دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
محیط کسب و کار ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب‏و‏کار اگزیم بانک دیجیتال
عضو هیئت مدیره بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت‏های دانش‏بنیان را در دست اجرا دارد.ابوذر سروش در نشست مشترک بانک توسعه صادرات ایران با معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‏های دولتی وزارت اقتصاد و دیگر مسئولان این وزارتخانه، ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال را ارائه داد.به گفته سروش، بانک دیجیتال بانکی است که با درک عصر دیجیتال با ایجاد تحول در نگرش، فرهنگ، مدل کسب‏و‏کار، فرآیندها و محیط کار خود با محوریت فناوری‏های تحول‏آفرین و از طریق ایجاد تجربه‏ای جذاب برای مشتریان و کارکنانش به عملکرد مورد‏نظر خود دست می‏یابد.به گفته عضو هیئت مدیره بانک توسعه …
ظرفیت برخی صنایع غیرفعال است/رتبه جهانی کسب وکار ایران مناسب نیست
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
ظرفیت برخی صنایع غیرفعال است/رتبه جهانی کسب وکار ایران مناسب نیست
وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های بانک مرکزی وضعیت صنعت بهتر شده است، گفت: در حال حاضر ظرفیت برخی صنایع غیرفعال است.
  وزارت صنعت معدن و تجارت  رضا رحمانی  تولید  فضای کسب و کار  محیط کسب و کار ایران
معطل ماندن 7 ساله اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
معطل ماندن 7 ساله اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار
رئیس اتاق بازرگانی ایران با انتقاد از اجرا نشدن ده‌ها قانون مصوب مجلس، گفت: قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار بعد از گذشت 7 سال هنوز اجرا نشده است.
هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران
تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.
  بانک ملی  اخبار بانک ملی  تسهیلات مضاربه
راهبرد وزارت اقتصاد، پیشبرد موضوع بهبود محیط کسب و کار است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
راهبرد وزارت اقتصاد، پیشبرد موضوع بهبود محیط کسب و کار است
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: یکی از راهبردهای اصلی وزارت اقتصاد، پیشبرد موضوع بهبود محیط کسب و کار است.
  قانون بهبود فضای کسب و کار  محمدعلی دهقان دهنوی  فضای کسب و کار  محیط کسب و کار ایران
فضای کسب و کار ربطی به تورم ندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
فضای کسب و کار ربطی به تورم ندارد
قزوین - ایرنا - سفیر ایران در سوئد گفت: محیط کسب و کار ارتباط چندانی با تورم نداشته و با تغییر نگاه به اقتصاد می‌توان این فضا را در همین شرایط نیز بهبود بخشید.
  شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  استان قزوین  بهبود فضای کسب و کار
سرعت‌گیر حل اختلافات تجاری
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
سرعت‌گیر حل اختلافات تجاری
در جدیدترین گام از بررسی مولفه‌های 10 گانه محیط کسب و کار در ایران، دو کمیسیون«حمایت قضایی و مبارزه با فساد» و«بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید» به‌صورت مشترک به بررسی وضعیت نماگر«الزام آور بودن اجرای قراردادها» در ایران پرداختند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
صدور 455 مورد پرمیت انجام کار گرم و هات تپ
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل ، سردار اسماعیلی مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر افزود: طی سال جاری تعداد 455 مورد پرمیت انجام کار گرم و هات تپ توسط امور HSE و پدافند غیرعامل صادر شد.وی هدف از صدور پرمیت را انجام ایمن و بدون حادثه کار عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانهدر تاریخ فعالیت شرکت گاز استان اردبیل هیچگونه حادثه صنعتی نداشته ایم که این مهم جز با رعایت قوانین و مقررات HSE توسط پرسنل شرکت گاز استان اردبیل و پیمانکاران محقق نشده است.اسماعیلی با اعلام این مطلب که توسعه شبکه های گازرسانی به اقصی نقاط استان و استفاده ایمن از گاز طبیعی، نیازمند آموزش صحیح اصول ایمنی به مشترکین گاز و نظارت گسترده بر فعالیتهای پیمانکاران و کلیه ذینفعان و مصرف کنندگان گاز طبیعی می باشد، افزود: امور …
دولتی‌ها چگونه در برابر مقررات‌زدایی مقاومت می‌کنند؟/ اولویت، حفظ قدرت است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
دولتی‌ها چگونه در برابر مقررات‌زدایی مقاومت می‌کنند؟/ اولویت، حفظ قدرت است
علی رغم الزام قانونی و نام گذاری سال جاری به نام سال رونق تولید، همچنان بسیاری از دستگاه های دولتی در تلاش برای حفظ قدرت خود، به جای مقررات زدایی به رقابت با بخش خصوصی ادامه می‌دهند.
  هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار  کسب و کار  فضای کسب و کار  محیط کسب و کار ایران  وزارت امور اقتصادی و دارایی
تدوین دستورالعمل حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط / ارائه آموزش‌های رایگان بازاریابی و صادرات
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اقتصادی
تدوین دستورالعمل حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط / ارائه آموزش‌های رایگان بازاریابی و صادرات
رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی رایگان در مورد بازار sme ها گفت:دستورالعمل ویژه ای برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط در دست تدوین است.
  وزارت امور اقتصادی و دارایی  علی فیروزی  کسب و کار  فضای کسب و کار  محیط کسب و کار ایران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اقتصادی
توضیح سازمان شهرداری‌ها درباره بهبود کسب وکار
به دنبال انتشار گزارشی با عنوان «معاون وزیر اقتصاد معرفی کرد: پنج کم کار بهبود کسب وکار» در تاریخ 23 مهر 98 در صفحه صنعت و معدن روزنامه «دنیای اقتصاد»، وزارت کشور توضیحات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درخصوص نکات مطرح شده در مطلب یادشده را به روزنامه ارسال کرده که به شرح ذیل است: «تکالیف محوله به وزارت کشور که طی تصویب‌نامه شماره 23110 ت 53079 ه مورخ یکم خرداد ماه 1396 هیات محترم وزیران ابلاغ شده است، شامل اجرای بندهای «پ» و «ت» ماده (3) تصویب‌نامه مذکور درخصوص ارتقای جایگاه ایران در شاخص اخذ مجوزهای ساخت و ساز و تسهیل فرآیندهای مربوطه است که خلاصه اقدامات به عمل آمده در این راستا به شرح ذیل اعلام می‌شود: 1-به موجب بند (پ) ماده 3، معاونت حقوقی رئیس‌جمهور مکلف شده با همکاری وزارت کشور (سازمان …
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / سیاسی
رتبه ایران درسهولت محیط کسب وکار بانک جهانی
بانک جهانی در گزارش سهولت کسب و کار در سال 2019 به مساعدترین خاک برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی در ۱۱ شاخص میان ۱۹۰ کشور پرداخته است که در این ارزیابی شاهد بهبود نمره ایران و اقداماتی ازقبیل سهولت پرداخت مالیات‌ها و ارتقای سیستم پنجره واحد تجارت فرامرزی هستیم .
  اقتصاد  بانک جهانی  ایران  سهولت کسب و کار
ثبت ۹۰ درصد اطلاعات مجوزها در سامانه وزارت اقتصاد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / اقتصادی
ثبت ۹۰ درصد اطلاعات مجوزها در سامانه وزارت اقتصاد
معاون اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: هدف ما این است که تمام درخواست های مربوط به شروع کسب و کار ابتدا در سامانه درگاه ملی مجوز های کسب و کار کشور ثبت و سپس بین دیگر دستگاه های اجرایی توزیع شود.
  محمدعلی دهقان دهنوی  وزارت امور اقتصادی و دارایی  کسب و کار  فضای کسب و کار  محیط کسب و کار ایران  هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اقتصادی
نقش بخش خصوصی در کنوانسیون مبارزه با فساد
نمایندگان بخش خصوصی در نشست «کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد» اتاق بازرگانی تهران به بهانه دهمین سالگرد پیوستن رسمی ایران به کنوانسیون جهانی مبارزه با فساد، ظرفیت‌های فعالیت و مسوولیت بخش خصوصی درباره این کنوانسیون را مورد بررسی قرار دادند. به گزارش اتاق بازرگانی تهران، در این نشست، محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق تهران، پیشنهاد اختصاص چهار پانل با موضوعات «تبیین تجربیات سمن‌های داخلی حوزه مبارزه با فساد»، «آشنایی با تجربیات بین‌المللی»، «چگونگی جلب‌ مشارکت‌ مردم در گزارشگری فساد» و «چگونگی پیگیری و برخورد با‌ مصادیق‌ فساد» را‌ مطرح کرد.
خودرو‌های جایگزین پراید اعلام شد؛ پراید ۷ هزار دلاری در بازار‌های صادراتی/ پرورش گوسفند در چین با نرم افزار تلفن همراه/ بلومبرگ: حال اقتصاد ایران رو به بهبود است/ تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن تهران
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
خودرو‌های جایگزین پراید اعلام شد؛ پراید ۷ هزار دلاری در بازار‌های صادراتی/ پرورش گوسفند در چین با نرم افزار تلفن همراه/ بلومبرگ: حال اقتصاد ایران رو به بهبود است/ تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تسلا با ارزش‌ترین خودروساز آمریکا، بازار اوراق مسکن؛ افزایش تعداد معاملات مسکن در مهر، سهام آسیایی و اروپا افت کرد، استعفای وزیر تجارت ژاپن به خاطر «پرداخت پول به هوادار»، بهبود محیط کسب و کار ایران در گزارش بانک جهانی، حباب سکه از بین رفته است و افزایش قیمت طلا در بازار جهانی را در بر دارد.
گزارش بانک جهانی درباره وضعیت کسب و کار در ایران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اقتصادی
گزارش بانک جهانی درباره وضعیت کسب و کار در ایران
همشهری آنلاین: وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد بهبود محیط کسب و کار ایران در گزارش کسب و کار ۲۰۲۰ بانک جهانی تایید شد.
۱۲ اشکال شاخص جهانی کسب‌وکار/ رویکرد سیاسی بانک جهانی نسبت به کشورها
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اقتصادی
۱۲ اشکال شاخص جهانی کسب‌وکار/ رویکرد سیاسی بانک جهانی نسبت به کشورها
بررسی شاخص سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی نشان می دهد که روند سنجش این بانک با ۱۲ اشکال اساسی مواجه است و در کنار آن سیاسی کاری و عدم لحاظ تحریم، اشکالات را چند برابر کرده است.
  کسب و کار  بانک جهانی  وزارت امور اقتصادی و دارایی  فضای کسب و کار  محیط کسب و کار ایران  شاخص سهولت فضای کسب و کار
صعود یک پله ای ایران در بهبود کسب و کار+جدول
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اقتصادی
صعود یک پله ای ایران در بهبود کسب و کار+جدول
طبق گزارش بانک جهانی رتبه ایران در بهبود محیط کسب و کار پس از 4 سال افزایش یافته است.
بانک جهانی گزارش داد: بهبود جایگاه ایران در شاخص کسب و کار
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اقتصادی
بانک جهانی گزارش داد: بهبود جایگاه ایران در شاخص کسب و کار
رییس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد از بهبود یک رتبه‌ای جایگاه ایران در شاخص کسب و کار بانک جهانی خبر داد.
نگرانی فعالان صنفی از گزارش پایش محیط کسب و کار
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / اقتصادی
نگرانی فعالان صنفی از گزارش پایش محیط کسب و کار
رئیس اتاق اصناف ایران، تامین مالی را بزرگترین دغدغه فعالان صنفی دانست و گفت: گزارش پایش محیط کسب و کار، موجب دغدغه فعالان اقتصادی و صنفی شده است.
  سعید ممبینی  اتاق اصناف  محیط کسب و کار ایران
ایجاد ثبات در مالکیت شرکت‌های مشکل دار تولیدی در دستور کار است
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
ایجاد ثبات در مالکیت شرکت‌های مشکل دار تولیدی در دستور کار است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات کارگران آذراب اراک گفت:در برخی شرکت ها عموما مسئله مالکیت دچار مشکل شده و هر گاه مالکیت دچار خدشه شود شرکت از ثبات لازم برخوردار نخواهد بود.
  محمد شریعتمداری  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  کسب و کار  محیط کسب و کار ایران
پل ارتباطی اینفلوئنسرها و کسب‌وکارها چیست؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
پل ارتباطی اینفلوئنسرها و کسب‌وکارها چیست؟
اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از زیرمجموعه‌های ارتباطات بازاریابی است و کسب‌وکارها در این شیوه تلاش می‌کنند با افرادی که در شبکه‌های اجتماعی فعال و پرمخاطب هستند ارتباط برقرار کنند.
  کسب و کار  کسب و کارهای اینترنتی  محیط کسب و کار ایران  شبکه های اجتماعی
با DBA در دنیای کسب و کار حرفه ای تر ظاهر شوید
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اقتصادی
با DBA در دنیای کسب و کار حرفه ای تر ظاهر شوید
DBA به معنی دکتری مدیریت کسب و کار است و به عنوان یکی از معروف ترین دورهای سطح جهان شناخته می شود.
  کسب و کار  فضای کسب و کار  محیط کسب و کار ایران
اولتیماتوم رئیس جمهور برای بهبود فضای کار به تمام دستگاه‌های دولتی / شاخص پایش ملی محیط کسب و کار نزولی شد/ تنزل رتبه ایران در شاخص بین‌المللی ادراک فساد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
اولتیماتوم رئیس جمهور برای بهبود فضای کار به تمام دستگاه‌های دولتی / شاخص پایش ملی محیط کسب و کار نزولی شد/ تنزل رتبه ایران در شاخص بین‌المللی ادراک فساد
معاون وزارت اقتصاد اظهار داشت: از این پس انبارهای اختصاصی با فاصله بیش از 50 کیلومتر را هم گمرک باید بپذیرد و اجازه دهد کالاهای فاسدنشدنی در انبارهای روباز پذیرش شوند همچنین از این پس نرخ‌های انبارداری به صورت شفاف در قرارداد اعلام شود تا جلوی افزایش قیمت به بهانه‌های مختلف گرفته شود.
اسامی ۵ دستگاه کم‌کار و بی‌توجه به بهبود فضای کسب‌وکار
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
اسامی ۵ دستگاه کم‌کار و بی‌توجه به بهبود فضای کسب‌وکار
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه برخی دستگاه‌ها در صدور مجوزهای الکترونیکی کم‌کار بوده‌اند، گفت: وزارت بهداشت و علوم، سازمان برنامه، سازمان اداری و شهرداری‌ها از جمله این نهادها بوده‌اند.
  فضای کسب و کار  کسب و کار  هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار  محیط کسب و کار ایران  محمدعلی دهقان دهنوی  وزارت امور اقتصادی و دارایی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / ...
استعداد ایرانی موهبتی همیشگی است
رهبر انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، ادامه پیشرفت علمی کشور را در کوران حرکت پرشتاب علمی جهان، کاملاً ضروری و حیاتی خواندند و با اشاره به شوق سرشار، انگیزه تحسین‏برانگیز و اعتماد‏به‏نفس جوانان نخبه تاکید کردند: هر جوان نخبه پاره تن ایران عزیز ماست و برای رفع مشکلات نخبگان باید سند راهبردی امور نخبگان را کاملاً جدی اجرا و پیگیری کرد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای مطالبی را که ۱۲ نفر از نخبگان در این دیدار بیان کردند و تامل جوانان نخبه در خصوص مسائل مهم کشور را بسیار خوب و لذت‏بخش ارزیابی کردند و با تاکید به مسئولان مربوطه برای دنبال کردن مطالبات و پیشنهادهای نخبگان گفتند: حرکت علمی آغاز شده در کشور نیازمند استمرار …