یکشنبه, ۴ اسفند, ۱۳۹۸ / 23 February, 2020
هنرمندان
پیش تولید «بوسه در باران» آغاز شد
ایرنا / ۳ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
پیش تولید «بوسه در باران» آغاز شد
تهران- ایرنا- پیش تولید فیلم «بوسه در باران» به کارگردانی سیدیاسر فقیهی آغاز شد.
  هنرمندان  رضا توکلی  تولید فیلم
گشتی در «چارسوی هنر»؛ از نقاشی صورتی محمد احصایی تا نقش شجریان
مهر / ۵ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
گشتی در «چارسوی هنر»؛ از نقاشی صورتی محمد احصایی تا نقش شجریان
بخش «چارسوی هنر» دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر میزبان آثار هنرمندان پیشکسوت و جوان برای فروش آثار از جانب گالری‌ها است.
  دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر  جواد بختیاری  شجریان  محمد احصایی  حسین محجوبی  ناصر پلنگی  علی قلمسیاه
نرگس آبیار جایزه زنان برتر و موفق جهان اسلام را دریافت کرد
مشرق / ۹ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
نرگس آبیار جایزه زنان برتر و موفق جهان اسلام را دریافت کرد
آبیار در برنامه‌های دیگری از جمله سمینار بررسی مشکلات و چالش‌های زنان در دنیای معاصر، کارگاه انتقال تجربیات به هنرمندان پاکستانی، برنامۀ نمایش فیلم «شیار 143» به زبان اردو حضور یافت.
  نرگس آبیار  عارف علوی  کمپانی رسانه‌ای HUM TV پاکستان  جایزه زنان برتر  نشان زنان راهبر 2020  ایالت سند  رئیس جمهور پاکستان  فیلم شیار 143
اختتامیه جشنواره کشوری خوشنویسی قداست قلم برگزار شد
مشرق / ۱۰ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
اختتامیه جشنواره کشوری خوشنویسی قداست قلم برگزار شد
با توجه به آثار رسیده از هنرمندان استان لرستان به دبیرخانه جشنواره خوشنویسی " قداست قلم" به خوبی واضح و روشن است در این زمینه هنرمندان صاحب ذوق و اثر فاخر در این استان وجود دارد
  مشرق نیوز  خوشنویسی  خوشنویسان
دیدارنیوز / ۱۰ ساعت قبل / ...
برخی هنرمندان نمی‌توانند حتی یک پاراگراف از نمایشنامه‌های بهرام بیضایی بخوانند
ملیکا رضی می‌گوید: اگر نخواهیم تکنیک‌های سیاه و روحوضی را یاد بگیریم چطور می‌توانیم پرچمدار نمایشنامه‌ها و ایده‌پردازی‌های کشورهای دیگر باشیم؟ وظیفه هر جوان هنرمند ایرانی که در کار هنر قدم برمی‌دارد این است که ابتدا نمایش ایرانی را یاد بگیرد. اما هنرمندانی را می‌شناسم که حتی یک پاراگراف از نمایشنامه‌های بهرام بیضایی را نمی‌توانند به درستی بخوانند.
یادداشت|بازی دیگر بودگی در ادبیات نیایشی
تسنیم / ۱۱ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
یادداشت|بازی دیگر بودگی در ادبیات نیایشی
در ادبیات نیایشی، نویسندگان بسیار زیادی از «بازی دیگر بودگی» استفاده کرده‌اند‌. در حقیقت نویسندگان و هنرمندان به دلیل رفتار آرتیستیکِ خود، هرچقدر در ساختن داستان، از یک منبع اقتباسی کوشش کنند، بیشتر موفق می‌شوند.
روزنامه اعتماد / ۲۰ ساعت قبل / ...
تقدم «اخلاق» بر همه سجایای انسانی
جشنواره فیلم فجر در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مهم‌ترین رویداد فرهنگی و هنری کشور به‌ خصوص در عرصه سینما به حساب می‌آید. در کنار این مهم، نکته قابل توجه این است که به ابتکار برگزارکنندگان این جشنواره، چند سالی است که در بخش سینمای رسانه و بعد از پخش فیلم‌ها، عوامل فیلم در نشستی مجزا با اصحاب رسانه و ارباب جراید به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند. فارغ از حاشیه‌هایی که همیشه در این نوع نشست‌ها ایجاد می‌شود، امسال و در جشنواره سی و هشتم، شاهد برخوردهای عجیب و بعضا زننده برخی از هنرمندان با خبرنگاران بودیم. به این دو عبارت توجه کنید: «به تو چه مربوطه که من چرا این بخش از فیلم رو این‌طور ساختم؟»، «شما خبرنگار نیستید، …
روزنامه اعتماد / ۲۰ ساعت قبل / ...
نهنگ در لجه
ابراهیم منصفی را به اسم نمی‌شناختم، تنها چند ترانه و آهنگ از او شنیده بودم که صدالبته دوست داشتم. وقتی دوستی گفت که مستندی به نام «چی چکا قصه شب» درباره زندگی و آثار او در خانه هنرمندان نمایش می‌دهند، تردید داشتم که برای تماشا بروم یا خیر. حوزه تخصصی‌ام در روزنامه‌نگاری موسیقی نیست و مثل عموم یک شنونده معمولی موسیقی هستم که برخی ترانه‌ها و ترانه‌سرایان را می‌شناسم و به تناسب حال و روز، گونه‌های خاصی از موسیقی را گوش می‌کنم. دو روز قبل از نمایش فیلم به رسم این روزها نام ابراهیم منصفی را گوگل کردم، در کنار شگفت‌زدگی از آن همه کار که این شاعر و بازیگر و خنیاگر و خواننده و ترانه‌سرای بندرعباسی در عمر کوتاهش کرده بود، شرمسار شدم؛ «رامی» …
روزنامه اعتماد / ۲۰ ساعت قبل / ...
بوشهر و فستیوال کوچه
سومین دوره فستیوال موسیقی «کوچه» امسال هم در بوشهر کار خود را پی می‌گیرد. درخشان‌ترین نکته‌ای که می‌توان درباره این فستیوال بیان کرد، مردمی بودن این فستیوال است. فستیوال کوچه به دور از هر‌گونه سلسله‌مراتب دست‌و‌پا‌گیر اداری مرسوم در دیگر فستیوال‌های کشور برگزار می‌شود. مشکلات مالی و پرداخت‌ها و عدم پرداخت‌ها که اغلب هنرمندان را فراری می‌دهد، در فستیوال کوچه حذف شده است تا مردم و هنرمندان بتوانند هر چه بیشتر کنار هم باشند. اصل و اساس در فستیوال کوچه احترام به هنرمندان است و مهمانانی که برای این فستیوال به بوشهر می‌آیند و مهمان خانه‌های مردم خونگرم منطقه می‌شوند. وقتی برای برگزاری این فستیوال فراخوانی …
ایسنا / ۲۲ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
سایه سنگین کرونا بر اختتامیه جایزه اکبر رادی
دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی با معرفی برگزیدگان و با اعلام نامگذاری خیابان یگانه در شمال خانه هنرمندان ابران به نام اکبر رادی به کار خود پایان داد.
  اکبر رادی  کروناویروس
هفدهمین نمایشگاه تصویر سال
ایسنا / ۲۳ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
هفدهمین نمایشگاه تصویر سال
هفدهمین نمایشگاه تصویر سال، جمعه ۲ اسفند، در خانه هنرمندان افتتاح شد.
تمرکززدایی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری از اهداف جشنواره عروسکی در یزد است
ایرنا / ۲۸ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
تمرکززدایی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری از اهداف جشنواره عروسکی در یزد است
یزد - ایرنا - دبیر جشنواره بین المللی نمایش عروسکی یزد با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره تمرکززدایی فعالیت های فرهنگی هنری از تهران است، گفت: می خواهیم برگزاری برنامه های مهم فرهنگی و هنری را در شهرهای دیگر اشاعه دهیم تا هنرمندان و مخاطبان درسراسر ایران از این رویدادها بهره ببرند.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  جشنواره تئاتر کودک و نوجوان  یزد
آغاز به کار در خانه هنرمندان و اکران مستند «کامی»
ایرنا / ۳۰ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
آغاز به کار در خانه هنرمندان و اکران مستند «کامی»
تهران- ایرنا- هفدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر در گالری های مختلف خانه هنرمندان کار خود را آغاز کرد و امروز نیز پخش مستند «کامی» را در دستور کار خود دارد.
  شهر تهران  دوره قاجار  خیابان لاله زار
ستون‌های هویت هنرمندان جوان استوار بنا شد
ایرنا / ۳۰ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
ستون‌های هویت هنرمندان جوان استوار بنا شد
تهران- ایرنا- جوانان، پیشتاز بخش طوبی زرین دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر شدند تا ستون‌های هویت هنری خود را استوار بنا کنند.
  جشنواره تجسمی فجر  هنرهای تجسمی  هنرمندان  دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
پرونده کنسرت‌های سال ۹۸ با کدام اجراها بسته می‌شود؟
مهر / ۳۰ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
پرونده کنسرت‌های سال ۹۸ با کدام اجراها بسته می‌شود؟
تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان فعال حوزه‌های مختلف موسیقی در روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ خود را برای برگزاری کنسرت‌های تهران و شهرستان آماده می‌کنند.
  موسیقی پاپ  موسیقی ایرانی  موسیقی تلفیقی  موسیقی کلاسیک  کنسرت موسیقی  برنامه کنسرت‌ها
حمایت مالی از پروژه‌های هنری جایگزین جایزه
ایرنا / ۳۱ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
حمایت مالی از پروژه‌های هنری جایگزین جایزه
تهران - ایرنا- دبیر شورای هنری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بابیان اینکه دیگر جایزه دادن به آثار برگزیده باب نیست، تاکید کرد: برای نخستین بار قرار است تامین مالی پروژه‌های هنری برای ادامه حیات، جایگزین جایزه به برترین ها در این جشنواره نیز لحاظ شود.
  هنرهای تجسمی  هنرمندان  جشنواره ‌های فجر  دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
آثار نقاشان برای حمایت از کودکان
ایلنا / ۳۲ ساعت قبل / اجتماعی
آثار نقاشان برای حمایت از کودکان
ایلنا: نمایشگاه سالانه جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان با آثاری از هنرمندان نقاش و به‌منظور حمایت از کودکان کار و خیابان برگزار می‌شود.
  کودکان کار و خیابان  جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان
مسئولان اردکان روی صندلی داغ
ایسنا / ۳۳ ساعت قبل / ...
مسئولان اردکان روی صندلی داغ
جمعی از هنرمندان شهرستان اردکان با برپایی ویژه برنامه جشنی، ضمن ایجاد فضایی شاد و نشاط‌آور برای شهروندان اردکانی، مردم را پایِ صحبت‌ها و چالش‌های مسئولان شهر نشاندند.
  استانی-فرهنگی و هنری  اردکان  صندلی داغ
چرا جشنواره تجسمی فجر جریان‌ساز نیست؟/دبیر پاسخ داد
ایسنا / ۳۴ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
چرا جشنواره تجسمی فجر جریان‌ساز نیست؟/دبیر پاسخ داد
ابراهیم حقیقی که دبیری دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر را بر عهده دارد، امیدوار است قیمت‌گذاری و فروش آثار هنرمندان که برای نخستین بار در این دوره اتفاق افتاده، منجر به رونق این جشنواره جوان شود.
  جشنواره تجسمی فجر  جشنواره تجسمی فجر 98  دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر  ابراهیم جقیقی
روزنامه اعتماد / ۴۴ ساعت قبل / ...
محافظه‌کاری و بازار کساد
 عصر پنجشنبه‌ای که گذشت هفته فیلم ایتالیا در ایران با حضور سفیر و رایزن فرهنگی ایتالیا و همچنین جمعی از فیلمسازان و هنرمندان ایرانی و ایتالیایی در خانه هنرمندان آغاز به کار کرد و قرار است در هفته جاری تعدادی از فیلم‌های ایتالیایی از کارگردانان صاحبنامی چون نانی مورتی، برتولوچی و... به نمایش گذاشته شود ضمن اینکه کارگاه‌ها و ورک‌شاپ‌هایی هم در این چند روز ترتیب داده می‌شود. از آنجایی که نظیر چنین گردهمایی‌ای در سینمای ایران مسبوق به سابقه است با طرح پرسشی مبنی بر اینکه آیا اساسا برگزاری هفته‌های فیلم از تاثیر‌گذاری لازم برخوردار است یا خیر، به سراغ احمد طالبی‌نژاد منتقد سینما رفتیم و نظر او را در این باره جویا شدیم.
روزنامه شهروند / ۴۵ ساعت قبل / ...
جای خالی «هوشنگ ظریف» در شب تقدیر
[شهروند] سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر با تقدیر از چهار چهره موسیقی ایرانی و همچنین معرفی برگزیدگان جایزه ترانه موسیقی پنجشنبه‌شب به پایان رسید. در ابتدای برنامه ارکستر سمفونیک تهران سرود جمهوری اسلامی ایران را اجرا کرد و پس از آن نوبت به اجرای قطعه 176 ساخته بهزاد عبدی رسید که به یاد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی نواخته شود. یکی از مهم‌ترین بخش‌های مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی فجر تقدیر از هوشنگ ظریف نوازنده و آهنگساز پیشگام موسیقی ایرانی، نادر مشایخی آهنگساز موسیقی ایرانی، افلیا پرتو مدرس و نوازنده پیانو و عاشیق حسن اسکندری پیشکسوت موسیقی نواحی آذربایجان بود که پس از پخش ویدیویی از زندگی و فعالیت‌های این چهار موزیسین کهنه‌کار ایرانی با حضور شاهین فرهت …
روزنامه ابتکار / ۴۵ ساعت قبل / ...
از تحریم تا فرصت
سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پس از هفت شب برگزاری اجراهای فشرده در شش سالن، در حالی به پایان رسید که حضور پیدا نکردن برخی گروه‌های مطرح، افزایش قیمت بلیت‌ها و همچنین صندلی‌های خالی سالن‌ها در بسیاری از اجراها از حاشیه‌های امسال تلقی می‌شد.ایسنا در یکی از شب‌های سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در سالن‌های وحدت و رودکی به سراغ مردمی رفته است که به هر دلیل ترجیح داده‌اند در جشنواره امسال شرکت کنند و نظرشان را درباره‌ِ جشنواره امسال و اجراها و همچنین نقاط قوت و ضعف جویا شده است.آنچه در ادامه می‌خوانید، نتیجه حاصل از این گفت‌وگوها است:خانم جوانی در محوطه تالار وحدت قصد خروج دارد و معلوم است که از مخاطبان سانس اول بوده است. به سراغش می‌رویم و از او می‌پرسیم نظرش درباره جشنواره امسال موسیقی فجر چیست؟ …
روزنامه همشهری / ۴۵ ساعت قبل / ...
هفته فیلم ایتالیا را از دست ندهید
«از اینکه مجموعه‌ای از فیلم‌های ایتالیایی قرار است در تهران، شیراز و کیش نمایش داده شود، هیجان‌زده هستم. باعث افتخار است که نخستین نمایش فیلم ایتالیایی «تعادل» را در ایران و در هفته فیلم ایتالیا داریم.» با این سخنان سفیر ایتالیا در تهران مراسم افتتاحیه «هفته فیلم ایتالیا» عصر پنجشنبه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. در ابتدای این مراسم، جزوپه پرونه، سفیر ایتالیا ضمن تشکر از همکاری مسئولان فرهنگی ایران با این رویداد، گفت: «فیلم‌هایی که برای این مراسم انتخاب شده از آثار جدید سینمای ایتالیاست و مسائل …
استاد نقالی ایران درگذشت
روزنامه تعادل / ۴۵ ساعت قبل / ...
استاد نقالی ایران درگذشت
سیدمصطفی سعیدی از استادان و هنرمندان عرصه نقالی، شاهنامه‌خوانی و مناقب‌خوانی که طی دهه‌های گذشته حضور فعالی در این حوزه‌ها داشته دارفانی را وداع گفت.‌
  ایران  شاهنامه  قهوه  موسیقی  zwnj
تصویر سال هفدهم کلید خورد/ نمایش «سوهانک» عباس کیارستمی
مهر / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
تصویر سال هفدهم کلید خورد/ نمایش «سوهانک» عباس کیارستمی
هفدهمین نمایشگاه «تصویر سال» و جشنواره «فیلم تصویر» عصر جمعه ۲ اسفندماه با حضور سینماگران و هنرمندان عکاس در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد.
  جشن تصویر سال  خانه هنرمندان ایران  سیف الله صمدیان  عباس کیارستمی  سید مجتبی موسوی  حبیب رضایی  بهمن کیارستمی  مجید رجبی معمار  رخشان بنی اعتماد  عکس
آغاز "تصویر سال" با رونمایی "وصیت‌نامه عباس کیارستمی"
ایسنا / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
آغاز "تصویر سال" با رونمایی "وصیت‌نامه عباس کیارستمی"
هفدهمین دوره‌ی نمایشگاه "تصویر سال" و جشنواره‌ی فیلم تصویر در حالی امروز بعدازظهر 2 اسفند ماه در خانه هنرمندان ایران برپا شد که فیلم "سوهانک" با ایفای نقش زنده‌یاد عباس کیارستمی که به جای پرسوناژهای فیلم «طعم گیلاس» بازی کرده است، به نمایش درآمد؛ فیلمی که بهمن کیارستمی معتقد است: این فیلم وصیت‌نامه مردی است که دارد رو به دوربین می‌گوید «می‌خواهم با مرگ خودم بمیرم،نه با مرگ پزشکی»
  جشنواره فیلم تصویر  افتتاحیه تصویر سال
شفیعی‌ کدکنی: زرین‌کوب می گفت می‌خواهید اولین‌آزادی مرا سلب کنید به این بهانه که شما مدافع آزادی هستید؟ / نباید از همه توقع داشته باشیم که مثل ما فکر کنند / هنرمند می‌تواند طرفدار سرمایه‌داری یا سوسیالیسم باشد
انتخاب / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
شفیعی‌ کدکنی: زرین‌کوب می گفت می‌خواهید اولین‌آزادی مرا سلب کنید به این بهانه که شما مدافع آزادی هستید؟ / نباید از همه توقع داشته باشیم که مثل ما فکر کنند / هنرمند می‌تواند طرفدار سرمایه‌داری یا سوسیالیسم …
محمدرضا شفیعی‌کدکنی به مناسبت بحثی راجع به ارتباط عرفان و سیاست، درباره چگونگی ارتباط میان هنر با سیاست و تعهّد سیاسی هنرمندان سخن گفت.
نظر شفیعی‌کدکنی درباره رابطه میان هنر و سیاست
ایسنا / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
نظر شفیعی‌کدکنی درباره رابطه میان هنر و سیاست
محمدرضا شفیعی‌کدکنی به مناسبت بحثی راجع به ارتباط عرفان و سیاست، درباره چگونگی ارتباط میان هنر با سیاست و تعهّد سیاسی هنرمندان سخن گفت.
  محمدرضا شفیعی کدکنی  ارتباط بین سیاست و هنر
ایسنا / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
اعلام برنامه‌ی نمایش جشنواره فیلم تصویر 
جشنواره فیلم تصویر که از امروز 2 اسفند ماه در خانه هنرمندان ایران با نمایش فیلم "سوهانک" به کارگردانی بهمن کیارستمی آغاز می‌شود، برنامه نمایش فیلم‌هایش را اعلام کرد.
  جشنواره فیلم تصویر سال
مصطفی سعیدی سید نقالی ایران دار فانی را وداع گفت
مهر / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
مصطفی سعیدی سید نقالی ایران دار فانی را وداع گفت
سید مصطفی سعیدی از استادان و هنرمندان عرصه نقالی، شاهنامه خوانی و مناقب خوانی که طی دهه‌های گذشته حضور فعالی در این حوزه ها داشته دار فانی را وداع گفت.
  مصطفی سعیدی سیرایی  نقالی  درگذشت چهره ها
مراسم خاکسپاری حسام الدین تقوی
ایسنا / ۲ روز قبل / عکس
مراسم خاکسپاری حسام الدین تقوی
حسام‌الدین نقوی از پژوهشگران و هنرمندان مطرح هرمزگانی چهارشنبه(۳۰ بهمن) در سن ۶۶ سالگی براثر سکته قلبی دارفانی را وداع گفت. حسام الدین نقوی متولد سال ۱۳۳۲‌ در بندرعباس و در سال ۱۳۵۵‌ در رشته جامعه شناسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده است و بین سال های ۵۸‌ تا ۶۱‌ درساخت بیش از ده فیلم درمورد هرمزگان برای گروه فرهنگ و ادب شبکه دو با حسن بنی هاشمی همکاری نزدیک داشته است .دهم اردیبهشت ماه سالجاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتاب چهره ماندگار خلیج‌فارس، محمدعلی سدید السلطنه کبابی نوشته سید حسام‌الدین نقوی رونمایی شده بود.
جشنواره سی و پنجم موسیقی فجر به نت آخر رسید
ایلنا / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
جشنواره سی و پنجم موسیقی فجر به نت آخر رسید
ایلنا: سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در در شامگاه روز پنجشنبه سی‌ام بهمن ماه، با حضور تعدادی از مسئولان و هنرمندان در تالار وحدت به کار خود پایان داد. این مراسم…
  اختتامیه  سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
کاریکاتوریست‌های ایرانی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی زاگرب رکورد شکن شدند
ایرنا / ۲ روز قبل / سیاسی
کاریکاتوریست‌های ایرانی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی زاگرب رکورد شکن شدند
تهران- ایرنا- هنرمندان کاریکاتوریست ایران با حضور گسترده و کیفی خود، بالاترین میزان مشارکت و دومین جایزه اصلی سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کاریکاتور و اتومبیل زاگرب را کسب کردند.
  جواد تکجو  کرواسی
اعطای گواهی درجه یک هنری به ۴ هنرمند موسیقی در شب سیستان و بلوچستان
ایسنا / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
اعطای گواهی درجه یک هنری به ۴ هنرمند موسیقی در شب سیستان و بلوچستان
شب موسیقی سیستان و بلوچستان با اجرای سه گروه موسیقی استان و اعطای گواهی درجه یک هنری به هنرمندان این استان در آخرین شب جشنواره موسیقی فجر در تالار سوره برگزار شد.
  سیستان و بلوچستان  گواهینامه درجه هنری  موسیقی فجر 98
معافیت مالیاتی خرید و فروش ۳ اوراق مالی جدید در بورس
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / اقتصادی
معافیت مالیاتی خرید و فروش ۳ اوراق مالی جدید در بورس
مهر نوشت: بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی، خرید و فروش «اوراق جعاله»، «اوراق وکالت» و «اوراق بیمه اتکایی» در بورس از مالیات معاف شد.
  بورس تهران  سازمان بورس و اوراق بهادار  بورس کالا  مالیات  معافیت مالیاتی هنرمندان
گالری‌گردی در اولین هفته آخرین ماه سال
ایرنا / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
گالری‌گردی در اولین هفته آخرین ماه سال
 تهران- ایرنا- همزمان با آغاز ماه اسفند و نزدیک شدن به پایان سال گالری‌های پایتخت میزبان آثار هنرمندان جوان و پیشکسوت هستند.
  هنرهای تجسمی  گالری گردی  هنرمندان
یاد شهید سردار سلیمانی در جشنواره تجسمی فجر با خلق زنده اثر
مهر / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
یاد شهید سردار سلیمانی در جشنواره تجسمی فجر با خلق زنده اثر
در یکی از غرفه های نمایشگاهی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخش ویژه کارگاهی به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی تدارک دیده شده است که در این بخش هر روز هنرمندان در حال تکمیل آثار خود هستند.
  دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر  قاسم سلیمانی  نقاشی  مجسمه سازی
تحمیل هزینه چند میلیون دلاری سفر ترامپ بر اقتصاد هند
ایرنا / ۳ روز قبل / سیاسی
تحمیل هزینه چند میلیون دلاری سفر ترامپ بر اقتصاد هند
دهلی نو-ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و ملانیا ترامپ همسر وی هفته آینده به هند سفر خواهند کرد. هند در حال آمادگی گسترده برای استقبال از مهمانان آمریکایی خود از طریق برگزاری یک مراسم خاص در بزرگ ترین استادیوم کریکت جهان با حضور هنرمندان بالیوود است.
  هند  دونالد ترامپ  احمدآباد  انتخابات ریاست جمهوری آمریکا  نارندرا مودی
گالری‌گردی تحت‌تاثیر فجر و تصویرسال/ رضا بانگیز به کاما می‌آید
مهر / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
گالری‌گردی تحت‌تاثیر فجر و تصویرسال/ رضا بانگیز به کاما می‌آید
در اولین جمعه اسفندماه، نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و هفدهمین نمایشگاه تصویرسال به صورت همزمان برگزار می‌شوند و نمایشگاهی از آثار رضا بانگیز نیز در گالری کاما گشایش می‌یابد.
  گالری گردی  خانه هنرمندان ایران  دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر  جشن تصویر سال  گالری مژده  رضا بانگیز  گالری اعتماد  گالری ایرانشهر  گالری گلستان  گالری آتبین
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
تکنولوژی دیجیتال موضوع یا ابزار در موزه
امروزه تکنولوژی دیجیتال به عنوان یک ابزار و امکان جذاب جهت نمایش بسیاری از ایده‌ها و داده‌های پژوهشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. موزه‌ها به دلایل گوناگون که تاکید بر نوعی روایت خاص یا عدم وجود شیء مرتبط به موضوع از مهم‌ترین آنهاست، تصمیم به اجرای گونه‌های مختلفی از تکنولوژی دیجیتال می‌گیرند. پهنه‌های وسیعی از صفحات نمایشی یا پروژکتورهای غول‌آسا که تصاویری را تکرار می‌کنند بخش مهمی از ساختار روایی موزه‌ها را شکل می‌دهند. بعضا در بازدید از این‌گونه نمایشگاه‌ها نحوه ارایه و میزان تاثیر‌گذاری این شیوه در مقایسه با روش‌های ساده‌تر، تامل‌بر‌انگیز است. سوال بنیادی این است که اگر همان تصویر در قابی ساده و با …
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
روی خط تئاتر
 نمایش برگشتن افتخارآمیز مردان جنگی به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی حسین شهبازی از روز جمعه دوم اسفندماه ‌سال‌جاری در‌ سالن انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه می‌رود. در خلاصه داستان برگشتن افتخارآمیز مردان جنگی که براساس نمایشنامه «بیرون، پشت در» اثر ولفگانگ بورشرت نوشته شده، آمده است: «بکمان سه‌سال بعد از اتمام جنگ جهانی دوم به شهر خود ‌هامبورگ بازمی‌گردد.»
برگشتن افتخارآمیز مردان جنگی در خانه هنرمندان
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / ...
برگشتن افتخارآمیز مردان جنگی در خانه هنرمندان
نمایش برگشتن افتخارآمیز مردان جنگی به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی حسین شهبازی در سالن انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه می‌رود.
  جنگ جهانی دوم  رسانه  مدیر روابط عمومی  مردان  zwnj
روزنامه آفتاب یزد / ۳ روز قبل / ...
کلمات تلخ آقای بازیگر
آفتاب یزد-گروه شبکه: «رامین پرچمی از زندان روی صحنه می‌رود» این خبری است که طی روزهای گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌شود و بازتاب‌های فراوانی از سوی هنرمندان و سلبریتی‌ها داشته است. رامین پرچمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که مدتی است به دلیل مشکلات مالی در زندان به سر می‌برد، قرار است با بازی در نمایش «آخرین بازی» به نویسندگی محمود استادمحمد و کارگردانی پارسوا پاکیزه در جشنواره تئاتر زندان‌ها روی صحنه برود.> بگذارید مردم بفهمند در زندانمهجدهمین دوره جشنواره تئاتر زندان‌های کشور از ۴ تا ۷ اسفند و در سه بخش تئاتر صحنه‌ای، خیابانی محیطی و نمایشنامه‌خوانی در برج آزادی برگزار می‌شود. که در آن گروه‌های تئاتری منتخب هر استان مشخص شده و به رقابت می‌پردازند. یکی از این آثار «آخرین بازی» نوشته …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
از جشنواره تجسمی تا گالری‌های سطح شهر
هفته آینده مهم‌ترین هفته برای هنرهای تجسمی در طول هر سال است. در این هفته بزرگ‌ترین رویداد هنرهای تجسمی یعنی دوازدهمین جشنواره تجسمی در تهران برپا خواهد بود. به جز این اتفاق، گالری‌های هنری نیز با قدرت به نمایش آثار هنرمندان می‌پردازند.در هفته آتی، به جز جشنواره هنرهای تجسمی که در مرکز صبا برقرار است، بیش از 40 گالری هنری در تهران آثار هنرمندان در شاخه‌های گوناگون هنری را به نمایش می‌گذارند.دوازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر از روز سه‌شنبه (۲۹ بهمن‌ماه) در موسسه فرهنگی-هنری صبا افتتاح شده است و تا پنجم اسفند ادامه دارد. نهم اسفند نیز مراسم اختتامیه در تالار وحدت برگزار خواهد شد. به گفته ابراهیم حقیق، دبیر این جشنواره، در بخش طوبای زرین ۳۳۸ هنرمند با ۴۴۰ اثر و در بخش چارسوی هنر ۳۴۰ اثر با …
همدلی هنرمندان، مانع دوگانگی‌ تحریم جشنواره‌های فجر شد
ایرنا / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
همدلی هنرمندان، مانع دوگانگی‌ تحریم جشنواره‌های فجر شد
تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد سوء استفاده بسیاری از رسانه‌ها در مورد تحریم جشنواره‌های فجر از سوی برخی از هنرمندان، گفت: خوشبختانه هنرمندان در جشنواره های مختلف سینما، تئاتر، موسیقی، تجسمی و مد و لباس فجر مسیر را به‌گونه‌ای از ایجاد فضای دوقطبی و جنگ میان هنرمندان جلوگیری کردند.
  جشنواره تجسمی فجر  سید عباس صالحی  جشنواره ‌های فجر  دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
وزیر ارشاد: تحریم جشنواره‌های فجر بی‌سرانجام ماند
همشهری‌آنلاین / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
وزیر ارشاد: تحریم جشنواره‌های فجر بی‌سرانجام ماند
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر نقش بر آب شدن رویای مصادره‌کنندگان بحث تحریم جشنواره‌های فجر، از بازتاب حوادث سال جاری در آثار هنرمندان گفت.
مهر / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
رویای «تحریم فجر» نقش بر آب شد/ بازتاب حوادث ۹۸ در آثار هنرمندان
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر نقش بر آب شدن رویای مصادره‌کنندگان بحث تحریم جشنواره‌های فجر، از بازتاب حوادث سال جاری در آثار هنرمندان گفت.
  دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر  سید عباس صالحی  هادی مظفری  سردار شهید قاسم سلیمانی  جشنواره فیلم فجر
گفت‌وگو با ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر
ایرنا / ۴ روز قبل / فیلم
گفت‌وگو با ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر
دبیر سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر در این گفتگو به حاشیه‌های جشنواره فجر از جمله تلاش رسانه‌های خارجی برای اخلال در برگزاری آن و همراهی هنرمندان با جشنواره علی‌رغم این تلاش‌ها اشاره کرد. داروغه زاده سینما را آیینه جامعه و فیلم‌های تلخ اجتماعی را بازتاب واقعیت‌های جامعه دانست
یادواره جلال ذوالفنون یکم اسفند برگزار می‌شود
ایلنا / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
یادواره جلال ذوالفنون یکم اسفند برگزار می‌شود
ایلنا: آیین نکوداشت جلال ذوالفنون آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی روز پنجشنبه اول اسفندماه در تالار «جلیل شهناز» خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
  وزارت ارشاد  تار  خانه هنرمندان  خانه موسیقی  دفتر موسیقی  موسیقی ایرانی  جلال ذوالفنون  سه‌تار  ویلون  موسسه هوما
در آمریکا چه کسانی معاف از مالیات اند؟
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / اقتصادی
در آمریکا چه کسانی معاف از مالیات اند؟
در تمام کشورها گروه خاصی از افراد در رده های سنی مشخص و درآمد مشخص از پرداخت مالیات معاف هستند به عنوان مثال در کشور آمریکا که پرداخت مالیات از خط قرمزهای این کشور است و اصلی انکارناپذیر است پرداخت مالیات یکی از مهمترین دغدغه ها و عدم پرداخت آن از بزرگترین خط قرمزها در این کشور تلقی می شود با این حال گروهی از افراد در این کشور از پرداخت مالیات معاف هستند.
  مالیات  مالیات بر ارزش افزوده  فرارمالیاتی  معافیت مالیاتی هنرمندان  ایالات متحده آمریکا
دعوت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه برای حضور در انتخابات
ایسنا / ۴ روز قبل / سیاسی
دعوت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه برای حضور در انتخابات
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اهمیت حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، هنرمندان، اهالی فرهنگ و هنر و نیز اصحاب رسانه این استان را به شرکت فعال و دشمن شکن در انتخابات دوم اسفند فراخواند.
«سوهانک» فیلم افتتاحیه هفدهمین جشنواره تصویر شد
تسنیم / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
«سوهانک» فیلم افتتاحیه هفدهمین جشنواره تصویر شد
چراغ هفدهمین نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر با نمایش فیلم «سوهانک» با بازی عباس کیارستمی در خانه هنرمندان ایران روشن می‌شود.
گالری ملت میزبان هنرمندان پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی
تسنیم / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
گالری ملت میزبان هنرمندان پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی
نخستین اکسپوی هنرمندان پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی ایران با هدف آشنایی مخاطبان با مبانی هنر مدرن در گالری پردیس ملت برپا می‌شود.
برگزاری نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر در خانه هنرمندان
مهر / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
برگزاری نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر در خانه هنرمندان
هفدهمین نمایشگاه «تصویر سال» و جشنواره «فیلم تصویر» در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.
  خانه هنرمندان ایران  جشن تصویر سال  فیلم سینمایی
لزوم ترویج جهانی مکتب شهید سلیمانی با زبان هنر
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
لزوم ترویج جهانی مکتب شهید سلیمانی با زبان هنر
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان یزد گفت: رهبر انقلاب پس از شهادت سپهبد سلیمانی بر ترویج مکتب این شهید تأکید کردند لذا ضرورت دارد که هنرمندان در این زمینه ورود کرده و با زبان هنر این مکتب را جهانی کنند.
  ابرکوه  سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  بسیج هنرمندان  استانی-فرهنگی و هنری
نمایشگاهی با آثاری از آیدین آغداشلو، ژازه تباتبایی و پرویز تناولی
ایسنا / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
نمایشگاهی با آثاری از آیدین آغداشلو، ژازه تباتبایی و پرویز تناولی
نخستین اکسپو هنرمندان پیشکسوت ایران، با هدف آشناسازی هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر مدرن در گالری پردیس ملت برگزار می‌شود.
  گالری‌گردی
افتتاح دوباره رستوران گردان برج میلاد در اول اسفند | پیراهن جدید پرسپولیس هم رونمایی می‌شود
همشهری‌آنلاین / ۴ روز قبل / اجتماعی
افتتاح دوباره رستوران گردان برج میلاد در اول اسفند | پیراهن جدید پرسپولیس هم رونمایی می‌شود
آیین افتتاح دوباره رستوران گردان برج میلاد، اول اسفند ماه با حضور هنرمندان و ورزشکاران برگزار می‌شود.
از جز فرانسوی تا انبوه قلم‌های لیزری
ایرنا / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
از جز فرانسوی تا انبوه قلم‌های لیزری
تهران- ایرنا- هفتمین شب از سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در شش سالن پایتخت با اجراهای هنرمندان ایرانی و خارجی به پایان رسید، در جذاب‌ترین اجراها، قطعه پاپ «این حس نابه» در هیاهوی نورهای لیزری عوامل حراست سالن میلاد برای اولین بار اجرا شد و «امیل پاریزین» فرانسوی و گروهش آلبوم «عصر زیبا» را در تالار وحدت اجرا کردند.
  جشنواره موسیقی فجر  بنیاد رودکی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  تالار رودکی  معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  بلژیک  محمد اله یاری  حوزه هنری  تالار وحدت  پاریس
اجرای استادان در آخرین روز «فجر۳۵»/ سالار عقیلی در «وحدت» می‌خواند
مهر / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
اجرای استادان در آخرین روز «فجر۳۵»/ سالار عقیلی در «وحدت» می‌خواند
کنسرت‌های سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با اجرای زنده تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان صاحب نام کشورمان و برپایی اجرای یک نوازنده جهانی در سالن میلاد نمایشگاه به پایان می‌رسد.
  سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر  جشنواره موسیقی فجر  ارکستر ملی ایران  موسیقی نواحی  پرواز همای  سالار عقیلی  کنسرت موسیقی  موسیقی ایرانی  تالار وحدت  تالار سوره حوزه هنری
رسانه‌های معاند تلاش زیادی برای اخلال در برگزاری جشنواره داشتند
ایرنا / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
رسانه‌های معاند تلاش زیادی برای اخلال در برگزاری جشنواره داشتند
تهران- ایرنا- دبیر سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به اینکه رسانه‌های خارجی تلاش زیادی برای اخلال در برگزاری جشنواره فیلم فجر کردند، گفت: رسانه‌های معاند با سینماگران ما تماس گرفته و آنها را تحت فشار قرار می‌دادند تا در جشنواره حضور پیدا نکنند ولی هنرمندان تحت تاثیر قرار نگرفتند و خوشبختانه جشنواره را همراهی کردند.
  فیلم خون شد  جشنواره فیلم فجر  ابراهیم داروغه ‌زاده  فیلم شنای پروانه  سی ‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر
تلفیق گویش گزی و موسیقی سنتی در ادیب
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
تلفیق گویش گزی و موسیقی سنتی در ادیب
مدیریت شهری گزبرخوار و هنرمندان این ‌شهر، تلفیق میان چند هنر را راهکاری مؤثر در راستای نمایش قدمت و اصالت دیرینه شهر خود و جذب علاقه‌مندان و گردشگران به این شهر دانستند.
  استانی-شهرستانها  گویش محلی  موسیقی  میراث فرهنگی
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
صحنه به حضور رستمی چون شما عادت دارد
حدود 3 سال قبل، یکی از روزهای هفته‌ اول مهر 1395 با اکبر زنجانپور در خانه هنرمندان قرار گفت‌وگو داشتم. سال‌ها بود از دور فعالیت‌ها و اجراهایش را زیر نظر گرفته بودم مثل بسیاری دیگر. حداقل یک دهه فعالیت در رادیو نمایش، چندین دهه روی صحنه تئاتر در مقام بازیگر و اواخر در کسوت کارگردان، تودار و متین(سکه رنگ پریده روزگار ما) شمایل هنرمندی الهام‌بخش و مومن به تئاتر در ذهنم می‌ساخت. هر زمان پای جعبه جادو سریال یا فیلمی پخش می‌شد که زنجانپور در آن بازی داشت، تماشای این کیفیت را از دست نمی‌دادم. هیچ‌وقت از زنجانپور بازی غلو شده و برون‌گرا نمی‌بینید. مثل هم‌نسلانش استاد بازی‌های زیرپوستی است با چشم‌های عجیب‌وغریبی که با یک حرکت، …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
اکران «جیمز باند» در چین لغو شد
به سبب شیوع ویروس کرونا در چین، اکران آغازین جدیدترین قسمت‌ از سری فیلم‌های «جیمز باند» در پکن و همچین تور تبلیغاتی هنرمندان این فیلم در ماه آوریل لغو شد.به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، سینماهای چین به عنوان دومین بازار بزرگ سینمایی جهان از زمان شیوع ویرس کرونا از آغاز سال نوی چینی درهای خود را بر روی مخاطبان سینمایی بسته است و بنابر اعلام مسئولان چینی اکران آغازین فیلم اکشن «جیمز باند: زمانی برای مردن نیست» که برای ماه آوریل در این کشور برنامه‌ریزی شده بود نیز لغو شده است.چین یکی از مهم‫ترین بازارهای خارجی فیلم‌های «جیمز باند» است و پرفروش‌ترین بازار بین‌المللی فیلم «شبح» قسمت قبلی مجموعه «جیمز باند» نیز بود که ۸۴ میلیون دلار از مجموع ۸۸۱ میلیون دلار فروش خارجی خود را از سینماهای چین کسب کرد.پس …
گشایش نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
ایرنا / ۴ روز قبل / عکس
گشایش نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
ایرنا- تهران- مراسم گشایش نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در موسسسه فرهنگی هنری صبا با حضور هنرمندان برگزار شد. عکس : ژنیا ابدیان و ژوانا ابدیان
  عکاسی  جشنواره تجسمی فجر  هنرهای تجسمی  نقاشی
عکس | بوسه ستاره پیشکسوت سینما بر تصویر سپهبد شهید سلیمانی
خبرآنلاین / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
عکس | بوسه ستاره پیشکسوت سینما بر تصویر سپهبد شهید سلیمانی
داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون در چهلمین روز شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی در دفتر موسسه هنرمندان پیشکسوت حضور یافت.
  شهید سپهبد قاسم سلیمانی  بازیگران سینما و تلویزیون ایران  داریوش ارجمند
صدور 34 مجوز مشاغل خانگی صنایع‌دستی در اسفراین
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
صدور 34 مجوز مشاغل خانگی صنایع‌دستی در اسفراین
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از صدور 34 مجوز مشاغل خانگی برای هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
  استانی-شهرستانها  مشاغل خانگی  خراسان شمالی
مدعیان دروغین دفاع از فرهنگ بومی و محلی/رقابت به وقت اضافه رسید
مهر / ۵ روز قبل / سیاسی
مدعیان دروغین دفاع از فرهنگ بومی و محلی/رقابت به وقت اضافه رسید
سنندج – استفاده گسترده از موسیقی کردی و همراه شدن با هنرمندان و ورزشکاران از جمله رویکردهای تبلیغاتی نامزدهای این دوره از انتخابات مجلس در استان کردستان است.
  انتخابات 98  نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی  نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی
تجربه یک سفر فرهنگی در «موسیقی فجر»/ تاریخ ترانه‌سرایی بررسی شد
مهر / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
تجربه یک سفر فرهنگی در «موسیقی فجر»/ تاریخ ترانه‌سرایی بررسی شد
ششمین از برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در حالی میزبان هنرمندان شرکت‌کننده بود که برخی از گروه‌های شرکت‌کننده اجرای آثارشان را به یاد جان باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی نواختند.
  سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر  جشنواره موسیقی فجر  موسیقی ایرانی
آغاز هفدهمین تصویرسال با نمایش «آتابای»/ جزییات نمایشگاه تشریح شد
مهر / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
آغاز هفدهمین تصویرسال با نمایش «آتابای»/ جزییات نمایشگاه تشریح شد
جزییات هفدهمین نمایشگاه تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر در نشست خبری با حضور سیف‌الله صمدیان دبیر این رویداد تشریح شد.
  جشن تصویر سال  سیف الله صمدیان  سید مجتبی موسوی  سید مسعود شجاعی طباطبایی  عباس کیارستمی  خانه هنرمندان ایران
اکران فیلمی دیده نشده از کیارستمی در جشنواره فیلم تصویر/ جزئیات برگزاری نمایشگاه هفدهم تشریح شد
تسنیم / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
اکران فیلمی دیده نشده از کیارستمی در جشنواره فیلم تصویر/ جزئیات برگزاری نمایشگاه هفدهم تشریح شد
نشست خبری هفدهمین نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر با حضور سیف‌الله صمدیان مؤسس و دبیر این رویداد در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
برپایی نمایشگاهی کم‌نظیر از هنرمندان بزرگ ایتالیا
ایسنا / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
برپایی نمایشگاهی کم‌نظیر از هنرمندان بزرگ ایتالیا
به مناسبت گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت «‌رافائل»، شاهکارهای این هنرمند چیره‌دست در کنار فرسکوهای «میکل آنژ» در موزه‌های «واتیکان» به نمایش گذاشته می‌شوند.
  نمایشگاه هنری  واتیکان  رافائل نقاش
هنرمندان تجسمی در قبال مسائل اجتماعی برخورد متعهدانه دارند
ایسنا / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
هنرمندان تجسمی در قبال مسائل اجتماعی برخورد متعهدانه دارند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، تاکید کرد که هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی همواره در قبال مسائل اجتماعی برخوردی متعهدانه داشته و در این ایام با احترام و سوگواری شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین جانباختگان فاجعه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری و همراهی با داغدیدگان سیل سیستان و بلوچستان، نشان دادند که تعهد اجتماعی آنها بخش مهمی از بروز و ظهور هنرشان بوده و این دغدغه‌مندی شایسته ارج نهادن است. 
  دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر  جشنواره تجسمی فجر 98  سیدعباس صالحی  سید مجتبی حسینی
از باران شکوفه‌های ودا تا نخستین حضور در جشنواره موسیقی فجر
ایرنا / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
از باران شکوفه‌های ودا تا نخستین حضور در جشنواره موسیقی فجر
تهران- ایرنا- در ششمین شب از جشنواره سی‌وپنجم موسیقی فجر شاهد روایتگری دامنه وسیعی از سبک‌های متنوع از موسیقی ایران بودیم؛ در جذاب‌ترین اجرا گروه کوبه‌ای و آوازی ودا با هنرمندان خردسال تالار وحدت را شکوفه‌باران و «آرون افشار» اولین حضور خود و گروهش را در بخش پاپ جشنواره تجربه کرد.
  جشنواره موسیقی فجر  بنیاد رودکی  معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  دفتر موسیقی  سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
درود بر تئاتر که سکوت نمی‌کند
مسعود کیمیایی در مراسم امضای تابلوی یادبود نمایش «سه‌شنبه‌های لعنتی» گفت: درود به تئاتر که همین طور مقتدرانه ایستاده، ساکت ننشسته و به راه خود ادامه می‌دهد. این تئاتر سکوت نمی‌کند و مهم‌تر از همه خود را فریاد می‌زند پس من بار دیگر به همه شما عزیزانی که در تئاتر حضور دارید، درود می‌فرستم.به گزارش ایلنا، نمایش «سه‌شنبه‌های لعنتی» به کارگردانی محمد مهدی خاتمی از روز یکشنبه بیست‫وهفتم بهمن با حضور تعدادی از هنرمندان و استقبال مخاطبات اجراهای خود را در تالار سایه تئاتر شهر آغاز کرد. نمایش «سه‌شنبه‌های لعنتی» به نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی خاتمی نیز با حضور هنرمندانی چون مسعود کیمیایی و نسرین مقانلو در تالار سایه روی صحنه رفت. در این نمایش که ساعت ۱۹:۴۵ به مدت زمان ۶۵ دقیقه، قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان …
کلاسیک مدرن!
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / ...
کلاسیک مدرن!
محمود معتقدی شاعر و منتقد ادبی بی‌شک منظر خوشنویسی در ایران برمی‌گردد به چندین قرن گذشته که تا به امروز هم دستاوردهای هنری خودش را دارد اما تلفیق هنر نقاشی و خط در ایران، در واقع از اواخر دهه30 و اوایل دهه40 اتفاق افتاده است که استادان صاحب‌نامی از جمله رضا مافی، محمد احصایی، زنده‌رودی و... در این راه، آثار ماندگاری را عرضه داشته‌اند. اما امروزه به‌ویژه در 40سال اخیر، این دو بخش از هنر تجسمی در کنار هم و در همنشینی با یکدیگر که به‌نوعی برگرفته از مکتب سقاخانه‌ای بوده است از سوی هنرمندان این روزگار، …
"آبادان یازده ۶۰" در رادیو تجلیل شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فرهنگی و هنری
"آبادان یازده ۶۰" در رادیو تجلیل شد
معاون رئیس سازمان صداوسیما از هنرمندان و عوامل فیلم سینمایی "آبادان یازده ۶۰" تقدیر کرد.
آخرین وضعیت جشنواره خانه بهار 99/ «یادمان‌های شهری» بیشترین آثار ارسالی را به خود اختصاص داد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
آخرین وضعیت جشنواره خانه بهار 99/ «یادمان‌های شهری» بیشترین آثار ارسالی را به خود اختصاص داد
مدیرعامل خانه هنرمندان مشهد آخرین وضعیت جشنواره هنرهای شهری مشهد؛ خانه بهار 99 و آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را تشریح کرد.
  استانی-فرهنگی و هنری  هنرهای شهری  جشنواره خانه بهار  خانه هنرمندان  مشهد
نامگذاری خیابان اکبر رادی/ آثار رادی ترجمه می شوند
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فرهنگی و هنری
نامگذاری خیابان اکبر رادی/ آثار رادی ترجمه می شوند
در نشست رسانه ای دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی اعلام شد که از سوی شورای اسلامی شهر تهران یکی از خیابان های اطراف خانه هنرمندان ایران به نام اکبر رادی نامگذاری می شود.
  اکبر رادی  جشنواره تئاتر اکبر رادی  موسسه فرهنگی هنری اکبر رادی  تئاتر ایران  نمایشنامه نویسی  بهزاد صدیقی  روح الله جعفری
نمایش فیلم‌های ایتالیایی در سینماهای ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فرهنگی و هنری
نمایش فیلم‌های ایتالیایی در سینماهای ایران
تهران- ایرنا- هفته فیلم ایتالیا به همت موسسه هنروتجربه سینمای ایرانیان و سفارت ایتالیا در ایران در شهرهای تهران، کیش و شیراز برگزار می‌شود.
  موسسه هنر و تجربه سینمای ایرانیان  ایتالیا  خانه هنرمندان ایران  سفارت ایتالیا  اکران فیلم
«سرود و آهنگ‌های انقلابی» چگونه از «موسیقی فجر» حذف شد؟
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فرهنگی و هنری
«سرود و آهنگ‌های انقلابی» چگونه از «موسیقی فجر» حذف شد؟
رییس انجمن موسیقی سازمان بسیج هنرمندان کشور درباره دلایل حذف بخش «سرود و آهنگ‌های انقلابی» در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر توضیحاتی ارائه کرد.
  جمشید جم  سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر  جشنواره موسیقی فجر  دفتر موسیقی وزارت ارشاد  سرود
اصلا تئاتر برای شهرداری مهم است؟!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فرهنگی و هنری
اصلا تئاتر برای شهرداری مهم است؟!
«ما بر سر گوری گریه می‌کنیم که مرده‌ای در آن نیست.» این جمله‌ای است که بارها در محافل تئاتری و از زبان هنرمندان این شاخه شنیده‌ایم اما گاهی این جمله به طرزی عجیب، سوال‌برانگیز می‌شود که نمونه آن در چند ماه اخیر، برخورد دوگانه شهرداری با جشنواره‌های تئاتر و سینما است.
  تئاتر  جشنواره تئاتر فجر 38  تئاتر شهر  شهرداری تهران  پهنه رودکی  تالار وحدت  جشنواره فیلم فجر 38
تبریز در آرزوی «هاب قفقاز»‌/ نقش مدیران در کسب موفقیت‌های هنری
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فرهنگی و هنری
تبریز در آرزوی «هاب قفقاز»‌/ نقش مدیران در کسب موفقیت‌های هنری
ایلنا: هنرمندان تبریزی این روزها گلایه‌های فراوانی نسبت به شرایط فرهنگی و هنری شهر خود دارند و می‌گویند با وجود گنجینه فرهنگی آذربایجان‌شرقی و شعارهایی مبنی بر تبدیل…
  تئاتر  هنرهای تجسمی  تبریز  سینما  آذربایجان‌شرقی‌  محمد محمدپور  فیلم پوست  برادران ارک  آرزوی «هاب قفقاز»‌ و مدیریت ناکام فرهنگی  گزارشی از وضعیت نابسامان هنر آذربایجان‌شرقی
جشنواره سی‌وهشتم تئاتر فجر؛ ۱۱ گام در۱۱ روز
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فرهنگی و هنری
جشنواره سی‌وهشتم تئاتر فجر؛ ۱۱ گام در۱۱ روز
تهران - ایرنا - جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گام‌های موفقی چون نمایش اتحاد و همدلی در قامت آثار نمایشی، درخشش چتر بازار تئاتر ایران، ارتقای سطح نگاه پژوهشی و استانداردسازی هنر تئاتر و درخشش هنرمندان استانی را به عنوان یادگاری ماندگار از تاریخ این رویداد برداشت.
  برندگان سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر  نادر برهانی‌ مرند  تئاتر شهر  احمد مازنی  شهرام کرمی  قاسم سلیمانی  محسن حاجی‌ میرزایی  سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
گفتند چند سکه گرفتی که اجراها را تعطیل نکردی!
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
گفتند چند سکه گرفتی که اجراها را تعطیل نکردی!
مسعود میر- روزنامه‌نگار او سال‌ها در اتریش نوای موسیقی را به روز و شب روزگارش مهمان‌کرد، برای درست گوش‌کردن، سال‌ها وقت صرف‌کرد و آنقدر عاشق نواها و صداها شد که به گفته خودش حالا در 61سالگی هر صدایی حتی سروصدای شلوغی‌های شهر تهران زیر پل کالج هم به‌نظرش زیباست، چون معتقد است هر صدا می‌تواند به نوبه‌خود یک نوای موسیقی باشد. او در دی‌ماه و همزمان با موج تحریم فعالیت‌های فرهنگی از سوی گروهی از هنرمندان در تهران به رهبری ارکستر ادامه داد، گروهش را به روی صحنه برد و تأکید‌کرد هنرمند باید با کار خود، …
چای بلومینگ چیست و چه خواصی دارد؟
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / وبگردی
چای بلومینگ چیست و چه خواصی دارد؟
چای شکوفه یا گل چای ترکیبی از چای و گل است. به طور خاص تر ، چای سفید سوزن نقره ای و چای سبز ، چای اولونگ ، گل، شکوفه ها و یا غنچه های تازه ی یک گل است این گل میتواند متفاوت باشد گاهی گل یاس است گاهی رز یا گل آمانته ،لیلی و اسمانتوس با هنرمندی به شکل ماهرانه ای به هم پیچیده میشوند و به شکل توپ در می آیند تا در نهایت وقتی مصرف کننده چای را استفاده کرد توپ به شکل گل باز شود، معمولا هنرمندان با دستهای خود هر عدد چای را داخل الیاف نخی قرار میدهند.
  چای بلومینگ  خواص چای بلومینگ  پارسی خبر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سیاسی
بیانیه انجمن صنفی هنرمندان موسیقی درباره انتخابات مجلس
انجمن صنفی هنرمندان موسیقی درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی در یک بیانیه اعلام بی‌طرفی کرد.