سه شنبه, ۲۰ آبان, ۱۳۹۹ / 10 November, 2020
مصالح ساختمانی
کمیته آسفالت، بتن و نظارت بر مصالح فعال می‌شود
۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / ‌‌مصالح ساختمانی / آسفالت / بتن
کمیته آسفالت، بتن و نظارت بر مصالح فعال می‌شود
معاون فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از فعال شدن کمیته بتن، آسفالت و نظارت بر مصالح ساختمانی در استان اردبیل خبر داد.
۱۴ ساعت قبل
دست و پا زدن‌های یک سیاست رو به موت
دولت ایالات متحده امریکا، قصد دارد در هفته‌های پایانی زمامداری‌اش از تمامی امکانات برای آسیب رساندن و آزار دادن بیشتر مردم ایران استفاده کند. رژیم دونالد ترامپ که بعد از خروج غیرقانونی‌اش از توافق هسته‌ای برجام در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به گفته مقام‌های این رژیم «سخت‌ترین شبکه تحریم‌های در تاریخ» را علیه مردم ایران ایجاد کرده است، قصد دارد در ۶۰ روز باقیمانده از حکومتش «سیلی از تحریم‌های جدید» را علیه مردم ایران اعمال کند. واشنگتن که تاکنون از خرید و فروش مصالح ساختمانی گرفته تا نقل و انتقال پول جهت خرید دارو را برای ایرانیان ممنوع کرده ‌بود، حالا قصد دارد تا با اعمال تحریم‌های تکراری با بهانه‌های غیرهسته‌ای، راه …
مصالح ساختمانی چقدر رشد قیمت داشتند ؟
۲۱ ساعت قبل / مصالح ساختمانی
مصالح ساختمانی چقدر رشد قیمت داشتند ؟
اقتصادنیوز :‌نتایج آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی در نیمه‌ اول سال ۹۹ در استان تهران منتشر شد. براساس گزارش مرکز آمار ایران مقایسه‌ی متوسط قیمت تمامی ۱۷۹ قلم مورد آمارگیری این دوره نسبت به دوره قبل نشان می‌دهد که تیرآهن نمره‌ی ۳۰ با ۱۹۸ درصد دارای بیشترین افزایش و لمبه ی چوبی ی ۶.۵ درصد بیشترین کاهش را داشته است.
تغییرات قیمت مصالح ساختمانی
۲۳ ساعت قبل
تغییرات قیمت مصالح ساختمانی
نتایج آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی در نیمه‌ اول سال ١٣٩٩ در استان تهران منتشر شد.
سنگ‌هایی که از ماه تا خراسان جنوبی دیده می‌شوند
۴۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سربیشه
سنگ‌هایی که از ماه تا خراسان جنوبی دیده می‌شوند
منشورهایی طلایی که تا هفت وجه دارند و تنها در یک نقطه جهان دیده می‌شوند؛ سنگ‌هایی که سطح ماه را پوشانده‌اند و حالا نمونه منحصر بفرد آن در دل طبیعت سربیشه خراسان جنوبی بیرون آمده است اما حاصل این بهترین‌ها تنها زحمت و درآمدی ناچیز برای معدنچیان و مردم این استان است و در حالیکه اروپایی‌ها و ژاپنی‌ها از آن محصولات گرانبهایی می‌سازند در ایران یا به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می‌شود و یا هنر کنند آن را خام به خارجی‌ها بفروشند.
نماینده مجلس: قیمت مسکن به زودی کاهش خواهد یافت
۲ روز قبل / اقتصاد ایران / بازار مسکن / بحران مسکن در ایران / قیمت مسکن / کاهش قیمت مسکن
نماینده مجلس: قیمت مسکن به زودی کاهش خواهد یافت
شفقنا- صدیف بدری با اشاره به آینده بازار مسکن، گفت: قیمت مسکن همواره تحت تأثیر شاخص ها و عوامل مختلفی همچون نرخ مصالح ساختمانی است، از طرفی بخش مسکن به عنوان یکی از حوزه های مهم اقتصاد کشور، از...
استعلام قیمت و خرید انواع لوله و اتصالات در سایت لوله آنلاین
۲ روز قبل
استعلام قیمت و خرید انواع لوله و اتصالات در سایت لوله آنلاین
تا به حال، هیچ کدام از مصالح ساختمانی نتوانسته‌اند که جایگزین مناسبی برای لوله پلی اتیلن و لوله پلیکا باشند...
۲ روز قبل
تصمیم دولت درباره طرح ملی مسکن
معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به تأمین مالی پروژه‌های بخش مسکن و تقویت عرضه مسکن در کشور و اتمام پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد. هیات وزیران در جلسه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، سازمان بورس و اوراق بهادار را موظف کرد زمینه لازم برای انتشار اوراق خرید دین‌کالایی مصالح ساختمانی را فراهم کرده و ضوابط و مقررات لازم در این خصوص را ظرف 2ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه تعیین و ابلاغ کند. همچنین بانک مرکزی باید در راستای تسهیل تأمین مالی پروژه‌های بخش مسکن و با …
معاون اول رئیس جمهور دو برنامه طرح اقدام ملی مسکن را ابلاغ کرد
۳ روز قبل / مصالح ساختمانی / بورس کالا / صندوق زمین و ساختمان
معاون اول رئیس جمهور دو برنامه طرح اقدام ملی مسکن را ابلاغ کرد
معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت در خصوص عرضه مصالح ساختمانی در بورس و راه اندازی صندوق زمین و ساختمان در بازار سرمایه را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرد.
بهبود نسبی وضعیت صنعت ساختمان در مهرماه
۳ روز قبل / ویروس کرونا / اتاق تعاون ایران / اتاق ایران / مصالح ساختمانی / نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان
بهبود نسبی وضعیت صنعت ساختمان در مهرماه
تهران - ایرنا - بررسی‌های آماری صنعت ساختمان نشان می‌دهد که شامخ بخش ساختمان در مهر ماه امسال عدد ۵۳.۱۳ است و میزان فعالیت‌های انجام شده در این ماه نسبت به ماه گذشته روند افزایشی داشته و بهبود اندکی در این بخش اتفاق افتاده است. 
دربند از «مغ‌محله» آغاز می‌شد
۳ روز قبل / منطقه ۱ / سفر - گردشگری / همشهری محله / کوه / آب و هوا - آلودگی / کوه نوردی / مسکن - مصالح ساختمانی / رستوران / پایتخت
دربند از «مغ‌محله» آغاز می‌شد
زمان زیادی نمی‌گذرد از سال هایی که هنوز سر و کله رستوران‌ها و استراحتگاه‌ها در دربند پیدا نشده و منظره رودخانه دربند و کوهپایه پشت آن از پایین این محله پیدا بود؛ محله که نه؛ روستای کوچک و کم جمعیتی که با باغ‌های سیب و گردو و آلبالو شناخته می‌شد و ساکنانش به دامداری و باغداری مشغول بودند.
کاهش ۲.۲درصدی شاغلان بخش ساختمان
۴ روز قبل / ساخت و ساز / قیمت مسکن / اشتغال / مصالح ساختمانی / مسکن مهر
کاهش ۲.۲درصدی شاغلان بخش ساختمان
نتایج یک پژوهش نشان می دهد که تعداد شاغلان بخش ساختمان در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته ۲.۲ درصد کاهش یافته و ریزش ۶۶ هزار نفری نیروی شاغل در این بخش را به دنبال داشته است.
ریزش شاغلین بخش ساختمان در بهار امسال
۴ روز قبل / ساخت و ساز / قیمت مسکن / اشتغال / نیروی کاری / ‌‌مصالح ساختمانی / مسکن مهر / وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی / رکود / دلالان
ریزش شاغلین بخش ساختمان در بهار امسال
نتایج یک پژوهش نشان می دهد که تعداد شاغلین بخش ساختمان در بهار امسال…
حال خوش خانه‌های قدیمی
۵ روز قبل / محله / منطقه ۱ / همشهری محله / مسکن - مصالح ساختمانی / تاریخ عمومی ایران / پایتخت
حال خوش خانه‌های قدیمی
قدم زدن در کوچه‌ای که خانه باغ‌ها مثل نگین انگشتری در آن چشمنوازی می‌کنند با قدم زدن در کوچه‌ای که قد و اندازه برج‌هایش از هم پیشی گرفته‌اند و تماشای آبی آسمان را از اهالی دریغ می‌کنند، فرقش زمین تا آسمان است؛ این کجا و آن کجا.
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
کلید مشکل کجاست؟
روزهای پرالتهاب اقتصاد ایران، ایام پر التهابی را برای بازار مسکن ایجاد کرده است. این التهاب باعث شده است که خریداران و فروشندگان هر یک در عرصه فعالیت خود دچار استرس و شتاب زدگی در رفتار باشند. در این بازار عرضه‌کننده (در اینجا به معنای سرمایه‌گذار) نگران آن است که با فروش واحدهای ساخته شده نتواند مواد اولیه لازم شامل زمین، پروانه و هزینه‌های ساخت را برای تولید بعدی خود فراهم کند. با توجه به صعودی بودن قیمت‌های زمین و مصالح ساختمانی این نگرانی از یکسو در قیمت و ازسوی دیگر در امتناع از فروش برای وی انعکاس پیدا می‌کند؛ این رفتار تا زمانی ادامه خواهد داشت که ثبات قیمتی در بازار حاکم شود.
برای خرید سیمان به کارخانه بروید! / آیا فروشندگان سیمان را احتکار کرده‌اند؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / افزایش قیمت مصالح ساختمانی / بازار سیمان / تولید سیمان / سیمان / قیمت سیمان / مصالح ساختمانی
برای خرید سیمان به کارخانه بروید! / آیا فروشندگان سیمان را احتکار کرده‌اند؟
در حالی که فروشندگان به مردم سیمان نمی‌فروشند، دبیر انجمن سیمان خبر از اجرای طرح عرضه مستقیم سیمان به مردم می‌دهد و می‌گوید: چنانچه هر فرد با مجوز ساخت و ساز به کارخانه‌ها مراجعه کند سیمان با قیمت مصوب به آنها فروخته خواهد شد. هدف از این طرح، توزیع عادلانه و کوتاه کردن دست دلالان است. نوشته برای خرید سیمان به کارخانه بروید! / آیا فروشندگان سیمان را احتکار کرده‌اند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
برخورد قضایی با مخلان بازار کهگیلویه و بویراحمد/قیمت شن و ماسه افزایش نداشت
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد / ‌‌مصالح ساختمانی / افزایش قیمت / اخبار کذب / شن و ماسه
برخورد قضایی با مخلان بازار کهگیلویه و بویراحمد/قیمت شن و ماسه افزایش نداشت
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با مخلان بازار بخصوص بازار شن و ماسه در سطح استان برخورد قضایی می شود.
دستگیره های بی کیفیت جذاب برای انبوه سازان/دستگیره هایی  به قیمت یکسال حقوق کارگر!
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
دستگیره های بی کیفیت جذاب برای انبوه سازان/دستگیره هایی به قیمت یکسال حقوق کارگر!
رشد قیمت مصالح ساختمانی این روزها تاثیر بسزایی بر قیمت تمام شده مسکن گذاشته و یکی از این بخش ها با درجه اهمیت پایین تر نسبت به سایر بخش ها مثل آهن و فولاد، بازار دستگیره درب است که این روزها متاثر از نوسانات نرخ دلار دچار رشد چند صد درصدی شده…
آخرین قیمت مصالح ساختمان/ گرانی ساخت و ساز را راکد کرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / مسکن / مصالح ساختمانی / سیمان
آخرین قیمت مصالح ساختمان/ گرانی ساخت و ساز را راکد کرد
ایسنا نوشت: نوسانات قیمت مصالح ساختمانی به همان اندازه که برای دلالان سودآور است، ساخت و ساز را به رکود کشانده و متقاضیان خرید را از بازار مسکن دور می کند.
دلالهایی که سیر نمی‌شوند!
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / دلال سیمان / قیمت سیمان / مصالح ساختمانی
دلالهایی که سیر نمی‌شوند!
به گزارش ایسنا، تغییر مداوم قیمت فولاد و مصالح ساختمانی، بخش ساخت و ساز را به رکود کشانده است. با وجود آنکه بر اساس اعلام نمایندگان مجلس، قیمت سیمان در محل تولید ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است و با قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان باید به دست مصرف کننده برسد هم اکنون نرخ سیمان در بازار آزاد ۲۰ تا ۲۴ هزار تومان تعیین می شود و عمده سود به جیب دلالان می رود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
تامین هزینه های شهرداری با فروش بیت المال صورت می‌گیرد
آذربایجان شرقی - فلاح: عضو شورای شهر تبریز گفت: سیاست شورا و شهرداری در موضوع پروژه‌ها انسان‌محوری آنها است اما در پروژه‌های ساختمان سازی در محلات و معابر تبریز، عموما مصالح ساختمانی تمام پیاده‌روها را تصرف کرده است و تا خود خیابان آمده است و موضوع تنش عصبی و امنیتی و خطرات جانی برای شهروندان ایجاد کرده است و یا گودبرداری های صورت گرفته خسارت جانی و مالی به مردم می‌زند.به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، سونیا اندیش افزود: در اکثریت پروژه ها ایمن سازی صورت نگرفته و این موضوع خطرات جانی برای مردم دارد.از سربازان امریه آتش نشانی بیگاری می کشنداین عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: سربازانی که در شهرداری به صورت امریه کار می کنند …
سقوط قیمت مسکن با تداوم کاهش قیمت دلار
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / قیمت مسکن / قیمت دلار
سقوط قیمت مسکن با تداوم کاهش قیمت دلار
رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: ٣٥ درصد قیمت ملک به مصالح استفاده شده در آن مربوط می‌شود و در صورتی که دولت بر روی قیمت مصالح ساختمانی نظارت داشته باشد می‌توانیم باز هم به کاهش قیمت مسکن برسیم.
قالیبافان صاحبخانه می شوند
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / مسکن / وام مسکن / قالیبافان / فرش دستباف / ‌‌مصالح ساختمانی / اینترنت / بیمه بافندگان / تعاونی
قالیبافان صاحبخانه می شوند
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف از پیش بینی ساخت و تحویل واحدهای مسکونی برای قالیبافان و بافندگان فرش فاقد مسکن خبر داد.
راهنمای خرید سنگ نما
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / سنگ نما / مصالح ساختمانی / نمای ساختمان
راهنمای خرید سنگ نما
برای نمای ساختمان از گذشته تاکنون از سنگ‌های طبیعی استفاده می‌شده که البته هنوز هم ادامه‌دار است و مورد پسند بسیاری از افراد می‌باشد. ولی اینکه به کاربرد صحیح سنگ در نما دقت کنیم امری مهم بوده که حتما باید توجه ویژه‌ای به آن شود. نوشته راهنمای خرید سنگ نما اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش ۷۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی/ آهن‌آلات در صدر گرانی‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / مرکز آمار ایران / مصالح ساختمانی / قیمت مصالح ساختمانی / آهن‌آلات
افزایش ۷۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی/ آهن‌آلات در صدر گرانی‌ها
اقتصادنیوز : بر اساس گزارش مرکز آمار ایران طی تابستان ۹۹ قیمت نهاده‌های ساختمانی نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۷۱.۴ درصد افزایش یافته است.
ببینید | ساخت یک آپارتمان در عربستان طی 25 ساعت
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / مصالح ساختمانی / عربستان / شگفتی‌ها
ببینید | ساخت یک آپارتمان در عربستان طی 25 ساعت
یک آپارتمان در عربستان صعودی با همکاری یک شرکت هلندی با سیمان خاصی طی 25 ساعت ساخته شد. منبع: خبر فوری
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
دستیار «زمین» در بحران ساخت
تشنج هزینه‌های ساخت مسکن از محل «رشد شدید قیمت مصالح ساختمانی» در آمار رسمی منعکس شد. اوایل پاییز، بسازوبفروش‌ها از توقف نسبی فعالیت‌های ساختمانی خود در تابستان تحت تاثیر تورم بی‌سابقه در بازار…
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
تابستان داغ تورمی برای نهاده‌های ساختمانی
آمارهای رسمی حاکی است رشد قیمت مصالح ساختمانی به‌عنوان یکی از مؤثرترین عوامل گرانی مسکن همچنان ادامه دارد. در سه‌ماه تابستان با پرش 30.3درصدی، رکورد رشد فصلی چندین سال اخیر را نیز شکسته است. به‌گزارش همشهری، تازه‌ترین اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در فصل تابستان امسال، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل قبل با افزایش 30.3درصدی مواجه شده و هزینه ساخت‌وساز مسکن افزایش پیدا کرده است. با توجه به اینکه در دوره‌های جهش قیمت مسکن و رونق این بازار، گرانی مصالح ساختمانی اثرگذاری …
رهاشدگی بازار ‎مصالح ساختمانی ترمز تولید مسکن را کشیده است
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / محمدرضا رضایی کوچی
رهاشدگی بازار ‎مصالح ساختمانی ترمز تولید مسکن را کشیده است
ایلنا: رییس کمیسیون عمران مجلس از حضور وزیر صمت در در این کمیسیون در اولین هفته پس از تعطیلات مجلس به منظور بررسی برنامه های وزارتخانه برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی…
کمیسیون عمران لجام گسیختگی قیمت‌ها در بازار مصالح ساختمانی را بررسی می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / کمیسیون عمران
کمیسیون عمران لجام گسیختگی قیمت‌ها در بازار مصالح ساختمانی را بررسی می‌کند
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر صمت در جلسه آتی این کمیسیون به منظور بررسی علل افزایش قیمت مصالح ساختمانی خبر داد.
معرفی صدرنشینان فهرست افزایش قیمت مصالح ساختمانی در تابستان ۹۹
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / تورم / رشد / شاخص / شهر تهران / درصد
معرفی صدرنشینان فهرست افزایش قیمت مصالح ساختمانی در تابستان ۹۹
اقتصادنیوز : مرکز آمار گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان را منتشر کرد.
نشست ویژه کمیسیون عمران با حضور وزیر صمت
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
نشست ویژه کمیسیون عمران با حضور وزیر صمت
رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس از برگزاری نشست ویژه این کمیسیون برای بررسی پرونده افزایش قیمت مصالح ساختمانی خبر داد.
۱۵ گام طلایی
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / سفر - گردشگری / همشهری محله / منطقه ۱۵ / مسکن - مصالح ساختمانی / پایتخت
۱۵ گام طلایی
  اگرچه شیوع ویروس منحوس کرونا بر موضوعات مختلف سایه انداخته اما در همین وانفسا در شرقی‌ترین منطقه پایتخت، طرح‌های بزرگ و کوچکی در حال اجراست که متولی اصلی آنها شهرداری با مشارکت سرمایه‌گذاران است.
مرد بنیان‌های صنعتی
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
مرد بنیان‌های صنعتی
  حمیدرضا محمدی    از مدیران صنعتی و از جمله کسانی بود که روی تخصصش حساب باز می‌کردند. اصلا در دانشگاه نیویورک مدیریت صنعتی خوانده بود و از معدود کسانی بود که در آن دوران، درست در جایی که باید، قرار گرفته بود. او از سال 1338تا 1346، در مجموعه‌های زیرنظر وزارت صنایع و معادن و بعد اقتصاد، چند منصب مدیریتی چون مدیرعاملی شرکت نساجی ایران، شرکت مصالح ساختمانی، مرکز راهنمایی صنایع و سازمان مدیریت صنعتی و دست آخر، معاونت صنعتی و معدنی وزارت اقتصاد شد و حالا دیگر رضا نیازمند، مناسب‌ترین آدم شده بود برای …
احتمال قوی توقف ساخت و تولید مسکن توسط بخش خصوصی
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / احتمال قوی توقف ساخت و تولید مسکن توسط بخش خصوصی
احتمال قوی توقف ساخت و تولید مسکن توسط بخش خصوصی
ایلنا: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی بازار مصالح ساختمانی درگیر دلال بازی و سفته بازی است، متأسفانه شاهدیم که قیمت محصول تولیدی در کارخانه با قیمت همان محصول در بازار تفاوت چشمگیری دارد، این به معنای آن است که قیمت محصول با دست به دست شدن میان دلالان افزایش یافته است.
نیمی از واحدهای استاندارد در حوزه مصالح ساختمانی است
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / استانی-اجتماعی / استاندارد / واحدهای تولیدی / ‌‌مصالح ساختمانی / تجهیزات شهربازی‌ها
نیمی از واحدهای استاندارد در حوزه مصالح ساختمانی است
مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: 50 درصد واحدهای تولیدی استاندارد در استان اردبیل در حوزه مصالح ساختمانی و تولید محصولات متنوع در این بخش است.
چالش هزاران واحد خالی در منطقه ۲۲
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / بافت‌ فرسوده / منطقه ۲۲ / منطقه ۵ / همشهری محله / برج / شهردار / مسکن - مصالح ساختمانی / پایتخت
چالش هزاران واحد خالی در منطقه ۲۲
حوالی سال ۱۳۶۵ بود که جدیدترین منطقه پایتخت در محدوده غرب تهران کم‌کم در حال شکل گرفتن بود. نخستین ساکنانش ابتدا در کنار روددره «کن» ساکن شدند. تا سال ۱۳۷۸ پس از تصویب طرح تفصیلی، فعالیت مدیریت شهری منطقه ۲۲ آغاز شد.
کشف ۲۰۰ میلیارد تومان تخلف از انبارهای مصالح ساختمانی
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / ایران / بسیج / تعزیرات / کشف / تخلفات
کشف ۲۰۰ میلیارد تومان تخلف از انبارهای مصالح ساختمانی
ایلنا: سرپرست معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران در مورد بازرسی از انبارهای مصالح ساختمانی تصریح کرد:‌ 75 درصد انبارها در شهر ری هستند که با بازرسی‌ از انبارها…
مسکن ملی با افزایش قیمت مصالح ساختمانی به مشکل خورد/ مشکلات مسکن مهر را در مسکن ملی برطرف کردیم
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مسکن ملی با افزایش قیمت مصالح ساختمانی به مشکل خورد/ مشکلات مسکن مهر را در مسکن ملی برطرف کردیم
طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در مسکن ملی تلاش شد تا برخی مشکلات مسکن مهر برطرف شود گفت: مشکلات مسکن مهر را در مسکن ملی برطرف کردیم اما این روزها با گرانی مصالح ساختمانی و آهن روند ساخت تا حدودی با مشکل مواجه شده است.
نوسان قیمت مصالح ساختمانی عمده مشکل مناطق زلزله زده میانه و سراب
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
نوسان قیمت مصالح ساختمانی عمده مشکل مناطق زلزله زده میانه و سراب
تبریز- مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: عمده مشکل در روند بازسازی مناطق زلزله زده نوسان قیمت مصالح ساختمانی است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
ساخت و ساز مسکونی متری چند؟!
سازندگان مسکن معتقدند با توجه به افزایش لحظه‌ای مصالح در ماه‌های اخیر، هزینه ساخت با افزایش چشمگیری مواجه شده و بسیاری از پیش‌فروش‫کنندگان آپارتمان، اکنون در حاشیه زیان قرار گرفته‌اند.سازندگان مسکن معتقدند با توجه به افزایش لحظه‌ای مصالح ساختمانی در ماه‌های اخیر، هزینه ساخت و ساز قابل پیش بینی نیست و بسیاری از سازندگانی که مدت‌ها قبل اقدام به پیش‌فروش کرده‌اند، اکنون در حاشیه زیان قرار گرفته‌اند.به گزارش مهر، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در ۱۰ تیرماه امسال در پاسخ به نامه ۲۱ خرداد ماه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، هزینه احداث هر مترمربع واحد مسکونی را اعلام کرد که در آن قیمت‌ها برای واحدهای مصرفی (یک تا دو طبقه) متری ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و برای واحدهای نسبتاً لوکس (۱۶ طبقه …
رانت‌های عجیب در بازار سیمان/ نوسان قیمت سیمان به دلیل نبود بارنامه است
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
رانت‌های عجیب در بازار سیمان/ نوسان قیمت سیمان به دلیل نبود بارنامه است
یزد- بحری، رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی استان یزد، گفت: صادر نشدن بارنامه سیمان، مهمترین عامل در بی‌ثباتی قیمت سیمان بوده و همین موضوع موجب نوسان قیمت سیمان شده است.
تورم زیر پوست خانه‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
تورم زیر پوست خانه‌ها
آوین آزادی ـ روزنامه‌نگار زهر خبر گرانی مصالح بیش از هرکسی انگار به جان مستأجران می‌ریزد. زمزمه‌های گران‌شدن نهاده‌های ساختمانی از تابستان97 شروع شد. از همان زمان تقریبا قیمت خانه در هر فصل، گران‌تر از فصل قبل شد و این روند تا پاییز همین امسال ادامه داشت. روندی که اگرچه مبدا آن آغاز دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران بود اما با سوء‌مدیریت، افزایش نرخ سوخت، افزایش قیمت مصالح و در نهایت شیوع ویروس کرونا تشدید شد. مصالح ساختمانی اما به‌عنوان ملزومات تولید مسکن، تأثیر زیادی بر قیمت نهایی و تمام‌شده …
قیمت مصالح ساختمانی 140 درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۷/۲۶
قیمت مصالح ساختمانی 140 درصد افزایش یافت
یک کارشناس مسکن با بیان اینکه طی ۹ ماه گذشته هزینه مصالح ساختمانی تا پایان مرحله اسکلت ۱۴۰ درصد افزایش یافته است گفت: به اعتقاد من قیمت هر متر مربع مسکن ملی بیش از ۲.۷ میلیون تومان خواهد بود.
نوسان مصالح چه تاثیری بر قیمت مسکن ملی می‌گذارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / مسکن ملی / مسکن
نوسان مصالح چه تاثیری بر قیمت مسکن ملی می‌گذارد؟
یک کارشناس مسکن با بیان اینکه طی ۹ ماه گذشته هزینه مصالح ساختمانی تا پایان مرحله اسکلت ۱۴۰ درصد افزایش یافته است گفت: به اعتقاد من قیمت هر متر مربع مسکن ملی بیش از ۲.۷ میلیون تومان خواهد بود.
ببینید | بازی با مرگ هنگام تخریب ساختمان
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / مرگ / مصالح ساختمانی
ببینید | بازی با مرگ هنگام تخریب ساختمان
ویدئویی از فردی که جان خود را در کف دست گذاشته برای تخریب یک ساختمان قدیمی. منبع: حادثه نیوز
کاهش قیمت تمام شده مسکن تنها راه خانه دار شدن
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / مسکن / اجاره‌بهاء / کارگران / ساخت و ساز / ‌‌مصالح ساختمانی / اجاره به شرط تملیک / وام مسکن / اشتغال / تامین اجتماعی / انبوه‌سازان
کاهش قیمت تمام شده مسکن تنها راه خانه دار شدن
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران معتقد است تنها راه برای خانه دار کردن اقشار کم درآمد به ویژه کارگران، ساخت مسکن ارزان با قیمت تمام شده کمتر است و سیاستگذاری ها در بخش مسکن باید به سمت کاهش قیمت تمام شده برود.
صادرات ۶۲۰ میلیون دلاری تجهیزات ساختمانی به آفریقا طی سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / مصالح ساختمانی / سازمان توسعه تجارت ایران / فرزاد پیلتن / آفریقا / صادرات غیرنفتی
صادرات ۶۲۰ میلیون دلاری تجهیزات ساختمانی به آفریقا طی سال ۹۸
یک مقام مسئول با بیان اینکه بازار آفریقا ظرفیت خوبی برای صادرات تجهیزات و لوازم ساختمانی است، گفت: پارسال ۶۲۰ میلیون دلار صادرات لوازم ساختمانی به آفریقا داشتیم.
چرا گاهی چوب‌بستنی و دسته‌بیل وارد می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / واردات کالاهای غیر ضروری / واردات
چرا گاهی چوب‌بستنی و دسته‌بیل وارد می‌شود؟
اختصاص ۲۰۰ هزار دلار برای واردات خلال دندان در سال گذشته در حالی خبرساز شده که نوسانات ارزی تأثیر خود را بر تمام نیازهای خانواده‌های ایرانی گذاشته و از لبنیات و لوازم خانگی تا مصالح ساختمانی و تلفن همراه را با افزایش قیمت مواجه کرده است.
یک متر ساختمان برای اراکی‌ها چقدر تمام می شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / استانی-اقتصادی / مسکن / ‌‌مصالح ساختمانی
یک متر ساختمان برای اراکی‌ها چقدر تمام می شود؟
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک گفت: در حال حاضر هزینه ساخت هر متر بنا در اراک بین سه تا چهار میلیون تومان است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
6 کشوری که کاهش قیمت مسکن داشته‌اند
[شهروند] گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در سطح تهران نشان می‌دهد که قیمت مسکن در پایان شهریور در مقایسه با ماه قبل ۵.۱ درصد و در مقایسه با ماه مشابه سال قبل حدود ۹۲ درصد افزایش داشته است. بر این اساس میانگین هر مترمربع آپارتمان در تهران تا سطح ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بالا آمد. در سایر شهرهای کشور نیز شاهد این افزایش متأثر از تورم و دلال‌بازی بوده‌ایم. اما در سایر کشورهای جهان چه خبر است؟ بررسی بانک جهانی از وضعیت بازار مسکن در ۵۷ کشور جهان نشان می‌دهد که رشد قیمت‌ها به بالاترین سطح خود از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ رسیده است که به عقیده این بانک بازتاب‌دهنده هراس سرمایه‌گذاران از شرایط کرونایی موجود و کاهش فعالیت‌های ساخت‌وساز واحد‌های …
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
برگزاری میز توسعه صادرات مصالح ساختمانی به آفریقا
مدیرکل دفتر عربی و آفریقای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری میز کالا-منطقه‌ای، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به کشورهای آفریقایی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن با بیان این خبر افزود: در چارچوب برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران جهت معرفی بازارهای جدید صادراتی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان و با توجه به نیازهای کشورهای آفریقایی و پتانسیل‌های صادرات محصولات مذکور به کشورهای آفریقایی، مقرر است میز کالا- منطقه‌ای بررسی راهکارهای توسعه صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به کشورهای آفریقایی روز دوشنبه ۲۱ مهرماه و با حضور سفیرهای کشورهای کنیا، کنگو، کینشازا و غنا در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شود.
کشورهای آفریقایی مقصد مصالح ساختمانی و لوازم خانگی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / سازمان توسعه تجارت ایران / هند / فرانسه / قاره آفریقا / ایتالیا / اسپانیا / ترکیه
کشورهای آفریقایی مقصد مصالح ساختمانی و لوازم خانگی
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: میز کالا- منطقه‌ای، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به کشورهای آفریقایی برگزار می‌شود.
ساز و کار خانه دار شدن کارگران و کارمندان
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / مسکن / ساخت و ساز / بانک رفاه کارگران / مسکن مهر، تعاونی‌های مسکن / کارگران / کارمندان / ‌‌مصالح ساختمانی / تامین اجتماعی / اجاره به شرط تملیک
ساز و کار خانه دار شدن کارگران و کارمندان
یک کارشناس حوزه کار احیای تعاونی های مسکن کارگری و کارمندی را بهترین ساز و کار برای خانه دار شدن دانست و گفت: اگر زمین رایگان در اختیار تعاونی ها قرار گیرد مسکن با قیمت تمام شده پایین تری ساخته و به کارگران و کارمندان واگذار می شود.
نمایش نماهای ساختمانی منتخب پایتخت در بوستان گفتگو
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / منطقه ۶ / شهرداری / مسکن - مصالح ساختمانی / تهران
نمایش نماهای ساختمانی منتخب پایتخت در بوستان گفتگو
برخی مناطق تهران نماهای ساختمانی برتر محدوده خود را به لحاظ طرح‌ها و مصالح استفاده شده، از ۶ تا ۸ آبان ماه در نمایشگاه نما در بوستان گفتگو عرضه می‌کنند.
ورشکستگی 40 درصد از معادن مصالح ساختمانی/ کسی که به خانه نساختن افتخار می‌کند پاسخ بخش خصوصی را می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / آرش الله‌وردی / عضو مجمع تولیدکنندگان شن / ماسه و مصالح ساختمانی ایران / رکود صنعت ساخت و &
ورشکستگی 40 درصد از معادن مصالح ساختمانی/ کسی که به خانه نساختن افتخار می‌کند پاسخ بخش خصوصی را می‌دهد؟
عضو مجمع تولیدکنندگان شن، ماسه و مصالح ساختمانی ایران گفت: رکود شکل گرفته به سبب توقف تولید انبوه مسکن منجر به بروز آسیب‌های گسترده‌ای در صنایع تامین کننده مصالح ساختمانی به وجود آورده است و بسیاری از این واحدهای تولید به سبب رکود سنگین، ورشکست شده‌‌اند.
شیشه هوشمند چیست و از کجا بخریم؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
شیشه هوشمند چیست و از کجا بخریم؟
امروزه شیشه به عنوان یکی از مصالح ساختمانی متنوع و پر کاربرد در فضاهای اداری، خانه ها و ویلاها استفاده می شود و باعث ایجاد خلاقیت های معماری و طراحی داخلی شده است.
پیش بینی خرید مسکن در ایران
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
پیش بینی خرید مسکن در ایران
سازندگان می گویند که بعضی مصالح ساختمانی از سال گذشته تا کنون رشد بیش از ۲۰۰ درصد داشته که تاثیر خود را بر قیمت تمام شده ساختمان و به تبع آن طرح اقدام ملی مسکن خواهد گذاشت.
قیمت تمام شده مسکن به رکود ساخت و ساز منجر می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / بازار مسکن
قیمت تمام شده مسکن به رکود ساخت و ساز منجر می‌شود؟
سازندگان می گویند که بعضی مصالح ساختمانی از سال گذشته تا کنون رشد بیش از ۲۰۰ درصد داشته که تاثیر خود را بر قیمت تمام شده ساختمان و به تبع آن طرح اقدام ملی مسکن خواهد گذاشت.
اطلاعاتی در مورد واش بتن رابین کف پوش
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / بتن / مصالح ساختمانی / کسب و کار
اطلاعاتی در مورد واش بتن رابین کف پوش
واش بتن ها نوعی از کفپوش ها هستند که مصارف و موارد استفاده متعددی دارند. از جمله موارد استفاده این نوع از کفپوش می توان به استفاده در پشت بام ها، محوطه سازی، پارکینگ و پیاده رو اشاره کرد.
پرکاربردترین نانوساختارهای ایرانی حوزه ساخت‌وساز کدام‌ها است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / ستاد ویژه توسعه فناوری نانو / نانوتکنولوژی / مصالح ساختمانی
پرکاربردترین نانوساختارهای ایرانی حوزه ساخت‌وساز کدام‌ها است؟
تهران- ایرنا - بررسی بانک محصولات پایگاه استت‌نانو و پایش محصولات ایرانی مندرج در این بانک، مشخص کرده است که نیترید تیتانیم، دی‌اکسیدسیلیکون و اکسید روی پرکاربردترین نانوساختارهای محصولات ایرانی حوزه ساختمان هستند.
قفل زنجیر نابسامانی بازار مسکن در دست دلالان
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / استانی-اقتصادی / مسکن / ‌‌مصالح ساختمانی / دلار / راه و راهداری / دلالان
قفل زنجیر نابسامانی بازار مسکن در دست دلالان
برخی کارشناسان انگشت اتهام گرانی مسکن را به سمت افزایش نابسامانی بازار مصالح ساختمانی نشانه می‌روند اما گویا مشکلات این بخش، زنجیره‌ای با صداها دلیل و علت در کنار نوسانات بازار ارز است که باز هم بافنده‌ی آن دلالان هستند.
پلمپ ۵ واحد تولید مصالح و تعطیلی ۵ کوره آجرپزی در فارس
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / استانی-اجتماعی / تعزیرات حکومتی فارس / اداره کل استاندارد فارس / مصالح ساختمانی غیراستاندارد / کوره آجرپزی
پلمپ ۵ واحد تولید مصالح و تعطیلی ۵ کوره آجرپزی در فارس
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از پلمپ ۵ واحد تولید مصالح ساختمانی و تعطیلی ۵ کوره آجرپزی غیراستاندارد در این استان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
قانون را رعایت کنیم
هر کسی در زندگی‌اش اولویت‌هایی دارد که ذهنش بیشتر از همه موضوعات، درگیر آنهاست. این درگیری ذهنی اما قابل تغییر است. مثلا برای یک قناد، به خاطر شغلی که دارد، مهم‌ترین موضوعاتی که ذهنش را اشغال می‌کند (اگر حادثه خاصی پیش نیاید)، مربوط به شغل اوست. اینکه قیمت آرد شیرینی‌پزی و شکر و تخم‌مرغ چقدر است و مثلا قیمت سوخت مصرفی و مالیات مغازه در هر سال چقدر خواهد شد و بر این اساس قیمت هر کیلو شیرینی را چقدر محاسبه کند که هم سود مطلوبی به دست بیاورد و هم به واسطه انتخاب قیمت برای محصول تمام شده، مشتریان خود را از دست ندهد و در بازار رقابت با همکاران خود، از دور خارج نشود. حال فرض کنید بنابر ضروریاتی این قناد شغلش را تغییر دهد و مثلا به هر علتی، وارد بازار مسکن شود و به ساخت …
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: بهترین مکانیسم برای ساماندهی مسکن چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / بورس تهران / بورس کالا / بورس
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: بهترین مکانیسم برای ساماندهی مسکن چیست؟
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: ما به بورس کالا اعتقاد داریم و باید بتوانیم با رشد عرضه محصولات حوزه ساختمانی، زمینه تعادل قیمت مصالح ساختمانی را فراهم کنیم؛ چراکه بورس کالا بهترین مکانیسم و روش برای ساماندهی حوزه مسکن است.
اختلاف ۲۰۰ درصدی قیمت فولاد و سیمان از کارخانه تا بازار/ افزایش ۲۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / سیمان / قیمت فولاد / رئیس کمیسیون عمران مجلس
اختلاف ۲۰۰ درصدی قیمت فولاد و سیمان از کارخانه تا بازار/ افزایش ۲۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی
اقتصادنیوز : رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی قیمت فولاد وسیمان طی یکسال اخیر،گفت: این در حالی است که قیمت فروش این محصولات در بازار ۲۲۰ درصد افزایش یافته است.
گرانی مصالح عامل کُندی ساخت‌وسازها در حسین‌آباد کالپوش استان سمنان
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانی-شهرستانها / روستای حسین آباد کالپوش میامی / رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش میامی / سمنان / میامی / منطقه کالپوش
گرانی مصالح عامل کُندی ساخت‌وسازها در حسین‌آباد کالپوش استان سمنان
 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان از مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت مصالح ساختمانی، به‌عنوان تنها عامل کُندی ساخت‌و.ساز در این روستای رانش‌دیده استان سمنان نام برد و وعده‌داد: با تلاش مسوولان در ساخت‌وسازها و ایجاد زیرساخت‌های در شهرک جدید تسریع بیشتری صورت گیرد.
گمرک ایلام:  ۱۸۳ میلیون دلار کالا از مرز مهران به کشور عراق صادر شده
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
گمرک ایلام: ۱۸۳ میلیون دلار کالا از مرز مهران به کشور عراق صادر شده
مدیرکل گمرکات استان ایلام، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۲۹ هزار تن کالا به ارزش ۱۸۳ میلیون دلار از مرز مهران به کشور عراق صادر شده است. مدیرکل گمرک ایلام، اظهار کرد: مهم‌ترین اقلام صادراتی شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره‌بار، محصولات پلاستیکی، محصولات صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
با مردم
  تحریم و دلار چرا روی کالای داخلی اثر دارد بعد از سال‌ها توانستیم مجوز ساخت‌وساز در ملک کلنگی خود را بگیریم و از بخت بد ما میلگرد کیلویی 14هزارتومان شده است. از افزایش قیمت سایر مصالح ساختمانی چیزی نمی‌گویم فقط سؤال این است که سنگ و آهن داخلی است و در ایران تولید می‌شود چرا قیمت دلار و تحریم باید روی آن اثر کند؟ اردوان از شیروان      دوچرخه با تسهیلات به شهروندان بدهند دوچرخه‌های ارزان با تسهیلات در اختیار مردم کلانشهرها به‌خصوص تهران قرار گیرد که هم در راستای سیاست‌های توسعه حمل‌ونقل پاک است …
تقی‌پور: چرا صنایع و نهادهای کشاورزی ترخیص نمی‌شوند/قیمت فولاد 3/5 برابر شده!
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / قانون اساسی / مواد غذایی / رئیس‌جمهور / افزایش قیمت
تقی‌پور: چرا صنایع و نهادهای کشاورزی ترخیص نمی‌شوند/قیمت فولاد 3/5 برابر شده!
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آقای روحانی گرانی‌های لحظه‌ای بیداد می‌کند سری به بازار بزنید. از مرغ، تخم‌مرغ، مواد غذایی تا مایحتاج روزانه گرفته تا خودرو، فولاد مصالح ساختمانی افزایش قیمت داشته است. چرا صنایع و نهادهای کشاورزی ترخیص نمی‌شوند.
حمایت دولت از طرح مسکن اقدام ملی به کاهش قیمت آن کمک می کند
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / طرح اقدام ملی مسکن / وزارت راه و شهرسازی / لارستان / فارس / بازار مسکن
حمایت دولت از طرح مسکن اقدام ملی به کاهش قیمت آن کمک می کند
شیراز- ایرنا- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس درباره حمایت‌های دولت از این طرح گفت: حذف قیمت زمین در تولید مسکن کمک شایانی به این طرح کرده است؛ افزون بر این تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با بهره ۱۸ درصد که امیدواریم به ۱۲ درصد کاهش یابد از دیگر اقدامات دولت به شمار می‌رود، همچنین حذف واسطه‌های مصالح ساختمانی و خرید مستقیم از تولیدکننده به انبوه‌ساز از اقدامات مطلوب دولت در طرح اقدام ملی مسکن است.
نمودار معاملات مسکن در آینده چگونه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / استانی-اقتصادی / مسکن / معاملات مسکن / قیمت مسکن / ‌‌مصالح ساختمانی / مشاورین املاک
نمودار معاملات مسکن در آینده چگونه خواهد بود؟
رئیس انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی گفت: این‌که افزایش قیمت مسکن تا چه زمان ادامه پیدا خواهد کرد، مشخص نیست، زیرا قیمت دلار همچنان در حال افزایش است اما یقینا در آینده با کاهش قدرت خرید مردم مواجه خواهیم شد، در نتیجه نمودار معاملات مسکن به شکل توقف و پس از آن خطی پیش‌بینی می‌شود.
گرانی مصالح ساختمانی ساخت خانه برای رانش‌دیدگان کالپوشی را غیرممکن کرده است
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / استانی-شهرستانها / روستای حسین آباد کالپوش میامی / رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش میامی / استان سمنان
گرانی مصالح ساختمانی ساخت خانه برای رانش‌دیدگان کالپوشی را غیرممکن کرده است
دهیار روستای رانش‌دیده حسین آباد کالپوش با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یکی دو سال اخیر گفت: این گرانی و افزایش قیمت‌ها، ساخت خانه‌های جدید را برای کالپوشی‌ها غیرممکن کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
نقاط قوت و ضعف طرح جهش تولید و تامین مسکن از نگاه یک عضو کمیسیون عمران
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اکنون تنها نقد وارد به طرح جهش تولید و تامین مسکن به تامین منابع صندوق ملی مسکن که در این طرح دیده شده بازمی‌گردد و قرار است که کمیسیون عمران این موضوع را مجددا بررسی کند.به گزارش ایسنا، اقبال شاکری با اشاره به نقاط قوت و ضعف طرح جهش تولید و ساماندهی بازار مسکن بیان کرد: تامین زمین ارزان‌قیمت، ارائه‌ی تسهیلات ارزان، تسهیل در صدور مجوزها با ساماندهی سازوکارهای اداری از طریق نظامات مربوط به نظام مهندسی شهرداری‌ها و سازمان مالیاتی و همچنین تخصیص تسهیلات به افراد فاقد مسکن از جمله موارد مثبتی است که در این طرح دیده شده است. فراهم کردن بستر مناسب با در نظر گرفتن تسهیلات ارزان‌قیمت در کلانشهرها و تامین زمین ارزان‌قیمت و رایگان و مصالح ساختمانی با …
تلاش برای ارزان سازی مسکن با استفاده از روش‌های رانتی؟! / وزارت صمت: مخالفیم
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / میلگرد / بورس کالا / محمود محمودزاده / مهدی صادقی نیارکی / مصالح ساختمانی / طرح ملی مسکن
تلاش برای ارزان سازی مسکن با استفاده از روش‌های رانتی؟! / وزارت صمت: مخالفیم
در حالی که وزارت صنعت با عرضه فولاد و قیر خارج از ساز و کار بورس کالا مخالف است، وزیر راه و شهرسازی می گوید توانسته دستور رئیس جمهور برای انجام این کار را کسب کند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / قیمت مصالح ساختمانی / کمیسیون عمران مجلس
دولت توان نظارت بر بنگاه‌های تولیدی را ندارد/ افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی
محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه در چند ماه اخیر شاهد افزایش بی‌رویه قیمت مصالح ساختمانی در بازار هستیم، گفت: متاسفانه امروز این افزایش قیمت‌ها بر قیمت مسکن و اجاره بها تاثیر سو گذاشته است.
چشم قزوینی‌ها به مُسکن مَسکن ملی است
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
چشم قزوینی‌ها به مُسکن مَسکن ملی است
قزوین- در حالی که شیوع بیماری کرونا، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و در نهایت تورم بی سابقه قیمت مسکن در استان فشار زیادی را روی اقشار ضعیف و متوسط ایجاد کرده است چشم قزوینی ها به مُسکنی قوی به نام مسکن ملی است.
گرانی میلگرد به‌دلیل افزایش هزینه تولید
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
گرانی میلگرد به‌دلیل افزایش هزینه تولید
رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران درخصوص علت افزایش قیمت میلگرد در بازار اظهار کرد: مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت کالا در کشور، رشد قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید است که میلگرد و دیگر مصالح ساختمانی فلزی نیز از این فرآیند مستثنی نیستند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •