دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
عتبات عالیات
۲۹ ساعت قبل
خانواده کلاهبردار تلفنی حساب مردم را خالی می‌کردند
[شهروند] اعضای باندی به صورت خانوادگی با همکاری یکدیگر به بهانه برنده‌شدن در برنامه رادیویی 3‌میلیارد و 710‌میلیون ریال از 10 نفر کلاهبرداری کردند. چندی پیش یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت:   «مردی که مدعی بود مجری برنامه رادیویی است با من تماس گرفت و در حالی ‌که صدایی شبیه استودیوی رادیو شنیده می‌شد، اعلام کرد به علت خوش‌‌حسابی برنده جایزه نقدی و سفر به عتبات عالیات شده‌ام. او اعلام کرد که برای دریافت جایزه خود به نزدیک‌ترین خودپرداز بانکی مراجعه و با انجام مراحل بانکی جایزه خود را دریافت کنم ولی پس از انجام مراحل بانکی تمام موجودی حساب بانکی‌ام خالی شد.» با اعلام این شکایت، پس از تحقیقات سایبری، هویت متهم …
پرواز به عتبات عالیات در ایام اربعین برای چه کسانی برقرار است؟
۴۷ ساعت قبل / هواپیما - پروازها / عتبات / ماه محرم - اربعین
پرواز به عتبات عالیات در ایام اربعین برای چه کسانی برقرار است؟
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: پرواز به عراق فقط برای افراد دارای تابعیت این کشور انجام می‌شود و عراق در ایام اربعین پذیرای هیچ زائری نخواهد بود.
افزایش نرخ ارز در بازسازی حرم‌ها تاثیر دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / عتبات عالیات / ستاد بازسازی عتبات عالیات / ارز / تورم / وقف / حرم امام حسین (ع) / صحن حضرت زهرا (س) / کاظمین / کروناویروس
افزایش نرخ ارز در بازسازی حرم‌ها تاثیر دارد؟
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره تاثیر افزایش نرخ ارز در بازسازی حرم‌های عتبات می‌گوید: تجهیزات و مصالح که افزایش قیمت دارد، ولی ما حسب نذر مردم کار می‌کنیم. قیمت ارز هر چقدر باشد مردم تعهدات خود را انجام می‌دهند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
اعزام موکب‌های اربعین به عراق تخلف است
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: اعزام موکب‌ها از ایران به عراق منتفی شد. دو کشور هنوز در این باره توافق نکرده‌اند و حرکت موکب‌داران به مرزهای عراق، تخلف و ممنوع است.به گزارش ایسنا، دولت مرکزی عراق اعلام کرده است در مراسم اربعین امسال پذیرای زائران خارجی نخواهد بود. با این وجود در روزهای گذشته جمعی از زائران به سوی مرزهای زمینی ایران و عراق حرکت کردند. برخی از موکب‌داران ایرانی که هر سال در مسیر حرکت زائران اربعین خدمات‌رسانی می‌کردند با دعوت عشایر عراق به سمت مرزها رفتند. اما اداره گذرگاه‌های مرزی عراق تاکید کرد به دلیل انتشار ویروس کرونا تمام گذرگاه‌های مرزی عراق بر روی مسافران خارجی بسته است.وی نیز تاکید کرد که اعزام موکب‌های اربعین از ایران به عراق منتفی شده است و اگر موکبی به دعوت عشایر …
برنامه موکب‌های ایرانی در اربعین/ کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
برنامه موکب‌های ایرانی در اربعین/ کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، با توجه به شرایط خاص کرونایی به تشریح برنامه‌های موکب‌های ایرانی در اربعین پرداخت.
طبخ و توزیع غذای گرم در موکب‌های اربعین ممنوع است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
طبخ و توزیع غذای گرم در موکب‌های اربعین ممنوع است
تهران - ایرنا - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: براساس دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا و با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی، طبخ و توزیع هر گونه غذای گرم در موکب های ایام اربعین ممنوع است.
پرونده موکب‌های اربعین خوزستان بسته شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
پرونده موکب‌های اربعین خوزستان بسته شد
اهواز - ایرنا - رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت:پرونده کاری موکب‌های اربعین درخوزستان با قطعی شدن ممنوعیت پذیرش زائران اربعین حسینی ازسوی دولت عراق به طور رسمی بسته شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / اربعین ۹۹ / مرز شلمچه
تجمع زائران در مسیر منتهی به مرز شلمچه پایان یافت
ولی‌الله حیاتی معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: صبح امروز جمعی از شهروندان و زائران آبادانی و خرمشهری در قالب کاروان زیارتی به قصد عزیمت به عتبات عالیات به سمت مرز شلمچه حرکت کردند. 
امسال مرز شلمچه پذیرای مسافران اربعین نیست | مردم مراجعه نکنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
امسال مرز شلمچه پذیرای مسافران اربعین نیست | مردم مراجعه نکنند
رئیس ستاد عتبات عالیات خرمشهر با اشاره به این‌که در مرز شلمچه هیچ‌گونه امکانات اولیه برای استقبال از زائران وجود ندارد از مردم خواست به این مرز مراجعه نکنند.
 اطلاعیه شماره «۲» ستاد مرکزی اربعین حسینی/ جایگزین جهت موکب های اربعین از طریق ستاد بازسازی عتبات صورت می گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اربعین امسال / اطلاعیه شماره ۲ / ستاد مرکزی اربعین / موکب های اربعین
 اطلاعیه شماره «۲» ستاد مرکزی اربعین حسینی/ جایگزین جهت موکب های اربعین از طریق ستاد بازسازی عتبات صورت می گیرد
شفقنا- ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرد؛ انجام هرگونه برنامه و اقدامات جایگزین جهت موکب های اربعین صرفاً درچارچوب مصوبات و تصمیمات ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) و از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات (کمیته مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه...
اطلاعیه ستاد اربعین درباره اقدامات جایگزین برای موکب‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / ماه محرم / اربعین / ویروس کرونا / زائران اربعین / موکب اربعین / مقام معظم رهبری / ستاد مرکزی اربعین / ستاد بازسازی عتبات عالیات / ستاد اربعین
اطلاعیه ستاد اربعین درباره اقدامات جایگزین برای موکب‌ها
ستاد اربعین حسینی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: انجام هرگونه برنامه و اقدامات جایگزین جهت موکب های اربعین صرفاً از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات صورت می پذیرد.
هشدار ستاد مرکزی اربعین نسبت به خودداری از انجام هر گونه اقدامات بخشی و خارج از چارچوب
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
هشدار ستاد مرکزی اربعین نسبت به خودداری از انجام هر گونه اقدامات بخشی و خارج از چارچوب
ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرد: انجام هرگونه برنامه و اقدامات جایگزین جهت موکب های اربعین صرفاً درچارچوب مصوبات و تصمیمات ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) و از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات (کمیته مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه اربعین) صورت می پذیرد.
انجام برنامه های جایگزین موکب های اربعین فقط از طریق عتبات
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اربعین حسینی / اربعین 99 / محرم 99 / ستاد بازسازی عتبات عالیات / ستاد مرکزی اربعین
انجام برنامه های جایگزین موکب های اربعین فقط از طریق عتبات
ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرد انجام هرگونه برنامه جایگزین جهت موکب‌های اربعین صرفاً در چهارچوب مصوبات و تصمیمات ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) و از طریق ستاد بازسازی عتبات انجام می شود.
ارسال ۴۱ لوستر طرح توسعه حرم علوی به نجف اشرف
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / نجف اشرف / حرم علوی / ستاد بازسازی عتبات عالیات
ارسال ۴۱ لوستر طرح توسعه حرم علوی به نجف اشرف
تعداد ۴۱ لوستر طرح توسعه حرم مطهر علوی که با مشارکت داوطلبانه خانواده بزرگ کارکنان وزارت جهاد در کشور ساخته شده بود، جهت نصب در صحن و شبستان حضرت زهرا (س) به نجف اشرف ارسال شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / توحید / خراسان جنوبی / ستاد بازسازی عتبات عالیات / نشریه فرانسوی / اهانت به ساحت پیامبر اعظم (ص)، بازی شارلی ابدو با انبار باروت
مدرس حوزه: گسترش تفکر اسلام در دنیا مشهود است
بیرجند - ایرنا - مدرس حوزه علمیه گفت: حقیقت اسلام با توحید باوری نمایان می‌شود و امروز گسترده شدن تفکر اسلام در عالم کاملا مشهود است.
هنرمندان کشور با
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / ستاد بازسازی عتبات عالیات
هنرمندان کشور با "نذر فرهنگی" در فیض توسعه عتبات مشارکت می‌کنند
هنرمندان و اهالی فرهنگ با پیوستن به پویش "نذر فرهنگی" در فیض بازسازی و توسعه عتبات عالیات مشارکت می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-اجتماعی / ستاد بازسازی عتبات عالیات / اربعین حسینی
دشمنان می خواهند نمادهای انقلاب اسلامی را از بین ببرند
رئیس ستاد بازسازی عتبات گیلان با بیان اینکه دشمنان اسلام می خواهند نمادهای انقلاب اسلامی را از بین ببرند، گفت: شهدا نمادهای انقلاب هستند و گنجینه دفاع مقدس را ایجاد کردند لذا دشمنان به هر طریقی و به هر نامی می خواهد فرهنگ ایثار و شهادت نماند.
دعوت از هنرمندان برای بازسازی عتبات
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / عتبات عالیات / هنرمندان / صنایع دستی و هنرهای سنتی / ستاد بازسازی عتبات عالیات / حرم امام علی (ع) / حرم امام حسین (ع)
دعوت از هنرمندان برای بازسازی عتبات
ستاد بازسازی عتبات عالیات از هنرمندان و اهالی فرهنگ دعوت کرد با پیوستن به پویش «نذر فرهنگی»، در بازسازی و توسعه عتبات مشارکت کنند.
گفتگوی وزرای بهداشت ایران و عراق
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / سلامت / ویروس کرونا / بهداشت / اباعبدالله الحسین / شرکت های دارویی / دولت / وزارت بهداشت عراق / مقام معظم رهبری / سازمان جهانی بهداشت / سعیدنمکی
گفتگوی وزرای بهداشت ایران و عراق
در گفتگوی وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و عراق بر ضرورت برگزاری مراسم اربعین امسال از راه دور و همچنین تقویت همکاری ها برای پایان دادن به بیماری کووید۱۹ تاکید شد.
برگزاری مراسم اربعین امسال، از راه دور
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / اربعین حسینی / کووید- / عتبات عالیات / ویروس کرونا / حسن التمیمی / سعید نمکی
برگزاری مراسم اربعین امسال، از راه دور
در گفتگوی وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و عراق بر ضرورت برگزاری مراسم اربعین امسال از راه دور و همچنین تقویت همکاری‌ها برای پایان دادن به بیماری کووید ۱۹ تاکید شد.
فراخوان پویش "حرم عشق" با هدف مشارکت در فیض توسعه حرم حسینی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ستاد بازسازی عتبات عالیات
فراخوان پویش "حرم عشق" با هدف مشارکت در فیض توسعه حرم حسینی
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات از هیئات‌های مذهبی، تکایا و هیئات امنای مساجد دعوت کرد تا با پیوستن به پویش «حرم عشق» در فیض بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه مشارکت کنند.
۴ انتصاب در سازمان حج و زیارت
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / علیرضا رشیدیان / سازمان حج و زیارت / عتبات عالیات
۴ انتصاب در سازمان حج و زیارت
رئیس سازمان حج و زیارت، ۴ حکم انتصاب جدید صادر کرد.
تدوین فرهنگ با هاتف غیبی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
تدوین فرهنگ با هاتف غیبی
  ندا زندی     احمد سیاح بیست‌وچند ساله بود که عازم عتبات عالیات شد. هرچند در این سفر سه‌ماهه دروس مرحوم آیت‌الله اصفهانی را درک و با آیت‎الله شیخ آقابزرگ تهرانی دیدار کرد اما مقصود چیز دیگری بود. نیت کرده بود اباعبدالله الحسین(ع) را واسطه قرار دهد تا خداوند به او بگوید که چگونه خدمتگزار جامعه و مردمش باشد. آنقدر دلش صاف بود که سفر کارساز افتاد. همانطور که عبدالحمید سیاح در کتاب زندگانی او می‌گوید:«پس از بازگشت از عتبات در رؤیایی صادقه ندایی به گوش‌اش رسید که تو به طریق طریحی برو. پس از تحقیق …
برای کمک به توسعه عتبات عالیات چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / مشارکت / توسعه / ولی فقیه / مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات / حجت الاسلا&#x
برای کمک به توسعه عتبات عالیات چه کنیم؟
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات از هیأت‌های مذهبی، تکایا و هیأت امنای مساجد دعوت کرد تا با پیوستن به پویش «حرم عشق»، در فیض بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه مشارکت کنند.
آبان، آغاز پروازهای منظم از فرودگاه رفسنجان
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / رفسنجان / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / استانی-شهرستانها / فرودگاه
آبان، آغاز پروازهای منظم از فرودگاه رفسنجان
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: از آبان ماه به‌صورت آزمایشی هفته‌ای دو روز (شنبه و چهارشنبه) پروازها از فرودگاه رفسنجان انجام می‌شود در صورت استقبال پروازها افزایش پیدا خواهند کرد و پس از برطرف شدن مشکلات بیماری کرونا نیز پروازهای مشهد، کیش و عتبات عالیات آغاز خواهد شد.
ویدئو/ رئیس سازمان حج و زیارت: مردم فریب سودجویان را نخورند/ سفرهای زیارتی به عراق همچنان ممنوع است
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / رئیس سازمان حج و زیارت / عتبات عالیات / علیرضا رشیدیان
ویدئو/ رئیس سازمان حج و زیارت: مردم فریب سودجویان را نخورند/ سفرهای زیارتی به عراق همچنان ممنوع است
شفقنا- رئیس سازمان حج و زیارت از مردم خواست فریب سودجویان را نخورند و تاکید کرد: سفرهای زیارتی به عراق همچنان ممنوع است. فیلم را ببینید:
مشارکت بازاری‌ها در ساخت عتبات عالیات
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / عتبات عالیات / اصناف / بازاریان / ستاد بازسازی عتبات عالیات / کمک مؤمنانه / کروناویروس
مشارکت بازاری‌ها در ساخت عتبات عالیات
ستاد بازسازی عتبات عالیات از مشارکت اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی در توسعه و ساخت عتبات عالیات خبر داد.
اصناف و بازاریان برای بازسازی و توسعه عتبات آستین بالا می‌زنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ماه محرم / اصناف / ستاد بازسازی عتبات عالیات / کرونا و آیین های محرم
اصناف و بازاریان برای بازسازی و توسعه عتبات آستین بالا می‌زنند
تهران- ایرنا- اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی با تشکیل کمیته ویژه، آستین همت برای بازسازی و توسعه عتبات را بالا زدند.
خرید بیش از 90 درصد مصالح طرح‌های بازسازی حرم‌های مطهر از صنایع داخلی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ستاد بازسازی عتبات عالیات
خرید بیش از 90 درصد مصالح طرح‌های بازسازی حرم‌های مطهر از صنایع داخلی
معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: بیش از 90 درصد مصالح و ملزومات طرح‌های بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر از صنایع داخلی خریداری شده و به این ترتیب برکت نذر خیران به چرخه اقتصاد کشور بازگردانده می‌شود.
اولین محموله واکسن مننژیت توزیع شد/ سازمان غذا و دارو: پیش بینی‌های لازم برای تامین واکسن تا یک سال آینده انجام شده
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
اولین محموله واکسن مننژیت توزیع شد/ سازمان غذا و دارو: پیش بینی‌های لازم برای تامین واکسن تا یک سال آینده انجام شده
مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع واکسن مننژیت و رفع مشکل اعزام سربازان خبر داد. محمدی بیان کرد: پیش بینی‌های لازم برای تامین واکسن تا یک سال آینده انجام شده است تا کمبودی در زمینه واکسن مننژیت نداشته باشیم البته نیاز سال آینده با توجه به لغو سفر‌های زیارتی به عتبات عالیات و حج تمتع کمتر خواهد بود.
پرداخت مرحله دوم هزینه سفر حج تمتع / هزینه ارزی هر حاجی 30 میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / پرداخت ارز / حج تمتع / حج عمره / عتبات عالیات
پرداخت مرحله دوم هزینه سفر حج تمتع / هزینه ارزی هر حاجی 30 میلیون تومان
رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام زمان قطعی دریافت قسط دوم حج تمتع، شرایط سفر حج، عمره، عراق و سوریه را تشریح کرد و آخرین پیگیری‌ها برای پرداخت دیه شهدای مسجدالحرام و پرونده فاجعه منا را توضیح داد. نوشته پرداخت مرحله دوم هزینه سفر حج تمتع / هزینه ارزی هر حاجی 30 میلیون تومان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رئیس سازمان حج و زیارت: برای اعزام زائر به سوریه درحال مذاکره هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / اعزام زائر به سوریه / رشیدیان / سازمان حج و زیارت
رئیس سازمان حج و زیارت: برای اعزام زائر به سوریه درحال مذاکره هستیم
شفقنا- رئیس سازمان حج و زیارت از مذاکره با مسئولان سوری در مورد اعزام زائرین به سوریه خبر داد. به گزارش شفقنا، علیرضا رشیدیان در خصوص عتبات عالیات با اشاره به شرایط خاص عراق پیش از شیوع ویروس کرونا مبنی...
آخرین جزئیات قسط دوم حج، دیه شهدای مکه، سفر عمره و سوریه
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / حج / حج 99 / لغو حج 2020 / عربستان / عراق / سوریه / عمره / عتبات عالیات / دیه شهدای مسجدالحرام / فاجعه منا
آخرین جزئیات قسط دوم حج، دیه شهدای مکه، سفر عمره و سوریه
رییس سازمان حج و زیارت با اعلام زمان قطعی دریافت قسط دوم حج تمتع، شرایط سفرِ حج، عمره، عراق و سوریه را تشریح کرد و آخرین پیگیری‌ها برای پرداخت دیه شهدای مسجدالحرام و پرونده فاجعه منا را توضیح داد.
مشارکت استان مرکزی در اجرای ۱۵۰ پروژه در عراق
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / استانی-اقتصادی / ستاد بازسازی عتبات عالیات / استان مرکزی / عراق
مشارکت استان مرکزی در اجرای ۱۵۰ پروژه در عراق
معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی در اجرای ۱۵۰ پروژه در عراق مشارکت داشته است.
عراق به روی زائران باز نشده
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / عراق / پرواز عراق / مرز ایران و عراق / زیارت / عتبات عالیات / کرونا در جهان
عراق به روی زائران باز نشده
درحالی‌که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشوری از برقراری دوباره پروازهای ایران و عراق از دوم شهریورماه خبر داده است اما مدیرعامل شرکت کارگزاران زیارتی می‌گوید: هنوز توافقی بین دو کشور برای ازسرگیری سفرهای زیارتی صورت نگرفته و مرزهای این کشور به روی زائران همچنان بسته است.
تهران و شورحسینی
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
تهران و شورحسینی
محسن هاشمی رفسنجانی-رئیس شورای شهر تهران محرم سال‌1399، فرا رسیده و شور حسینی، دل‌های عاشقان سالار شهیدان را مالامال از شیدایی و دلتنگی کرده است. امسال شیفتگان اباعبدالله علیه‌السلام،  نه‌تنها در تهران و ایران، بلکه در سراسر جهان و حتی عراق و عتبات عالیات، محرم متفاوتی را تجربه می‌کنند. تأثیرات پاندمی کرونا بر سلامتی انسان‌ها که موجب مرگ قریب به یک میلیون انسان شده، همه فعالیت‌ها در جوامع مختلف را دستخوش تغییر کرده و عزاداری در جامعه ما نیز از این تغییر مستثنی نیست. اما تفاوت عزای حسین(ع) با سایر …
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / کیف مدرسه / مدارس
قیمت کیف مدرسه چند؟
محسن خردمند، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آسیب‌های وارد شده به صنف سراجان در پی شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: این صنف سالانه بیش از ۱۰۰ هزار چمدان، ساک و جاکفشی برای حجاج و مسافران عتبات عالیات تولید می‌کرد که امسال این برنامه هم لغو شد. البته برخی این محصولات را تولید کردند و در زمینه انبار کردن و نگهداری آن دچار مشکل هستند؛ بنابراین هم سرمایه این صنف خوابیده و هم نگهداری محصولات مشکلاتی ایجاد کرده است. 
پروازهای نجف از سر گرفته شد/ هزینه قرنطینه در عراق بر عهده مسافر
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / شرکت هواپیمایی ماهان / فرودگاه نجف / عتبات عالیات / پروازهای اربعین
پروازهای نجف از سر گرفته شد/ هزینه قرنطینه در عراق بر عهده مسافر
یکی از شرکت های هواپیمایی داخلی پروازهای عراق اعم از نجف، بصره، سلیمانیه، اربیل و بغداد را با رعایت برخی پروتکل های خاص از سر گرفته است.
بازدید مجازی اماکن زیارتی عتبات با تصاویر ۳۶۰ درجه فراهم شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بعثه مقام معظم رهبری / عتبات عالیات / زیارت
بازدید مجازی اماکن زیارتی عتبات با تصاویر ۳۶۰ درجه فراهم شد
مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری گفت: بازدید مجازی اماکن زیارتی عتبات با تصاویر ۳۶۰ درجه فراهم شد.
تعطیلی حرم حضرت زینب (س) تا اول محرم
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / عتبات عالیات / محرم / حرم حضرت زینب (س) / سوریه / کرونا در جهان
تعطیلی حرم حضرت زینب (س) تا اول محرم
حرم حضرت زینب (س) در شهر دمشق، با اوج‌گیری ویروس کرونا در سوریه، تا اول ماه محرم بسته شد.
جوایز ویژه ستاد بازسازی عتبات عالیات برای مسابقه‌ «عید معرفت»
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کربلا / نجف / امام علی (ع) / عید غدیر خم
جوایز ویژه ستاد بازسازی عتبات عالیات برای مسابقه‌ «عید معرفت»
ستاد بازسازی عتبات عالیات در آستانه عید غدیر اقدام به برگزاری مسابقه مجازی با عنوان «عید معرفت» کرده است.
تداوم خدمت‌رسانی موکب‌ها در مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ستاد بازسازی عتبات عالیات / محمد جلال مآب / ویروس کرونا
تداوم خدمت‌رسانی موکب‌ها در مقابله با کرونا
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، بر ادامه خدمات رسانی موکب‌ها با همکاری ادارات بهداشت برای مقابله ویروس کرونا تاکید کرد.
کربلا قرنطینه شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / عتبات عالیات / عراق / کربلا / کروناویروس / کرونا در جهان / قرنطینه / عاشورا و تاسوعا
کربلا قرنطینه شد
قرنطینه شهر زیارتی کربلا در عراق که از عید قربان آغاز شده بود، تا…
طرح های ستاد عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد را حمایت می کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / استاندار / عتبات عالیات
طرح های ستاد عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد را حمایت می کنیم
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی استانداری برای همراهی با ستاد عتبات عالیات استان در اجرای طرح های این حوزه خبر داد.
ممنوعیت رفت و آمد در عراق همزمان با عید قربان
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / عراق / عید قربان / کرونا در جهان / محرم / پیاده‌روی اربعین / عتبات عالیات
ممنوعیت رفت و آمد در عراق همزمان با عید قربان
عراق از منع رفت و آمد در این کشور همزمان با تعطیلات عید قربان خبر…
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ای دیو سفید پای در وقف!
امام خمینی آنچنان اعتقادی به نهادهای سنتی- تاریخی مدنی داشت که سازمان اوقاف را برای تامین نیاز نیازمندان توسط توان توانگران کافی می‌دانست. در واقع در غرب هم نهادهای واسط بخشی از تامین اجتماعی جامعه را برعهده می‌گیرند. در همین کرونا سلبریتی‌های غربی برخلاف همشکلان ایرانی‌شان، قسمتی از زنجیره تامین را به عهده گرفتند یا مثلا تلاش بیل گیتس برای پژوهش‌های چند میلیارد دلاری کشف واکسن کرونا و پخش آن در جهان.  اصولا معنویت و خودشکوفایی در صدر هرم مازلو قرار دارد. در غرب اگر کسی اعتقادی به بخشش و تامین نیازمندان هم نداشته باشد، فشار اجتماعی افکار آنچنان است که برای محبوب ماندن، فرد صاحب ثروت و مکنت ناچار است بخشی از زندگی و ثروت و جایگاه اجتماعی و وقت خویش را صرف امور خیریه …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
 حج و زیارت در ایستگاه ملت
سازمان حج و زیارت و بیمه ملت تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند. دلفراز به ظرفیت‌های بیمه ملت برای توسعه همکاری با سازمان حج و زیارت اشاره کرد و گفت: حضور در کنار سازمان حج و زیارت، برای بیمه ملت نعمت و افتخار است و به این همکاری همچون یک اقدام معنوی نگاه می‌کنیم.دلفراز ضمن ابراز خرسندی از پیوستن سازمان حج و زیارت به جمع بیمه گذارن بیمه ملت گفتند خداوند راشاکریم که فرصتی در اختیار بیمه ملت قرار گرفت تا بتوانیم خدمتگزار زائرین خانه خدا و کربلای معلی و پرسنل خدوم سازمان حج و زیارت باشیممدیرعامل بیمه ملت، این شرکت را دارای توانگری مالی در سطح یک صنعت بیمه ذکر کرد و گفت: بیمه ملت با تاکید بر مشتری‌مداری همواره می‌کوشد به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر و شایسته‌تر به بیمه‌گزاران خود و همچنین سرعت بخشیدن …
سازمان حج و زیارت و بیمه ملت تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / رشد / رشد و توسعه / معاون / ملت / عتبات عالیات
سازمان حج و زیارت و بیمه ملت تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند
دلفراز به ظرفیت‌های بیمه ملت برای توسعه همکاری با سازمان حج و زیارت اشاره کرد و گفت: حضور در کنار سازمان حج و زیارت، برای بیمه ملت نعمت و افتخار است و به این همکاری همچون یک اقدام معنوی نگاه می‌کنیم.
سفر ارزان قیمت عتبات برای اقشار ضعیف
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
سفر ارزان قیمت عتبات برای اقشار ضعیف
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تلاش ما این است که هزینه زیارت عتبات عالیات برای مردم گران نشود، گفت: به دنبال این هستیم تا با تأمین ارز ، هزینه سفر به سوریه کاهش پیدا کند.
از حمله مغول تا نقش ایرانیان در حرم امام جواد (ع)
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / عتبات عالیات / ستاد بازسازی عتبات عالیات / حرم کاظمین / عراق / دوره صفویه / قاجاریه / امام جواد (ع) / میراث فرهنگی / معماری ایرانی - اسلامی
از حمله مغول تا نقش ایرانیان در حرم امام جواد (ع)
حرم امام جواد (ع) بیشتر از یک هزار سال پیش در شهر کاظمین عراق ساخته شد و در تمام این سال ها شاهد خصومت های مذهبی و به دنبال آن تخریب، غارت، آتش سوزی و حمله مغول بود. اسناد تاریخی تایید می کند حاکمان ایران در طول تاریخ همواره نقش پررنگی در ماندگاری، مرمت، نوسازی و توسعه بنای حرم امام جواد (ع) داشتند.
ورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / عتبات عالیات / عراق / تعرفه / عید قربان / کربلا / کرونا در جهان
ورود زائران به کربلا در روز عرفه و قربان ممنوع شد
استاندار کربلا از ممانعت از ورود زائران به این شهر همزمان با روز عرفه و عید قربان خبر داد.
قالیبافان هنرمند گرگاب
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
قالیبافان هنرمند گرگاب
صد بانوی هنرمند قالیباف گرگابی که به دلیل شرایط بیماری کرونا از زیارت عتبات عالیات بازمانده اند در حال بافت دو تخته فرش ۹ متری برای صحن مطهر حضرت علی (ع) هستند.
تولید و توزیع 22 میلیون کالای بهداشتی توسط خیرین حرم‌ساز و موکب‌های سلامت
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / ویروس کرونا / ستاد بازسازی عتبات عالیات
تولید و توزیع 22 میلیون کالای بهداشتی توسط خیرین حرم‌ساز و موکب‌های سلامت
معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با تاکید بر ادامه فعالیت جهادی خیران حرم‌ساز و موکب‌های سلامت در رزمایش کمک مومنانه و مقابله با کرونا، از تولید و توزیع رایگان بیش از 22 میلیون قلم انواع کالای بهداشتی و پزشکی خبر داد.
پلارک: تصمیم‌گیری درباره برگزاری یا لغو مراسم اربعین بر عهده ستاد مرکزی است
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / اربعین حسینی / ستاد بازسازی عتبات عالیات
پلارک: تصمیم‌گیری درباره برگزاری یا لغو مراسم اربعین بر عهده ستاد مرکزی است
تهران- ایرنا- رییس کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و به رغم آمادگی ما برای اعزام زائران ایرانی به عتبات برای برگزاری آیین اربعین، اتخاذ هر گونه تصمیم‌گیری برای لغو یا برگزاری این مراسم معنوی به عهده ستاد مرکزی اربعین است.
بازسازی عتبات در سوریه از سرگرفته شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / ستاد بازسازی عتبات عالیات
بازسازی عتبات در سوریه از سرگرفته شد
تهران - ایرنا - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: براساس پروتکل‌های بهداشت جهانی درخصوص جلو گیری از گسترش ویروس کووید ۱۹، پس از چندین هفته تعطیلی، کارگاه ستاد بازسازی عتبات عالیات در دمشق پایتخت سوریه با عنایت به اهل بیت(ع) مجددا آغاز به کار کرد.
ادامه توقف پروژه‌های بازسازی عتبات و سختگیری در پروتکل‌های ضدکرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / عتبات عالیات / پروتکل بهداشتی / کروناویروس / کرونا در جهان / ستاد بازسازی عتبات عالیات / عراق
ادامه توقف پروژه‌های بازسازی عتبات و سختگیری در پروتکل‌های ضدکرونا
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اعلام این‌که کووید ۱۹ بیشتر پروژه‌ها در عتبات عالیات را از اسفندماه متوقف کرده است، از تشدید پروتکل‌های بهداشتی ضد کرونا در اجرای طرح‌های بازسازی و توسعه حرم‌ها خبر داد.
آغاز بتن‌ریزی ستون‌های طرح بزرگ تل زینبیه در کربلای معلی + تصاویر
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / ستاد بازسازی عتبات عالیات
آغاز بتن‌ریزی ستون‌های طرح بزرگ تل زینبیه در کربلای معلی + تصاویر
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با همکاری عتبه مقدسه حسینی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی روزهای کرونایی، روند اجرای طرح صحن حضرت زینب(س) بدون تعطیلی ادامه یافت و هم‌اکنون عوامل اجرایی مشغول بتن‌ریزی ستون‌های تل زینبیه هستند.
چهره دوگانه مهران در گذر تاریخی نه چندان دور
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / استان ایلام / شهیدان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی
چهره دوگانه مهران در گذر تاریخی نه چندان دور
روزنامه ایران نوشت: مهران در سال‌های ۶۰ پیشانی دفاع مقدس و نبرد با دشمن در عملیات‌های مختلف بخصوص کربلای یک بود و امروز دروازه ورود به عتبات عالیات و مسیر مطمئن زائرین امام حسین(ع) به سمت کربلای معلی است.
عملیات کربلای (1) زمینه‌ساز توفیق درعملیات‌های بعدی شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه ایلام / آزادسازی مهران
عملیات کربلای (1) زمینه‌ساز توفیق درعملیات‌های بعدی شد
فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: امروزه مردم عزیزمان از جای جای کشور دیار مهران را به عنوان امن‌ترین و بهترین مسیر برای رسیدن به عتبات عالیات بر می گزینند و از این دیار مقدس بسوی میعادگاه عاشقان اهل بیت سلام الله علیهم رهسپار می‌شوند.
بررسی راهبردها و رویکردهای مراسم اربعین ۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / بعثه مقام معظم رهبری / سازمان حج و زیارت / عتبات عالیات
بررسی راهبردها و رویکردهای مراسم اربعین ۹۹
با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت، راهبردها و رویکردهای مراسم اربعین ۹۹ بررسی شد.
گنجینه‌ای که از قم به عراق رفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / عتبات عالیات / کاشیکاری / معماری / حضرت معصومه (س) / عراق / سوریه / حرم امام علی (ع) / ستاد بازسازی عتبات عالیات
گنجینه‌ای که از قم به عراق رفت
گنجینه نفیس ایران از قم به عراق رفته است، کاشی‌های لاجوردی و فیروزه‌ای مُزین به خطایی و اسلیمی و مقرنس‌های پیچیده که زمانی نمونه‌اش در حرم حضرت معصومه (س) بود، حالا در نجف، کاظمین و کربلا به چشم می‌آیند.
گمانه‌زنی‌ها درباره برگزاری اربعین ۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / اربعین ۹۹ / ایران و عراق / سفر به عراق / مراسم اربعین
گمانه‌زنی‌ها درباره برگزاری اربعین ۹۹
حسن پلارک در گفت‌وگو با مهر در تشریح فعالیت کاروان‌های عتبات عالیات در عراق طی شیوع کرونا و آمادگی برای برگزاری مراسم اربعین در ایام کرونا اظهار کرد: بعد از شیوع کرونا در عراق اظهاراتی مبنی بر اینکه ایرانی‌ها عامل انتقال کرونا در عراق بودند، مطرح شد و جو سنگینی ایجاد شد با این حال بیش از ۶۰۰ نیرو در پروژه‌های مختلف در عراق مشغول کار داشتیم و آنها کار را تا اواسط فروردین ادامه دادند اما از این زمان به بعد جایگزینی دشوار شد و ۵۰ درصد کاهش نیرو داشتیم.
بنای ما بر برگزاری اربعین ۹۹ است/ پیشرفت ۶۵ درصدی صحن حضرت زینب (س)
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ستاد مرکزی اربعین / وزارت کشور / حسن پلارک / عتبات عالیات / ویروس کرونا / نجف اشرف / اربعین حسینی
بنای ما بر برگزاری اربعین ۹۹ است/ پیشرفت ۶۵ درصدی صحن حضرت زینب (س)
رئیس سازمان توسعه روابط ایران و عراق گفت: گمانه‌زنی‌های مختلفی برای برگزاری اربعین ۹۹ داریم و موکب‌داران بر اساس ابلاغیه ستاد اربعین در حال تدارک کار هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
روز ملی ایلام و سالروز آزادی مهران
8 سال جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق و استکبار جهانی علیه ملت بزرگ و مقاوم ایران، مشحون از استقامت، پایداری و ایثارگری مردم کهن سرزمین ایران بوده است. در این میان مردم استان ایلام که از دیرباز دژ تسخیرناپذیر ایران لقب گرفته اند با بیش از 425 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، مقاومت حیرت‌انگیز و جانانه‌ای در مقابل دشمن متجاوز داشتند، مقاومتی حماسی که متاسفانه تاکنون بسیاری از زوایای آن مورد کنکاش و بررسی قرار نگرفته است. شهر مهران در منتهی الیه غرب ایران، برجسته‌ترین نقطه ظهور و بروز این مقاومت حماسی مردم استان ایلام بوده است؛ این شهر استراتژیک که در یک دهه اخیر به دلیل نزدیکی به اعتاب مقدسه در عراق، در میان هموطنان به دروازه عتبات عالیات مشهور شده است، به علت موقعیت مهم سوق‌الجیشی …
آخرین وضعیت سفر به عراق و سوریه
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / گردشگری / عراق / سوریه / عتبات عالیات / کروناویروس / کرونا در جهان
آخرین وضعیت سفر به عراق و سوریه
با وجود بازگشایی تدریجی مرزهای زمینی ایران و عراق، اما این مرزها همچنان به روی مسافران ایرانی بسته است.
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۲و۲۳ خرداد ایسنا
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / محمود موسوی مجد / ایران و آمریکا / رومینا اشرفی / عتبات عالیات
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۲و۲۳ خرداد ایسنا
انتشار نخستین تصویر از محمود موسوی مجد، جاسوس محکوم به اعدام/ رومینا اشرفی؛ نقص قانون یا فرهنگ؟/ تاکید سخنگوی دولت بر بالا بردن قدرت خرید بازنشستگان/ پیشنهادی برای نامگذاری یکی از خیابانهای تهران به نام جورج فلوید/ آمادگی ترامپ برای مذاکره با ایران/ آخرین خبر درباره سفر به عتبات عالیات و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
سفیر ایران در بغداد: شرایط برای سفر به عتبات عالیات فعلا ممکن نیست
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / سفر به عتبات عالیات / سفیر ایران در بغداد
سفیر ایران در بغداد: شرایط برای سفر به عتبات عالیات فعلا ممکن نیست
شفقنا- سفیر ایران در بغداد از رایزنی با وزیران خارجه و بهداشت عراق در خصوص همکاری های میان دو کشور خبر داد، اما یادآور شد که هنوز شرایط برای سفر به عتبات عالیات ممکن نیست. ایرج مسجدی، سفیر ایران...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •