سه شنبه, ۲۷ آبان, ۱۳۹۹ / 17 November, 2020
نوسازی ناوگان
آغاز ثبت‌نام طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی قزوین
۲ روز قبل
آغاز ثبت‌نام طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی قزوین
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: ثبت‌نام متقاضیان تاکسی‌های سمند و پژو با قیمت جدید در سایت نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی آغاز شده است.
۳ روز قبل
اسقاط خودرو در کما
ندا جعفری| خودروهای فرسوده به معضل بزرگی برای شهرهای کشور تبدیل شده‌اند، عمر مفید خودروهای تولید داخل با توجه به کیفیت‌شان در حدود ۱۰ سال است، اما مدت سن مجاز وسایل نقلیه شخصی در کشور به‌طور میانگین ۲۰ تا ۲۵ سال است. به گفته مسوولان این حوزه هر خودروی فرسوده بیش از دو برابر یک خودروی استاندارد سوخت مصرف می‌کند که بر این اساس اگر این خودروها از رده خارج شوند، علاوه بر کاهش آلودگی هوا، می‌توان از مصرف بی‌رویه سوخت نیز جلوگیری کرد، به همین دلیل در دولت‌های مختلف همواره بر لزوم اجرای طرح نوسازی ناوگان فرسوده کشور تاکید شده و طرح‌هایی نیز در این راستا اجرایی شده است اما این طرح‌ها جوابگوی تمام نیاز کشور نبوده و در برخی موارد نیز شاهد توقف اجرای طرح‌ها …
اختصاص ۴.۵ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی نیشابور
۵ روز قبل / استانی-شهرستانها / نوسازی ناوگان / نائب رییس مجلس / نیشابور / زبرخان / فیروزه / خبرهای شهرستان نیشابور / خبرهای شهرستان زبرخان / خبرهای شهرستان فیروزه
اختصاص ۴.۵ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی نیشابور
فرماندار نیشابور گفت: یکی از دستاوردهای سفر نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی به نیشابور تخصیص اعتبار ۴.۵ میلیارد تومانی برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی نیشابور بود که طبق آن برای ۱۵ اتوبوس درون‌شهری و برای هر اتوبوس مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات وزارت کشور تخصیص یافت.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
با حمل و نقل ریلی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از به کارگیری حمل و نقل ریلی برای انتقال تاکسی‌های نوسازی شده به نمایندگی‌های شهرهای متقاضی به دلیل تاخیر در حمل از مبدا خبر داد.به گزارش ایسنا، مرتضی ضامنی درپی تاخیر در واگذاری تاکسی‌های نوسازی شده به تاکسیرانان گفت: کمبود وسایل حمل و نقل سنگین خودرو بر، جهت انتقال تاکسی‌های نوسازی شده به نمایندگی‌ها از مبدا، فرآیند تحویل این خودروها را به رانندگانی که در طرح نوسازی ثبت نام و واریز وجه کردند با مشکل مواجه کرده است. مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، شرکت خودروساز جهت تحویل تاکسی‌های نوسازی شده از ظرفیت حمل و نقل ریلی برای انتقال خودروها به نمایندگی‌ها و تحویل آنها به مالکان تاکسی استفاده کرد. ضامنی اظهار کرد: علی‌رغم …
نوسازی ناوگان ریلی و جاده ای استمرار یابد
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
نوسازی ناوگان ریلی و جاده ای استمرار یابد
اسلامی، وزیر راه و شهرسازی بر استمرار نوسازی ناوگان ریلی و جاده ای تاکید کرد و گفت: پایداری در شرایط غیر متعارف، خروجی پدافند غیر عامل است و انتظار می رود تا آسیب پذیری به صفر برسد.
وزیر راه: رسوب یکساله قطعات قطار در گمرک شگفت‌انگیز است!
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / محمد اسلامی / گمرک / ترخیص کالا / قطار باری / نوسازی ناوگان ریلی
وزیر راه: رسوب یکساله قطعات قطار در گمرک شگفت‌انگیز است!
وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایطی که نظر مقامات ارشد نظام بر این است که هیچ یک از نهاده‌های تولید در گمرکات نماند، شگفت‌انگیز است که چرخ و محور واگن، یک سال در گمرک رسوب می‌کند.
تولید داخل ترمز قطار برای اولین بار/ ورود ۱۲۲ واگن به ناوگان ریلی
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / قطار باری / نوسازی ناوگان ریلی / سعید رسولی / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی
تولید داخل ترمز قطار برای اولین بار/ ورود ۱۲۲ واگن به ناوگان ریلی
مدیرعامل شرکت راه آهن از تولید داخل سیستم ترمز ملی واگن های باری برای نخستین بار در کشور خبر داد.
آخرین وضعیت نوسازی کامیون‌های فرسوده/ ۱۲۰۰ دستگاه منتظر در گمرک‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / نوسازی ناوگان / کامیون / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای
آخرین وضعیت نوسازی کامیون‌های فرسوده/ ۱۲۰۰ دستگاه منتظر در گمرک‌ها
مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره آخرین وضعیت نوسازی ناوگان فرسوده باری گفت: تا کنون برای واردات ۳ هزار و ۴۲۲ دستگاه کامیون زیر سه سال درخواست داده شده است و بر اساس آخرین آمار اعلام شده ۱۲۰۰ دستگاه کامیون وارداتی در گمرک‌های کشور منتظر اخذ تاییدیه‌های لازم و ترخیص هستند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
بازدید رئیس سازمان امداد و نجات از پایگاه‌های استان تهران
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات با همراهی شاهین فتحی مدیرعامل و تاجیک نوری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران، ضمن بازدید از پایگاه های شعب تهران، رباط کریم، ملارد و شهریار اظهار داشت: برنامه ریزی هایی انجام داده ایم تا بتوانیم به‌زودی با تامین و تخصیص اعتبار لازم به جایگاه ایده آل پایگاه های امداد و نجات هلال احمر در سطح کشور دست یابیم. وی در ادامه از نوسازی ناوگان خودرویی جمعیت هلال احمر خبر داد و افزود: با توجه به وجود کمبودهای ناوگان خودرویی در حوزه امداد و نجات، برنامه ای برای بهینه سازی خودروهای نجات تیپ یک انجام شده است که امیدواریم با حمایتی که توسط هیات دولت صورت گرفته، بتوانیم نوسازی ناوگان خودرویی جمعیت …
صفر تا صد اسقاط کامیون‌های فرسوده / دولت درآمد حاصل از صرفه‌جویی سوخت را به سرمایه‌گذاران نداد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / عبدالهاشم حسن نیا / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / نوسازی ناوگان / نوسازی ناوگان باری / کامیون
صفر تا صد اسقاط کامیون‌های فرسوده / دولت درآمد حاصل از صرفه‌جویی سوخت را به سرمایه‌گذاران نداد
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای جزئیات طرح های نوسازی ناوگان باری جاده ای را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، دستاورد اعتماد به تولید داخل است
مقیمی تعمیق ساخت داخل را یکی از مهم‌ترین موضوعات در سیاست‌های کلان کشور خواند و گفت: ایران‌خودرو دیزل توانسته سطح داخلی سازی اتوبوس را از ۲۹ درصد به ۳۸ درصد برساند که این عدد تا پایان سال به ۴۶ درصد خواهد رسید.
۱۰۰ اتوبوس جدید وارد ناوگان عمومی تهران شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / ایران خودرو / ناوگان حمل و نقل / محمدحسین مقیمی / اتوبوس
۱۰۰ اتوبوس جدید وارد ناوگان عمومی تهران شد
مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی را یکی از دستاوردهای اعتماد به تولید داخل کشور دانست و گفت: رضایت مردم و شهروندان حاصل این اعتماد خواهد بود.
۳۰ هزار میلیارد تومان برای خرید ۴۰۰۰ اتوبوس/ تهران مظلومترین کلانشهر
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / شهرداری تهران
۳۰ هزار میلیارد تومان برای خرید ۴۰۰۰ اتوبوس/ تهران مظلومترین کلانشهر
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خواستار ارائه تسهیلات ویژه به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران شد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
طرح کلید به کلید بازار رقابت خودروی سنگین را داغ می‌کند
«نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین» که در سال‌های اخیر با توجه به اهمیتی که دارد همچنان اجرایی نشده است، می‌تواند در حوزه اشتغال، حمایت از تولید کننده داخلی، محیط زیستی و ... اهمیت بسیار داشته باشد از این رو می‌باید دولت که متصدی این طرح محسوب می‌شود با حمایت از تولید کنندگان داخلی طرح‌هایی مانند «کلید به کلید» که به تعویض کامیون‌های فرسوده با کامیون‌های جدید تولید ایران است بیشتر اهمیت بدهد.
برنامه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تهران ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / محمود ترفع
برنامه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تهران ادامه دارد
ایلنا: مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: برنامه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی به این موارد محدود نمی‌شود و برنامه‌های مفصلی برای ناوگان داریم و این تنها یک تفاهمنامه و…
ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به پایتخت بدون کمک دولت/وام ۷۰ میلیونی به تاکسیران ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / شهرداری تهران / اتوبوس / شهرداری / دولت / وزارت صمت / سیدمناف هاشمی / کارخانه واگن سازی / ستاد کرونا
ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به پایتخت بدون کمک دولت/وام ۷۰ میلیونی به تاکسیران ها
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس بدون کمک دولت وارد ناوگان می شود و همچنین قرار است برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی ۷۰ میلیون وام ۴ درصد به رانندگان تاکسی داده شود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
100 اتوبوس و مینی‌بوس نو در تهران
محمود مولایی ـ خبر‌نگار   ناوگان اتوبوسرانی پیر شده است. بی‌توجهی دولت‌ها به نوسازی اتوبوس‌های شهری، سن اتوبوس‌ها را افزایش داده تا حمل‌ونقل همگانی با چالش بزرگی روبه‌رو شود؛ چنان که معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران معتقد است؛ حذف بیشتر از یک دهه از کمک‌های دولت در بحث اتوبوسرانی و نوسازی ناوگان، سبب بالا رفتن سن اتوبوس‌ها و فرسودگی شدید آن شده است. با این حال، امروز با حضور شهردار تهران، رئیس و اعضای محترم شورای شهر، معاون حمل‌ونقل و ترافیک 100دستگاه اتوبوس و مینی بوس وارد چرخه خدمات‌رسانی …
۲۰ درصد کامیون های فرسوده از رده خارج می شوند
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
۲۰ درصد کامیون های فرسوده از رده خارج می شوند
بمانا، مشاور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در حوزه نوسازی ناوگان از وجود ۱۲۵ هزار دستگاه کامیون فقط در حمل و نقل برون شهری کشور خبر داد.
خبر خوش برای کامیون‌داران
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / استاندارد / سازمان راهداری و حمل و نقل / گمرک / واردات / وزیر راه و شهرسازی
خبر خوش برای کامیون‌داران
اقتصادنیوز : خرداد ماه امسال با حضور وزیر راه و شهرسازی از سامانه ثبت سفارش واردات کامیون‌های تا ۳ سال ساخت با هدف نوسازی ناوگان رونمایی شد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
ماجرای دپوی کامیون‌های ۳ سال ساخت
مشاور رئیس سازمان راهداری در امور نوسازی ناوگان، از عدم ترخیص کامیون‌های ۳ سال ساخت از انبارهای گمرکات کشور خبر داد وگفت: این کامیون‌ها پس از طی مراحل قانونی، ترخیص خواهند شد.ابتدای هفته گذشته، مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران در نامه‌ای به گمرکات اجرایی کشور اعلام کرد: با توجه به اعلام دفتر مقررات صادرات و واردات صمت مبنی بر عدم احراز اهلیت ارائه خدمات پس از فروش کامیون‌های سه سال کارکرده از ترخیص کامیون‌ها تا رفع ابهام خودداری شود.صدرالله بمانا مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در امور نوسازی ناوگان درباره علت توقف کامیون‌های وارداتی با عمر کمتر از ۳ سال ساخت در گمرک و عدم ترخیص آنها اظهار کرد: علت توقیف خودروها این بود که ثبت‌سفارش صورت نگرفته است؛ این خودروهای سنگین هنوز در انبارهای …
ماجرای توقف کامیونهای ۳ سال ساخت در گمرک/خبر خوش برای کامیونداران
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / صدرالله بمانا / نوسازی ناوگان / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
ماجرای توقف کامیونهای ۳ سال ساخت در گمرک/خبر خوش برای کامیونداران
مشاور رئیس سازمان راهداری در امور نوسازی ناوگان، از عدم ترخیص کامیون های ۳ سال ساخت از انبارهای گمرکات کشور خبر داد وگفت: این کامیونها پس از طی مراحل قانونی، ترخیص خواهند شد.
دلیل عدم نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
دلیل عدم نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری چیست؟
محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران گفت: عدم هماهنگی بین وزارت کشور، شهرداری ها، وزارت صمت، وزارت نفت، بانک مرکزی و سازندگان مانع از نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری می باشد.
تامین بیش از ۱۵۵۰ دستگاه انواع خودروی تاکتیکی ـ ماموریتی برای پلیس راهور
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
تامین بیش از ۱۵۵۰ دستگاه انواع خودروی تاکتیکی ـ ماموریتی برای پلیس راهور
ایلنا: معاون آماد و پشتیبانی ناجا از الحاق تجهیزات جدید به ناوگان ترابری راهور ناجا خبر داد و گفت : با تامین بیش از ۱۵۵۰ دستگاه انواع خودروی تاکتیکی ـ ماموریتی و تعداد قابل‌توجهی موتورسیکلت علاوه بر نوسازی ناوگان این پلیس، شاهد تقویت۱۸درصدی توان تحرک این پلیس هستیم.
افزایش ۱۸ درصدی توان تحرکی پلیس
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / معاون آماد و پشتیبانی ناجا / پلیس راهور ناجا / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
افزایش ۱۸ درصدی توان تحرکی پلیس
تهران - ایرنا - معاون آماد و پشتیبانی ناجا از الحاق تجهیزات جدید به ناوگان ترابری راهور ناجا خبر داد و گفت: با تامین بیش از ۱۵۵۰ دستگاه انواع خودروی تاکتیکی ـ ماموریتی و تعداد قابل‌توجهی موتورسیکلت علاوه بر نوسازی ناوگان این پلیس، شاهد تقویت ۱۸درصد توان تحرک این پلیس هستیم.
نوسازی ناوگان حفاری و عملیات صحرایی آریاناران
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / سرمایه / ناوگان حمل و نقل / نقدینگی / حفظ محیط زیست / دستگاه حفاری
نوسازی ناوگان حفاری و عملیات صحرایی آریاناران
ایلنا: محمد خوشبین، مدیرعامل شرکت آریاناران درباره مهم‌ترین اقدامات این شرکت در 6 ماه نخست سال 99 گفت: با هدف کاهش آلایندگی و حفظ محیط‌زیست سیستم و تامین سوخت مناسب جهت مصرف دستگاه‌ها و کارایی بیشتر مخازن سوخت و فیلتراسیون تعویض و نوسازی کامل شده است.
وقفه در اجرای طرح کلید به کلید جاده‌ها را ناامن کرده است
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / سیستان و بلوچستان / مجلس
وقفه در اجرای طرح کلید به کلید جاده‌ها را ناامن کرده است
بنا به گفته یکی از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس، عدم تخصیص بودجه به طرح‌هایی مانند «کلید به کلید» و «نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی» این موقعیت از استان محرومی مانند سیستان و بلوچستان گرفته شده است و کشور‌های همسایه با در اختیار داشتن خودرو‌های سنگینِ مدرن از این موقعیت تجاری بهره‌مند می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
نیاز کشور به اجرای هرچه زودتر طرح کلید به کلید
طرح «نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی» که می‌تواند در حوزه‌های اشتغال، ایمنی جاده‌ها و تقویت تولید ملی تاثیرگذار باشد پس از تصویب در هیات دولت تاکنون آنچنان که باید اجرایی نشده است و باتوجه به اینکه در مراحلی خودروهای خارجی کم کیفیت خارجی وارد شده‌اند و باعث خروج ارز از کشور شده است ولی همچنان خبری از حمایت ارزی تولیدکننده داخلی به گوش نمی‌رسد. یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقد است که باوجود تحریم‌ها و وضعیت اشتغال و همچنین ایمنی جاده‌ها چرا تاکنون طرح «نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی» و «طرح کلید به کلید» به مرحله اجرایی نرسیده است. 
بسترسازی برای بازسازی ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس فرسوده درون شهری
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / نوسازی ناوگان
بسترسازی برای بازسازی ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس فرسوده درون شهری
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح مهمترین چالش های بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری از اتخاذ تصمیماتی برای بازسازی ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری خبر داد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
اعلام شرایط واردات کامیون
شرایط واردات کامیون‌های حداکثر سه سال کارکرده براساس مصوبه هیات وزیران به گمرک برای اجرا ابلاغ شده است.مهرداد ارونقی معاون فنی گمرک ایران با اعلام اینکه براساس مصوبه هیات وزیران در مهر ۱۳۹۷ به‌منظور نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی امکان واردات کامیون وجود دارد، اظهار کرد: برهمین اساس اخیرا شرایط واردات کامیون‌های حداکثر سه سال کارکرده تعیین و از سوی دفتر مقررات صادرات وزارت صمت به گمرک ابلاغ شد که طبق آن واردات کامیون‌های حداکثر سه سال کارکرده صرفا از طریق کارت بازرگانی معتبر امکان‌پذیر خواهد بود.
لوکوموتیوهای دیزلی به LNG تبدیل ‌می‌شود/ نوسازی ناوگان جاده‌ای در دستور کار
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / محمد اسلامی / وزیر راه و شهرسازی / سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان
لوکوموتیوهای دیزلی به LNG تبدیل ‌می‌شود/ نوسازی ناوگان جاده‌ای در دستور کار
وزیر راه و شهرسازی، گفت: در بخش ریلی با وزارت نفت تفاهم‌نامه امضا کرده ایم که لوکوموتیوهای دیزلی به LNG تبدیل شود.
شرکت‌های استارت‌آپی انرژی توسعه یابد/ در پرداخت یارانه، رفتار متفاوتی داشته باشیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
شرکت‌های استارت‌آپی انرژی توسعه یابد/ در پرداخت یارانه، رفتار متفاوتی داشته باشیم
ایلنا: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با اجرای طرح نوسازی ناوگان جاده‌ای این موضوع را در این بخش هم دنبال می‌کنیم و ثبت‌نام‌ها برای ماشین‌های سنگین صورت گرفته است و شاهد برون‌رفت ناوگان فرسوده از ناوگان جاده‌ای هستیم.
برنامه های سازمان راهداری برای نوسازی کامیون‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
برنامه های سازمان راهداری برای نوسازی کامیون‌ها
صدراله بمانا، مشاور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در حوزه نوسازی ناوگان گفت: حدود ۳۳ درصد کامیون ها در شبکه حمل و نقل جاده ای فرسوده هستند. سه طرح برای نوسازی حمل و نقل جاده ای کشور به مرحله اجرا رسیده است.
ناوگان به گِل نشسته
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ناوگان به گِل نشسته
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران معتقد است ناوگان عمومی از اتوبوس‌هایی استفاده می‌کند که روز‌به‌روز بر آمار فرسودگی‌اش اضافه می‌شود. محمود ترفیع با اشاره به اینکه از سال 89 تاکنون هیچ کمکی برای تأمین اتوبوس نو و نوسازی ناوگان برای شهر تهران انجام نشده است، گفت: «هزار و 200 دستگاه اتوبوس خطوط تندرو هم با بضاعت شهرداری تهران خریداری شده است.»
دولت سهم یک سومی خود را از کرایه اتوبوس بپردازد
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / اتوبوس / دولت / شهرداری تهران
دولت سهم یک سومی خود را از کرایه اتوبوس بپردازد
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۵۰۰ دستگاه از اتوبوس‌های شرکت واحد فرسوده هستند و این آمار فرسودگی روز به روز بیشتر می‌شود، گفت: از سال ۱۳۸۹ با وجود مصوبات مربوطه، دولت هیچ کمکی در زمینه تأمین اتوبوس نو و نوسازی ناوگان برای شهر تهران انجام نداده و ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس خطوط تندرو نیز با بضاعت شهرداری تهران خریداری شده است.
الحاق ۱۲۰۰ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / راه و شهرسازی / اتحادیه اوراسیا / استان چهارمحال / محمد اسلامی / نوسازی ناوگان ریلی
الحاق ۱۲۰۰ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه
وزیر راه و شهرسازی از افزوده شدن ۱۲۰۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی به این شبکه در ماه های گذشته خبر داد.
یارانه تشویقی برای واردکنندگان ناوگان با کارکرد سه ساله
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / عبدالهاشم حسن نیا / نوسازی ناوگان
یارانه تشویقی برای واردکنندگان ناوگان با کارکرد سه ساله
رئیس سازمان راهداری گفت: افرادی که بتوانند ناوگان با سه سال کارکرد وارد کنند، ۹ درصد مبلغ را به صورت یارانه دریافت خواهند کرد.
بلاتکلیفی کامیون‌داران از بی‌برنامگی دولت در طرح نوسازی/ دنبال تامین منافع عده‌ای خاص نباشیم
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
بلاتکلیفی کامیون‌داران از بی‌برنامگی دولت در طرح نوسازی/ دنبال تامین منافع عده‌ای خاص نباشیم
کریمی، دبیر کانون انجمن ‌های صنفی کامیون ‌داران کشور با اشاره به اجرای ناقص طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای گفت: افزایش قیمت خودروهای کار و تجاری صفر به ۴ میلیارد و فرسوده به یک میلیارد تومان از معایب بی‌برنامگی مسئولان است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
معاینه مجانی تاکسی‌های پایتخت
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از پرداخت مابه‌التفاوت توسط سازمان تاکسیرانی خبر داد. حسین مقدم گفت:«به مناسبت هفته تهران از 12 تا 18 مهر هزینه مراجعه اول(37 هزار تومان) خودروهای تاکسی دارای کارنامه معتبر به مراکز معاینه فنی شهر تهران رایگان شد.» او با اشاره به تخفیف 50درصدی در مراکز معاینه فنی ادامه داد:«جهت حمایت از تاکسیرانان هزینه مراجعه اول خودروهای تاکسی مابه‌التفاوت توسط سازمان تاکسیرانی پرداخت می‌شود.» مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران با اشاره به جریمه 50هزار تومانی نداشتن معاینه فنی گفت:«در حال حاضر 56 خط معاینه فنی در تهران فعال است که 17 مرکز ثابت و 8 مرکز سیار بوده و مراکز سیار در ذیل مراکز ثابت ارائه خدمات می‌دهند.» مرداد 98 هم شهرداری بخشی از هزینه معاینه …
نوسازی ناوگان، نوآوری در خدمات
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
نوسازی ناوگان، نوآوری در خدمات
شهاب‌الدین کرمانشاهی-  استاد دانشگاه و برنامه‌ریز حمل‌ونقل  وضعیت هشدارآمیز حمل‌ونقل همگانی کلانشهر تهران موضوع جدیدی نیست. علائم این شرایط از مدت‌ها قبل نمایان شده بود اما شیوع کرونا آن‌ را نمایان‌تر کرد و کووید-19 سبب شد مسئولان بیشتر به این موضوع توجه داشته باشند. تا قبل از همه‌گیرشدن کرونا یعنی بهمن98 روزانه حدود 2میلیون مسافر از مترو استفاده می‌کردند و یک میلیون و 800هزار مسافر هم برای عبور و مرور روزانه از اتوبوس‌های بی‌آر‌تی و عادی استفاده می‌کردند. از اواخر سال گذشته بخشی از مسافران مترو …
ابراز نارضایتی پنتاگون به خاطر از دست رفتن برتری دریایی مطلق آمریکا به تقصیر روسیه
۱۳۹۹/۰۷/۱۱
ابراز نارضایتی پنتاگون به خاطر از دست رفتن برتری دریایی مطلق آمریکا به تقصیر روسیه
ایالات متحده به دلیل نوسازی ناوگان زیردریایی روسیه دیگر همچون سابق از چنان سطح برتری برخوردار نیست که کشورهای دیگر نتوانند به آن برسند.
دستپخت مافیا و سفرهای چینی مسئولان، ناوگان جاده ای فرسوده شد/ نوسازی شخصی کامیون  از مسیر خارج شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
دستپخت مافیا و سفرهای چینی مسئولان، ناوگان جاده ای فرسوده شد/ نوسازی شخصی کامیون از مسیر خارج شد
کریمی، دبیر کانون انجمن ‌های صنفی کامیون ‌داران کشور از نبود اراده و تصمیم جدی در میان متولیان برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و خودروهای کار و تجاری خبر داد.
چند نکته درباره رفع تحریم های تسلیحاتی ایران
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / رفع تحریم های تسلیحاتی / ایران و امریکا / مکانیسم ماشه / مکانیسم حل اختلاف / دونالد ترامپ / نیازهای دفاعی ایران / ایران و روسیه / همکاری های تسلیحاتی ایران و روسیه / ایران و چین / همکاری های تسلیحاتی ایران و چین
چند نکته درباره رفع تحریم های تسلیحاتی ایران
رضا بهارلویی در یادداشتی می نویسد: ا توجه به نیازهای دفاعی ایران، محتمل‌ترین مقصد خریدهای نظامی ایران روسیه خواهد بود. بخصوص در دو مورد خاص و مهم سامانه‌های پدافندی برای جلوگیری از رخنه نظامی آمریکا و شرکای منطقه‌ای آن به عمق خاک ایران و همچنین، نوسازی ناوگان هوایی جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش است. در این فقره، روس‌ها قطعا بیش از چینی‌ها همکاری خواهند کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
تلاش های تازه برای نوسازی ناوگان امدادی هلال احمر
در جلسه هیات دولت مجوز ورود و ترخیص ۹۰۰ دستگاه خودرو عملیاتی مورد نیاز هلال‌احمر با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال ۱۴۰۱، صادر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در جلسه عصر دیروز هیات دولت، مجوز ورود و ترخیص ۳۰۰ دستگاه تویوتا هایلوکس دو دیفرانسیل بنزینی ۲۷۰۰ سی سی و بالاتر، ۳۰۰ دستگاه آمبولانس تویوتا لندکروز هاردتاپ دو دیفرانسیل بنزینی ۴۰۰۰ سی سی و بالاتر و ۳۰۰ دستگاه خودرو امداد و نجات تویوتا لندکروز هاردتاپ دودیفرانسیل بنزینی ۴۰۰۰ سی سی و بالاتر به صورت شاسی کاملCBU  با سال ساخت (۲۰۲۰) و استاندارد آلایندگی یورو ۵ و بالاتر توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بدون رعایت ضوابط فنی واردات خودرو و منوط به تجهیز در داخل کشور با رعایت سایر قوانین و مقررات …
کامیون‌داران در بن‌بستی به نام نوسازی!
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / نوسازی ناوگان / کامیون
کامیون‌داران در بن‌بستی به نام نوسازی!
کامیون‌داران برای نوسازی خودروهای خود دغدغه‌ها و مصائبی دارند که هر چند از سوی مسئولان به حق دانسته شده، اما آن‌ها با جیب خالی نمی‌توانند کامیون‌های فرسوده خودشان را نوسازی کنند و مشخص نیست صدای این گلایه‌ها را باید چه کسی بشنود و برای حل آن چاره اندیشی کند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
جاده‌های کشور همچنان ناایمن است
به گزارش ایلنا، «جواد نوفرستی» مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران در خصوص طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و حمایت از تولیدکنندگان کامیون‌های داخلی گفت: «طرح جایگزینی کامیون‌های فرسوده با کامیون‌های جدید یکی از طرح‌هایی است که هم در زمینه ایمنی جاده‌ها و هم در زمینه کاهش مصرف سوخت می‌تواند تاثیرات مثبت داشته باشد. با وجود اینکه پتانسیل تولید داخلی کامیون‌، واگن قطار و اتوبوس در کشور وجود دارد ولی دولت آنچنان که باید به این طرح توجهی ندارد. با توجه به اینکه دولت قبول کرده بود که به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کمک کند عملا هیچ کار تاثیرگذاری رخ نداده است و همچنان جاده‌های کشور ناایمن و مصرف سوخت کامیون‌های فرسوده بسیار بالا است.»او با اشاره به خطراتی که ناوگان فرسود حمل‌ونقل عمومی به همراه دارد، …
نارضایتی از قیمت کامیون/مسئولیتی نداریم
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / قیمت کامیون
نارضایتی از قیمت کامیون/مسئولیتی نداریم
مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نوسازی ناوگان اعلام کرد: بسیاری از انتقادات رانندگان و کامیونداران در زمینه نوسازی ناوگان فرسوده، قیمت، کیفیت و غیره به جاست و ما هم از برخی شرایط و قیمت‌ها رضایت نداریم اما در این زمینه مسئولیتی هم بر عهده سازمان راهداری نیست.
نامه حناچی به دفتر رهبری
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
نامه حناچی به دفتر رهبری
در نامه حناچی به دفتر رهبری و دو مقام دولتی آمده است: در شرایط کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا و الزامات ناشی از مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، بیش از پیش نمود یافته و عدم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تبعات اجتماعی و امنیتی بسیار خطرناکی را در شرایط اقتصادی کنونی به دنبال خواهد داشت.
فاصله ۲ میلیاردی کامیون‌های وارداتی با قیمت واقعی/ اجرایی نشدن طرح نوسازی ناوگان فرسوده
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / کامیون‌داران
فاصله ۲ میلیاردی کامیون‌های وارداتی با قیمت واقعی/ اجرایی نشدن طرح نوسازی ناوگان فرسوده
دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون‌داران کشور با اشاره به واقعی نبودن قیمت تعیین شده برای کامیون‌های وارداتی و تولید داخل، گفت: طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکنون اجرایی نشده و اگر مشکلات و موانع آن حل نشود امیدی برای نوسازی ناوگان وجود ندارد چرا که کامیون‌داران نمی‌توانند از پس اقساط چند ده میلیون تومانی آن برآیند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
در حق تولیدکنندگان داخلی کامیون کوتاهی شده است/ نیاز نوسازی ناوگان حمل و نقل به تولیدات داخلی
طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی که قرار بود در آن به صورت کلید به کلید کامیون‌های فرسوده با کامیون‌های جدید تعویض شوند همچنان اجرایی نشده است و از سال ۹۶ تاکنون آنچنان که باید اهمیتی به آن نداده‌اند و با عدم تخصیص ارز به تولید کنندگان داخلی ضعف‌ها در این حوزه همچنان باقی مانده است و کامیون‌های فرسوده و ناایمن همچنان در جاده‌های ایران تردد می‌کنند.
الزام تداوم فاصله گذاری اجتماعی در قطارها
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / محمد اسلامی / سعید رسولی / نوسازی ناوگان ریلی
الزام تداوم فاصله گذاری اجتماعی در قطارها
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال بهره‌برداری از ۲۰۰۰ دستگاه ناوگان ریلی را هدف گذاری کرده‌ایم، گفت: امیداوریم با حمل مشکلات از جمله تامین فولاد و مشکلات بانکی بتوانیم به این هدف برسیم.
نوسازی ناوگان و حذف نقاط پرخطر شاه کلید کاهش حوادث رانندگی لرستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / مرکز مدیریت راه های کشور / حمل و نقل مسافری / اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان / لرستان
نوسازی ناوگان و حذف نقاط پرخطر شاه کلید کاهش حوادث رانندگی لرستان
خرم‌آباد - ایرنا - حمل‌ و نقل به‌عنوان یک عامل کلیدی برای جوامع مختلف در میزان رشد و توسعه نقش بسزایی ایفا می‌کند که برای کاهش حوادث در این بخش نوسازی ناوگان و حذف نقاط پرخطر باید به صورت ویژه دنبال شود.
دلمان از دولت خون است/ گلایه‌هایمان فرار رو به جلو نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / حجت نظری / شورای شهر تهران / شهرداری / هیئت دولت
دلمان از دولت خون است/ گلایه‌هایمان فرار رو به جلو نیست
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما انتظار داشتیم تا دولت به وظیفه قانونی خود برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند اما دلمان از دولت خون است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
توان خودروسازان داخلی در تولید اتوبوس
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از توانایی تامین حداقل پنج هزار دستگاه اتوبوس درون‌شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان سال‌جاری خبر داد. نشست بررسی تامین اتوبوس‌های طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور، شهرداری و تولیدکنندگان اتوبوس برگزار شد.
تولیدکنندگان داخلی توانایی تأمین ۵ هزار دستگاه اتوبوس شهری را دارا هستند
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی / اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور
تولیدکنندگان داخلی توانایی تأمین ۵ هزار دستگاه اتوبوس شهری را دارا هستند
تهران - ایرنا - سرپرست وزارت صمت، از توانایی تأمین حداقل ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان امسال خبر داد.
سرپرست وزارت صمت: می‌توانیم ۵ هزار اتوبوس شهری تولید کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / اتوبوس / صنعت / وزارت صنعت،معدن و تجارت
سرپرست وزارت صمت: می‌توانیم ۵ هزار اتوبوس شهری تولید کنیم
سرپرست وزارت صمت، از توانایی تأمین حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان سال جاری خبر داد.
توانایی تأمین ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس شهری از سوی تولیدکنندگان داخلی
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
توانایی تأمین ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس شهری از سوی تولیدکنندگان داخلی
ایلنا: سرپرست وزارت صمت، از توانایی تأمین حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان سال جاری خبر داد.
خودروسازان می‌توانند5 هزار اتوبوس شهری تولید کنند/ تکلیف خودروسازان به تولید ۵۰۰ دستگاه تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / جعفر سرقینی / وزارت صنعت معدن و تجارت / ناوگان اتوبوسرانی / نوسازی ناوگان
خودروسازان می‌توانند5 هزار اتوبوس شهری تولید کنند/ تکلیف خودروسازان به تولید ۵۰۰ دستگاه تا پایان سال
سرپرست وزارت صمت، از توانایی تأمین حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان سال جاری خبر داد.
چرا سن ناوگان باری و مسافربری در خراسان شمالی افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / استانی-اقتصادی / ناوگان باری / ناوگان مسافربری / نوسازی ناوگان حمل و نقل / خراسان شمالی
چرا سن ناوگان باری و مسافربری در خراسان شمالی افزایش یافت
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از افزایش سن ناوگان باری و مسافربری در این استان خبر داد.
آغاز نوسازی 1000 دستگاه سواری کرایه بین شهری/ تحویل ناوگان به متقاضیان تا 3 ماه آینده
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / نعمت‌الله حاج‌محمدعلی / نوسازی سواری کرایه / سمند / اسقاط ناوگان فرسوده / نوسازی 1000 دستگاه
آغاز نوسازی 1000 دستگاه سواری کرایه بین شهری/ تحویل ناوگان به متقاضیان تا 3 ماه آینده
مدیرعامل اتحادیه تعاونی سواری کرایه بین شهری کشور گفت: در طرح نوسازی ناوگان فرسوده سواری کرایه بین شهری، در قالب اسقاط و تسهیلات سازمان راهداری، تعداد 1000 دستگاه سواری کرایه بین شهری در 3 ماه تحویل متقاضیان خواهد شد.
رشد ۸۴ درصدی تولیدات ناوگان ریلی/هیچگونه واردات خارجی نداشتیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / نوسازی ناوگان ریلی / محمدهادی ضیایی مهر / حمل و نقل ریلی / قطار
رشد ۸۴ درصدی تولیدات ناوگان ریلی/هیچگونه واردات خارجی نداشتیم
معاون ناوگان ریلی شرکت راه آهن، از رشد ۸۴ درصدی تولیدات سازندگان ناوگان ریلی در سال گذشته در مقایسه با سال ۹۷ خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •