چهارشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۹ / 20 January, 2021
بهزاد فراهانی
ماجرای سکه ۵ تومانی که بهزاد فراهانی از ناصر ملک‌مطیعی گرفت/ مخالف حضور گلشیفته در عرصه بازیگری بودم
۱۸ دقیقه قبل / بهزاد فراهانی / موزه سینما / ناصر ملک‌مطیعی / گلشیفته فراهانی
ماجرای سکه ۵ تومانی که بهزاد فراهانی از ناصر ملک‌مطیعی گرفت/ مخالف حضور گلشیفته در عرصه بازیگری بودم
ایلنا: بهزاد فراهانی در ویدئویی درباره دخترش گلشیفته و مخالفتش برای حضور در بازیگری و نحوه آشنایی با ناصر ملک‌مطیعی می‌گوید.
هیات داوران رادیوتئاتر جشنواره فجر معرفی شدند
۱۹ ساعت قبل / تئاتر / جشنواره تأتر فجر / نمایش
هیات داوران رادیوتئاتر جشنواره فجر معرفی شدند
تهران- ایرنا- بهرام ابراهیمی، نسیم ادبی، بهزاد فراهانی، علی فهیم دانش و شهرام گیل آبادی مسئولیت داوری رادیوتئاترهای حاضر در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را برعهده گرفتند.
بهزاد فراهانی: قطعاً تجمعات تکرار خواهند شد!
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
بهزاد فراهانی: قطعاً تجمعات تکرار خواهند شد!
شهروند آنلاین: در پی تجمع اعتراضی اخیر هنرمندان تئاتر مقابل مجلس شورای اسلامی که سروصدای زیادی در فضای رسانه‌ای و هنری کشور ایجاد کرد، بهزاد فراهانی می‌گوید که «این تجمعات ادامه خواهند یافت». با این حال این بازیگر و کارگردان تئاتر از نتایج این تجمع ناراضی است و می‌گوید «متأسفانه از سوی هیچ یک از نمایندگان مجلس هیچ پاسخی شاهد نبودیم».
سکانس‌هایی از فیلم تردست
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
سکانس‌هایی از فیلم تردست
فیلم سینمایی «تردست» به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی سجادی محصول سال 1383 است. اسد دزد خرده پایی است که می‌خواهد به زعم خودش ترقی کند و برای همین درصدد سرقت یک سواری بر می‌آید و وارد ماجراهایی ناخواسته و خواسته‌ای می‌شود و... . شهرام حقیقت‌دوست، گوهر خیراندیش، نیوشا ضیغمی، امیر جعفری، سیروس ابراهیم‌زاده، بهزاد فراهانی، نقی سیف‌جمالی، هوشنگ قوانلو، قدرت دلاوری و اعلاء میرطالبی در این فیلم مقابل دوربین حسین ملکی بازی کردند. سعید شهرام موسیقی متن این فیلم را ساخت و محمدعلی سجادی این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا می‌کنید.
واکاوی تصویر ترور در صحنه‌های تئاتر ایران
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس / تروریسم / حمیدرضا نعیمی / اختصاصی ایرنا / حسین پارسایی / تئاتر دفاع مقدس / تئاتر / بهزاد فراهانی / نمایش / تئاتر شهر
واکاوی تصویر ترور در صحنه‌های تئاتر ایران
تهران- ایرنا- باوجود کارنامه غم‌بار بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ ترور تنها طی ۴۲ سال بعد از پیروزی انقلاب متاسفانه دست هنرمندان عرصه تئاتر کشور در بازتاب این وقایع بسیار خالی‌ست هرچند در این میان می‌توان به معدود آثاری از روایت ترور امیرکبیر، شهادت حضرت علی(ع) و سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد.
پخش سریال «زیر پای مادر» از امشب در شبکه یک
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / بهرنگ توفیقی / آتیلا پسیانی / بهزاد فراهانی / مهدی سلطانی / پریوش نظریه / شبکه یک سیما / بهناز جعفری / کامبیز دیرباز / زیر پای مادر / مجید واشقانی
پخش سریال «زیر پای مادر» از امشب در شبکه یک
ایلنا: مجموعه تلویزیونی «زیرپای مادر» از امشب روی آنتن شبکه یک می‌رود.
دلتنگی‌های تئاتر شهری‌ها در شب یلدا
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / نمایش
دلتنگی‌های تئاتر شهری‌ها در شب یلدا
همزمان با فرارسیدن آیین شب یلدا، کارکنان مجموعه تئاتر شهر با همراهی بهزاد فراهانی نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر و حضور تعدادی دیگر از هنرمندان نماهنگی را در دسترس مخاطبان قرار دادند.
اهالی تئاتر شهر در یک نماهنگ از دلتنگی‌هایشان در شب یلدا گفتند
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / تئاتر / تئاتر شهر / شب یلدا / گرافیک / نماهنگ
اهالی تئاتر شهر در یک نماهنگ از دلتنگی‌هایشان در شب یلدا گفتند
ایلنا: همزمان با فرا رسیدن آیین شب یلدا کارکنان مجموعه تئاتر شهر با همراهی بهزاد فراهانی نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر و حضور تعدادی دیگر از هنرمندان…
روایت بهزاد فراهانی از بازیگری که حریف جهان‌پهلوان تختی بود
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / بهزاد فراهانی / بازیگران تئاتر / غلامرضا تختی
روایت بهزاد فراهانی از بازیگری که حریف جهان‌پهلوان تختی بود
ایسنا نوشت: همه می‌دانند مهدی فتحی بازیگری تکرارنشدنی بود اما شاید کمتر کسی بداند که او دستی هم بر کُشتی گرفتن و هماوردی داشت و با جهان پهلوان تختی نیز بر تشک کشتی زورآزمایی کرده بود.
زورآزمایی مهدی فتحی با جهان پهلوان تختی!
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / مهدی فتحی / بهزاد فراهانی / جهان پهلوان تختی
زورآزمایی مهدی فتحی با جهان پهلوان تختی!
همه می‌دانند مهدی فتحی بازیگری تکرارنشدنی بود اما شاید کمتر کسی بداند که او دستی هم بر کُشتی گرفتن و هماوردی داشت و با جهان پهلوان تختی نیز بر تشک کشتی زورآزمایی کرده بود.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
باید خانه‌ای نو دراندازیم
چهل سال پیش تعدادی از هنرمندان تئاتر ایران که عموما متعلق به یک جریان حزبی خاص بودند سندیکایی با عنوان سندیکای هنرمندان و کارکنان تئاتر ایران تشکیل می‌دهند. همه‌چیز به نظر همانی است که پیش از انقلاب آرزویش را می‌داشتند. اینکه هنرمندان تئاتر گرد هم آیند و از حقوق خود دفاع کنند. آنان فاقد مزایای شغلی لازم برای ادامه حیاتند. نه خبری از بیمه و دستمزد است و نه خبری از تلاش‌های صنفی برای حمایت از مشاغل تئاتری. سندیکا با حضور چهره‌هایی چون محمود دولت‌آبادی، مصطفی اسکویی، رکن‌الدین خسروی، سعید سلطان‌پور، بهزاد فراهانی، ‌محمدعلی جعفری، و ... در خیابان لاله‌زار تشکیل می‌شود. مستندات درباره این تشکیلات اندک است. همه‌چیز به یادداشت‌های ناصر …
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
بهار، تابستان، پاییز، زمستان و دوباره بهار
مجمع عمومی «خانه تئاتر» 12 خرداد 1397 برگزار شد و پس از رای‌گیری، ترکیب تکراری و اسامی کلیشه‌ای حاضر در ترکیب قدیمی هیات ‌مدیره تشکیلات با حضور بعضی چهره‌های تازه نفس تغییر کرد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، چیزی بیش از 1000 نفر عضو «خانه تئاتر» در رای‌گیری خرداد 97 مشارکت کردند که در نتیجه‌ آن «نادر برهانی‌‌مرند» از چهره‌های تازه نفس با کسب 556 رای در رده نخست ایستاد و «ایرج راد» که بیش از یک دهه بر مسند مدیرعاملی تکیه زده بود با کسب 539 رای در رده دوم قرار گرفت. به همین ترتیب حمیدرضا نعیمی(چهره جدید هیات‌مدیره) با ۴۷۰ رای نفر سوم، کورش نریمانی(چهره جدید هیات‌مدیره) با ۴۴۲ رای نفر چهارم، …
تجربه بهزاد فراهانی از روستای درمنک تا قلب اروپا
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بهزاد فراهانی / نویسنده / معرفی کتاب / ادبیات داستانی
تجربه بهزاد فراهانی از روستای درمنک تا قلب اروپا
بهزاد فراهانی که بیش از ۵ دهه، حضوری مستمر در رادیو، تئاتر، سینما و تلویزیون دارد، اکنون بخشی از این تجربه‌ها را در قالب یک کتاب با نام «پنجاه و پنج داستان کوتاه» منتشر کرده است.
مجموعه داستان‌های کوتاه بهزاد فراهانی منتشر شد/ گل‌سرخی که شاید بتوان بوئید
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / خاک / قلب / هنر / داستان / خانه فرهنگ
مجموعه داستان‌های کوتاه بهزاد فراهانی منتشر شد/ گل‌سرخی که شاید بتوان بوئید
ایلنا: مجموعه پنجاه و پنج داستان کوتاه بهزاد فراهانی از سوی خانه فرهنگ و هنر گویا منتشر شد.
«تاریخ بیهقی»،«کوری» و ادبیات کلاسیک؛پیشنهادهای «کتابخوانی ملی»
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / نرگس آبیار / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / آیت الله العظمی محقق داماد / هفته کتاب / بهزاد فراهانی / کتاب
«تاریخ بیهقی»،«کوری» و ادبیات کلاسیک؛پیشنهادهای «کتابخوانی ملی»
تهران- ایرنا- همزمان با راه‌اندازی پویش «کتابخوانی ملی» جمعی از چهره‌های فرهنگ، هنر و دانشگاه با پیوستن به این پویش، پیشنهادهای خود در همراهی با یارمهربان را با عموم هموطنان به اشتراک گذاشتند، ادبیات کلاسیک، «تاریخ بیهقی»، «کوری» و «۵۵ داستان کوتاه» و «خرده عادت‌ها» تازه ترین این پیشنهادها است.
صحنه در بن‌بست
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / هنرمند تئاتر / بهزاد فراهانی / تئاتر / ویدیوژورنال
صحنه در بن‌بست
تئاتر، این روزها یکی از کسب‌وکارهایی است که بیشترین آسیب را از کرونا دیده است. روایت بهزاد فراهانی را از روزهای سخت تئاتر در گزارشی که حمیدرضا محمدی تهیه کرده، ببینید.
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
از «مرگ یزدگرد» تا «ابن ملجم»
کریم اکبری مبارکه بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون درگذشت.به گزارش ایسنا، این بازیگر متولد سال ۱۳۳۲ در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر تحصیل کرده بود که پنجشنبه ۸ آبان ماه به دلیل کرونا از دنیا رفت.نوید اکبری مبارکه - فرزند این بازیگر - با تایید این خبر به ایسنا گفت: پدرم در روزهای اخیر مشغول بازی در سریالی بود که یکی از عوامل آن و بعد هم خانم لاله اسکندری مبتلا به کرونا شدند و با توجه به بیماری زمینه‌ای که پدر من داشتند، بیماری تمام ریه‌اش را درگیر کرد. او افزود: چند روز قبل عکس ریه از ایشان گرفته شد ولی داروها موثر نبودند و دیروز صبح که پدر را در بیمارستان بستری کردیم در فاصله ۲۴ ساعت فوت کردند و همه ما در شوک هستیم. وی اضافه کرد: در این باره بیمارستان هم کوتاهی کرده و دارویی را که باید …
بهزاد  فراهانی:
 ریسک نمی‌کنم
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / تئاتر / ساخت فیلم / zwnj / بهزاد / فراهانی
بهزاد فراهانی: ریسک نمی‌کنم
بهزاد فراهانی گرچه معمولا تئاترهای پرجمیعت روی صحنه می‌برد ولی در دوران کرونایی ترجیح می‌دهد ریسک نکند و به همین دلیل برای اولین‌بار نمایشنامه‌ای تک نفره نوشته است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
بزرگداشت پنجاه و پنجمین سالگرد تأسیس تماشاخانه سنگلج
بهزاد فراهانی، نهال یادبود مرحوم عباس جوانمرد را به مناسبت بزرگداشت پنجاه و پنجمین سالگرد افتتاح تماشاخانه سنگلج در پارک شهر انجام کاشت.
از دومین هفته تعطیلی کرونایی تئاتر تا تولد ۵۵ سالگی سنگلج
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / سعید اسدی / ایرج راد / بهزاد فراهانی / تئاتر / نمایش / تئاتر شهر / خانه هنرمندان ایران / قادر آشنا
از دومین هفته تعطیلی کرونایی تئاتر تا تولد ۵۵ سالگی سنگلج
تهران- ایرنا- حوزه فرهنگ و هنر؛ از جمله تئاتر طی هفته جاری مانند دیگر شاخه‌ها با اتفاقات متعدد روبرو بود که از مهمترین آن می‌توان به تمدید تعطیلی فعالیت‌های تئاتری به سبب کرونا به هفته دوم تا کاشت درختی به نام زنده‌نام عباس جوانمرد در تولد ۵۵ سالگی تماشاخانه سنگلج اشاره کرد.
کاشت درختی به نام و یاد عباس جوانمرد/ عکس
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / تالار سنگلج / تئاتر / خانه تئاتر / بهزاد فراهانی / بازیگران تئاتر
کاشت درختی به نام و یاد عباس جوانمرد/ عکس
به مناسبت ۵۵ سالگی تماشاخانه سنگلج، طی مراسمی، درختی به نام و یاد عباس جوانمرد در پارک شهر کاشته شد و مدیرعامل خانه تئاتر، از توسعه این تالار نمایشی با یاری شهرداری تهران خبر داد.
گرامیداشت ۵۵ سالگی «سنگلج» میان شیوه نامه‌های بهداشتی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / شهرام گیل آبادی / بهزاد فراهانی / پارک شهر
گرامیداشت ۵۵ سالگی «سنگلج» میان شیوه نامه‌های بهداشتی
تهران- ایرنا- مراسم پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس تماشاخانه «سنگلج» به دلیل بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پارک شهر و مقابل این تماشاخانه برگزار شد.
جوانمردی که هم دیکتاتور بود هم مهربان
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / بهزاد فراهانی / بازیگران تئاتر / تئاتر / کارگردانان تئاتر
جوانمردی که هم دیکتاتور بود هم مهربان
گروه هنر ملی، با بنیان‌گذاری و رهبری عباس جوانمرد، یکی از حرفه‌ای‌ترین گروه‌های تئاتری کشورمان بود که بزرگانی مانند بهرام بیضایی، علی حاتمی و بیژن مفید از اهالی آن بودند. به جرئت می‌توان گفت هنر ملی، اولین گروه تئاتری ایران بود که توانست در جامعه ایران رشد پیدا کند و در فستیوال‌های فرهنگی هم به موفقیت برسد.
بهزاد فراهانی: هرچه درباره گلشیفته در دورهمی گفتم را درآوردند
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
بهزاد فراهانی: هرچه درباره گلشیفته در دورهمی گفتم را درآوردند
بهزاد فراهانی در گفت و گوی تازه‌اش درباره گلشیفته فراهانی گفت: «متاسفانه پول ندارم که به دیدن گلشیفته بروم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
چه بازیگرانی کتاب صوتی خوانده‌اند؟
حضور بازیگران سینما و تئاتر و تلویزیون در نقش‌ صداپیشه به این سال‌ها برنمی‌گردد و سبقه‌ای قدیمی‌تر دارد. به ‌هر حال قبل از شروع به کار شبکه نمایش، نمایش‌های رادیویی در شبکه‌های دیگر رادیو نیز طرفداران زیادی داشت و مردم صداهای آشنای بازیگران را در این نمایش‌ها می‌شنیدند. با این حال این حوزه تا حدودی عرصه‌ای تخصصی بود و چهره‌های زیادی در آن وارد نمی‌شدند؛ مثلا می‌توان به صداهایی ازقبیل بهزاد فراهانی، علی عمرانی، میکائیل شهرستانی و... اشاره کرد (که البته این نام متأخر پیش از بازیگری در دوبلاژ و صداپیشگی فعال بود و بعدها به شهرت بصری رسید). با این حال مقصود این است که در این صفحه به این نام‌ها نپرداخته‌ایم. درواقع تلاش …
با رعایت شیوه‌نامه‌ها به خودم و مردم احترام می‌گذارم
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ویروس کرونا / سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری / سهم_من_در_مهارکرونا / بازیگر تئاتر / اختصاصی ایرنا / هنرمندان / تلویزیون / بهزاد فراهانی
با رعایت شیوه‌نامه‌ها به خودم و مردم احترام می‌گذارم
تهران-ایرنا- «بهزاد فرهانی» بازیگر سینما و تلویزیون گفت: ماسک می‌زنم و پروتکل‌های اعلام شده را رعایت می‌کنم؛ به خودم و مردم احترام می‌گذارم و کوشش می‌کنم که کسی از سوی من اذیت نشود.
زمان پخش سریال زمین گرم مشخص شد
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / سریال زمین گرم / سریال عقیق / سعید نعمت الله / پارسی خبر / سبک زندگی
زمان پخش سریال زمین گرم مشخص شد
در حالی که ابتدا قرار بود سریال «زمین گرم» در دهه اول محرم به روی آنتن برود، اما با تصمیم مدیران تلویزیون سریال «عقیق» جایگزین آن شد. بنا بر این گزارش، سریال «عقیق» به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی از  29 مرداد ماه ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه سیما می رود.   در این سریال که محصول سال 96 است؛ شبنم مقدمی،علیرضا آرا، نسیم ادبی، بهزاد فراهانی، داریوش سلیمی، ندا عقیقی، کریم امینی، جمال فوادیان، فردین شاه حسینی، مجید رحمتی با حضور هدایت هاشمی و با هنرمندی نادر فلاح حضور دارند. در خلاصه داستان سریال تاریخی «عقیق» آمده است: «به عَجز مهمونم می کنی؟ به تسلیم ؟ این چه رضاییه که باید از ظهر عاشورا و وَقف عقیق و خون پسرم بگذرم؟ رضای کدوم دیاریه ، این رضاییه که تو می خوای...» همچنین بناست …
آغاز پخش سریال محرمی شبکه سه از امشب
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / ماه محرم / شبنم مقدمی / شبکه سه سیما / بهزاد فراهانی
آغاز پخش سریال محرمی شبکه سه از امشب
تهران- ایرنا- سریال «عقیق» از امشب ۲۹ مرداد ماه ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.
بهمن مفید؛ از هنرپیشگی تا گویندگی آثار عروسکی
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بهمن مفید / هنرپیشگی / گویندگی / صداپیشگی / درگذشت / سینما / تلویزیون
بهمن مفید؛ از هنرپیشگی تا گویندگی آثار عروسکی
وی همراه با پدر و برادرانش گروهی داشتند که به همراه بازیگرانی همچون بهزاد فراهانی، رضا میرلوحی، اصغر آقاخانی و بهرام وطن‌پرست به اجرای تئاتر می‌پرداختند. او همچنین با "گروه هنر ملی" و عباس جوانمرد همکاری داشت.
بهزاد فراهانی: سرطان بهمن مفید را نکشت، غصه کشت / در این ۲۰ سال گذشته، چقدر او دوست داشت کار کند و عده‌ای نگذاشتند
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
بهزاد فراهانی: سرطان بهمن مفید را نکشت، غصه کشت / در این ۲۰ سال گذشته، چقدر او دوست داشت کار کند و عده‌ای نگذاشتند
بهزاد فراهانی که خودش را عضوی از خانواده بهمن مفید می‌داند، با تایید خبر درگذشت این بازیگر، تاکید کرد که سرطان او را نکشت، بلکه غصه کشت. او ادامه داد: «هنگام مرگ بهمن، من بالای سر او بودم. الان هم حالم خوب نیست، چرا که همه‌اش فکر می‌کنم در این ۲۰ سال گذشته، چقدر او دوست داشت کار کند و عده‌ای نگذاشتند. نه تنها در سینما، بلکه اجازه حضور روی صحنه تئاتر را هم به او ندادند.»
بهمن مفید بازیگر تئاتر و سینما درگذشت
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / درگذشت چهره ها / بهزاد فراهانی / بازیگر سینما
بهمن مفید بازیگر تئاتر و سینما درگذشت
بهمن مفید بازیگر تئاتر و سینما بر اثر ابتلا به سرطان در سن ۷۸ سالگی در گذشت.
ببینید | تقلب جالب بهزاد فراهانی در بازی شطرنج با مهران مدیری
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / بهزاد فراهانی / برنامه تلویزیونی دورهمی
ببینید | تقلب جالب بهزاد فراهانی در بازی شطرنج با مهران مدیری
بهزاد فراهانی که شب گذشته مهمان برنامه بود،خاطره شطرنج بازی با مهران مدیری و تقلب کردنشان در بازی را تعریف کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
خاطره مهران مدیری از شطرنج بازی با بهزاد فراهانی و تقلب کردنشان! (فیلم)
بهزاد فراهانی بازیگر سینما و تلویزیون مهمان برنامه دورهمی مهران مدیری بود.
(عکس) بیوگرافی بهزاد فراهانی؛ نویسنده، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / بهزاد فراهانی
(عکس) بیوگرافی بهزاد فراهانی؛ نویسنده، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر
بهزاد فراهانی در سن ۱۵ سالگی کار تئاتر را آغاز کرد. سابقه فعالیت او در رادیو نیز محسوس است. او در زمینه‌ی گویندگی، نویسندگی و کارگردانی آثار ماندگاری از خود به‌جای گذاشته است.
صحبت های بهزاد فراهانی در دورهمی سانسور شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / بهزاد فراهانی / دورهمی مهران مدیری
صحبت های بهزاد فراهانی در دورهمی سانسور شد؟
شب گذشته بهزاد فراهانی مهمان برنامه دورهمی بود و برخی کاربران، ادعا کرده‌اند که شاید صحبت‌های فراهانی درباره دخترش، گلشیفته، سانسور شده باشد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
ماجرای کتک خوردن بهزاد فراهانی از همسرش! (فیلم)
بهزاد فراهانی بازیگر سینما و تلویزیون مهمان برنامه دورهمی مهران مدیری بود.
از بازیگران پیشکسوت تا فوتبالیست تیم ملی در دورهمی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / شبکه نسیم / بهزاد فراهانی / برنامه دورهمی / مهران مدیری
از بازیگران پیشکسوت تا فوتبالیست تیم ملی در دورهمی
تهران- ایرنا- برنامه تلویزیونی «دورهمی» در ادامه پخش هفتگی خود میزبان بازیکن فعلی تیم ملی فوتبال و دو بازیگر پیشکسوت تلویزیون و سینما خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
خیانت و مکافات
شاید برای نسل امروز چندان قابل‌ درک نباشد در چند دهه گذشته چه بر سر تئاتر آمده و آنچه امروز به نام تئاتر می‌شناسیم، چه مسیری را طی کرده است. اگر زمانی در نشست شهرداران کلانشهرهای جهان، شهردار وقت با آمار و ارقام، تعداد زیاد اجراهای تئاتر در تهران را محل فخرفروشی می‌دانست، او هیچ‌گاه نمی‌دانست بر تئاتر چه گذشته است. سال‌ها پیش در گفت‌وگو با هوشنگ توکلی که در ابتدای انقلاب از نیروهای فرهنگی انقلاب به حساب می‌آمده و مسوولیت سازماندهی هنر پس از انقلاب را برعهده داشته متوجه می‌شوم این شخصیت‌ها چگونه در دهه شصت عملا تئاتر را تا مرز نابودی پیش می‌برند. با کوچ سینماگران پس از انقلاب، چهره‌های مذکور که پیش از حضور در دستگاه‌ سینمایی در تئاتر …
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / موسیقی فیلم / دانلود سریال ایرانی / سریال امام علی(ع) / موسیقی سریال امام علی(ع) / داود میرباقری / امام علی (ع) / شب احیا
ویدئو / موسیقی فیلم؛ سریال «امام علی(ع)»
مجموعه تلویزیونی امام علی(ع) تولید ۱۳۷۰-۱۳۷۵ در صداوسیمای جمهوری اسلامی است. داوود میرباقری نویسنده و کارگردان این مجموعه پرطرفدار تلویزیونی بود. داستان این سریال از اواخر دورهٔ خلافت عثمان بن عفان شروع و تا پنج سال انتهایی و دوران خلافت و زندگی علی بن ابی‌طالب می‌پردازد. داریوش ارجمند، مهدی فتحی، بهزاد فراهانی و محمدرضا شریفی‌نیا از جمله بازیگران تیم پرجمعیت این سریال هستند که در این سریال خاطره ماندگاری از خود بر جای گذاشتند. موسیقی این سریال که تاثیر فراوانی بر شمای کلی فیلم داشت را فرهاد فخرالدینی تنظیم و آهنگسازی کرده است. دو سال بعد از پخش این سریال از تلویزیون، فخرالدینی ارکستر مو
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / ویروس کرونا / خانه تئاتر / تئاتر
هفدهمین دوره هفته گرامیداشت تئاتر به صورت مجازی برگزار می‌شود
هفدهمین دوره هفته گرامیداشت تئاتر به دبیری بهزاد فراهانی از سوی خانه تئاتر برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / شبکه آی فیلم / کامبیز دیرباز / سریال / بهزاد فراهانی / نقد فیلم
مجموعه‌ای برای بینندی خانوادگی‌پسند
تهران- ایرنا- مجموعه «زیر پای مادر» از جمله سریال‌هایی است که در همکاری دوباره تیمی سه نفره تولید شد و همچنان تاکید و توجه به بیننده خانوادگی‌پسند دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / صدام حسین / بهزاد فراهانی / مت دیمون / شبکه پنج سیما / ثریا قاسمی / منطقه سبز / بیژن بنفشه خواه
«خواستگاری» در تلویزیون/ وارد «منطقه سبز» شوید
روز سه شنبه ۲۶ فروردین شبکه های مختلف سیما به پخش چند فیلم سینمایی می پردازند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / گرامیداشت هفته تئاتر / بهزاد فراهانی / کروناویروس
تاریخ جشن «هفته تئاتر» تغییر می‌کند؟
شورای عالی خانه تئاتر پس از تشکیل جلسه، درباره احتمال تغییر زمان برگزاری هفته گرامیداشت تئاتر تصمیم‌گیری می‌کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / بهزاد فراهانی / خانه تئاتر
بهزاد فراهانی دبیر هفدهمین جشن هفته گرامیداشت تئاتر شد
بهزاد فراهانی، نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر به عنوان دبیر هفته گرامیداشت تئاتر انتخاب شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
عکس شقایق فراهانی وقتی سر روی شانه آقای بازیگر می گذارد!
شقایق فراهانی را در آغوش پدرش استاد بهزاد فراهانی می بینید.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / بهزاد فراهانی / کارگردان تئاتر / تئاتر ایران / تماشاخانه سنگلج / ملیکا رضی
«کابوسهای مرد مشکوک» در سنگلج به صحنه رفت
نمایش «کابوسهای مرد مشکوک» به کارگردانی ملیکا رضی از روز جمعه ۲۵ بهمن در تماشاخانه سنگلج روی صحنه رفت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
تراژدی ممیزی
عملکرد شورای نظارت و ارزشیابی اداره‌ کل هنرهای نمایشی این روزها بیش از گذشته آثار هنری را دستخوش تغییر شکل‌های ناخواسته کرده و ظاهرا هیچ مفاهمه‌ای هم در اینکه هنرمند قوانین و عرف جامعه را درک می‌کند، موجود نیست. نویسنده‌ای در نمایشنامه‌اش نوشته: «دو نفر از در وارد می‌شوند» شخصی که باید به متن مجوز می‌داده، پرسیده: «کدام دو نفر؟» شما حدیث مفصل بخوان از این مجمل. ماجرا برای دانشجویان و گروه‌های تئاتری کم‌سن و سال سخت‌تر هم می‌شود، چرا؟ به این علت که جناب بازبین یا بازخوان به سن و سال خودش نگاه می‌کند، بعد به قد و قامت کارگردان نیم‌وجبی! که با کوله‌باری از خلاقیت و انرژی رو به رویش ایستاده نگاهی می‌اندازد؛ …
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / محمد حسن معجونی / فرهنگسرای سرو / بهزاد فراهانی / تئاتر / نمایش / سایت تیوال / دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی
بخش مسابقه رادیو رادی و رونمایی از پوستر سه نمایش
تهران- ایرنا- اخبار کوتاه امروز تئاتر معرفی آثار راه یافته به بخش رادیو رادی و رونمایی از سه پوستر را شامل می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / شهلا ریاحی / بهزاد فراهانی / سینمای ایران / تئاتر
زیباترین خاطره جوانی بهزاد فراهانی از ادوکلن و عکسی…
بهزاد فراهانی در گفت‌وگو با خبرآنلاین از ویژگی‌های شخصیتی زنده‌یاد شهلا ریاحی می‌گوید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / بهزاد فراهانی / تئاتر / نمایش / دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی
از اجرایی به زبان انگلیسی تا داوران رادیو رادی
تهران- ایرنا- اخباری از نمایش «مرگ در میزند» به زبان انگلیسی، «سه تفنگدار و یکی» و «پدر خط فاصله پسر» تا معرفی داوران بخش رادیو رادی جشنواره اکبر رادی تازه‌ترین اخبار تئاتر را تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
اعضای گروه داوری بخش مسابقه "رادیو رادی" انتخاب و معرفی شدند
اعضای گروه داوری بخش مسابقه رادیو جشنواره رادی متشکل از بهزاد فراهانی، بهروز محمودی بختیاری و رویا فلاحی انتخاب و معرفی شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / تئاتر / خانه تئاتر / بهزاد فراهانی
اتفاقی جالب؛ آزادی یک زندانی در خانه تئاتر/ عکس
در آیین شب یلدای خانه تئاتر، اجرای یک نمایش روی صحنه، نوجوان زندانی را از بند رها کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / بهزاد فراهانی
پخش نمایشی به قلم اکبر رادی و ساخته بهزاد فراهانی
گزارش تولید نمایش «روزنه آبی» نوشته زنده‌یاد اکبر رادی و به کارگردانی بهزاد فراهانی که به تازگی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است، امشب از رادیو نمایش پخش می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
مردی که عاشق وطنش بود؛ به‌بهانه شب عبدالحسین نوشین در سلسله‌ شب‌های فرهنگی بخارا
شب عبدالحسین نوشین با همکاری مجله فرهنگی هنری بخارا و خانه تئاتر امروز عصر در تماشاخانه استاد جوانمرد برگزار می‌شود و بهزاد فراهانی، محمد رحمانیان، اصغر همت، علی دهباشی و فرزاد فره‌وشی از سخنرانان شب عبدالحسین نوشین خواهند بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / جمال رحمتی / بهزاد فراهانی / اسدالله امرایی
روایتی از کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی
«روایتی از کتاب» نام برنامه‌ای است که در آستانه هفته کتاب و با حضور هنرمندان و اهالی قلم در شهر کتاب الف برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / مطالعات فرهنگی / هنرمندان
تصاویر | از شهرام ناظری تا بهزاد فراهانی در مراسم بزرگداشت ژان کلود کریر
تصویر نمایی از حضور ژان کلود کریر هنرمند فرانسوی را در مراسم بزرگداشتش نمایش می دهد. مراسم بزرگداشت یک عمر دستاورد ادبی و هنری ژان کلود کریر شامگاه پنجشنبه با حضور این هنرمند و سخنرانی سفیر فرانسه در ایران و جمعی از هنرمندان ایرانی از جمله شهرام ناظری در دایره المعارف بزرگ اسلامی برگزار شد. منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / بهزاد فراهانی / نقاشی / فرانسه
فیلم | مدل عجیب تک پسر بهزاد فراهانی برای معرفی نمایشگاه نقاشی اش در پاریس!
آذرخش فراهانی فرزند کوچک بهزاد فراهانی که خودش هم سابقه حضور در فیلم سینمایی دارد، با این ویدئو نمایشگاه پیش روی آثار هنری اش در پاریس را معرفی کرده است!
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / بازیگران تئاتر / خانه تئاتر / بهزاد فراهانی / هنرمندان
هنرمندی که زاهد بود اما زهدفروش نبود/ پیکر صادق توکلی…
زهد، محبت، صداقت، با خدا بودن و ... خصلت‌های بارز صادق توکلی، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما از نظر دوستان و همکارانش بود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / فیلم
/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/
آغاز پیش تولید «رمانتیسم عماد و طوبا»، بهزاد فراهانی در افتتاحیه یک نمایش و پایان فیلمبرداری "پروا" از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / روز سینما / علی حاتمی / بهزاد فراهانی / 21شهریور / سالروز ملی سینمای ایران
سینما؛ آیینه شرایط اجتماعی
تهران-ایرنا-سینمای امروز را نمی توان به سان تافته ای جدا از متن، تفسیر و تحلیل و بررسی کرد و باید آن را در زمینه اجتماعی معاصر دید؛ سینما همانند ادبیات به شدت متاثر از ظرف زمانه خویش است و مظروف را بر اساس هرآنچه که در جامعه در جریان است، شکل می دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / تماشاخانه سنگلج / محسن هاشمی / شورای شهر تهران / پریسا مقتدی / احترام برومند / هادی مرزبان / بهزاد فراهانی / اتابک نادری
هنرمندان تئاتر با رئیس شورای شهر تهران دیدار کردند
مدیر تماشاخانه سنگلج و تعدادی از هنرمندان تئاتر با رئیس شورای شهر تهران در راستای طرح توسعه تماشاخانه سنگلج دیدار کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / خانه هنرمندان ایران / محمدمهدی قان‌بیگی / هادی مظفری / بهزاد فراهانی / محمدجواد حق شناس / انجمن هنرمندان سفالگر
پاسداشت ۵۰سال کیمیاگری/ موزه‌ اختصاصی هنرمندان تراز اول تاسیس شود
هادی مظفری در مراسم گشایش نمایشگاه مروری بر آثار منیر و محمدمهدی قان‌بیگی، از راه‌اندازی موزه‌های اختصاصی برای هنرمندان تراز اول کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / نوید محمدزاده / مرضیه برومند
فیلم | واکنش مرضیه برومند به انتقاد بهزاد فراهانی از دستمزد نوید محمدزاده
مرضیه برومند کارگردان خاطره‌ساز دهه ۶۰ و ۷۰ نسبت به انتقاد بهزاد فراهانی به دستمزد بازیگران جدید از جمله نوید محمدزاده واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / بهرام بیضایی / بهزاد فراهانی / خیرالله تقیانی‌پور / حسین کیانی / علی شمس / ابراهیم گله‌دارزاده / جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی
آثار بخش صحنه‌ای جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی شدند
آثار پذیرفته شده بخش نمایش‌های تخت حوضی نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی شدند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
کیهان: بهزاد فراهانی، هم به آن عکس‌های گلشیفته افتخار می‌کند، هم در سریال‌های مناسبتی صداوسیما حضور دارد
کیهان نوشت: بازیگری که روزگاری عضو گروهک‌هایی بود که داعیه مبارزه با سرمایه‌داری و امپریالیسم داشتند، امروز کارش به جایی رسیده که بازی دخترش در سینمای وابسته امپریالیسم و انتشار عکس‌های تبلیغاتی وی در نشریات غربی را افتخار می‌داند!
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / کیهان / بهزاد فراهانی / گلشیفته فراهانی
حمله تند کیهان به پدر گلشیفته فراهانی
صحبت‌های بهزاد فراهانی در حمایت از فعالیت دخترش در حاشیه هالیوود، آن هم در نقش‌های بعضا کوتاه و بی‌اهمیت مصداق تازه‌ای از این جریان است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •