زدن با کارت دیگران باب شود و دلالی و سفته بازی در این راستا شکل بگیرد، که دولت می‌بایست در این زمینه برخورد‌های جدی به عمل آورد.»
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مردادماه الزامی می‌شود
۲۲ روز تا اتمام قاچاق بنزین؛ موضوعی که بسیاری از کارشناسان معتقدند می‌تواند سدی در مقابل قاچاق سوخت باشد و با اجرای آن می‌توان وضعیت بنزین در ایران را تا حد زیادی سر و سامان داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / آلمان / آمریکا / اخبار سیاسی ایسنا / اسحاق جهانگیری / ایران / بانک سرمایه / برجام / بسته اخبار سیاسی ایسنا / تعزیرات حکومتی / حسن روحانی
تکذیب شایعاتی درباره فرماندهان سپاه/تایید موافقت باآزادی نزار زاکا/بازداشت مدیرعامل بانک سرمایه
گفت‌وگوی تلفنی نخست‌وزیر ژاپن با ترامپ قبل از عزیمت به تهران/ هفتمین جلسه دادگاه «محمدهادی رضوی» و ۳۰ متهم بانک سرمایه/ ادعای غیر واقعی سایپا و ایران خودرو/ پاسخ سخنگوی سپاه به شایعات مطرح شده درباره فرماندهان سپاه و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز سه شنبه، بیست و یکم خرداد ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
احیای کارت سوخت، از قاچاق بنزین جلوگیری می‌کند/ افزایش قیمت بنزین از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان رأی نیاورد
عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی گفت: استفاده از کارت سوخت سبب می‌شود با یک رصد و آمارگیری دقیق از قاچاق بنزین جلوگیری شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / بنزین / قیمت بنزین / کارت سوخت / سیستان و بلوچستان / قاچاق بنزین
کدینگ کارت‌های سوخت کلید خورد/نوشدارو پس از مرگ سهراب
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان از اجرای طرح کدینگ کارت‌های هوشمند سوخت در جایگاه‌های منطقه زاهدان از ساعت ۲۴ روز جمعه (دهم خردادماه) خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •