سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
پالایش نفت
۵ روز قبل
رصد جریان ورود و خروج پول در پایان هفته
در روزی که شاخص کل بورس تهران با افت 2/ 1 درصدی مواجه شد، برخلاف سنت دیرینه، سهامداران حقیقی برای دومین روز متوالی جایگاه خود را در سمت خرید حفظ کردند. دیروز در مجموع سهامی به ارزش 152 میلیارد و 735 میلیون تومان از پرتفوی سهامداران حقوقی به سبد سهام حقیقی‌ها منتقل شد. در این میان گروه فرآورده‌های نفتی با اختلاف بیشترین خالص خرید حقیقی‌ها را تجربه کرد و شاهد ورود 634 میلیارد و 530 میلیون تومان پول جدید بود. در این گروه نماد معاملاتی شرکت پالایش نفت اصفهان در کانون توجهات سهامداران خرد قرار داشت. در این سهم دیروز شاهد جابه‌جایی 262 میلیون و 350 هزار سهم به ارزش 540 میلیارد و 86 میلیون تومان در مسیر حقوقی به حقیقی بود. پس از آن «شتران» در صدر لیست خرید حقیقی‌ها قرار داشت و با خالص خرید 87 میلیارد …
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / شرکت پالایش پخش نفت کرمانشاه
تشریح تحولات مالی، عملیاتی و منابع انسانی پالایشگاه کرمانشاه پس از خصوصی سازی
سخنگوی شرکت پالایش نفت کرمانشاه به تشریح تحولات صورت گرفته در این شرکت، از زمان مدیریت بخش خصوصی تاکنون پرداخت.
اسامی سهام های بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / بورس / شاخص / سهام
اسامی سهام های بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز
تسنیم نوشت: امروز سهامداران شرکت‌های سیمان تهران، پالایش نفت اصفهان و صنایع جوشکاب یزد در بورس و معامله‌گران شرکت‌های نیروگاه زاگرس کوثر، بانک دی و سرمایه‌گذاری پویا در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
بیش از ۹۰ درصد قطعات و تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه تهران داخلی‌سازی شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
بیش از ۹۰ درصد قطعات و تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه تهران داخلی‌سازی شد
خلیلی، مدیر بازرگانی شرکت پالایش نفت تهران از ساخت و تأمین بیش از ۹۰ درصد قطعات و تجهیزات پالایشی این شرکت توسط تولیدکنندگان داخلی خبر داد.
بورس انرژی میزبان عرضه نفتای سنگین پالایشگاه تهران می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
بورس انرژی میزبان عرضه نفتای سنگین پالایشگاه تهران می‌شود
رینگ داخلی بورس انرژی ایران، امروز شاهد عرضه نفتای سنگین پالایش نفت تهران است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
بوسیله ویدئوکنفرانس در وین گزارش چشم‌انداز جهانی ۲۰۲۰ نفت اوپک رونمایی شد
گزارش چشم‌انداز جهانی ۲۰۲۰ نفت اوپک (WOO) روز ۱۷ مهرماه و بوسیله ویدئوکنفرانس در وین پایتخت اتریش رونمایی ‌شد. به گزارش ایرنا از وزارت نفت، دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در این چشم انداز به تاثیر بی‌سابقه همه‌گیری ویروس کرونا بر بازارهای جهانی انرژی و نفت، ارزیابی چشم‌اندازهای میان‌مدت و بلندمدت، همچنین تجزیه و تحلیل سناریوهای جایگزین و حساسیت‌های مختلفی که احتمال دارد در سال‌های آینده بر صنعت نفت تاثیرگذار باشد، پرداخت. این چشم‌انداز برای نخستین باربرآورد خود را تا سال ۲۰۴۵ گسترش داده است و زمینه‌ای را برای بررسی تحولات تقاضای انرژی و نفت، عرضه و پالایش نفت، اقتصاد جهانی، تحولات سیاست و فن‌آوری، روندهای جمعیت شناختی، مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار را برای پنج‌سال دیگر فراهم کرده …
ساخت پالایشگاه‌های جدید غیرضروری در چین
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / تولید پالایشگاههای نفت چین / قیمت نفت / کرونا در جهان
ساخت پالایشگاه‌های جدید غیرضروری در چین
چین در حال ایجاد ۱.۴ میلیون بشکه در روز ظرفیت جدید پالایش نفت است که ساخت آن تا پنج سال دیگر همزمان با پیک تقاضا برای سوخت در این کشور تکمیل خواهد شد.
حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی تحریم‌ها را بی‌اثر کرد/ ۲۳۲ هزار و ۷۵۰ قطعه پالایشگاه تهران تامین شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی تحریم‌ها را بی‌اثر کرد/ ۲۳۲ هزار و ۷۵۰ قطعه پالایشگاه تهران تامین شد
ایلنا: مدیر بازرگانی شرکت پالایش نفت تهران از ساخت و تأمین بیش از ۹۰ درصد قطعات و تجهیزات پالایشی این شرکت بالغ بر ۱۳ هزار نوع قطعه توسط تولیدکنندگان داخلی خبر داد.
دستاوردهای خصوصی سازی در پالایشگاه کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / شرکت پالایش نفت کرمانشاه
دستاوردهای خصوصی سازی در پالایشگاه کرمانشاه
افزایش و رونق تولید ،اشتغال و رضایتمندی پرسنل در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی تنها بخشی از موفقیت های پالایشگاه کرمانشاه و نشانگر اهلیت مدیریتی است.
تولید گازوئیل یورو۵ شرکت پالایش نفت اصفهان از  ۲ به ۴ میلیون لیتر افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / استانی-اقتصادی / پالایشگاه اصفهان
تولید گازوئیل یورو۵ شرکت پالایش نفت اصفهان از  ۲ به ۴ میلیون لیتر افزایش یافت
مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان با بیان این‌که این شرکت دومین شرکت پالایشی در بین شرکت‌های پالایشی کشور از لحاظ خوراک است، خوراک نفت خام پالایشگاه اصفهان را بین ۳۶۰ تا ۳۷۵ هزار بشکه در روز اعلام کرد و گفت: شرکت پالایش نفت اصفهان نخستین شرکت پالایشی کشور از نظر تنوع تولید فرآورده‌های نفتی است.
ارزش سهام پالایشی یکم امروز یکشنبه ۱۳ مهر چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / پالایشی یکم
ارزش سهام پالایشی یکم امروز یکشنبه ۱۳ مهر چقدر است؟
در معاملات امروز بورس اوراق بهادار 3 نماد شپنا (پالایش نفت اصفهان)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) و شبریز (پالایش نفت تبریز) سبزپوش شدند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
حال بورس خوب شد
[شهروند] معاملات دیروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۴۲‌هزار و ۷۲۲ واحد رشد رقم یک‌میلیون و ۵۴۶‌هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۳۱۰۵ واحد افزایش در رقم ۴۰۰‌هزار و ۶۸۹ واحد ایستاد. معامله‌گران دیروز یک‌میلیون معامله به ارزش ۶۹‌هزار و ۶۷۱‌میلیارد ریال انجام دادند. در این بازار فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، معدنی و صنعتی گل‌گهر، س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پالایش نفت اصفهان و سرمایه‌گذاری غدیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را گذاشتند و پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، گروه پتروشیمی س.ایرانیان، ملی صنایع مس ایران …
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
ایران روزانه چند میلیون لیتر بنزین تولید می‌کند؟
ایران که در سال‌های پیش واردکننده بنزین بوده، اکنون با تولید روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین به صادرکننده فعال این فرآورده استراتژیک نفتی در منطقه و جهان تبدیل شده است. با گذشت حدود دو سال از بهره‌برداری فاز سوم و پایانی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس و ارتقای کیفی واحدهای پالایشگاهی در تولید بنزین استاندارد، ایران به جمع کشورهای صادرکننده بنزین پیوست. با مختومه شدن پرونده واردات بنزین از مهرماه سال ۹۷ برگ جدیدی پیش روی صنعت پالایش کشور باز شد تا واحدهای پالایشی علاوه بر تامین نیاز داخلی بتوانند پاسخگوی درخواست‌های صادراتی بنزین از کشورهای خارجی نیز باشند. پیش از این به‌رغم وجود ۹ پالایشگاه نفتی در کشور برای جبران کسری بنزین مصرفی به اذعان مسوولان وقت در سال ۸۵ به‌طور میانگین …
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
چگونه از واردکننده بنزین به صادرکننده تبدیل شدیم؟
با گذشت زمانی قریب به دو سال از بهره‌برداری فاز سوم و پایانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ارتقاء کیفی واحدهای پالایشگاهی در تولید بنزین استاندارد، ایران به جمع کشورهای صادرکننده بنزین پیوست. با مختومه شدن پرونده واردات بنزین از مهرماه ۹۷ برگ جدیدی پیش روی صنعت پالایش کشور باز شد تا واحدهای پالایشی علاوه بر تامین نیاز داخلی بتواند پاسخگوی درخواست‌های صادراتی بنزین از کشورهای خارجی نیز باشد.به گزارش ایسنا، پیش از این علی‌رغم وجود ۹ پالایشگاه نفتی در کشور برای جبران کسری بنزین مصرفی به اذعان مسئولان وقت در سال ۱۳۸۵ به طور میانگین روزانه حدود ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین وارد می‌شد. با ادامه این روند میلیون‌ها دلار ارزی که می توانست در طرح‌های دیگر هزینه و سرمایه‌گذاری شوند، صرف واردات بنزین می‫شد.اما …
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
عملیات تعمیرات اساسی سال ۱۳۹۹ شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند با موفقیت به پایان رسید
عملیات تعمیرات اساسی سال ۱۳۹۹ پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند با تعمیر  واحدهای تقطیر شماره ۲،RCD ، RFCC ،CGH،LPGMEROX،GHT، پروپیلن، فلر، آمین، آب ترش، گوگرد و برنامه های Tota- ShuDow- فاز دو در یوتیلیتی مطابق برنامه های پیش بینی شده و رعایت کلیه موازین و پروتکل های بهداشتی و ایمنی با موفقیت کامل به پایان رسید.به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند، این تعمیرات اساسی بزرگترین تعمیرات اساسی پالایشگاهی کشور  و منطقه بودکه طی هماهنگی های بعمل آمده از ماهها قبل با مسئولین شرکت ملی پالایش و پخش، از روز بیستم مرداد ماه سال جاری آغاز شد و با اهتمام مدیریت، همت و تلاش تک تک کارکنان سخت کوش در تخصص های مختلف پالایشگاه و حضور و همکاری تعدادی از ماموران پالایشگاه آبادان و جذب ۳۰۰۰ نفر …
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام +عکس
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام +عکس
افراد حقیقی امروز هزار و ۵۳۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فرآورده‌های نفتی و همچنین سهام پالایش نفت اصفهان بود.
افزایش سود آوری پالایشگاه اصفهان با طرح‌های سرمایه‌ای شپنا
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
افزایش سود آوری پالایشگاه اصفهان با طرح‌های سرمایه‌ای شپنا
ابراهیمی، مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با پایان طرح تصفیه گازوئیل، ۲۰ میلیون لیتر از این فرآورده نفتی تولیدی شپنا از طرح‌های سرمایه‌ای پالایشگاه اصفهان مطابق با استاندارد بین‌المللی یورو ۵ خواهد شد.
ربیعی: پالایش نفت ستاره خلیج فارس وارد بورس خواهد شد / حمایت دولت از بورس به منزله تضمین فراز و نشیب‌ها نیست
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ربیعی: پالایش نفت ستاره خلیج فارس وارد بورس خواهد شد / حمایت دولت از بورس به منزله تضمین فراز و نشیب‌ها نیست
سخنگوی دولت گفت: به زودی شرکت ستاره خلیج فارس وارد بورس خواهد شد و حمایت ما به منزله تضمین فرار و نشیب‌ها نبوده اما معتقدیم بورس در دراز مدت بهترین گزینه سرمایه‌گذاری نسبت به سایر بازارها است.
لزوم پیشگیری از آلایندگی زیست محیطی واحدهای مستقر در شرکت پالایش نفت تبریز
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / استانی-اجتماعی / آلایندگی / مشکلات زیست‌محیطی / واحد آلاینده / پالایشگاه تبریز
لزوم پیشگیری از آلایندگی زیست محیطی واحدهای مستقر در شرکت پالایش نفت تبریز
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی بر لزوم پیشگیری از آلایندگی زیست محیطی واحدهای مستقر در شرکت پالایش نفت تبریز تأکید کرد. 
افزایش سرمایه شرکت «پالایش نفت تهران»
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / افزایش سرمایه / پالایش نفت / پالایشگاه نفت تهران
افزایش سرمایه شرکت «پالایش نفت تهران»
مدیرمالی و اقتصادی شرکت پالایش نفت تهران از افزایش سرمایه بیش از ۱۲۰۰ برابری این شرکت برای ذی نفعان خود طی ۶ سال اخیر خبر داد. نوشته افزایش سرمایه شرکت «پالایش نفت تهران» اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
تخفیف پالایشی یکم در بورس افزایش یافت
دولت با افزایش تخفیف سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) صنایع پالایش نفت موافقت کرد.
مصوبه جدید هیات دولت درباره بورس
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / بازار سرمایه / پالایش یکم / همسان‌سازی حقوق / هیات دولت
مصوبه جدید هیات دولت درباره بورس
دولت با افزایش سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله صنایع پالایش نفت، شامل باقیمانده سهام متعلق به دولت در شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران از ۲۰ درصد به ۳۰ درصد موافقت کرد. نوشته مصوبه جدید هیات دولت درباره بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کاهش بیشتر پالایش جهانی نفت در راه است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / پالایش نفت / کرونا در جهان / تقاضا برای نفت
کاهش بیشتر پالایش جهانی نفت در راه است
پالایشگاه‌های جهانی نفت که ماه‌ها تقاضای ضعیف و سطح بالای ذخایر را پشت سر گذاشته اند، به دلیل ضعیف ماندن تقاضا تحت تاثیر تداوم شیوع ویروس کرونا تولید سوخت را در پاییز کاهش می دهند.
تصویب افزایش سهام قابل واگذاری صنایع پالایش نفت در بورس در جلسه امروز هیات دولت
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / نفت / سازمان ملل / هیات دولت / سهام
تصویب افزایش سهام قابل واگذاری صنایع پالایش نفت در بورس در جلسه امروز هیات دولت
افزایش سهام قابل واگذاری صنایع پالایش نفت به صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس، اصلاح اساسنامه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و اصلاح مصوبه ساز و کار اجرایی فدراسیون های ورزشی بخشی از مصوبات امروز هیات دولت بود.
گزارش ظریف به روحانی از شکست آمریکا در اعمال مکانیسم ماشه
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / محمدجواد ظریف / مکانیسم ماشه / حسن روحانی / بورس تهران
گزارش ظریف به روحانی از شکست آمریکا در اعمال مکانیسم ماشه
دولت با افزایش سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه گذاری قابل معامله صنایع پالایش نفت، شامل باقیمانده سهام متعلق به دولت در شرکت های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران از ۲۰ درصد به ۳۰ درصد موافقت کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
آیین نامه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری تصویب شد / افزایش سهام قابل واگذاری صنایع پالایش نفت به صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس
در جلسه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری آیین نامه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری تصویب شد. به موجب این تصمیم، مبلغ تأدیه دیون دولت توسط سازمان خصوصی سازی و با اعلام صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور به ارزش تقریبی و تا سقف ۱۸۰ هزار میلیارد ریال است.
مچینگ قیمتی پالایشی‌های بورس در کم‌تر از ۳۰ دقیقه
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بورس تهران / بورس / پالایشی / پالایشی یکم / مچینگ / پیش بینی بورس تهران / شبریز (پالایش نفت تبریز)
مچینگ قیمتی پالایشی‌های بورس در کم‌تر از ۳۰ دقیقه
اقتصاد نیوز : نمادهای پالایشی‌ شتران، شپنا، شبریز و شبندر بازگشایی و در کم‌تر از ۳۰ دقیقه مچ (Match) قیمتی شدند.
سرمایه «شتران» افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
سرمایه «شتران» افزایش یافت
سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه شرکت پالایش نفت تهران از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها موافقت کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بورس / بورس تهران / بازار بورس / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار / بازار سرمایه
"شبریز" را بیشتر بشناسید +جدول و نمودار
شرکت پالایش نفت تبریز در سـال ۱۳۵۳ طراحی و پـس از اتمـام مـراحل احداث در بهمن سال ۱۳۵۶ با ظرفیت اسمی ۸۰ هزار بشـکه در روز راه ‌اندازی شد.
«پالایشی یکم» جذاب‌تر از گذشته
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / پالایشی یکم / بورس / بازار سرمایه
«پالایشی یکم» جذاب‌تر از گذشته
پالایش نفت بندرعباس نیز اصلاحیه‌ای مبنی بر تعدیل سود ۷۲ درصدی داد و سود هر سهم خود در سه ماه ابتدای سال را از ۳۱۱ ریال به ۵۳۶ ریال رساند. پالایش نفت تبریز بیشترین درصد تعدیل را به نمایش گذاشت و سود هر سهم خود را از ۳۲۳ ریال به ۵۶۱ ریال (معادل ۷/ ۷۳ درصد) رساند. این گزارش‌های مثبت در حالی منتشر شده که توقف نماد‌های مذکور به دلیل انتشار اطلاعات بااهمیت گروه الف بوده و در نتیجه در بازگشایی بدون محدودیت دامنه نوسان معامله خواهند شد.
عرضه نفتای سبک پالایشگاه بندرعباس در بورس انرژی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
عرضه نفتای سبک پالایشگاه بندرعباس در بورس انرژی
رینگ داخلی بورس انرژی ایران امروز شاهد عرضه نفتای سبک پالایش نفت بندرعباس و نفتای سنگین پالایش نفت تهران بود.
مالکیت باشگاه صنعت نفت منتقل می شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مجلس شورای اسلامی / صنعت نفت / ورزشی / وزیر نفت / لیگ برتر
مالکیت باشگاه صنعت نفت منتقل می شود
با موافقت وزیر نفت قرار است مالکیت باشگاه صنعت نفت آبادان به شرکت پالایش نفت آبادان واگذار شود.
مالکیت باشگاه صنعت نفت منتقل می شود/ انتخاب سرمربی پس از تعیین هیات مدیره و مدیرعامل
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مجلس شورای اسلامی / صنعت نفت / ورزشی / وزیر نفت / انتقال مالکیت نفت آبادان / لیگ برتر
مالکیت باشگاه صنعت نفت منتقل می شود/ انتخاب سرمربی پس از تعیین هیات مدیره و مدیرعامل
با موافقت وزیر نفت قرار است مالکیت باشگاه صنعت نفت آبادان به شرکت پالایش نفت آبادان واگذار شود.
سود هر سهم «شتران» تغییر چندانی نداشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
سود هر سهم «شتران» تغییر چندانی نداشت
شرکت پالایش نفت تهران در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۳۰۳ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۳۳۶ اعلام شده بود، از کاهش ۱۰ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
مروری بر عملکرد مالی ۳ ماهه «شبریز»
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
مروری بر عملکرد مالی ۳ ماهه «شبریز»
شرکت پالایش نفت تبریز در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۵۶۱ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۴۶۶ اعلام شده بود، از افزایش ۲۰ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
برگزاری نیم‌فصل اول لیگ برتر بسکتبال در تهران / آمادگی آبادان برای میزبانی نیم‌فصل دوم
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استانی-ورزشی / اخبار ورزشی - خوزستان / لیگ برتر بسکتبال
برگزاری نیم‌فصل اول لیگ برتر بسکتبال در تهران / آمادگی آبادان برای میزبانی نیم‌فصل دوم
مدیر تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان از برگزاری مسابقات نیم‌فصل اول لیگ برتر کشور به میزبانی تهران خبر داد و گفت: به منظور حفظ سلامت بازیکنان و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقرر شد لیگ برتر بسکتبال در دو گروه هشت تیمی و به صورت نیمه متمرکز و زوج و فرد برگزار شود.
قرارداد چند بسکتبالیست تیم بانوان نفت آبادان تمدید شد / جذب ۴ بازیکن جدید
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استانی-ورزشی / اخبار ورزشی - خوزستان / لیگ برتر بسکتبال بانوان
قرارداد چند بسکتبالیست تیم بانوان نفت آبادان تمدید شد / جذب ۴ بازیکن جدید
هفت بازیکن تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان برای فصل جدید رقابت های لیگ برتر کشور قرارداد خود را تمدید کردند و چهار بازیکن جدید نیز به این تیم پیوستند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
تخفیف‌ها برای خریداران پالایشی یکم
پذیره‌نویسی پالایشی یکم که باقی‌مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه است، از پنجم شهریورماه آغاز شده و تا نوزدهم شهریورماه ادامه دارد. بر این اساس متقاضیان می‌توانند از طریق بانک‌های مننتخب و کارگزاری‌ها نسبت به خرید واحدهای این صندوق اقدام کنند. پالایشی یکم از سهام شرکت‌های پالایشگاهی، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) تشکیل شده است و عموم مردم با استفاده از کدملی یا کد بورسی می‌توانند نسبت به خرید یا پذیره‌نویسی این صندوق اقدام کنند. متقاضیان خرید این صندوق می‌توانند در بازه زمان تعیین‌شده به صورت حضوری و غیرحضوری از طریق بانک‌ها نسبت به خرید این صندوق اقدام کنند. همچنین …
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
رونمایی غیررسمی از گروه‌بندی بسکتبال
بعد از اینکه جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال در سال 99 برگزار شد و فدراسیون اعلام کرد که رقابت‌ها به صورت نیمه متمرکز در تهران برگزار می‌شود، حالا به صورت غیررسمی از گروه‌بندی این مسابقات هم رونمایی شده است. با اینکه فدراسیون از گروه‌بندی لیگ برتر بسکتبال خبری منتشر نکرده، عکسی از قرار گرفتن 14 تیم در دو گروه در فضای مجازی منتشر شده که نشان از قرعه‌کشی این مسابقات دارد. طبق گروه‌بندی صورت گرفته تیم‌های شهرداری گرگان، پالایش نفت آبادان، آکسون تهران، آویژه صنعت پارسای خراسان، شورا و شهرداری قزوین، رعد پدافند شهرکرد، کردستان و مس رفسنجان در گروه الف با هم رقابت می‌کنند. شیمیدر، مهرام، شهرداری بندرعباس، ذوب آهن اصفهان، کاله مازندران، صنعت مس کرمان، جهرم و آینده‌سازان …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
عقبگرد بورس به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد
شاخص بورس که بعد از کاهشی چشم گیر روند افزایشی به خود گرفته و مجددا وارد کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد شده بود، دوباره نزولی شد و به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد عقب گرد کرد. معاملات دیروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۴۳ هزار و ۲۹۵ واحد نزول رقم یک میلیون و ۶۸۴ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۶۵۱۴ واحد کاهش و رقم ۴۵۵ هزار و ۹۹۱ واحد را ثبت کرد. معامله گران یک میلیون معامله انجام دادند که ۱۰۲ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال ارزش داشت. صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان، مخابرات ایران، پالایش نفت تهران و معدنی و صنعتی گل گهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
لیگ کشتی، محله برو بیا
هنوز لیگ کشتی شروع نشده، 2تیم به‌دلیل مشکلات مالی انصراف داده‌اند. فولاد اکسین خوزستان در رشته فرنگی و پالایش نفت کرمانشاه در رشته آزاد 2تیمی هستند که انصراف آنها روز گذشته اعلام شد. این انصراف‌ها در حالی است که برگزاری لیگ در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هنوز مجوزی برای برگزاری آن صادر نشده است. نکته مبهم درباره انصراف این تیم‌ها، چگونگی حضور آنها در قرعه‌کشی است. با کدام منطق به تیمی که هنوز هیچ کشتی‌گیری جذب نکرده مجوز حضور در قرعه‌کشی داده شد؟ مگر تیم‌ها نباید وجهی جهت شرکت در لیگ پرداخت کنند؟ …
پیش بینی یک کهنه‌کار بازار: دلار سقوط می‌کند؛ ارز آمریکا نفرین شده است/ افت گسترده در بازار سهام دنیا/ شوک کرونا به مجمع جهانی اقتصاد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
پیش بینی یک کهنه‌کار بازار: دلار سقوط می‌کند؛ ارز آمریکا نفرین شده است/ افت گسترده در بازار سهام دنیا/ شوک کرونا به مجمع جهانی اقتصاد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون روند افزایشی قیمت دلار در نخستین هفته شهریور، روند افزایشی قیمت دلار در نخستین هفته شهریور، اسکناس سبز در بازار جهانی در وضعیت قرمز، اقتصاد چین در حال جهش و بازگشت است، امریکن ایرلاینز ۱۹ هزار نیروی خود را بدون کمک مالی اخراج می‌کند و روند کند بهبود پالایش نفت در پالایشگا‌های هند را در بر دارد.
روند کند بهبود پالایش نفت در پالایشگاهای هند
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
روند کند بهبود پالایش نفت در پالایشگاهای هند
روند بهبود تولید در پالایشگاه‌های نفت هند، در ماه ژوئیه کندتر از ماه ژوئن بود.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
5 توصیه به سهامداران برای سود بیشتر
[شهروند] روند صعودی شاخص بورس دیروز ادامه داشت و شاخص کل بورس با بیش از ۶۸‌هزار واحد صعود دوباره وارد کانال یک‌میلیون و ۷۰۰‌هزار واحد شد. شاخص کل بورس دیروز با ۶۸‌هزار و ۷۲۱ واحد صعود، رقم یک‌میلیون و ۷۱۸‌هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۱۱‌هزار و ۹۰ واحد رشد، به رقم ۴۶۶‌هزار و ۹۵۱ واحد رسید. معامله‌گران ۹۳۵‌هزار معامله انجام دادند که ۸۵‌هزار و ۸۹۷‌میلیارد ریال ارزش داشت. صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند. فولاد مبارکه اصفهان، ملی …
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
سهولت در پذیره‌نویسی سهام صندوق پالایشی یکم با سامانه‌های غیرحضوری بانک‌پاسارگاد
به‌ منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ سرمایه‌گذاری پالایشی یکم، علاوه بر شعبه‌ها، از طریق سامانه‌های غیرحضوری بانک‌پاسارگاد به نشانی ETF.bpi.ir  و نیز از طریق اپلیکیشن کیپاد، از تاریخ 5 شهریور لغایت 19 شهریور سال 1399، انجام خواهد شد.به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، در راستای اجرای جزء (۲) بند (الف) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و مصوبات هیات‌‌وزیران در این زمینه، باقیمانده‌ سهام دولت در شرکت‌های «پالایش نفت تبریز»، «پالایش نفت بندرعباس»، «پالایش نفت اصفهان» و «پالایش نفت تهران» از طریق کارگزاری‌های بورس، سامانه‌های آنلاین معاملاتی و درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌های منتخب از جمله بانک پاسارگاد، واگذار می‌شود. سقف سرمایه‌گذاری هر شخص حقیقی …
اعضای هیات مدیره صنعت نفت به دنبال تعیین تکلیف باشگاه
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / صنعت نفت آبادان / لیگ برتر فوتبال
اعضای هیات مدیره صنعت نفت به دنبال تعیین تکلیف باشگاه
ایلنا: اعضای هیات مدیره صنعت نفت نامه ای به شرکت پالایش نفت نوشتند.
جزئیات پذیره نویسی پالایشی یکم اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
جزئیات پذیره نویسی پالایشی یکم اعلام شد
پخش فرآورده­ های نفتی ایران با پذیره نویسی واحدهای سرمایه­ گذاری، بخشی از سهام خود در شرکت پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت تهران را از طریق سازمان خصوصی سازی(به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران) واگذار می کند.
طوفان هم نفت را تکان نداد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / قیمت نفت / تعطیلی تولید نفت خلیج مکزیکو / کرونا در جهان
طوفان هم نفت را تکان نداد
قیمت نفت آمریکا در معاملات روز سه شنبه بازار آسیا که یکی از دو طوفان قدرتمند تهدیدکننده تولید و پالایش نفت در خلیج مکزیکو ضعیف شد و دیگری در حال شدت گرفتن بود، در حدود ۴۲ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه ایستاد و تغییر چندانی نداشت.
استقبال از دارا دوم در هاله‌ای از ابهام
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
استقبال از دارا دوم در هاله‌ای از ابهام
عرضه بزرگ دومین سهام دولتی در قالب صندوق ETF مشهور به دارادوم برنامه‌ریزی شده و قرار است چهارشنبه سهام آن عرضه شود اما بسیاری از کارشناسان نسبت به استقبال از این صندوق ابهام دارند. صندوقی که خبر عرضه نشدن آن نقطه شروع ریزش بازار بود حالا که قرار است عرضه شود معلوم نیست چقدر مورد استقبال سهامداران قرار گیرد. این صندوق شامل سهام ۴ شرکت از جمله پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت بندرعباس است که تا قبل از ریزش بازار، خواهان زیادی داشت اما با اتفاقاتی که در دو هفته اخیر روی داده جذابیت خود را نزد سهامداران از دست‌ داده‌‌ و معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظارش است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
خروج ۷‌هزار‌میلیارد تومان پول از بورس در روز دوشنبه
یکی از اتفاقات مهم دیروز بورس خروج شمار زیادی از سهامداران خرد از جریان معاملات بود. هجوم همه‌جانبه فروشندگان در بورس تهران دیروز با وسعت و شدت روزهای قبل ادامه یافت. تشکیل صفوف طولانی برای عرضه در بیش از 90‌درصد از نمادها 3.2‌درصد از ارتفاع شاخص کل کاست. به این ترتیب، فاصله نماگر اصلی بازار سهام از قله تاریخی به 23‌درصد رسید. در برابر سیلاب عرضه از سوی فعالان خرد، سرمایه‌گذاران حقوقی با جمع‌آوری صف‌های فروش در نماد چندین شرکت بزرگ، انتقال مالکیت بی‌سابقه‌ای را در بورس تهران رقم زدند و همزمان، از بار روانی حاصل از ریزش قیمت‌ها کم کردند. تالار سهام دیروز هم صحنه تلاش سهامدارانی بود که برای خروج از جریان معاملات از همدیگر سبقت می‌گرفتند. …
ببینید | زنگنه: اگر این دولت نبود، یک واحد پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم نبود
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / پالایشگاه ستاره خلیج فارس
ببینید | زنگنه: اگر این دولت نبود، یک واحد پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم نبود
بیژن زنگنه امروز (دوشنبه، سوم شهریورماه) پس از آیین بهره‌برداری رسمی از طرح‌های ملی وزارت نفت در جمع خبرنگاران، درباره انتقادها مبنی بر اعتقاد نداشتن به پالایشگاه‌سازی هم با بیان اینکه مخالفت با پالایشگاه‌سازی اتهام بی‌دلیل و شایع است، توضیح داد: بنیان پالایشگاه ستاره خلیج فارس در زمان من گذاشته شده و اسنادش هم موجود است، افزایش ظرفیت پالایش پالایشگاه‌های داخلی را نیز شاهد هستید، چه فردی پالایشگاه بندرعباس را به ظرفیت نهایی رسانده است؟! ظرفیت روزانه پالایش نفت کشور اکنون ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه است.
کاپیتان تیم بسکتبال نفت آبادان تمدید کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-ورزشی / اخبار ورزشی - خوزستان / بسکتبال / سعید داورپناه
کاپیتان تیم بسکتبال نفت آبادان تمدید کرد
کاپیتان تیم لیگ برتری بسکتبال پالایش نفت آبادان قرارداد خود را با این باشگاه تمدید کرد.
عرضه انواع فرآورده‌ هیدروکربوری در رینگ داخلی بورس انرژی
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
عرضه انواع فرآورده‌ هیدروکربوری در رینگ داخلی بورس انرژی
امروز کالاهای آیزوریسایکل، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰، نفتای سنگین تصفیه نشده و حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز، آیزوفید، حلال ۴۰۲ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت تبریز، حلال ۴۰۲ پالایش نفت بندرعباس در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه می شود.
جزییات جدید از دارا دوم/ ارزش روز دارا دوم چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / دارا دوم / سرمایه گذاری در بورس
جزییات جدید از دارا دوم/ ارزش روز دارا دوم چقدر است؟
صندوق «دارا دوم» پس از کش‌وقوس‌های فراوان روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه در هفته دولت عرضه خواهد شد. این صندوق در قالب ۴ شرکت از جمله پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت بندرعباس ۴ روز دیگر عرضه می‌شود.
پالایش و پخش در ادامه مسیر توسعه
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
پالایش و پخش در ادامه مسیر توسعه
شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به عنوان یکی از چهارشرکت اصلی وزارت نفت راهبری و نظارت بر فعالیت شرکت های فرعی شامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، شرکت پالایش نفت آبادان،‌ شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند، شرکت مهندسی و ساختمان نفت ایران را برعهده دارد. ماموریت شرکت ملی پالایش و پخش به سه بخش تولید، انتقال و توزیع (به عنوان حلقه های زنجیره ارزش فعالیت های پایین دستی) تقسیم می شود که علاوه بر سه بخش ذکر شده مسئولیت ارائه خدمات مهندسی و مخابرات به شرکت های زنجیره تامین را برعهده دارد.
زوایای پنهان عرضه دومین صندوق دولتی؛ ظرفیت ۱۳ میلیون نفری «دارا دوم»
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / دار دوم / صندوق دولتی / عرضه دار دوم / بورس تهران / بازار بورس
زوایای پنهان عرضه دومین صندوق دولتی؛ ظرفیت ۱۳ میلیون نفری «دارا دوم»
محاسبه ارزش روز شرکت‌های موجود در صندوق «دارا دوم» نشان می‌دهد شرکت پالایش نفت تهران ۲۶ هزار و ۴۴۹ میلیارد تومان، پالایش نفت اصفهان ۲۶ هزار و ۵۸۶ میلیارد تومان، پالایش نفت تبریز ۷ هزار و ۶۴۹ میلیارد تومان و پالایش نفت بندرعباس نیز در رقم ۲۰ هزار و ۷ میلیارد تومان محاسبه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
ظرفیت 13 میلیون نفری «دارا دوم»
صندوق «دارا دوم» پس از کش‌وقوس‌های فراوان روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه در هفته دولت تشکیل خواهد شد. این صندوق در قالب 4 شرکت از جمله پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت بندرعباس 4 روز دیگر عرضه می‌شود. با این حال مقامات سازمان خصوصی‌سازی حاضر به ارائه توضیح درخصوص جزئیات و فرآیند اجرایی این عرضه به «دنیای‌اقتصاد» نشدند.
عربستان پروژه 10 میلیارد دلاری ساخت پالایشگاه در چین را معلق کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
عربستان پروژه 10 میلیارد دلاری ساخت پالایشگاه در چین را معلق کرد
شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان تصمیم گرفته سرمایه گذاری ده میلیارد دلاری در تاسیسات پالایش نفت در استان لیائونینگ در شمال شرق چین را متوقف کند. به نظر می‌رسد دورنمای نامطمئن بازار یکی از دلایل اخذ این تصمیم بوده است.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
تداوم افت شاخص بورس
شاخص کل در بازار بورس دیروز (چهارشنبه) ۶۸ هزار و ۹۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۷۵۷ هزار واحد رسید. براساس معاملات دیروز بیش از 4 میلیارد و ۳۳۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۵ هزار و ۲۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹ هزار و ۶۵۶ واحد کاهش به ۴۸۱ هزار و ۸۰۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶ هزار و ۳۳۵ واحد افت به ۳۱۶ هزار و ۱۱۱ واحد رسیدند.شاخص بازار اول ۵۲ هزار و ۵۶ واحد و شاخص بازار دوم ۱۲۸ هزار و ۴۴۹ واحد کاهش داشتند.علاوه بر این، در بین تمامی نمادها، نماد سرمایه‌گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۳۷۷ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۲۹۳واحد، توسعه معدنی و صنعتی صبانور (کنور) با ۱۵۹واحد، صنعتی زر ماکارون (غزر) با ۱۳۰ واحد، تولید نیروی برق …
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
«یکشنبه ریزشی» بورس و رکوردهایی که زده شد
گروه اقتصادی|روز گذشته پس از بازگشایی نماد شستا شاخص کل حدود 90 هزار واحد ریخت که معادل 4.7 درصد بود. عدد شاخص بازار سهام تا سطح یک میلیون و 835 هزار و 488 واحد پایین آمد که در مقایسه با روز گذشته 67 هزار واحد افت ثبت کرده است. این سومین ریزش تاریخی بورس است. رکورد بالاترین درصد ریزش در 26 اسفند سال 93 ثبت شد که درصد افت بورس، 5.51 درصد بود. این نرخ افت از نظر «درصد» هنوز پابرجاست. 5 آبان سال 87 نیز شاخص بورس 5.3 درصد افت داشت. بنابراین افت دیروز بورس، بالاترین میزان ریزش سهام در بازار نیست. رکوردهای منفی بورس در روز گذشته البته فراتر از اینهاست. در بررسی ماهانه بازدهی هر روز ماه جدید در مقایسه با همان روز در ماه قبل هیچ‌گاه این اتفاق نیفتاده که بازدهی شاخص کل منفی شود، اما این …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •