سه شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 31 March, 2020
هیات اجرایی انتخابات
تایید نهایی انتخابات اسلامشهر در نشست مشترک هیات های اجرایی و نظارت
تایید نهایی انتخابات اسلامشهر در نشست مشترک هیات های اجرایی و نظارت
در نشست مشترک هیات های اجرایی و نظارت انتخابات اسلامشهر، نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره ای خبرگان رهبری به تایید نهایی رسید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / انتخابات 98 /
انتخابات در کرمان هیچ حاشیه‌ای نداشته است/مردم با صندوق‌های رای، سرنوشت خود را تعیین کنند
انتخابات در کرمان هیچ حاشیه‌ای نداشته است/مردم با صندوق‌های رای، سرنوشت خود را تعیین کنند
عضو هیات اجرایی انتخابات شهرستان کرمان با بیان این مطلب که تا این لحظه مردم حضور خوبی در پای صندوق های رای در این شهرستان داشته اند، تصریح کرد: انتخابات اساسی ترین مساله از انقلاب و نظام است و مردم با صندوق رای سرنوشت خود را تعیین می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ /
سردار رحیمی: نیروی انتظامی برای امنیت کامل انتخابات تلاش می کند
فرمانده نیروی انتظامی تهران گفت: نیروی انتظامی، با توجه به مسئولیت خود در بحث امنیت رای دهندگان و همچنین هیات های اجرایی و نظارت تلاش می کند تا این انتخابات با امنیت کامل برگزار شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ /
وزیر کشور: امیدواریم انتخابات بتواند مردم را یک گام بلند به طرف اهداف انقلاب سوق دهد
به گزارش فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز (جمعه) در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور با تشکر از همه اعضای هیات های اجرایی و نظارت و همه دست اندرکاران انتخابات، اظهار کرد: امیدواریم با حضور مردم خوب و عزیز، حماسه دیگری را شاهد باشیم و نشان دهیم که در سایه امنیت، مردم با مقاومت خود وظیفه خود را در قبال انقلاب، شهدا و امان راحل انجام می‌دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / انتخابات مجلس شورای اسلامی / رحمانی فضلی /
تاکنون گزارشی از تخلف عوامل اجرایی انتخابات دریافت نشده است
تاکنون گزارشی از تخلف عوامل اجرایی انتخابات دریافت نشده است
رییس هیات بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی گفت: هیچ گزارش خاصی از تخلف و اقدام خلاف قانون عوامل اجرایی و استفاده از منابع دولتی برای جانبداری از کاندیدای خاصی اعلام نشده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / استانی-سیاسی / انتخابات 98 /
تذکر به ۱۵ داوطلب انتخابات مجلس در تهران بخاطر تبلیغات زودهنگام
 به گزارش ایسنا، شکراله حسن بیگی روز یکشنبه در نشست استاندار تهران با جوانان منتخب استان در خصوص انتخابات اظهار کرد: در همین روزها برخی افراد در تلاش برای سودجویی از فضای دهه فجر و تبلیغات زود هنگام بودند که به محض اطلاع هیات های اجرایی وارد شدند و تذکر دادند و مساله برطرف شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / تبلیغات انتخابات مجلس / تخلف انتخاباتی /
حتی یک نفر از هیات اجرایی انتخابات نباید کوتاهی کند
استاندار خراسان شمالی گفت: در روند برگزاری انتخابات حتی یک نفر از اعضای هیات اجرایی نباید کوتاهی کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ /
هیات نظارت انتخابات به دنبال مچ‌گیری نیست/تعامل ستاد اجرایی و هیات نظارت انتخابات در سمنان
رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان سمنان گفت: هماهنگی بین هیات نظارت و ستاد انتخابات در اجرای فرآیند انتخابات تاکنون بی‌نظیر و مطلوب بوده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ /
در انتخابات جای هیچ آزمون و خطایی وجود ندارد/ملاک عمل ما در انتخابات فقط قانون است
در انتخابات جای هیچ آزمون و خطایی وجود ندارد/ملاک عمل ما در انتخابات فقط قانون است
فرماندار کرمان با اشاره به برخی برداشت های متفاوت از قانون توسط هیئت های اجرایی و نظارت تاکید کرد: ملاک عمل ما در انتخابات فقط قانون است اما گاهی برداشت های متفاوت از قانون وجود دارد، که باید در جلسات مشترک هیات های اجرایی و نظارت با استناد به قانون و استعلام از مراجع قانونی مافوق اینگونه مسائل را حل کرد و اجازه ندهیم برخی افراد از فضای ایجاد شده سوء استفاده کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / انتخابات 98 / فرماندار کرمان / اخبار سیاسی - کرمان / استانی-سیاسی /
آخرین وضعیت بررسی صلاحیت داوطلبین انتخابات مجلس در کرمانشاه
آخرین وضعیت بررسی صلاحیت داوطلبین انتخابات مجلس در کرمانشاه
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه در این دوره انتخابات تایید صلاحیت‌ها در هیات های اجرایی چهار درصد بیشتر از انتخابات دوره قبل بوده اظهار کرد: تاکنون از مجموع 367 داوطلب انتخابات مجلس در استان کرمانشاه، صلاحیت 150 نفر به تائید شورای نگهبان رسیده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / کرمانشاه / استانی-سیاسی / انتخابات مجلس یازدهم /
رویه شورای نگهبان جمهوریت نظام را به خطر می‌اندازد
معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رییس‌جمهوری در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان اعلام کرده، اعمال نظارت استصوابی بر انتخابات به عنوان مساله‌ای «بغرنج»، «مناقشه‌ای دیرپا و بی‌پایان» در روند انتخابات مختلف در جمهوری اسلامی، خلاف مدلول اصل ۹۹ قانون اساسی و «موجب تهی‌سازی نظام انتخاباتی جمهوری اسلامی از اعتبارسازی، اثربخشی و مشروعیت‌آفرینی» است. به دنبال رد صلاحیت‌های گسترده شورای نگهبان در انتخابات آینده و اعتراض عمومی به این روند، علی‌اکبر گرجی، معاون پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رییس‌جمهوری به آیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان نامه‌ای نوشته است.به گزارش ایرنا، گرجی در متن …
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ /
سوءتفاهمی به ‌نام نظارت بر انتخابات
سوءتفاهمی به ‌نام نظارت بر انتخابات
خوب به یاد دارم که در جریان انتخابات مجلس دوم احدی از فقیهان شورای نگهبان به من گفت: عباس آقا، تلاش کن فلانی در هیات اجرایی ردِّ صلاحیّت شود. مسؤولیّت قانونی و شرعی آن بر عهده‌ی من.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ /
ایران به عنوان نایب رییس PUIC انتخاب شد
ایران به عنوان نایب رییس PUIC انتخاب شد
در انتخابات هیات رئیسه کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی (PUIC)، ریس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از گروه منطقه ای کشورهای آسیایی انتخاب و نایب رییس کمیته اجرایی گردید و این اولین بار هست که ایران به عنوان نائب رئیس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی انتخاب می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی /
نظارت مستمری بر تبلیغات زودرس انتخاباتی وجود دارد
سیداسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره آخرین فعالیت‌ ستاد انتخابات کشور برای اجرای انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:«فرمانداران و بخشداران در حال تعیین شعب حوزه‌های انتخابیه هستند و پس از تعیین شعب، اعضای شعبه‌ها نیز توسط فرمانداران و بخشداران تعیین می‌شوند. هنوز تعداد شعب سراسر کشور نهایی نشده و هر گاه تعیین شعب توسط فرمانداران و بخشداران نهایی شود، تعداد شعب مشخص و اعلام خواهد شد.» به گزارش ایسنا؛ او ادامه داد:«دوره‌های آموزشی ستاد انتخابات کشور ادامه دارد و برای مربیان انتخابات، دوره آموزش‌های نهایی برگزار می‌شود تا آنها آموزش‌ها را به اعضای هیات‌های اجرایی و شعب منتقل کنند.»موسوی درباره تعداد واجدین شرایط …
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ /
تعیین ۷۲۰ شعبه اخذ رای در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر
تعیین ۷۲۰ شعبه اخذ رای در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر
سرپرست دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: فرایند تعیین شعب اخذ رای در حوزه های انتخابیه استان در ۲۶ هیات اجرایی به پایان رسید و در مجموع ۷۲۰ شعبه اخذ رای در چهار حوزه انتخابیه استان تعیین شدند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / استانی-سیاسی / انتخابات مجلس / گناوه / استان بوشهر / مجلس شورای اسلامی / انتخابات 98 /
بنی‌صدر از خود دفاع نکرد و به بازرگان گفت از اعدام می‌ترسد
بنی‌صدر از خود دفاع نکرد و به بازرگان گفت از اعدام می‌ترسد
هاشم صباغیان از ابتدای بنیانگذاری نهضت آزادی به عضویت آن درآمد. او علاوه بر عضویت در شورای مرکزی این حزب، رییس هیات اجرایی و عضو دفتر سیاسی نهضت آزادی هم بوده است. صباغیان عضـو کمیته مرکزی استقبال از رهبر انقلاب و مسوول مستقیم فرودگاه مهرآباد و انتظامـات و ارتباطـات آن در روز ١٢ بهمن‌ماه 57 و ورود ایشان به تهران بود. او همچنین در کابینه دولت موقت ابتدا رییس‌دفتر نخست‌وزیری سپس به سمت معاونت دولت در امور انتقالی و سرانجام به عنوان وزیر کشور منصوب شد. آخرین روز خردادماه 60، یعنی حدود 38 سال و 7 ماه پیش بود که اکثریت نمایندگان نخستین دوره مجلس شورای اسلامی رای به عدم کفایت سیاسی ابوالحسن بنی‌صدر، نخست‌وزیر وقت جمهوری اسلامی داد تا چنان‌که حالا هاشم صباغیان پس از سال‌ها گفته، این روز به یکی از روزهای …
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ /
اصلاح‌طلبان به مسائل اجرایی بیشتر ورود کنند/باید با حضور در انتخابات حرف‌هایمان را بزنیم
اصلاح‌طلبان به مسائل اجرایی بیشتر ورود کنند/باید با حضور در انتخابات حرف‌هایمان را بزنیم
عضو هیات رئیسه حزب کارگزاران سازندگی ایران تاکید کرد: اصلاح‌طلبان در حوزه مسائل سیاسی صحبت‌های زیادی دارند اما در حوزه مسائل اجرایی باید بیشتر ورود کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / استانی-سیاسی / انتخابات 98 /
خروج نظامیان امریکایی به ازای آتش‌بس 10 روزه
شهاب شهسواری| مقام‌های گروه شبه‌نظامی طالبان از گفت‌وگوهای سازنده با ایالات متحده امریکا خبر داده‌اند و رسانه‌ها از احتمال پذیرش یک آتش‌بس کوتاه‌مدت توسط طالبان به ازای توافق امریکا با خروج نظامیانش از خاک افغانستان خبر می‌دهند. در حال حاضر دست‌کم 13 هزار نظامی امریکایی و چند هزار نیروی نظامی کشورهای متحد امریکا در ناتو و افغانستان مستقر هستند. بر اساس گزارش رسانه‌ها مذاکرات دو روزه میان گروه طالبان و هیات دیپلماتیک ایالات متحده در دوحه پایتخت قطر که از روز چهارشنبه آغاز شده ‌بود با موفقیت ادامه یافته و پیشرفت‌هایی در مورد امضای معاهده صلح میان دو طرف به دست آمده است. به گفته منابع آگاه، دفتر سیاسی طالبان در دوحه، پیشنهاد یک طرح کاهش …
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ /
واکنش شورای نگهبان به انتقاد روحانی از رد صلاحیت‌ها
واکنش شورای نگهبان به انتقاد روحانی از رد صلاحیت‌ها
آنچه امروز رئیس جمهور در سخنانی که بطور زنده نیز از رسانه ملی پخش می‌شد مطرح کرد، نشان از بی اطلاعی ایشان نسبت به روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت استانی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دارد و زیبنده یک مقام اجرایی رسمی نیست.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / شورای نگهبان / انتقاد روحانی از رد صلاحیتها / انتخابات مجلس /
دستور العمل جدید درجه‌بندی دهیاری‌ها به استانداران ابلاغ شد
دستور العمل جدید درجه‌بندی دهیاری‌ها به استانداران ابلاغ شد
رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اصلاح دستور العمل نحوه درجه‌بندی دهیاری‌ها به استناد اصلاحیه "ماده ۴۸ مکرر آیین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار"، مصوب شهریور ماه سال جاری هیات وزیران و ابلاغ آن از سوی وزیر کشور به استانداران خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور / دهیاری /
رییس کمیته بین‌المللی المپیک: تضمین کتبی مانع محرومیت ورزش ایران شد/فرمانده سپاه: ایران جایی است که دست و پای متجاوزان قطع می‌شود/بیانیه شورای نگهبان: زیبنده مقام اجرایی نیست که بدون تحقیق درباره فاقدین …
شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ای نسبت سخنان صبح امروز رئیس جمهور درباره بررسی صلاحیت‌ها، واکنش نشان داد: آنچه امروز رئیس جمهور در سخنانی که بطور زنده نیز از رسانه ملی پخش می شد مطرح کرد، نشان از بی‌اطلاعی ایشان نسبت به روند بررسی ها در هیات‌های نظارت استانی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دارد و زیبنده یک مقام اجرایی رسمی نیست که بدون تحقیق و بی محابا درباره افراد فاقد صلاحیت سخن بگوید.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ /
از کمرنگ شدن حضور اصلاح‌طلبان تا عضویت دادستان در هیئت اجرایی؛ تفاوت‌های هیئت‌های انتخابات مجلس یازدهم با گذشته
از کمرنگ شدن حضور اصلاح‌طلبان تا عضویت دادستان در هیئت اجرایی؛ تفاوت‌های هیئت‌های انتخابات مجلس یازدهم با گذشته
ایرناپلاس نوشت: به عضویت درآمدن دادستان در هیئت اجرایی، کنار گذاشتن ۱۶ استاندار اصلاح‌طلب طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و لزوم تأیید معتمدین معرفی‌شده توسط فرماندار یا بخشدار توسط هیئت نظارت، ترکیب این هیئت در انتخابات دوره یازدهم مجلس را دستخوش تغییراتی کرد و سبب شد برخلاف انتظارها، چند نماینده و چند فعال سیاسی شناخته‌شده، نه از سوی شورای نگهبان، بلکه از سوی هیئت اجرایی ردصلاحیت شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / انتخابات مجلس یازدهم / هیات اجرایی انتخابات / وزارت کشور /
نمازی: مردم باید برابری و بی‌طرفی در اجرای انتخابات را احساس کنند
نمازی: مردم باید برابری و بی‌طرفی در اجرای انتخابات را احساس کنند
یک فعال سیاسی با بیان اینکه مردم باید برابری و بی طرفی را در همه مراحل اجرای انتخابات احساس کنند، گفت: هیات‌های نظارت استان‌ها و هیات نظارت مرکزی شیوه بررسی صلاحیت هیات‌های اجرایی را جبران کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / الزامات انتخابات ۹۸ / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم /
برچسب زدن به کاندیداهای انتخابات، ابدا اسلامی نیست
برچسب زدن به کاندیداهای انتخابات، ابدا اسلامی نیست
نظارت استصوابی شورای نگهبان همیشه مورد انتقاد چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب بوده و ظاهرا انتخابات پیش‌رو نیز از این قاعده مستثنی نیست، به‌ویژه حالا که هنوز نوبت به ورود شورای نگهبان و هیات نظارت بر انتخابات نرسیده، تعدادی از چهره‌های شاخص جناح چپ توسط هیات‌های اجرایی زیرنظر وزارت کشور و مجموعه دولت با مهر ردصلاحیت مواجه شده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ /
هیات اجرایی در روند تعیین صلاحیت‌ها بسیار بد عمل کرد/ بخاطر یک پرونده مختومه سال ۸۹ رد صلاحیت شدم
هیات اجرایی در روند تعیین صلاحیت‌ها بسیار بد عمل کرد/ بخاطر یک پرونده مختومه سال ۸۹ رد صلاحیت شدم
احمد حکیمی‌پور فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار داشت: در حالی که همه دلسوزان از لزوم انتخاباتی رقابتی می‌گویند، متاسفانه هیات اجرایی در روند تعیین صلاحیت‌های انتخابات مجلس یازدهم بسیار بد عمل کرد
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / انتخابات مجلس یازدهم / اصلاح طلبان / رد صلاحیت ها /
هیات‌های نظارت «حذف‌اصلاح‌طلبان»رادنبال نکنند
هیات‌های نظارت «حذف‌اصلاح‌طلبان»رادنبال نکنند
هر اندازه انتخابات مجلس دهم در اسفند 94 برای اصلاح‌طلبان خوش یمن و موفقیت آمیز بود؛ انتخابات مجلس یازدهم در اسفند 98 برای آنها پر از تلاطم است. روند اتفافات جامعه بیش از هر جریانی اصلاح‌طلبان را تکان می‌دهد و رویکرد هیأت‌های اجرایی و شاید دیگر بخش‌های نظارتی آنها را در تنگنا قرار می‌دهد. شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان با انتقاد از عملکرد هیات‎های اجرایی انتخابات مجلس یازدهم در رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و لزوم پاسخگویی رئیس‌جمهور درخصوص عملکرد هیات اجرایی، اعلام کرده «چنانکه این رویه در هیات‌های نظارت تکرار و یا تشدید شود، نقض آشکار یک انتخابات قانونی، رقابتی و عادلانه است».
۱۳۹۸-۱۰-۱۰ /
شورای عالی اصلاح‌طلبان: روحانی درباره عملکرد هیئت‌های اجرایی پاسخگو باشد
شورای عالی اصلاح‌طلبان: روحانی درباره عملکرد هیئت‌های اجرایی پاسخگو باشد
شورای عالی سیاست‌‌گذاری اصلاح طلبان با انتقاد از عملکرد هیات‎های اجرایی انتخابات مجلس یازدهم در رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح طلب بر لزوم پاسخگویی رئیس جمهور درخصوص عملکرد هیات اجرایی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
تبلیغات قانونی انتخابات مجلس از ۲۴ بهمن شروع می‌شود
تبلیغات قانونی انتخابات مجلس از ۲۴ بهمن شروع می‌شود
فرماندار کرج با بیان اینکه صلاحیت داوطلبینی که در هیات اجرایی تایید شده مجدداً در هیات نظارت و شورای نگهبان بررسی می‌شود، تصریح کرد: بر این اساس ممکن است صلاحیت تعدادی از داوطلبینی که توسط هیات اجرایی تایید شده، توسط هیات نظارت و شورای نگهبان رد شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / استانی-سیاسی / مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / انتخابات مجلس یازدهم / انتخابات 98 /
واکنش صادق زیباکلام به ردصلاحیت برادر اصولگرایش /یک دلیل مشترک، علت ردصلاحیت برخی چهره‌های شاخص اصلاح طلب
واکنش صادق زیباکلام به ردصلاحیت برادر اصولگرایش /یک دلیل مشترک، علت ردصلاحیت برخی چهره‌های شاخص اصلاح طلب
جماران نوشت:سعید زیباکلام، فعال سیاسی اصولگرا و استاد فلسفه دانشگاه تهران یکی از ردصلاحیت شدگان هیات های اجرایی انتخابات مجلس دوازدهم است. البته فعالان سیاسی اصلاح طلبی مانند علی شکوری راد، آذر منصوری، بهرام پارسایی و ... نیز نتوانستند از سدّ هیات های اجرایی انتخابات عبور کنند و به فیلتر شورای نگهبان برسند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / صادق زیباکلام / انتخابات مجلس یازدهم / هیات اجرایی انتخابات /
پاسخ مدیرکل سیاسی وزارت کشور به انتقادات نسبت به بررسی صلاحیت ها در هیئت‌های اجرایی
پاسخ مدیرکل سیاسی وزارت کشور به انتقادات نسبت به بررسی صلاحیت ها در هیئت‌های اجرایی
مدیرکل سیاسی وزارت کشور به انتقادات برخی فعالان سیاسی از روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیئت های اجرایی پاسخ گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / وزارت کشور / انتخابات مجلس یازدهم / هیات اجرایی انتخابات / ستاد انتخابات کشور /
انتقاد «پارسایی» از بی‌تفاوتی فراکسیون امید به ردصلاحیتش
انتقاد «پارسایی» از بی‌تفاوتی فراکسیون امید به ردصلاحیتش
یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با انتقاد از چینش هیات اجرایی، همچنین از بی‌تفاوتی فراکسیون امید نسبت به ردصلاحیت خود در هیات‌های اجرایی انتقاد کرد و گفت: در میدان زندگی چه بسیار بازیکنانی هستند که از دروازه آن‌ها با غیرت و حمیت حراست کردیم اما با مه‌آلود شدن شرایط، میدان را خالی کرده و ما را تنها گذاشتند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / هیات اجرایی انتخابات / رد صلاحیت افراد /
تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده تهران اعلام شد /چند نفر انصراف دادند؟
تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده تهران اعلام شد /چند نفر انصراف دادند؟
ایسنا نوشت:معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران از تایید صلاحیت ۳ هزار و۵۹۳ داوطلب انتخابات مجلس در استان تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / انتخابات مجلس یازدهم / وزارت کشور / ستاد انتخابات کشور / هیات اجرایی انتخابات /
زیر سوال بردن کلیت نظام انتخابات کشور جز سیاه‌نمایی نتیجه‌ای ندارد
زیر سوال بردن کلیت نظام انتخابات کشور جز سیاه‌نمایی نتیجه‌ای ندارد
تهران - ایرنا- مدیرکل سیاسی وزارت کشور با ابراز تعجب از انتقادات برخی فعالان سیاسی نسبت به روند بررسی صلاحیت‌ها در هیات های اجرایی انتخابات بر هویت مستقل حقوقی این هیات‌ها تاکید کرد و گفت: زیر سوال بردن کلیت نظام انتخابات کشور نتیجه‌ای جز سیاه‌نمایی، بی‌اعتبارکردن نظام مردم‌سالار دینی و درنهایت کاهش مشارکت در انتخابات نخواهد داشت
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / مجلس شورای اسلامی / وزارت کشور /
رئیس ستاد انتخابات کشور :ملاک عمل هیات‌های اجرایی مر قانون انتخابات مجلس است
رئیس ستاد انتخابات کشور :ملاک عمل هیات‌های اجرایی مر قانون انتخابات مجلس است
رئیس ستاد انتخابات کشور با دفاع از عملکرد هیات‌های اجرایی در بررسی صلاحیت‌ها تاکید کرد: ملاک عمل هیات های اجرایی مر قانون انتخابات مجلس است نه جریان های سیاسی داوطلبان.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ /
پاسخ رئیس ستاد انتخابات به انتقادها درباره ردصلاحیت‌ها و فعالیت انتخاباتی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان
پاسخ رئیس ستاد انتخابات به انتقادها درباره ردصلاحیت‌ها و فعالیت انتخاباتی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان
ایسنا نوشت: رئیس ستاد انتخابات کشور با دفاع از عملکرد هیات‌های اجرایی در بررسی صلاحیت‌ها تاکید کرد: ملاک عمل هیات های اجرایی مر قانون انتخابات مجلس است نه جریان های سیاسی داوطلبان.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / انتخابات مجلس یازدهم / وزارت کشور /
رییس ستاد انتخابات کشور: ما طبق قانون احزاب، فقط جبهه و حزب را می شناسیم
رییس ستاد انتخابات کشور: ما طبق قانون احزاب، فقط جبهه و حزب را می شناسیم
شفقنا- رییس ستاد انتخابات کشور با دفاع از عملکرد هیات‌های اجرایی در بررسی صلاحیت‌ها تاکید کرد: ملاک عمل هیات های اجرایی مر قانون انتخابات مجلس است نه جریان های سیاسی داوطلبان. جمال عرف در نشست خبری امروز (شنبه) خود با بیان اینکه تفاسیر متفاوتی از عملکرد هیات های اجرایی توسط جریان های سیاسی مطرح شد، اظهار کرد: هیات های اجرایی […]
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / انتخابات / انتخابات کشور / رییس ستاد انتخابات کشور /
انتقادات صریح جواد امام از هیات‌های اجرایی: مسیر در پیش گرفته شده را اصلاح کنید/موسوی لاری: کاندیدا نداشته باشیم، لیست نمی‌دهیم
انتقادات صریح جواد امام از هیات‌های اجرایی: مسیر در پیش گرفته شده را اصلاح کنید/موسوی لاری: کاندیدا نداشته باشیم، لیست نمی‌دهیم
فارس نوشت:جواد امام گفت: فلسفه وجودی ما در انتخابات است اما این که کاندید ای نداشته باشیم قرار باشد کاندیدای دیگران را با خودشان رقابت دهیم تا امروزعقلمان تائید نکرده است، ما توجه به انتظارات جامعه معتقدیم مسیر ناصوابی که هیات های اجرایی رفتند اصلاح شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / عبدالواحد موسوی لاری / اصلاح طلبان / شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان /
گلایه جدی عارف از رد صلاحیت کاندیداهای شاخص جریان اصلاح طلب
گلایه جدی عارف از رد صلاحیت کاندیداهای شاخص جریان اصلاح طلب
رییس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه در تایید صلاحیت‌ها باید مر قانون رعایت شود اظهار کرد: متاسفانه در برخی استانها در رد صلاحیت‌ها افراط صورت گرفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / انتخابات مجلس یازدهم / انتخابات 98 / محمدرضا عارف / جبهه اصلاحات / هیات اجرایی انتخابات /
عارف: هنر اصلاح‌طلبان پیروزی در شرایط سخت است
عارف: هنر اصلاح‌طلبان پیروزی در شرایط سخت است
رئیس فراکسیون امید مجلس در بخش دیگری از سخنان خود درباره عملکرد هیات‌های اجرایی انتخابات گفت: از هیات‌های اجرایی که با محوریت دولت شکل گرفته اند برای رد صلاحیت کاندید‌های شاخص جریان اصلاح طلب گلایه جدی داریم، هیات نظارت جبران کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / محمدرضا عارف / اصلاح طلبان / انتخابات مجلس /
رد صلاحیت ۹ نماینده اصولگرای مجلس دهم توسط هیات اجرایی + جزئیات
رد صلاحیت ۹ نماینده اصولگرای مجلس دهم توسط هیات اجرایی + جزئیات
ظاهرا ۲۴۸ نفر از نمایندگان فعلی نسبت به نام‌نویسی مجدد برای انتخابات مجلس یازدهم اقدام کرده‌اند. حال آنکه از همین تعداد نیز ۱۲ نفر در مرحله نخست بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات‌های اجرایی زیرنظر وزارت کشور ردصلاحیت شده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ /
تماشا کنید: اصولگرایان و «رقیب فرضی» در انتخابات مجلس / آیا جریان راست به نتیجه دلخواه خود می‌رسد؟
تماشا کنید: اصولگرایان و «رقیب فرضی» در انتخابات مجلس / آیا جریان راست به نتیجه دلخواه خود می‌رسد؟
حضور نامزدهای اصولگرا برخلاف سایر گروه ها و جناح ها در انتخابات یازدهمین دوره مجلس بسیار پررنگ است. در مقابل غالب چهره های غیراصولگرا حاضر نشدند در انتخابات شرکت کنند. با این حال بخش زیادی از همان معدود چهره های غیراصولگرا هم ردصلاحیت شده اند؛ آن هم از سوی هیات اجرایی انتخابات وابسته به وزارت کشور دولت روحانی نه شورای نگهبان.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ /
مهلت اعتراض داوطلبان رد صلاحیت‌شده انتخابات امروز به پایان می‌رسد
مهلت اعتراض داوطلبان رد صلاحیت‌شده انتخابات امروز به پایان می‌رسد
تهران- ایرنا- داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنان از سوی هیات اجرایی رد شده است، تا پایان امروز - اول دی‌ماه- فرصت دارند شکایت خود را به هیات نظارت اعلام کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / مجلس شورای اسلامی / وزارت کشور / شورای نگهبان / مجلس یازدهم / گام دوم برای مجلس یازدهم /
امروز، پایان مهلت شکایت داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیات‌های اجرایی تایید نشده است
امروز، پایان مهلت شکایت داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیات‌های اجرایی تایید نشده است
شفقنا- مهلت شکایت داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیات‌های اجرایی تایید نشده است، امروز پایان می‌یابد. ایسنا نوشت: روز ۲۷ آذر مراتب ردصلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس از سوی فرمانداران به این افراد اعلام شد. این داوطلبان از تاریخ ۲۸ آذر تا امروز اول دی فرصت دارند تا شکایت خود را هیات نظارت استان اعلام کنند. هیات نظارت استان بیست روز یعنی […]
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ /
عضو هیات اجرایی کمیته پارالمپیک کاندیدای ریاست فدراسیون جانبازان شد
عضو هیات اجرایی کمیته پارالمپیک کاندیدای ریاست فدراسیون جانبازان شد
امیرماندگار فر دبیرکل پیشین کمیته ملی پارالمپیک برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون جانبازان و معلولان کاندیدا شد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فدراسیون جانبازان و معلولین / ثبت نام کاندیداها / امیر ماندگارفر /
صف داوطلبان انتخابات برای عبور از غربال هیات نظارت
صف داوطلبان انتخابات برای عبور از غربال هیات نظارت
در آخرین هفته از آذر ماه جاری مهمترین رویداد در روند برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ،‌ عبور ۹۱.۲ درصد از داوطلبان پذیرش مسئولیت وکالت ملت از غربال هیات‌های اجرایی و رسیدن ۱۳ هزار و ۸۴۹ نفر به پشت دروازه هیات های نظارت بود اما رخدادهایی دیگری هم بود که برخی در ادامه مرور می شود.
۱۳۹۸-۰۹-۳۰ /
 با مدرک اثبات کنید اصولگرایان دارای پرونده فساد اقتصادی تایید صلاحیت شدند
 با مدرک اثبات کنید اصولگرایان دارای پرونده فساد اقتصادی تایید صلاحیت شدند
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: براساس اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ سوم خرداد ۹۵، دادستان عضو حقوقی هیات های اجرایی بوده و فقط یک رای دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ /
عرف در گفت و گو با ایسنا:

دادستان در هیات اجرایی فقط یک رای دارد
عرف در گفت و گو با ایسنا: دادستان در هیات اجرایی فقط یک رای دارد
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: براساس اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ سوم خرداد 95، دادستان عضو حقوقی هیات های اجرایی بوده و فقط یک رای دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / هیات اجرایی مرکزی انتخابات / جمال عرف /
موسوی لاری: از هیات های اجرایی حتما انتقاد دارم
نایب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان با انتقاد از عملکرد هیات‌های اجرایی در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس، گفت: باید صبر کنیم تا ببینیم چه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / اصلاح‌طلبان / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم /
هادی غفاری و حکیمی‌پور ردصلاحیت شدند
هادی غفاری و حکیمی‌پور ردصلاحیت شدند
هادی غفاری و احمد حکیمی پور از دریافت پیامک رد صلاحیت شدنشان از سوی هیات اجرایی انتخابات ۹۸ خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / هادی غفاری / احمد حکیمی پور /
عملکرد قابل قبول هیات‌های اجرایی استان/قطع اینترنت مانوری برای ارزیابی توانمندی دستگاه‌ها بود
عملکرد قابل قبول هیات‌های اجرایی استان/قطع اینترنت مانوری برای ارزیابی توانمندی دستگاه‌ها بود
استاندار مرکزی گفت: با اصلاح قیمت سوخت برای چند روز اینترنت در استان مرکزی به مانند دیگر نقاط کشور قطع بود و همین امر فرصتی شد تا دستگاه‌های اجرایی مورد ارزیابی قرار بگیرند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / هیات اجرایی انتخابات / انتخابات مجلس یازدهم / پدافند غیرعامل / استانی-سیاسی /
آذر منصوری، شکوری راد و جواد امام در لیست ردصلاحیت‌شدگان انتخابات
آذر منصوری، شکوری راد و جواد امام در لیست ردصلاحیت‌شدگان انتخابات
آذر منصوری از دریافت پیامک رد صلاحیت شدنش از سوی هیات اجرایی انتخابات ۹۸ خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / رد صلاحیت ها / جواد امام / انتخابات مجلس یازدهم / اصلاح طلبان /
داوطلبان احراز صلاحیت نشده تا اول دی فرصت اعتراض دارند
داوطلبان احراز صلاحیت نشده تا اول دی فرصت اعتراض دارند
تهران-ایرنا- فرایند بررسی صلاحیت نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در هیات‌های اجرایی به پایان رسید و داوطلبانی که صلاحیت آنان احراز نشده است، می‌توانند ظرف چهار روز از تاریخ ابلاغ به داوطلب، شکایت خود را به هیات نظارت استان اعلام کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / مجلس شورای اسلامی / وزارت کشور / شورای نگهبان / مجلس خبرگان رهبری / گام دوم برای مجلس یازدهم /
صلاحیت ۳۹ نفر از داوطلبین مجلس در حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، شوط و پلدشت تائید شد
صلاحیت ۳۹ نفر از داوطلبین مجلس در حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، شوط و پلدشت تائید شد
فرماندار ماکو و رئیس هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه از تائید صلاحیت ۳۹ نفر از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / استانی-شهرستانها / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم /
تایید صلاحیت ۹۱/۵ درصد از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان غربی
تایید صلاحیت ۹۱/۵ درصد از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان غربی
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی با اشاره به اتمام بررسی صلاحیت داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در اجرای مواد ۴۹ و ۵۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۲۷ آیین نامه اجرایی انتخابات رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی مراکز حوزه انتخابیه بمدت ۱۰ روز مورد بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / استانی-سیاسی / کاندیداهای تایید صلاحیت شده / انتخابات 98 / مشارکت حداکثری / انتخابات مجلس یازدهم /
۲ داوطلب مجلس یازدهم در کهگیلویه و بویراحمد رد صلاحیت شدند/ انصراف 3 نفر
۲ داوطلب مجلس یازدهم در کهگیلویه و بویراحمد رد صلاحیت شدند/ انصراف 3 نفر
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنها ۲ نفر داوطلب شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه باشت و گچساران صلاحیت آنها از سوی هیات اجرایی احراز نشد که این افراد هم مشهور و مطرح نبودند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / استانی-سیاسی / کهگیلویه و بویراحمد / انتخابات 98 / انتخابات مجلس یازدهم / رد صلاحیت افراد /
مهم ترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه
مهم ترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه
تهران - ایرنا- توزیع ۱۸ میلیون تن کاغذ وارداتی بین نشریات، توصیه کدخدایی به هیات های اجرایی انتخابات برای بررسی صلاحیت ها، تاخیر دوباره مذاکرات طالبان و آمریکا و تاکید سازمان ملل بر تسریع روند فرایند سیاسی حل بحران یمن از جمله مهمترین اخبار ۱۲ ساعت گذشته ایرنا بو
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / سخنگوی شورای نگهبان / مشاور وزیر فرهنگ / جنبش انصارالله / عربستان /
دعوای دادستان و فرماندار شیراز بر سر انتخابات
دعوای دادستان و فرماندار شیراز بر سر انتخابات
فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، نوشت: دادستان شیراز در خصوص سخنان مطرح شده در مورد امتناع وی از امضای لیست معتمدین هیات اجرایی انتخابات مجلس یازدهم، توضیح داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / مجلس شورای اسلامی / انتخابات مجلس / دادستانی / دادسرا /
بازدید مسئولان برگزاری انتخابات مجلس از شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران
بازدید مسئولان برگزاری انتخابات مجلس از شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران
دکتر محمد حسن صادقی مقدم عضو حقوقدان و معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان قانون اساسی، علیرضا نیلچی مدیر کل امور انتخابات، اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و همچنین سعداله عیسی زاده مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک ملی با حضور در شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران از چگونگی فرآیند چاپ تعرفه‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری بازدید کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / رویداد24 / بانک ملی / اخبار بانک ملی /
عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات: نظارت بر امنیت تعرفه‌ها با دقت بسیار بالایی صورت می‌گیرد
عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات: نظارت بر امنیت تعرفه‌ها با دقت بسیار بالایی صورت می‌گیرد
شفقنا- عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات با بیان اینکه احتمال خدشه به تعرفه‌های انتخاباتی نزدیک به صفر است، گفت: نظارت بر امنیت تعرفه‌ها با دقت بسیار بالایی صورت می‌گیرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، محمدحسن صادقی‌مقدم عضو حقوقدان و معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان به همراه جمعی از مسئولان برگزاری انتخابات با حضور در شرکت چاپ و […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ /
تخلف آشکار در انتخابات هیات فوتبال گیلان
تخلف آشکار در انتخابات هیات فوتبال گیلان
انتخابات هیات فوتبال گیلان با تخلف‌هایی همراه بوده تاجایی که بر اساس مستندات، پس از برگزاری انتخابات اساس‌نامه انتخابات هیات‌های فوتبال، یک‌شبه و بدون ضابطه و روند اجرایی تغییر کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / هیات فوتبال گیلان / فوتبال گیلان / باشگاها های گیلان /
معتمدان هیات اجرایی حوزه انتخابی مراغه و عجب‌شیر انتخاب شدند
معتمدان هیات اجرایی حوزه انتخابی مراغه و عجب‌شیر انتخاب شدند
مراغه - ایرنا – معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه گفت: معتمدان هیات اجرایی انتخابات حوزه انتخابی مراغه و عجب‌شیر انتخاب و معرفی شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / انتخابات مجلس شورای اسلامی /
۲۷ هیات اجرایی دیگر باید تا فردا در خوزستان تشکیل شود
۲۷ هیات اجرایی دیگر باید تا فردا در خوزستان تشکیل شود
اهواز- ایرنا- رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان خوزستان با اشاره به اینکه فردا آخرین مهلت برای تشکیل هیات‌های اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است، گفت: ۲۷ شهر باقی مانده در استان باید هیات‌های اجرایی خود را تشکیل دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / فرمانداری اهواز / وزارت کشور / شورای نگهبان / انتخابات مجلس شورای اسلامی / ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم /
نشست هم اندیشی با چاشنی اعتراض/مشارکت حداکثری در اولویت است
نشست هم اندیشی با چاشنی اعتراض/مشارکت حداکثری در اولویت است
سنندج – نشست هم اندیشی مشارکت حداکثری در انتخابات با سخنرانی فعالان سیاسی و همچنین مسئولان ارشد استان کردستان با اعتراض یکی از فعالان سیاسی به ترکیب اعضا هیات های اجرایی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی / سیدمحمد حسینی‌شاهرودی / استانداری کردستان / فرماندهی سپاه بیت المقدس کردستان /
مدرک تحصیلی همچنان مشکل داوطلبان کاندیداتوری مجلس است
مدرک تحصیلی همچنان مشکل داوطلبان کاندیداتوری مجلس است
معاون سیاسی فرماندار و دبیر هیات اجرایی انتخابات حوزه تهران گفت: «کسانی که اصل مدرک تحصیلی خود را ندارند، باید تاییدیه داشته باشند.»
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / انتخابات مجلس یازدهم /
۱۱۰۰ نفر تاکنون در تهران برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند
۱۱۰۰ نفر تاکنون در تهران برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند
تهران- ایرنا- دبیر هیات اجرایی و معاون سیاسی فرماندار تهران گفت: طی ۴ روز گذشته از آغاز فرآیند ثبت نام انتخابات در مجموع یک هزار و ۱۰۰ نفر در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ثبت نام قطعی کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / فرمانداری تهران / انتخابات مجلس شورای اسلامی / ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم /
آغاز فعالیت ۴ هیات اجرایی حوزه‌های فرعی انتخابات در استان مرکزی
آغاز فعالیت ۴ هیات اجرایی حوزه‌های فرعی انتخابات در استان مرکزی
فعالیت ۴ هیات اجرایی حوزه‌های فرعی انتخابات در استان مرکزی آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / انتخابات 98 / هیات اجرایی انتخابات / انتخابات مجلس یازدهم /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •