چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
نرخ اجاره
رکود تورمی در بازار  املاک تجاری
۱۷ ساعت قبل
رکود تورمی در بازار املاک تجاری
اقتصادنیوز :‌بررسی میدانی املاک تجاری نشان می دهد با وجود آن که کرونا وضعیت کسب این واحدها را دچار مشکل کرده اما همچنان نرخ اجاره آنها رشد داشته است .
افزایش ۳۰ درصدی عرضه خانه به بازار با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی
۳ روز قبل
افزایش ۳۰ درصدی عرضه خانه به بازار با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی
سرگزی، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی و اراده جدی مجلس برای مدیریت بازار مسکن عرضه خانه‌ به بازار ۳۰ درصد افزایش داشته است که این خود عاملی برای کنترل قیمت مسکن و کاهش نرخ اجاره بها بود.
نرخ اجاره ویلا در شمال به سال ۹۶ برگشت
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / اجاره ویلا / اجاره ویلا در شمال / بازار اجاره
نرخ اجاره ویلا در شمال به سال ۹۶ برگشت
تحقیقات میدانی از بازار ویلا و سوئیت در «شمال» نشان می‌دهد، اجاره هر شب اقامت مسافر در این اقامتگاه‌ها حتی در همین «تعطیلات فعلی»، ۶۰ درصد نسبت به سطح «اجاره‌بهای متعارف» کاهش پیدا کرده است. نوشته نرخ اجاره ویلا در شمال به سال ۹۶ برگشت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عرضه فایل‌های اجاره به بازار ۳۰ درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / بازار مسکن / مالیات بر خانه‌های خالی / محمود محمودزاده / معاون وزیر راه / نرخ اجاره مسکن
عرضه فایل‌های اجاره به بازار ۳۰ درصد افزایش یافت
معاون وزیر راه و شهرسازی شهرسازی حدود ۳۰ درصد افزایش عرضه فایل‌های اجاره به بازار را شاهد بوده‌ایم و قطعاً تا نیمه سال آینده اثر قطعی قانون مالیات بر خانه‌های خالی بر بازار اجاره مسکن را خواهیم دید. نوشته عرضه فایل‌های اجاره به بازار ۳۰ درصد افزایش یافت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نرخ رهن و اجاره در لواسان چقدر است؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / بازار اجاره مسکن / قیمت مسکن / لواسان / نرخ اجاره
نرخ رهن و اجاره در لواسان چقدر است؟
قیمت رهن و اجاره در لواسان همانند سایر نقاط تهران در چند ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته به طوری که یک آپارتمان ۲۷۰متری را باید با ۱.۱۰۰میلیارد و ماهانه یک میلیون تومان، اجاره کرد. نوشته نرخ رهن و اجاره در لواسان چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مناطق محبوب مستاجران /اجاره بها در مدار صعود
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / نرخ اجاره / اقتصادنیوز
مناطق محبوب مستاجران /اجاره بها در مدار صعود
اقتصادنیوز : از ابتدای زمستان تا نیمه دی ماه ، ۸۳۰ قرارداد اجاره در تهران بسته شده است. منطقه ۵ با ۱۲۳ اجاره نامه محبوب ترین منطقه برای مستاجران بوده است.
رکورد زنی  نرخ تمدید اجاره در پاییز+اینفو
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / تورم / تورم نقطه به نقطه / نرخ اجاره / اقتصادنیوز / نرخ تورم نقطه به نقطه
رکورد زنی نرخ تمدید اجاره در پاییز+اینفو
​اقتصادنیوز: ‌بر اساس گزارش شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی خانوار‌های شهری که توسط مرکز آمار منتشر شده ،نرخ تمدید اجاره طی ۴ سال اخیر رکورد زده و ۳۴ درصد رشد داشته است .
«اجاره‌داری حرفه‌ای» یک قدم دیگر به اجرا نزدیک شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / اجاره داری حرفه ای / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / اجاره آپارتمان / هیئت دولت / رهن و اجاره مسکن / دولت / مسکن استیجاری / وام ودیعه مسکن
«اجاره‌داری حرفه‌ای» یک قدم دیگر به اجرا نزدیک شد
تهران- ایرنا- طرح «اجاره‌داری حرفه‌ای» که در آن ساخت خانه‌های استیجاری با حمایت ۱۰۰ درصدی دولت از سازندگان آغاز خواهد شد یک گام دیگر به مرحله اجرا نزدیک شد، در صورت تصویب در هیات دولت، این طرح به‌زودی به مرحله اجرا خواهد رسید.
خبری خوش درباره قیمت مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / تورم / قیمت مسکن / مسکن / معاملات مسکن / نرخ اجاره
خبری خوش درباره قیمت مسکن
شواهد قوی از کاهش قیمت مسکن در ماه ریزش بازارها، در گزارش رسمی تحولات معاملات املاک منعکس شد. اطلاعات نهایی از جزئیات معاملات مسکن ماه آذر، از کاهش یک درصدی میانگین قیمت نسبت به آبان حکایت دارد.
توقف روند صعودی بازار ملک پس از یک سال
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / تورم / مسکن / معاملات مسکن / نرخ اجاره / بازار ملک
توقف روند صعودی بازار ملک پس از یک سال
اقتصاد نیوز : بازار معاملات مسکن شهر تهران بعد از سقوط تورم ماهانه ملکی در نیمه پاییز، با کاهش قیمت اسمی در آذرماه مواجه شد.
پیش بینی بازار اجاره
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / اقتصاد / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / نرخ اجاره
پیش بینی بازار اجاره
اقتصادنیوز : درحالی که قیمت مسکن در آذر ماه کاهش پیدا کرده است اما گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نشان می دهد همچنان نرخ اجاره بها در حال افزایش است .
رشد بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت زمین در تابستان ۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / زمین / قیمت مسکن / نرخ اجاره بها / مرکز آمار ایران / مسکن
رشد بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت زمین در تابستان ۹۹
تهران- ایرنا- براساس اعلام مرکز آمار، متوسط قیمت زمین در تابستان امسال هفت میلیون و ۳۳۴ هزار تومان بود که نسبت به سال گذشته ۱۰۱.۸ درصد رشد داشته است.
درخواست وزارت راه برای تمدید مهلت اعطای وام اجاره
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / کرونا / نرخ اجاره بها / اجاره آپارتمان / معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی / وام ودیعه مسکن
درخواست وزارت راه برای تمدید مهلت اعطای وام اجاره
تهران- ایرنا- در آستانه پایان مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن از سوی بانک‌ها، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای افزایش مهلت پرداخت وام اجاره به متقاضیان واجد شرایط خبر داد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
اجرای طرحی که راستی‌آزمایی نشد
سخنگوی شورای نگهبان، در صفحه شخصی خود در توییتر خبر از تایید مالیات بر خانه‌های خالی داد. عباس کدخدایی در این خصوص نوشت: « طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم موسوم به طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی پس از انجام اصلاحات از سوی مجلس در جلسه دیروز شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.». با وجود اینکه قانون مالیات مستقیم بر خانه‌های خالی مصوب سال 94 است و در تمام این سال‌ها به دلیل پیچیدگی‌ها و دشواری‌های اجرایی نتوانسته به مرحله اجرا برسد، آیا اجرای نوع دیگری از قانون مصوب آن هم در شرایطی که همچنان پیچیدگی‌ها وجود دارد، نوعی آزمون و خطا برای بازار مسکن نیست؟ آیا می‌توان انتظار داشت این قانون بتواند …
اجاره دلاری مسکن در تهران
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / دلار / بازار مسکن / نرخ اجاره / تمایلی / ماهیانه
اجاره دلاری مسکن در تهران
اقتصادنیوز : بررسی فایل های اجاره در یک هفته نخست آذرماه نشان می‌دهد مالکان تمایلی به عقب نشینی از نرخ های پیشنهادی گذشته ندارند و گاهی برای افزایش درآمد، موارد جالبی را پیشنهاد می کنند مانند پرداخت ماهیانه اجاره به دلار.
اجاره‌بها تنظیم شد یا تزئین؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / اجاره بها / مستاجران / اجاره مسکن / مسکن
اجاره‌بها تنظیم شد یا تزئین؟
به جای اینکه بازار اجاره با نرخ ۲۵ درصد تنظیم شود تزئین شده است، چراکه از یکسو یک نوع امیدواری کاذب برای مستاجران جهت جلوگیری از افزایش بی‌رویه اجاره‌بها ایجاد کرد و از سوی دیگر به دلیل ایجاد یک نوع بازدارندگی برای موجران برای افزایش نرخ اجاره به میزان موردنظر، منجر به بی‌رغبتی آن‌ها به عرضه واحد مسکونی به بازار اجاره شد.
تمدید اجباری قرارداد اجاره با یک بند جدید ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / وزارت صنعت معدن و تجارت / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / اجاره آپارتمان
تمدید اجباری قرارداد اجاره با یک بند جدید ادامه دارد
تهران- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: اجرای مصوبه تمدید اجباری قرارداد اجاره همچنان تا سه ماه بعد از پایان کرونا ادامه دارد و فقط یک بند جدید به آن اضافه شده است.
وضعیت بازار مسکن؛ آبان ٩٩
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / قیمت مسکن / خرید و فروش املاک / نرخ اجاره بها / شهر تهران / خرید مسکن / رهن و اجاره مسکن / مسکن
وضعیت بازار مسکن؛ آبان ٩٩
به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، عرضه مسکن افزایش و تقاضای آن کاهش یافته است. همچنین در سه هفته پایانی آبان قیمت مسکن در تهران با افت ده درصدی روبرو بوده است.
عقب نشینی خریداران و فروشندگان از بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / پایتخت / کاهش قیمت ها / نرخ دلار / قیمت دلار و سکه / دلار و سکه
عقب نشینی خریداران و فروشندگان از بازار مسکن
اقتصادنیوز : کاهش قیمت دلار و سکه نتوانست دل مستاجرانی که امید به کاهش قیمت ها در بازار اجاره داشتند را شاد کند و نرخ اجاره‌بها در تهران بدون تغییر ماند و موجران نیز حاضر نیستند از نرخ های پیشنهادی خود کوتاه بیایند .
اتحادیه مشاوران املاک: نرخ اجاره بها کاهش خواهد یافت
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / اجاره بها / بحران مسکن / قیمت مسکن / کاهش اجاره بها / کاهش قیمت مسکن
اتحادیه مشاوران املاک: نرخ اجاره بها کاهش خواهد یافت
شفقنا- نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک ایران گفت: در ماه‌های پیش رو، همراه با خرید و فروش و معاملات بیشتر، شاهد کاهش اجاره بها نیز خواهیم بود. خبرگزاری صداوسیما نوشت: حسام عقبایی با اشاره به اینکه در نیمه اول سال،...
افزایش بی صاحب قیمت اجرا خانه در قم
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
افزایش بی صاحب قیمت اجرا خانه در قم
به گفته مرکز آمار، استان قم از لحاظ افزایش نرخ اجاره‌بها در وضعیت قرمز قرار دارد.
سیاست گذاری محله‌ای، مسیر گذر از بحران گرانی مسکن
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / اجاره آپارتمان درگاندی / اجاره آپارتمان در دیباجی جنوبی / اجاره آپارتمان در محمودیه
سیاست گذاری محله‌ای، مسیر گذر از بحران گرانی مسکن
ایلنا: افزایش ناباورانه قیمت مسکن در کشور، تاثیر قابل توجهی در نرخ اجاره بها گذاشت و شش ماهه نخست سال 99، شاهد تنش های زیاد مالکین و مستاجران بر سر میزان افزایش نرخ اجاره خانه بودیم که در نهایت با اعمال حدنصاب افزایش نرخ اجاره بها، تکلیف اجاره نشینان با صاحب خانه ها مشخص شد. منتها این قانون و سایر تصمیمات متولیان این بخش، تاثیرات موقت در افزایش بیش از حد میزان اجاره بها گذاشته و در نهایت با گران‌تر شدن قیمت مسکن، مالکان به صورت شفاهی درخواست مبالغ بیشتری می‌کنند.
۵۰ تا ۷۰ درصد از درآمد مستاجران در جیب مالکان
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
۵۰ تا ۷۰ درصد از درآمد مستاجران در جیب مالکان
به گزارش شهروند آنلاین به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی نرخ اجاره مسکن در تابستان سال جاری، گفت: متأسفانه نرخ اجاره مسکن روز به روز در حال افزایش است و این مسئله به صورت مستقیم بر معیشت و اقتصاد خانوارها اثر منفی بسیار گسترده‌ای گذاشته است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
نیمی از درآمد خانوارها صرف اجاره مسکن می‌شود
خانه ملت- رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از درآمد خانوارها صرف پرداخت اجاره مسکن می‌شود. محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی نرخ اجاره مسکن در تابستان سال جاری، گفت: متأسفانه نرخ اجاره مسکن روز به روز در حال افزایش است و این مسئله به صورت مستقیم بر معیشت و اقتصادی خانوارها اثر منفی بسیار گسترده‌ای گذشته است. نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در شرایط کنونی حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از درآمد خانوارها صرف پرداخت اجاره مسکن می‌شود، افزود: این آمار به معنای تهدید اقتصاد خانوار است، در چند سال اخیر مردم برای پرداخت اجاره با مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند. وی گفت: وضعیت بازار اجاره مسکن از آنجایی بحرانی‌تر شد، که با افزایش …
اگر پیامک دریافت وام اجاره را دریافت نکردیم چه کار کنیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / طرح اقدام ملی مسکن / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / رهن و اجاره مسکن / پرسش از خبر / وام ودیعه مسکن / بازار مسکن
اگر پیامک دریافت وام اجاره را دریافت نکردیم چه کار کنیم؟
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن ۳۰ مهر را آخرین مهلت ثبت‌نام متقاضیان برای دریافت وام ودیعه مسکن اعلام‌کرد و گفت: متقاضیانی که هنوز پیامکی دریافت نکرده‌اند باید به سامانه طرح اقدام ملی مراجعه کنند.
هشدار وزارت راه به عواقب اخذ کدرهگیری صوری
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی / رهن و اجاره مسکن / مسکن
هشدار وزارت راه به عواقب اخذ کدرهگیری صوری
تهران- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مالکان و بنگاه‌هایی که با تقاضای کاذب دریافت کد رهیگری صوری همراهی می‌کنند از عواقب درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان که یکی از آنها اخذ مالیات است با خبر باشند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
افزایش ۴۱ درصدی اجاره‌بها در گزارش مرکز آمار برای قراردادهای تمدیدی نیست
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی برای قراردادهای اجاره‌‌ای جدید نرخ‌گذاری نکرده بود و اساساً امکان نرخ‌گذاری هم وجود ندارد و آنچه که مرکز آمار اعلام کرده ترکیبی از دو قراردادهای تمدید و قراردادهای جدید بوده است.به گزارش ایلنا، چند روز گذشته مرکز آمار گزارشی از میزان افزایش نرخ اجاره‌‌بها در تابستان گذشته منتشر کرد که براساس این گزارش، اجاره‫بها رشد 40 درصدی داشت. از این روی برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی به این موضوع پرداختند که با توجه به اقدامات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعیین سقف اجاره بها تا 25 درصد در تهران چرا نرخ افزایش اجاره بها به حدود 42 درصد رسیده است؟ بنابراین این آمار نشان می‌دهد مصوبه دولت درباره تعیین سقف برای افزایش اجاره‫بها در تابستان 99 به …
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / حسن روحانی / دولت / مرکز آمار ایران / معاون / وزیر راه و شهرسازی
تجاهل یا لاپوشانی؟
محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در واکنش به گزارش مرکز آمار ایران از نرخ اجاره‌بها در تابستان سال جاری که حاکی از مداخله بی‌ثمر دولت در بازار اجاره بود، اظهار کرد:
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
افزایش اجاره‌بها همان ۲۵درصد است
ایلنا- معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی برای قراردادهای اجاره‌‌ای جدید نرخ‌گذاری نکرده بود و اساساً امکان نرخ‌گذاری هم وجود ندارد و آنچه که مرکز آمار اعلام کرده ترکیبی از دو قراردادهای تمدید و قراردادهای جدید بوده است. چند روز گذشته مرکز آمار گزارشی از میزان افزایش نرخ اجاره‌ بها در تابستان گذشته منتشر کرد که براساس این گزارش، اجاره بها رشد 40 درصدی داشت. از این روی برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی به این موضوع پرداختند که با توجه به اقدامات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعیین سقف اجاره بها تا 25 درصد در تهران چرا نرخ افزایش اجاره بها به حدود 42 درصد رسیده است؟ بنابراین این آمار نشان می‌دهد مصوبه دولت درباره تعیین سقف برای افزایش …
بیچاره مستأجران ایرانی و بیچاره‌تر همدانی‌ها ...
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / اجاره بهای مسکن / نرخ تورم / اتحادیه مشاورین املاک / استانی-اقتصادی / مسکن / مستاجر / اجاره‌بهاء
بیچاره مستأجران ایرانی و بیچاره‌تر همدانی‌ها ...
نام همدان یکبار دیگر در سرتیتر اخبار کشوری قرار گرفت اما نه خبری خوش بلکه خبری که حکایت از بالا بودن نرخ اجاره بها در این استان دارد.
جدیدترین نرخ‌ها از رهن مسکن در تهران
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / اجاره مسکن / بازار مسکن / قیمت اجاره مسکن / نرخ اجاره
جدیدترین نرخ‌ها از رهن مسکن در تهران
در بازار پاییزه مسکن نیز عرضه آپارتمان اجاری به‌صورت رهن کامل همچنان پرتعداد است، طوری که تقریبا از هر دو فایل نزد بنگاه‌ها، یکی به‌صورت «رهن کامل» یا رهن با اجاره زیر ۵۰۰ هزار تومان فایل شده است. نوشته جدیدترین نرخ‌ها از رهن مسکن در تهران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آخرین وضعیت اجاره‌نشینی در استان‌های مختلف
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / قیمت مسکن / نرخ اجاره بها / اجاره مسکن / وام ودیعه مسکن / مسکن / اقتصاد کرونا / اجاره نشینی / اجاره خانه / نرخ تورم
آخرین وضعیت اجاره‌نشینی در استان‌های مختلف
تهران- ایرناپلاس- بررسی آمارهای استانی رشد اجاره‌بها نشان می‌دهد سه استان همدان، چهارمحال و بختیاری و تهران در تابستان سال جاری، بیشترین نرخ تورم اجاره‌بها را نسبت به تابستان سال گذشته تجربه کرده‌اند.
همدان رکوردار نرخ تورم اجاره بها/ بی‌خانمان‌ها همچنان چشم انتظار اقدام ملی مسکن
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
همدان رکوردار نرخ تورم اجاره بها/ بی‌خانمان‌ها همچنان چشم انتظار اقدام ملی مسکن
همدان- همدان با رشد ۳۷ درصدی نرخ اجاره بها نسبت به سال گذشته رکوردار نرخ تورم در این مسیر شده؛ موضوعی که اجرای مناسب و سریع تر طرح اقدام ملی مسکن را گوشزد می کند تا شاید مرهمی بر این درد باشد.
بالاترین نرخ اجاره بها در کدام استان است؟ + جدول
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / اجاره مسکن / بازار اجاره بها / بازار مسکن
بالاترین نرخ اجاره بها در کدام استان است؟ + جدول
طبق گزارش ارائه شده از سوی مرکز آمار بیشترین نرخ اجاره بهای واحدهای مسکونی شهری در تابستان ۹۹ نسبت به فصل بهار امسال مربوط به استان همدان با ۱۶.۲ درصد، تهران ۱۵.۳ درصد، لرستان ۱۳.۶ درصد است.
وضعیت اجاره بها در استان‌ها/ همدان رکوددار بالاترین نرخ اجاره + جدول
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / مرکز آمار / اجاره بها / استان‌ها
وضعیت اجاره بها در استان‌ها/ همدان رکوددار بالاترین نرخ اجاره + جدول
وضعیت قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی خانوارهای شهری در تابستان ۹۹ مشخص شد.
نرخ تورم سالیانه اجاره‌ مسکن به ۲۴ درصد رسید
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / نرخ اجاره بها / مرکز آمار ایران / اجاره آپارتمان / مسکن / نرخ تورم
نرخ تورم سالیانه اجاره‌ مسکن به ۲۴ درصد رسید
تهران - ایرنا - مرکز آمار اعلام کرد که نرخ تورم اجاره‌بها در ۱۲ ماه منتهی به تابستان ۹۹ به ۲۴.۳ درصد رسید.
تغییرات نرخ اجاره‌بها استان‌ها در فصل تابستان
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تغییرات نرخ اجاره‌بها استان‌ها در فصل تابستان
مرکز آمار ایران تغییرات نرخ اجاره بها مسکونی در استان‌های مختلف کشور در فصل تابستان سال جاری را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
دست‌های پنهان در افزایش قیمت مصالح ساختمانی وجود دارد
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دستهای پنهان و آشکاری در افزایش قیمت مصالح ساختمانی وجود دارد و این کاملا روشن است.به گزارش تسنیم، البرز حسین با بیان این‌که دلیل گرانی مسکن عدم نظارت است، اظهار کرد: افزایش نرخ اجاره¬بها، افزایش نرخ مصالح ساختمانی، عدم نظارت بر فعالیت فروش در این حوزه، چه از طریق دولت و چه از طریق مجلس نظارتی در این حوزه نیست. لذا بازار ساخت و ساز درگیر مسائل مبتلابه افزایش قیمت است و کاملا مشخص است خانه¬دار شدن به خصوص برای اقشار آسیب¬پذیر یک آرزو در کشور شده است.وی با اشاره به اینکه طبق اصل سوم، سی و یکم و چهل و سه، دولت موظف است برای هر خانوار ایرانی مقدمات مسکن یا سرپناهی را با نظامات اداری و قانونی‌اش مهیا کند، اظهار کرد: مصالح ساختمانی یکی از عوامل دخیل در افزایش قیمت ساختمان …
آغاز ثبت نام جدید وام ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / اجاره مسکن / نرخ اجاره / وام ودیعه مسکن / وزیر راه و شهرسازی
آغاز ثبت نام جدید وام ودیعه مسکن
وزیر راه و شهرسازی از مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تمدید زمان ثبت نام طرح تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان مهر امسال خبر داد. نوشته آغاز ثبت نام جدید وام ودیعه مسکن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آغاز مهلت ١٧ روزه ثبت‌نام مجدد وام اجاره از ساعت ١٢ امروز
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / ویروس کرونا / طرح اقدام ملی مسکن / قیمت مسکن / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / اجاره آپارتمان / وام ودیعه مسکن / مسکن
آغاز مهلت ١٧ روزه ثبت‌نام مجدد وام اجاره از ساعت ١٢ امروز
تهران- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان جامانده وام ودیعه مسکن که تا ٢٥ شهریورماه موفق به ثبت‌نام وام ودیعه مسکن نشدند، از ساعت ١٢ امروز به مدت ١٧ روز برای ثبت‌نام دوباره و دریافت وام ودیعه مسکن، مهلت دارند.
تهران رکوردار مستاجران
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
تهران رکوردار مستاجران
بیش از 40درصد نرخ اجاره‌نشینی در هفت استان تهران، کهکیلویه و بویر احمد، کرمانشاه، قم و لرستان است.
قراردادهای اجاره تا پایان دی‌ماه مشمول دریافت وام اجاره می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / طرح اقدام ملی مسکن / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / وام ودیعه مسکن / کمیته امداد امام خمینی (ره)
قراردادهای اجاره تا پایان دی‌ماه مشمول دریافت وام اجاره می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: قراردادهای رسمی اجاره که تا پایان دی‌ امسال منعقد می‌شود مشمول دریافت وام ودیعه مسکن هستند.
۳۰ هزار نفر وام ودیعه مسکن دریافت کردند
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / سازمان امور مالیاتی کشور / طرح اقدام ملی مسکن / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / مسکن مهر / وام ودیعه مسکن / مسکن / مسکن ملی
۳۰ هزار نفر وام ودیعه مسکن دریافت کردند
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: در یک هفته گذشته با افزایش دو و نیم برابری، تعداد کسانی که وام ودیعه مسکن را دریافت کرده‌اند از ۱۲ هزار به ۳۰ هزار نفر رسیده است.
نظارت دقیق بر اجرای بسته‌های حمایتی، دغدغه صنف گردشگری در اوضاع کرونایی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / ویروس کرونا / بسته حمایتی / نرخ اجاره بها / وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی / علی ‌اصغر مونسان / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / اقتصاد کرونا
نظارت دقیق بر اجرای بسته‌های حمایتی، دغدغه صنف گردشگری در اوضاع کرونایی
تهران- ایرناپلاس- کارشناسان گردشگری با توجه به وضعیت کنونی صنعت توریسم در دوره بحران کرونا،‌ تاکید دارند شیوه اجرای تصمیم‌های حمایتی دولت نیازمند نظارت دقیقی است زیرا امکان دارد اعمال سلیقه موجب شکل‌گیری نتیجه‌ای شود که به نفع فعالان این بخش نیست.
قبلا خانه خریدن رویا بود، امروز تامین اجاره بهای خانه‌ای محقر
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / شرایط اقتصادی
قبلا خانه خریدن رویا بود، امروز تامین اجاره بهای خانه‌ای محقر
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به افزایش نرخ اجاره بها گفت: قبلا خرید خانه به رویا تبدیل شده بود اما اکنون اجاره بهای خانه محقر به رویا تبدیل شده و هر روز شاهد ظهور پدیده‌هایی مانند پشت بام خوابی هستیم.
بازار خودروهای اجاره‌ای در پایتخت | نرخ اجاره روزانه خودروهای لوکس و معمولی در تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
بازار خودروهای اجاره‌ای در پایتخت | نرخ اجاره روزانه خودروهای لوکس و معمولی در تهران
وقتی قیمت خودرو بالاتر از درآمدها است و مردم ناتوان از خرید خودروی صفر می‌شوند، بدیهی است که بازاری به نام خودروهای «اجاره‌ای» یا «دربستی» شکل خواهد گرفت.
اسلامی: تسهیلات ودیعه مسکن به ۱۲ هزار متقاضی پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / تسهیلات بانکی / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / وام ودیعه مسکن
اسلامی: تسهیلات ودیعه مسکن به ۱۲ هزار متقاضی پرداخت شد
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی از آمادگی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به بخش مسکن خبر داد و گفت: بر اساس آخرین آمارها ۱۲۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها معرفی شدند که تاکنون تسهیلات به ۱۲ هزار متقاضی پرداخت شده است.
مهلت تکمیل اطلاعات وام ودیعه مسکن تمام شده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / سازمان بهزیستی کشور / کمیته امداد امام خمینی (ره)
مهلت تکمیل اطلاعات وام ودیعه مسکن تمام شده است
تهران- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: سامانه مسکن ملی از امروز برای تکمیل اطلاعات وام ودیعه مسکن بسته شده است و مستاجران متقاضی وام ودیعه تا ساعت ۲۴ شب گذشته مهلت داشتند مدارک خود را در سامانه بارگذاری کنند.
نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی اعلام شد
صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در بخشنامه‌ای نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد.
اتحادیه املاک تهران: اجرای طرح اجاره‌دار حرفه‌ای، نرخ مسکن را پایین می‌آورد / نمی‌توان گفت نرخ مسکن غیرواقعی است
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
اتحادیه املاک تهران: اجرای طرح اجاره‌دار حرفه‌ای، نرخ مسکن را پایین می‌آورد / نمی‌توان گفت نرخ مسکن غیرواقعی است
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: اجرای طرح فعال‌سازی صنعت اجاره یا اجاره‌دار حرفه‌ای، نرخ اجاره‌بهای مسکن را در پایتخت پایین می‌آورد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / سهام عدالت / کمیته امداد امام خمینی (ره)
تسهیلات ۵۰ میلیونی ودیعه مسکن فقط یک ضامن می‌خواهد
تهران- ایرنا- در حالی که متقاضیان وام ودیعه مسکن از درخواست بانک‌ها برای دریافت سه ضامن برای وام ۵۰ میلیون تومانی اجاره در تهران و دو ضامن برای وام ۳۰ میلیون تومانی در شهرهای بزرگ شکایت دارند، ستاد ملی مبارزه با کرونا یکبار دیگر شرایط دریافت این وام تنها با یک ضامن را اعلام‌کرد.
پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بالای ۱۵ میلیون تومان با یک ضامن
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / طرح اقدام ملی مسکن / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / وام ودیعه مسکن / مسکن
پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بالای ۱۵ میلیون تومان با یک ضامن
تهران - ایرنا - جزییات مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن اعلام شد که بر اساس آن، پرداخت تسهیلات بیش از ۱۵۰ میلیون ریال با اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن امکانپذیر است.
افزایش ۱۰ درصدی ژتون غذای دانشجویان علوم پزشکی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / اجاره بهای خوابگاه های وزارت بهداشت / تغذیه دانشجویان علوم پزشکی / افزایش نرخ تغذیه دانشجویان علوم پزشکی
افزایش ۱۰ درصدی ژتون غذای دانشجویان علوم پزشکی
مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از افزایش ۱۰ درصدی ژتون غذای دانشجویان علوم پزشکی برای سال جاری خبر داد و گفت: نرخ اجاره‌بهای خوابگاه‌ها نیز هفته آینده مشخص خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
افزایش ۲۷.۴ درصدی نرخ اجاره‌بها در تهران
بر اساس گزارش بانک مرکزی در مردادماه امسال نرخ اجاره بهای واحد مسکونی نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۷.۴ درصد افزایش یافته است.
مالکان ۱.۵ میلیون واحد خالی باید تکلیف خانه‌های خود را مشخص کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / وام ودیعه مسکن
مالکان ۱.۵ میلیون واحد خالی باید تکلیف خانه‌های خود را مشخص کنند
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه برای مالکان یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن خالی پیامک فرستادیم، گفت: مالکین باید تکلیف خانه‌های خالی را مشخص کنند. یا باید این واحدها را برای فروش به بازار عرضه کنند و یا اجاره ‌دهند و اگر می‌خواهند به عنوان دارایی نگه دارند باید مالیات پرداخت کنند.
پیش‌بینی ثبات قیمت‌ها در بازار اجاره تا پایان امسال
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / ویروس کرونا / قیمت مسکن / حسام عقبایی / نرخ اجاره بها / شهر تهران
پیش‌بینی ثبات قیمت‌ها در بازار اجاره تا پایان امسال
تهران- ایرنا- نائب رییس اول اتحادیه املاک استان تهران، گفت: از زمستان سال ۹۸ تاکنون شاهد افزایش تمدید قراردادهای اجاره هستیم و پیش‌بینی می‌شود با پایان پیک جابجایی‌ها(شهریور ماه) بازار اجاره در نیمه دوم سال با ثبات نسبی همراه باشد.
مالیات خانه های خالی در قالب تسهیلات کم بهره اعطا شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / نرخ اجاره بها / اجاره آپارتمان / مصالح ساختمانی / اختصاصی ایرنا / استان قزوین / مسکن / معماری / باغستان
مالیات خانه های خالی در قالب تسهیلات کم بهره اعطا شود
قزوین - ایرنا - یک کارشناس حوزه مسکن معتقد است که برای حل مشکل اجاره مسکن مستاجران باید هزینه مالیات خانه‌های خالی را با هدف تامین سرپناه نیازمندان و در قالب تسهیلات کم بهره به این افراد اعطا کرد.
نهضت خانه‌سازی برای تحویل ۹۰۰ هزار واحد مسکونی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / خانه های خالی / نرخ اجاره بها / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / مالیات / اختصاصی ایرنا / وام ودیعه مسکن / مسکن / حسن روحانی / دولت دوازدهم
نهضت خانه‌سازی برای تحویل ۹۰۰ هزار واحد مسکونی
تهران- ایرنا- برنامه‌ای که در دولت دوازدهم تدوین شد، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن ملی برای دهک‌های متوسط و تکمیل و تحویل ۵۰۰ هزار مسکن مهر تا پایان دولت است که تا به امروز بخش عمده‌ای از مسکن مهر ساخته و تحویل شده و طبق گزارش وزارت راه وشهرسازی در آبان ماه سال جاری پرونده مسکن مهر به غیر از حدود ۳۰ هزار واحدی که درگیر پرونده حقوقی است، بسته‌ می‌شود.
اتفاقی جالب در بازار مسکن / مالکان اجاره نمی‌خواهند!
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / اجاره مسکن / بازار اجاره / رهن و اجاره / قیمت اجاره / نرخ اجاره
اتفاقی جالب در بازار مسکن / مالکان اجاره نمی‌خواهند!
بررسی‌ آماری در بازار اجاره نشان می‌دهد ذائقه مالک و مستاجر در اخذ و پرداخت اجاره‌بها تغییر کرده است، به‌طوری‌که این بار، مالکان خواهان دریافت «رهن کامل» هستند و مستاجر‌ها تمایل به پرداخت «اجاره ماهانه» دارند. نوشته اتفاقی جالب در بازار مسکن / مالکان اجاره نمی‌خواهند! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
متوسط قیمت یک متر زمین در تهران ۲۵ میلیون تومان شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / نرخ اجاره بها / مرکز آمار ایران / مسکن
متوسط قیمت یک متر زمین در تهران ۲۵ میلیون تومان شد
تهران - ایرنا - بررسی جداول آماری نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین در تهران تهران در بهار امسال  ۲۵ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان بود که نسبت به فصل قبل ۲۲.۶ درصد افزایش داشت.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
عبور اجاره‌بها از سقف دولتی
نرخ رشد اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در شهر تهران و همچنین سایر مناطق شهری کشور در تیرماه در حالی مطابق با آمارهای رسمی از سقف دولتی نرخ مجاز رشد اجاره‌بها عبور کرده است که هم‌اکنون گروهی از موجران و مستاجران در یک توافق برد-برد، از شگرد تازه‌ای برای دور زدن سقف دولتی افزایش نرخ اجاره مسکن استفاده می‌کنند.
درخواست متقاضیان وام ودیعه مسکن به مرور بررسی خواهد شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / ویروس کرونا / قیمت مسکن / تسهیلات مسکن / نرخ اجاره بها / وزارت راه و شهرسازی / سهام عدالت / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / وام ودیعه مسکن / مسکن
درخواست متقاضیان وام ودیعه مسکن به مرور بررسی خواهد شد
تهران - ایرنا - مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، ضمن تشریح سازوکار اعطای کمک ودیعه مسکن به مستأجران کم درآمد گفت: به منظور جلوگیری از ازدحام، افراد به صورت تدریجی به شبکه بانکی معرفی می‌شوند و درخواست تسهیلات آنها در بانک‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.  
متقاضیان وام اجاره از ۲۱ مرداد به بانک معرفی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / بازار اجاره / تسهیلات ودیعه مسکن / ثبت نام وام اجاره / نرخ اجاره
متقاضیان وام اجاره از ۲۱ مرداد به بانک معرفی می‌شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از روز​ ۲۱ مردادماه روند معرفی متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه اجاره به ۱۹ بانک و موسسه اعتباری آغاز می‌شود، گفت: در این مرحله تلاش این است که در کوتاه‌ترین زمان وام پرداخت شود. نوشته متقاضیان وام اجاره از ۲۱ مرداد به بانک معرفی می‌شوند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •