یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
معاملات مسکن
معاملات خانه در پایتخت جان گرفت؛ رونق بازار در محلات غربی
ارانیکو / ۴ ساعت قبل / اقتصادی
معاملات خانه در پایتخت جان گرفت؛ رونق بازار در محلات غربی
روند معاملات مسکن در شهر تهران در دی ماه نسبت به ماه گذشته رشد ۱۲ درصدی داشته است.
الف / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
معاملات مسکن ۲ رقمی شد
بر اساس جدیدترین آمار مربوط به بازار مسکن که دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی منتشر کرد، در دی ماه امسال ۱۰ هزار و ۸۶۲ فقره معامله مسکن به ثبت رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل (دی ۹۷) که تعداد معاملات مسکن ۶ هزار و ۸۶۵ فقره بود، رشد ۳۶.۷ درصدی را نشان می‌دهد.
  بازار مسکن  معاملات مسکن
قمار سفته‌بازها در بازار ملک
ارانیکو / ۱۴ ساعت قبل / اقتصادی
قمار سفته‌بازها در بازار ملک
معاملات خرید مسکن در تهران ماه گذشته ۱۳ درصد نسبت به آذر افزایش پیدا کرد و تعداد آپارتمان‌های فروخته شده به مرز ۱۰ هزار واحد نزدیک شد. این رشد فروش روی سطح قیمت مسکن تاثیر افزایشی داشت؛ به‌طوری‌که متوسط قیمت در همین فاصله رشد ۳ درصد را تجربه کرد. هر چند خریدهای مصرفی شب عید شروع شده، اما تحقیقات میدانی، عامل مشترک رشد معاملات و قیمت مسکن را بازگشت سفته‌بازها معرفی می‌کند. این نوع معاملات ملک با توجه به دوره پساجهش، پرریسک ارزیابی می‌شود.
رونق غیرتورمی بازار مسکن آغاز شده است؟
ایسنا / ۱۵ ساعت قبل / اقتصادی
رونق غیرتورمی بازار مسکن آغاز شده است؟
پس از رکود مقطعی در تابستان سال جاری بازار مسکن تقریبا به رونق رسیده و این در حالی است که شوک افزایش قیمت بنزین در این بازار محو شده است؛ ظاهرا همه چیز برای رونق غیرتورمی بخش مسکن مهیاست.
  مسکن  بازار مسکن  قیمت مسکن  معاملات مسکن  تهران
روزنامه تعادل / ۲۲ ساعت قبل / اقتصادی
ایرانشهر
مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی در دی‌ماه امسال متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲گانه تهران در مقایسه با آذرماه ۹۸ حدود ۳ درصد و تعداد معاملات ۱۳.۲درصد افزایش یافته است.
  ایران  دی ماه  قیمت مسکن  وزارت راه و شهرسازی  هواپیما
آخرین وضعیت معاملات در تهران / بازار مسکن به سرعت‌گیر رسید
انتخاب / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
آخرین وضعیت معاملات در تهران / بازار مسکن به سرعت‌گیر رسید
جدیدترین گزارش ارایه شده از بازار مسکن شهر تهران، افزایش ۳ درصدی قیمت را نشان می‌دهد اما از سرعت رشد آن به طور محسوسی کاسته شده است.
تورم دی‌ماه مسکن از تورم عمومی جلو زد/گرانترین بازار مسکن ۱۰ سال
مهر / ۳۲ ساعت قبل / اقتصادی
تورم دی‌ماه مسکن از تورم عمومی جلو زد/گرانترین بازار مسکن ۱۰ سال
تورم نقطه به نقطه در حالی طی دی ماه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶.۳ درصد تعیین شده که رشد قیمت مسکن در بازه زمانی مقایسه‌ای، بیش از ۲۹.۵ درصد بوده است.
  بازار مسکن  معاملات مسکن  قیمت مسکن  دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن
افزایش ۳درصدی قیمت مسکن در دی۹۸
الف / ۳۳ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش ۳درصدی قیمت مسکن در دی۹۸
مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی، در دی ماه امسال متوسط قیمت مسکن مناطق ۲۲گانه تهران در مقایسه با آذرماه ۹۸ حدود ۳ درصد و معاملات ۱۳.۲ درصد افزایش یافته است.
  آخرین قیمت مسکن  افزایش قیمت مسکن  بازار مسکن
کاهش 50 درصدی معاملات مسکن نسبت به سال گذشته
ایسنا / ۳۷ ساعت قبل / اقتصادی
کاهش 50 درصدی معاملات مسکن نسبت به سال گذشته
رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک مشهد گفت: آمار معاملات مسکن در پاییز و زمستان امسال کاهش بسیار محسوسی داشته که این کاهش تا 50 درصد نسبت به سال قبل بوده است.
  استانی-اقتصادی  بازار مسکن  معاملات مسکن
بازار خانه‌های خوش‌فروش در تهران
رویداد 24 / ۳ روز قبل / اقتصادی
بازار خانه‌های خوش‌فروش در تهران
خانه‌های ۴۰ تا ۶۰ متر مربع که به جز مناطق ۱ تا ۳ از پراکندگی نسبتا مناسبی در دیگر نقاط تهران برخوردار است، از نظر تعداد معاملات و رشد قیمت در رده دوم قرار دارند.
  مسکن  معاملات مسکن  سن زیربنا  نرخ رشد معاملات مسکن
کوچ تورم ملکی به لوکس‌ها
فرارو / ۳ روز قبل / اقتصادی
کوچ تورم ملکی به لوکس‌ها
محدوده تردد خانه‌اولی‌ها در بازار معاملات مسکن از تسلط سفته‌باز‌ها خارج شد. تحقیقات میدانی و اطلاعات آماری از بازار املاک پایتخت نشان می‌دهد هیجان معاملاتی و قیمتی در گروه آپارتمان‌های ریز و کوچک‌متراژ فروکش کرده است. آرامش نسبی در بازار واحد‌های کمتر از ۸۰ مترمربع از دو عامل نشأت می‌گیرد. خروج سفته‌باز‌ها از این قسمت بازار و همچنین تمرکز خانه‌اولی‌ها بر واحد‌های سالخورده باعث محدودشدن دامنه رشد قیمت در این گروه متراژی شده است. در مقابل، دمای بازار لوکس‌ها بالا رفته است.
  بازار مسکن  خانه اولی ها  تورم ملک
پرش معاملات ملک به کانال 10 هزار؛ با وجود 2 هفته پرالتهاب، تعداد معاملات مسکن پایتخت 11 درصد رشد کرد
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
پرش معاملات ملک به کانال 10 هزار؛ با وجود 2 هفته پرالتهاب، تعداد معاملات مسکن پایتخت 11 درصد رشد کرد
آن‌گونه که اتحادیه مشاوران املاک تهران اعلام کرده است، طی دی ماه سال جاری، ۱۲ هزار و ۴۸ قرارداد خرید و فروش آپارتمان در پایتخت امضا شده که نسبت به ماه قبل ۱۱ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.
  پایتخت  خرید و فروش  دی ماه  رشد  مسکن
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
تکنیک مواجهه با رکود مسکن در حومه تهران
فروشنده‌های مسکن در حومه تهران به دنبال مواجهه با رکود سنگین در بازار معاملات خرید وفروش واحدهای مسکونی به یک تکنیک جدید متوسل شده‌اند. طی روزهای اخیر در برخی از آگهی‌های مربوط به خرید وفروش مسکن در بعضی مناطق و شهرهای حومه تهران،عباراتی به چشم می‌خورد که نشان‌دهنده به کارگیری یک تکنیک جدید برای دور زدن رکود از سوی واسطه‌های مسکن و فروشنده‌هایی است که سعی دارند در فضای فعلی بازار مسکن اقدام به فروش واحد یا واحدهای مسکونی مشخصی کنند. بعد از گسترش دامنه رکود معاملات مسکن از شهر تهران به نواحی حومه‌ای، هم‌اکنون سطح معاملات خرید وفروش مسکن در این شهرها نیز به شدت کاهش یافته است و تنها تعداد کمی ازفروشندگان مسکن در موعد زمانی دلخواه قادر به بازاریابی و فروش واحدهای مسکونی خود هستند.
هیاهو برای هیچ!  افزایش وام مسکن تأثیری روی قیمت‌ها می‌گذارد؟
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / اقتصادی
هیاهو برای هیچ! افزایش وام مسکن تأثیری روی قیمت‌ها می‌گذارد؟
درحالی‌که بازار مسکن در رکود غیرتورمی به سر می‌برد و متقاضیان توان مالی ورود به این بخش را ندارند، افزایش سقف وام مسکن به مرحله اجرا رسیده است. حال باید دید این افزایش وام چه تأثیری در کاهش یا افزایش معاملات ملکی خواهد گذاشت و خریداران و فروشندگان را تا چه اندازه منتفع و بازار مسکن را از حالت رکود خارج خواهد کرد؟
قیمت مسکن در محله‌های محبوب تهران | وضعیت معاملات مسکن در مناطق مختلف تهران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
قیمت مسکن در محله‌های محبوب تهران | وضعیت معاملات مسکن در مناطق مختلف تهران
دامنه قیمتی برای خرید آپارتمان کوچک متراژ در سه محدوده پرتقاضای شهر تهران ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان است.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
مـــــــرور
 پیکر قربانیان اوکراینی سقوط هواپیما وارد کی‌یف شد  شرکت ملی گاز ایران: مصرف گاز در ایران نگران‌کننده شده است  وزارت ارتباطات: قرارداد تحویل ماهواره ظفر ۱ و ۲ امضا شد   رشد قیمت مسکن متوقف شده و واسطه‌ها از کسادی معاملات در دوهفته اخیر خبر می‌دهند  رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو: اگر در بازار ارز نوسان خاصی ایجاد نشود، بازار خودرو در دوماه آخر‌سال با افزایش عرضه خودرو روزهای آرامی را سپری خواهد کرد و بازار نیز به تدریج آرام‌تر و احتمالا ارزان‌تر خواهد شد
بازار مسکن | افزایش آرامش بیشتر در قیمت ها
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
بازار مسکن | افزایش آرامش بیشتر در قیمت ها
شفقنا اقتصادی _ با فروکش کردن التهابات ناشی از تغییر قیمت بنزین و تنش‌های منطقه‌ای، رشد قیمت مسکن متوقف شده و واسطه‌ها از کسادی معاملات در دو هفته اخیر خبر می‌دهند. ایسنا نوشت:  همزمان با افت معاملات مسکن بعد از تنش‌های اخیر منطقه‌ای، رشد قیمت‌های پیشنهادی نیز متوقف شده و فعالان بازار از محو شدن […]
5 محدودیت معاملات اوراق حق تقدم وام مسکن
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
5 محدودیت معاملات اوراق حق تقدم وام مسکن
فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای، 5 محدودیت‌ معاملاتی گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن دو بانک مسکن و ملی را اعلام کرد.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
قیمت خانه در 14 منطقه تهران پایین‌تر از میانگین
بازار مسکن تهران در حالی وارد آخرین فصل از سال 98 شد که خطر شکل‌گیری موج جدیدی از رکود طولانی‌مدت را پشت سر می‌گذارد، رکودی که افزایش قیمت شکل گرفته در ماه‌های گذشته اصلی‌ترین عامل آن به شمار می‌رود. از ماه‌های ابتدایی سال 97 و همزمان با افزایش نرخ تورم و بالا رفتن قیمت ارز، بازار مسکن ایران که در بسیاری از تحولات اقتصادی سال‌های گذشته، استقلال خود را حفظ کرده بود نیز وارد فاز تغییرات قیمتی شد تا جایی که در یک دوره حدودا یک‌ساله قیمت مسکن در کلانشهرهایی مانند تهران 100 درصد افزایش یافت. به دنبال این اتفاق، فاصله میان قدرت خرید بخش قابل توجهی از جامعه با قیمت‌های موجود در بازار به شکل قابل توجهی افزایش یافت و عملا میزان تاثیر‌گذاری تسهیلات …
شروط تداوم رونق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
شروط تداوم رونق
بازدهی قابل توجه بازار سرمایه در سال‌جاری آن را در کانون توجه سرمایه‌گذاران قرار داده است. در حالی که رکود سنگینی بر بازارهای موازی شامل ارز، طلا، مسکن و کالاهای بادوام سایه افکنده و افراد حاضر در آنها با بازدهی اندک همراه با نقدشوندگی پایین مواجهند، مزیت‌های نسبی بازار سرمایه موجب حرکت نقدینگی به سمت آن شده است. افزایش سطح فعالیت بازیگران قدیمی بازار در کنار ورود موج قدرتمند نقدینگی جدید در ماه‌های سپری شده از سال 98 عامل افزایش ارزش معاملات روزانه به ارقام بی‌سابقه و فتح پیاپی قله‌های جدید در ارزش بازار شرکت‌های بازار سرمایه است. البته باید توجه داشت که عملکرد مناسب بازار سرمایه درماه‌های اخیر عمدتا در پیروی از یک الگوی تاریخی و وقوع فاز حرکتی بازار سرمایه با تاخیر زمانی نسبت به بازارهای رقیب …
اولین سیگنال بازار مسکن در زمستان | پیش‌بینی رونق غیرتورمی در سه ماهه آخر سال
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
اولین سیگنال بازار مسکن در زمستان | پیش‌بینی رونق غیرتورمی در سه ماهه آخر سال
آمار ارایه شده از اولین روزهای زمستان، رشد ۱۷ درصدی قراردادهای خرید و فروش ملک نسبت به ماه پایانی پاییز را نشان می‌دهد. این در حالی است که تحت تاثیر تنش‌های اخیر، بازار برای حدود یک هفته تقریبا متوقف بود اما حجم معاملات قبل از ۱۳ و بعد از ۱۸ دی ماه به اندازه‌ای بوده که به رشد قراردادها در حالت کلی نسبت به آذرماه منجر شده است.
وام مخصوص املاک سالمند!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
وام مخصوص املاک سالمند!
برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند ارتباط خریداران مصرفی مسکن با خانه‌های بالای یک میلیارد تومان در هفته‌های آتی بسیار کاهش خواهد یافت و عمده معاملات در محدوده قیمتی ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان انجام خواهد شد. البته همواره دهک‌های پردرآمد متقاضی خانه‌های میلیاردی نیز در بازار حضور دارند اما میزان حضور آنها در شرایط رکودی کنونی کمرنگ خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود حجم معاملات مسکن در ماه‌های منتهی به شب عید به شکل سنتی با قدری افزایش نسبت به‌حال حاضر نیز روبه‌رو شود.
  وام مسکن  خرید مسکن
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
گام‌های بعدی بازار مسکن
آمارهای رسمی از وضعیت بازار مسکن در ایستگاه پایانی فصل پاییز نشان می‌دهد: این بازار به لحاظ حجم معاملات و نوسانات قیمتی مسیر متفاوتی از دو ماه ابتدایی فصل پاییز را طی کرده است؛ به‌طوری‌که تازه‌ترین گزارش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن در آخرین ماه پاییز حاکی از رشد ۱۴۶ درصدی حجم معاملات مسکن در مقایسه با آبان امسال است.
ساخت‌و‌ساز در بافت فرسوده
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
ساخت‌و‌ساز در بافت فرسوده
همواره ارتباط تنگاتنگی میان نوسازی بافت‌های فرسوده و نوسازی مسکن و کارکردهای این بخش وجود دارد. وجود واحدهای مسکونی متراکم، نامناسب و فرسوده در محله‌های قدیمی شهرها، اختلاف عرضه و تقاضای مسکن را تشدید می‌کند. مسکن بخش مهمی از سه‌گانه ساکن، مسکن و سرانه‌های محله محسوب می‌شود. در این بین مسکن نقش مهمی در نوسازی بافت‌های فرسوده در محله‌های قدیمی دارد. چرا که در حال حاضر رویکرد غالب در نوسازی بافت‌های فرسوده، نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده است. نوسازی مسکن به‌عنوان پیشتاز و محرک در فرآیند نوسازی، در موضوع بافت‌های فرسوده مهم است. پس از رفع نیازهای مسکن، افراد به فضاهای عمومی (طبق نظریه هابرماس) به‌عنوان مکان‌های فراغتی، نیاز پیدا می‌کنند. در این بین توانمند کردن ساکنان هم اهمیت می‌یابد. بنابراین …
محرک‌های کلیدی کدامند؟
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
محرک‌های کلیدی کدامند؟
بازار مسکن در ماه پایانی فصل پاییز، تحولات متفاوت و شگفتی‌سازی را نسبت به دوماه ابتدایی فصل پاییز تجربه کرد. در این ماه، بازار مسکن از دو جهت، یعنی حجم معاملات و نوسانات قیمتی با تغییرات قابل‌توجهی مواجه شد.
نرخ رشد ماهانه ۸.۵ درصدی قیمت مسکن
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
نرخ رشد ماهانه ۸.۵ درصدی قیمت مسکن
میانگین قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی در شهر تهران طی آذرماه با رشد قابل ملاحظه ۸.۵ درصدی به رقم ۱۳.۵ میلیون تومان رسیده است که بالاترین قیمت مسکن در شهر تهران طی همه ادوار تاریخی است.
  قیمت مسکن  قیمت مسکن در تهران  معاملات مسکن  تولید ناخالص داخلی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
بازار مسکن گیج زد!
متعاملین در بازار مسکن شهر تهران در میان انبوه قیمت‌های نجومی از یک طرف و معدود فایل‌های زیر قیمت از طرف دیگر دچار سردرگمی شده‌اند و به نظر می‌رسد وضعیت کنونی شباهت زیادی به اوضاع بلاتکلیف ماه‌های اسفند و اردیبهشت دارد.به گزارش ایسنا، بانک مرکزی میانگین رشد ماهیانه قیمت مسکن در شهر تهران را ۸.۵ درصد و در منطقه یک معادل ۳۴ درصد اعلام کرد. طبق اعلام این بانک قیمت آپارتمان در منطقه یک با رشد عجیب و غریب هشت میلیون تومانی به یکباره از متری ۲۳ میلیون تومان در آبان‏ماه به متری ۳۱ میلیون تومان در آذرماه رسیده که تعجب کارشناسان را در پی داشت. البته مطابق این آمار، قیمت به طور کلی در شهر تهران طی یک ماه گذشته ۸.۵ درصد و معاملات ۱۳۷ درصد بالا رفته که اگرچه رقم قابل توجهی است، اما با توجه به تغییر نرخ …
افزایش قیمت‌ها‌ و افت کیفیت مصالح ساخت مسکن
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
افزایش قیمت‌ها‌ و افت کیفیت مصالح ساخت مسکن
رشد قیمت و تشدید رکود حاکم بر بازار مسکن در حالی است که کارشناسان از افت کیفیت واحدهای مسکونی به‌دلیل گرانی مصالح ساختمانی خبر می‌دهند. به گزارش همشهری، تازه‌ترین آمارهای رسمی از رشد نسبی معاملات و تثبیت مسکن در فصل زمستان نسبت به بهارامسال حکایت دارد اما فعالان صنفی از تداوم دوره رکود غیرتورمی بازار مسکن تا تابستان سال آینده خبر می‌دهند. رئیس انجمن مهندسی سازه ایران با بیان اینکه رشد قیمت مصالح ساختمانی طی 2 سال گذشته منجر به استفاده از مصالح ساختمانی درجه پایین از سوی برخی سازنده‌ها شده است، گفت: …
مناسب‌ترین نواحی بازار مسکن برای خانه‌اولی‌ها | آپارتمان ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیونی کجا پیدا کنیم؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
مناسب‌ترین نواحی بازار مسکن برای خانه‌اولی‌ها | آپارتمان ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیونی کجا پیدا کنیم؟
صرف ‌نظر از حدود ۱۰ روز اخیر که بازار مسکن تحت تاثیر شوک حوادث این ایام دچار سکته معاملاتی شده و روزهای کم‌کاری را سپری کرده است، از اوایل آذر تا اواسط دی‌ماه حضور نسبتا پررنگ‌تر خانه‌اولی‌ها در مقایسه با چند ماه اوج رکود رقم خورد. حضور این بخش از تقاضای مصرفی در بازار سبب شد حجم معاملات ثبت‌شده در آذر نسبت به ماه‌های قبل از آن بیش از دو برابر شود.
تداوم رشد قیمت واحدهای مسکونی لوکس در پایتخت
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
تداوم رشد قیمت واحدهای مسکونی لوکس در پایتخت
ارزش ریالی معاملات بازار مسکن طی آذرماه سالجاری نسبت به ماه قبل و آذرماه سال گذشته به ترتیب 165.9 درصد و 82.4 درصد رشد…
  بزرگراه  پایتخت  رشد  قیمت مسکن  مسکن
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
شهروندان روانه حومه شدند
یک استارت‌آپ فعال در بخش مسکن از بررسی‌های تحلیلی و قیمتی املاک از طریق جمع‌آوری و انتشار اگهی‌ها در این بخش خبر داد. مهران داودی، مدیرعامل «ملک رادار» در نشستی با حضور اصحاب رسانه ضمن بیان مطلب فوق گفت: این مجموعه ماهانه هزاران آگهی جدید منتشره را از همه وندورهای مطرح انتشار آگهی در مناطق تهران، البرز و خراسان جمع‌آوری کرده که منجر به جمع‌آوری و انتشار حجم زیادی آگهی در سه سال اخیر شده است. وی بر این باور است که جمع‌آوری دیتابیس یاد شده این امکان را در اختیار مجموعه قرار داده تا بتواند تحلیل‌های مختلفی از بازار مسکن ارائه دهد. مدیرعامل ملک رادار با اشاره به تحقیقات میدانی صورت گرفته در زمینه نرخ رشد قیمت مسکن یادآور شد: بر اساس گزارش‌ها همزمان با موج گرانی ملک در کشور به ویژه در تهران در بهار …
تلاش دلالان برای رونق دادن کاذب به بازار مسکن
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۱۹ / اقتصادی
تلاش دلالان برای رونق دادن کاذب به بازار مسکن
برخی دلال‌های پای‌کار هنوز در حال دمیدن در تنور جو بازار مسکن هستند و برای این‌که نشان دهند بازار رونق دارد هر از گاهی خریدهایی بین خودشان انجام می‌دهند؛ معاملات آذرماه از این دسته بود. یکی هم پیدا بشود به آقایان بگوید لطفاً برای منافع خودتان هم که شده به بازار مسکن جو قیمتی ندهید تا شاید بازار کم‌کم از خواب بیدار شود، سریعا پاسخ می‌دهند که بعد از رشد قیمت ارز، نرخ همه‌ی کالاها بالا رفته و مسکن هم باید گران شود؛ فاقد هر نوع استراتژی اقتصادی است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
تحرک جدید برای شب عید مسکن
واسطه‌های بازار مسکن با شروع تحرکات تازه بازاریابی به استقبال بازار شب عید معاملات مسکن رفتند. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد در‌حالی‌که شب عید بازار مسکن امسال حدود دو ماه زودتر از سال‌های گذشته آغاز شده است و افزایش حجم معاملات مسکن در آذرماه نیز این موضوع را تایید می‌کند، واسطه‌های ملکی تحرکات تازه‌ای را به منظور ثبت عملکرد بهتر فروش برای خود در بازار شب عید مسکن آغاز کرده‌اند. آذرماه امسال، تعداد معاملات خرید مسکن که در ماه‌های قبل از آن به کمتر از3 تا 4 هزار فقره کاهش یافته بود و بازار در شرایط ابررکود معاملاتی مسکن قرار داشت، به میزان محسوسی افزایش یافت. این در حالی است که پیش از این نیز برخی واسطه‌ها وفعالان بازار مسکن از حضور زودهنگام متقاضیان خرید مسکن در بازار مسکن برای انجام …
رشد اجاره بها در تهران متناسب با افزایش بهای مسکن نیست /انتقال معاملات مسکن به حومه پایتخت
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
رشد اجاره بها در تهران متناسب با افزایش بهای مسکن نیست /انتقال معاملات مسکن به حومه پایتخت
یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه در برخی از مناطق تهران از جمله شمال شهر تهران اجاره بها به اندازه رشد قیمت مسکن افزایش نیافته است ، گفت:در بررسی‌های صورت گرفته از آگهی‌های مسکن به این نتیجه رسیدیم که در حومه شهر تهران و کرج این آگهی‌های رشد داشته است.
معاملات مسکن در زمستان از رونق بیشتری نسبت به پاییز برخوردار است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
معاملات مسکن در زمستان از رونق بیشتری نسبت به پاییز برخوردار است
یک تحلیلگر بازار مسکن گفت: تحلیل روند معاملات و آگهی های خرید و فروش حتی در فضای مجازی بازار مسکن در کلانشهرها نشان می دهد، این بازار در زمستان از رونق بیشتری نسبت به پاییز برخوردار شود.
  مسکن  معاملات مسکن  بانک مرکزی ایران
گرانی، معاملات مسکن را به حاشیه شهرها کشاند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
گرانی، معاملات مسکن را به حاشیه شهرها کشاند
کارشناس مسکن از افزایش معاملات مسکن در حاشیه شهرها به دلیل گرانی و کاهش قدرت خرید مردم خبر داد.
انتقال معاملات مسکن به حومه شهر تهران/ رونق مسکن در زمستان بیش از پاییز خواهد بود
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
انتقال معاملات مسکن به حومه شهر تهران/ رونق مسکن در زمستان بیش از پاییز خواهد بود
یک کارشناس و تحلیلگر بازار آنلاین مسکن با بیان اینکه نرخ اجاره بهای مسکن در شمال تهران کمتر از قیمت مسکن رشد داشته گفت: نشانه‌های بازار مسکن نشان می‌دهد که معاملات مسکن در حومه شهرها افزایش داشته است.
راه‌اندازی تهاتر مصالح ساختمانی در بورس کالا
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
راه‌اندازی تهاتر مصالح ساختمانی در بورس کالا
مدیرعامل بورس کالا از انجام اولین معاملات مناقصات بورس کالا برای تهاتر محصولات مورد نیاز ساخت مسکن خبر داد و گفت: مذاکرات اولیه‌ بین بورس کالا و وزارت مسکن برای راه‌اندازی بازار تهاتر پروژه‌های مسکن صورت گرفته است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
بازار اجاره‌بها گزینه اجباری برای دهک‌های پایین
در حالی که متولی بخش مسکن سرگرم ثبت‌نام طرح ملی مسکن است و برنامه‌ کوتاه‌مدتی برای مهار بازار اجاره وجود ندارد، مستاجران به دنبال دریافت وام جهت تامین ودیعه مسکن اجاره‌ای هستند.به گزارش مهر، بازار اجاره مسکن در روزهای اخیر که بازار خرید و فروش مسکن در رکود به سر می‌برد، سیر صعودی در پیش گرفته و با توجه به اینکه متولی آن نیز مشخص نیست، امکان کنترل آن وجود ندارد. نتیجه اینکه به دلیل گرانی مسکن و ناتوانی دهک‌های یک تا هفت در خرید مسکن، این دهک‌ها بالاجبار باید به بازار اجاره‌بها هدایت شوند که این اتفاق سبب شده تا بر خلاف بازار خرید و فروش مسکن که دست بالا با خریدار است نه مالک، تعیین‌کننده اجاره‌بها، موجر باشد نه مستاجر.گزارش بانک مرکزی از وضعیت بازار اجاره‌بهای مسکن در آذرماه نیز اگرچه از افزایش …
نرخ بالای اجاره‌بها، مستأجران را فراری داد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
نرخ بالای اجاره‌بها، مستأجران را فراری داد
افزایش نرخ اجاره‌بها، به‌خصوص در مناطق یک تا 5 شهر تهران، یافتن مستأجر برای صاحبان خانه‌های خالی را سخت‌تر کرده است. به گزارش همشهری، رشد دلال‌بازی و سوداگری در بازار خرید و فروش و اجاره مسکن در مناطق یک تا 5 تهران علاوه بر تشدید رکود حاکم بر معاملات و رشد نسبی قیمت‌ها، به رشد نرخ اجاره‌بها و افزایش تعداد خانه‌های خالی در فصل جدید اجاره تبدیل خواهد شد. رشد دلال‌بازی در بازار مسکن منطقه یک، معدل نهایی قیمت مسکن و اجاره بها در مناطق۲۲ گانه تهران را افزایش یافته است. همچنین به‌دلیل افزایش نیافتن متناسب …
افزایش قیمت مسکن در منطقه ۱ تهران؛ بازگشت رونق یا عددسازی ذی‌نفعان
ایرنا / ۱۳۹۸-۱۰-۱۷ / اقتصادی
افزایش قیمت مسکن در منطقه ۱ تهران؛ بازگشت رونق یا عددسازی ذی‌نفعان
آمارهای بانک مرکزی که بر مبنای داده‌های سامانه ثبت املاک و مستغلات ارائه شده، نشان می‌دهد نرخ رشد معاملات مسکن طی ماه آذر دو برابر شده است. بر اساس این آمارها همچنین متوسط رشد قیمت در شهر تهران هشت درصد و در منطقه یک تهران ۳۲ درصد بوده است. کارشناسان در درست بودن این آمار تردید زیادی دارند؛ موضوعی که پیگیری خبرنگار ایرناپلاس از املاک منطقه یک هم آن را تشدید می‌کند.
پیش‌بینی وضعیت قیمت مسکن در سال ۹۹
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
پیش‌بینی وضعیت قیمت مسکن در سال ۹۹
رئیس اتحادیه املاک پیش‌بینی کرد در ۶ ماه اول سال آتی میزان معاملات مسکن رشد محسوس نخواهد داشت و قیمت‌ها تقریبا ثابت می‌مانند.
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
ورود صعودی ملک به بازار زمستانی
بازار کشوری ملک به شکل صعودی وارد معاملات زمستانی شد. داده‌های مربوط به معاملات مسکن در کل کشور نشان می‌دهد حجم خرید‌ها در آذر نسبت به آبان دو برابر شد و بعد از ۴ ماه، میزان فروش واحدهای مسکونی در شهرها، پنج رقمی شد.
  بازار مسکن  قیمت آپارتمان
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
کاهش معاملات مسکن در تهران/ جدول قیمت آپارتمانهای زیر سه سال ساخت
دنیای اقتصاد نوشت: بازار مسکن در روزهای اخیر دچار نوعی سردرگمی بوده است. در این میان سردرگمی فروشنده‌ها در نوع قیمت‌گذاری آنها برای املاک عرضه شده در بازار، به مراتب مشهودتر است. در حالی که گروهی از فروشندگان در این بازار پس از مشاهده رشد نزدیک ۷ درصدی قیمت مسکن در آذرماه، زمان ورود به بازار را مناسب ارزیابی کرده و آپارتمان‌های خود را نزد بنگاه‌های ملکی فایل کردند، اما در روزهای اخیر میزان مراجعه برای بازدید این آپارتمان‌ها به اذعان واسطه‌ها نزدیک صفر بوده و بر خلاف انتظار فروشنده‌ها، افزایش دمای معاملات در آذر ماه، ظاهرا مقطعی و موقتی بوده است.
  قیمت مسکن  بازار مسکن تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
قیمت مسکن دیگر به این زودی‌ها بالا نمی‌رود
یک کارشناس بازار مسکن گفت: بعد از تغییر قیمت بنزین، خریدهای سفته‌بازانه طی یک ماه اخیر منجر به افزایش معاملات شد اما بازار در شرایط طبیعی که متقاضیان واقعی بتوانند خرید کنند قرار ندارد و قیمت‌ها نیز به این زودی‌ها بالا نخواهد رفت.به گزارش ایسنا، محمد عدالت‌خواه اظهار کرد: وقتی که قیمت بنزین تغییر کرد، تصور بر این بود که قیمت همه چیز تغییر خواهد کرد ولی به هر حال تغییر قیمت بنزین روی برخی از کالاها و بازارها از جمله بازار ارز و مسکن مطابق اعلام بانک مرکزی تاثیر گذاشت؛ هرچند معتقدم معاملات به شکل مصرفی انجام نمی‌شود و خرید و فروش‌ها توسط سفته‌بازان و سرمایه‌گذاران است. مالکانی که فکر می‌کنند ارزش پول آنها پایین آمده قیمت‌های پیشنهادی را بالا بردند و برخی واسطه‌ها هم اقدام به خرید کردند. معاملات …
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
آخرین پیش بینی‌ها از قیمت مسکن
یک کارشناس بازار مسکن گفت: بعد از تغییر قیمت بنزین، خرید‌های سفته‌بازانه طی یک ماه اخیر منجر به افزایش معاملات شد، اما بازار در شرایط طبیعی که متقاضیان واقعی بتوانند خرید کنند قرار ندارد و قیمت‌ها نیز به این زودی‌ها بالا نخواهد رفت.
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
بازار مسکن | قیمت ها فعلا در ثبات
شفقنا اقتصادی _ یک کارشناس بازار مسکن گفت: بعد از تغییر قیمت بنزین، خریدهای سفته‌بازانه طی یک ماه اخیر منجر به افزایش معاملات شد اما بازار در شرایط طبیعی قرار ندارد و قیمت‌ها نیز به این زودی‌ها بالا نخواهد رفت. ایسنا نوشت: محمد عدالت‌خواه در گفت‌وگویی اظهار کرد: وقتی که قیمت بنزین تغییر کرد تصور […]
بازار مسکن مناسب دلالان نیست | ظرفیت افزایش قیمت وجود ندارد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
بازار مسکن مناسب دلالان نیست | ظرفیت افزایش قیمت وجود ندارد
کارنامه ۹ ماهه بازار مسکن شهر تهران حد میانگین قیمت را ۱۲ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان در هر متر مربع نشان می‌دهد و تلاش سفته‌بازان برای بالا بردن قیمت در مقاطع ماهانه به شکل افت شدید معاملات بروز کرده است.
بازار مسکن | نتیجه تدبیر، کاهش ۵۰ درصدی معاملات و رشد ۷۰ درصدی قیمت
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
بازار مسکن | نتیجه تدبیر، کاهش ۵۰ درصدی معاملات و رشد ۷۰ درصدی قیمت
شفقنا اقتصادی _ بازار مسکن در ۹ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۷۰ درصدی قیمت و افت ۵۰ درصدی تعداد معاملات روبه‌رو بوده است. مهر نوشت: طی ماه‌های فروردین تا آذر ماه امسال ۵۰ هزار و ۲۴۷ فقره معامله مسکن به ثبت رسید که نسبت…