چهارشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۹ / 20 January, 2021
کوروش شاهونه
«پُلتیک» در تئاتر «مقاومت»/ جنگ‌ در ۳ تابلو بازنمایی می شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / کوروش شاهونه / جشنواره تئاتر مقاومت / تئاتر ایران / بیماری کرونا
«پُلتیک» در تئاتر «مقاومت»/ جنگ‌ در ۳ تابلو بازنمایی می شود
کوروش شاهونه کارگردان «پُلتیک» با اشاره به حضور این اثر در جشنواره تئاتر «مقاومت» ابراز امیدواری کرد که شرایط برای اجرای عمومی نمایش فراهم شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / کوروش شاهونه / تماشاخانه شهرزاد / تئاتر ایران
درامی تلخ با فضایی کمیک در «مانستر»/ بیماران اعصاب را درک کنیم
کارگردان «مانستر» با اشاره به ویژگی‌های این نمایش بر لزوم درک شرایط بیماران اعصاب و روان و معلول و احترام گذاشتن به آن‌ها تأکید کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
صحنه در تسخیر جوان‌های مستعد
این روزها تعدادی نمایش‌ به صحنه آمده که بعضی‌شان براساس تصمیم مدیران سالن‌ها، شرایط پیش آمده در کشور و تعطیلی‌های ناخواسته فرصت چندانی تا پایان ندارند. یعنی اگر تماشای آنها را ظرف همین امروز و فردا از دست بدهید کار دیگر تمام است. به ویژه در روزگاری که خوشبختانه هر شب بیش از 100 نمایش به صحنه می‌رود؛ گرچه انتظار و توان هنری گروه‌های تئاتری ما بیش از اینهاست. به هر حال نمایش «نیم‌فاصله» نوشته الهه مجلسی و کارگردانی رضا رشادت اولین پیشنهاد آخر هفته من است. نمایشی که موضوع مهاجرت را دستمایه قرار داده و همه‌چیز را در فضایی مینی‌مال در سالن انتظامی خانه هنرمندان به تماشاگر ارایه می‌دهد. گلنوش قهرمانی و کیوان محمدی در این اجرا که تا هفتم …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
دیالوگ
 کوروش شاهونه-کارگردان تئاتر: «دو سال پیش مهمان منزل یکی از اقوام بودم و در آنجا در موقعیتی که هم خنده‌دار و هم ترسناک بود، قرار گرفتم و این موقعیت مرز ظریفی داشت و پس از آن ایده نگارش نمایشنامه «مانستر» در ذهنم شکل گرفت. داستان این نمایش پایه پژوهشی دارد و درباره اختلال اسکیزوفرنی است. «مانستر» تئاتری تجربی و قصه‌گوست و از دل  اتفاقی واقعی بیرون آمده است.»
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / تئاتر ایران / تماشاخانه شهرزاد / لیلی رشیدی
پوستر «مانستر» منتشر شد/ نمایشی با موضوع اسکیزوفرنی
پوستر نمایش «مانستر» به کارگردانی کوروش شاهونه منتشر شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
مانستر در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود
نمایش «مانستر» به نویسندگی کوروش شاهونه و حمیدرضا اسدزاده و طراحی و کارگردانی کوروش شاهونه از هشتم دی‌ماه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سجاد افشاریان / پردیس تئاتر شهرزاد / مانستر
«مانستر» با تهیه‌کنندگی سجاد افشاریان به شهرزاد می‌رود
ایلنا: نمایش «مانستر» به نویسندگی کوروش شاهونه و حمیدرضا اسدزاده و طراحی و کارگردانیِ کوروش شاهونه از هشتم دی در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
چند خبر از تئاترهای پایتخت
تمدید یک هفته‌ای «صدای آهسته برف» در تئاتر مستقل، اجرای «قهر دریا» در پردیس تئاتر تهران، کوروش شاهونه «مانستر» در پردیس تئاتر شهرزاد و... از جمله خبرهای تئاتر است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / تمدید نمایش صدای آهسته برف
/خبرهایی از تئاتر/
تمدید یک هفته‌ای «صدای آهسته برف» در تئاتر مستقل، اجرای «قهر دریا» در پردیس تئاتر تهران،کوروش شاهونه «مانستر» در پردیس تئاتر شهرزاد و... از جمله خبرهای تئاتر است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴
شب‌های شلوغ تماشاخانه‌های تهران
گروه هنر - این روزها، روزهای پررونقی برای اهالی تئاتر است. نمایش‌های مختلفی در سالن‌های نمایش در حال اجرا هستند. در این گزارش به برخی از آن‌ها نگاهی کوتاه می‌اندازیم.«کمیته نان» نام نمایشی است با نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج. این نمایش که دومین اثر لیلی عاج درباره مشکلات صنفی و معیشتی، اجتماعی و سیاسی کارگران است در فضایی پرتنش به مسئله کول‌بَرها پرداخته و وضعیت زندگی‌های سخت طبقه کارگر را روایت کرده است. لیلی عاج پیش از این، نمایش «قند خون» را نیز با تمرکز بر مسائل اقتصادی زندگیِ کارگران کارخانه قند ورامین، در تئاترشهر و تماشاخانه باران روی صحنه برده بود.الهام شعبانی، ارسطو خوش‌رزم، غزاله جزایری، شاهو رستمی، لبخند بدیعی و سعید احمدی بازیگران این اثر هستند.«کمیته نان» از 23 اردیبهشت‏ماه تا 31 …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •