جمعه, ۴ مهر, ۱۳۹۹ / 25 September, 2020
کارآفرینی
شناسایی ۳۷۴ روستا با قابلیت توسعه در استان‌های آذربایجان شرقی، لرستان و کرمان
۸ ساعت قبل / اقتصاد مقاومتی / اختصاصی ایرنا / توسعه روستایی / کارآفرینی / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / وعده‌هایی که تحقق یافت
شناسایی ۳۷۴ روستا با قابلیت توسعه در استان‌های آذربایجان شرقی، لرستان و کرمان
تهران- ایرنا- معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: در راستای توسعه روستاها با محوریت دهیاری‌ها و برنامه‌ریزی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، ۳۷۴ روستا در سه استان آذربایجان شرقی، لرستان و کرمان در سه محور کشاورزی، صنعت و گردشگری و صنایع دستی شناسایی و اطلاعات آنها احصا شده است.
۷۷ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در ایلام پرداخت شد
۱۰ ساعت قبل
۷۷ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در ایلام پرداخت شد
ایلام- خانمحمدیان، معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تاکنون۷۷ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در استان پرداخت شده است.
ثبت نام وام کرونا تا پایان مهرماه تمدید شد
۱۰ ساعت قبل
ثبت نام وام کرونا تا پایان مهرماه تمدید شد
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تا پایان مهرماه فرصت دارند نسبت به تکمیل پرونده و دریافت تسهیلات خود پیگیری لازم را داشته باشند.
اشتغالی که با وام شروع شود، پایدار نیست
۱۱ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / کروناویروس
اشتغالی که با وام شروع شود، پایدار نیست
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اشتغالی که با وام شروع شود پایدار نیست، گفت: برای ایجاد اشتغال باید ابتدا توانمندسازی اقتصادی ایجاد شود.
۱۷ ساعت قبل / سفر رئیسی به اردبیل / سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه
رئیسی: صدای کارگران باید شنیده شود / قوه قضائیه ۱۲۰۰ کارگاه و کارخانه را از وضعیت رکود خارج کرد
به گزارش تسنیم، سیدابراهیم رئیسی شامگاه امروز در برنامه زنده تلویزیونی در اردبیل اظهار داشت: باتوجه به اهمیت حوزه تولید و اشتغال و بنابر تاکید مقام معظم رهبری بر تسهیل شرایط تولید و رفع موانع کارآفرینی و اشتغال برای دست‌یابی به اهداف جهش تولید دستگاه قضایی به جد پیگیر بخش اعظمی از مشکلات حوزه تولید بوده چرا که در این راستا معتقد هستیم که صدای کارفرما، کارآفرین و کارگران باید شنیده شود.
معاون وزیر تعاون: فضای نگرانی بازار کار در حال شکستن است
۲۳ ساعت قبل / ویروس کرونا / اشتغال زایی / اردستان / اصفهان / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
معاون وزیر تعاون: فضای نگرانی بازار کار در حال شکستن است
کاشان- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فضا نشان می‌دهد که مراجعه برای پیدا کردن کار یا بازگشت به کار شکل گرفته و نگرانی که بهار امسال از ناامیدی از حضور در بازار کار اتفاق افتاد، آرام آرام در حال شکستن و بازگشت است و امید می‌رود نرخ مشارکت به حالت گذشته بازگردد.
دانشگاه علم و فرهنگ، رتبه یک نوآوری کشور
۲۶ ساعت قبل
دانشگاه علم و فرهنگ، رتبه یک نوآوری کشور
دانشگاه علم و فرهنگ در سومین دهه فعالیت خود و پس از توسعه کمی، نهادینه کردن آموزشهای کیفی و ترویج پژوهشهای کاربردی همگام با دانشگاههای پیشرفته جهان با هدف تربیت و تأمین بخشی از نیروهای متخصص مورد نیاز جامعه در مسیرکارآفرینی حرکت میکند و تلاش دارد در قالب دانشگاه نسل سوم و دانشگاه کارآفرین نقش جدیتری در آموزش‌های نوین، ایجاد اشتغال، توسعه تکنولوژی و خلق ارزش‌های اجتماعی ایفا نماید.
امکان ابداع و کارآفرینی در رشته علوم تربیتی
۲۷ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه / انتخاب رشته
امکان ابداع و کارآفرینی در رشته علوم تربیتی
استادیار گروه علوم تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشجویان نباید حتما منتظر درخواست استخدام یک سازمان باشند و می‌توانند با ایجاد کسب و کار به ارائه آموزش بپردازند.فارغ‌التحصیلان علوم تربیتی باتوجه به توانمندی‌های خود می‌توانند فعالیت کنند، از اداره یک مهد کودک تا مدیریت یک دانشگاه.
تسهیلات اشتغالزایی روستایی به هنرجویان صنایع دستی در لرستان پرداخت می‌شود
۳۳ ساعت قبل
تسهیلات اشتغالزایی روستایی به هنرجویان صنایع دستی در لرستان پرداخت می‌شود
لرستان- بابا حسینی، معاون صنایع دستی میراث فرهنگی لرستان گفت: هنرجویان صنایع دستی می‌توانند با مراجعه به صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات اشتغالزایی روستایی دریافت کنند.
بررسی روند اجرای طرح ملی مشاغل خانگی در آذربایجان‌شرقی
۳۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / آذربایجان شرقی / طرح توسعه مشاغل خانگی / اشتغالزایی / کارآفرینی / اشتغال پایدار / مهارت محوری
بررسی روند اجرای طرح ملی مشاغل خانگی در آذربایجان‌شرقی
طی جلسه‌ای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، رییس سازمان جهاددانشگاهی استان و جمعی از دست‌اندرکاران طرح ملی مشاغل خانگی، روند اجرای این طرح در آذربایجان‌شرقی بررسی شد.
درس‌هایی برای میلیاردر شدن
۳۷ ساعت قبل / کارآفرینی / میلیاردر / ثروت / هوش هیجانی / مطالعه
درس‌هایی برای میلیاردر شدن
یادگیری مادام‌العمر و هوش هیجانی بسیار مهم هستند. جو عاشق زمان گذراندن با فرزندانش و مطالعه تاریخ است. او به دانشجو‌ها توصیه می‌کند کدنویسی را یاد بگیرند، چون نرم‌افزار دنیا را تسخیر کرده و خواهد کرد.
موانع توسعه کارآفرینی در محروم‌ترین استان ایران
۳۸ ساعت قبل / کارآفرینی / سیستان و بلوچستان
موانع توسعه کارآفرینی در محروم‌ترین استان ایران
نتایج یک مطالعه نشان داد که در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان، به دلیل موانع اقتصادی، آموزشی، روان‌شناسی، زیرساختی، فرهنگی، سیاسی، مدیریتی، منابع و سرمایه‌های انسانی و موانع فناورانه، توسعه کارآفرینی فناورانه محقق نشده است.
۴۳ ساعت قبل
اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و مرکز آموزش علمی کاربردی گروه صنعتی پلیمر بوشهر تفاهمنامه همکاری علمی و آموزشی امضا کردند
موضوع همکاری این تفاهمنامه زمینه سازی در جهت تقویت رویکرد علمی و آموزشی،  زمینه سازی در جهت بهره‌مندی طرفین از ظرفیت‌های آموزشی و علمی یکدیگر مرتبط و متناسب با نیازهای بندر است.مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این تفاهمنامه در آینده منجر به ارتقا دانش و کارورزی دانشجویان مرکز علمی کاربردی گروه صنعتی پلیمر خواهد شد و دانشگاه نیز به اداره کل بنادر کمک می‏‌کند تا کارکنان در زمینه‎های مختلف از دانش و امکانات مورد نیاز مرکز آموزشی علمی کاربردی پلیمر استفاده کنند.سیاوش ارجمندزاده افزود: تعامل و تبادل دانش و مهارت ها فیمابین کارشناسان و محققان طرفین، همکاری پیرامون دوره‏های کارآموزی، بازدیدهای علمی-آموزشی از جمله موضوع‏‌های تفاهمنامه همکاری این اداره کل با مرکز علمی کاربردی گروه صنتی پلیمر …
عملکرد بانک‌ها رضایت‌بخش نیست /وظیفه دستگاه اجرایی پیگیری است
۴۶ ساعت قبل / طرح توسعه مشاغل خانگی / بانک کشاورزی / صندوق کارآفرینی امید / استاندار بوشهر / استان بوشهر / بانک ها / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
عملکرد بانک‌ها رضایت‌بخش نیست /وظیفه دستگاه اجرایی پیگیری است
معاون اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه عملکرد بانک‌ها رضایت بخش نیست، افزود: نسبت به گزارشاتی که برای بانک ها ارسال شده است، مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از طریق پست بانک و ۲۵۰ میلیون تومان هم توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده و بانک کشاورزی اعلام کرده که اعتبارات مربوطه جذب نشده است.
۲ روز قبل
در حوزه اشتغال ایثارگران تا نقطه مطلوب فاصله داریم
معاون رئیس جمهوری گفت: در حوزه اشتغال ایثارگران هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم.سعید اوحدی در مراسم انعقاد تفاهمنامه تامین و ساخت مسکن برای ۲۰۰۰ ایثارگر و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی برای ۱۲۰۰ ایثارگران بین بنیاد شهید کشور و استانداری کرمان در محل گلزار شهدای کرمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: همه داشته‫های فرهنگی ما و ثرورت و گنجینه ارزشمند ما گلزارهای شهدا است.وی افزود: دوران دفاع مقدس و برکت وجود امام خمینی‫(ره) عظمتی در رشد و تعالی انسان ها به وجود آورد که با هیچ پدیده دیگری قابل قیاس نیست و مورخان باید در تحلیل مسیر تاریخی این تحول دقت کافی داشته باشند.اوحدی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری از تحریف تاریخ دفاع مقدس تصریح کرد: باید بتوانیم وقایع را عینا سینه‫به‫سینه …
فراخوان بنیاد برکت برای بزرگ‌ترین رویداد نوآوری- کارآفرینی صنعت پوشاک
۲ روز قبل / دانشگاه علم و صنعت / رسانه / صنعت / فضای مجازی / مد
فراخوان بنیاد برکت برای بزرگ‌ترین رویداد نوآوری- کارآفرینی صنعت پوشاک
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای رویداد ملی «چرخ برکت» با هدف تولید 5 میلیون دست پوشاک و ایجاد 2 هزار شغل فراخوان داد.
۲ روز قبل
باغ زیتون قابلیت کارآفرینی و گردشگری دارد
شهردار منطقه16 دربازدید از باغ زیتون بوستان میثاق، احیای این باغ را نمونه موفق کار جمعی و همکاری گروهی می‌داند و می‌گوید: «موقعیت مکانی باغ زیتون و نزدیکی آن به بازار بلورفروشان این قابلیت را به وجود آورده که از این فضا به‌عنوان مرکز کارآفرینی و گردشگری استفاده شود.» «پیمان پورنصر» عقیده دارد که احیای 600اصله درخت زیتون طی چند سال کارساده‌ای نبوده و اکنون ثمره این تلاش‌ها با برگزاری جشن و آیین برداشت زیتون قابل مشاهده است. به گفته وی، شهروندان به‌ویژه بانوان در پروژه احیای باغ زیتون نقش‌آفرینی کرده‌اند …
از کارگری به کارآفرینی رسیدیم
۲ روز قبل
از کارگری به کارآفرینی رسیدیم
زهرا بلندی  برای رسیدن به این جایگاه زحمات زیادی کشیده‌اند. با حضور پرتلاش خود در کارگاه خیاطی، صفر تا صد کار را یاد گرفته و تجارب زیادی در این زمینه کسب کرده‌اند. «فاطمه ترابی» و «فاطمه عینی» بانوان 40 و 38ساله منطقه20 بعد از کسب مهارت در این زمینه، در جایگاه کارآفرینی ایستاده و به عرصه تولید روی آورده‌اند. تولیدکنندگانی که این روزها مدیریت 2مرکز کوثر را بر عهده دارند و به‌ترتیب در تولید سرویس پارچه‌ای آشپزخانه و مونتاژ یراق پرده فعالیت می‌کنند، با شیوع ویروس کرونا به تولید ماسک هم روی آورده‌اند …
آیین افتتاح دبیرخانه طرح توسعه مشاغل خانگی در گلستان
۳ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی گلستان / طرح توسعه مشاغل خانگی / گلستان
آیین افتتاح دبیرخانه طرح توسعه مشاغل خانگی در گلستان
آیین افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ظهر امروز با حضور جمعی مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری، سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار، معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، معاون دفتر امور روستایی استانداری، رئیس اداره کاریابی‌های اداره کل کار و معاون اشتغال کمیته امداد استان در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی گلستان در گرگان برگزار شد.
اعطای تسهیلات به ایده‌های قزوینی‌ها در حوزه «صنایع روستا دوست»
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / کمیته امداد امام خمینی / کارآفرینی / جهاد دانشگاهی
اعطای تسهیلات به ایده‌های قزوینی‌ها در حوزه «صنایع روستا دوست»
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: صنایع روستا دوست باید برای تولید به‌صرفه باشد و اجرای آن هزینه زیادی نیاز نداشته باشد؛ نوآورانه بودن و استفاده از فناوری جدید در این طرح بسیار مهم است، از طرفی طرح ارائه‌ شده باید با فناوری ساده قابل‌ اجرا باشد.
واردات بی رویه در میان سکوت مسئولین، کسب و کارها را به زانو درآورد
۴ روز قبل
واردات بی رویه در میان سکوت مسئولین، کسب و کارها را به زانو درآورد
شاکری، عضو فراکسیون دانش بنیان و کارآفرینی مجلس عنوان کرد: واردات بی رویه و قاچاق کالاهای مشابه داخلی در میان سکوت مسئولین ریسک اقتصادی کسب‌وکارهای کشور را افزایش داده است.
وبینار «کارآفرین شو» برگزار می شود
۴ روز قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمى دانشجویى کارآفرینى دانشگاه الزهرا / وبینار"کارآفرین شو"
وبینار «کارآفرین شو» برگزار می شود
انجمن علمی دانشجویی کارآفرینی دانشگاه الزهرا وبینار «کارآفرین شو» را برگزار می کند.
جایزه‌های نقدی جشنواره فیلم حقیقت افزایش یافت
۵ روز قبل / سینمای ایران / سینمای مستند / مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی / جشنواره سینما حقیقت
جایزه‌های نقدی جشنواره فیلم حقیقت افزایش یافت
دبیرخانه چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت، میزان جایزه‌های نقدی آثار برتر چهار بخش مسابقه ملی، شهید آوینی، کارآفرینی و کرونا را اعلام کرد.
برگزاری برنامه «کهاد کارآفرینی» در دانشگاه تهران
۵ روز قبل / دوره آموزشی کهاد / کارآفرینی / دانشگاه تهران
برگزاری برنامه «کهاد کارآفرینی» در دانشگاه تهران
دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، برنامه «کهاد کارآفرینی» را ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی برگزار می‌کند.
۵ روز قبل / اقتصاد تعاونی
ایجاد فرصتهای کسب و کار برای تعاونی های جوانان/ حمایت از بازار فروش محصولات تعاونی
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ابراز امیدواری کرد: با اختصاص خط اعتباری ۴۰۰۰ میلیارد ریالی این صندوق به تعاونی های جوانان، زنان و توان یابان، ظرفیتهای کسب و کار و اشتغال بیشتری برای این گروه از تعاونی ها در جامعه به وجود آید.
کارآفرینی با عقربه‌های ساعت
۵ روز قبل
کارآفرینی با عقربه‌های ساعت
از زمانی که چشم باز کرد مادر پشت‌دار قالی بود و پدر در میدان جنگ و دفاع‌مقدس برای حفظ جان و ناموس کشور.
توسعه کارآفرینی با سرمایه‌گذاری در بخش نیروی انسانی
۵ روز قبل
توسعه کارآفرینی با سرمایه‌گذاری در بخش نیروی انسانی
حمایت رایگان از ایده‌پردازی تا ارائه محصول در فضای استارت‌آپی برای کشف و پرورش استعدادها در میان افراد جویای کار و کارآفرین یکی از مهم‌ترین خدمات هلدینگ دانش‌بنیان ایده‌پردازی ذوق برای اهالی تکه دهم پایتخت و شهروندان تهرانی است.
قرار مهربانی در متـرو
۵ روز قبل
قرار مهربانی در متـرو
خیریه چرخ گردون هم یک مؤسسه خیریه است، هم یک مؤسسه کارآفرینی.
۵ روز قبل
واکسن آنفلوآنزا برای جانبازان و خانواده شهدا رایگان شد
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از رایگان شدن واکسن آنفلوآنزا برای والدین شهدا، جانبازان و همسران شهید بالاتر از 60 سال خبر داد. سعید اوحدی با ابراز نگرانی از تاثیر تحریم‌های اقتصادی بر تامین دارو برای جانبازان و باقی جمعیت هدف تحت پوشش این نهاد از تشکیل شورای راهبری اقتصادی و فعال‌سازی کمیته مسکن، اشتغال، درمان، فرهنگی و لوایح در بنیاد شهید خبر داد و اعلام کرد:«با تاکید ریاست‌جمهوری، کلیه مطالبات بر زمین‌ مانده جامعه ایثارگران تا پایان سال ۹۹ باید پرداخت شود و بخش اول ماده ۳۸ نیز حدود دو ماه پیش و بخش دوم آن هم دیروز پرداخت شد. مصوبه بازنشستگی پیش از موعد همسران شهدا نیز به زودی ابلاغ می‌شود و برای واگذاری سرپرستی فرزندان شهدای مدافع حرم به مادران‌شان نیز …
تعطیلی ۵۰ درصدی کسب‌وکار بانوان خراسان رضوی در حوزه مشاغل خانگی
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / کسب و کار / بانوان / مشاغل خانگی / کروناویروس
تعطیلی ۵۰ درصدی کسب‌وکار بانوان خراسان رضوی در حوزه مشاغل خانگی
رئیس هیأت مدیره مرکز توسعه اقتصادی زنان گفت: در خراسان رضوی بیش از ۵۰ درصد بانوان مجبور به تعطیلی کسب‌وکار خود در حوزه مشاغل خانگی و صنایع دستی شده‌اند. دستگاه‌های مختلف به دنبال ایجاد طرح و راهکاری برای بهبود وضعیت شغلی بانوان خصوصا بانوان سرپرست خانوار هستند، همچنین طرحی با هدف ایجاد شبکه از طرف صندوق کارآفرینی امید پیگیری می‌شود.
پرداخت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال وام به تولیدکنندگان لوازم مقابله با کرونا/ کمبودی نداریم
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / صندوق کارآفرینی امید / اصغر نورالله زاده / ویروس کرونا / ماسک طبی / وام بانکی
پرداخت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال وام به تولیدکنندگان لوازم مقابله با کرونا/ کمبودی نداریم
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید گفت: تاکنون ۱۲۶ میلیارد تومان وام به تولیدکنندگان لوازم مقابله با کرونا پرداخت شده که ۱۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت به تعاونی ها بوده است.
نقش شیمی در اقتصاد و کارآفرینی
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / شیمی / اقتصاد / کارآفرینی / دانشگاه پیام نور
نقش شیمی در اقتصاد و کارآفرینی
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور با اشاره به نقش و اهمیت رشته شیمی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و کارآفرینی گفت: شیمی رشته‌ای پولساز است و با توجه به پتانسیل کشور در حوزه‌های مختلف اعم از منابع طبیعی، نفت، گاز، پتروشیمی و معدن، نیاز به دانش آموختگان این رشته بسیار بالاست.
اساتید کارآفرین راهکاری جدی برای  مهارت افزایی دانشجویان/کارآفرینی دانشگاه ها باعث رشد اقتصادی می شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / دانشگاه / علم / فناوری / پژوهش / رئیس دانشگاه فنی حرفه ای / کارآفرین / ابراهیم صالحی عمران
اساتید کارآفرین راهکاری جدی برای مهارت افزایی دانشجویان/کارآفرینی دانشگاه ها باعث رشد اقتصادی می شود
رئیس دانشگاه فنی حرفه ای با بیان اینکه اولویت این دانشگاه ارتباط دانشگاه با صنعت و مقوله اقتصاد دانشی است، گفت: کارآفرینی دانشگاه ها باعث رشد اقتصادی می شود.
افزایش 4500 میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / اشتغال‌زایی
افزایش 4500 میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید
جلسه هیأت امناء صندوق کارآفرینی امید با حضور سرپرست نهاد ریاست جمهوری، وزیر ورزش و جوانان و دیگر اعضای هیأت امناء و مدیر عامل و هیأت مدیره برگزار شد.
مراحل پرورش و نگهداری گاو در گاوداری
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / عکس روز / تصاویر روز / گاوداری
مراحل پرورش و نگهداری گاو در گاوداری
صنعت شیر در کنار همه اهمیتی که دارد، دچار مظلومیتی وصف‌ناپذیر است. بزرگ‌ترین مشکل صنعت شیر در سال‌های اخیر نگاه منفعل و مقطعی به مسائل آن بوده است. شیر خام حدود ۷۰ درصد قیمت تمام شده محصولات لبنی را تشکیل می‌دهد. دامداران طی چند سال اخیر، با تمام دشواری‌های کار و هزینه‌های بالا و تامین علوفه، هرگز رضایتی از قیمت شیرخام نداشته‌اند. قیمت تمام شده شیر خام در ایران نسبت به کشورهای توسعه یافته بالاتر است و قیمت بالای نهادهای دامی به خاطر تاثیرپذیری از علوفه وارداتی، تعداد کم دام اصیل نسبت به دام‌های کم‌بازده و نوع مدیریت برخی دامداری‌ها، از عوامل افزایش قیمت تمام شده شیرخام هستند. علاوه بر خودکفایی در این صنعت مهم در زمینه‌های اشتغال زایی در کشور، استفاده از ظرفیت دامپروری است. سرمایه‌گذاری و توجه …
بومی سازی قطعات اعلام و اطفاء حریق توسط شرکت فناور البرزی/ کارآفرینی به هر قیمتی درست نیست
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
بومی سازی قطعات اعلام و اطفاء حریق توسط شرکت فناور البرزی/ کارآفرینی به هر قیمتی درست نیست
کرج- کارآفرینی در شرایط کنونی اقتصادی کشور یکی از چالش هایی است که افراد با آن مواجه هستند اما افرادی نیز هستند که برنامه های خود را با شرایط کنونی وفق داده و سعی می کنند با راه اندازی کسب و کار به خروجی مناسب دست یابند.
بررسی طرح های اشتغال زایی دلگان
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / شهرستان دلگان / سیستان و بلوچستان
بررسی طرح های اشتغال زایی دلگان
در نشست امروز فرماندار دلگان با مدیرکل فنی و حرفه ای و جمعی از معاونین و مدیران کار،تعاون و رفاه اجتماعی، بانک کشاورزی، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و...در محل اداره کل فنی و حرفه ای استان طرحهای اشتغالزایی و کارآفرینی دلگان و تسهیلات روستایی و عشایری این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
اجرای فاز دوم  طرح پویش صنعت دانشگاه آزاد اسلامی
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / دانشجویان / دانشگاه آزاد / صنعت / مهارت / محمد مهدی طهرانچی / رئیس دانشگاه آزاد اسلامی
اجرای فاز دوم طرح پویش صنعت دانشگاه آزاد اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ابن دانشگاه در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مهارت افزایی و کارآفرینی دانشجویان، پس از اجرای مرحله اول طرح پویش صنعت در سال گذشته،در حال انجام فاز دوم آن در اصفهان به عنوان پایلوت است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
بانک توسعه تعاون در حداکثرسازی کارآمدی و اثربخشی تسهیلات اشتغال روستایی کوشا بوده است
عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون درخصوص الزام این بانک جهت حداکثرسازی کارآمدی و اثربخشی تسهیلات اشتغال روستایی مطالبی را تبیین کرد.سیدباقر فتاحی رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون در جلسه بررسی عملکرد استان‌ها در مرحله پنجم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اظهار کرد: این بانک طی مرحله اول تا چهارم طرح مذکور، 25 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است و برنامه پرداخت تسهیلات به میزان 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات در مرحله پنجم طرح در حال اجرا است. فتاحی افزود: مطابق بررسی‌های صورت پذیرفته در معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ عملکرد بانک توسعه تعاون در مصرف صحیح و به‌موقع منابع و اعطای کارآمد تسهیلات در مرحله سرآمدی قرار داشته است به‌گونه‌ای که ایجاد منافع اجتماعی طرح‌ها …
«مزرعه خانواده» را از ما نگیرید!
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
«مزرعه خانواده» را از ما نگیرید!
مریم قاسمی  هنگام عبور از خیابان شهید درجزینی و روبه‌روی شرکت تولید دارو وارد بوستان 15خرداد شدیم و پس از چند دقیقه پیاده‌روی به محلی رسیدیم که به مزرعه خانواده شهرت دارد. اینجا زمینی کشاورزی ایجاد شده که به قطعه‌های 8متر مربعی تقسیم و بین بانوان علاقه‌مند به کاشت و نگهداشت انواع سبزیجات ارائه شده است. این مزرعه خانواده از سال1387 تاکنون محل یادگیری و کاشت و برداشت انواع محصولات و سبزیجات بوده و از سال1397 به بعد با حمایت شهرداری منطقه18 به یک مرکز کارآفرینی زودبازده تبدیل شده است. علت حضور ما …
افتتاح طرح های دانش بنیان تبریز با حضور ستاری
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / تبریز / سورنا ستاری / شرکت دانش بنیان
افتتاح طرح های دانش بنیان تبریز با حضور ستاری
ایرنا- تبریز- سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روز سه شنبه در سفری یکروزه به تبریز از ۱۱ طرح فناورانه رونمایی کرد. شتابدهنده همگامان در اموری مانند توسعه زیستبوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه، پرورش و رشد کسب و کارهای نوپا، پژوهش و توسعه فناوریهای نوین، نخستین کارخانه تولید تیوبهای لیزری ایران و کارخانه تعمیق تولید داخل یک شرکت دانشبنیان، مرکز جامع در حال احداث سلولهای بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بزرگترین پمپ آب ساخت داخل، مراحل عملیاتی سایبر پارک تبریز و آسانسور بدون نیاز به برق شهری و با قابلیت استفاده از برق خورشیدی از جمله طرح هایی بود که امروز در تبریز رونمایی شد.
بهزیستی به تنهایی پاسخگوی نیازهای شرایط کرونایی نیست
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / استانی-اجتماعی / بهزیستی / کرونا / فارس / تسهیلات کرونایی
بهزیستی به تنهایی پاسخگوی نیازهای شرایط کرونایی نیست
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه این سازمان به تنهایی پاسخگوی نیازهای آسیب‌دیدگان از کرونا نیست، تاکید کرد: باید همه کمک کنیم تا سرپرستان خانوار آسیب دیده از کرونا به حوزه اشتغال و کارآفرینی بازگردند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
40 درصد از مردم هیچ پس‌اندازی ندارند
نظرسنجی ایسپا نشان می‌دهد حدود 40 درصد مردم هیچ پس‌اندازی ندارند و در برابر تکانه‌های قیمتی مانند افزایش ناگهانی مواد غذایی و اجاره‌بها و... به ‌شدت آسیب‌پذیر هستند. شرایط برای این خانواده‌ها زمانی سخت‌تر می‌شود که یکی از اعضای خانواده به بیماری مبتلا شود. در این صورت هزینه‌های درمان را نیز باید به مخارج خانوار افزود. شمار خانوارهایی که پس‌انداز ندارند در نظرسنجی اخیر مرداد ایسپا نسبت به خرداد سال گذشته افزایش 5 درصدی داشته است. این در حالی است که بر اساس گزارش مرکز آمار نرخ تورم نقطه‌ای در مرداد ماه سال جاری به عدد 30.4 درصد رسیده و افزایش هزینه‌ها همچنین کاهش حجم پس انداز دور از ذهن نبوده است.  به گزارش روابط عمومی مرکز …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
کارآفرینی در دست‌انداز تحریم و کرونا
کیمیا نجفیاین ‌روزها تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در بازار‌های پر نوسان کار آسانی نیست، چراکه عدم‌ثبات کافی در متغیرهای کلان اقتصادی چشم‌انداز هر تصمیمی را مبهم می‌کند. تحریم‌ها یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باعث شده اقتصاد کشور با عدم‌ثبات و چالش‌های زیادی روبه‌رو شود، از سوی دیگر اخیرا ویروس کرونا نیز به چالش‌های ناشی از تحریم اضافه شده و بیش از پیش اقتصاد را سردرگم کرده و در چنین شرایطی طبیعی است که هرنوع تصمیم‌گیری برای فعالیت‌های‌ اقتصادی با مشکل مواجه باشد. سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و یا راه‌اندازی یک کسب و کار جدید از جمله تصمیم-گیری‌هایی است که امروزه چالش‌های بسیاری را برای افراد به وجود آورده است چراکه از یک‌سو با اقتصادی آشفته روبه‌رو هستیم و از سوی دیگر کرونا بر سر شروع هر …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بررسی عملکرد بزرگ‫ترین بانک قرض‌الحسنه کشور در یک سال اخیر
این بانک در دوره یک ساله منتهی به یک شهریورماه سال ۱۳۹۹ توانست بیش از ۲.۵ فقره تسهیلات پرداخت کند. در این یک سال ۱۵۱ هزار میلیارد ریال به منابع بانک مهر ایران اضافه شده و منابع این بانک حدود ۷۳ درصد نسبت به دوره مشابه رشد داشته است. همچنین بانک در این دوره موفق شد یک میلیون و ۹۰۰ هزار مشتری جدید را جذب کند و تعداد مشتریان بانک در حال حاضر به ۹ میلیون نفر رسیده است. دیجیتالی شدن خدمات بانکیبانک مهر ایران که یکی از پیشروترین بانک‌های کشور در ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری بانکی به شمار می‌رود، با شیوع بیماری کرونا از زمستان گذشته، دامنه این دسته از خدمات خود را گسترده‌تر کرده است. در حال حاضر این بانک از طریق همراه‌بانک «مهریران» خدمات افتتاح حساب و احراز هویت غیرحضوری سجام را ارائه می‌دهد. …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
امضای تفاهم‌نامه تامین مسکن و اشتغال خانواده‌های شهدا و ایثارگران فارس
شیراز- ایرنا- ۲ تفاهم نامه تامین ۱۰ هزار مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های شهدا و ایثارگران در استان فارس دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹ به امضای معاون رئیس جمهوری و استاندار فارس رسید. /عکس:رضا قادری
از وجود ۴۵۰ هزار زن سرپرست خانوار در تهران تا هزینه ۵۰ هزار تومانی نگهداری معتادان در یک روز
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / شهرداری تهران / کارآفرینی / سازمان خدمات اجتماعی / زنان سرپرست خانوار / اعتیاد / اشتغال
از وجود ۴۵۰ هزار زن سرپرست خانوار در تهران تا هزینه ۵۰ هزار تومانی نگهداری معتادان در یک روز
سرپرست سازمان خدمات اجتماعی با بیان اینکه هزینه مستقیم نگهداری یک معتاد در مراکز شهرداری روزانه ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان است گفت: اگر بتوانیم ۱۰۰ معتاد را پس از بهبود یافتن به چرخه اشتغال بازگردانیم و به خانواده‌هایشان بسپاریم ماهانه یک میلیارد تومان صرفه‌جویی می‌شود .
تفاوت استارتاپ و کسب و کار
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / آرمانیک / کارآفرینی / استارتاپ
تفاوت استارتاپ و کسب و کار
اکثر افراد فکر می کنند استارت آپ به کسب و کارهایی گفته می شود که برای اولین بار توسط شخص و یا شرکتی راه اندازی می شوند و قبل از آن نمونه ی دیگری وجود نداشته است، اما مفهوم استارتاپ به اینجا ختم نمی شود.
مرکز کاریابی دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
مرکز کاریابی دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد
دانشگاه صنغتی شریف با هدف تسهیل اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان مرکز کارآفرینی" کاریابی شریف" راه اندازی کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
۱۰هزار مسکن برای خانواده شهدا در فارس تامین می‌شود
شیراز- ایرنا- ۲ تفاهم نامه تامین ۱۰ هزار واحد مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های شهدا و ایثارگران در استان فارس دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹ به امضای معاون رئیس جمهوری و استاندار فارس رسید.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی منصوب شد
آذربایجان شرقی - فلاح: وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی طی حکمی حسین فتحی را به سمت مدیرکل تعاون کارو رفاه اجتماعی آذر بایجان شرقی منصوب کرد.حسین فتحی که پیش از این سرپرستی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی را برعهده داشت با حکم مقام عالی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان مدیرکل این اداره کل منصوب شد.در این حکم آمده است؛ "ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راهبری سیاست‌های معطوف به تثبیت فرایند کسب و کار، شناسایی و معرفی فرصت‌های اشتغال و آماده سازی افراد جویای کار از طریق مهارت آموزی جهت ورود پایدار به بازار کار کشور دارای نقش ممتازی است.ضرورت دارد نسبت به حفظ امنیت شغلی کارگران و صیانت از سرمایه‌های انسانی و تعادل در نظام جبران خدمت کارگران، توسعه کارآفرینی، حمایت …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / استان کرمان / اشتغال / زنان / سلامت / معاون
۸۵۰۰ شغل برکت در سرزمین شگفتی‌ها
با راه‌اندازی ۱۷۳۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سال جاری، تعداد مشاغل برکت در استان کرمان به ۸۵۰۰ شغل می‌رسد. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر گفت:
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / بورس
چرا مردان بیشتر از زنان در بورس هستند؟
به گزارش ایسنا، در طرح سنجش نگرش مردم ایران پیرامون وضعیت اقتصادی کشور با جامعه‌ی آماری شهروندان بالای ۱۸ سال کل کشور و تعداد نمونه‌ی ۱۵۹۰ که به شیوه‌ی مصاحبه تلفنی اجرا شد، (۲۹ تیر تا ۵ مرداد ۱۳۹۹) در سوالی از مردم پرسیده شده است: «هر خانواده‌ای ممکن است در زندگی بتواند پس‌انداز کند. شما ترجیح می‌دهید پس‌انداز خود را چگونه مدیریت کنید؟»؛ ۳۹.۱ درصد پاسخ‌گویان گفته‌اند پس‌اندازی ندارند؛ ۱۷ درصد گفته‌اند در بازار زمین و مسکن و ۱۶.۵ درصد در زمینه‌ی اشتغال‌زایی و کارآفرینی سرمایه‌گذاری می‌کنند.
ببینید | خداحافظی با کارمندی؛ به کمک «توسن صنعت رخشان» با سرمایه کم، رئیس خود شوید
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / کارآفرین / سرمایه / خبرآنلاین
ببینید | خداحافظی با کارمندی؛ به کمک «توسن صنعت رخشان» با سرمایه کم، رئیس خود شوید
.ویدیویی از صحبت‌های خانم «صادقی» از شرکت «توسن صنعت رخشان» را می‌بینید، شرکتی توانمند در کارآفرینی که می‌تواند با سرمایه کم، شما را به رئیس خودتان تبدیل کند. منبع: خبرآنلاین
چه کارهایی موجب علاقمند شدن دانش‌آموزان به رشته ریاضی می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / ریاضیات / انتخاب رشته
چه کارهایی موجب علاقمند شدن دانش‌آموزان به رشته ریاضی می‌شود؟
استاد بازنشسته‌ مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه تهران تقویت برنامه درسی، معرفی الگوهای موفق دانش‌آموختگان در رشته‌های مهندسی، ریاضی و علوم پایه از طریق برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی و سایر رسانه‌های جمعی و اجرای برنامه‌های کارشناسی با کهاد کارآفرینی و کارشناسی ارشد حرفه‌ای در رشته‌های علوم پایه را موجب استقبال بیشتر دانش‌آموزان از رشته ریاضی دانست.
ایجاد ۸۵۰۰ شغل توسط بنیاد برکت در استان کرمان
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
ایجاد ۸۵۰۰ شغل توسط بنیاد برکت در استان کرمان
کرج- معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: با راه‌اندازی هزار و ۷۳۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سال جاری، تعداد مشاغل برکت در استان کرمان به هشت هزار و ۵۰۰ شغل می‌رسد.
راه اندازی ۱۷۳۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در سال جاری
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بنیاد برکت / تسهیلات اشتغالزایی / ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)
راه اندازی ۱۷۳۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در سال جاری
معاون توسعه کارآفرینی بنیاد برکت از راه‌اندازی ۱۷۳۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سال جاری خبر داد.
استفاده از ظرفیت مجمع خیرین برای حمایت از هنرمندان
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ایران / سیستان و بلوچستان / قرآن
استفاده از ظرفیت مجمع خیرین برای حمایت از هنرمندان
نشست معاون صنایع‌دستی کشور با رئیس و اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیرین اشتغال و کارآفرینی و نیز مسئولانی از دستگاه‌های مختلف کشور برگزار شد.
۶.۳هزارمیلیارد ریال از مطالبات بدلیل کرونا ۴ماه استمهال شد/ پرداخت ۷.۳ هزار میلیارد ریال وام جدید
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اصغر نورالله زاده / صندوق کارآفرینی امید / تسهیلات / ویروس کرونا / وام بانکی
۶.۳هزارمیلیارد ریال از مطالبات بدلیل کرونا ۴ماه استمهال شد/ پرداخت ۷.۳ هزار میلیارد ریال وام جدید
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه از ابتدای سال ۷۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات جدید پرداخت کرده ایم،گفت: به دلیل شرایط کرونا، ۶۳۰۰ میلیارد ریال از مطالباتمان را به تعویق انداختیم.
فناوران ایرانی نیازمندی‌های صنایع دریایی را در 3 حوزه پاسخ می‌دهند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / علم و تکنولوژی / مناطق دریایی
فناوران ایرانی نیازمندی‌های صنایع دریایی را در 3 حوزه پاسخ می‌دهند
رویداد ملی «تقاضا محور صنایع دریایی» در 3 محور اصلی توسط مرکز توسعه کارآفرینی دریایی بادبان 23 شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
امضای تفاهم‌ نامه کارآفرینی در روستاها و ساماندهی حاشیه‌ها
پریسا امیرقاسم‌خانی_خبر‌نگار   سی و‌ پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز حضور داشتند تا  ‌تفاهمنامه ای مهم به امضا طرفین برسد. به گزارش همشهری، در ابتدای‌این جلسه علیرضا احمدی، رئیس شورای‌عالی استان‌ها گفت: « موضوع مهم امروز جامعه بحث اشتغال است. یکی از پتانسیل‌های موجود در این حوزه که می‌تواند با پررنگ شدن بعد اشتغال‌زایی به جوانان کمک کند و بسیاری از مشکلات در حوزه روستاها …
نخستین مجموعه آب درمانی سیستان و بلوچستان افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / آب درمانی / سیستان و بلوچستان / استانی-اجتماعی
نخستین مجموعه آب درمانی سیستان و بلوچستان افتتاح شد
نخستین مجموعه آب درمانی سیستان و بلوچستان با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید و استاندار در زاهدان افتتاح شد.
تعداد صندوق‌های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می‌رسد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / شورای عالی استان ها / شهرداری تهران / توسعه روستایی
تعداد صندوق‌های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می‌رسد
تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید گفت: تعداد صندوق‌های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می‌رسد.
مهم ترین کارکرد مراکز علمی نوین مهارت افزایی دانشجویان در جهت کارآفرینی است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / کارآفرینی / دانشکده خبر
مهم ترین کارکرد مراکز علمی نوین مهارت افزایی دانشجویان در جهت کارآفرینی است
رئیس دانشکده رسانه خبرگزاری فارس گفت: مهم ترین کارکرد موسسات و مراکز علمی نوین در دنیا مهارت افزایی دانشجویان در جهت کارآفرینی است، به نحوی که بعد از فارغ التحصیلی بتوانند بدون دغدغه وارد فضای کسب و کار شوند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / زعفران ایران / صادرات زعفران
سود زعفران ایرانی در جیب تجار اسپانیایی و افغانستانی
به گزارش فارس، جلسه بررسی مشکلات زعفران‌کاران عصر امروز (چهارشنبه 19 شهریور) در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با حضور علی نیکزاد نایب رئیس مجلس، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، علی مؤیدی خرم‌آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نور‌الله‌زاده رئیس صندوق کارآفرینی، منصوری معاون وزیر تعاون، محسن زنگنه، جواد نیک‌بین و سلمان اسحاقی نمایندگان تربت حیدریه، کاشمر و قائنات برگزار شد.
ببینید | با کمپانی «آرتا شویان» آشنا شوید
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / مواد ضدعفونی / محلول ضدعفونی / سرمایه / کارآفرین / اشتغال
ببینید | با کمپانی «آرتا شویان» آشنا شوید
امیر ابراهیمی مدیر عامل شرکت آرتا شویان مطهر درباره سیستم های نوین اشتغال و کارآفرینی توضیحاتی می دهد.
حمایت صندوق کارآفرینی امید از شرکتهای دانش بنیان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / شرکت‌های دانش‌بنیان
حمایت صندوق کارآفرینی امید از شرکتهای دانش بنیان
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت تسهیلات به شرکتهای نوآور و دانش بنیان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با اختصاص خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد تومانی به تعاونی های زنان، جوانان و توان یابان، این تعاونی ها کسب و کارهای خود را با ظرفیت بیشتری دنبال کنند.
ضرورتی مضاعف برای توجه به کارآفرینی در مناطق آزاد جدید
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم / سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند / معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزرات کار
ضرورتی مضاعف برای توجه به کارآفرینی در مناطق آزاد جدید
تهران- ایرنا- احتمال گسترش الگوی تغییر مناسبات تل‌آویو و ابوظبی به دیگر کشورهای عربی، با تاثیرگذاری بر روند فعالیت‌های اقتصادی منطقه می‌تواند تعاملات اقتصادی کشورمان را هم از خود متاثر سازد. در این شرایط، تسریع در تصویب قوانین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌تواند فرصت‌های تازه‌ای از رشد و توسعه اقتصادی پیش‌روی کشورمان قرار دهد و آسیب‌پذیری در برابر تهدیدات تازه را افزایش دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
پروتکل‌های هوایی
شیوع ویروس کرونا در زمانی کوتاه همه‌ جهان را دستخوش تغییرات اساسی کرده است که قطعا این تغییرات اثرات بلندمدتی از خود بر جای خواهد گذاشت. همگام با شیوع گسترده ویروس کرونا بسیاری از دولت‌ها با توجه به رویکرد بهداشت جهانی تمامی پروازهای داخلی و خارجی را لغو کرد‌ه‌اند. آمارهای منتشرشده از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) و شورای جهانی سفر (WTTC)، حکایت از آن دارد که دقیقا در برهه‌ای که برنامه‌ریزی‌ها در زمینه رونق مشاغل و کارآفرینی در صنعت گردشگری و هتلداری در سطح جهان مورد توجه قرار گرفته ‌بود، ظهور و شیوع ویروس کرونا باعث نابودی ۵۰‌میلیون شغل در این صنعت شد؛ به‌ گونه‌ای که در حال‌حاضر دوسوم درآمدهای جهانی حاصل از صنعت گردشگری نیز کاهش …
زنان، جوانان و توان‌یابان تسهیلات تعاونی دریافت می کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
زنان، جوانان و توان‌یابان تسهیلات تعاونی دریافت می کنند
مراسم انعقاد تفاهم نامه ۴ هزار میلیارد ریالی تعاونی های جوانان، توان‌یابان و زنان سرپرست خانوار با صندوق کارآفرینی امید برگزار شد.
احیای هنر سوزن دوزی به دستان بانوان خراسانی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / کارآفرینی / کسب و کار / اشتغال زنان / زنان / صنایع دستی / اینستاگرام / ایران / سوزن دوزی
احیای هنر سوزن دوزی به دستان بانوان خراسانی
وحدان فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران است و همسرش مهندسی صنایع خوانده؛ اما علاقه آنها به هنر سوزن‌دوزی و جذابیت طرح‌های نوستالژی برایشان آنقدر زیاد بود که تصمیم گرفتند سوزن‌دوزی تولید کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / وزارت تعاون
امضای چهار تفاهم نامه مهم برای حمایت و تقویت بخش تعاون
در هفته تعاون چهار تفاهم نامه همکاری مهم با هدف تقویت بخش تعاون و حمایت از تشکیل و توسعه تعاونی های اشتغالزا میان معاونت تعاون وزارت کار و معاونت اشتغال وزارتخانه، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و سازمان بسیج سازندگی به امضا رسید.
آکادمی کسب و کار دانشگاه علامه طباطبایی راه‌اندازی شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / دانشگاه علامه طباطبایی / اشتغال زایی / بهبود فضای کسب و کار
آکادمی کسب و کار دانشگاه علامه طباطبایی راه‌اندازی شد
تهران- ایرنا- مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبایی با حمایت و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به راه اندازی آکادمی اشتغال و کسب و کار کرده است.
چرخه حمایت از کارآفرینان جوان در «میدون» کامل شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / کارآفرینی / حسین کرمی / شبکه سه سیما / مسابقه تلویزیونی میدون / مینا مهرنوش / سید محمدحسین هاشمی گلپایگانی
چرخه حمایت از کارآفرینان جوان در «میدون» کامل شد
ایلنا: چرخه حمایت از کارآفرینان جوان توسط مسابقه تلویزیونی «میدون» با تامین سرمایه برای کسب و کار شرکت کننده منتخب داوران یا نفر برتر آرای مردمی در هر قسمت از این…
توافقنامه تقویت همکاری اقتصادی و فناوری میان دولت طرابلس لیبی و ترکیه
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / لیبی / ترکیه
توافقنامه تقویت همکاری اقتصادی و فناوری میان دولت طرابلس لیبی و ترکیه
وزارت صنعت و فناوری ترکیه برای تقویت همکاری دو طرف با لیبی در زمینه‌های سرمایه گذاری، کارآفرینی و فناوری، یک توافقنامه حسن نیت با بانک مرکزی این کشور منعقد کرد.
موافقت هیات دولت با واگذاری اراضی مازاد دستگاه ها برای تامین مسکن کارکنان دولت
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / هیات دولت / طرح اقدام ملی مسکن / صندوق کارآفرینی امید / سازمان مهاجران اتباع خارجی
موافقت هیات دولت با واگذاری اراضی مازاد دستگاه ها برای تامین مسکن کارکنان دولت
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با قدردانی از وزارت آموزش و پرورش، معلمان، مدیران و سایر عواملی که زمینه بازگشایی مدارس را در آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ فراهم کرده اند، گفت: نهاد مدرسه دارای کارکردهای مختلفی است که آموزش تنها یکی از آنهاست و لذا آموزش مجازی، جایگزین کاملی برای نهاد مدرسه محسوب نمی شود.
تصویب لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی در جلسه دولت
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / کارآفرینی / اتباع خارجی / مهاجران / آموزش / هیات دولت / سازمان مهاجران اتباع خارجی / صندوق امl
تصویب لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی در جلسه دولت
تصویب لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی، اصلاح اساسنامه صندوق قرض الحسنه کارآفرینی امید و واگذاری اراضی مازاد دستگاه های دولتی برای تأمین مسکن کارکنان دولت در قالب طرح اقدام ملی مسکن بخشی از مصوبات جلسه امروز هیات دولت است.
معاون وزیر کار: سناریوهای اشتغال در دوران کرونا و پس از آن
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / اشتغال / اشتغال در کرونا / ایام کرونا / بعد از کرونا / معاون وزیر کار
معاون وزیر کار: سناریوهای اشتغال در دوران کرونا و پس از آن
شفقنا- معاون وزیر کار سناریوهای اشتغال در شرایط کرونا و پس از کرونا را تشریح کرد. به گزارش وزارت تعاون، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص عملکرد معاونت متبوع خود در بحث ایجاد...
معرفی بیش از ۳۱ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / استانی-شهرستانها / تسهیلات بانکی / تعاون کار و رفاه اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / همه علیه کرونا / بروجرد / همه با همه علیه کرونا
معرفی بیش از ۳۱ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۳۱ هزار و ۳۶۹ نفر برای در استان دریافت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا معرفی شده‌اند.
ببینید | توضیحات برادران عبداللهی درباره برند جواهرات عبداللهی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / اشتغال / کارآفرین
ببینید | توضیحات برادران عبداللهی درباره برند جواهرات عبداللهی
ویدئویی از سومین همایش سیستم های نوین اشتغال و کارآفرینی با حضور جواهری عبداللهی راببینید. منبع: خبرآنلاین
ثبت‌نام در الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی در استان آغاز شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / استانی-اجتماعی / منطقه ایلام / احمد خانمحمدیان
ثبت‌نام در الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی در استان آغاز شد
معاون اشتغال و کارآفرینی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی که از سال ۹۸ شروع به کار کرده، استان ایلام یکی از ۹ استان پایلوت در اجرای طرح بود.
مسائل نیشکر هفت‌تپه در سطح ملی پیگیری می‌شود/ در حوزه اشتغال و کارآفرینی رتبه نخست کشور هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
مسائل نیشکر هفت‌تپه در سطح ملی پیگیری می‌شود/ در حوزه اشتغال و کارآفرینی رتبه نخست کشور هستیم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه مسائل شرکت نیشکر هفت‌تپه در سطح ملی در حال پیگیری است، گفت: به هر شکلی از حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه دفاع کردیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •