چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
مهدی میر اشرفی
توسعه مبادلات تجاری در دستور کار ایران و افغانستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / ازبکستان / دریای عمان / افغانستان / گمرک جمهوری اسلامی ایران / تجارت / مهدی میر اشرفی
توسعه مبادلات تجاری در دستور کار ایران و افغانستان
تهران- ایرنا- رییس کل گمرک گفت: تسهیل تجارت، تبادل اطلاعات گمرکی، حل مشکلات مرزی و توسعه ترانزیت در دستور کار ایران و افغانستان قرار گرفته است.
مبادله تجاری بیش از ۲۴ میلیارد دلاری در ۵ ماه
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / توسعه صادرات / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مهدی میر اشرفی / صادرات غیر نفتی
مبادله تجاری بیش از ۲۴ میلیارد دلاری در ۵ ماه
تهران- ایرنا- رئیس کل گمرک ایران گفت: مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی در پنج ماهه نخست سال‌جاری به ۲۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسید که در یک ماه حدود ۵ میلیارد دلار افزایش را نشان می‌دهد و همچنین در این مدت ۵۲ میلیون تن انواع کالا به خارج از کشور صادر شد.
کاهش آثار بیماری کرونا بر تجارت خارجی کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / مهدی میر اشرفی / گمرک ایران / پیامد اقتصادی کرونا
کاهش آثار بیماری کرونا بر تجارت خارجی کشور
میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران گفت: با بررسی آمار تجارت خارجی کشور می‌توان گفت، آثار بیماری کرونا بر تجارت خارجی کشور در حال کمرنگ شدن است.
کنترل‌های گمرکی به بعد از ترخیص موکول می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / اداره کل گمرک جمهوری اسلامی ایران / محدودیت گمرکی / گمرک جمهوری اسلامی ایران / تجارت / مهدی میر اشرفی
کنترل‌های گمرکی به بعد از ترخیص موکول می‌شود
تهران - ایرنا - رئیس کل گمرک ایران گفت : کنترل‌های گمرکی در مورد فعالان مجاز اقتصادی به بعد از ترخیص موکول می‌شود و کالا می‌تواند بلافاصله ترخیص شود.
ایران و گرجستان همکاری‌های گمرکی و ترانزیتی را بررسی کردند
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / ویروس کرونا / گرجستان / مهدی میر اشرفی / سید جواد قوام شهیدی / دیپلماسی کرونا علیه تحریم
ایران و گرجستان همکاری‌های گمرکی و ترانزیتی را بررسی کردند
تهران - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان خواستار همکاری‌های نزدیکتر گمرک و ترانزیت دو کشور برای یافتن راهکارهای موثرتر و سریعتر به منظور رفع موانع ایجاد شده در پی شیوع ویروس کرونا شد.
ترخیص کالا در بندر «آپرین» سرعت می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / اسلامشهر / گمرک جمهوری اسلامی ایران / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران / سعید رسولی / مهدی میر اشرفی / گمرک جمهوری اسلامی ایران
ترخیص کالا در بندر «آپرین» سرعت می‌گیرد
تهران– ایرنا- به منظور تبادل اطلاعات الکترونیکی گمرکی در اسناد حمل‌و نقل ریلی و تسهیل ترخیص کالا در مبادی ریلی کشور تفاهم‌نامه همکاری‌های گمرکی بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و گمرک در بندر آپرین به امضا رسید.
پرووتکل‌های بهداشتی جایگزین بستن مرزها شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / ویروس کرونا / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مهدی میر اشرفی / رایزنی های دیپلماتیک ایران برای مقابله با کرونا
پرووتکل‌های بهداشتی جایگزین بستن مرزها شود
تهران- ایرنا- رییس کل گمرک ایران در نامه ای به دبیرکل سازمان جهانی گمرک، پیشنهاد داد؛ به هنگام بیماری های واگیردار نظیر کرونا، مبادلات کالا در رویه های صادرات، واردات و ترانزیت بین کشورها با تنظیم پروتکل های بهداشتی تداوم یابد.
تجارت ۱۷۰ میلیون تن کالا در سال ۹۸ با وجود تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مهدی میر اشرفی
تجارت ۱۷۰ میلیون تن کالا در سال ۹۸ با وجود تحریم‌ها
تهران - ایرنا-رئیس کل گمرک ایران، از تجارت ۱۷۰ میلیون تن کالا به ارزش بیش از ۸۵ میلیارد دلار در سال ۹۸ با وجود تحریم‌های شدید خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / استان مرکزی / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مهدی میر اشرفی / صادرات غیر نفتی
صادرات گمرکات ایران به ۱۱۵ میلیون تن رسید
اراک - ایرنا - رییس کل گمرکات کشور گفت: صادرات گمرکات ایران درسال جاری به ۱۱۵ میلیون تن رسیده که رقمی قابل توجه و از شاخص‌های مهم اقتصادی است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / سمنان / شرکت دانش بنیان / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مهدی میر اشرفی / منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی
گمرک به دستگاه ایکس‌ری کانتینریِ تولید داخل مجهز می‌شود
سمنان- ایرنا- رییس گمرک ایران گفت: بندر شهید رجایی برای اولین بار در کشور به دستگاه ایکس‌ری کانتینری ساخت یک شرکت‌ دانش‌بنیان ایرانی مجهز می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / توسعه صادرات / گمرک جمهوری اسلامی ایران / استانداری سمنان / علی رضا آشناگر  / مهدی میر اشرفی
رییس گمرک: صادرات کشور چهار برابر واردات است
سمنان- ایرنا- رییس گمرک ایران گفت: طبق آمار، صادارت در کشور چهار برابر واردات است و این آمار به معنی این است که عملکرد تجارت خارجی ایران با وجود تحریم‌ها مطلوب است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / گمرک / خوراک / سرانه مصرف شیر
فیلم | جدیدترین اظهار نظر رسمی درباره سرنوشت ذرت‌های آلوده که گفتند شیرهای پاستوریزه را سرطان‌زا کرده‌اند
مهدی میر اشرفی گفت: حتی یک گرم ذرت آلوده به کشور وارد نشده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / قاره آفریقا / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مهدی میر اشرفی
مرجوع ۲۰ هزار تن ذرت آلوده به یک کشور آفریقایی
«مهدی میر اشرفی» روز یکشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران درباره جزئیات ترخیص ذرت‌های آلوده گفت: ۲۰ هزار تن در هفته گذشته به مقصد یکی از کشورهای آفریقایی مرجوع شد و تحت هیچ شرایطی حتی یک گرم از این ذرت وارد کشور نشده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / گوشی‌های هوشمند / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مهدی میر اشرفی
آماری از رسوب موبایل در کشور نداریم
«مهدی میر اشرفی» روز یکشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران درباره وضعیت ترخیص موبایل از گمرک گفت: موبایل یکی از کالاهای موردنیاز کشور بوده، تصمیم بر این نیست که این کالا به کشور وارد نشود و تاکنون گزارشی از رسوب موبایل‌هایی که به صورت قانونی ثبت سفارش شده‌اند وجود ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصاد هوشمند / فساد / گمرک جمهوری اسلامی ایران / قاچاق / مهدی میر اشرفی
هوشمندسازی گمرک گام نخست مبارزه با فساد و قاچاق
میراشرفی درباره فعالیت‌های هوشمندسازی گمرک گفت: در سال جاری پلمپ الکترونیک و هوشمند تولید کرده و در حال حاضر تمام گمرکاتی که از پلمپ برای ترانزیت داخلی و خارجی استفاده می کنند، به پلمپ‌های هوشمند مجهز هستند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / گمرک جمهوری اسلامی ایران / سازمان بنادر و دریانوردی / مهدی میر اشرفی / محمد راستاد
فرایندهای موازی بین بندر و گمرک حذف می‌شود
تهران - ایرنا - گمرک و سازمان بنادر و دریانوردی، بر حذف فرایندهای موازی بین بندر و گمرک از جمله مانیفست، قبض انبار و بیجک به منظور تسریع در فرآیند خدمات رسانی به صاحبان کالا تاکید کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / مجلس شورای اسلامی / شورای شهر / وزارت صنعت معدن و تجارت / شورای نگهبان / خودروهای هیبریدی / دولت / مهدی میر اشرفی / سعید باستانی / خودرو سازی ایران
واردات خودروهای هیبریدی، پشت چراغ قرمز محدودیت‌های ارزی
تهران - ایرنا - با آلودگی هوای پایتخت و سایر کلانشهرها، بار دیگر موضوع واردات یا تولید خودروهای هیبریدی به نُقل محافل تبدیل شده است. در این زمینه، عده‌ای از آن به عنوان راهکاری موقت و لازم یاد می‌کنند اما عده‌ای دیگر خواهان بررسی همه جوانب موضوع و پرهیز از تصمیم گیری‌های هیجانی و شتابزده هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / مرز باشماق / صادرات / کردستان / سنندج / تجارت / مهدی میر اشرفی
مرزهای کردستان نیازمند مدیریت واحد هستند
سنندج - ایرنا - رئیس کل گمرک کشور گفت: مدیریت واحد مرزی در مرزهای استان کردستان برای تسهیل در امر مراودات تجاری و مرزی ضروری است و باید ایجاد شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / سازمان امور مالیاتی کشور / فرار مالیاتی / گمرک جمهوری اسلامی ایران / خراسان رضوی / مهدی میر اشرفی
نیمی از میلیاردهای کشور مالیات نمی‌دهند
مشهد-ایرنا- رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: لیست بانکی تراکنش‌های مالی حدود۳۰۰ هزار نفر که درآمدهای بالای میلیارد داشتند در اختیار این سازمان قرار گرفته که بر اساس بررسی انجام گرفته نیمی از آنان مودی مالیاتی نبودند و نیمی دیگر از آنان که مودی مالیاتی بودند کمتر از آنچه لازم است مالیات می‌پرداختند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / تهران / گمرک جمهوری اسلامی ایران / چین / تجارت / مهدی میر اشرفی
برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت
تهران- ایرنا- برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رئیس کل گمرک ایران بررسی شد و در این نشست سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری با ایران است.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
هزینه خروج موقت خودرو از کشور در اربعین ۲۰ هزار تومان شد
شفقنا- رییس کل گمرک ایران از آماده باش گمرکات کشور برای صدور مجوز خروج موقت خودروهای شخصی در خصوص حضور در پیاده روی اربعین حسینی خبر داد. مهدی میر اشرفی در مورد نحوه خروج خودروهای شخصی از کشور...
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / اربعین حسینی / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مهدی میر اشرفی
نحوه خروج خودروهای شخصی در ایام اربعین مشخص شد
تهران- ایرنا- رئیس کل گمرک ایران از آماده‌باش گمرکات کشور برای صدور مجوز خروج موقت خودروهای شخصی برای حضور در عزاداری اربعین حسینی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / قاچاق / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / پلیس آگاهی ناجا / مهدی میر اشرفی / گمرک جمهوری اسلامی ایران
استقرار پلیس در گمرک نباید خللی در تجارت وارد کند
تهران-ایرنا- رئیس کل گمرک ایران با تاکید بر اینکه نباید استقرار پلیس خللی در امر تجارت کشور ایجاد کند، گفت: امید است با اجرای این فرمان عرصه بر کسانی که تجارت غیر رسمی داشتند تنگ شده و تجارت رسمی افزایش یابد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / بندرامام خمینی / گمرک جمهوری اسلامی ایران / مهدی میر اشرفی
افزایش یک درصدی قیمت تمام‌شده کالا با هر روز معطلی در گمرک
تهران- ایرنا- رئیس کل گمرک گفت: براساس تحقیقات انجام شده هر یک روز معطلی در ترخیص و ماندگاری کالا، معادل یک درصد به قیمت تمام شده کالا اضافه می‌کند که این امر رقابت‌پذیری کالاهای صادراتی را کاهش داده و کالاهای وارداتی را برای واحدهای تولیدی و در نهایت مصرف‌کننده نهایی گران‌تر می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / وزارت جهاد کشاورزی / ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی / نیره پیروزبخت / بندرامام خمینی / پرسش از خبر / اتاق بازرگانی تهران / مهدی میر اشرفی / حمید ورناصری / شرکت پشتیبانی امور دام کشور
ماجرای ذرت‌های آلوده چیست؟
تهران - ایرنا - مرداد ماه امسال، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ماجرای واردات ذرت‌های آلوده را دوباره داغ کرد. داستانی که از اواخر سال ۱۳۹۶ آغاز شده و بعد از حدود یک سال و نیم، هنوز به پایان نرسیده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳
بازدید رئیس گمرک کشور از طرح ساماندهی محوطه گمرک و بارانداز راه آهن آستارا
ایرنا- آستارا - مهدی میر اشرفی رئیس کل گمرک ایران پس از شرکت در همایش جهانی فناوری در حوزه گمرک در جمهوری آذربایجان، عصر پنجشنبه از مرز آستارا وارد ایران شد و از طرح ساماندهی محوطه گمرک و بارانداز راه آهن آستارا بازدید کرد.( عکاس: یوسف هدایتی)*15*
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / علم و فناوری / همایش
همایش جهانی فن آوری و نو آوری در حوزه گمرک در باکو آغاز به کار کرد
باکو –ایرنا – همایش جهانی فن آوری و نوآوری در حوزه گمرک روز چهارشنبه با همت سازمان جهانی گمرک و با حضور مسوولان و نمایندگان نهادهای گمرک و مرزبانی ۹۱ کشور از جمله مهدی میر اشرفی رئیس کل گمرک ایران و هیات همراه در باکو آغاز به کار کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۱
دستور روحانی برای ترخیص کالاها از گمرک
مهدی میر اشرفی با اشاره به این موضوع که یکی از دلایل انباشت کالا در بنادر و گمرکات کشور وجود کالاهائی است که فاقد مجوز ثبت سفارش برای اظهار به گمرک هستند اضافه کرد: بررسی های به عمل آمده حاکی از آن است که کالاها و کانتینرهائی در بنادر کشور...
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
700 کانتینر گوشت در گمرک داریم
مهدی میر اشرفی رئیس کل گمرک ایران گفت: هم اکنون حدود 700 کانتینر گوشت در گمرک است که 300 کانتینر آن به پشتیبانی امور دام اختصاص دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •