یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
متخصص بیهوشی
فوت ۱۳ عضو خط مقدم مبارزه با کرونا در ۱۴ روز
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / کرونا در ایران / کادر درمانی / کووید 19
فوت ۱۳ عضو خط مقدم مبارزه با کرونا در ۱۴ روز
در دو هفته اخیر دکتر یوسف رهبری متخصص بیهوشی در مراغه، دکتر سیدمحمود نوریان جراح مغز در اصفهان، دکتر محمدرسول حرفت‌کار جراح عمومی در رشت، دکتر سیدمحمدحسن کاظمی یزدی متخصص رادیولوژی در هشتگرد، دکتر محمود پویانی‌راد متخصص بیهوشی بیمارستان فیروزگر، دکتر محسن بهبهانی در شیراز، دکتر بهزاد قلعه‌نویی داروساز در تهران و دکتر مسعود ارشادی در راه مبارزه با کرونا به جمع شهدای مدافع سلامت پیوستند.
پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به دنبال شهادت دکتر یوسف رهبری
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / آذربایجان شرقی / مراغه / مدافع سلامت
پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به دنبال شهادت دکتر یوسف رهبری
استاندار آذربایجان شرقی در پیامی شهادت دکتر یوسف رهبری، از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و متخصص بیهوشی دانشکده علوم پزشکی مراغه را در خط مقدم مبارزه با کرونا تسلیت گفت.
فوت یک متخصص بیهوشی بر اثر ابتلا به کرونا در مراغه
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی تبریز / مراغه / کروناویروس / مدافعان سلامت
فوت یک متخصص بیهوشی بر اثر ابتلا به کرونا در مراغه
یک متخصص بیهوشی بر اثر ابتلا به کرونا در مراغه، جانش را از دست داد.
روایت روزهای سخت کرونایی/ انگار وسط میدان جنگ بودیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / ویروس کرونا / دانشگاه علوم پزشکی تهران / متخصصان بیهوشی
روایت روزهای سخت کرونایی/ انگار وسط میدان جنگ بودیم
متخصص بیهوشی و فلوشیپ مراقبت‌های ویژه بیمارستان سینا، از روزهای سخت و دشوار شیوع کرونا در کشور و تشبیه آن به میدان جنگ، گفت.
قصور پزشکی در مرگ مشکوک ٦ بیمار
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
قصور پزشکی در مرگ مشکوک ٦ بیمار
در نظریه کمیسیون ٩ نفره تکنیسین اتاق عمل ١٠‌درصد مقصر اعلام شده ‏است. متخصص بیهوشی، ٤درصد، متخصص قلب به دلیل بی‌دقتی ٥‌درصد و ‏پرستار شیفت شب به دلیل اطلاع‌رسانی نکردن افت فشار به متخصص به میزان یک ‏درصد مقصر شناخته شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
ضرورت رسیدگی به چالش‌های شغلی کادر درمان
خشونت علیه کادر درمان و بعضا ضرب‌وشتم پرسنل بیمارستان‌های کشور ما نیز معضلی جدی ‏است که امنیت جانی و روانی کادر درمان را تهدید می‌کند؛ گاه همراهان بیمار و در بسیاری از موارد ‏خود بیماران، پرستاران را مورد انواع تحقیرها، توهین‌ها و تهدید‌ها قرار می‌دهند. کارشناسان معتقدند اگر ارگان‌های مربوطه در حمایت از کادر درمان مداخله نکنند، مسأله خشونت علیه اعضای کادر ‏درمان بدل به چالش اساسی در نظام بهداشت و سلامت کشور می‌شود. این معضل در زمانی که شیوع ‏ویروس کرونا به مهم‌ترین بحران کشور مبدل شده، بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.‏ بهار امسال و در روزهای اوج کرونا، یک متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام ‏خمینی(ره) پیرانشهر، …
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
روز پزشک و این همه داستان‌های باورنکردنی واقعی
امسال داستان «روز پزشک» برایم با هر سال متفاوت بود. از اولین روزهای اعلام رسمی وجود بیماری کرونا در ایران به عنوان یکی از اعضای روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در تماس مستقیم با مسائل کادر درمان و به خصوص پزشکان حاضر در صف مقابله با بیماری کووید 19 قرار گرفتم و شاهد آنچه هم در سطوح مدیریتی و هم در سطوح صف می‌گذشت بودم و برای همین روایت‌های کرونایی فراوانی را می‌شنیدم و می‌دیدم. از طرف دیگر به عنوان یکی از اعضای سیاستگذاری و اجرای مراسم روز پزشک سازمان نظام پزشکی در سال جاری تجربه‌ای متفاوت داشتم. در مراسم امسال دو بخش ویژه در نظر گرفته‌شده، بخش‌های تجلیل از شهدای مدافع سلامت و بخش تجلیل از قهرمانان کرونا بود و شخصا در روند انتخاب و دعوت نمایندگان این …
ویدئو / روایتی از یک شهید مدافع سلامت؛ به یاد دکتر فخری
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / پزشک / مدافع سلامت / شهدای مدافع سلامت / پویش همدلی با مدافعان سلامت
ویدئو / روایتی از یک شهید مدافع سلامت؛ به یاد دکتر فخری
دکتر غلامرضا فخری یکی از پزشکانی است که در راه ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا، خود اسیر این ویروسِ همه‌گیر شد و جان خود را از دست داد. این شهید مدافع سلامت، متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه بود و در روزهای پایانی فروردین امسال که به شهادت رسید، ۵۰ سال داشت. به مناسبت قرار داشتن در آستانه روز پزشک و برای یادبود شهدای مدافع سلامت در این روزهای شیوع کرونا، با دکتر مرضیه پوراکبری، پزشک و همسر دکتر فخری گفت‌وگو کرده‌ایم.
یک متخصص پزشکی : شیوه های نادرست زندگی ، چالش آفرین و بیماری زا است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / دانشگاه علوم پزشکی / شیراز / بهداشت و سلامت
یک متخصص پزشکی : شیوه های نادرست زندگی ، چالش آفرین و بیماری زا است
شیراز - ایرنا - متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه با بیان اینکه شیوه های نادرست زندگی ، چالش آفرین و بیماری زا است گفت: استفاده نادرست از تلفن همراه ، بد نشستن ، بد راه رفتن ، بد غذا خوردن ، بد خوابیدن و برخی رفتارهای نا خودآگاه منجر به افزایش ناهنجاری های اسکلتی و بدنی می شود و در نهایت بیماری زا است .
تجربه روغن بنفشه باید جامعه را بیدار و هشیار کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ویروس کرونا / شیراز / طب اسلامی / بهداشت و سلامت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تجربه روغن بنفشه باید جامعه را بیدار و هشیار کند
شیراز - ایرنا- متخصص بیهوشی و فلوشیپ درد در شیراز با بیان اینکه جامعه باید از کرونا درسهایی آموزنده بگیرد و آن را به خاطر بسپارد گفت: از جمله این درس ها موضوع روغن بنفشه در درمان کرونا بود که همگان دریافتند با پندارهای نادرست نمی توان ایمنی عمومی در برابر کرونا ایجاد کرد.
شهادت پزشک بیهوشی بر اثر کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / شیوع کرونا در ایران
شهادت پزشک بیهوشی بر اثر کرونا
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر امیرهوشنگ فلاح پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان شهدای محمودآباد که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری بود بر اثر ضایعات ریوی ناشی از این بیماری ، جان به جان آفرین تسلیم کرد.
متخصص بیهوشی بیمارستان محمودآباد به جمع شهدای سلامت پیوست
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / کرونا / دانشگاه های علوم پزشکی / محمودآباد / جهادگران عرصه سلامت
متخصص بیهوشی بیمارستان محمودآباد به جمع شهدای سلامت پیوست
ساری - ایرنا - امیر هوشنگ فلاح تنها متخصص بیهوشی بیمارستان شهدای محمودآباد به علت ابتلا به بیماری کووید-۱۹ به جمع شهدای سلامت پیوست.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
پزشکی که لحظه مرگ را کارگردانی می‌کند
متخصص بیهوشی است؛ اما یک تفاوت بزرگ با دیگر پزشکان دارد. او علاوه بر اینکه پزشک است؛ کارگردان، نویسنده و تدوین‌گر است.
عذرخواهی شرکت هواپیمایی وارش از یک پزشک
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
عذرخواهی شرکت هواپیمایی وارش از یک پزشک
اردیبهشت ماه سال جاری بود که خبر اخراج خانم دکتر غزاله خائف، پزشک متخصص بیهوشی از پرواز شرکت هواپیمایی وارش توسط خلبان با ایجاد موج خبری وسیعی تیتر اول رسانه ها شد، این خبر واکنش های زیادی را در حمایت از این پزشک با توجه به شرایط خاص جامعه و شیوع بیماری کرونا در پی داشت.
ز مجموع ۱۹ جسد حادثه کلینیک سینا، ۱۷نفر کادر درمان بودند / تحویل ۱۴ جسد به خانواده‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / پزشکی قانونی / حادثه / کلینیک سینا
ز مجموع ۱۹ جسد حادثه کلینیک سینا، ۱۷نفر کادر درمان بودند / تحویل ۱۴ جسد به خانواده‌ها
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه تاکنون اجساد ۱۴ نفر از ۱۹ جانباخته به خانواده‌هایشان تحویل داده شده، گفت: از ۱۹ فوتی این حادثه، هفت تن پزشک شامل چهار متخصص بیهوشی، یک متخصص جراحی پلاستیک، یک متخصص گوش و حلق وبینی و یک پزشک دیگر است، دو نفرهم پرستار کلینیک بودند، چهارنفر تکنسین اتاق عمل و یک نفرتکسنین رادیولوژی، دو نفر از کارکنان و دو نفر هم از مراجعه کنندگان بودند و حرفه یک نفر هم تاکنون مشخص نشده است. نوشته ز مجموع ۱۹ جسد حادثه کلینیک سینا، ۱۷نفر کادر درمان بودند / تحویل ۱۴ جسد به خانواده‌ها اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تصاویر دو پزشک جان‌باخته در حادثه انفجار کلینیک سینا اطهر تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تصاویر دو پزشک جان‌باخته در حادثه انفجار کلینیک سینا اطهر تهران
دکتر محمدعلی اکبری متخصص گوش و حلق و بینی و دکتر سوسن سلطانی محمدی متخصص بیهوشی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در حادثه انفجار کلینیک سینا اطهر که شب گذشته رخ داد، جان خود را از دست دادند.
فیلم |  ماجرای ضرب و شتم متخصص بیهوشی بیمارستان پیرانشهر
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
فیلم | ماجرای ضرب و شتم متخصص بیهوشی بیمارستان پیرانشهر
حوالی صبح روز یکشنبه یکم تیرماه، متخصص بیهوشی آقای ابوترابی که مبتلا به بیماری زمینه‌ای دیابت بوده و همسرشان هم متخصص بیهوشی هستند و هر دو در پیرانشهر مشغول خدمت هستند، توسط همراهان یک بیمار مورد حمله قرار گرفته و به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. ضاربان دستگیر شده‌اند.
بازداشت ۳ متهم اصلی ضرب و جرح پزشک پیرانشهری
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / مجروح شدن / متخصص بیهوشی / دادستان / پیرانشهر / بازداشت
بازداشت ۳ متهم اصلی ضرب و جرح پزشک پیرانشهری
سعید خدایی دادستان پیرانشهر ضمن ابراز ناراحتی از موضوع چند روز اخیر در بیمارستان امام خمینی پیرانشهر که منجر به مجروح شدن پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان شده بود، اظهار داشت: این افراد در ادامه این اقدام ناشایست خود تعدادی از دستگاه‌ها و تجهیزات درمانی را تخریب کرده و خسارات سنگینی وارد کردند.
حمله خونین اقوام یک مبتلا به کرونا به پزشک
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / کروناویروس / کرونا / بیمارستان / پزشک / پیرانشهر / متخصص بیهوشی
حمله خونین اقوام یک مبتلا به کرونا به پزشک
۳ نفر از عوامل اصلی حمله خونین به پزشک پیرانشهری دستگیر شدند. این افراد از اعضای خانواده یک بیمار کرونایی بودند که پس از مرگ او در بیمارستان با حمله به پزشک متخصص او را به‌شدت مجروح کردند.
دستگیری ضاربان متخصص بیهوشی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دستگیری ضاربان متخصص بیهوشی
3نفر از عوامل اصلی حمله خونین به پزشک پیرانشهری دستگیر شدند. این افراد از اعضای خانواده یک بیمار کرونایی بودند که پس از مرگ او در بیمارستان با حمله به پزشک متخصص او را به‌شدت مجروح کردند. به گزارش همشهری، این حادثه در نخستین روز از تیرماه امسال رخ داد. آن روز وقتی یک بیمار 32ساله مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی پیرانشهر جانش را از دست داد، برخی از بستگان او از شدت عصبانیت به پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان حمله کردند و او را به‌شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند. اتفاقی که خیلی زود در رسانه‌ها بازتاب …
تشکر پزشک متخصص بیهوشی که ضرب و شتم شده بود، از مردم + فیلم
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تشکر پزشک متخصص بیهوشی که ضرب و شتم شده بود، از مردم + فیلم
دکتر محمد ابوترابی پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان پیرانشهر که به شدت مورد ضرب و شتم همراهان بیمار مبتلا به کرونا قرار گرفته بود، در پیامی از همدلی مردم ایران تشکر کرد. او ابراز امیدواری کرده که اینگونه رفتارها دیگر تکرار نشود و نگاه با تعقل به کادر درمان، جایگزین خشونت گردد.
ماجرای حمله خانواده یک بیمار به پزشک در پیرانشهر چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / ویروس کرونا / نزاع خیابانی / بیمارستان
ماجرای حمله خانواده یک بیمار به پزشک در پیرانشهر چیست؟
تسنیم نوشت: رئیس انجمن متخصصین بیهوشی ایران در خصوص ماجرای ضرب و شتم یک پزشک متخصص بیهوشی و وضعیت فعلی جسمانی او، توضیحاتی ارائه داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
ضاربان به قصد قتل آمده بودند
[شهروند] کسانی که صبح یکشنبه یک تیرماه وارد بیمارستان امام خمینی(ره) پیرانشهر شدند و به محمد ابوترابی حمله کردند، هفت‌نفر بودند. آنها اقوام بیمار 33ساله‌ای بودند که چندساعت قبلش در اثر شدت بیماری جانش را از دست داده بود. بیمار مبتلا به کووید-19 ریه‌هایش به شدت درگیر شده بود. او جان باخته بود و برادران و سایر اقوام درجه یک، محمد ابوترابی، متخصص بیهوشی بیمارستان را مقصر مرگ می‌دانستند. همین هم شد تا به او حمله کرده و به‌شدت مصدومش کنند. آنها در اثر این حمله بخشی از تجهیزات بیمارستان را هم تخریب کردند. تصاویر منتشرشده از این متخصص پس از درگیری، حکایت از وخامت حالش دارد، صورت او خونین است، چشم‌ها متورم و کبود شده، بینی شکسته و کمر هم آسیب دیده. حالا پزشکان نگران مصدومیت …
قتل همسر بعد از طلاق صوری
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
قتل همسر بعد از طلاق صوری
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ دستگیری عامل ایجاد مزاحمت درفضای مجازی/ معمای اسیدپاشی در کارواش/ آدم کشی برای اثر انگشت!/ قتل همسر بعد از طلاق صوری/ سقوط از زمین گودبرداری شده در میرداماد/ روایت ضرب و شتم متخصص بیهوشی در پیرانشهر/ کشف ۱۲ کیلو طلای آب شده در پایتخت/ گفتگو با فروشنده و خریدار نوزاد در پایتخت/ وحید خزایی بازداشت شد
تقاضای ورود سران قوای مجریه و قضاییه به ماجرای اخراج پزشک از هواپیما
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
تقاضای ورود سران قوای مجریه و قضاییه به ماجرای اخراج پزشک از هواپیما
خانواده دکتر غزاله خائف متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه با نوشتن متنی مراتب و گلایه خود را نسبت به اقدام ناپسند کادر هواپیمایی شرکت وارش اعلام و از حسن روحانی رئیس جمهوری و سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه تقاضا کردند که به این مساله ورود کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / درمان / سازمان هواپیمایی کشوری / مسافران / ویروس / هواپیما
ماجرای پیاده کردن یک دکتر از هواپیما به بهانه کرونا
پیاده کردن یک متخصص بیهوشی از هواپیمای تهران-بوشهر به بهانه ناقل ویروس کرونا بودن، حاشیه‌ها و واکنش‌های بسیاری از سوی کادر درمانی،
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
جان باختن متخصص بیهوشی بیمارستان نورافشار براثر ابتلا به کووید-19‏
[شهروند] مدیر درمان بیمارستان نورافشار از ابتلای 20 نفر از پزشکان و پرستاران این بیمارستان حین خدمت به بیماران کرونایی در ‏این بیمارستان خبر داد و اعلام کرد: «متاسفانه یکی از پزشکان متخصص بیهوشی این بیمارستان براثر ابتلا به کرونا جان باخت.» دکتر بابک ‏دیلمی مدیر درمان بیمارستان نور افشار  گفت:  «بیمارستان نور افشار در زمان شیوع بیماری کرونا به‌عنوان یکی از بیمارستان‌هایی که ‏پذیرای بیماران مبتلا به این بیماری بود شناخته شد و چندین بخش بستری و دو بخش آی‌سی‌یو برای پذیرش بیماران آماده شده است.‏» او افزود: «پرسنل پزشک و پرستار بیمارستان نورافشار به بیماران مبتلا به کرونا خدمات پزشکی و درمانی ارایه کرده و برای بهبود ‏این …
وضعیت ابتلای پزشکان و پرستاران یک بیمارستان خیریه تهران به کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
وضعیت ابتلای پزشکان و پرستاران یک بیمارستان خیریه تهران به کرونا
مدیر درمان بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال‌احمر از ابتلای ۲۰ نفر از پزشکان و پرستاران این بیمارستان هنگام خدمت به بیماران کرونایی خبر داد و گفت: یکی از پزشکان متخصص بیهوشی این بیمارستان نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته است.
ماجرای اخراج پزشک بوشهری از پرواز و واکنش‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
ماجرای اخراج پزشک بوشهری از پرواز و واکنش‌ها
بیستم اردیبهشت پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان یکی از شهرستان‌های استان بوشهر به دلیل آنچه "اعتراض به رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی در هواپیما عنوان شده از سوی کادر پروازی یک شرکت هواپیمایی از پرواز مسیر تهران - بوشهر اخراج شد که در فضای مجازی و رسانه‌ای استان بوشهر بازتاب داشت.
پیگیری موضوع "اخراج متخصص بیهوشی از هواپیما" از وزارت راه
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / کروناویروس
پیگیری موضوع "اخراج متخصص بیهوشی از هواپیما" از وزارت راه
سخنگوی وزارت بهداشت از بررسی و پیگیری موضوع اخراج یک متخصص بیهوشی از هواپیما از وزارت راه و شهرسازی خبر داد.
واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به اخراج پزشک بیهوشی از پرواز «تهران-بوشهر»
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / اخراج پزشک از هواپیما / اخراج پزشک بیهوشی / پرواز تهران بوشهر / واکنش سخنگوی وزارت بهداشت / واکنش وزارت بهداشت به اخراج پزشک بیهوشی از هواپیما
واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به اخراج پزشک بیهوشی از پرواز «تهران-بوشهر»
شفقنا- در پی انتشار خبر اخراج یک متخصص بیهوشی از پرواز تهران- بوشهر به بهانه اینکه ناقل کرونا است، سخنگوی وزارت بهداشت به این موضوع واکنش نشان داد. کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ظهر امروز در حساب توییتری خود نوشت: "موضوع...
توهین کادر پرواز شرکت هواپیمایی به پزشک متخصص بوشهری و اخراج از پرواز!
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / شرکت هواپیمایی / بوشهر / تهران
توهین کادر پرواز شرکت هواپیمایی به پزشک متخصص بوشهری و اخراج از پرواز!
شب گذشته کادر پرواز و خلبان هواپیمای تهران‌-بوشهر یک متخصص بیهوشی را به بهانه ابتلا به کرونا از هواپیما پیاده کرده و به شکل توهین آمیزی از پرواز وی جلوگیری می کنند...
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / پرواز تهران بوشهر / کیانوش جهانپور
تهدید خلبان و کادر پروازی «تهران-بوشهر» توسط سخنگوی وزارت بهداشت
در پی انتشار خبری مبنی بر اخراج یک متخصص بیهوشی از پرواز تهران- بوشهر به بهانه ناقل بودن، سخنگوی وزارت بهداشت کادر پرواز و خلبان این هواپیما را در صورت صحت داشتن ماجرا تهدید به مشاهده عواقب آن کرد.
بیمارستان‌ها از ویروس کرونا عقب نماندند/ روند کاهشی مبتلایان/ بیماریابی همچنان ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / کرونا ویروس / بیمارستان امام خمینی / خسرو صادق نیت / متخصص بیهوشی / متخصص عفونی
بیمارستان‌ها از ویروس کرونا عقب نماندند/ روند کاهشی مبتلایان/ بیماریابی همچنان ادامه دارد
ایلنا: رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) گفت: بیمارستان‌ها توانستند، بهترین خدمات را به بیماران کرونا ارائه دهند و هیچ وقت هم از ویروس کرونا عقب نماندند.
هیچ کمکی از بنیاد مستضعفان تا الان دریافت نکرده‌ایم/ امکانات ما برای مبارزه با کرونا کم است/ نبود متخصص بی‌هوشی، علت بالا بودن میزان مرگ ومیر
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
هیچ کمکی از بنیاد مستضعفان تا الان دریافت نکرده‌ایم/ امکانات ما برای مبارزه با کرونا کم است/ نبود متخصص بی‌هوشی، علت بالا بودن میزان مرگ ومیر
ایلنا: عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: علت بالا بودن میزان مرگ ومیر را باید وزارت بهداشت ارزیابی کند اما یکی از دلایل آن نبود متخصص بیهوشی در بیمارستان است؛…
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
نظام پزشکی: درگذشت ۴ متخصص بیهوشی بر اثر کرونا/ گام‌های بازگشایی را شتاب‌زده برداشتیم
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی و عضو هیئت علمی گروه بیهوشی بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص وضعیت متخصصان بیهوشی در بخش‌های بستری مبتلایان کرونا گفت: به غیر از دکتر محمود ایروانی که عصر روز شنبه (دیروز) در بیمارستان مسیح دانشوری شهید شدند،۳ شهید دیگر از این جمع داشته‌ایم. متاسفانه آمار خیلی بالا است. در یکی از بیمارستان‌ها از هفت متخصص بیهوشی، هر هفت نفر مبتلا شدند.
دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / داروی درمان کرونا / فاوی پیراویر / کیانوش جهانپور
دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..
به گزارش الف، چند روز پیش دکتر محمدرضا هاشمیان، متخصص بیهوشی و عضو هیئت علمی بیمارستان مسیح دانشوری در یک لایو اینستاگرامی نام یک دارو را بر سر زبان‌ها انداخت. دکتر هاشمیان در این برنامه زنده مدعی شد داروی «فاوی‌پیراویر» عملکرد مثبتی بر بیماران کرونایی داشته اما وزارت بهداشت دارو را به علت نداشتن تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA)(U.S. Food and Drug Administration) جمع‌آوری کرده است.
فیلم | تمنای یک پزشک بابلی در روزهای کرونایی
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
فیلم | تمنای یک پزشک بابلی در روزهای کرونایی
دکتر سیدحسین حمیدی، متخصص بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی بابل، در پیامی ویدئویی گفت: «تمنا می‌کنم در خانه بمانید و حفاظت فردی را رعایت کنید؛ زیرا خانه امن‌ترین مکان است. در فعالیت‌های بیرونی ممکن است ویروس را به منزل ببرید و این ویروس به سراغ خانواده شما بیاید. خواهش می‌کنم به تعداد بیماران اضافه نکنید.»
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
تمنا می‌کنیم در خانه بمانید و به تعداد بیماران اضافه نکنید (فیلم)
دکتر سیدحسین حمیدی، «متخصص بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی بابل»: تمنا می‌کنم در خانه بمانید و حفاظت فردی را رعایت کنید؛ زیرا خانه امن‌ترین مکان است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
فرانسه؛ آزادی متخصص بیهوشی که به ظن ایجاد مسمومیت و مرگ بازداشت شده بود
این پزشک متخصص تحت نظارت پلیس قرار داشته و از ادامه فعالیت حرفه‌ای محروم شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷ / عمل آپاندیس / بیمارستان / مرگ مغزی
پسرجوان برای عمل آپاندیس به بیمارستان رفت، مرگ مغزی شد
کمیسیون سه نفره، متخصص بیهوشی را به میزان ۲۵ درصد، سوپروایزر و پرستار بخش مردان را ۲۰ درصد و دو پرستار اتاق عمل را به‌دلیل کنترل نکردن وضعیت تنفسی و هوشیاری بیمار هنگام تحویل وی به بخش به میزان ۱۰ درصد مقصر شناختند. این رأی با اعتراض متهمان به کمیسیون دوم ارسال شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
ترس، عامل اصلی مراجعه نکردن بیماران به دندانپزشک است
یزد- ایرنا- متخصص بیهوشی و آرامبخشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید صدوقی یزد معتقد است: دلیل مراجعه نکردن اغلب بیمارانی که دچار پوسیدگی و درد دندان هستند، ترس، احساس تهوع و یا احساس خفگی است .
۱۳۹۷/۱۲/۰۳
تفاوت بیهوشی با "آرامبخشی" چیست/ صرفاً چند بیمارستان مجهز به آرام‌بخشی
یک متخصص بیهوشی و آرامبخشی با بیان اینکه آرامبخشی با بیهوشی عمومی تفاوت دارد، گفت: هم‌اکنون فقط چند بیمارستان یا مرکز تخصصی بیمارستانی، آرام‌بخشی در حوزه دندانپزشکی در کشور وجود دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
نکاتی که والدین در مورد بیهوشی دندانپزشکی کودکان باید بدانند
متخصص بیهوشی و آرامبخشی با اشاره به نکاتی که والدین در مورد دندانپزشکی کودکان باید بدانند، گفت: توسعه مراکز بیمارستانی آرامبخشی دندانپزشکی جهت درمان بیشتر مشکلات دندانی به ویژه برای کودکان لازم است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •