دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
انجمن‌های هنری
بازدید استادان و روسای انجمن‌های تجسمی از روند بهسازی موزه هنرهای معاصر/ پیشرفت  ۷۸ درصدی مرمت
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / فرهنگی و هنری
بازدید استادان و روسای انجمن‌های تجسمی از روند بهسازی موزه هنرهای معاصر/ پیشرفت ۷۸ درصدی مرمت
در دیدار هنرمندان رشته‌های مختلف هنری از مراحل مرمت و نوسازی موزه هنرهای معاصر تهران، مسئولان از انجام ۷۸ درصد مراحل مرمت موزه خبر دادند.
  موزه هنرهای معاصر تهران
ردپای قاچاق مواد و ابزار اولیه نقاشی به کشور؛ نقاشان چشم به راه وعده وزیر صمت
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / فرهنگی و هنری
ردپای قاچاق مواد و ابزار اولیه نقاشی به کشور؛ نقاشان چشم به راه وعده وزیر صمت
چندی پیش جمعی از هنرمندان و رؤسای انجمن‌های هنری با رضا رحمانی وزیر صمت دیدار کردند و از وزیر خواستار حضور حمایتی پررنگ از هنر ایران شدند. در این دیدار هنرمندانی از حوزه های مختلف حضور داشتند اما نقاش های معاصر هنوز از نرخ پانصدهزارتومانی رنگ اکریلیک می‌گویند و وعده‌ای که محقق نشده است.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
آغاز به کار ششمین دوسالانه سرو نقره‌ای
ششمین دوسالانه گرافیک سرو نقره‌ای با نمایش آثار حدود ۳۰۰ هنرمند طراح گرافیک در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.به گزارش ایرنا، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران به عنوان اولین سخنران در مراسم افتتاحیه ششمین دوسالانه گرافیک سرو نقره‌ای از هیات مدیره جدید انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران تقدیر کرد و گفت: همان‌طور که می‌دانید این انجمن یکی از انجمن‌های قدیمی هنری به حساب می‌آید. هیات مدیره جوان انجمن طراحان گرافیک ایران با بهره‌گیری از حمایت و پشتیبانی پیشکسوتان و اساتید گرافیک، توانسته دوسالانه سرو نقره‌ای را به بهترین نحو اجرا کند.محسن سلیمانی دبیر ششمین دوسالانه گرافیک سرو نقره‌ای نیز در ادامه مراسم با اشاره به استقبال از افتتاحیه سرو نقره‌ای، گفت: این استقبال را نه تنها اینجا بلکه در …
نشست روسای انجمن‌های هنری و همفکری درباره مساله مالیات هنرمندان
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فرهنگی و هنری
نشست روسای انجمن‌های هنری و همفکری درباره مساله مالیات هنرمندان
ایلنا: موضوع جلسه، روسای انجمن‌های هنری با مدیرکل هنرهای تجسمی به مساله مالیات هنرمندان و معافیت آن در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اختصاص یافت.
  انجمن‌های هنری  مالیات هنرمندان
نشست نمایندگان انجمن‌های فرهنگی یزد با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / عکس
نشست نمایندگان انجمن‌های فرهنگی یزد با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
ایرنا- یزد- سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه پنجشنبه در نشستی مطالبات و انتظارات نمایندگان انجمن‌های فرهنگی و هنری استان یزد را بررسی کرد. عکس: کاظم سبحان‌زاده
  سید عباس صالحی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  یزد
تقدیر صالحی از همدلی در تشکیل کانون سراسری فرهنگ، هنر و رسانه
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / فناوری
تقدیر صالحی از همدلی در تشکیل کانون سراسری فرهنگ، هنر و رسانه
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار توئیتی از اهتمام و همدلی تمامی صنوف فرهنگی و هنری و رسانه‌ای در تدوین پیش‌نویس «دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت انجمن‌های فرهنگ، هنر و رسانه کشور» تشکر کرد.
حمایت از انجمن‌های‌صنفی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اجتماعی
حمایت از انجمن‌های‌صنفی
دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت انجمن‌های صنفی پدیدآورندگان آثار فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در هیات دولت تصویب شد. این دستورالعمل حاصل تلاش بیش از یک سال و همکاری مجدانه 14 تشکل هنری و وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
گروه‌های شهرستانی دیده می‌شوند
فاطمه امین‌الرعایاجشنواره‌های تئاتر استانی، شاید تنها محملی باشد که گروه‌های تئاتری خارج از مراکز استان امکان دیده شدن داشته باشند. حالا بیست و چهارمین دوره جشنواره تئاتر استان تهران از روز پنجشنبه 9 آبان در پردیس تئاتر تهران در خاوران در حال برگزاری است، جشنواره‌ای بی‌سروصدا که حتی اخبار چندانی هم از آن در رسانه‌های رسمی منتشر نشده است. با ابراهیم شریفی، معاون هنری سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیر این جشنواره پیرامون برخی حاشیه‌های مطرح‌شده گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید: استقبال گروه‌های هنری از بیست و چهارمین دوره جشنواره چطور بود؟ خوشبختانه امسال بعد از اعلام فراخوان، با توجه به اینکه در برگزاری زمان جشنواره تغییراتی داشتیم و آن را از قبل از ماه‌های …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / ...
«روز سینماهای خانه هنر اروپا» برگزار می‎شود
روز سینماهای خانه هنر اروپا با همکاری موسسه «هنروتجربه» سینمای ایرانیان و سفارت آلمان برگزار می‎شود.به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی موسسه سینمایی هنر و تجربه، «روز سینماهای خانه هنر اروپا» ۲۱ مهر به همت «هنر و تجربه» همزمان در خانه هنرمندان ایران، پردیس سیتی سنتر اصفهان، پردیس گلستان شیراز، پردیس ستاره باران تبریز، پردیس هویزه مشهد، سینما لبخند کیش، تماشاخانه پارس کرمان و پردیس اکومال کرج برگزار می‎شود که در این روز فیلم «محوشدگی» به کارگردانی فاتح آکین به نمایش درمی‎آید.کریستین برویر مدیرعامل کنفدراسیون بین‌المللی سینمای هنری، مهمان ویژه این برنامه است که در دو نشست کارگاه فیلمسازی با موضوع فیلم هنری از تولید تا اکران به همراه فیلمسازانی از سینمای ایران شرکت می‎کند. این کارگاه‌ها ۲۱ مهر در …
اولویت وزارت فرهنگ تقویت انجمن‌های هنری استان‌ها است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / فرهنگی و هنری
اولویت وزارت فرهنگ تقویت انجمن‌های هنری استان‌ها است
سمنان- ایرنا - مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اولویت این وزارتخانه در استان‌ها تقویت جایگاه انجمن‌ها با هدف کشف استعدادهای هنری است.
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  سمنان  هنری  انجمن سینمای جوانان ایران