چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
پیام‌رسان
دستور ترامپ برای ممنوعیت تراکنش آمریکا با وی‌چت و تیک‌تاک
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / رئیس جمهور آمریکا / تیک تاک
دستور ترامپ برای ممنوعیت تراکنش آمریکا با وی‌چت و تیک‌تاک
تنسنت مالک اپلیکیشن پیام‌رسان چینی وی‌چت و بایت دنس شرکت مادر اپلیکیشن تیک‌تاک است که رئیس جمهور آمریکا تراکنش شرکت‌های آمریکایی با آن‌ها را قطع کرده است.
زیرساخت ارتباطات رایگان در مدارس مهیا می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / توسعه زیرساختها / هوشمندسازی مدارس / بهروز رزمی
زیرساخت ارتباطات رایگان در مدارس مهیا می‌شود
اردبیل- مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اردبیل گفت: در آستانه شروع سال تحصیلی و ضرورت استفاده از پیام‌رسان داخلی در مدارس زیرساخت و تجهیزات فناورانه به صورت رایگان فراهم می‌آید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سوئیفت چینی؛ آیا تحریم‌های آمریکا توسط چین خنثی می‌شود؟
در حالی که مقامات چینی خود را آماده مقابله با تحریم‌های احتمالی آمریکا بر سر مسئله هنگ‌کنک و همچنین جنگ تجاری میان دو کشور می‌کنند و در این زمینه پیان‌رسان مالی یا همان سوئیفت چینی را راه‌اندازی کرده‌اند، این مسئله پدید می‌آید که آیا این سیستم پرداخت بین‌المللی به کار ایران خواهد آمد و با توجه به تحریم‌هایی که کشورمان در زمینه مالی با آن روبرو است، این امکان وجود دارد که ایران نقل و انتقالات بانکی خود را از طریق این سوئیفت چینی انجام دهد.به گزارش فرارو، بانک مرکزی چین اعلام کرد که این کشور باید با افزایش استفاده از سیستم پیام‌رسان بین بانکی داخلی، خود را برای تحریم‌های احتمالی آمریکا آماده کند.طبق گزارش جدید بانک مرکزی چین، توسعه استفاده از سیستم پرداخت بین بانکی فرامرزی (کیپس) به جای سیستم سوئیفت …
گام بزرگ چین برای کنار گذاشتن سوئیفت و فرصت آن برای ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
گام بزرگ چین برای کنار گذاشتن سوئیفت و فرصت آن برای ایران
اعتیاد آمریکا به تحریم ها علیه کشورها و ملت ها، آن ها را به سمت اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با تحریم ها سوق داده است به گونه ای که چینی ها اخیرا راهکارهایی برای کاهش آسیب پذیری خود در برابر تحریم های آمریکا را در نظر گرفته اند. در این رابطه، بانک مرکزی چین اعلام کرد که این کشور باید با افزایش استفاده از سیستم پیام‌رسان بین بانکی داخلی خود، خود را برای تحریم‌های احتمالی آمریکا آماده کند.
بانک‌های چینی مکلف شدند از سوئیفت به شبکه مالی ملی منتقل شوند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / چین / سوئیفت / نظام بانکی / تحریم اقتصادی / ایالات متحده آمریکا
بانک‌های چینی مکلف شدند از سوئیفت به شبکه مالی ملی منتقل شوند
بانک مرکزی چین اعلام کرد که این کشور باید با افزایش استفاده از سیستم پیام‌رسان بین بانکی داخلی خود، خود را برای تحریم‌های احتمالی آمریکا آماده کند.
خبر بد برای آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی‌/  بانک‌های چینی از سوئیفت فاصله می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / آمریکا / چین / بانک مرکزی / تحریم
خبر بد برای آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی‌/ بانک‌های چینی از سوئیفت فاصله می‌گیرند
بانک مرکزی چین از بانک‌های این کشور خواسته با توجه به احتمال اعمال تحریم از سوی آمریکا از سوئیفت فاصله گرفته و به سمت استفاده از شبکه پیام‌رسان بین بانکی داخلی این کشور بروند.
کدام پیام‌رسان‌ها قابلیت تماس صوتی دارند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / پیام‌رسان بومی / تماس اینترنتی / تماس صوتی
کدام پیام‌رسان‌ها قابلیت تماس صوتی دارند؟
به گزارش ایسنا،‌ پس از فیلتر شدن پیام‌رسان‌ خارجی تلگرام در چندین مرحله، مهاجرت کاربران ۵۰ میلیونی به پیام‌رسان‌های دیگر از جمله نمونه‌های مشابه خارجی و داخلی آغاز شد. اگرچه هنوز تعداد کاربران پیام‌رسان‌های داخلی با رقبای خارجی‌شان قابل مقایسه نیست، اما برخی افراد استفاده از امکانات ابزارهای بومی را به ابزارهای خارجی ترجیح می‌دهند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
تلگرام ۶.۳ منتشر شد
تلگرام آپدیت بزرگی برای پیام‌رسان خود منتشر کرده که قابلیت‌های جدیدی را به این اپ اضافه می‌کند. از مهم‌ترین این قابلیت‌ها می‌توان به انتخاب ویدیو به عنوان تصویر پروفایل و ارسال فایل‌ تا ۲ گیگابایت اشاره کرد.پیام‌رسان تلگرام به تازگی به نسخه ۶.۳ بروزرسانی شد و قابلیت‌های جدیدی را دریافت کرد. حالا سقف حجم فایل‌های ارسالی از ۱.۵ گیگابایت به ۲ گیگابایت افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این کاربران می‌توانند از فایل ویدئویی به عنوان تصویر پروفایل استفاده کنند. ویدئو پس از باز کردن پروفایل پخش شده و امکان انتخاب فریم خاص برای نمایش در چت‌ها وجود دارد.ویرایشگر ویدئو قابلیت صاف کردن پوست چهره کاربر در فیلم‌ها و تصاویر گرفته شده با دوربین سلفی را پیدا کرده است. تا پیش از این اگر تصویر یا ویدئویی برای شما …
برقراری تماس نیم‌بها در پیام‌رسان‌های بومی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / پیام‌رسان بومی / تماس اینترنتی / حسین فلاح جوشقانی
برقراری تماس نیم‌بها در پیام‌رسان‌های بومی
ایرنا نوشت: حسین فلاح جوشقانی روز یکشنبه در توئیتر خود نوشت: امروز در کمیسیون تنظیم مقررات، دستورالعمل نحوه اتصال متقابل اپراتورها با پیام‌رسان‌ها را تصویب کرد.
زوم‌اپ؛ پیام‌رسان پنتل، شبکه اجتماعی در ردای پیام‌رسان
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
زوم‌اپ؛ پیام‌رسان پنتل، شبکه اجتماعی در ردای پیام‌رسان
اپلیکیشن پیام‌رسان Pantel درواقع شبکه‌ی اجتماعی جدیدی با تمام قابلیت‌هایی است که هر پیام‌رسان به آن نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / کووید-19 / واکسن / آر‌ان‌ای / کرونا در جهان
ابداع واکسن جدید کووید- ۱۹ مبتنی بر آر.ان.ای
پژوهشگران چینی، نوعی واکسن کووید-19 مبتنی بر آران‌ای پیام‌رسان ارائه داده‌اند که عوارض جانبی منفی به همراه ندارد.
حکمرانی دیجیتال باید جدی گرفته شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
حکمرانی دیجیتال باید جدی گرفته شود
مدیر پیام‌رسان گپ در مورد نقش اپلیکیشن در اقتصاد کشور گفت: پیام‌رسان ها به عنوان یک پلت‌فرم ضروری برای اقتصاد کشورها شناخته شده‌اند چراکه از داده‌های ملی به عنوان سرمایه ملی حفاظت می کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تشخیص به موقع سرطان با کمک ساختارهای نانوستاره‌ای
پژوهشگران آمریکایی با مهندسی یک روش جدید، راهی را برای شناسایی سرطان در مراحل ابتدایی آن ارائه داده‌اند که در آن از ساختارهای نانو ستاره‫ای استفاده می‌شود.به گزارش ایسنا و به نقل از وب‌سایت رسمی دانشگاه دوک، پژوهشگران دانشگاه دوک، روشی را ابداع و مهندسی کرده‌اند که می‌تواند وجود میکرو آران‌ای‌ها را در آران‌ای استخراج شده از نمونه‌های بافت شناسایی کند. شاید بتوان از این روش جدید، برای شناسایی زیست‌نشانگرهای ابتدایی سرطان و بیماری‌های دیگر استفاده کرد تا دیگر نیازی به استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی پرهزینه‌ای نباشد که در فناوری‌های کنونی مورد استفاده قرار می‌گیرند و زمان زیادی را برای انجام دادن کار خود صرف می‌کنند.توآن وو دین، استاد مهندسی پزشکی دانشگاه دوک و از پژوهشگران این پروژه گفت: تمرکز کلی …
فراهم شدن قابلیت استعلام سیستمی ضمانت­نامه­‌های بانکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت و حذف مکاتبات مرتبط
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
فراهم شدن قابلیت استعلام سیستمی ضمانت­نامه­‌های بانکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت و حذف مکاتبات مرتبط
مدیر سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اعلام کرد: در راستای بند 9 تصویب­نامه شماره 16145/ت53525هـ مورخ 96/02/16 هیات محترم وزیران و به ‏منظور تسهیل و تسریع رویه‌‏های معاملات دولتی، ارتباط سامانه تدارکات الکترونیکی دولت با سامانه پیام‌رسان مالی الکترونیکی (سپام) بانک مرکزی برقرار و قابلیت استعلام سیستمی و برخط ضمانت­نامه­ های بانکی فراهم شد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
واتس‌اپ برای شکایت از سازنده جاسوس‌افزار چراغ سبز گرفت
با حکم یک قاضی آمریکایی، واتس‌اپ و فیس‌بوک که شرکت مادر این پیام‌رسان است، می‌توانند شکایت علیه گروه NSO بابت ایجاد حساب‌هایی برای ارسال بدافزار به تلفن همراه ۱۴۰۰ نفر و جاسوسی از آنها را پیگیری کنند. «فیلیس همیلتون» قاضی منطقه‌ای آمریکا درخواست شرکت سازنده جاسوس‌افزار اسرائیلی گروه NSO را برای مخالفت با این شکایت رد کرد. این شرکت استدلال داشت دادگاه فاقد صلاحیت قضایی است، زیرا این شرکت به دلیل اینکه پیمانکار دولت‌های خارجی است، در برابر اقدام قانونی مصون است. طبق شکایت فیس‌بوک، گروه NSO مامور بحرین، امارات متحده عربی و مکزیک است. با این حال همیلتون با درخواست گروه NSO مبنی بر رد این ادعای فیس‌بوک که این شرکت در سرورهای واتس‌اپ مداخله کرده است، موافقت کرد. قاضی آمریکایی اعلام کرد: فیس‌بوک ۲۱ …
واتس‌اپ در مقابل جاسوسی اسرائیل
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
واتس‌اپ در مقابل جاسوسی اسرائیل
یک شرکت صهیونیستی که از نرم‌افزارهای جاسوسی‌اش در واتس‌اپ برای هدف قرار دادن و جاسوسی از کاربران به‌صورت گسترده استفاده شده است به‌زودی احتمالا مجبور به افشای اطلاعات جدید درباره مشتریانش که برخی کشورهای عربی را هم شامل می‌شود خواهد شد. ردپای استفاده از جاسوس‌افزارهای این شرکت حتی به پرونده قتل جمال خاشقجی توسط عربستان هم می‌رسد. به نوشته روزنامه گاردین، سال گذشته پیام‌رسان واتس‌اپ که متعلق به فیسبوک است شکایتی را از گروه فناوران NSO در دادگاه فدرال کالیفرنیا مطرح کرد که براساس آن، این شرکت صهیونیستی …
امکان استعلام آنلاین ضمانت‌نامه‌های بانکی فراهم شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / موسسات مالی و اعتباری / وزارت صنعت معدن و تجارت / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / دولت
امکان استعلام آنلاین ضمانت‌نامه‌های بانکی فراهم شد
تهران- ایرنا- رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور تسهیل رویه‌های معاملات دولتی، ارتباط سامانه تدارکات الکترونیکی دولت با سامانه پیام‌رسان مالی بانک مرکزی (سپام) برقرار و قابلیت استعلام سیستمی و برخط ضمانت‌نامه‌های بانکی فراهم شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
چت‌باتی با ۶۶۰ میلیون کاربر
مایکروسافت اخیرا اعلام کرده چت بات «Xiaoice»‌ که یکی از بهترین‌ها در دنیای فناوری است و ۶۶۰ میلیون کاربر جهانی دارد، یک برند مستقل می‌شود.به گزارش TechCrunch، این چت بات که بیشتر در چین فعالیت داشته، در کشورهای دیگری مانند ژاپن و اندونزی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برند جدید برای انجام تحقیقات و توسعه از مایکروسافت مجوز می‌گیرد و این شرکت در آن همچنان سهم خواهد داشت.در سال ۲۰۱۴ تیم کوچکی از محققان بینگ مایکروسافت از چت بات‫ Xiaoice‌ یا «بینگ کوچک» رونمایی کردند که توانست توجهات زیادی را در کشور چین به خود جذب کند. Xiaoice‌ بر اساس یک دختر نوجوان مدلسازی شده و هدف از توسعه آن افزودن المان‌های انسانی و اجتماعی به چت بات‌ها است.مانند بسیاری از کمپانی‌های خارجی، مایکروسافت نیز دچار سانسور …
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
نانوذراتی که سرطان را مهار می‌کنند
پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا در بررسی جدیدی، نانوذراتی را ابداع کرده‌اند که می‌توانند به مهار رشد سرطان کمک کنند.به گزارش ایسنا و به نقل از نانومگزین، گروهی از پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا در بررسی جدید خود دریافتند که شاید نوعی از نانوذرات منحصر به فرد بتوانند با مهار رشد تومور، به درمان سرطان کمک کنند.این نانوذرات را دنیل هایز، استادیار مهندسی پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا ابداع کرده است. نانوذراتی که هایز ابداع کرده، شیمی خاصی دارند که به مولکول‌های میکروآران‌ای امکان می‌دهد تا به آنها متصل شوند. میکروآران‌ای، مولکولی است که اگر با آران‌ای پیام‌رسان جفت شود، عملکرد آن را متوقف می‌کند. این کار می‌تواند امکان ایجاد پروتئینی را که برای زنده ماندن سلول سرطانی لازم است، از آران‌ای پیام‌رسان بگیرد.پژوهشگران …
App با طعم کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / App / پیام‌رسان / مکالمه تصویری گروهی / نرم‌افزار
App با طعم کرونا
پس از شیوع کرونا و در راستای ایجاد بستری مناسب، از فروردین ماه ۹۹ اپلیکیشنی کاملا رایگان بنام "محفل" طراحی و روانه بازار شده که تا ظرفیت ۲۵۰ نفر امکان مکالمه تصویری آنلاین در آن وجود دارد. نوشته App با طعم کرونا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
حمله و دفاع مجازی
«به نظر میاد عبده تبریزی را بازی نمی‌دهند و ناراحت است.» و «طوری شده، افرادی که تازه وارد بورس شده‌اند به بزرگان بورس می‌گویند بی‌سواد؛ صحبت‌های دکتر عبده تبریزی عالی بود!» این چندخطی که خواندید، دو نگاهی بود که در آخر هفته‌ گذشته، میان کاربران فعال بازار سرمایه و بورس در فضای شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای پیام‌رسان غالب بود. ماجرا از این قرار بود که روز پنج‌شنبه گفت‌وگویی تصویری با حسین عبده تبریزی در سایت اکو ایران با محور بازار ارز و سهام منتشر شد.
رویت شواهدی مبنی بر افزوده شدن قابلیت چت متقابل بین فیسبوک مسنجر و واتساپ
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
رویت شواهدی مبنی بر افزوده شدن قابلیت چت متقابل بین فیسبوک مسنجر و واتساپ
بررسی کدهای داخلی فیسبوک مسنجر نشان می‌دهد که این پیام‌رسان به‌زودی قابلیت پشتیبانی از چت مشترک با واتساپ را اضافه خواهد کرد
معرفی برنامه اسنپ چت، دلایل نصب آن و کاربردها
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / اسنپ چت / پیام‌رسان / شبکه اجتماعی
معرفی برنامه اسنپ چت، دلایل نصب آن و کاربردها
اسنپ چت یک شبکه اجتماعی و پیام‌رسان بر پایه ارسال تصاویر به دوستان می‌باشد. تصاویری نابود شونده که بعد از مشاهده بار اول و یا حتی بعد از یک ثانیه نابود شده و دیگر قابل مشاهده نمی‌باشند. نوشته معرفی برنامه اسنپ چت، دلایل نصب آن و کاربردها اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
قابلیت جدید اپلیکیشن واتس‌اپ
قابلیت جدید واتس‌اپ به کاربران اجازه می‌دهد با اسکن کردن یک کدQR شماره تلفن کاربران دیگر را به فهرست شماره تماس‌های خود بیفزایند. پیام‌رسان واتس‌اپ در چند هفته آینده ویژگی‌های جدیدی را ارائه می‌کند. این پیام‌رسان برای تسهیل فرآیند اضافه کردن دوستان جدید به فهرست شماره تماس‌ها، قابلیتQR را ارائه کرده است. به عبارت دیگر کاربران می‌توانند با اسکن کردن کد QR کاربر دیگر شماره تماس او را به فهرست دوستان خود اضافه کنند و به این ترتیب دیگر نیازی به تایپ کردن اطلاعات فرد در موبایل نیست. البته واتس‌اپ این قابلیت را چندماه قبل نیز آزمایش کرده بود. قابلیت دیگر این اپلیکیشن به تماس‌های تصویری گروهی مربوط است. واتس‌اپ همچنین یک آیکون ویدئو چت گروهی نیز ارائه می‌کند و کاربر می‌تواند به راحتی و با فشار یک دکمه …
واتس‌اپ و تلگرام محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های ایرانیان
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
واتس‌اپ و تلگرام محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های ایرانیان
شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها همچنان نقش قدرتمندی در ارتباطات ایرانیان ایفا می‌کنند و در این میان حتی پیام‌رسان تلگرام به‌رغم فیلتر بودن یکی از دو پیام‌رسان محبوب بین مردم است.
بررسی برنامه Pantel :کامل ترین پیام‌رسان و شبکه اجتماعی با ویژگی‌های خاص
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بررسی برنامه Pantel :کامل ترین پیام‌رسان و شبکه اجتماعی با ویژگی‌های خاص
پنتل (Pantel) اپلیکیشنی در زمینه‌ی پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی است که با ویژگی‌های تماس صوتی و تصویری و همچنین امکانات جدید دیگر؛ برای اندروید، آیفون، وب، ویندوز، مک و لینوکس منتشر شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تماس تصویری به تلگرام می‌آید
به‌نظر می‌رسد قابلیت تماس تصویری در آینده‌ای نزدیک به تلگرام اضافه خواهد شد. تلگرام که بدون شک یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در جهان به‌شمار می‌رود، قابلیت و امکانات منحصر به فردی دارد که آن را از بسیاری دیگر از رقبای قدرتمند خود همچون واتس‌اپ و فیس‌بوک مسنجر متمایز می‌کند. تنها نقطه ضعفی که این اپلیکیشن نسبت به رقبای خود دارد، عدم امکان برقراری تماس تصویری است که حالا براساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در وب‌سایت Gizchina به‌نظر می‌رسد تلگرام قصد دارد در نسخه آزمایشی خود در سیستم‌عامل آی‌او‌اس تماس تصویری را نیز اضافه کند. این به آن معناست که احتمالا در آینده‌ای نزدیک تلگرام قصد دارد این قابلیت را به نسخه رسمی و نهایی این اپلیکیشن نیز اضافه کند تا کاربران بتوانند با استفاده از آن …
محدودیت واتس‌اپ در برزیل
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
محدودیت واتس‌اپ در برزیل
بانک‌مرکزی برزیل قابلیت جدید واتس‌اپ برای پرداخت دیجیتال به‌وسیله این پیام‌رسان را متوقف کرده زیرا مقامات مالی این کشور هنوز آن را بررسی نکرده‌اند. بانک‌مرکزی برزیل، قابلیت آزمایشی و جدید واتس‌اپ برای انتقال پول به‌وسیله چت را تعلیق کرد و به شرکت‌های ویزا و مستر کارت دستور داد پردازش پرداخت‌های انجام‌شده توسط این سیستم را متوقف کنند.
مرورگر گیمینگ Opera GX به قابلیت پشتیبانی از دیسکورد و دارک مود مجهز شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
مرورگر گیمینگ Opera GX به قابلیت پشتیبانی از دیسکورد و دارک مود مجهز شد
مرورگری Opera GX که با تمرکز بر کاربران گیمر توسعه یافته است، قابلیت‌های جدیدی همچون هماهنگی با سرویس پیام‌رسان دیسکورد را دریافت کرد.
بانک مرکزی برزیل قابلیت پرداخت نرم‌افزار واتس‌اپ را تعلیق کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / بانک مرکزی / برزیل / جهان / رقابت / نرم افزار
بانک مرکزی برزیل قابلیت پرداخت نرم‌افزار واتس‌اپ را تعلیق کرد
ایلنا: بانک مرکزی برزیل تنها یک هفته پس از اعلام پیام‌رسان واتس‌اپ مبنی بر راه‌اندازی قابلیت پرداخت، از تعلیق آن خبر داد.
پورابراهیمی: خروج از سوئیفت تنها راه برون‌‌رفت از تحریم است
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / کمیسیون اقتصادی / کمیسیون های مجلس / قیمت ارز / نمایندگان مجلس / مجلس / محمدرضا پورابراهیمی
پورابراهیمی: خروج از سوئیفت تنها راه برون‌‌رفت از تحریم است
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نظارت آمریکا بر سوئیفت باعث شده مبادلات ارزی کشورها با اشکال روبه‌رو شود، از این رو جمهوری اسلامی نیز مانند روسیه می‌تواند با ایجاد یک پیام‌رسان مشترک با کشورهای همسایه از سوئیفت خارج شود.
مدیر تلگرام از مقابله با فیلترینگ در ایران و چین خبر داد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
مدیر تلگرام از مقابله با فیلترینگ در ایران و چین خبر داد
در چند روز گذشته خبر رفع فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام در کشور روسیه، حسابی خبرساز شده و موردتوجه قرار گرفته است. حالا مدیرعامل و بنیان‌گذار تلگرام در بیانیه‌ای از مقابله با فیلترینگ این پیام‌رسان محبوب در کشورهایی مانند ایران و چین خبر داده است. «پاول دوروف» در کانال تلگرامی رسمی خودش اعلام کرده است: «در آوریل 2018 دولت روسیه تلگرام را در خاک این کشور فیلتر کرد. ما می‌دانستیم که چنین اتفاقی رخ خواهد داد. به همین دلیل وقتی فیلترینگ انجام شد، پیش از آن اپلیکیشن تلگرام را به سرورهای پروکسی و... تجهیز کرده بودیم. اولین هفته فیلتر چالش‌برانگیز بود؛ ولی پس از ماه مه 2018، تلگرام به شکل گسترده در روسیه در دسترس قرار گرفت.»
اپل پیام‌رسان Messages را با مدیریت بهتر پیام‌های گروهی و میموجی‌های جدید به‌روز کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اپل پیام‌رسان Messages را با مدیریت بهتر پیام‌های گروهی و میموجی‌های جدید به‌روز کرد
اپل پیام‌رسان Messages را با قابلیت‌هایی همچون پین‌کردن مخاطبان و میموجی‌های جدید و مدیریت بهتر پیام‌های گروهی به‌روز کرد.
قالیباف: وزارت ارتباطات باید خدمات پایه عمومی شبکه ملی اطلاعات توجه کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / مجلس شورای اسلامی / محمد باقر قالیباف / ارتباطات و فناوری اطلاعات / شبکه ملی اطلاعات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
قالیباف: وزارت ارتباطات باید خدمات پایه عمومی شبکه ملی اطلاعات توجه کند
تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی صیانت از شبکه ملی اطلاعات را موضوعی مهم عنوان کرد و گفت: شبکه ملی اطلاعات در خدمات پایه عمومی از جمله در بخش پیام‌رسان و سیستم عامل دچار کمبود جدی است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به آن توجه کند.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
تلگرام در روسیه رفع فیلتر می‌شود
روسیه اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را رفع فیلتر خواهد کرد. مقامات رگولاتوری و نظارت بر ارتباطات و اینترنت در روسیه به تازگی اعلام کردند که محدودیت‌های اعمال شده براستفاده از اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را برخواهند داشت. این تصمیم به کاربران روسی اجازه خواهد داد تا از این پس به‌طور قانونی از تلگرام استفاده کنند و برای استفاده از آن نیازی به فیلترشکن یا اپلیکیشن‌های VPN نداشته باشند. اپلیکیشن تلگرام دو سال پیش، در آوریل ۲۰۱۸ میلادی، در روسیه مسدود و فیلتر شد؛ چراکه شرکت توسعه‌دهنده و موسس آن، پاول دوروف از همکاری با مقامات امنیتی این کشور سر باز زدند و از تحویل اطلاعات شخصی کاربران و کدهای رمزنگاری به‌کار برده شده در این اپلیکیشن خودداری کردند. اما حالا به نظر می‌رسد مقامات روسیه تصمیم گرفته‌اند تلگرام …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
بازگشت لبنان به مدار ناآرامی
محمدرضا ستاریچالش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در لبنان با عبور از ماه‌ها انسداد سیاسی و انتخاب حسان دیاب به عنوان نخست وزیر این کشور همچنان ادامه دارد. در این رابطه بحران اقتصادی آن هم در شرایط بروز همه‌گیری کرونا سبب شده تا بار دیگر شهرهای این کشور صحنه تظاهرات اعتراض‫آمیز شده و سران کشور را به تشکیل نشست اضطراری وا دارد. در این راستا و در حالی که در اوایل پاییز گذشته افزایش مالیات‌ها بر روی پیام‫رسان واتساپ منجر به بروز خشم اجتماعی در لبنان و کناره‌گیری سعد الحریری به عنوان نخست وزیر شد، روی کار آمدن حسان دیاب پس از ماه‌ها شکاف سیاسی نیز سبب گشایش در مشکلات اقتصادی و اجتماعی این کشور نشده است. در این رابطه تظاهراتی که از روز جمعه در بیروت و طرابلس آغاز شده همچنان ادامه دارد و معترضان بار دیگر …
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / جهان / حریم خصوصی / گوگل / zwnj / اپ
مشکل امنیتی واتس‌اپ در افشای شماره کاربران رفع شد
واتس‌اپ با انتشار اطلاعیه‌ای جدید اعلام کرده که مشکل امنیتی مربوط‌به افشای شماره تماس ۳۰۰ هزار نفر از کاربران این پیام‌رسان برطرف شده است.
راه های درمان کم شدن میل جنسی همسر
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / میل جنسی / رابطه جنسی / روابط زوجین / زناشویی / سبک زندگی / پارسی خبر
راه های درمان کم شدن میل جنسی همسر
بسیاری از زوج های جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و.... قابل مشاهده می باشد . با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده ، جهت افزایش دانایی زوجهای جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده است هر دوی شما خسته‌اید. خواب بچه‌ها سبک است. از وزن و اندامتان رضایت ندارید. با کلی استرس درگیر ضرب‌العجل‌های کاری هستید. دلایل مختلفی وجود دارد که زندگی‌های زناشویی طولانی دچار رخوت جنسی می‌شوند …
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
افزایش استفاده کاربران آمریکایی از اپلیکیشن رمزگذاری شده «سیگنال»
با گسترش تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا، بسیاری از کاربران در این کشور برای حفاظت بیشتر از اطلاعات خود و جلوگیری از ردیابی شدن، به دانلود اپلیکیشن «سیگنال» روی آورده‌‌اند. این برنامه قادر است با رمزگذاری تمامی اطلاعات، از چت‌ها و مکالمات کاربران به‌طور کامل محافظت کند. اپلیکیشن پیام‌رسان سیگنال که یک برنامه اوپن سورس و رایگان است، توسط یک سازمان غیردولتی طراحی شده و طی روزهای اخیر توسط بسیاری از کاربران دانلود و استفاده شده است. سیگنال، قابلیت رمزگذاری چت‌ها به‌صورت End-to-End را داشته و بنابراین تنها فرستنده و دریافت‌کننده پیام قادر به خواندن پیام از طریق این پلت‌فرم است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
تعداد کاربران اسنپ‌چت در کشورهای مختلف
اسنپ‌چت به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در برخی کشورهای جهان از طرفداران و مخاطبان بسیار بیشتری برخوردار است. براساس تازه‌ترین آمار و گزارش‌های منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی statista، اپلیکیشن پیام‌رسان اسنپ‌چت 75/ 102 میلیون کاربر فعال در ایالات‌متحده، 2/ 28 میلیون کاربر در هند، 35/ 21 میلیون کاربر در فرانسه، 5/ 18 میلیون کاربر در انگلستان، 8/ 16 میلیون کاربر در عربستان سعودی، 05/ 16 کاربر در مکزیک، 05/ 13 میلیون کاربر در برزیل، 75/ 11 میلیون کاربر در آلمان، 6/ 9 میلیون کاربر در کانادا، 85/ 8 میلیون کاربر در ترکیه، 7/ 8 میلیون کاربر در روسیه، 25/ 8 میلیون کاربر در فیلیپین، 65/ 7 میلیون کاربر در عراق، 95/ 6 میلیون کاربر در هلند، 4/ 5 میلیون کاربر …
پیام‌رسان آمریکایی، ترامپ را محدود کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۵
پیام‌رسان آمریکایی، ترامپ را محدود کرد
تهران- ایرنا- پیام‌رسان اسنپ‌چت که در آمریکا بسیار محبوب است در انتقاد از عملکرد ترامپ در قبال اعتراضات اخیر در این کشور، تبلیغ پیام‌های او را متوقف کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / رقابت / سیم کارت / فناوری / گوشی های هوشمند / ویروس
دنیای فناوری
بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند بیش از یک سیم‌کارت دارند که همین مساله موجب می‌شود تمایل داشته باشند با هر دو شماره و سیم‌کارت خود واتس‌اپ یا سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را داشته باشند که ممکن است
چگونه دو واتساپ روی یک گوشی داشته باشیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / واتس اپ
چگونه دو واتساپ روی یک گوشی داشته باشیم؟
بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند بیش از از یک سیم کارت دارند که همین مسئله موجب می شود تمایل داشته باشند با هر دو شماره و سیم کارت خود واتساپ یا سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را داشته باشند که ممکن است مخاطبان آنها متفاوت باشند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
قابلیت جدیدی به اینستاگرام اضافه شد
قابلیت جدیدی به اینستاگرام اضافه شده که کاربران می‌توانند با ظرفیت حداکثر ۵۰ نفر به مکالمه تصویری و ویدئویی بپردازند. سرانجام اخبار و گزارش‌های منتشرشده مبنی بر ادغام اینستاگرام با قابلیت Rooms در اپلیکیشن پیام‌رسان فیس‌بوک‌مسنجر درست از آب درآمد و هم‌اکنون کاربران اینستاگرامی قادر خواهند بود با افزودن حداکثر ۵۰ نفر به‌صورت مستقیم از داخل این اپلیکیشن به مکالمات گروهی و تصویری بپردازند. این ویژگی جدید بدون‌شک، اینستاگرام را از پیام‌رسان واتس‌اپ جلو خواهد انداخت چراکه به کاربران امکان اضافه کردن تعداد زیادی از دوستان و فالوورهای خود را در این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار می‌دهد.
قابلیت چت ویدئویی با پشتیبانی از مکالمه با حداکثر ۵۰ نفر به اینستاگرام افزوده شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
قابلیت چت ویدئویی با پشتیبانی از مکالمه با حداکثر ۵۰ نفر به اینستاگرام افزوده شد
اینستاگرام با قابلیت Rooms پیام‌رسان مسنجر فیسبوک ادغام شد؛ درنتیجه کاربران اینستاگرام می‌توانند مکالمات تصویری را مستقیما از داخل این اپلیکیشن برقرار کنند.
فیلم | نظر جالب عزت‌الله ضرغامی درباره جومونگ
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
فیلم | نظر جالب عزت‌الله ضرغامی درباره جومونگ
عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما در برنامه اینترنتی باغ رمضان پیام‌رسان روبیکا درباره سریال افسانه جومونگ گفت: در دوران کمبود برنامه، تلویزیون‌ را کمک می‌کند.
ایجاد میلیون‌ها فرصت شغلی توسط پیام‌رسان بومی چین
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / ویروس کرونا / چین
ایجاد میلیون‌ها فرصت شغلی توسط پیام‌رسان بومی چین
پکن- ایرنا- گزارش ها حاکی است سال گذشته با کمک ویچت بزرگ‌ترین پیام‌رسان بومی چین، ۲۹ میلیون فرصت شغلی در این کشور ایجاد شده است.
الزام اپراتورها به جبران محاسبه اشتباه هزینه اینترنت
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
الزام اپراتورها به جبران محاسبه اشتباه هزینه اینترنت
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: اپراتورهای تلفن همراه مکلف هستند مبالغی را که به اشتباه بابت تماس‌های تصویری پیام‌رسان سروش از مشترکان دریافت کرده‌اند، ظرف سه روز آینده به مشترکان باز گردانند.
بازگشت هزینه اضافی پیام‌های تصویری ظرف سه روز
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / 3 اپراتور تلفن همراه
بازگشت هزینه اضافی پیام‌های تصویری ظرف سه روز
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: اپراتورهای تلفن همراه مکلف هستند مبالغی را که به اشتباه بابت تماس‌های تصویری پیام‌رسان سروش از مشترکان دریافت کرده‌اند، ظرف سه روز آینده به مشترکان باز گردانند.
هشدار به مقام‌های دورکار آلمانی در استفاده از پیام‌رسان فیس‌بوک
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / اتحادیه اروپا / فیس بوک / آلمان / هراس جهانی از ویروس کرونا
هشدار به مقام‌های دورکار آلمانی در استفاده از پیام‌رسان فیس‌بوک
تهران-ایرنا- «الریش کِلبر» (Ulrich Kelber) کمیسر حفاظت از اطلاعات آلمان به مقام های فدرالی که در دوران بحران کرونا دورکاری می‌کنند درباره استفاده از پیام رسان واتس اپ متعلق به شبکه اجتماعی فیس‌بوک هشدار داد.
معیشت کشاورزان دستخوش شاید‌ها و احتمالات/ کمک به کشاورزان با ایجاد پیام‌رسان و مرکز تماس
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / کشاورزی / کشاورزان / توسعه کشاورزی / بلایای طبیعی / کشاورزی صنعتی / اشتغال کشاورزی / خسارت سیل به کشاورزان / معیشت کشاورزان / اشتغال در بخش کشاورزی / کشاورزی مدرن
معیشت کشاورزان دستخوش شاید‌ها و احتمالات/ کمک به کشاورزان با ایجاد پیام‌رسان و مرکز تماس
ایلنا: کشاورزان از زمان تصمیم‌گیری برای کاشت تا مرحله برداشت کمترین مشاوره و اطلاعات را دریافت می‌کنند. وجود مرکزی برای رجوع کشاورزان به منظور دریافت اطلاعات،…
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
وی‌چت برای تقویت سیستم سانسور از کاربران خارجی جاسوسی می‌کند
وی چت یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های چینی است که زیر ذره بین «The Citize- Lab» قرار گرفته. محققان در جدیدترین تحقیق خود به این موضوع پی بردند که نه تنها این پیام‌رسان از کاربران چینی جاسوسی می‌کند، بلکه برای تقویت الگوریتم‌های سانسور خود گفت‏وگوهای افراد خارجی را نیز زیرنظر می‌گیرد.بر هیچ کس پوشیده نیست که وضعیت اینترنت در چین نسبت به بقیه سایر کشورهای جهان متفاوت است و در این کشور، سانسور رواج بالایی دارد و اپلیکیشن‌هایی مانند وی چت نیز از این موضوع مصون نیستند. این پیام‌رسان روی گفت‏وگوهای کاربران چینی نظارت دارد، اما کارشناسان در مطالعه جدید دریافته‌اند که اسناد و تصاویر به اشتراک گذاشته شده بین کاربران خارج از چین نیز برای یافتن محتواهای حساس سیاسی اسکن و علامت‏گذاری می‌شود. در صورتی که …
گوگل همه اپلیکیشن‌های پیام‌رسان خود را در یک تیم واحد جمع می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
گوگل همه اپلیکیشن‌های پیام‌رسان خود را در یک تیم واحد جمع می‌کند
گوگل بالاخره تصمیمی صحیح برای مدیریت اپلیکیشن‌های متعدد خود در حوزه‌ی پیام‌رسانی گرفت و قصد متحد کردن آن‌ها را تحت یک تیم مدیریتی دارد.
معاون وزیر ارتباطات: انحصار آموزش در یک پیام‌رسان به ‌گروگان ‌گرفتن آینده کودکان است
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
معاون وزیر ارتباطات: انحصار آموزش در یک پیام‌رسان به ‌گروگان ‌گرفتن آینده کودکان است
معاون وزیر ارتباطات مدعی شد درصورتی‌که صداوسیما باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ را آزاد کند و دراختیار دولت قرار دهد، این وزارتخانه به دانش‌آموزان اینترنت رایگان می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
باید و نبایدهای امنیتی استفاده از واتس‌اپ
کارشناسان امنیت سایبری به کاربران اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ توصیه کرده‌اند که به منظور حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از نفوذ هکرها باید برخی مسائل امنیتی را بیش از پیش رعایت کنند.
بخشنامه جدید برای تخفیف اینترنت پیام‌رسان های بومی/ ضرر مشترکان از پیام تصویری جبران می شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / محمد امامی / اینترنت / رگولاتوری / پیام رسان بومی / پیام رسان سروش
بخشنامه جدید برای تخفیف اینترنت پیام‌رسان های بومی/ ضرر مشترکان از پیام تصویری جبران می شود
مدیرکل نظارت بر سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از صدور بخشنامه جدید به پیام رسان های بومی در راستای اعمال تخفیف یک سوم در استفاده مشترکان از خدمات آنها خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
با افزایش ساعات کار کودکان و نوجوانان با گوشی‌های هوشمند کارشناسان نسبت به خطرات پیش روی آنها بیمناکند
معتادانِ مجازی زهرا داستانیاز زمانی که اینترنت و گوشی‌های هوشمند در نبود مدارس و کلاس‌های درس پای ثابت آموزش کودکان و نوجوانان را به خود اختصاص داده، زمان استفاده از گوشی‌های هوشمند‌ و وقت‌گذرانی در اینترنت و فضاهای مجازی بیشتر شده و حتی به شمار کاربران برخی از شبکه‌های اجتماعی افزوده است. طبق اعلام فیس‌بوک، تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در بحران کرونا و قرنطینه رکورد جدیدی را ثبت کرده و با رشدی ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲.۶ میلیارد کاربر در ماه رسیده است. افزایش آمار کاربران شبکه‌های اجتماعی اما بسیاری را نگران از تبعات این همنشینی با شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی کرده و از جمله آن جرایم سایبری و اعتیاد به فضای مجازی است که بسیاری ترک آن را سخت‌تر از ترک مواد مخدر می‌دانند.«فضای …
چرایی اتمام حجم اینترنت در تماس تصویری پیام‌رسان بومی
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
چرایی اتمام حجم اینترنت در تماس تصویری پیام‌رسان بومی
معاون رگولاتوری گفت: تخلف صورت گرفته در خصوص حجم اینترنت مصرفی در یک پیام رسان بومی، بررسی شد و حجم کسر شده از حساب مشترکین پس از ثبت شکایت در سامانه ۱۹۵ و در اسرع وقت به حساب آن‌ها برمی‌گردد.
واتس‌اپ: شرکت اسرائیلی عمیقا در هک کاربران ما دست داشته است
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / واتس اپ
واتس‌اپ: شرکت اسرائیلی عمیقا در هک کاربران ما دست داشته است
نرم افزار پیام‌رسان واتس‌اپ در اسناد مربوط به شکایتش از شرکت نرم افزاری اسرائیلی NSO Group از استفاده این شرکت از سرورهای مستقر در آمریکا خبر داده و این شرکت اسرائیلی را به "دست داشتن عمیق" در هک تلفنهای همراه بالغ بر ۱۴۰۰ کاربر واتس‌اپ از جمله مقامهای بلندپایه دولتی، خبرنگاران و فعالان حقوق بشری متهم کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
ایجاد فضای تعاملی برای والدین در شبکه شاد
وزیر آموزش‌وپرورشاظهار کرد: مدیران مراقبت حداکثری داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که هیچ دانش‌آموزی از فرصت آموزش و یادگیری به دلیل عدم دسترسی به شبکه شاد محروم نخواهد شد.محسن حاجی‌میرزایی در نشست با وزرای ادوار آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: پس از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا که اجتناب‌ناپذیر بود و بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون دانش‌آموز را در سراسر جهان از حضور در مدرسه محروم کرد. وی افزود: آموزش‌وپرورش باید برای تداوم آموزش دانش‌آموزان اقداماتی انجام می‌داد. یک‌ راه انتظار تا بازگشایی مدارس بود، اما نمی‌دانستیم دورنمای این بازگشایی چه زمانی است و البته وقفه طولانی‌مدت به جریان یادگیری آسیب وارد می‌کرد. حاجی‌میرزایی خاطرنشان کرد: اولین کار که به کمک سازمان صداوسیما انجام شد، پخش برنامه‌های آموزشی …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / جهان / رسوایی / گوگل / مایکروسافت / ویروس
سرویس ویدئوکنفرانس تلگرام در راه است
اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام قصد دارد تا پیش از پایان سال جاری میلادی یک سرویس مخصوص تماس‌های ویدئویی گروهی منتشر و ارایه کند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
تلگرام: قابلیت تماس ویدئویی گروهی به‌زودی عرضه می‌شود
شرکت تلگرام از اضافه شدن قابلیت تماس ویدئویی گروهی امن به این اپلیکیشن پیام‌رسان در آینده نزدیک خبر داد. این تصمیم در حالی اعلام شد که اخیرا، فیس‌بوک نیز به رقابت با اپلیکیشن زوم و همچنین قابلیت فیس‌تایم که امکان برقراری تماس‌های تصویری گروهی را برای کاربران فراهم می‌کنند، برخاست و عنوان کرد که مسنجر رومز را برای ارتباط تصویری گروهی عرضه خواهد کرد. تلگرام که این روزها به محبوبیتی فراتر از قبل نزد کاربران دست یافته و طبق آخرین گزارش‌ها، بیش از 400 میلیون کاربر فعال را میزبانی می‌کند، اعلام کرد که قابلیت برقراری تماس‌های ویدئویی گروهی این اپلیکیشن که از امنیت بالایی برخوردار خواهد بود، طی چند ماه آینده در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
خط و نشان دولت چین برای «بایت‌دنس» درباره اپلیکیشن جدید
مقامات چین به شرکت «بایت‌دنس» صاحب اپلیکیشن تیک‌تاک دستور داده‌اند اپلیکیشن جدیدی به نام «فیشو» را که یک پیام‌رسان و ابزار ارتباطی سازمانی در دوران دورکاری است را حذف کنند. این اپلیکیشن ابتدا توسط تیم تیک‌تاک برای ارتباطات داخلی تولید شد اما بعد در اختیار عموم قرار گرفت.
شمار کاربران تلگرام از ۴۰۰ میلیون گذشت
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
شمار کاربران تلگرام از ۴۰۰ میلیون گذشت
شمار کاربران فعال ماهانه سرویس پیام‌رسان فوری تلگرام از ۴۰۰ میلون گذشت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
"شاد" برای دانش‌آموزان برخی مناطق یک "شوخی" است!
معلمان مناطق روستایی و عشایری در غیاب اینترنت و پیام‌رسان "شاد" برای جانماندن دانش‌آموزان از جریان آموزش، اقدام به برگزاری کلاس‌های درس حضوری کردند؛ معلم یکی از مناطق مرزی سیستان و بلوچستان می‌گوید: سامانه پیام‌رسان شاد شوخی‌ای بیش نیست!
ثبت 400میلیون کاربر فعال ماهانه در تلگرام
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
ثبت 400میلیون کاربر فعال ماهانه در تلگرام
تلگرام اخیرا با انتشار گزارشی، تعداد کاربران فعال ماهانه این اپلیکیشن پیام‌رسان را برابر با 400 میلیون نفر عنوان کرد. در اکتبر سال گذشته میلادی بود که تلگرام، از عضویت حدود 300 میلیون کاربر فعال ماهانه در این پلت‌فرم خبر داده بود که طی چند ماه اخیر و با استناد به گزارش جدید این شرکت، 100 میلیون کاربر جدید به استفاده از این اپلیکیشن ترغیب شده‌اند. پاول دورف، بنیانگذار تلگرام که مدیریت شبکه اجتماعی روسی VK را نیز برعهده دارد، اعلام کرد روزانه حدود 5/ 1 میلیون کاربر جدید به تلگرام اضافه می‌شوند و این اپلیکیشن در بیش از 20 کشور دنیا، رتبه نخست را در میزان دانلودها به خود اختصاص داده است.
آموزش و پرورش با اجبار به استفاده از "شاد" مزاحم معلم و مدرسه شده
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / فضای مجازی / معلمان / دانش‌آموزان
آموزش و پرورش با اجبار به استفاده از "شاد" مزاحم معلم و مدرسه شده
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با الزام معلمان و دانش‌آموزان به نصب پیام‌رسان شاد، مزاحم معلم و مدرسه شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / جهان / zwnj / واتس / تماس / اپ
افزایش تعداد شرکت‌کنندگان تماس‌های گروهی واتس‌اپ
واتس‌اپ محبوب‌ترین پیام‌رسان در جهان محسوب می‌شود، با این حال نقص‌های بزرگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها،
امکان افزودن ۸ نفر به تماس ویدئویی واتس‌اپ
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
امکان افزودن ۸ نفر به تماس ویدئویی واتس‌اپ
گزارش‌های منتشره حاکی از آن است که واتس‌اپ قصد دارد تعداد کاربران تماس ویدئویی این پلت‌فرم را تا ۸ نفر افزایش دهد. چند روز پیش بود که اخباری در رسانه‌ها و سایت‌های مختلف منتشر شد که نشان می‌داد، اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ قصد دارد قابلیت جدیدی را به پلت‌فرم خود اضافه کند که به کاربران اجازه می‌دهد تماس‌های صوتی و ویدئویی با بیش از ۴ نفر را برقرار کنند.
کناره‌گیری همراه با انتقاد از بازماندن اینستاگرام
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
کناره‌گیری همراه با انتقاد از بازماندن اینستاگرام
«جواد جاویدنیا» سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مشهور به فیلترینگ با  انتشار پستی انتقادی در یک پیام‌رسان بومی از سمت خود خداحافظی کرده است. او در این نامه به‌صورت غیرمستقیم به باز ماندن شبکه اجتماعی اینستاگرام که به باور او باعث مشکلات در جامعه شده انتقاد کرده و نوشته است: «ای‌کاش کسانی که از مسئولیت داشتن فقط فریاد زدن بی‌عمل را آموخته‌اند و عمل نکردن به منویات مقام معظم رهبری را به جای ارتباط دادن به بی‌عرضگی خود به این و آن نسبت می‌دهند و ما …
عضو کارگروه تخصصی شاد: ارتباط پیام‌رسان شاد با روبیکا را تکذیب می‌کنم
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / وزارت آموزش و پرورش / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
عضو کارگروه تخصصی شاد: ارتباط پیام‌رسان شاد با روبیکا را تکذیب می‌کنم
سیما احمدپور عضو کارگروه تخصصی شبکه آموزشی شاد (شبکه آموزشی دانش‌آموزان) در گفت‌وگو با بخش خبر تصویری ایرنا 24 ارتباط این پیام‌رسان با روبیکا را رد کرد.
پشت‌پرده و ابهامات پیام‌رسان "شاد"/ چرا هزینه راه‌اندازی شاد را صرف سامانه LMS نکردند؟!
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / تعطیلی مدارس / وزارت آموزش و پرورش / معلمان / دانش‌آموزان
پشت‌پرده و ابهامات پیام‌رسان "شاد"/ چرا هزینه راه‌اندازی شاد را صرف سامانه LMS نکردند؟!
ناگهان آموزش و پرورش مداخله و آنها را ملزم به حضور در پیام‌رسان‌های بومی کرد که این نقطه آغاز اشتباه بود؛ اگر هدف هم نظارت است می‌توانستند از طریق مدیران مدارس کار را رصد کنند یا اینکه سامانه آموزش آنلاین ایجاد کنند.
اهداف اقتصادی ایجاد شبکه آموزشی «شاد»
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / وزارت آموزش و پرورش / شبکه‌‌های اجتماعی / آموزش مجازی
اهداف اقتصادی ایجاد شبکه آموزشی «شاد»
ایرنا نوشت: راه‌اندازی شبکه آموزش مجازی دانش‌آموزان ابتدا با پنج پیام‌رسان بومی مطرح شد، اما اکنون شبکه‌ای با نام «شاد» در قالب یک «کلاینت» اختصاصی از همراه اول در دسترس است.
از هزینه ۵ میلیاردی پیام‌رسان‌ها تا برهم زدن بازار رقابتی
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / صدا و سیما / وزارت آموزش و پرورش / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
از هزینه ۵ میلیاردی پیام‌رسان‌ها تا برهم زدن بازار رقابتی
تهران- ایرنا- راه‌اندازی شبکه آموزش مجازی دانش‌آموزان ابتدا با پنج پیام‌رسان بومی مطرح شد، اما اکنون شبکه‌ای با نام «شاد» در قالب یک «کلاینت» اختصاصی از همراه اول در دسترس است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •