سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
فیلم درخت زندگی
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
ببینید | توصیفات مجری دورهمی از دشواری فیلمبرداری در سردشت: جدم اومد جلوی چشمم!/ همان جا کولبرها می‌میرند آقای مدیری!
این بخشی از برنامه دورهمی شب گذشته است. جایی که در آن مهران مدیری و مهدویان لو می دهند قرارشان با مجری دورهمی این نبوده که او برای فیلم درخت گردو از تهران خارج شود. مهران مدیری توصیفی از دشواری های کار می دهد و مهدویان می گوید هراس شان این بوده که به مهران مدیری گفتند فیلمبرداری حوالی تهران است. مدیری هم به سبک یک استنداپ کمدین خیلی با آب و تاب دشواری ها را شرح می‌دهد و می گوید تنها کسی بوده که آنجا رفته. ای کاش او اشاره ای می کرد که آن سختی چند روزه آنها محل زندگی و کار همان کولبرهایی است که در فیلم دیده می‌شوند. همان‌ها که در برف تا زیر گردن برای لقمه‌ای نان می‌میرند.
دیالوگ
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
دیالوگ
مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی «خورشید»: «هر فیلمسازی گویی فقط یک فیلم در زندگی خود می‌سازد، مثل درختی که شاخه‌هایی به او اضافه می‌شود و هر فیلم شاخه‌ای به این درخت اضافه می‌کند. این فیلم در ادامه فیلم‌های قبلی من است و در میانه آن فیلم بزرگی به نام «محمد رسول‌الله(ص)» را ساختم که دغدغه من بود.»
قادر مولان پور کیست؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
قادر مولان پور کیست؟
قادر مولان پور مشهور به 'وه ستا قادر ره ش. هه رمی' (استاد قادر)، پدر سه شهید بزرگوار است که در تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۵ و در سن ۷۰ سالگی در منزل شخصی خود درگذشت. تهیه و اکران فیلم درخت گردو که روایتی از زندگی او را در خود جای داده است، دوباره یاد وی و فرزندان شهیدش را در دل‌ها زنده کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / آناهیتا همتی / فیلم درخت زندگی
واکنش آناهیتا همتی به مستند «درخت زندگی»
آناهیتا همتی می‌گوید: اصولا این موضوع که وقتی بچه‌ها از سن کم وارد حرفه بازیگری می‌شوند ناگهان وارد جهان عجیب و غریبی می شوند و بعضی از آن ها رها می‌شوند باید مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
جلوه‌های ویژه فیلم پوست سرد
فیلم سینمایی «پوست سرد / Cold Skin» به کارگردانی ژاویر ژنس محصول سال 2017 است. در حوالی قطب جنوب، یک کشتی به جزیره‌ای متروک و دور از تمام مسیرهای کشتیرانی نزدیک می‌شود. مرد جوانی مسافر این کشتی است که قرار است ناظر هواشناسی باشد. او باید به تنهایی در انتهای زمین زندگی کند. او در بدو ورود به جزیره ‌دنبال مردی می‌گردد که قرار است جایگزینش شود، اما کسی را پیدا نمی‌کند. این مرد جوان 12 ماه در جزیره‌ای محاصره‌شده با دریا و درخت و صخره و سکوت زندگی می‌کند… . آئورا گاریدو، دیوید اوکس، ری استیونسون، جان بنفیلد، آیون گانزالز و بِن تمپل در این فیلم ترسناک بازی کردند. جلوه‌های ویژه این فیلم توسط «رانچیتو / Ranchito» پیاده سازی شده که پشت صحنه آن را در تابناک می‌بینید.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
موسیقی متن فیلم درخت دار ؛ ماکس اشتاینر
فیلم سینمایی «درخت دار / The hanging tree» به کارگردانی دلمر دیوز محصول سال 1959 آمریکا است. دکتر «جو فریل» که پیشینه درخشانی ندارد، به شهری کوچک می‌رود تا زندگی نوئی را شروع کند. راهزنی به‌نام «رون» را از لینچ نجات می‌دهد و اصلاحش می‌کند؛ سپس به تیمار و سرپرستی دختری نابینا به‌نام الیزابت می‌پردازد و به او پولی می‌دهد تا با «رون» و «فرنچی» در خرید یک معدن طلا شریک شود. وقتی فرنچی به الیزابت حمله‌ور می‌شود، دکتر از راه می‌رسد و فرنچی را از پای در می‌آورد، اما عده‌ای او را دستگیر می‌کنند و قصد اعدامش را دارند. در این‌جا "الیزابت" با طلاهایش جان دکتر را می‌خرد... این وسترن فرمالیست، متعادل و آرام، که با آهنگی دقیق و یکنواخت روایت می‌شود، به‌رغم ایرادهایی که در فیلم‌نامه دارد، فوق‌العاده تأثیرگذار …
 •  •