سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
معمارنژاد
مردم می‌توانند با سهام عدالت خود وام بگیرند
۱۸ ساعت قبل
مردم می‌توانند با سهام عدالت خود وام بگیرند
توسعه ایرانی-  معاون وزیر اقتصاد گفت: از امروز مردم می‌توانند سهام عدالت خود را در بانک‌ها وثیقه بگذارند و وامی با نرخ ١٨ درصد دریافت کنند. معاون وزیر اقتصاد اظهار کرد: وزارت اقتصاد برای اینکه به دارندگان سهام عدالت کمک کند چند راهکار در نظر گرفته که اولین آن این است که بانک‌ها به وکالت از مردم، می‌توانند سهام را در بورس بفروشند. عباس معمارنژاد گفت: در طول این مدت مردم حدود ۶ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها سهام ارائه کردند، البته اخبار متفاوتی مطرح شده، اما ما بانک‌ها را برای خرید سهام ممنوع کردیم و فقط می‌توانند به وکالت از مردم سهام‌ها در بانک‌ها بفروشند. معمارنژاد تاکید کرد: از امروز مردم می‌توانند سهام عدالت خود را در بانک‌ها وثیقه …
نشست خبری معاون وزیر اقتصاد آغاز شد
۲ روز قبل / عباس معمارنژاد / وزارت امور اقتصادی و دارایی / کارت اعتباری سهام عدالت
نشست خبری معاون وزیر اقتصاد آغاز شد
نشست خبری معاون امور بانکی وزیر اقتصاد برای تشریح جزئیات ارائه وام بانکی با وثیقه سهام عدالت آغاز شد.
بانک‌ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند
۲ روز قبل / بانک ها / سهام عدالت / دولت تدبیر و امید / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / وزارت ارتباطات / بانک دولتی / وزارت اقتصاد / سهام / عباس معمارنژاد
بانک‌ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد، طی بخشنامه‌ای، بانک‌های دولتی را موظف کرد، اطلاع رسانی لازم را درباره پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند.
سهام عدالت وثیقه صدور کارت اعتباری می شود/بانکها اطلاع رسانی کنند
۵ روز قبل / سهام عدالت / وزارت امور اقتصادی و دارایی / کارت اعتباری / عباس معمارنژاد
سهام عدالت وثیقه صدور کارت اعتباری می شود/بانکها اطلاع رسانی کنند
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، طی بخشنامه ای، بانک های دولتی را موظف کرد، اطلاع رسانی لازم را در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند.
سهم ۳۵درصدی صنعت و معدن از تسهیلات بانکی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / عباس معمارنژاد / تسهیلات بانکی / وام / وزارت امور اقتصادی و دارایی / سود تسهیلات بانکی
سهم ۳۵درصدی صنعت و معدن از تسهیلات بانکی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: تا پایان اردیبهشت ۹۹ سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که این عدد نسبت به سال قبل ۲.۸ درصد رشد داشته است.
زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / دارا دوم / دارا سوم / معاون وزیر اقتصاد / معمارنژاد
زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر
معاون وزیر اقتصاد از عرضه دارا دوم و دارا سوم پیش از پایان نیمه اول سال، خبر داد. نوشته زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جزییات عرضه باقی‌مانده ETF مالی
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / بانک تجارت / دولت / بانک ملت / بانک صادرات / امین / عباس معمارنژاد / کد ملی / ETF / بورس / شاخص بورس
جزییات عرضه باقی‌مانده ETF مالی
معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: باقیمانده واحدهای صندوق‌های واسطه‌گری مالی تا پایان ماه جاری و تا سقف ۵ میلیون تومان به مردم ارائه می‌شود.
زمان عرضه دارا دوم / سقف خرید قیمت ۵ میلیون تومان است
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / دارا دوم / صندوق سرمایه‌گذاری ETF / صندوق واسطه‌گری مالی / معاون امور بیمه و بانک / معمارنژاد
زمان عرضه دارا دوم / سقف خرید قیمت ۵ میلیون تومان است
معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: واحدهای دومین صندوق دولتی هم اواخر تیر یا اوایل مرداد پذیره‌نویسی می‌شود و سقف خرید در این صندوق‌ها ۵ میلیون تومان خواهد بود. نوشته زمان عرضه دارا دوم / سقف خرید قیمت ۵ میلیون تومان است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
جایگاه مطلوب «ابزارهای پذیرش» بانک ملی ایران در گزارش شاپرک
شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) در گزارش اردیبهشت ماه خود اعلام کرده است که بانک ملی ایران در بررسی عملکرد عمده ابزارهای پذیرش جایگاه های مطلوبی در اختیار دارد. آنطور که برآوردها نشان داده است، این بانک در شاخص «سهم تعدادی از تراکنش های ابزار کارتخوان فروشگاهی»، «سهم تعدادی از تراکنش های ابزار پذیرش اینترنتی» و «سهم تعدادی از تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی» جزو بانک های دارای رتبه برتر است. همچنین در شاخص ها «سهم مبلغی از تراکنش های ابزار کارتخوان فروشگاهی» و «سهم مبلغی از تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی» نیز بانک ملی ایران توانسته جایگاه مطلوبی را از آن خود کند. بانک ملی ایران طی سال‫های گذشته سرمایه‫گذاری قابل توجهی بر روی بانکداری غیرحضوری و بانکداری الکترونیکی داشته است. به تازگی …
ارزش ETF دارایکم ۲.۸ برابر شد/ اختلالات نرم افزاری معاملات در حال رفع است
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / عباس معمارنژاد / وزارت امور اقتصادی و دارایی / صندوق سرمایه گذاری ETF
ارزش ETF دارایکم ۲.۸ برابر شد/ اختلالات نرم افزاری معاملات در حال رفع است
معاون امور بانکی وزارت اقتصاد درباره ارزش روز دارایکم، گفت: دیروز هر ۱۰ هزار تومان واحد، ۲۸ هزار تومان معامله شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
نرخ سود در بازار بین بانکی به 5/8 درصد رسید
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه زمانی نرخ سود در بازار بین بانکی حدود ۲۸ درصد بود اما اخیرا به ۸.۵ درصد هم رسید و امروز بر روی ۱۰ درصد ثابت شده است، گفت: کاهش نرخ تامین مالی به نفع همه است.به گزارش ایلنا، عباس معمارنژاد درباره آثار کاهش نرخ سود بین بانکی و به دنبال آن کاهش نرخ در نظام بانکی بر اقتصاد کشور اظهار کرد: نرخ سود در بازار بین بانکی درواقع یک متغیر سیگنال و متغیر علامت دهنده است. وقتی نرخ سود در بازار بین بانکی کاهش پیدا می‌کند به این معنا است که امکان کاهش نرخ سود در نظام بانکی وجود دارد. اولین اثری که کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی داشته این بود که دولت توانست اوراق بدهی یا اسناد خزانه را به جای نرخ 22 با نرخ 15 درصد به فروش برساند بنابراین اولین اثر کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی، …
نرخ سود بانکی کاهش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / بازار باز / سود سپرده / معاون وزیر اقتصاد / معمارنژاد / نرخ سود
نرخ سود بانکی کاهش می‌یابد
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه اگر این روند ادامه پیدا کند انتظار داریم که نرخ سود تسهیلات هم در بانک‌ها پایین بیاید، گفت: اگر همین روند تداوم یابد و ثبات برسد حتما شاهد کاهش نرخ سود تسهیلات خواهیم بود که بر کاهش نرخ تامین مالی هم اثر می‌گذارد و کاهش نرخ تامین مالی در اقتصاد هم به نفع همه است. نوشته نرخ سود بانکی کاهش می‌یابد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بورس / سهام صندوق EFT / صندوق های قابل معامله EFT
ارزش واحدهای ETF دو برابر شد/ زمان آغاز معامله در بورس
 به گزارش ایسنا، عباس معمارنژاد گفت: از فردا اول تیرماه نماد آن به نام دارایکم در بورس باز می‌شود و افراد می‌توانند ارزش آن را در پرتفو (ترکیب سهام) خود ببینند.معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: با توجه به اینکه از ۴شنبه واحدهای صندوق واسطه‌گری قابل معامله است هر کسی می‌خواهد آن را بخرد یا بفروشد باید اول کد بورسی بگیرد و در سامانه سجام ثبت‌نام کند.
امکان معامله اولین صندوق واسطه‌گری مالی از چهارشنبه
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بورس / صندوق EFT / عباس معمار نژاد
امکان معامله اولین صندوق واسطه‌گری مالی از چهارشنبه
عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد اینکه قبلا گفته شده بود واحدهای صندوق واسطه گری مالی یکم که قرار بود از اول تیرماه وارد معامله شود، گفت: واحدهای اولین صندوق قابل معامله بورسی دولت موسوم به صندوق واسطه‌گری مالی یکم از روز چهارشنبه 4 تیر ماه 99 در بورس قابل خرید وفروش می‌شود. البته از فردا اول تیرماه نماد آن به نام دارایکم در بورس باز می‌شود و افراد می‌توانند ارزش آن را در پرتفو (ترکیب سهام) خود ببینند.
تمجید معاون وزیر اقتصاد از سامانه‌های بانکداری الکترونیک بانک ملی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / عباس معمارنژاد / بانک ملی / وزارت امور اقتصادی و دارایی
تمجید معاون وزیر اقتصاد از سامانه‌های بانکداری الکترونیک بانک ملی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی عملکرد سامانه‌های بانکداری دیجیتال بانک ملی ایران را مثبت ارزیابی کرد.
امکان خرید و فروش «دارا یکم» از اول تیر در بورس فراهم شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / صندوق سرمایه گذاری ETF / عباس معمارنژاد / بازار سرمایه
امکان خرید و فروش «دارا یکم» از اول تیر در بورس فراهم شد
معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد از امکان معامله واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم (ETF) در بازار بورس از ابتدای تیر ماه خبر داد.
خریدوفروش اولین ETF از چه زمانی امکان‌پذیر می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / ایران خودرو / البرز / اصفهان / عباس معمارنژاد / تهران / اقتصاد / سایپا / بانک ملت / تبریز / شورای عالی بورس
خریدوفروش اولین ETF از چه زمانی امکان‌پذیر می‌شود؟
عباس معمارنژاد معاون امور بیمه و بانک و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد: تاآخر این هفته وضعیت ETFهای واگذارشده به مردم مشخص می‌شود و از اول تیرماه این واحدهای سرمایه‌گذاری از طریق بورس قابل معامله می‌شوند.
برگزاری مجمع سه بانک ادغامی بزودی
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / عباس معمارنژاد / وزارت امور اقتصادی و دارایی / ادغام بانکها
برگزاری مجمع سه بانک ادغامی بزودی
معاون وزارت اقتصاد ادغام بانک‌های نیروهای مسلح را یک الگوی مناسب به منظور اصلاح نظام بانکی معرفی کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
معامله سکه در بانک‌ها مجاز نیست
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: اگر عملیات بازار باز گسترش پیدا کند، دولت می‌تواند بخشی از کسری بودجه را از طریق اوراق بدهی و اوراق مالی که به انتشار می‌رساند، تامین مالی کند.به گزارش ایلنا، عباس معمارنژاد درباره دلایل عدم انجام عملیات بازار باز اظهار کرد: از آنجا که بانک‌ها نقدینگی موردنیاز را در اختیار دارند، از عملیات بازار باز استقبال نمی‌شود.معمارنژاد ادامه داد: در حال حاضر بانک‌‌ها نیازی به پول ندارند تا برای تامین منابع و دریافت تسهیلات اوراق نزد بانک مرکزی بگذارند بنابراین عملیات بازار باز هم انجام نمی‌شود.وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با تاکید بر اینکه هر چقدر بتوانیم عملیات بازار باز را گسترش دهیم، هم برای دولت، بانک‌ها و هم بانک مرکزی فایده بیشتری خواهد داشت، …
چند ایرانی در ETF سرمایه‌گذاری کردند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / عباس معمارنژاد / ETF / کد بورسی / بورس
چند ایرانی در ETF سرمایه‌گذاری کردند؟
بیش از ۳ میلیون نفر در پذیره‌نویسی صندوق‌های‌ای تی اف نام نویسی کرده اند و مهلت پذیره‌نویسی دیگر تمدید نمی‌شود.
۳ میلیون نفر در پذیره‌نویسی صندوق‌های‌ ETF نویسی کردند
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / اقتصاد / امور اقتصادی و دارایی / سرمایه / سهام / معمارنژاد
۳ میلیون نفر در پذیره‌نویسی صندوق‌های‌ ETF نویسی کردند
ایلنا: بیش از ۳ میلیون نفر در پذیره‌نویسی صندوق‌های‌ای تی اف نام نویسی کرده اند و مهلت پذیره‌نویسی دیگر تمدید نمی‌شود.
چرا مردم از چراغ سبز دولت برای سرمایه گذاری در ETF و خرید سهام دولت استقبال نکردند؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
چرا مردم از چراغ سبز دولت برای سرمایه گذاری در ETF و خرید سهام دولت استقبال نکردند؟
عباس معمارنژاد معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد که در برنامه شب گذشته گفتگوی ویژه خبری شرکت کرده بود، گفت: از ۱۴ اردیبهشت تاکنون معادل یک‌ونیم میلیون نفر از مردم در این صندوق‌ها پذیره‌نویسی کرده‌اند که امیدوار هستیم در مدت زمان باقی مانده به هدف ۸ میلیون استقبال از این صندوق‌ها برسد.
افزایش ۷۲ درصدی ارزش صندوق‌های ETF / چرا دولت سهام را در بورس عرضه نکرد؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / صندوق سرمایه گذاری ETF / صندوق قابل معامله(ETF) / عباس معمارنژاد
افزایش ۷۲ درصدی ارزش صندوق‌های ETF / چرا دولت سهام را در بورس عرضه نکرد؟
معاون وزیر اقتصاد گفت: اگر کسی ۲ میلیون تومان در صندوق ETF پذیره نویسی کند،به قیمت امروز ارزش سهام او ۳ میلیون و ۴۵۰ هزارتومان شده است به عبارتی به هر فرد ۱ میلیون و ۴۵۰هزارتومان سود می‌رسد.
تسهیلات یک میلیونی خرید صندوق واسطه‌گری یکم برای بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / اقتصاد / جامعه / دولت / سرمایه گذاری / عباس معمارنژاد
تسهیلات یک میلیونی خرید صندوق واسطه‌گری یکم برای بازنشستگان
ایلنا: معاون وزیر اقتصاد در امور بانک و بیمه از بهره‌مندی بازنشستگان از تسهیلات یک میلیون تومانی برای خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری واسطه‌گری یکم خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / بورس / صندوق واسطه گری مالی یکم
چند میلیون نفر در صندوق واسطه گری یکم پذیره نویسی کردند؟
به گزارش خبرگزاری  صدا و سیما، عباس معمارنژاد در استودیوی گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: مهمترین هدف صندوق‌های سرمایه گذاری تعریف شده از سوی دولت در سال ۹۹ مردمی کردن اقتصاد و ایجاد منفعت آحاد جامعه از رشد بازار سرمایه کشور است.
صندوق های ETF چگونه به مردم واگذار می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / صندوق سرمایه گذاری ETF / صندوق قابل معامله(ETF) / عباس معمارنژاد
صندوق های ETF چگونه به مردم واگذار می‌شود؟
معاون وزیر اقتصاد گفت: افرادی که یک دهم درصد واحدهای صندوق را داشته باشند، حق شرکت در مجامع را دارند و می‌توانند در تعیین مدیریت صندوق در تصمیم گیری‌ها مشارکت کنند.
امکان معاملاتی شدن ETF یکماه پس از خرید / شورای عالی بورس امروز تصمیم می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / صندوق سرمایه گذاری ETF / صندوق قابل معامله(ETF) / عباس معمارنژاد
امکان معاملاتی شدن ETF یکماه پس از خرید / شورای عالی بورس امروز تصمیم می‌گیرد
معاون وزیر اقتصاد گفت: به منظور افزایش قابلیت نقدشوندگی صندوق های سرمایه گذاری پیشنهاد دادیم محدودیت معاملاتی شدن صندوق‌های ETF از دو ماه به یک ماه کاهش یابد.
سه بانک دیگر به فهرست درگاه‌های غیرحضوری و حضوری جهت پذیره‌نویسی ETF اضافه شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / اقتصاد / امور اقتصادی و دارایی / سرمایه گذاری / فراخوان / معمارنژاد
سه بانک دیگر به فهرست درگاه‌های غیرحضوری و حضوری جهت پذیره‌نویسی ETF اضافه شد
ایلنا: وزارت امور اقتصادی و دارایی اطلاعیه شماره (4) در خصوص فراخوان واگذاری واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) (واسطه گری مالی یکم) را منتشر ک…
مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن ظرف یک ماه آینده انتخاب می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / عباس معمارنژاد / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بانک مسکن / ابوالقاسم رحیمی انارکی
مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن ظرف یک ماه آینده انتخاب می‌شود
معاون امور بانکی وزیر اقتصاد از انتخاب مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن ظرف یک ماه آینده خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
گزیده اخبار
ارزش سهام صندوق های ETF چقدر است؟ معاون وزیر اقتصاد کل ارزش سهام بانک‌ها و بیمه‌های موجود درETF‌ها به قیمت روز دوشنبه را معادل ۳۲هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: «ما از مردم حدود ۱۷هزار میلیارد تومان پول دریافت می‌کنیم. هر یونیت این صندوق معادل ۱۰هزار تومان است و ترکیبی از سهام بانک ملت، صادرات، تجارت، بیمه البرز و اتکایی امین است.»  به گزارش ایسنا، عباس معمارنژاد با بیان اینکه دوره پذیره‌نویسی از ۱۴ تا ۳۱ اردیبهشت ادامه پیدا می‌کند، افزود: «هدف دولت و وزارت اقتصاد از واگذاری سهام این بانک‌ها منفعت مردم و کسانی است که این سهام را خریداری می‌کنند و همچنین، مردمی‌کردن اقتصاد و نفوذ بازار سرمایه در سطح کشور …
جزئیات واگذاری سهام دولت از طریق صندوق واسطه گری یکم
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / وزارت اقتصاد / بانک تجارت / عباس معمارنژاد / بورس / سهام عدالت
جزئیات واگذاری سهام دولت از طریق صندوق واسطه گری یکم
معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت اقتصاد گفت: ارزش سهام موجود در صندوق واسطه گری مالی یکم به قیمت روز گذشته ۳۲ هزار میلیارد تومان بوده که مجموعا از مردم ۱۷ هزار میلیارد تومان اخذ خواهد شد.
۱۵هزار میلیارد تومان منفعت مردم در صندوق واسطه‌گری مالی یکم/  پذیره‌نویسی اشخاص حقوقی دو ماه دیگر آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / اقتصاد / دولت / سهام / کسری بودجه / معمارنژاد
۱۵هزار میلیارد تومان منفعت مردم در صندوق واسطه‌گری مالی یکم/ پذیره‌نویسی اشخاص حقوقی دو ماه دیگر آغاز می‌شود
ایلنا: معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت اقتصاد گفت: اگر قصد تامین کسری بودجه داشتیم سهام این شرکت‌ها را به صورت بلوکی عرضه می‌کردیم که قیمت آن بیشتر می‌شد.
تخفیف ۷ هزار میلیارد تومانی دولت به مردم
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / اقتصاد / دولت / سرمایه گذاری / سهام / معمارنژاد
تخفیف ۷ هزار میلیارد تومانی دولت به مردم
ایلنا: عباس معمارنژاد: «ارزش روز سهام موجود در صندوق واسطه‌گری مالی یکم حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که پس از تخفیفات مختلف که بر مبنای مصوبه دولت و مجلس…
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / سهام بانکها / واگذاری سهام بانک ها
باقیمانده سهام بانک‌‌های دولتی واگذار می‌شود
عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد اینکه سهام دولت در بانک‌‌های قابل واگذاری چه زمانی به مردم عرضه می‌شود، اظهار داشت: بحث واگذاری سهام دولت الان در هیأت واگذاری برای قیمت‌گذاری سهام بررسی می‌شود و بعد از اینکه سهام پالایشگاهی دولت از طریق بورس عرضه شد، در اولین فرصت، باقیمانده سهام دولت در بانک‌های قابل واگذاری نیز عرضه می‌شود.
بانک عامل بخش مسکن صندوق زمین و ساختمان را در بورس فعال کند
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / بانک مسکن / ابوالقاسم رحیمی انارکی / محسن فاضلیان / عباس معمارنژاد / صندوق زمین و ساختمان / بازار سرمایه
بانک عامل بخش مسکن صندوق زمین و ساختمان را در بورس فعال کند
معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد گفت: بانک عامل بخش مسکن از ابزارهای بازار سرمایه همچون راه اندازی صندوق زمین و ساختمان و انتشار اوراق صکوک استفاده کند.
احداث ۴۵۰۰ واحد مسکونی در قالب پروژه امید شهر کلید خورد
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / عباس معمارنژاد / وزارت امور اقتصادی و دارایی / نظام بانکی / ساخت و ساز
احداث ۴۵۰۰ واحد مسکونی در قالب پروژه امید شهر کلید خورد
وزارت اقتصاد در راستای مولدسازی دارایی‌ بانک‌ها، یک شهرک مسکونی تحت عنوان پروژه‌ امیدشهر، احداث می‌کند.
صنعت بیمه باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / صنعت بیمه / عباس معمارنژاد / بیمه
صنعت بیمه باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند
معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه صنعت بیمه باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند، افزود: باید در کشور نظام بیمه دیجیتال اجرایی شود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
الزام بانک‌ها به فروش ۴۰هزار میلیارد تومان املاک مازاد تا پایان سال
معاون امور بانکی وزارت اقتصاد با بیان اینکه تا پایان سال باید ۴۰ هزار میلیارد تومان از دارایی مازاد بانکی به فروش برسد، گفت: تا کنون ۱۵ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد به فروش رفته و بانک‌هایی که دارایی‌های خود را واگذار نکنند، مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد. به گزارش «ایلنا» عباس معمارنژاد درباره میزان فروش و واگذاری دارایی‌های منجمد بانکی در سال جاری اظهار کرد: از یک سال گذشته برنامه‌ریزی‌هایی برای تعیین سقف واگذاری دارایی‌های منجمد بانکی انجام شد که قرار بر این است تا پایان امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های شبکه بانکی واگذار شود یا به فروش برسد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
بهره‏وری تسهیلات افزایش یافت
در نشست مشترک مدیران بانک مسکن و وزارت اقتصاد آخرین اقدامات و برنامه‏های این بانک تشریح شد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، نشست مشترک مدیران بانک مسکن با مدیران وزارت اقتصاد و دارایی با دستور‏کار بررسی اقدامات و برنامه‏های بانک مسکن و همچنین تشریح عملکرد برنامه‏های هشت‏ماهه گذشته با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی و بیمه‏ای و شرکت‏‏های دولتی وزیر اقتصاد و رحیمی‏انارکی مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد.در این نشست، ابوالقاسم رحیمی‏انارکی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک مسکن، گفت: ما در بانک مجموعه اقدامات و سیاست‏‏‏هایی را برای توسعه انضباط مالی پیش‏بینی کردیم که یکی از این برنامه‏ها مدیریت هزینه‏‏های عملیاتی و غیرعملیاتی است.مدیرعامل بانک مسکن همچنین گزارشی از وضعیت اعتباری بانک …
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
تشریح برنامه‌ها و عملکرد بانک مسکن
در نشست مشترک مدیران بانک مسکن و وزارت اقتصاد آخرین اقدامات و برنامه‌های این بانک تشریح شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا) نشست مشترک مدیران بانک مسکن با مدیران وزارت اقتصاد و دارایی با دستور کار بررسی اقدامات و برنامه‌های بانک مسکن و همچنین تشریح عملکرد برنامه‌های 8 ماهه گذشته با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی و بیمه‌ای و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد و رحیمی‌انارکی مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد.
برپایی جلسه کارگروه بانکداری آینده و تحول دیجیتال بانک ملت با حضور معاون وزیر اقتصاد
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
برپایی جلسه کارگروه بانکداری آینده و تحول دیجیتال بانک ملت با حضور معاون وزیر اقتصاد
جلسه کارگروه بانکداری آینده و تحول دیجیتال بانک ملت با حضور دکتر عباس معمارنژاد معاون وزیر اقتصاد و دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت برگزار و عملکرد این بانک در مسیر اجرایی کردن بانکداری دیجیتال تشریح شد.
سه وظیفه مهم برای ارتقای کارآمدی دستگاه‌های اقتصادی
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / عباس معمارنژاد
سه وظیفه مهم برای ارتقای کارآمدی دستگاه‌های اقتصادی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: در سخنانی حراست‌ها را پشتوانه مستحکمی برای سلامت اداری در نظام جمهوری اسلامی خواند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
بانک تجارت اقدامات مثبتی در کاهش زیان داشته است
نشست تخصصی تشریح گام‌های بانک تجارت در حوزه بانکداری دیجیتال با حضور معمارنژاد معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و جمعی از مدیران و کارشناسان صنعت بانکداری کشور برگزار شد.به گزارش روابط‏عمومی بانک تجارت، معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در این نشست تخصصی که صبح شنبه نهم آذرماه در ساختمان مرکزی بانک تجارت برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های عملیاتی صورت گرفته در بانک تجارت به‏ویژه در حوزه تحول کسب‏و‏کار اظهار کرد: بانک تجارت اقدامات مثبتی در زمینه خروج از زیان داشته و از جمله در حوزه صدور ضمانت‏نامه‌ها و اعتبارات اسنادی قدم‌های خوبی در این بانک برداشته شده و تدابیر خوبی در حوزه‌های بانکی و افزایش سهم از بازار اتخاذ شده است.معمارنژاد با بیان اینکه هزینه‌های …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
کاهش ۵۵ درصدی زیان بانک تجارت در سال‌جاری
نشست تخصصی تشریح گام‌های بانک تجارت در حوزه بانکداری دیجیتال با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و جمعی از مدیران و کارشناسان صنعت بانکداری کشور برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در این نشست که در ساختمان مرکزی بانک تجارت برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های عملیاتی صورت گرفته در بانک تجارت به‌ویژه در حوزه تحول کسب‌و‌کار اظهار کرد: بانک تجارت اقدامات مثبتی در زمینه خروج از زیان داشته و از جمله در حوزه صدور ضمانت‌نامه‌ها و اعتبارات اسنادی قدم‌های خوبی در این بانک برداشته شده و تدابیر خوبی در حوزه‌های بانکی و افزایش سهم از بازار اتخاذ شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
۴۵۱میلیارد تومان بخشودگی مالیاتی در قزوین عملیاتی شده است
پورامیدی گفت: در راستای کمک به رونق تولید و اجرای سیاست‌های دولت امسال با ثبت ۸۷۹۹درخواست بیش از ۴۵۱میلیارد تومان بخشودگی مالیاتی اعمال شده است.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ مصطفی پور امیدی در جلسه شورای هماهنگی مدیران اقتصادی استان قزوین که با حضور عباس معمارنژاد معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران دستگاه‌های اقتصادی در محل سالن جلسات امور اقتصادی و دارایی استان قزوین برگزار شد؛ گفت: یکی از موضوعاتی که وزیراقتصاد دغدغه آن را دارند طرح جامع مالیاتی است که خوشبختانه از اولین استان‌هایی هستیم که سال گذشته آن را عملیاتی کرده‌ایم و در اجرای طرح جامع پیشتاز هستیم.وی اضافه کرد: تمام منابع مالیاتی استان زیر بار طرح جامع قرار دارد ومواردی چون مالیات ارث، نقل و انتقال، مستغلات تحت پوشش طرح جامع …
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / عباس معمارنژاد / اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین / مهارت آموزی
جانشین پروری و آموزش فنی و حرفه ای در کشور جدی گرفته نشده است
قزوین- معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: جانشین پروری و آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی در میان کارکنان دولت و بانکهامورد غفلت واقع شده و در عزل و نصب مدیران با چالش جدی مواجهیم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / عباس معمارنژاد / استانداری قزوین / طرح رونق تولید
۱۴۰۰ واحد صنعتی تملک شده توسط بانکها آماده بازگشت به تولید می شود
فزوین- معاون وزیر اقتصاد گفت: ۱۴۰۰ واحد صنعتی تملک شده توسط بانکها برای بازگشت به چرخه تولید آماده واگذاری به سرمایه گذاران متقاضی است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
مجلس قطعاً به اتفاقات اخیر بیمه البرز ورود خواهد کرد/ وزیر اقتصاد، معاون بانک و بیمه وزیر، مدیرعامل بانک ملت و رییس کل بیمه مرکزی باید پاسخگو باشند
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: برای من عجیب و غریب است که ابتدا آقایان دژپسند و معمارنژاد با فشار به مدیرعامل بانک ملت رییس هییت مدیره شرکت را به‌دلیل عدم‌رای‌دهی به گزینه آقایان عزل می‌کنند و از طرفی یک شبه جایگزین وی را به بیمه البرز معرفی می‌کنند و فردی را که حتی یک روز سابقه مدیریتی ارشد در صنعت بیمه نداشته است را ظرف یک روز با چراغ سبز بیمه مرکزی تایید صلاحیت حرفه‌ای می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / بانک / وزارت اقتصاد / بانک مرکزی
وجود حدود 10 هزار شعب بانکی مازاد در کشور!
عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد با اشاره به شرکت‌های سرمایه گذاری فروش اموال مازاد بانک‌ها ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری امید که به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد ۲۲ هزار میلیارد تومان آورده دارد که در بورس عرضه خواهد شد. همچنین در آینده نزدیک گروه صنایع شیمیایی، کشت و صنعت کارون و شرکت سیمرغ نیز برای واگذاری به بورس وارد خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰
حذف تصویر مدارک هویتی برای تکمیل پرونده مشتریان بانکی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی از لغو ضرورت بانک‌ها برای دریافت تصویر مدارک هویتی از مشتریان خبر داد. به گزارش «ایبِنا» عباس معمارنژاد با اعلام این خبر افزود: این موضوع در جلسه اخیر شورای عالی مقابله با جرائم پولشویی با حضور وزیر اقتصاد مصوب شد که بعد از طی مراحل قانونی و ابلاغ به بانک‌ها، اجرایی می‌شود. وی اظهار کرد: در حال حاضر نظام بانکی کشور به سامانه اطلاعات هویتی سازمان ثبت احوال متصل است و می‌تواند اصالت مدارک هویتی مشتریان را بررسی کند و نیازی به دریافت تصویر این مدارک نیست. معمارنژاد گفت: این مصوبه برای هوشمند‌سازی اقتصاد، سهولت امور و کاهش هزینه‌ها اجرا می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷
احتمال دریافت هزینه پیامک‌های بانکی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره خدمات پیامک بانکی گفت: بانک‌ها باید در پایان هر دوره درخصوص ارائه خدمات پیامکی از مشتریان استعلام کنند. به گزارش «ایبِنا» عباس معمارنژاد درخصوص خدمات پیامکی بانک‌ها تاکید کرد: ارائه خدمات مختلف الکترونیکی از جمله ارسال پیامک برای مشتریان و دریافت هزینه آن بر اساس قراردادی است که در ابتدا بین بانک و مشتری منعقد شده و به امضای مشتری بانک رسیده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / عباس معمارنژاد / بانک مرکزی ایران / نظام بانکی / وزارت امور اقتصادی و دارایی
دریافت کپی مدارک شناسایی توسط بانکها متوقف شد
معاون وزارت اقتصاد از لغو الزام بانک‌ها برای دریافت کپی مدارک هویتی از مشتریان خبر داد و گفت:بانکها به سامانه سازمان ثبت احوال متصل هستند و می‌توانند اصالت مدارک هویتی مشتریان را بررسی کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / پیامک / وزارت امور اقتصادی و دارایی / عباس معمارنژاد / نظام بانکی
ضرورت استعلام بانک‌ها از مشتریان برای ارسال پیامک در پایان دوره
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره خدمات پیامک بانکی گفت: بانک‌ها باید در پایان هر دوره در خصوص ارائه خدمات پیامکی از مشتریان استعلام کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
تاکید وزارت اقتصاد بر رعایت نرخ سود بانکی
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در نامه‌ای به مدیران‌عامل ۱۳ بانک تاکید کرد که تمامی بانک‌های دولتی و خصوصی شده ملزم به رعایت نرخ‌ها و سایر مصوبات شورای پول و اعتبار هستند. به گزارش شبکه خبری «ایبِنا» عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در نامه‌ای به مدیران‌عامل بانک‌های ملی، کشاورزی، مسکن، سپه، تجارت، ملت، صادرات، توسعه صادرات، صنعت و معدن، رفاه کارگران، توسعه‌تعاون، پست‌بانک و قرض‌الحسنه مهر ایران بر رعایت نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار تاکید کرد و مسوولیت این کار را بر عهده مدیران عامل بانک‌ها دانست. تا پایان سال ۱۳۸۶، بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی محدودیتی در تعیین نرخ‌های سود سپرده‌ها نداشتند و از این سال ملزم به رعایت …
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
دهه هفتادی و هشتادی‌ها را از دست می‌دهند!
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد تاکید کرد: اگر بانک‌ها به سمت بانکداری دیجیتال نروند، مشتریان خود را در تمامی نسل‌ها مخصوصاً در میان نسل Z و نسل اینترنت (دهه هفتاد و هشتاد) از دست خواهند داد.به گزارش ایسنا، عباس معمارنژاد دیروز در نشست تخصصی (بانکداری دیجیتال) که در نمایشگاه الکامپ برگزار شد، بانکداری دیجیتال را دیجیتالی کردن تمام فعالیت‌ها و برنامه‌های بانکداری در تمامی حوزه‌های بانکی اعم از کسب‌وکار، فرآیندها، فناوری، مشتریان و نیروی انسانی معرفی کرد.وی با بیان اینکه در بانکداری دیجیتال پایه کار شناخت رفتار مشتری و نیاز او بر اساس تراکنش‌های عملیاتی دریافت و پرداخت است، افزود: در این سیستم، محصول و شعبه اهمیت خود را از دست می‌دهد و تنها مشتری‏محوری ملاک عمل قرار می‌گیرد. …
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / عباس معمارنژاد / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بدهی دولت به بانکها / اموال مازاد بانکها
تلاش برای تعیین تکلیف بدهی دولت به بانک‌ها
معاون وزیر اقتصاد از عزم جدی دولت برای تعیین تکلیف بدهی خود به بانک‌ها خبر داد و افزود: در قانون بودجه امسال ۶۵ هزار میلیارد تومان برای تهاتر بدهی دولت وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰
بدهی دولت به بانک‌ها امسال تعیین تکلیف می‌شود
شفقنا- معاون وزیر اقتصاد با اشاره به آخرین وضعیت فروش اموال مازاد بانک‌ها گفت:‌بدهی دولت به بانک‌ها امسال تعیین تکلیف می‌شود. بدهی دولت به بانک‌ها امسال تعیین تکلیف می‌شود/ فروش۱۲ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد وضعیت فروش اموال مازاد بانک‌ها، اظهار داشت: این موضوع مورد توجه مقام معظم رهبری، رئیس جمهور […]
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
انتصاب ۲عضو جدید کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی وزارت اقتصاد
فرهاد دژپسند طی احکام جداگانه ای عباس معمارنژاد و رضا باقری اصل را به عنوان اعضای کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی وزارت امور اقتصادی و دارایی منصوب کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
بهبود فضای کسب و کار ضرورت رونق تولید است
عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: بهبود فضای کسب و کار مهمترین الزام رونق تولید در کشور است که به همین علت این وزارتخانه مهمترین نهاد در تحقق شعار سال محسوب می شود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۹
اجرای سیستم متمرکز در بانک صنعت ومعدن
روند همگام‌سازی با سیستم‌های به روز بانکداری توسعه‌ای در بانک صنعت و معدن چشمگیر است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، با اعلام این مطلب در گردهمایی مدیران و سرپرستان شعب بانک صنعت و معدن گفت: بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه‌ای - تخصصی است و ضرورت دارد همزمان با اجرای سیستم متمرکز، بحث چابک‌سازی و بازمهندسی فرآیندها، اصلاح مدل کسب‌و‌کار و اجرای مدل بانکداری توسعه‌ای - شرکتی اجرایی شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •