جمعه, ۲۵ مهر, ۱۳۹۹ / 16 October, 2020
معاملات بورسی
بازار فرابورس فردا هم اختلال دارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / بازار سرمایه / بازار فرابورس / معاملات بورسی
بازار فرابورس فردا هم اختلال دارد؟
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس گفت: سامانه معاملات قادر به پیش بینی شرایط و روند بازار سرمایه نیست که اختلال این سامانه را به مثبت بودن یا منفی بودن این بازار گره بزنیم. امیدواریم این مشکل تا فردا برطرف شود؛ اما ممکن است این مشکل فردا هم ادامه داشته باشد. نوشته بازار فرابورس فردا هم اختلال دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حجم معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / بازار سرمایه / صندوق‌های سرمایه‌گذاری / معاملات بورسی
حجم معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه چقدر است؟
مدیر تحقیق و توسعه بورس تهران گفت: تنها پنج درصد معاملات از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حال انجام است. نوشته حجم معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کاهش معاملات در بورس دو استان خراسان رضوی و شمالی
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / استانی-اقتصادی / بورس / معاملات بورسی
کاهش معاملات در بورس دو استان خراسان رضوی و شمالی
مدیر بورس اوراق بهادار استان‌های خراسان رضوی و شمالی از کاهش معاملات بازار سرمایه در استان‌های خراسان رضوی و شمالی خبر داد.
چرا نوسانگیری روزانه ممنوع شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / بازار سرمایه / مدیرعامل بورس تهران / معاملات بورسی
چرا نوسانگیری روزانه ممنوع شد؟
مدیرعامل بورس تهران با اشاره به تصمیم جدید مبنی بر عدم امکان فروش سهام خریداری شده در یک روز گفت: این تصمیم که تا زمان اطلاع بعدی ادامه خواهد داشت، خواسته فعالان بازار مبنی بر کنترل شرایط غیرعادی و مصوبه نهاد ناظر بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری واقعی بوده و چندان هم پیچیده نیست. نوشته چرا نوسانگیری روزانه ممنوع شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معاملات الگوریتمی ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / بازار سرمایه / خرید و فروش سهام / معاملات بورسی
معاملات الگوریتمی ممنوع شد
سازمان بورس اوراق بهادار معاملات الگوریتمی را ممنوع اعلام کرد. نوشته معاملات الگوریتمی ممنوع شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تازه واردها مستقیم وارد معاملات بورسی نشوند
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / استانی-اقتصادی / بورس / بازار سرمایه / اقتصاد / سهام عدالت
تازه واردها مستقیم وارد معاملات بورسی نشوند
یک کارشناس‌ارشد اقتصاد افراد تازه وارد نباید مستقیم وارد معاملات بورسی شوند، توضیح داد: این افراد باید از صندوق‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنند که در این صندوق‌ها مدیر صندوق اطلاعات کافی و لازم را از بازار سرمایه دارد.
شرکت سرمایه‌گذاری همدان با نماد «وسهمدا» وارد بورس شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
شرکت سرمایه‌گذاری همدان با نماد «وسهمدا» وارد بورس شد
همدان - محمودی؛ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی همدان گفت: شرکت سرمایه‌گذاری استان همدان با سرمایه ۱۱ هزار و ۴۵۱ میلیارد تومان و با نماد «وسهمدا» وارد معاملات بورسی شد.
دولت سیاستگذاری کند؛ دخالت مستقیم با این نقدینگی اثری ندارد/ ۹۹ درصد معاملات بورسی فایده ای برای تولید ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / رشد نقدینگی / تحلیل بازار ارز / بازار سرمایه
دولت سیاستگذاری کند؛ دخالت مستقیم با این نقدینگی اثری ندارد/ ۹۹ درصد معاملات بورسی فایده ای برای تولید ندارد
کارشناسان و نمایندگان مجلس می گویند؛ دولت به جای دخالت مستقیم در بازار باید با برنامه ریزی درست نقدینگی سیل آسا را مهار کند چرا که بازارها با دخالت دولتها به ثبات نمی رسند و روز به روز شاهد نوسان قیمت ها در همه بازارها خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
سه راه حل برای رفع اختلالات هسته معاملات بورس
سناریوی دو قسمتی شدن ساعت معاملات بورسی از روز 27 مردادماه به منظور جلوگیری از اختلالات هسته اجرا شد؛ راه حلی که عمر آن فقط دو روز بود و یک کارشناس بازار سرمایه که بر موقتی بودن این راه حل تاکید دارد، معتقد است که معماری هسته معاملات باید تغییر کند.
دارندگان سهام عدالت بخوانند
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
دارندگان سهام عدالت بخوانند
امروز مطالبی همچون قیمت دلار و یورو پنجشنبه 30 مردادماه 99، پیش فروش مسکن در بورس کالا، بازگشت ساعت معاملات بورسی به روال سابق، ریزش بورس‌ها در قاره سبز؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
بازگشت ساعت معاملات بورسی به روال سابق
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
بازگشت ساعت معاملات بورسی به روال سابق
ساعت معاملات بورسی که هفته گذشته با هدف جلوگیری از ایجاد اختلال در هسته دو قسمتی شده بود و تا ساعت ۱۵:۱۵ ادامه داشت، از شنبه دوباره به روال عادی بازمی‌گردد.
معاملات بورس دو زمانه می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / آینده بورس / ارزش معاملات بورسی / بورس / معاملات بورس تهران
معاملات بورس دو زمانه می‌شود
مدیرعامل بورس تهران گفت:برای کاهش فشار بر روی هسته معاملاتی بدین گونه است که از هفته آینده سهام صنایع مختلف در دو زمان ۸:۳۰ تا ۱۱ و ۱۱ تا ۱۳ هر روز کاری معامله خواهند شد. نوشته معاملات بورس دو زمانه می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اولین خبر امروز درباره شیفت‌بندی معاملات بورسی / نمادهای تازه‌وارد کی معامله می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / آریا / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیزد / رافزا / زمان انجام معاملات / وپویا
اولین خبر امروز درباره شیفت‌بندی معاملات بورسی / نمادهای تازه‌وارد کی معامله می‌شوند؟
معاملات در آریا، پیزد، وپویا و رافزا تا اطلاع بعدی صرفا از ساعت ۱۲ و ۳۵ دقیقه تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه به صورت حراج پیوسته بدون مرحله پیش‌گشایش برگزار خواهد شد. نوشته اولین خبر امروز درباره شیفت‌بندی معاملات بورسی / نمادهای تازه‌وارد کی معامله می‌شوند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تحلیل بازار داخلی طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / بازار طلا و سکه
تحلیل بازار داخلی طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت
به گفته یکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، در طول یک هفته اخیر علاوه براینکه همچون روال سابق، قیمت سکه و طلای داخلی متاثر از افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت اونس جهانی روندی صعودی داشته است، بازگشایی مجدد معاملات بورسی سکه نیز بر قیمتها تاثیرگذار بوده است.
سکه بورسی ارزانتر از بازار آزاد | معاملات بورسی سکه دیگر جذاب نیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
سکه بورسی ارزانتر از بازار آزاد | معاملات بورسی سکه دیگر جذاب نیست؟
قیمت سکه در بورس کالا حدود ۱۰۰ هزار تومان ارزانتر از بازار آزاد شده است.
دلایل کاهش حباب سکه در هفته اخیر
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
دلایل کاهش حباب سکه در هفته اخیر
به گفته نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، علیرغم اینکه در یک هفته اخیر قیمت سکه و طلا در بازار داخلی روند صعودی داشته و افزایش قیمت‌ها رقم خورده است اما به دلیل توقف معاملات بورسی سکه، حباب سکه کاهش یافت.
سکه و طلا صعودی بود، اما با کاهش حباب
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / بازار سکه و ارز
سکه و طلا صعودی بود، اما با کاهش حباب
به گفته نایب رییس اتحادیه طلا وجواهر تهران، علیرغم اینکه در یک هفته اخیر قیمت سکه و طلا در بازار داخلی روند صعودی داشته و افزایش قیمت‌ها رقم خورده است اما به دلیل توقف معاملات بورسی سکه، حباب سکه کاهش یافت.
سقوط بازار نفت و دردسر بازار سهام
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
سقوط بازار نفت و دردسر بازار سهام
تهران- ایرنا- بازار نفت آمریکا به بدترین وضعیت ۲۱ سال اخیر خود سقوط کرده، همین ماجرا، معاملات بورسی جهان را نیز متاثر کرده است.
ثروتمندترین فرد اروپا امروز ۱۱ میلیارد دلار پولدارتر شد!
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / بورس اروپا / وارت بافت / برنادر آرنو
ثروتمندترین فرد اروپا امروز ۱۱ میلیارد دلار پولدارتر شد!
وارن بافت، چهارمین فرد ثروتمند جهان برنده اصلی جهش شاخص های بورسی در آمریکا بود و ۶.۵ میلیارد دلار به ثروت خود افزود. آمانسیو اورتگا، دومین فرد ثروتمند اروپا و مالک برند زارا نیز در آخرین دور از معاملات بورسی موفق شد تا در یک روز ۵.۹ میلیارد دلار به ثروتش اضافه کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
پیدا و پنهان مالیات‌ستانی از معاملات بورسی
رقم 291میلیارد تومان، به رغم ارزش 320 میلیارد دلاری بورس تهران؛
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / بورس / معاملات بورسی / شاخص کل / صنعت خودرو
روند معاملات بورس در هفته پایانی دی ماه
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۵ دی ماه) به عدد ۳۹۹ هزار و ۴۴۵ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۱۳ درصد رشد داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / بورس / برگزاری دوره آموزشی / سامانه معاملات بورس
آموزش بورس در مجموعه خانه سرمایه؛ ‌ تلفیق علم و عمل به شکل‌هایی نوین و لذت‌بخش
بازار بورس، بستری فوق‌العاده برای سرمایه‌گذاری سالم و کلان است. کمک گرفتن از دوره‌های آموزشی تخصصی بورس، شما را با مفاهیمی آشنا می‌کند که در فعالیت‌ها و معاملات بورسی به آنها نیاز دارید.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اینترنت / علی صحرایی / ششمین نمایشگاه بانک، بیمه و بورس / بورس
راهکار مدیرعامل بورس برای معاملات در زمان اختلال اینترنت
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: در شرایط فعلی که اینترنت با اختلال مواجه است، مردم برای انجام معاملات بورسی به کارگزاری مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱
موج هیجان در سهام خودرویی
آخرین جلسه معاملاتی هفته با رشد 08/ 1درصدی شاخص کل بورس همراه بود. به این ترتیب با قرارگیری در سطح 299هزار و 931 واحد، فاصله نماگر اصلی بازار تا مرز حساس 300 هزار به 70 واحد رسیده است. ثبات رو به صعود بازارهای جهانی، راه را برای نقدینگی پرقدرت باز کرد تا شاخص را به پای مرز روانی برساند. این نقدینگی همچنان گروه‌های کوچک‌تر بازار را هدف قرار داده است. تا آن‌جا که بیش از 13 درصد ارزش کل معاملات بورسی به نمادهای خودرویی‌ اختصاص یافت و شاخص این صنعت مسیر رشد حداکثری را ادامه داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / قیمت دلار / سهام / بورس
متغیر‌های افت دلار کدامند؟
اولین روز کاری شهریور ماه با ادامه واگرایی مسیر بازار‌های ارز و سهام دنبال شد. دلار در بازار آزاد با افت ملایم به ۱۱ هزار و ۵۶۰ تومان رسید و شاخص کل بورس با جهش نزدیک به ۳ هزار و ۹۰۰ واحدی سریال رکوردشکنی‌های خود را ادامه داد. نبود تقاضا و عرضه متناسب بازارساز، عوامل عمده افت نسبی نرخ دلار در دادوستد‌های ابتدایی روز بودند و در سوی مقابل تقاضای هیجانی در معاملات بورسی رشد یک‌دست و عمومی قیمت سهام را رقم زد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / بورس تهران / بازار سهام / معاملات بورسی
رکوردشکنی‌های پیاپی در بورس تهران
روز دوشنبه شاخص کل بورس تهران با جهش ۷۵/ ۰ درصدی به مرز کانال جدید ۲۶۳ هزار واحدی رسید. رشد دماسنج اصلی بازار سهام در حالی بود که نماگر هموزن با تاثیر یکسان نماد‌ها باز هم رکوردشکنی کرد و با رشد ۶۵/ ۱ درصدی توانست بازدهی ۱۱۴ درصدی از ابتدای سال را به ثبت برساند. در همین راستا ارزش معاملات خرد سه روز ابتدایی هفته، نشان از عطش بالای معامله‌گران برای خرید سهام دارد، به‌طوری‌که روزانه بیش از هزار میلیارد تومان معامله در بورس تهران صورت گرفته است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / مالیات / مالیات بر ارزش افزوده / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار
معاملات بورسی از مالیات بر عایدی سرمایه معاف شدند
سنا نوشت: به پیشنهاد نهاد ناظر بازار سرمایه و با موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاملات بازار سهام از دایره مالیات بر عایدی سرمایه خارج شد
۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / بورس / فرابورس / کد معاملات بورسی / نقدينگي
ارزش معاملات بورسی ۶ برابر شد/ بورس می‌تواند سپر تورم باشد
مدیر عامل بورس تهران از افزایش ۳۸۵ درصدی صدور کد معاملاتی جدید در…
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
ارزش معاملات بورس در آذربایجان غربی به 1000میلیارد ریال رسید
ارومیه - ایرنا - مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه طی فروردین سال جاری بیش از 585 میلیون و 664 هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت های بورسی و فرا بورسی معامله شد، گفت: ارزش معاملات بورسی طی این مدت در استان به بیش از یک هزار میلیارد ریال رسید.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
انتخاب یک کارگزاری بورس، ویژگی‌ها و خدمات
برای کسانی که قصد ورود به بورس را دارند یا در حال حاضر جزو فعالان بازار سرمایه هستند، همواره یکی از دغدغه‌ها انتخاب یک کارگزاری برای معاملات بورسی، است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
خیز بورس برای قله تاریخی
شاخص کل بورس روز گذشته با رشد 1832 واحدی توانست بالاتر از سطح 190 هزار واحدی قرار بگیرد و فاصله خود را با سقف تاریخی به حدود پنج هزار واحد برساند. به این ترتیب نماگر کل بازار برای رکوردشکنی‌ دوباره صعودی 5/2 درصدی را نیاز دارد. جریان قدرتمند نقدینگی در روزهای اخیر منجر به بی‌اعتنایی به نگرانی‌های غیراقتصادی شده است. بررسی روند معاملات بورسی حاکی از آن است که تمرکز بازیگران همچنان بر بنیان‌های سودآوری و پتانسیل رشد درآمد شرکت‌ها قرار دارد و تنش‌های سیاسی تغییر محسوسی را در بستر معاملات در پی نداشته است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
پول‌های جدید در راه بورس
شاخص سهام با صعود روز گذشته، وارد محدوده 188 هزار واحدی شد و به این ترتیب نسبت به کف قبلی خود در اواخر بهمن، 32 کانال‌شکنی را به ثبت رسانده است. در ادبیات مالی این میزان رشد 20 درصدی به معنای ورود به رونق رسمی (بازار گاوی) است. همزمان ارزش معاملات سهام به بیشترین سطح از آبان 97 رسیده است که ورود پول‌های تازه به بورس را نوید می‌دهد. پیش از این نیز، مشارکت بالای سهامداران حقیقی در معاملات بورسی گزارش شده بود که تاکید می‌کند سرمایه‌گذاران جدید از این بازار استقبال کرده‌اند. وضعیت مناسب بازار جهانی در شرایط کنونی و همچنین حفظ سطوح فعلی نرخ دلار در بازار ارز از جمله دلایل بنیادی حمایت‌کننده از بورس است. در سوی دیگر، جاماندگی سهام از رشد تورمی سایر بازارها در سال گذشته پتانسیل پنهانی برای تداوم مسیر …
۱۳۹۸/۰۱/۰۵
حدود 205 میلیون سهم در بورس آذربایجان غربی معامله شد
ارومیه - ایرنا - مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه طی اسفندماه سال گذشته بیش از 204 میلیون و 993 هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت های بورسی و فرا بورسی معامله شد، گفت: ارزش معاملات بورسی طی این مدت در استان به بیش از 859 میلیارد ریال رسید.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اطلاعات گسترده و دسترسی آسان ضرورت توسعه معاملات الگوریتمی است/ برای انجام این نوع معاملات، باید یک پایگاه داده در اختیار عموم قرار داده شود
مدیر عامل فرابورس با بیان اینکه معاملات الگوریتمی یکی از مهم‌ترین روش های داد و ستد در بازار‌های سرمایه دنیا است، گفت: حجم گسترده‌ای از معاملات بورسی در جهان با این روش انجام می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
بورس کالای ایران در مسیر رشد قرار دارد
اقتصادنیوز: خطیبى گفت: امروزه قیمت بسیاری از محصولات استراتژیک از طریق معاملات بورسی به سراسر دنیا مخابره می‌شود که این روند مزایای فراوانی را برای کشور‌های دارای بورس مرجع دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •