پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
رسانه
مذاکره برای حضور رادیو اربعین در تلویزیون/ کرونا آرام شود پیاده می‌رویم تا به کربلا برسیم!
۳۴ دقیقه قبل / رادیو / رسانه ملی / ماه محرم / اربعین / تلویزیون
مذاکره برای حضور رادیو اربعین در تلویزیون/ کرونا آرام شود پیاده می‌رویم تا به کربلا برسیم!
مدیر رادیو اربعین درباره اتفاقات جدید این شبکه رادیویی که کار خودش را از ماه صفر آغاز می‌کند، گفت: امسال با تجربه جدیدی روبر هستیم، نمی‌دانیم که می‌توانیم شهر به شهر به کربلا برسیم یا باید حال و هوای نرفتن و دلتنگی حسینی را به خانه‌ها ببریم.
تقدیر سردار یزدی از رئیس رسانه ملی برای تولید مسابقه قرآنی
۴۳ دقیقه قبل / رسانه ملی / قرآن کریم / سپاه محمد رسول الله(ص)
تقدیر سردار یزدی از رئیس رسانه ملی برای تولید مسابقه قرآنی "ترنم"
سردار یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) طی نامه‌ای از رئیس رسانه ملی برای تولید و پخش مسابقه قرآنی ترنم که از شبکه اول سیما پخش می‌شود، تقدیر و تشکر کرد.
آنتن رادیو در اختیار چه هیات‌هایی قرار نمی‌گیرد؟
۱ ساعت قبل / رادیو / سازمان صدا و سیما / عزاداری
آنتن رادیو در اختیار چه هیات‌هایی قرار نمی‌گیرد؟
مهر نوشت: حمید شاه آبادی معاون صدای سازمان صدا و سیما در ارتباط زنده تصویری با مدیران رادیو گفت: آنتن رسانه نباید در اختیار مجموعه‌ها و هیات‌هایی باشد که دستورات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.
عملکرد رسانه‌ها در زمان شیوع کرونا چگونه بود؟
۱ ساعت قبل
عملکرد رسانه‌ها در زمان شیوع کرونا چگونه بود؟
کرونا که آمد، بخش‌های زیادی از جامعه از جمله کادر بهداشت و درمان را درگیر خود کرد. رسانه ها نیز از این موضوع متاثر شدند و عمده فعالیتشان را به سمت آگاهی بخشی و حساس سازی جامعه نسبت به این بیماری مرموز بردند.
آخرین خبرها از موزه دورهمی در ایستگاه پایانی
۳ ساعت قبل / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / شبکه نسیم / دورهمی / مهران مدیری / رسانه ملی / تلویزیون
آخرین خبرها از موزه دورهمی در ایستگاه پایانی "دورهمی4"/ تکلیف ادامه برنامه مدیری چه می‌شود؟ + فیلم
فصل چهارم برنامه "دورهمی" با یادی از رفتگان به ایستگاه پایانی می‌رسد؛ مدیری باید فکری و ساختاری جدید دراندازد و با سلبریتی‌های تکراری خداحافظی کند. چرا که بنابر اعلام مدیری با فصل پنجم بعد از محرم و صفر به آنتن برمی‌گردد.
شکایت قالیباف از چند روزنامه‌نگار
۴ ساعت قبل / یاشار سلطانی / محمد باقر قالیباف / مصطفی میرسلیم
شکایت قالیباف از چند روزنامه‌نگار
مجلس یازدهم و ریاست آن؛ محمد باقر قالیباف در اقدامی که نشان از رویکرد این نهاد در محدود کردن آزادی بیان دارد از سه فعال رسانه ای شکایت کرد. همچنین گفته می شود به دلیل افشاگری های صورت گرفته توسط مصطفی میرسلیم در خصوص فساد های مالی از این نماینده نیز شکایت شده است.
«دست‌خط»؛ مانع بزرگی برای تحریف سیاسی انقلاب اسلامی
۴ ساعت قبل / حسین دهباشی / سازمان صدا وسیما / حسین شریعتمداری / صدا و سیما / انقلاب اسلامی / دولت اصلاحات / محمدحسین رنجبران / مرتضی حاجی / معصومه ابتکار / مهدی کروبی
«دست‌خط»؛ مانع بزرگی برای تحریف سیاسی انقلاب اسلامی
دست‌خط ثبت و ضبط تاریخ شفاهی ایران پس از انقلاب اسلامی را نامحسوس دنبال می‌کند. تاکنون با بیش از ۱۸۰ سیاستمدار ایرانی گفتگو شده است که یک رکورد قابل اعتنا را در رسانه ملی را ثبت کرده است.
رسانه ها باقلم خود امید به جامعه تزریق کنند
۴ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / روز خبرنگار / تزریق امید / دشمنان نظام
رسانه ها باقلم خود امید به جامعه تزریق کنند
فرمانده سپاه ماکو گفت: مهمترین ابزار جنگ در بین قدرتهای جهانی رسانه ها هستند و قدرت این ابراز از بمب هسته ای و سلاح نیز بیشتر است.
نیازمند تنوع و تنفس رسانه ها هستیم، نه توقیف
۵ ساعت قبل / ابوالفضل فاتح / رسانه
نیازمند تنوع و تنفس رسانه ها هستیم، نه توقیف
هنوز دو سه روزی از روز خبرنگار نگذشته که شاهد توقیف روزنامه جهان صنعت هستیم.
۱۲ ساعت قبل
خسرانی بر پیکر فرهنگ ایران
روز گذشته پژوهشگر صاحبنام موسیقی کشورمان از درگذشت سهراب محمدی یکی از هنرمندان پیشکسوت و شناخته شده موسیقی و از بازماندگان بخشی‌های کرمانج خراسان‌شمالی خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ جاوید از پژوهشگران و مدرسان موسیقی کشورمان با انتشار مطلبی در فضای مجازی درباره درگذشت سهراب محمدی یکی از اصلی‌ترین «بخشی‌های کرمانج شمال خراسان» آورده است:  «در کمال ناباوری، آخرین هنرمند بازمانده از نسل بخشی‌های خودبند کرمانج شمال خراسان درگذشت. براساس خبری که آقای شاکری، مدیر ارشاد آشخانه بجنورد لحظاتی پیش به من داد، شوربختانه استاد سهراب محمدی، بخشی شهیر و نامدار کرمانج‌های خراسان روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ساعت ۷ صبح دارفانی را وداع گفت. او که ‌زاده …
۱۲ ساعت قبل
71 مطبوعه نامطبوع!
«جهان صنعت» توقیف شد. روزنامه‌ای اقتصادی که مرور مطالبش به‌ روشنی نشان از این داشت که حاصل کار تحریریه‌ای متعهد و کاردان است که دغدغه جامعه و حرف‌هایی گفتنی در سیاست دارد، نسبت به فرهنگ بی‌تفاوت نیست و دلسوز است برای سلامت جسمی و روانی شهروندان. حالا اما آن‌طورکه میانه هفته‌ای که گذشت، در اخبار و مطبوعات خواندیم، دست‌کم تا اطلاع ثانونی نباید منتظر باشیم که روی پیشخوان کیوسک‌های مطبوعاتی و البته اینجا و آنجا در فضای مجازی از این مطبوعه بشنویم و بخوانیمش. انتظاری که البته در پی صحبتی که این چند روز، با همکاران‌مان در تحریریه «جهان‌صنعت» داشتیم، امید می‌رود چندان به درازا نکشد. چه آنکه ظاهرا انتشار جزییاتی از آمار …
۱۲ ساعت قبل
انتقاد از توقیف
انجمن مدیران روزنامه‌های غیردولتی، با صدور بیانیه‌ای درباره توقیف روزنامه «جهان صنعت» از صدور حکم توقیف این روزنامه انتقاد کرد. چنانکه در متن این بیانیه آمده، نویسندگان این بیانیه معتقدند: «در شرایطی که مطبوعات کشور (به‌ویژه روزنامه‌های غیردولتی) روزگار به سختی می‌گذرانند و سعی دارند با تحمل مشکلات و ناملایمات گوناگون، به حیات خود ادامه داده و وظایف خطیر خود را در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه انجام دهند، متاسفانه روزنامه «جهان‌صنعت» پس از سال‌ها انتشار، با حکم هیات محترم نظارت بر مطبوعات و به‌دلیل انتشار مطالبی به نقل از یکی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا (به نام دکتر محمدرضا محبوب‌فر) توقیف شد …
۱۲ ساعت قبل
«معماری پارامتریک» منتشر شد
کتاب «معماری پارامتریک، معماری خودتکثیر؛ چارچوبی نوین برای معماری» تالیف پاتریک شوماخر با ترجمه فرزاد حامدی و محمدمهدی محمدی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب که نخستین جلد از مجموعه کتاب دو جلدی معماری خودتکثیر «architecture of Autopoiesis» است و شامل مطالبی درباره مبانی نظری معماری، به ویژه معماری پارامتریک است، در ۶۱۶ صفحه با قیمت ۱۴۰ هزار تومان در سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی راهی بازار کتاب شده است. در معرفی نویسنده کتاب عنوان شده است: پاتریک شوماخر به عنوان نظریه‌پرداز سبک معماری پارامتریک و شریک‌ زاها حدید در این کتاب به دنبال بازتعریف و نگاهی دوباره به معماری است و ثمره چندین سال مطالعه طراحی و تدریس را گردآوری کرده است و معماری را در تئوری‌های …
آخر هفته تلویزیون همراه با بازگشت اسرا/
۱۳ ساعت قبل / رسانه ملی / تلویزیون / شبکه امید / پویا / شبکه افق / شبکه نمایش / شبکه پنج سیما / شبکه سه / شبکه دو / شبکه یک
آخر هفته تلویزیون همراه با بازگشت اسرا/ "بوی پیراهن یوسف" حاتمی‌کیا به شبکه یک رسید
شبکه‌های تلویزیون برای دو روز آخر هفته فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی همچون "بوی پیراهن یوسف"، "کیمیا"، "آدم‌های معمولی"، "تنگه ابوقریب"،‌ "کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه" و "خواستگار محترم" را تدارک دیده است.
باز هم شوش و نگرانی‌های دوباره
۱۳ ساعت قبل / باستان شناسی / باستانی / رسانه / کارشناسی / گردشگری و صنایع دستی
باز هم شوش و نگرانی‌های دوباره
هرچند به نظر می‌رسید نامه رییس پژوهشکده باستان‌شناسی حرف پایانی را درباره طرح زیرگذر شوش زده باشد اما اظهارات جدیدی درباره این طرح بار دیگر نگرانی‌ها را درباره شوش باستانی زنده می‌کند.
رفتار توده‌وار و حباب بورس
۱۳ ساعت قبل / خرید و فروش / رسانه / سرمایه گذاران / سرمایه گذاری / سهام
رفتار توده‌وار و حباب بورس
چند ماهی است که بحث بورس و سرمایه‌گذاری در آن نقل محافل است و کمتر جمع خانوادگی و دوستانه وجود دارد که راجع به بورس و اخبار و تحلیل‌ها و شایعه صحبت نشود.
سایه روشن‌های یک رای منفی
۱۳ ساعت قبل / رسانه / صنعت / مشکلات / نمایندگان مجلس / وزارتخانه
سایه روشن‌های یک رای منفی
بعد از رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی، بسیاری از رسانه‌ها بدنبال یافتن پاسخی برای چرایی این رای عدم اعتماد هستند و از سوی دیگر تلاش می‌کنند تا نظرات نمایندگان در خصوص چشم‌انداز پیش روی صنعت کشور را جویا شوند.
اسپیکر هوشمند؛ برنده دوران کرونا
۱۳ ساعت قبل
اسپیکر هوشمند؛ برنده دوران کرونا
اسپیکرهای هوشمند حالا یک محصول تقریبا جا افتاده در بازار تکنولوژی هستند. پس از چند سال حضور مستمر در بازار حالا این محصولات سخت‌افزاری که براساس یک پلت‌فرم مبتنی بر هوش مصنوعی کار می‌کنند به یک ثبات نسبی رسیده‌اند. اسپیکرهای هوشمند را حالا می‌توان در خانه‌های زیادی یافت. براساس گزارش بیزینس اینسایدر تنها در آمریکا نیمی از خانوارها حداقل یک اسپیکر هوشمند دارند. سخنگویان هوشمند حالا در حال تغییر مدل تعامل شرکت‌ها با مشتریان هستند و کاربردهای آنها دارای تنوع زیادی از حوزه رسانه گرفته تا تجارت الکترونیکی، بانکداری الکترونیکی و... هستند.
هنوز خبری از کمک‌های موثر به رسانه برای عبور از کرونا نیست
۱۳ ساعت قبل
هنوز خبری از کمک‌های موثر به رسانه برای عبور از کرونا نیست
اگر قرار است این کمک ها صورت پذیرد، الان وقتش است. رسانه ها به واسطه حذف آگهی ها به شدت تحت فشارند و با کاهش شدید درآمد مواجهند.
واکنش روح‌الامینی به خبر «درگیری با یک خبرنگار»
۱۴ ساعت قبل
واکنش روح‌الامینی به خبر «درگیری با یک خبرنگار»
تابناک نوشت: ماجرا از اینجا آغاز شد که امروز یکی از رسانه‌ها با انتشار مطلبی مدعی شد عبدالحسین روح الامینی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار آن رسانه درباره اینکه آیا او ودیعه ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن را دریافت کرده است یا خیر، این طور…
۱۴ ساعت قبل
بررسی حال و روز رسانه در ایران
[شهروند] بحران مطبوعات در سال‌های اخیر رنگ و روی دیگری گرفته است. گرانی و کمبود کاغذ از سویی و از سوی دیگر بحران مخاطب و قدرت‌گرفتن فضای مجازی و کانال‌ها و گروه‌هایی که هر روز خبرهای مختلفی را منتشر می‌کنند، هم به فشارهای دیگر و خط قرمزهایی که مطبوعات با آن روبه‌رو بودند، اضافه شده و همه اینها معیشت روزنامه‌نگاران را با خطر روبه‌رو کرده است. روزنامه‌نگارانی که همه موارد در کنار هم برایشان عاملی بوده تا به راحتی شغل‌شان را از دست دهند و حرفه‌ای که می‌خواست افکار عمومی را هدایت کند، خودش با مشکلات عمده‌ای روبه‌رو شده است. همه این موارد دلیلی بود تا عباس عبدی، رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران، بدرالسادات …
۱۵ ساعت قبل
روح‌الامینی: بنده و برخی نمایندگان تهران ودیعه مسکن نگرفته‌ایم
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساسا من مصاحبه‌ای با خبرنگار آن رسانه نداشته‌ام و در محفلی خصوصی با مسئولان این خبرگزاری صحبتی شد که آن را هم به نادرستی منتقل کرده اند، گفت: حرف من این بود که می‌توان این موضوع را از هیات رییسه مجلس شورای اسلامی پیگیری کرد، چون برخی از نمایندگان تهران هیچ مبلغی برای ودیعه مسکن دریافت نکرده اند، چون در تهران خانه دارند.
به دنبال مقصر
۱۶ ساعت قبل / استقلال / داور فوتبال / تیم فوتبال سپاهان / جواد زرینچه / کمیته داوران
به دنبال مقصر
تهران- ایرناپلاس- عملکرد تیم داوری در دو بازی اخیر تیم‌های استقلال - سپاهان، همچنان از موضوع‌های مهم این روزهای فوتبال کشور است. در این رابطه نقدهای مختلفی وارد شده از جمله اینکه کمیته داوران مستقل نیست و نمی‌تواند پاسخگو باشد و باید از روابط عمومی فدراسیون فوتبال مجوز پاسخگویی به اصحاب رسانه را بگیرد.
انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است
۱۷ ساعت قبل / بسته خبری ویژه الف / مرور اخبار سیاسی روز
انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است
هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنانکه اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.
ترویج کتاب‌خوانی باید هدف‌گذاری شود
۱۷ ساعت قبل / استانی-فرهنگی و هنری / کتابخوانی / امور اجتماعی استانداری / اصحاب رسانه
ترویج کتاب‌خوانی باید هدف‌گذاری شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: ترویج کتاب‌خوانی فرایند گسترده‌ای است که باید هدف‌گذاری شود.
باید فرهنگ حمایت و تکریم از بخش خصوصی در رسانه ها ترویج شود
۱۷ ساعت قبل / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / اصل 44 قانون اساسی / اسحاق جهانگیری
باید فرهنگ حمایت و تکریم از بخش خصوصی در رسانه ها ترویج شود
معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: باید فرهنگ حمایت و تکریم از بخش خصوصی در رسانه ها ترویج شود.
۹۳ هزار هیأت در طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» شرکت می‌کنند
۱۸ ساعت قبل / خیمه های رسانه ای / محرم 99
۹۳ هزار هیأت در طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» شرکت می‌کنند
ساترا، وزارت ارتباطات و سازمان تبلیغات اسلامی با هدف همگرایی برای اجرای طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» در محرم ۹۹ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
کسب رتبه برتر جشنواره رسانه ای آذربایجان غربی توسط خبرنگار بازار
۱۸ ساعت قبل / پیام رسانان سلامت / فائزه زنجانی / اصحاب رسانه / اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی
کسب رتبه برتر جشنواره رسانه ای آذربایجان غربی توسط خبرنگار بازار
ارومیه- خبرنگار بازار توانست رتبه برتر در بخش گزارش جشنواره رسانه ای پیام رسانان سلامت آذربایجان غربی را کسب کند.
تایوان یک نفتکش چینی را توقیف کرد
۱۹ ساعت قبل / تایوان / جرم / رسانه / ویروس / نیروی دریایی
تایوان یک نفتکش چینی را توقیف کرد
ایلنا: رسانه‌های تایوانی اعلام کردند که یک نفتکش چینی به دلیل ورود غیرقانونی به آب‌های این منطقه توقیف شده است.
الزامات رسانه ای مبارزه با فساد چیست؟
۲۰ ساعت قبل
الزامات رسانه ای مبارزه با فساد چیست؟
سیدصادق حسینی: در چهل سالگی انقلاب، مبارزه با فساد برجسته تر از قبل و با الویت بیشتری دنبال شد. رییس وقت قوه قضاییه از رهبری استجازه قضایی گرفت، دادگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی به صورت ویژه تاسیس و دادگاه به صورت پیاپی برگزار شدند و سلاطین سکه و قیر اعدام شدند.
ابر بدهکاران مالیاتی و بانکی با ورود قوه قضائیه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان پرداخت کردند
۲۱ ساعت قبل / قوه قضاییه / مالیات / اسماعیلی / سخنگوی قوه قضاییه / بدهکار / سازمان امور مالیاتی / مرکز رسانه قوه قضاییه / ابر بدهکار / ابر بدهکاران بانکی
ابر بدهکاران مالیاتی و بانکی با ورود قوه قضائیه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان پرداخت کردند
ایلنا: سخنگوی دستگاه قضا گفت: با پیگیری سازمان امور مالیاتی و اقدام نمایندگان دادستان در حوزه‌های مالیاتی تهران، بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان مالیات از بدهکاران عمده…
انتصاب اعضای شوراهای تخصصی راهبردی حقوقی رسانه ملی
۲۱ ساعت قبل / انتصاب در صداوسیما / سازمان صداوسیما / حسن گروسی
انتصاب اعضای شوراهای تخصصی راهبردی حقوقی رسانه ملی
طی احکام جداگانه ای از سوی حسن گروسی معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما، اعضای حقیقی و حقوقی شوراهای تخصصی حقوقی منصوب شدند.
رویکرد خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها موضوع امشب
۲۲ ساعت قبل / رسانه ملی / رادیو
رویکرد خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها موضوع امشب "جوان‌شهر"
"جوان‌شهر" در قسمت دوم خود به این سؤال که آیا خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها صدای مردم‌اند یا تریبون جناح و قبیله‌های سیاسی؟ پاسخ می‌دهد. کیان عبداللهی، سردبیر خبرگزاری تسنیم و محمدصادق شهبازی، فعال رسانه‌ای مهمانان امشب "جوان‌شهر"اند.
رئیس پژوهشگاه ویروس شناسی ووهان: ما را سپر بلای ویروس کرونا کردند
۲۲ ساعت قبل / اخبار "آمریکا" / اخبار "چین" / ویروس کرونا
رئیس پژوهشگاه ویروس شناسی ووهان: ما را سپر بلای ویروس کرونا کردند
رئیس پژوهشگاه ویروس شناسی ووهان در مصاحبه با یک رسانه غربی به سوالاتی درباره شایعات موجود پاسخ داد.
برنامه‌های محرمِ تلویزیون + جزئیات
۲۲ ساعت قبل / مداحان اهل بیت / شبکه امید / شبکه مستند / شبکه افق / شبکه قرآن / شبکه پنج سیما / شبکه سه / شبکه دو / شبکه یک / شبکه چهار
برنامه‌های محرمِ تلویزیون + جزئیات
صداوسیما با شعار حسینیه‌ای به وسعت ایران و جهت‌گیری صبر و ایثار حسینی الگوی حرکت و امید در جامعه اسلامی به سراغ ایام محرم می‌رود. جزئیات برنامه‌های شبکه‌های تلویزیون را در این گزارش کوتاه ببینید.
راه اندازی پویش
۲۲ ساعت قبل / استانداری کرمان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / هفته دولت
راه اندازی پویش "رهاورد امید" در کرمان/تشریح آخرین وضعیت انتخاب معاون اقتصادی استاندار
مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی از راه اندازی پویش "رهاورد امید" در کرمان خبر داد.
تولیدات تلویزیونی و مستند مراکز استان‌ها روی آنتن شبکه‌های سراسری
۲۲ ساعت قبل / شبکه دو / شبکه یک / شبکه چهار / شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران / مستند / رسانه ملی / تلویزیون
تولیدات تلویزیونی و مستند مراکز استان‌ها روی آنتن شبکه‌های سراسری
در هفته جاری، بخشی از تولیدات تلویزیونی و مستند مراکز استانی صدا و سیما، از شبکه‌های سراسری سیما پخش خواهد شد.
ساخت بمب اتم در ایران؛ خیلی زود یا خیلی دیر؟!
۲۲ ساعت قبل
ساخت بمب اتم در ایران؛ خیلی زود یا خیلی دیر؟!
توفیقات کشورمان در تولید موشک های بالستیک بحث در رسانه های خارجی درباره ساخت بمب اتم در ایران را تقویت کرده است.
شبکه‌های اجتماعی، اثرگذاری سلبریتی‌ها را کم‌ کرده است؟
۲۳ ساعت قبل / رسانه / رسانه دیجیتال / شبکه‌‌های اجتماعی / سلبریتی
شبکه‌های اجتماعی، اثرگذاری سلبریتی‌ها را کم‌ کرده است؟
در دنیایی که با ظهور کرونا عملا شبکه‌های اجتماعی شلوغ‌تر از اجتماعات حقیقی‌ شده‌اند، تاثیر سلبریتی‌ها یا همان چهره‌های مشهور چه اندازه است؟
در دومین کارگاه آموزشی بین‌المللی قوانین رسانه چه گذشت؟
۲۴ ساعت قبل / فدراسیون فوتبال ایران / کنفدراسیون فوتبال آسیا / روزنامه‌نگاری / حیدر بهاروند
در دومین کارگاه آموزشی بین‌المللی قوانین رسانه چه گذشت؟
تهران- ایرنا- دومین کارگاه آموزشی بین‌المللی قوانین رسانه‌ای به صورت آنلاین از سوی فدراسیون فوتبال برگزار شد.
کاربردهای پاپ آپ استند
۲۴ ساعت قبل / رسانه نقره ای / پاپ آپ استند / خدمات نمایشگاهی
کاربردهای پاپ آپ استند
شما هم از آن دسته مدیران یا صاحبان مشاغلی هستید که همواره سعی دارند تبلیغات را به صورت حرفه ای انجام دهند و پیوسته در تلاش هستید تا بهترین ها را برای رقابت سالم فراهم آورند تا برتر و برگزیده شناخته شوند؟
هماهنگی رسانه‌ها موجب افزایش اثرگذاری معروفات می‌شود
۲۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی
هماهنگی رسانه‌ها موجب افزایش اثرگذاری معروفات می‌شود
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری گفت: لازم است که رسانه‌ها به صورت هماهنگ، همزمان و همه‌جانبه به موضوعات و مناسبت‌ها ورود داشته باشند چرا که اگر چند رسانه به‌صورت همزمان به یک موضوع، به‌ویژه در زمینه تبلیغ معروفات، بپردازند شاهد اثر گذاری بیشتر خواهیم بود.
ده سال حبس؛ مجازات شهرام شیرخانی بخاطر جاسوسی
۲۴ ساعت قبل
ده سال حبس؛ مجازات شهرام شیرخانی بخاطر جاسوسی
روز گذشته غلامحسین اسماعیلی – سخنگوی قوه قضائیه در جمع اصحاب رسانه از آخرین اخبار مرتبط با این قوه سخن گفت و در این بین از صدور حکم برای فردی به نام شهرام شیرخانی یاد کرد؛ شخصیتی که به اتهام جاسوسی بازداشت و با حکم حبس رو به رو شده است.
نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) برگزار می‌شود
۲۴ ساعت قبل / امام رضا (ع)
نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) برگزار می‌شود
نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) توسط مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.
واکنش مهاجری به عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی
۲۴ ساعت قبل
واکنش مهاجری به عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی
یک فعال رسانه ای اصولگرا نوشت: تندروهای مجلس عطش آرزوی دست نایافته اش برای عزل روحانی را با رای منفی به مدرس خیابانی برای وزارت صمت التیام دادند!
تشکل‌های مردم نهاد یا هنرمند نما؟!
۲۵ ساعت قبل / خانه هنرمندان
تشکل‌های مردم نهاد یا هنرمند نما؟!
در خصوص مراودات این تشکل به‌ ظاهر مردم‌ نهاد با هنرمندان و اصحاب رسانه با پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد که مدیر تشکل ذکرشده چند ماهی است که استعفایش از مسئولیت روابط عمومی خانه هنرمندان مورد تائید مدیرعامل خانه قرار گرفته است.
آماده‌سازی بیش از دو هزار پیام در فضای مجازی و رسانه‌ای در موسم اربعین
۲۵ ساعت قبل / اربعین حسینی / سازمان حج و زیارت / زائران اربعین
آماده‌سازی بیش از دو هزار پیام در فضای مجازی و رسانه‌ای در موسم اربعین
تهران - ایرنا - رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی درارتباط با مراسم اربعین حسینی با توجه به شیوع ویروس کرونا برای این ستاد ارسال شده است، گفت: بیش از دو هزار پیام برای داخل و خارج از کشور برای استفاده در فضای مجازی و رسانه ای در موسم اربعین در حال آماده شدن است.
درخواست ها برای آزادی فعال الجزایری نماد مبارزه برای آژادی مطبوعات
۲۵ ساعت قبل / الجزایر
درخواست ها برای آزادی فعال الجزایری نماد مبارزه برای آژادی مطبوعات
درخواست ها برای آزادی روزنامه نگار الجزایری که به نمادی برای مبارزه برای آزادی رسانه در این کشور بدل شده شدت گرفته است.
۲۶ ساعت قبل / خودروسازی آمیکو / کامیونت / کامیونت کاربری
آمیکو از کامیونت های ٥.٢ تنی کاربری خود رونمایی کرد
شرکت آمیکو به عنوان یکی از خودروسازان بخش تجاری کشور که از سال ١٣٦٨ فعالیت می کند، از کامیونت های ٥.٢ تنی کاربری خود با حضور نمایندگان وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سازمان حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان، نمایندگان مجلس، کمیته امداد امام خمینی(ره) و اصحاب رسانه رونمایی کرد.
نویسنده کتاب: ثابت میکنم همه مردها متجاوز نیستند!
۲۶ ساعت قبل / کتاب و کتابخوانی / جنگ جهانی دوم / انتشارات هیلا / روز خبرنگار / فرهنگسرای رسانه
نویسنده کتاب: ثابت میکنم همه مردها متجاوز نیستند!
صادق وفایی نویسنده کتاب جنگ کی تمام میشود در دفاع از کتابش در بخشی از برنامه گفت: این کتاب در واقع میتوانست نمایشنامه ای باشد که به من حق اجرای آن را ندادند چون من آن روز یک دانشجو بودم.
مستند زندگی
۲۶ ساعت قبل / شبکه افق / رسانه ملی / تلویزیون
مستند زندگی "عماد مغنیه" امشب پخش می‌شود
مستند تلویزیونی "عماد" روایتی از زندگی شهید عماد مغنیه، چهارشنبه 22 مرداد از شبکه افق پخش می‌شود.
تلویزیون در محرم چه برنامه‌هایی دارد؟/ پیگیری تلویزیون برای پخش زنده برنامه‌ها از کربلا
۲۶ ساعت قبل / ماه محرم / شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران / سریال ایرانی / رسانه ملی / تلویزیون
تلویزیون در محرم چه برنامه‌هایی دارد؟/ پیگیری تلویزیون برای پخش زنده برنامه‌ها از کربلا
دبیر شورای معارف سیما در نشست خبری امروز به تشریح برنامه‌های ایام محرم شبکه‌های تلویزیون پرداخت.
نخستین نشریه اسپانیایی زبان در حوزه فلسفه اسلامی رونمایی می‌شود
۲۷ ساعت قبل / فلسفه اسلامی / حوزه علمیه قم / آمریکای لاتین / فصلنامه / رسانه های گروهی
نخستین نشریه اسپانیایی زبان در حوزه فلسفه اسلامی رونمایی می‌شود
«صدرا» نام نخستین نشریه اسپانیایی زبان در فلسفه اسلامی است که قرار است روز شنبه ۲۵ مرداد به صورت مشترک در ایران و آمریکای لاتین رونمایی شود.
من سامان، لیگ دسته 2 را دوست ندارم!
۲۷ ساعت قبل / سامان قدوس / آمیان فرانسه / لوشامپیونه فرانسه
من سامان، لیگ دسته 2 را دوست ندارم!
سامان قدوس در گفت‌وگویش با یک رسانه سوئدی مطالب مختلفی را بیان کرد.
امکان عقب نشینی آمریکا در جریان تحریم تسلیحاتی ایران
۲۷ ساعت قبل
امکان عقب نشینی آمریکا در جریان تحریم تسلیحاتی ایران
برخی رسانه ها از حذف چند بند از قطعنامه پیشنهادی در جریان تحریم تسلیحاتی ایران خبر دادند.
مقاومت سیاسی آمریکا  مقابل واکسن اقتصادی کرونا!
۲۸ ساعت قبل / اقتصاد جهانی / واکسن کرونا / روسیه
مقاومت سیاسی آمریکا مقابل واکسن اقتصادی کرونا!
روز گذشته ولادیمیر پوتین رییس جمهوری کشور روسیه رسما خبر از ثبت اولین واکسن کرونا در دنیا داد. خبری که در رسانه های دنیا بازتاب زیادی داشت اما با وجود اعلام رسمی این خبر هنوز تردیدهای زیادی در مورد آن وجود دارد
مجلس راه شبکه‌های خارجی تلویزیون را هموار می‌کند/ آیا برون‌مرزی مستقل خواهد شد؟
۲۸ ساعت قبل / معاونت برون مرزی / رسانه ملی / تلویزیون
مجلس راه شبکه‌های خارجی تلویزیون را هموار می‌کند/ آیا برون‌مرزی مستقل خواهد شد؟
محمدجواد عسکری نماینده مجلس با گلایه از وزارت خارجه در غفلت از حقوق مادی و معنوی شبکه‌های برون‌مرزی تلویزیون اعلام کرد که بنای نمایندگان بر این است با قاطعیت پیگیر وضعیت امروز برون‌مرزی باشند تا اعتبارات خوبی برای آن‌ها درنظر گرفته شود.
کمبود بـودجـه به فعالیت‌های ما لطمه می‌زند
۲۸ ساعت قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / دانشگاه علوم پزشکی کاشان / کانون فیلم و رسانه دانشگاه علوم پزشکی کاشان / کانون‌های دانشجویی
کمبود بـودجـه به فعالیت‌های ما لطمه می‌زند
دبیر کانون دانشجویی فیلم و رسانه دانشگاه علوم پزشکی کاشان فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانشجویان در دانشگاه را مهم می‌داند اما در عین حال از مشکلات کمبود بودجه برای این فعالیت ها گلایه دارد.
روایت ماجراهای کووید ۱۹ در "اورژانس"/ برنامه مشترک رادیو و تلویزیون برمی‌گردد
۲۸ ساعت قبل / رسانه ملی / ویروس کرونا / ماه محرم / شبکه نسیم / تلویزیون / رادیو نمایش / رادیو
روایت ماجراهای کووید ۱۹ در "اورژانس"/ برنامه مشترک رادیو و تلویزیون برمی‌گردد
مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش از کارهای جدیدی که به ایام محرم حسینی می‌رسد، کارهای نمایشی مدافعان سلامت و جشنواره رادیویی هفته دفاع‌مقدس که با همکاری انجمن تئاتر دفاع‌مقدس اتفاق می‌افتد، خبر داد.
خبرنگاران پاسداران ارزش‌های شفافیت هستند
۲۹ ساعت قبل / انقلاب اسلامی ایران / لیبرالیسم / احمد عجم / دموکراسی / آزادی / رسانه های گروهی / شفافیت مالی
خبرنگاران پاسداران ارزش‌های شفافیت هستند
شاهرود- آزادی و عدالت جمع اضداد و یا پایه‌های اساسی جامعه علوی است اما این عدالت در پرتو شفافیت می‌تواند معنایی شگرف یابد و در آن رسانه‌ها و خبرنگاران پاسدارانی والا مقام محسوب می‌شوند.
۲۹ ساعت قبل / کارگردانان سینما و تلویزیون ایران / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / شبکه نسیم / شبکه پنج سیما / شبکه سه / شبکه دو / شبکه یک / شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران / اربعین / ماه محرم
گزارش تسنیم از محرمِ تلویزیون| هیئت‌داری شبکه یک و چلچراغ جدید/ "پس از آزادی" نرسید؛ "بوم‌وبانو" و "زمین‌گرم" در راه آنتن
صداوسیما در روزهای کرونایی دوربین‌هایش را خاموش نکرد؛ از طرفی در تلاش است سریال‌های ویژه محرمی‌اش را به آنتن برساند و از سویی دیگر حسینیه‌ای به وسعت ایران با برنامه‌های مذهبی و دینی برپا کند تا مردم پایِ تلویزیون هم عزادار امام حسین(ع) باشند.
جنجال در تلویزیون با یک بلندپرواز رسانه‌شناس/فتح رسانه‌ها با فتاح
۲۹ ساعت قبل / پرویز فتاح / مطالعات رسانه ای / صدا و سیما
جنجال در تلویزیون با یک بلندپرواز رسانه‌شناس/فتح رسانه‌ها با فتاح
حالا که هیجانات درباره گفتگوی تلویزیونی جنجالی فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کمی فرونشسته است، جا و فضا برای نگاه رسانه‌ای به یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات رسانه‌ای سال جاری باز شده است.
قدوس: از حضور در اینجا خوشحال نیستم
۲۹ ساعت قبل / سامان قدوس / آمیان فرانسه
قدوس: از حضور در اینجا خوشحال نیستم
سامان قدوس در گفت‌وگویش با یک رسانه سوئدی مطالب مختلفی را بیان کرد.
سامان قدوس: از بازی در لیگ دسته‌دوم فرانسه خوشحال نیستم / آماده‌ام از آمیا جدا شوم
۲۹ ساعت قبل / سامان قدوس
سامان قدوس: از بازی در لیگ دسته‌دوم فرانسه خوشحال نیستم / آماده‌ام از آمیا جدا شوم
سامان قدوس در گفت‌وگویش با یک رسانه سوئدی مطالب مختلفی را بیان کرد.
گام نخست در جنگ اراده‌ها؛ شکستن خط تحریف
۳۲ ساعت قبل / تحریم / مقام معظم رهبری / رسانه های فارسی زبان / حسن روحانی
گام نخست در جنگ اراده‌ها؛ شکستن خط تحریف
تهران- ایرنا- «تحریف» در بیان حقایق و نادیده‌گرفتن دستاوردهای دولت، راهی است که رسانه‌های بیگانه و وابسته به دشمنان پی‌گرفته‌اند تا بتوانند با تکیه بر آن در «جنگ اراده‌ها» پیروز شوند، از همین رو است که برای شکست جریان «تحریم»، ابتدا جریان «تحریف» را باید شکست.
۳۶ ساعت قبل
زنان، دوچرخه‌سواری و بقا در دوران کرونا
خبر، ابتدا ممنوعیت دوچرخه سواری زنان در معابر عمومی شهرستان طرقبه و شاندیز و سپس سبزوار بود. به ‌ناگاه برخی از سرایت این روند به مشهد خبر دادند و بعد امپراتوری رسانه آن را همچون غنیمتی ارجمند فراچنگ آورده و کسب و کار مفصلی به راه انداخت و به نگرانی مردمان این سرزمین دامن زد و آن سر جهان را در بهت و حیرت فرو برد. آنگاه دادستانی عمومی و انقلاب استان خراسان رضوی خردمندانه، داستان را به خاموشی سپرد؛ هرچند تکلیف زنان دوچرخه‌سوار طرقبه و شاندیز و سبزوار معلوم نشد. اما امروز زمانه دیگری است؛ زمانه‌ای که کرونا، همان نیمه جان مردم که از هجوم بحران‌های اقتصادی و تحریم‌ها و ناکارآمدی‌ها به جا مانده را هم هدف گرفته، گریبان تهیدستان را فشرده و بر زمین سخت بیکاری و گرسنگی زده …
۳۶ ساعت قبل
حقوقی که با توقیف رسانه
از بین می‌روند  بعد از 36 سال از عمر قانون مطبوعات ایران موضوع توقیف رسانه‌های هنوز از بحث‌انگیزترین موضوعات حقوق رسانه‌ها در ایران بوده است. اصلاحیه سال 79 قانون مطبوعات اختیارات هیات نظارت بر مطبوعات برای توقیف رسانه‌ها را به‌شدت افزایش داد تا هیات بتواند به تشخیص خود و بدون هر تشریفاتی رسانه‌ای را توقیف کند. براساس تبصره ماده 12 در صورت تخلف رسانه از یکی از بندهای دوازده‌گانه ماده 6 قانون مطبوعات، به استثنای بندهای 3 و 4، هیات نظارت بر مطبوعات می‌تواند نشریه را توقیف کند. همچنین هیات نظارت می‌تواند در صورت تخلف نشریه از چند بند ماده 7 نیز دستور توقیف نشریه را بدهد. علاوه بر اینها، تعطیلی نشریه حداکثر تا یک سال، یکی از مجازات‌هایی …
۳۶ ساعت قبل
خط قرمز امنیتی؛ سد راه رسانه‌ها
همین یک هفته پیش، درست دو روز مانده به روز خبرنگار، سخنگوی دستگاه قضایی گفت که رویکرد این دستگاه در برخورد با بخش‌های مختلف ازجمله تخلفات جامعه مطبوعاتی، بر نوعی بازنگری و اصلاح و رویه‌های جدیدی استوار است و قوه قضاییه سعی دارد که در این موضوع سختگیرانه برخورد نکند. غلامحسین اسماعیلی البته تاکید کرده بود که «چک سفید امضا» به کسی نداده‌اند و نباید تصور شود اگر اعمال مجرمانه‌ای که مستلزم برخورد‌های قاطع باشد، از افرادی سر بزند، قرار است به سادگی از آنها گذشت.  اسماعیلی حالا یک هفته پس از سخنانی که در آستانه روز خبرنگار مطرح کرده و یک روز پس از توقیف روزنامه «جهان‌صنعت» از سوی هیات نظارت بر مطبوعات، بار دیگر در نشست خبری روز گذشته خود به …
چرا در آمار کرونا تشکیک می‌شود؟
۳۶ ساعت قبل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / کرونا در جهان / تشکیک در آمار کرونا
چرا در آمار کرونا تشکیک می‌شود؟
در این روزها که جهان با تمام عظمتش در حال دست و پنجه نرم کردن با ویروس کوچک کرونا است، علم برای نجات جان انسان به هر دری می‌زند و دغدغه‌ای مهمتر از سلامت و بقا برایمان نمانده است، باز هم انگشت اتهام برخی به بهانه سیاست و اقتصاد به سمت یکدیگر نشانه می‌رود. تشکیک در آمار کرونای کشورهای مختلف و سوءاستفاده از نگرانی‌های مردمی، از جمله همین موارد است که بار دیگر یادمان می‌آورد دغدغه زنده ماندن یا نماندن انسان‌ها برای برخی رسانه ها صرفا پیراهن عثمانی است که عَلَم می شود.
آئین تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی
۳۷ ساعت قبل / سازمان تبلیغات اسلامی / حجت الاسلام محمد قمی / محمد شجاعیان / اراک
آئین تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی
آئین تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی و معارفه سرپرست دفتر خبرگزاری مهر در استان مرکزی عصر سه شنبه با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی و مدیرعامل گروه رسانه ای مهر برگزار شد.
۳۷ ساعت قبل
بخش دوم پرونده طبری در راه دادگاه است
سخنگوی قوه قضاییه گفت: اخیرا ۵ مورد دستگیری در وزارت امور خارجه، صنایع و شرکت‌های قطعات و پشتیبانی کننده حوزه انرژی، وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی داشته‌ایم و در همین ایام دو نفر از جاسوسان حکم محکومیت قطعی گرفتند.غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری خود که به صورت آنلاین برگزار شد ضمن تبریک اعیاد غدیر و روز خبرنگار و تقدیر از زحمات خبرنگاران به اهمیت تلاش اصحاب رسانه در شرایط تحریم و تحریف اشاره کرد و با پرداختن به عملکرد قوه قضائیه در قبال رسانه‌ها گفت: جلب مشارکت گروه‌های  مختلف مردمی به ویژه گروه‌های نخبگانی تاثیرگذار از برنامه‌های اولویت‌دار قوه قضاییه به شمار می‌رود و در این برنامه تحولی خبرنگاران و جامعه رسانه‌ای کشور در حوزه ترویج گفتمان عدالت و مبارزه با مظاهر فساد نقش مهمی دارند. ما در ماه‌های …
تعدیل، توقیف، تحدید
۳۷ ساعت قبل
تعدیل، توقیف، تحدید
حمیدرضا بوجاریان_خبرنگار  توقیف یک روزنامه و قرارگرفتن روزنامه‌ای دیگر در شرف تعطیلی؛ یکی به حکم هیأت نظارت بر مطبوعات و دیگری به خواست مدیران و صاحب امتیاز رسانه. خبرهایی که پیامدش در این روزهای کرونایی برای روزنامه‌نگاران جز بیکاری و نگرانی از تحدید آزادی فعالیت رسانه دستاورد دیگری ندارد. به‌گزارش همشهری، روزنامه جهان صنعت پس از 17سال انتشار، در روزهای اخیر با حکم هیأت نظارت بر مطبوعات به‌دلیل آنچه مصاحبه درباره کرونا و آمارهای ارائه‌شده در این مصاحبه خوانده شده، توقیف شد. روزنامه شهروند هم …
هادی مرزبان نمایش مناسبی برای ماه محرم دارد
۳۷ ساعت قبل / بودجه / تئاتر / جامعه / رسانه / محرم
هادی مرزبان نمایش مناسبی برای ماه محرم دارد
هادی مرزبان که سال‌ها پیش نمایش «پایین گذر سقاخانه» نوشته زنده‌یاد اکبر رادی را در تالار وحدت اجرا کرده است، آمادگی دارد تا این نمایش را که برای ماه محرم هم مناسب است، به صورت تله تئاتر ضبط کند.
نشست فعالان جریان مطالبه گر مردمی استان مرکزی
۳۸ ساعت قبل / محمد شجاعیان / خبرگزاری مهر / اراک
نشست فعالان جریان مطالبه گر مردمی استان مرکزی
نشست فعالان جریان مطالبه گر مردمی استان مرکزی و کارگران اراک عصر سه شنبه با حضور محمد شجاعیان مدیر عامل گروه رسانه ای مهر برگزار شد.
زمزمه های لغو تحریم های ایران و واکنش وزارت امور خارجه
۳۸ ساعت قبل
زمزمه های لغو تحریم های ایران و واکنش وزارت امور خارجه
هفته گذشته بود که یک رسانه لبنانی مدعی شد در سه ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تهران و واشنگتن در آستانه دور جدیدی از مذاکرات فیمابین خود هستند.
سرپرست دفتر خبرگزاری مهر در استان مرکزی منصوب شد
۳۹ ساعت قبل / خبرگزاری مهر / سازمان تبلیغات اسلامی / مراسم تودیع و معارفه
سرپرست دفتر خبرگزاری مهر در استان مرکزی منصوب شد
اراک- سرپرست دفتر خبرگزاری مهر در استان مرکزی در طی مراسمی با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی و مدیرعامل گروه رسانه ای مهر منصوب شد.
تماشا کنید: خبری در راه است؟ /  از ادعای پیشنهاد آلمان و انگلیس به آمریکا برای لغو تحریم های ایران تا اظهارات تامل برانگیز لاوروف
۳۹ ساعت قبل
تماشا کنید: خبری در راه است؟ / از ادعای پیشنهاد آلمان و انگلیس به آمریکا برای لغو تحریم های ایران تا اظهارات تامل برانگیز لاوروف
یک رسانه لبنانی از منابع دیپلماتیک نقل کرد که مذاکرات میان ایران و آمریکا در جریان است. بر اساس اعلام این منبع کشور آلمان میانجی دو طرف بوده است. در همین راستا آلمان و انگلیس از آمریکا خواستند تحریم ها را در گام اول موقتا لغو کند.
۳۹ ساعت قبل
اکران مجدد فیلم‌های اصغر فرهادی در سکوت خبری
[شهروند] از روز گذشته شرکت پخش فیلمیران، سه فیلم از آثار اصغر فرهادی را در چند سینما به نمایش درآورده است. این امر بحث‌ها و انتقاداتی را در رسانه‌ها و فضای مجازی موجب شده است... بعد از آغاز اکران مجدد فیلم‌های «درباره الی»، «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» هر سه به کارگردانی اصغر فرهادی که از شامگاه بیستم مرداد به صورت محدود در چند پردیس سینمایی تهران در برنامه اکران قرار گرفتند، انتقادات زیادی در فضای مجازی منتشر شد که بیشتر بر این اساس بودند که نمایش این آثار درحالی صورت گرفته که در خروجی جلسه روز یکشنبه شورای صنفی نمایش، نامی از این سه فیلم منتشر نشده بود و بعد از آن هم گفته نشد که آیا این نمایش با مصوبه شورا بوده است، یا خیر. در این میان …
۳۹ ساعت قبل
آخرین دفاع «محبوب دل‌های متهمان اقتصادی»
آخرین جلسه دادگاه اکبر طبری، مدیرکل سابق امور مالی و معاون اجرایی سابق قوه قضائیه در دوران ریاست سیدمحمود ‌هاشمی شاهرودی و صادق لاریجانی بر قوه قضائیه روز گذشته برگزار شد. طبری هفت روز پس از آغاز به کار سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، نخستین مقامی بود که برکنار شد. پس از آن اخبار پراکنده‌ای درباره فساد او در رسانه‌های مکتوب و مجازی منتشر شد تا اینکه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ در آمل بازداشت شد. آنچه در کیفرخواست او آمده و در اولین جلسه دادگاهش توسط نماینده دادستان قرائت شد، معاون اجرایی سابق قوه قضائیه را به موارد زیر متهم می‌کرد:   مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در ارتشا، با وصف سردستگی اخذ رشوه از حسن نجفی به مبلغ بیش از ۸۰‌میلیارد ریال وجه نقد اخذ زمین به مساحت ۳۰۰ متر …
قطعنامه آمریکا علیه ایران هفته آینده به رأی گذاشته می‌شود
۳۹ ساعت قبل / تحریم های ایران / شورای امنیت / اخبار "آمریکا"
قطعنامه آمریکا علیه ایران هفته آینده به رأی گذاشته می‌شود
نماینده آمریکا در مصاحبه با یک رسانه سعودی اعلام کرد رأی‌گیری بر سر قطعنامه پیشنهادی این کشور به شورای امنیت برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران که قرار بود این هفته انجام شود، به هفته آینده موکول شده است.
بلومبرگ: اقدام آمریکا علیه ایران باعث بحران در شورای امنیت می‌شود / در صورت رد قطعنامه اولیه آمریکا، ممکن است تحریم‌ها برای مدتی معین تمدید شود
۳۹ ساعت قبل
بلومبرگ: اقدام آمریکا علیه ایران باعث بحران در شورای امنیت می‌شود / در صورت رد قطعنامه اولیه آمریکا، ممکن است تحریم‌ها برای مدتی معین تمدید شود
یک رسانه آمریکایی در گزارشی تصریح کرده اقدام آمریکا علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد به ایجاد بحران در این شورا منجر خواهد شد. بلومبرگ نوشته این مصالحه ممکن است به این صورت باشد که حتی در صورت رد قطعنامه اولیه آمریکا، تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران برای مدتی معین تمدید شود.
تظاهرات اطراف پارلمان لبنان به خشونت کشیده شد
۴۰ ساعت قبل / لبنان
تظاهرات اطراف پارلمان لبنان به خشونت کشیده شد
ایرنا نوشت: رسانه ها از درگیری میان تظاهر کنندگان و نیروهای امنیتی لبنان در اطراف پارلمان این کشور یک هفته پس از وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت خبر دادند.
درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در اطراف پارلمان لبنان
۴۰ ساعت قبل
درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در اطراف پارلمان لبنان
تهران- ایرنا- رسانه ها از درگیری میان تظاهر کنندگان و نیروهای امنیتی لبنان در اطراف پارلمان این کشور یک هفته پس از وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت خبر دادند.
انتقاد تند محسن هاشمی از صداوسیما / جزئیات نحوه فرار داماد نعمت‌زاده / بازداشت یک نماینده سابق مجلس درباره ادعای میرسلیم / فتاح، احمدی نژاد دوم می شود؟
۴۰ ساعت قبل
انتقاد تند محسن هاشمی از صداوسیما / جزئیات نحوه فرار داماد نعمت‌زاده / بازداشت یک نماینده سابق مجلس درباره ادعای میرسلیم / فتاح، احمدی نژاد دوم می شود؟
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند :منتخب ۱۴۰۰ گفتاردرمانی می‌کند و پوپولیستی حرف می‌زند / تکذیب خبر برخی از رسانه ها درباره لغو موقت بخشی از تحریم ها / کجای اینکه زمین در اختیار نیروهای مسلح باشد فساد است؟ و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
ناراحتی رسانه‌ی اصولگرا از واکنش‌ها به اتهام‌زنی علیه حجاریان
۴۰ ساعت قبل
ناراحتی رسانه‌ی اصولگرا از واکنش‌ها به اتهام‌زنی علیه حجاریان
سایت اصولگرای جهان نیوز در متنی با عنوان «چرا حمایت از حجاریان برای اصلاح طلبان مهم است؟/ وقتی «همه برای «سعید» به میدان می‌آیند» نوشت: افشای خبر شرکت خانوادگی حجاریان در زمینه واردات گندم و … تقریبا رسانه های اصلاح طلب را شوکه کرد؛ سکوت اولین واکنش آنها به ماجرای…
محسن هاشمی: صداوسیما ۴ سال بعد از فوت مرحوم هاشمی رویکرد تخریبی علیه ایشان را ادامه می‌دهد
۴۰ ساعت قبل
محسن هاشمی: صداوسیما ۴ سال بعد از فوت مرحوم هاشمی رویکرد تخریبی علیه ایشان را ادامه می‌دهد
محسن هاشمی رئیس شورای شهر اظهار داشت: ۱۵ سال است که صدا و سیما و برخی رسانه های رسمی، رویکردی تخریبی علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیش گرفته اند و این رویکرد را حتی ۴ سال پس از رحلت ایشان ادامه می دهند.
۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد
۴۱ ساعت قبل / بسته خبری ویژه الف / مرور اخبار سیاسی روز
۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد
هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنانکه اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.
اخبار تلویزیون| اولین واکنش معاون برون‌مرزی صداوسیما به انفجار بیروت/
۴۱ ساعت قبل / معاونت برون مرزی / آی فیلم / شبکه چهار / شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران / سریال ایرانی / رسانه ملی / تلویزیون
اخبار تلویزیون| اولین واکنش معاون برون‌مرزی صداوسیما به انفجار بیروت/ "مختارنامه" برای خارجی‌ها زیرنویس شد
مجموعه تلویزیونی "مختارنامه" همزمان با فرا رسیدن ایام محرم برای اولین بار از کانال بالکان شبکه سحر پخش می‌شود؛ پیمان جبلی در مراسم گرامیداشت شهدای پرس‌تی‌وی در افغانستان به انفجار بیروت واکنش نشان داد.
تماشا کنید: ستاد ۴ ساله ترامپ در تهران / چه کسانی دیروز و امروز در ایران در حمایت از پیروزی ترامپ سخن گفتند؟
۴۱ ساعت قبل
تماشا کنید: ستاد ۴ ساله ترامپ در تهران / چه کسانی دیروز و امروز در ایران در حمایت از پیروزی ترامپ سخن گفتند؟
در حالیکه برخی از افراد، رسانه ها را متهم به احداث ستاد بایدن در تهران می کنند، اما بررسی کوتاه تحولات 4 سال گذشته، نشان می دهد چه کسانی در تهران با انگیزه های جناحی و گروهی با ذوق و شوق به استقبال پیروزی ترامپ رفتند، آن هم فقط به خاطر قول او برای نابودی برجام.
در گفتگوی سخنگوی وزارت خارجه با همتای روسی چه گذشت؟
۴۲ ساعت قبل / سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه
در گفتگوی سخنگوی وزارت خارجه با همتای روسی چه گذشت؟
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان و ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه عصر امروز در یک گفتگوی ویدئو کنفرانسی راههای گسترش همکاریهای دو کشور در حوزه های رسانه ای و مقابله با فضا سازیهای غیر واقعی کشورهای غربی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
تکذیب ادعای لغو «تحریم‌های غیرهدفمند»
۴۲ ساعت قبل / تکذیب لغو «تحریم‌های غیرهدفمند» / تکذیب لغو تحریم ها / لغو «تحریم‌های غیرهدفمند»
تکذیب ادعای لغو «تحریم‌های غیرهدفمند»
شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش های خبرنگاران، ضمن رد خبر منتشره در برخی رسانه ها به نقل از یک منبع ناشناس در خصوص لغو موقت بخشی از تحریم های به اصطلاح غیرهدفمند، این قبیل اظهارات...
حمله ترکیه به شمال عراق، ۱۶ کشته برجای گذاشت
۴۲ ساعت قبل
حمله ترکیه به شمال عراق، ۱۶ کشته برجای گذاشت
رسانه‌های عراق گزارش دادند که حمله پهپاد ترکیه‌ای به نشست نیروهای گارد مرزی عراق با عناصر «حزب کارگران کردستان» در شمال این کشور منجر به کشته شدن بیش از ده نفر شده است. این رسانه پیشتر به نقل از یک منبع در شمال عراق، گفته بود که ترکیه در این حمله، نشست فرماندهان گارد مرزی با عناصر گروهک «پ.ک.ک» را در شهرستان «سوران برادوست» واقع در شمال استان اربیل را هدف قرار داده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •