شنبه, ۴ بهمن, ۱۳۹۹ / 23 January, 2021
معاملات مسکن
آخرین قیمت مسکن در تهران/ شوش متری 15 میلیون تومان
۲ روز قبل
آخرین قیمت مسکن در تهران/ شوش متری 15 میلیون تومان
اقتصادآنلاین نوشت: با بررسی آمار سامانه اطلاعات بازار املاک ایران در می‌یابیم معاملات مسکن طی دی ماه سال جاری کاهش شدیدی داشت و طی این یک ماه در تهران کمتر از ۵۰۰معامله انجام شد؛ قیمت مسکن نیز برای واحدها نسبت به ماه قبل روندی کاهشی را نشان می‌دهد؛ طی دی ماه در بسیاری از محله‌ها هیچ معامله‌ای ثبت نشده است.
مسکن رکود دارد اما بورس ندارد
۴ روز قبل / مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / تهران
مسکن رکود دارد اما بورس ندارد
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه بازار سرمایه همانند مسکن تابع رکود نیست و بر اساس شرایط تجارت و سرمایه گذاری، بالا و پایین می شود گفت: بعید است پس از انتخابات ریاست جمهوری تغییر محسوسی در حوزه معاملات و قیمت مسکن رخ دهد و افت ۱ تا ۲ درصد نرخها به معنای کاهش قیمت ملک نیست بلکه به معنای کاهش تقاضا است.
اسم رمز حباب‌بازان ملکی
۴ روز قبل / حباب باز ملکی / قیمت مسکن
اسم رمز حباب‌بازان ملکی
حباب‌بازان ملکی که تنها گروه نگران از ریزش قیمت مسکن در وضعیت کنونی محسوب می‌شوند با اسم رمز «شب عید» قصد حمله به جریان تخلیه حباب قیمت را دارند. این گروه به نوعی در مقابل فاز پساجهش و تخلیه حباب قیمت ملکی خاکریز ایجاد کرده‌اند. به این شکل که در جو و فضای روانی بازار مسکن به خصوص در شبکه‌های مجازی، این‌طور القا می‌کنند که معاملات مسکن «شب عید» از یک سو با افزایش حجم مراجعه و از سوی دیگر با افزایش قیمت مواجه خواهد شد.
بازار مسکن ترکیه یکی از ۲۰ بازار اول جهان برای سرمایه‌گذاری
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / تورم / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن
بازار مسکن ترکیه یکی از ۲۰ بازار اول جهان برای سرمایه‌گذاری
اقتصاد نیوز : بررسی‌ها از آمارهای رسمی بازار مسکن ترکیه نشان می‌دهد خریداران خارجی در این بازار سهم نزدیک به ۵ درصدی از معاملات سالانه خرید آپارتمان دارند.
دلیل اصلی ریزش قیمت در بازار مسکن چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / قیمت مسکن / مسکن در تهران
دلیل اصلی ریزش قیمت در بازار مسکن چیست؟
بیست روز اول زمستان در بازار ملک به‌ «یخبندان» برای معاملات مسکن در تهران تبدیل شد. داده‌های ثبت‌شده از فروش آپارتمان در سامانه رهگیری نشان می‌دهد طی سه هفته اول دی‌ماه، حجم معاملات بیش از ۶۰ درصد نسبت به مدت‌زمان مشابه در آذر افت کرده است.
علت خیز سازنده‌ها برای دریافت مجوز ساخت مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / تورم / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن
علت خیز سازنده‌ها برای دریافت مجوز ساخت مسکن
اقتصاد نیوز : آمارهای رسمی از وضعیت ساخت‌وساز کشوری مسکن از رشد خیره‌کننده تیراژ ساخت مسکن در تابستان حکایت دارد.
بازار مسکن جان ندارد؛ جو ندهید!
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / بازگشت قیمت‌ها به آگهی‌های اینترنتی خرید و فروش خودرو / بازگشت قیمت به سایتهای فروش مسکن / ممنوعیت درج قیمت در آگهی ها
بازار مسکن جان ندارد؛ جو ندهید!
نظرات متفاوتی درباره رفع محدودیت قیمتگذاری مسکن در سایتهای اینترنتی ارایه می شود که بعضا ۱۸۰ درجه با هم فرق دارد؛ عده ای که رشد قیمت مسکن را نه تعیین قیمت در سایتها بلکه اثرات اقتصاد کلان می دانند، می گویند که سانسور نرخها بازار را از کشف قیمتهای واقعی ناتوان کرده بود. اما برخی دیگر معتقدند نرخ گذاری به ایجاد فضای رقابتی می انجامد و روند صعودی به بازار ملک می دهد. به هر ترتیب به نظر می رسد بخش مسکن در برهه ای حساس قرار گرفته و با توجه به رشد ۳۶۷ درصدی قیمت طی سه سال گذشته، بازار دیگر تحمل قیمتهای حباب گونه را ندارد.
کد معاملاتی پیش نیاز «سیما ۷۲۴»؛ ثبت معاملات مسکن به نفع مردم است
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کد معاملاتی پیش نیاز «سیما ۷۲۴»؛ ثبت معاملات مسکن به نفع مردم است
یزد- سامانه یکپارچه معاملات املاک موسوم به «سیما ۷۲۴» که برای نخستین بار در یزد اجرا شده، هنوز آنگونه که باید و شاید معرفی نشده است، یکی از موانع برقراری ارتباط مردم با این سامانه بی‌اعتمادی و نگاه بدبینانه جامعه در مورد ارتباط این سامانه با مالیات است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
آخرین حلقه رونق بازار مسکن را از بین نبرید!
خشایار باقرپور*- چندی است انگشت اتهام گرانی قیمت مسکن به‌ سوی آخرین حلقه متصل به خریدار، یعنی مشاوران املاک نشانه رفته است. این عمل را اگر نخواهیم فرار روبه‌جلو بنامیم، قطعاً قربانی کردن صنفی بی‌گناه و برآمده از دل جامعه، برای تبرئه و پوشش گذاشتن روی کم‌کاری و سوء مدیریت‌های بازار مسکن است.برای اینکه توجه نهادهای قانون‌گذار و مجری را به جایگاه این صنف که یکی از بازیگران اصلی و ساده‌تر بگوییم آخرین حلقه‌ای که امکان، تخصص و انگیزه برای رقم زدن معاملات مسکن و زنده نگاه‌داشتن این بازار را دارد جلب کنم، لازم است چند نکته را با شفافیت بیان کنم.چندی پیش ناگهان هجمه‌ای علیه این صنف به راه افتاد مبنی بر اینکه متهم اصلی افزایش قیمت رهن و اجاره و یا قیمت ملک، مشاوران املاک هستند. آن‌هم برای افزایش رقم کمیسیون …
کدخوانی از آینده بازار مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن / رکورد / کاهش قیمت
کدخوانی از آینده بازار مسکن
روز گذشته درحالی گزارش مربوط به واقعیت بازار معاملات مسکن در شهر تهران در آذر منتشر شد که اطلاعات ارائه شده در این گزارش برگرفته از داده‌های رسمی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد میانگین قیمت مسکن شهر تهران در ماه ابررکود معاملاتی به میزان کم سابقه و حتی بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است.
سقوط بی‌سابقه بهای آپارتمان در آذر ماه
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / تورم / قیمت مسکن / بورس / معاملات مسکن / قیمت آپارتمان
سقوط بی‌سابقه بهای آپارتمان در آذر ماه
واقعیت معاملات مسکن در آذرماه از سقوط بی‌سابقه بهای آپارتمان در این ماه خبر می‌دهد.
امیدی به کاهش قیمت مسکن نیست
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن
امیدی به کاهش قیمت مسکن نیست
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: ما به عنوان کارفرما، مخالف افزایش دستمزد نیستیم؛ در دو ماه آینده در حوزه تولید مسکن افزایش دستمزد خواهیم داشت که مجدداً تمام این افزایش قیمت‌ها اعم از افزایش قیمت دستمزد و مصالح، تاثیر خود را بر قیمت مسکن خواهد گذاشت و با توجه به این شرایط، بنده امیدی به کاهش قیمت مسکن ندارم.
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
سایه تردید بر سر معامله‌گران
در حالی‌که اخبار منتشر شده بر کاهش قیمت مسکن در بازار دلالت دارد، معامله‌گران از تغییر مسیر بازار و رکود شدید معاملات خبر می‌دهند.به گزارش خبرآنلاین، بازار مسکن ایران حالا تغییر فاز داده است هرچند برخی از گزارش‌ها به نقل از فعالان بازار مسکن و رئیس اتحادیه مشاوران املاک بر کاهش قابل توجه قیمت‌ها در بازار دلالت دارد اما نکته مهم این است که معاملات مسکن متوقف شده و فروشندگان در فاز انتظار قرار دارند . فعالان بازار مسکن می‌گویند تردید معامله‌گران به انتشار اخباری در خصوص تصمیمات مجلس برای افزایش قیمت دلار بازمی‌گردد چرا که این اتفاق سبب شده است بسیاری با استناد به افزایش احتمال رشد قیمت‌ها دست از خرید بکشند.کاهش قیمت واقعی است؟این روزها گزارش‌های متعددی در خصوص کاهش قیمت‌ها در بازار به گوش می‌رسد.بررسی‌ها …
افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت مسکن در تهران
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن
افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت مسکن در تهران
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: کاهش یک درصدی قیمت مسکن را قبول ندارم، چرا که قیمت مسکن در تهران تا ۱۵ درصد کاهش یافته است. نوشته افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت مسکن در تهران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ریزش شدید معاملات مسکن | رونق به خانه‌های کهنسال پایتخت رسید
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / قیمت مسکن و زمین
ریزش شدید معاملات مسکن | رونق به خانه‌های کهنسال پایتخت رسید
بر اساس آمارهای بانک مرکزی مدتی است سهم خانه‌های کهنسال از واحدهای فروش‌رفته افزایش داشته و این تمایل به خریدن خانه‌های قدیمی می‌تواند به دلیل کاهش واحدهای نوساز و قیمت پایین این املاک نسبت به میانگین منطقه باشد.
نحوه قیمت گذاری اوراق سلف مسکن مشخص شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / بورس کالا / مسکن / بورس / معاملات مسکن / خرید ملک
نحوه قیمت گذاری اوراق سلف مسکن مشخص شد
اقتصاد نیوز : معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران گفت: قیمت گذاری اوراق سلف مسکن بر مبنای عرضه و تقاضا انجام می شود.
چرخش بازار آتی مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن
چرخش بازار آتی مسکن
در حال‌حاضر سازندگان در یک دوراهی قرار دارند و با یک علامت سوال برای زمان پیش‌فروش ساختمان در حال ساخت خود مواجه هستند؛ به این ترتیب که ملک خود را در پایان سال ۹۹ پیش‌فروش کنند یا در سال ۱۴۰۰. اینکه کدام از این دو مقطع زمانی گزینه مطلوبی برای پیش‌فروش است، دوراهی این روز‌های پیش‌فروشندگان آپارتمان است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
ارقام لجام گسیخته ساخت و ساز
مائده امینی_روزنامه نگار قیمت مسکن در پایتخت 133درصد دیگر رشد کرده است. بررسی آمارها نشان می‌دهد که میانگین قیمت معاملات مسکن در شهر تهران در 8ماه نخست سال ۹۸ معادل ۱۲میلیون و ۶۱۷هزار تومان بوده و در 8‌ماه نخست امسال این رقم به ۲۷میلیون و ۸۲۸هزار تومان رسیده است. اما گرانی این کالای استراتژیک همواره رابطه دوطرفه‌ای با گرانی مصالح، دستمزد نیروی کار، زمین و... داشته است. بررسی‌های همشهری از گزارش‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که در حوزه مصالح ساختمانی، ورق سیاه با ضخامت بیش از 3میلی‌متر است که …
فروشندگان مسکن متری ۱۰ میلیون تخفیف می‌دهند، کسی نمی‌خرد!
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / معاملات مسکن / املاک تهران / بازار مسکن
فروشندگان مسکن متری ۱۰ میلیون تخفیف می‌دهند، کسی نمی‌خرد!
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه تعداد فروشنده‌ها چند برابر خریداران است گفت: متاسفانه در کشور ما بعضی افراد دوست دارند قیمت خودرو و خانه شان بالا برود، اما در نظر نمی‌گیرند که تورم به سود هیچکس نیست.
معرفی دو منطقه پایتخت که هیچ خریداری نداشتند / سرمای زمستانی در بازار مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
معرفی دو منطقه پایتخت که هیچ خریداری نداشتند / سرمای زمستانی در بازار مسکن
بازار مسکن در نخستین فصل زمستان سرد و بی رونق است . به نظر می آید روند ریزشی معاملات مسکن در این ماه نیز ادامه داشته باشد ،بر اساس اطلاعات سامانه ثبت اطلاعات بازار املاک ایران از ابتدای دی ماه تا ۱۲ دی تنها ۴۶۵ معامله مسکن به ثبت رسیده است .
خریدار واقعی حالا حالاها وارد بازار مسکن نمی شود
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / تهران
خریدار واقعی حالا حالاها وارد بازار مسکن نمی شود
یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه افزایش سقف وام بانکی با توجه به…
۱۳۹۹/۱۰/۱۱
سهم واحدهای کوچک‌متراژ از بازار معاملات مسکن
تازه‌ترین الگوی توزیع معاملات واحدهای مسکونی پایتخت برحسب زیربنا مشخص شد.
قیمت مسکن امروز در تهران 10 دی 99 + جدول
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / بازار مسکن / قیمت مسکن / مسکن تهران / معاملات مسکن
قیمت مسکن امروز در تهران 10 دی 99 + جدول
قیمت‌های پیشنهادی بسیاری از مالکان برای واحدهای مسکونی واقع در دو منطقه مصرفی در مرز نیمه شمالی و جنوبی پایتخت با کاهش مواجه بوده است. نوشته قیمت مسکن امروز در تهران 10 دی 99 + جدول اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تغییر رفتار بازیگران بازار مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / مسکن / رکود تورمی / بازار مسکن / اقتصاد ایران / معاملات مسکن
تغییر رفتار بازیگران بازار مسکن
علیرضا سرحدی عضو انجمن صنفی مهندسان صنعت ساختمان گفت: کاهش امنیت اقتصادی بر بازار مسکن هم تأثیر گذاشته به همین دلیل معاملات در این بازار کم شده است. با این قیمت‌ها در بازار مسکن، می‌توان گفت بسیاری از شهروندان دیگر تا مدتی امکان خرید خانه را ندارند و کاهش معاملات ادامه‌دار خواهد بود. اما باید به این نکته اشاره کنم که کاهش معاملات منجر به ارزانی نمی‌شود. شواهد نشان می‌دهد بازار مسکن وارد فاز رکود تورمی شده است.
الگوی نجات بازار مسکن از ابررکود
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن / بازار ملک
الگوی نجات بازار مسکن از ابررکود
اقتصاد نیوز : در شرایط فعلی که بازار معاملات مسکن در ابررکود معاملاتی به سر می‌برد می‌توان با استفاده از اهرم تسهیلات شرایط را از ابررکود به وضعیت بهبود نسبی تغییر داد.
ابرمتراژ‌های نجومی الهیه؛ هر متر آپارتمان در الهیه ۱۷۰ میلیون تومان
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / مسکن / آپارتمان / الهیه / قیمت مسکن / معاملات مسکن
ابرمتراژ‌های نجومی الهیه؛ هر متر آپارتمان در الهیه ۱۷۰ میلیون تومان
حداقل قیمت خرید ملک در محدوده الهیه و خیابان فرشته برابر با متری ۵۵ میلیون برای آپارتمانی با عمر ۱۵ سال است.
جدول قیمت آپارتمان در نیمه جنوبی تهران امروز ۹ دی ۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / مسکن / قیمت مسکن / آپارتمان در تهران / معاملات مسکن
جدول قیمت آپارتمان در نیمه جنوبی تهران امروز ۹ دی ۹۹
در برخی از محلات مناطق شرقی، واحد‌های مسکونی نزدیک به میانگین قیمت پایتخت، غالبا در محدوده ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان با عمر بنای ۸ تا ۱۲ سال هستند.
زیرپوست بازار مسکن تهران چه خبر است؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / بازار مسکن / رکورد / معاملات مسکن
زیرپوست بازار مسکن تهران چه خبر است؟
بازار مسکن پس از رکود تورمی ۹ ماه ابتدایی سال جاری وارد یک رکود سنگین شده و خریداران و فروشندگان که عمدتا به قصد کسب سود وارد این بازار شده اند نسبت به انجام معامله بی میل هستند، البته این بی میلی در طرف فروشنده تاثیر بیشتری بر بازار دارد.
قیمت مسکن نزولی شد
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / قیمت مسکن / مسکن
قیمت مسکن نزولی شد
دنیای‌اقتصاد نوشت: شواهد قوی از کاهش قیمت مسکن در ماه ریزش بازارها، در گزارش رسمی تحولات معاملات املاک منعکس شد. اطلاعات نهایی از جزئیات معاملات مسکن ماه آذر، از کاهش یک درصدی میانگین قیمت نسبت به آبان حکایت دارد.
خبری خوش درباره قیمت مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / تورم / قیمت مسکن / مسکن / معاملات مسکن / نرخ اجاره
خبری خوش درباره قیمت مسکن
شواهد قوی از کاهش قیمت مسکن در ماه ریزش بازارها، در گزارش رسمی تحولات معاملات املاک منعکس شد. اطلاعات نهایی از جزئیات معاملات مسکن ماه آذر، از کاهش یک درصدی میانگین قیمت نسبت به آبان حکایت دارد.
قیمت مسکن نزولی شد / وقف روند صعودی بازار ملک پس از یک سال
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن
قیمت مسکن نزولی شد / وقف روند صعودی بازار ملک پس از یک سال
دنیای‌اقتصاد نوشت: شواهد قوی از کاهش قیمت مسکن در ماه ریزش بازارها، در گزارش رسمی تحولات معاملات املاک منعکس شد. اطلاعات نهایی از جزئیات معاملات مسکن ماه آذر، از کاهش یک درصدی میانگین قیمت نسبت به آبان حکایت دارد.
کرونا  کمر معاملات ملک را شکست
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / بازی / سیاست خارجی / مرکز آمار ایران / مسکن / نوروز
کرونا کمر معاملات ملک را شکست
تعداد معاملات مسکن تهران در آذرماه برای دومین ماه متوالی بیش از 40 درصد افت کرد و قیمت اسمی هر متر مربع واحد مسکونی نیز در این ماه منفی شد
اوراق تسهیلات مسکن در آستانه سقوط به کانال ۴۰ هزار تومان/ قیمت به کف کانال ۵۰ هزارتومان رسید
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن / معاملات مسکن / اوراق مسکن / دی ماه 1399
اوراق تسهیلات مسکن در آستانه سقوط به کانال ۴۰ هزار تومان/ قیمت به کف کانال ۵۰ هزارتومان رسید
قیمت هر برگه اوراق تسهیلات مسکن در معاملات امروز به کف کانال ۵۰ هزار تومانی سقوط کرد و در آستانه بازگشت به کانال ۴۰ هزار تومانی و نرخ های فروردین امسال قرار گرفت.
تورم ماهانه مسکن بعد از ۳ سال منفی شد
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / تهران
تورم ماهانه مسکن بعد از ۳ سال منفی شد
به دنبال رسیدن معاملات مسکن به کمتر از ۲۷۰۰ فقره که بجز ماههای فروردین، دست کم در شش سال گذشته بی سابقه بوده است، نرخ رشد ماهیانه قیمت نیز برای اولین بار طی سه سال اخیر منفی شد و ۱.۱ درصد کاهش یافت.
قیمت مسکن در تهران کاهشی شد/ کمترین معاملات یک دهه اخیر در آذرماه ثبت شد
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / بانک مرکزی / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / آذر 1399
قیمت مسکن در تهران کاهشی شد/ کمترین معاملات یک دهه اخیر در آذرماه ثبت شد
متوسط قیمت مسکن در تهران در آذرماه ۲۶ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان بود که کاهش ۱.۱ درصدی نسبت به متوسط قیمت آبان ماه را نشان می‌دهد.
کسری شدید آپارتمان‌های نقلی در بازار
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
کسری شدید آپارتمان‌های نقلی در بازار
افت قابل توجه سهم «خانه‌های نقلی» از معاملات مسکن این پرسش را به‌وجود آورده که آیا قدرت خرید خانه‌اولی‌ها بهبود یافته که باعث شیفت تقاضا به گروه متراژی بالاتر شده است؟
نوشتن قانون به نفع یک جناح!/خلق ابربانک ایران/ مردم ۱۷ استان  در معرض  فقر تغذیه/قدرت نمایی وقاحت!
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / تورم / مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن / بازار ملک
نوشتن قانون به نفع یک جناح!/خلق ابربانک ایران/ مردم ۱۷ استان در معرض فقر تغذیه/قدرت نمایی وقاحت!
اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز ۷دی ماه ۱۳۹۹ را بررسی عناوین اصلی صفحات اول آنها آغاز می‌کنیم.
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
شریک پنهان رکود مسکن
افت قابل توجه سهم «خانه‌های نقلی» از معاملات مسکن این پرسش را به‌وجود آورده که آیا قدرت خرید خانه‌اولی‌ها بهبود یافته که باعث شیفت تقاضا به گروه متراژی بالاتر شده است؟ بررسی‌های «دنیای اقتصاد» ضمن پاسخ منفی به این پرسش نشان می‌دهد هم‌اکنون نه‌تنها توان خرید مسکن به کمتر از نصف دو سال گذشته سقوط کرده که در این میان، یک عامل مخفی در بازار ملک در نقش شارژکننده رکود باعث تشدید فاصله بین آپارتمان‌های تازه‌ساز و متقاضیان مصرفی شده است. ضوابط شهری ساخت‌وساز به جای آنکه در نقش رگولاتور بازار مسکن، مسیر عرضه را به سمت احداث آپارتمان‌های کم‌متراژ اما پرتقاضا- حداکثر 60 مترمربع- هدایت کند، عاملی برای اجبار سازنده‌ها به احداث واحدهای مسکونی بزرگ‌‌متراژ شده است. گسل «متراژ» در بازار مسکن تهران - فاصله مساحتی …
گران ترین معامله مسکن در آغاز زمستان
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / مسکن / معاملات مسکن / اقتصادنیوز / ملکی / آپارتمانی
گران ترین معامله مسکن در آغاز زمستان
اقتصادنیوز : گران ترین معامله مسکن در پایتخت که در نخستین روز زمستان ۹۹ ثبت شده معامله ای در منطقه یک تهران است که رقم کلی فروش این آپارتمان ۲۳۹ متری، ۱۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است .
قیمت آپارتمان تا ۱۰ سال ساخت در تهران
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / املاک تهران / بازار مسکن / معاملات مسکن / اقتصاد
قیمت آپارتمان تا ۱۰ سال ساخت در تهران
به گفته فعالان بازار مسکن بخش زیادی از فروشندگان و خریداران فعلا از حضور و فعالیت در بازار عقب نشینی کرده‌اند همین موضوع نیز سبب شده تا معدود معاملات منعقد شده معیار مناسبی برای تشخیص میانگین قیمت منطقه نباشد.
رمزگشایی از سقوط سنگین معاملات/دو اتفاق بی‌سابقه در بازار مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن / کاهش قیمت ها
رمزگشایی از سقوط سنگین معاملات/دو اتفاق بی‌سابقه در بازار مسکن
دنیای اقتصاد نوشت: بازار معاملات مسکن شهر تهران در آذر ماه با دو اتفاق «بی‌سابقه» و «قابل‌تامل» روبه‌رو شد؛ به‌طوری‌که آخرین ماه پاییز ۹۹ می‌تواند به‌عنوان ماه استثنایی املاک تعبیر شود
۱۳۹۹/۱۰/۰۴
بازار مسکن زمین‌گیر شد
بازار معاملات مسکن شهر تهران در آذر ماه با دو اتفاق «بی‌سابقه» و «قابل‌‌تامل» روبه‌رو شد؛ به‌طوری‌که آخرین ماه پاییز 99 می‌تواند به‌عنوان ماه استثنایی املاک تعبیر شود.نتایج استخراج «داده‌های اولیه» از سامانه رهگیری توسط «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد حجم معاملات خرید آپارتمان در ماه گذشته به کمترین میزان طی دست‌کم 7 سال گذشته رسید؛ در کارنامه آماری املاک تهران (اطلاعات در دسترس)، سقوط فروش ماهانه به نزدیک 2 هزار واحد - به جز ماه تقریبا تعطیل فروردین 99- سابقه نداشته است. اتفاق «قابل‌تامل» نیز به «میانگین قیمت» کل معاملات در شهر مربوط است. ماه گذشته سطح قیمت میانگین، از مترمربعی 28 میلیون تومان عبور کرد. این نمای کلی از قیمت، خروج بازار از مسیر تازه شکل‌گرفته در آبان را به تصویر می‌کشد؛ اما تصاویر …
این چه حبابی است که ۵۰ سال نترکیده؟!
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / تهران / حاشیه‌نشینی
این چه حبابی است که ۵۰ سال نترکیده؟!
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه سالیانه ۴ تا ۵ درصد به حاشیه نشینی در تهران افزوده می شود گفت: ۵۰ سال است همواره از حباب مسکن صحبت می شود اما هرگز تخلیه نشده است.
همه چیز درباره خرید خانه از طریق بورس
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / اقتصاد / بورس کالا / مسکن / بورس / معاملات مسکن / ملک تجاری / اقتصادنیوز / بورس کالای ایران
همه چیز درباره خرید خانه از طریق بورس
اقتصادنیوز : «قرار است این امکان فراهم شود که افراد بتوانند حتی به اندازه یک متر مربع و به میزان نقدینگی خود پیش خرید خانه انجام دهند تا بتوانند قدرت خرید پس انداز خود را نگه دارند؛ بنابراین ممکن است مسکن به قطعات کوچک تبدیل شده و امکان فروش آن و نیز امکان انجام معاملات ثانویه فراهم شود.»
اقتصاد کلان بلای جان خریداران/ قیمت مسکن حباب دارد؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / محمود اولاد / سید امین زرگر مرادی
اقتصاد کلان بلای جان خریداران/ قیمت مسکن حباب دارد؟
اگرچه برخی کارشناسان معتقدند بازار مسکن با سایر بازارها متفاوت بوده و حباب قیمتی به این بازار راه ندارد، اما برخی نیز بر وجود حباب در این بازار صحه می‌گذارند.
مسابقه قیمت ملک میان تهران و سایر شهرها
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران
مسابقه قیمت ملک میان تهران و سایر شهرها
دنیای‌اقتصاد نوشت: تازه‌ترین آمار کشوری از روند تغییرات قیمت و حجم معاملات مسکن در ۳۱ استان، نشان می‌دهد تحت تاثیر کاهش فاصله تورم قیمت مسکن در کشور با تورم مسکن تهران در تابستان امسال، شکاف جدید در قیمت واحدهای مسکونی رصد شد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
معاملات مسکن در بورس کالای ایران
بورس کالا به دنبال آن است که بتواند مسکن را به شکل متری و در قالب اوراق سلف استانداردِ مسکن پیش فروش کند و این کار را در بستری که تضامین لازم از سازنده گرفته شود و خریدار با خیال راحت اقدام به خرید کند انجام دهد./ ایسنا
از بورس، خانه پیش خرید کنید
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / بورس / مسکن در بورس
از بورس، خانه پیش خرید کنید
به گزارش ایسنا، موضوع معاملات مسکن در بورس کالای ایران با دو ایده در حال پیشروی است. معاملات در بازارفیزیکی بورس کالای ایران نخستین روش در این رابطه است. براین اساس، اموال مازاد دولت و بانک‌ها در بورس کالا عرضه می شوند.
پیش بینی بازار مسکن در آینده نزدیک و دور
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / تهران
پیش بینی بازار مسکن در آینده نزدیک و دور
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه روند کاهشی قیمتها ابتدا به شکل افت معاملات بروز می کند که هم اکنون شاهد آن هستیم گفت: در کوتاه مدت قیمت مسکن کاهش می یابد اما سایه تورم ساختاری ناشی از سیاستهای غلط پولی و مالی همچنان در میان مدت و بلندمدت اقتصاد کشور را تهدید می کند؛ حتی می بینیم در لایحه بودجه ۱۴۰۰ قبل از اینکه درآمدهای نفتی بالا برد برای هزینه کردن آن برنامه ریزی می کنند که ادامه این رویکرد در قیمت کالاها از جمله مسکن منعکس خواهد شد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / پایتخت / قیمت مسکن / کمیته امداد امام خمینی / مسکن / معاون
ایرانشهر
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن ١٥ درصد کاهش یافته است، گفت: شمار معاملات مسکن در آذرماه در تهران ۷۵ درصد و در کل کشور ۳۳ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
بازار مسکن، آماده خواب زمستانی/ کاهش 33 درصدی معاملات در بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / مسکن / قیمت مسکن / وام و تسهیلات مسکن / بازار مسکن تهران
بازار مسکن، آماده خواب زمستانی/ کاهش 33 درصدی معاملات در بازار مسکن
 ایرنا نوشت: رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن ١٥ درصد کاهش یافته است، گفت: شمار معاملات مسکن در آذرماه در تهران ۷۵ درصد و در کل کشور ۳۳ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
قیمت مسکن ١٥ درصد کاهش یافته است
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
قیمت مسکن ١٥ درصد کاهش یافته است
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن ١٥ درصد کاهش یافته است، گفت: شمار معاملات مسکن در آذرماه در تهران ۷۵ درصد و در کل کشور ۳۳ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
رییس اتحادیه مشاوران املاک: قیمت مسکن ١٥ درصد کاهش یافته / شمار معاملات در آذرماه در تهران ۷۵ درصد و در کل کشور ۳۳ درصد کمتر شده
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
رییس اتحادیه مشاوران املاک: قیمت مسکن ١٥ درصد کاهش یافته / شمار معاملات در آذرماه در تهران ۷۵ درصد و در کل کشور ۳۳ درصد کمتر شده
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن ١٥ درصد کاهش یافته است، گفت: شمار معاملات مسکن در آذرماه در تهران ۷۵ درصد و در کل کشور ۳۳ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
وضعیت بازار مسکن؛ از افت ۱۵ درصدی قیمت‌ها تا رکود در معاملات
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / قیمت مسکن / معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی / رهن و اجاره مسکن / تورم / مسکن / فروش آپارتمان
وضعیت بازار مسکن؛ از افت ۱۵ درصدی قیمت‌ها تا رکود در معاملات
تهران- ایرنا- رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن ١٥ درصد کاهش یافته است، گفت: شمار معاملات مسکن در آذرماه در تهران ۷۵ درصد و در کل کشور ۳۳ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
انتشار اوراق سلف استاندارد مسکن به زودی در بازارسرمایه
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / استاندارد / بورس کالا / زمین / مسکن / نیروهای مسلح
انتشار اوراق سلف استاندارد مسکن به زودی در بازارسرمایه
ایلنا: مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران با بیان مطلب بالا توضیح داد: موضوع معاملات مسکن در بورس کالای ایران با دو ایده در حال پیش روی است. معاملات…
نیمی از درآمد تهرانی‌ها خرج مسکن می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / مسکن تهران / هزینه خانوار / حباب مسکن / معاملات مسکن
نیمی از درآمد تهرانی‌ها خرج مسکن می‌شود
بررسی‌ها حاکی است که میانگین قیمت معاملات مسکن در شهر تهران، روند صعودی دارد. به طوری که میانگین قیمت معاملات مسکن در شهر تهران در ۸ ماه نخست سال ۹۸ معادل ۱۲ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان بوده و در ۸ ماه نخست امسال این رقم به ۲۷ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان رسیده است.
هر خانوار چقدر خرج مسکن می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / اقتصاد / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن
هر خانوار چقدر خرج مسکن می‌کند؟
اقتصاد نیوز : در فاصله زمانی ۱۰ ساله بین سال های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ سهم بخش مسکن در هزینه خانوار به بالاترین میزان خود یعنی ۳۶ درصد رسیده که نسبت به سال ۱۳۸۸ به میزان ۳.۴ درصد افزایش یافته است.
بررسی قیمت مسکن در ارزان‌ترین و گران‌ترین منطقه تهران
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / بازار مسکن / قیمت مسکن / قیمت مسکن تهران / معاملات مسکن
بررسی قیمت مسکن در ارزان‌ترین و گران‌ترین منطقه تهران
دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گزارشی تازه به بررسی روند تحولات مسکن با تکیه بر اقتصاد کلان و به صورت میانگین کشوری پرداخته است. نوشته بررسی قیمت مسکن در ارزان‌ترین و گران‌ترین منطقه تهران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت املاک کمتر از ۱۰۰ متر در مناطق مختلف تهران چند؟+ جدول
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / اقتصاد / معاملات مسکن / اقتصادنیوز / مترمربع / زیربنای
قیمت املاک کمتر از ۱۰۰ متر در مناطق مختلف تهران چند؟+ جدول
اقتصاد نیوز : بررسی‌های میدانی از فایل‌های جدید عرضه شده به بازار معاملات مسکن پایتخت طی یک روز گذشته نشان می‌دهد: حجم واحدهای مسکونی با زیربنای کمتر از ۱۰۰ مترمربع در مناطق مختلف شهر تهران اندکی افزایش پیدا کرده است.
نظر حاج قاسم درباره برجام/ بازنده پنهان جهش مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / اقتصاد / قیمت مسکن / مسکن / برجام / معاملات مسکن
نظر حاج قاسم درباره برجام/ بازنده پنهان جهش مسکن
اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های ۲۷ آذر ۱۳۹۹ را با مرور عناوین اصلی صفحات اول آنها آغاز می‌کنیم.
وضعیت قیمتی املاک کمتر از 100 متر
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
وضعیت قیمتی املاک کمتر از 100 متر
دنیای‌اقتصاد: بررسی‌های میدانی از فایل‌های جدید عرضه شده به بازار معاملات مسکن پایتخت طی یک روز گذشته نشان می‌دهد: حجم واحدهای مسکونی با زیربنای کمتر از 100 مترمربع در مناطق مختلف شهر تهران اندکی افزایش پیدا کرده است.
محبوب ترین منطقه تهران برای خرید مسکن | کدام منطقه رکورددار ریزش معاملات مسکن پایتخت است؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / قیمت مسکن و زمین / مسکن
محبوب ترین منطقه تهران برای خرید مسکن | کدام منطقه رکورددار ریزش معاملات مسکن پایتخت است؟
بازار مسکن در منطقه ۲ همیشه یکی از پر رونق ترین بازارها بوده است و به دلیل گستردگی این منطقه هم خریداران خانه های لوکس می توانند گزینه مناسب خود را پیدا کنند و هم خریداران خانه های متوسط.
ارقام نجومی از تورم مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
ارقام نجومی از تورم مسکن
بررسی‌ها نشان می‌دهد بین آمارهای فضایی اعلام شده در گزارشی که روز گذشته از سوی متولی بخش مسکن منتشر شد با آمارهای رسمی قبلی مربوط به بازار ملک از یک‌سو و تحقیقات میدانی انجام شده از بازار معاملات مسکن برخی مراکز استان‌های کشور از سوی دیگر شکاف قابل توجه وجود دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •