جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
مجلس ایالتی
فعال سیاسی آمریکا: ترامپ با کرونا چون فوتبالیستی بدون زمین بازی است
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / ویروس کرونا / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / اختصاصی ایرنا / آمریکا ۲۰۲۰
فعال سیاسی آمریکا: ترامپ با کرونا چون فوتبالیستی بدون زمین بازی است
نیویورک -ایرنا- نامزد پیشین دموکرات‌ها در مجلس ایالتی کلرادوی آمریکا، وضعیت دونالد ترامپ پس از ابتلا به کرونا در بحبوحه فعالیت تبلیغات انتخاباتی را به فوتبالیستی بدون زمین بازی تشبیه کرد و گفت این بیماری، کارزار انتخاباتی او را مختل خواهد کرد.
«جری‌مندرینگ» می‌تواند ترامپ را پیروز انتخابات کند
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / انتخابات آمریکا / انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا / دونالد ترامپ و جو بایدن / ایالت‌های کلیدی / مجلس ایالتی / جری مندرینگ / میدان‌های نبرد
«جری‌مندرینگ» می‌تواند ترامپ را پیروز انتخابات کند
اقتصادنیوز : هادی خسروشاهین، روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل در مقاله حاضر به تشریح یک ترفند انتخاباتی پرداخته است که در صورت بکارگیری آن از سوی مقام‌های ایالتی و فدرال جمهوری‌خواه، می‌تواند برخلاف اغلب نظرسنجی‌ها، به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات منجر شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / تشخیص چهره / درآمد / رشد / فناوری / نیویورک
دنیای فناوری
مجلس ایالتی نیویورک استفاده از فناوری تشخیص چهره را در مدارس نیویورک ممنوع کرد.
ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره در مدارس نیویورک
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره در مدارس نیویورک
مجلس ایالتی نیویورک استفاده از فناوری تشخیص چهره را در مدارس نیویورک ممنوع کرد. این ممنوعیت برای یک دوره زمانی دوساله اعمال می‌شود. هم مجلس نمایندگان و هم سنای ایالتی نیویورک با این تصمیم موافقت کرده‌اند. هدف از این کار حفظ امنیت و حریم شخصی دانش‌آموزان اعلام شده است. پیش از این برخی گروه‌های مدافع حقوق مدنی خواستار جلوگیری از ثبت تصاویر دانش‌آموزان از طریق دوربین‌های تشخیص چهره شده بودند. بر همین اساس استفاده از هرگونه فناوری بیومتریک تشخیص چهره در مدارس نیویورک تا اول جولای سال ۲۰۲۲ ممنوع است. قرار است طی این مدت تاثیر تصویب این قانون بر امنیت و حریم شخصی دانش‌آموزان و کارکنان مدارس بررسی شود و در نهایت گزارشی همراه با چند توصیه‌نامه در این زمینه منتشر شود. بر اساس این قانون نباید هیچ تصویری …
اعتراض نماینده آفریقایی تبار مجلس پاکستان به تبعیض‌نژادی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / پاکستان / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
اعتراض نماینده آفریقایی تبار مجلس پاکستان به تبعیض‌نژادی در آمریکا
اسلام‌آباد - ایرنا - نماینده آفریقایی تبار مجلس ایالتی در جنوب پاکستان که مبارزه با نژادپرستی به ویژه تبعیض علیه تیره پوستان را از مهم‌ترین اهداف ورود خود به دنیای سیاست می‌داند، موج نژادپرستی و قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس سفید پوست این کشور را به شدت محکوم کرد.
فینال جام حذفی آلمان به تعویق افتاد
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
فینال جام حذفی آلمان به تعویق افتاد
فینال جام حذفی آلمان که قرار بود سوم خرداد (بیست و سوم ماه مه) در استادیوم المپیک برلین برگزار شود، در پی شیوع کرونا به تعویق افتاد. مجلس ایالتی برلین برگزاری تجمعاتی با بیش از ۵ هزار تماشاگر در پایتخت آلمان را تا ماه اکتبر امسال لغو کرده و از این رو بازی فینال مطمئنا بدون تماشاگر برگزار می‌شود.
معترضان آمریکایی ضد قرنطینه خواستار آزادی اقتصادی شدند
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / کروناویروس / کرونا در جهان
معترضان آمریکایی ضد قرنطینه خواستار آزادی اقتصادی شدند
همزمان با اینکه صدها خودور در اعتراض به اقدامات مربوط به قرنطینه با هدف مبارزه با ویروس کرونا ساختمان مجلس ایالتی در پنسیلوانیا را احاطه کرده بودند، صدای مداوم بوق خودروها در این ایالت به گوش می‌رسید.
مرگ دموکراسی ترسناک‌تر از کروناست
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
مرگ دموکراسی ترسناک‌تر از کروناست
پل کروگمن برنده نوبل اقتصاد‌سال 2008 تعطیلی اجباری اقتصاد به منظور ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در سه هفته گذشته- اقتصادی که در ‏وضعیت بی‌هوشی قبل از جراحی قرار گرفته- منجر به نام‌نویسی ۱۷‌میلیون نفر برای دریافت بیمه ‏بیکاری شده است؛ که بازهم بدون‌شک از آمار واقعی بیکاری کمتر است. با این حال ترسناک‌ترین خبر ‏هفته گذشته به جای آنکه درباره اپیدمیولوژی یا شرایط اقتصادی باشد، مضحکه‌ای بود به نام انتخابات ‏ویسکانسین؛ جایی که دادگاه عالی با وجود خطرهایی که سلامتی را تهدید می‌کند، دستور داد رأی‌گیری ‏به صورت حضوری انجام شود و بسیاری از افرادی که درخواست رأی‌گیری غیرحضوری کرده بودند، ‏هرگز برگه‌ای دریافت نکردند.  ‏چرا …
ببینید | پزشک و سیاستمدار معروف آلمانی: چرا ویروس کرونا باید بیشترین ضربه را به ایران و چین بزند؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / ویروس کرونا / ایالات متحده آمریکا / چین / ایران / آلمان
ببینید | پزشک و سیاستمدار معروف آلمانی: چرا ویروس کرونا باید بیشترین ضربه را به ایران و چین بزند؟
روایت دکتر ولفگانگ گدئون پزشک خانواده و نماینده مجلس ایالتی بادن وورتنبرگ آلمان از ویروس کرونا را ببینید. او گفت:چرا ویروس کرونا باید بیشترین ضربه را به ایران و چین بزند؟ این ویروس می‌تواند ساخته دست بشر باشد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
پیروزی سوسیال دموکرات‌ها و ناکامی حزب مرکل در انتخابات هامبورگ
حزب سوسیال دموکرات آلمان با تصاحب حدود ۳۸ درصد آرا پیروز انتخابات ایالتی هامبورگ شد. سبزها با ۲۵.۵ درصد در مقام دوم قرار دارند. روشن نیست که لیبرال‌ها و آلترناتیو برای آلمان بتوانند حداقل لازم ۵ درصد را به دست آورند. به گزارش دویچه‌وله، در انتخابات ایالتی هامبورگ، حزب دموکرات مسیحی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان سقوط شدیدی را تجربه کرد. طبق نتایج اولیه شمارش آرا و پیش‌بینی‌های بر اساس آن، دموکرات مسیحی‌ها که مهم‌ترین نامزد انتخاباتی‌شان مارکوس واینبرگ است تنها به ۱۱ درصد آرا دست می‌یابند که برای آنها نخستین تجربه کسب درصدی به این پایینی است. با این میزان آرا آنها ۱۵ یا ۱۶ نماینده در مجلس ایالتی خواهند داشت. پاول زیمیاک، دبیرکل حزب دمکرات مسیحی آلمان، از روزی …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
ممنوعیت فروش "سیگارهای الکترونیک" در نیوجرسی آمریکا
مجلس ایالتی نیوجرسی آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرد که براساس آن فروش سیگارهای الکترونیک و محصولات مرتبط با آن ممنوع است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / پاکستان / ایران
گشایش انجمن دوستی ایران و پاکستان در ایالت پنجاب
اسلام آباد - ایرنا - انجمن دوستی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان متشکل از جمعی از نمایندگان مجلس ایالتی پاکستان، شخصیت های دانشگاهی، فرهنگی و علمی این کشور در شهر «لاهور» مرکز ایالت پنجاب فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
عکس روز: حامیان حق داشتن سلاح
همشهری آنلاین: صاحبان سلاح و طرفداران حق داشتن سلاح در اعتراض به مقررات پیشنهادی برای کنترل سلاح در برابر مجلس ایالتی اوهایو در شهر کلمبوس تظاهرات می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰
اعتراض نماینده مسلمان ویرجینیا مقابل ترامپ: نمی‌توانید ما را برگردانید
عضو مجلس ایالتی ویرجینیا روز گذشته با قطع سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا فریاد زد: «شما نمی‌توانید ما را برگردانید».
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
ارتش و انتخابات قبایلی؛ دموکراسی با طعم «چماق و هویج»
در مناطق قبایلی واقع در ایالت خیبرپختونخواه پاکستان که سال‌ها توسط ارتش و شبه‌نظامیان افراطی کنترل می‌شد، برای نخستین بار انتخابات برگزار شد تا نمایندگان مردم قبایلی برای مجلس ایالتی مشخص شوند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
معلمان ایالت «فلوریدا» شاید با اسلحه سر کلاس بروند
قانونگذاران مجلس ایالتی فلوریدا لایحه‌ای را به تصویب رساندند که در صورت تبدیل شدن به قانون، به معلمان اجازه می‌دهد تا در کلاس درس سلاح گرم همراه داشته باشند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
رئیس مجلس ایالتی پاکستان به اتهام فساد مالی بازداشت شد
اسلام آباد - ایرنا - ماموران دیوان ملی احتساب پاکستان (NAB) روز چهارشنبه 'سراج دُرانی' رئیس مجلس ایالت سِند در جنوب این کشور، را به اتهام اختلاس مالی بازداشت کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •