پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
امیرحسین ترابی
بازیگری که ۳ میلیارد تومان دستمزد می‌خواهد!
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / امیر حسین ترابی / کارگردان سینما
بازیگری که ۳ میلیارد تومان دستمزد می‌خواهد!
امیرحسین ترابی کارگردان سینما: بازیگری که سال گذشته ۳۰۰ میلیون تومان دریافت می‌کرد وقتی امسال به او زنگ زدیم و پیشنهاد بازی دادیم به ما گفت دستمزد من یک میلیارد تومان است یا بازیگر دیگری از ما ۳ میلیارد تومان درخواست دستمزد داشت!
وقتی یک بازیگر دستمزد ۳ میلیاردی می‌خواهد!/ «فجر» نباید برگزار شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / امیرحسین ترابی / ویروس کرونا / فیلم سینمایی
وقتی یک بازیگر دستمزد ۳ میلیاردی می‌خواهد!/ «فجر» نباید برگزار شود
امیرحسین ترابی کارگردان سینما که به‌تازگی مجوز ساخت فیلم سینمایی «فرار مغزها» را دریافت کرده است، عنوان کرد بازیگری برای حضور در این فیلم درخواست دستمزد سه میلیارد تومانی کرده‌است!
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
مو سفیدکرده‌های سینما پروانه ساخت گرفتند
جدیدترین جلسه شورای صدور پروانه ساخت سازمان سینمایی برای برخی از موسفیدکرده‌های سینما مجوز ساخت فیلم سینمایی صادر کرد. فیلم‌نامه‌های تفریق به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی، کارگردانی و نویسندگی مانی حقیقی، افسانه اسی به تهیه‌کنندگی علیرضا رئیسیان، کارگردانی امین قوامی و نویسندگی مشترک امین روئینی و محمد کریم‌پور، می‌خواهم سالم زندگی کنم به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی فریدون جیرانی، پسری با ابروهای ضخیم به تهیه‌کنندگی محمد ابوالحسنی، کارگردانی و نویسندگی بهرام عظیمی و مستوفی به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی سیاوش اسعدی موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند. همچنین در این جلسه فیلمنامه‌های فرار مغزها به تهیه‌کنندگی سپهر سیفی، …
سکانس‌های ازفیلم سینمایی هزار تو
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
سکانس‌های ازفیلم سینمایی هزار تو
فیلم سینمایی «هزار تو» به کارگردانی امیرحسین ترابی و نویسندگی طلا معتضدی محصول سال 1397 است. بردیا پسربچه ای است که گم شده و پدرش هراسان در حال دویدن در خیابان است و این مسئله را به پلیس اطلاع می‌دهد که فرزندش گم شده است. این موضوع باعث ورود افراد دیگری به ماجرا می‌شود و... . شهاب حسینی، ساره بیات، غزال نظر، پژمان جمشیدی، علیرضا ثانی‌فر، شیرین یزدان بخش، فریبا جدی‌کار و مریم معصومی در این فیلم مقابل دوربین اشکان اشکانی بازی کردند. پیمان یزدانیان موسیقی متن این فیلم را ساخت و سپیده عبدالوهاب این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا می‌کنید.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فیلم هزارتو / نقد فیلم / فرهنگسرای ارسباران
«هزارتو» در فرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می شود
فیلم سینمایی «هزارتو» به کارگردانی امیرحسین ترابی در فرهنگسرای ارسباران نقد و بررسی می شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / پژمان جمشیدی / امیرحسین ترابی / شهاب حسینی / فیلم هزارتو
انتشار تیزر جدید «هزارتو»
جدیدترین تیزر فیلم سینمایی «هزارتو» به کارگردانی امیرحسین ترابی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
وقتی پرده‌های حرمت و حیا برداشته می‌شود
فیلم «هزار تو» با نام گذشته «لابیرنت» به کارگردانی امیرحسین ترابی یکی از فیلم‌های پاییز امسال است که با ظاهری شیک (پرداختن به طبقه مرفه جامعه، استفاده از بازیگران چهره و داستان خطی) قرار است یک فیلم بدنه باشد و مخاطبان را جذب کند تا برای تماشای آن پول بلیت بدهند و یک ساعت‌ونیم از وقت خود را پای آن بگذارند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷
«هزار تو» تقلیدی جاه‌طلبانه از «همه می‌دانند»؟
فیلم سینمایی «هزار تو» نخستین اثر بلند امیرحسین ترابی در مقام کارگردان محصول سال هزار و سیصد و نود هفت است؛ اثری که داستانش حول محور یک کودک شکل می‌‌گیرد و با یک گره داستانی پیرامون سرنوشت آن، کل ماجرا در اطراف این کودک شکل می‌گیرد اما در نهایت نمی‌تواند تماشاگر را درگیر کند و فرم و پرداخت متفاوت که لازمه ارائه فیلمی با مضمون تکراری است، ارائه نمی‌شود.
۱۳۹۸-۰۸-۱۳
چگونه فرهنگ «جِم» در حال غلبه است؟ «هزارتو»؛ یک شهاب حسینی و دیگر هیچ
این مطلب، تمامِ داستان فیلم «هزارتو» را لو می‌دهد، اگر فیلم را ندیده‌اید، این یادداشت را فعلا نخوانید. در آن سال‌های ابتدایی نفوذ شبکه‌ای چون «جِم» در ایران، باید پیش‌بینی می‌کردیم روزی خواهد رسید که سریالی چون «ستایش» پربیننده شود و فیلمی هم همچون «هزارتو» ساخته امیرحسین ترابی،‌ در اکران خوب بفروشد. قرار نیست از موضعِ تفرعن و با نگاهی از بالا آن‌هایی که چنین آثاری را دوست دارند نکوهش کنم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / شهاب حسینی / هزارتو
وقتی شهاب حسینی و پژمان جمشیدی سینمای ایران را غافلگیر کردند
اولین فیلم امیرحسین ترابی با بازی شهاب حسینی، پژمان جمشیدی و ساره بیات در سه روز نخست اکران چیزی کمتر ۸۰۰ میلیون تومان فروخته است تا در رکود پاییزی سینمای ایران در گیشه یکی از بهترین افتتاحیه‌های امسال را به نام خود ثبت کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ساره بیات / امیرحسین ترابی / شهاب حسینی / ایران / پژمان جمشیدی / فیلم هزارتو
آنونس «هـزارتـو» رونمایی شد/ اکران فیلم شهاب حسینی از اول آبان
آنونس فیلم سینمایی «هزارتو» به کارگردانی امیرحسین ترابی در آستانه اکران عمومی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اکران فیلم سینمایی هزارتو
اعلام تاریخ نمایش فیلم با بازی شهاب حسینی
اکران فیلم سینمایی «هزارتو» ساخته امیرحسین ترابی از 24 مهرماه در گروه سینمایی زندگی آغاز خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اکران هزار تو از 24مهر
اکران فیلم سینمایی «هزارتو» ساخته امیرحسین ترابی از 24 مهرماه در گروه سینمایی زندگی آغاز خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / شهاب حسینی / ساره بیات / امیرحسین ترابی / شیرین یزدانبخش / پژمان جمشیدی / فیلم هزارتو
فیلمی با بازی شهاب حسینی اکران می‌شود/ رونمایی از پوستر «هزارتو»
اکران فیلم سینمایی «هزارتو» از ۲۴ مهر در گروه سینمایی زندگی آغاز می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / فیلم سینمایی / پروانه نمایش / امیرحسین ترابی
سازمان سینمایی نام فیلم در آستانه اکران شهاب حسینی را تغییر داد
در آستانه اکران فیلم سینمایی «لابیرنت» به دستور سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان فیلم به «هزارتوو» تغییر یافت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
توقف حداقل ۵۰ فیلم پشت ترافیک اکران هر سال
سعید خانی، تهیه‌کننده و پخش‌کننده سینما، با اشاره به نبود تناسب میان تولیدات سینمایی و ظرفیت اکران و نیز ضعف مدیریت، تاکید کرد: از ۱۳۰ فیلم تولیدی هر سال نهایتا ۸۰ فیلم فرصت اکران پیدا می‌کنند.سعید خانی، تهیه‌کننده سینما و مدیر شرکت پخش «خانه فیلم» که اکران فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی را در اکران نوروز برعهده داشت، در گفت‌وگو با مهر درباره فعالیت‌های آتی این دفتر پخش گفت: در نظر داریم از اواخر تیرماه «ایده اصلی» به کارگردانی آزیتا موگویی را به سرگروهی سینما استقلال به نمایش بگذاریم همچنین در حال رایزنی برای اکران فیلم سینمایی «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده و «لابیرنت» ساخته امیرحسین ترابی در فصل پاییز هستیم.وی با اشاره به سیستم اکران در سینماها عنوان کرد: …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •