شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
کوروش نریمانی
هنر «تئاتر» و روایت یک حواس‌پرتی جمعی؛ ما «فیل» بودیم در تاریکی!
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / کوروش نریمانی / هنرمندان تئاتر / تئاتر ایران / ویروس کرونا / سردرگمی مدیریتی و تئاتر کرونایی / کارگردان تئاتر / نمایشنامه نویس
هنر «تئاتر» و روایت یک حواس‌پرتی جمعی؛ ما «فیل» بودیم در تاریکی!
کوروش نریمانی معتقد است «به رسمیت نشناختن تئاتر به‌عنوان شغل» ریشه تمامی مشکلات و معضلاتی است که در مقاطع و شرایط مختلف برای هنرمندان تئاتر از جمله شرایط کرونایی، وجود دارد.
سریال کمدی جدید بهرام افشاری در راه است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کوروش نریمانی / بهرام افشاری / شبکه نمایش خانگی
سریال کمدی جدید بهرام افشاری در راه است
مهر نوشت: کوروش نریمانی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر اعلام کرد به همراه بهرام افشاری قصد نگارش فیلمنامه‌ای کمدی برای تولید و ساخت یک سریال در شبکه نمایش خانگی را دارند.
همکاری کوروش نریمانی و بهرام افشاری در شبکه نمایش خانگی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کوروش نریمانی / نمایشنامه نویس / کارگردان تئاتر / فیلمنامه نویسی / بهرام افشاری / بازیگر تئاتر / بازیگر تلویزیون / بازیگر سینما
همکاری کوروش نریمانی و بهرام افشاری در شبکه نمایش خانگی
کوروش نریمانی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر اعلام کرد به همراه بهرام افشاری قصد نگارش فیلمنامه‌ای کمدی برای تولید و ساخت یک سریال در شبکه نمایش خانگی را دارند.
از ادای دین به مُرده شوران تا مصاحبه متفاوتی با علی پروین
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / روز خبرنگار / کورش نریمانی / روزنامه‌نگاری / تئاتر / روزنامه همشهری
از ادای دین به مُرده شوران تا مصاحبه متفاوتی با علی پروین
کوروش نریمانی در کارنامه هنری‌اش نمایش شاخصی به نام «والس مرده شوران» دارد ولی شاید بسیاری از تماشاگران تئاتر ندانند که ایده شکل‌گیری این اثر، برخاسته از فعالیت مطبوعاتی این هنرمند است؛ او همچنین به عنوان دانشجوی تئاتر مصاحبه متفاوتی با علی پروین در روزنامه داشت.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
دیالوگ
کوروش نریمانی: «تعطیلی پیش‌آمده و قرنطینه خانگی فرصت مناسبی برای رسیدگی به ایده‌های قبلی و سروسامان دادن به آنها و همچنین پرداختن به ایده‌های ذهنی جدید است. با این وضع عطشم برای کار بسیار زیاد شده است، زیرا شرایط شیوع ویروس کرونا نشان داد که باید از فرصت‌های خودمان به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. این اتفاق تلنگری برای همه ما بود. امیدوارم بعد از حل‌شدن مشکل شیوع ویروس کرونا، بچه‌های تئاتری با انرژی مضاعفی کار خود را از سر بگیرند.»
عطشم برای اجرای تئاتر بیش از پیش است/ کرونا تلنگری برای همه بود
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / کوروش نریمانی / نمایشنامه نویس / کارگردان تئاتر / تئاتر ایران / ویروس کرونا / نوروز99 / هنرمندان تئاتر
عطشم برای اجرای تئاتر بیش از پیش است/ کرونا تلنگری برای همه بود
کوروش نریمانی معتقد است شرایط پیش آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا تلنگری برای همه بود تا بدانند از فرصت های زندگی خود به درستی استفاده کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / تئاتر
نمایش «والس مرده شوران»
ایرنا-سمنان- نمایش والس مرده شوران به نویسندگی کوروش نریمانی و کارگردانی سید حسین بی طرف دی ماه 98 در تالار بهمن شاهرود به روی صحنه رفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / کوروش نریمانی / هنرمندان تئاتر / ارشاد اسلامی استان سمنان
تئاتر والس مرده‌شوران در شاهرود روی صحنه رفت
شاهرود - تئاتر والش مرده‌شوران به نویسنده کوروش نریمانی و با کارگردانی سید حسین بی‌طرف در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی هنری مهر شاهرود به روی صحنه رفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
بهرام بیضایی در سالروز تولدش به «هنر و تجربه» می‌آید
آیین دیدار مستند «چریکه بهرام یا ایمان به قدرت تصویر» چهارشنبه چهارم دی‌ماه در موزه سینما برگزار می‌شود.به گزارش هنر و تجربه، «چریکه بهرام یا ایمان به قدرت تصویر» نام جدیدترین مستند فرشید قلی‌پور درباره‌ بهرام بیضایی است که چهارشنبه چهارم دی‌ماه ساعت ۱۹:۳۰ در موزه سینما رونمایی می‌شود. در این مراسم عوامل فیلم به همراه جمعی از هنرمندان سینما و اهالی رسانه حضور دارند. این مستند در هشتاد دقیقه به تحلیل سینما و تئاتر بهرام بیضایی می‌‌پردازد.مستند«چریکه بهرام یا ایمان به قدرت تصویر» مورد تایید بهرام بیضایی قرار گرفته است و ایشان نامه‌ای برای کارگردان فیلم فرستاده‌اند که چند جمله آغازین نامه چنین است: «دوست ارجمند، فرشید قلی‌‌پور! جز سپاسگزاری از محبت شما حرف دیگری ندارم. قدر محبت‌تان را می‌‌دانم و …
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / تئاتر / جشنواره / تئاتر شهرستان‌ها / آسیب‌شناسی / تئاتر استان‌ها / کوروش نریمانی / جشنواره تئا‌تر فتح خرمشهر / تئاتر مستقل / جشنواره‌زدگی / آسیب‌شناسی جشنواره‌های تئاتر کشور
جشنواره‌های تئاتر جای اجراهای عمومی را گرفته‌اند/ برگزاری جشنواره‌ها باید به پیمانکاران واگذار شود
ایلنا: آفت جشنواره‌های تئاتری با این تعداد و بدون ارزیابی مشخصی از خروجی‌شان چیست؟ «جشنواره‌زدگی» چطور می‌تواند جریان مستقل و هنری تئاتر را در استان‌ها تحت تاثیر…
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / جشنواره تئاتر فتح خرمشهر / کوروش نریمانی / فریبا متخصص / حمیدرضا آذرنگ / تئاتر ایران / شیوا مسعودی
اعلام اسامی داوران مسابقه نمایش‌های صحنه جشنواره فتح خرمشهر
اسامی داوران مسابقه نمایش‌های صحنه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / تهران / آرمین رحیمیان / خورشید کاروان / تئاتر / احسان کرمی / علی شادمان / تالار وحدت / آتیلا پسیانی / تماشاخانه ایرانشهر / مسعود دلخواه
تئاتری‌ها در تدارک اجراهای بعد از ماه صفر
تهران- ایرنا- با نزدیک شدن به پایان ماه صفر نمایش‌های بسیاری در تدارک برای اجرا پس از ایام عزاداری هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / خانه تئاتر / اکو / تئاتر ایران / ایرج راد / شهرام گیل آبادی / نادر برهانی مرند / کوروش نریمانی / محمود رضا رحیمی / آرش دادگر / مهدی مظاهری
خانه‌تئاتر اکو ایجاد می‌شود
شامگاه دوشنبه ۲۲ مهر تفاهم‌نامه‌ای میان موسسه‌فرهنگی اکو و خانه‌ تئاتر، امضا شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / کوروش نریمانی / شپش / عمارت نوفل‌لوشاتو / داود نامور / «شپش» پرفروش‌ترین نمایش عمارت نوفل‌لوشاتو شد / پرفروش‌ترین نمایش
نمایش «شپش» با 12روز اجرا، رکورد فروش عمارت نوفل‌لوشاتو را زد
مدیر عمارت نوفل‌لوشاتو با اشاره به حضور بیش از دو هزار تماشاگر، «شپش» به کارگردانی کورش نریمانی را پرفروش‌ترین نمایش این مجموعه نمایشی عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / کارگردانان تئاتر / بازیگران تئاتر / تئاتر خصوصی
بازیگر مصدوم شد، کارگردان جای او را گرفت
مهر نوشت: کوروش نریمانی، کارگردان «شپش» به دلیل سانحه رخ داده برای یکی از بازیگران این اثر نمایشی، خود به ایفای نقش پرداخت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / نوفل لوشاتو / سیامک صفری / کوروش نریمانی / کارگردان تئاتر / بازیگر تئاتر / تئاتر ایران
«گورخواب‌ها» به پایان رسید/ ۲ اجرایی شدن «شپش»
پایان نمایش «گورخواب‌ها» به کارگردانی سیامک صفری، ۲ اجرایی شدن نمایش «شپش» به کارگردانی کوروش نریمانی و سه اجرای پایانی نمایش کودک «اهورا و غول جزیره اشک» از اخبار عمارت نوفل‌لوشاتو هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / کوروش نریمانی / کارگردان تئاتر / نمایشنامه نویس / نوفل لوشاتو / تئاتر ایران
«شپش» ۲ اجرایی شد/ تخفیف ویژه برای دانشجویان
نمایش «شپش» به کارگردانی کوروش نریمانی ۳ روز پایانی هفته را به صورت ۲ اجرا در هر روز، به صحنه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / کوروش نریمانی / کارگردان تئاتر / نمایشنامه نویس / تئاتر ایران / نوفل لوشاتو
«شپش» تنها ۲ هفته روی صحنه است/ استقبال مخاطبان از اجرا
کوروش نریمانی کارگردان نمایش «شپش» که قرار است از امروز یکشنبه ۲۷ مرداد در عمارت نوفل لوشاتو به صحنه برود، اعلام کرد که این نمایش تنها ۲ هفته روی صحنه خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / سازمان امور سینمایی و سمعی بصری / روز بلوا / عمارت نوفل لوشاتو / پردیس تئاتر «سپند» / مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
خبرهایی از سینما و تئاتر
صدور پروانه نمایش چند اثر غیرسینمایی، همکاری بابک حمیدیان با بهروز شعیبی در «روز بلوا»، نشست مدیرعامل مرکز گسترش با انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند، اجرای کوروش نریمانی در عمارت نوفل‌لوشاتو و ... از خبرهای امروز در حوزه سینما و تئاتر است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
کوروش نریمانی «شپش» را به نوفل‌لوشاتو می‌برد
ایلنا: «شپش» به کارگردانی، نویسندگی و طراحی کوروش نریمانی و با حضور سیامک صفری و هنرجویان سومین کارگاه کمدی خلاق در عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
از هوتن شکیبا و نوید محمدزاده تا شبنم مقدمی؛ تئاتری‌هایی که در سینما ستاره شدند
برنامه «سلام صبح بخیر» امروز با حضور کوروش نریمانی به مرور کارنامه بازیگرانی پرداخت که سال‌ها خاک صحنه خورده‌اند و حالا ستاره‌های سینما هستند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / کوروش نریمانی / کارگردان تئاتر / نمایشنامه نویس / تئاتر ایران / نوفل لوشاتو
به فکر اجرای رپرتوآر تئاترهای گذشته‌ام هستم/ اجرای کمدی در سال ۹۸
کوروش نریمانی با بیان اینکه قصد اجرای اثری کمدی را در سال ۹۸ دارد، اعلام کرد به فکر اجرای رپرتوآری از تئاترهای اجرا شده خود در سال‌های گذشته است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴
نمایش‌های کمدی در ۱۰ سال اخیر به سمت افول رفته/ برای بازگشت تئاتر به ریل اصلی نیازمند ایثار هستیم
کوروش نریمانی که سال‌های زیادی از فعالیت هنری خود را صرف اجرای تئاترهای کمدی کرده است، می‌گوید: احساس می‌کنم داریم راه غلطی در کمدی می‌رویم و نگاه غلطی در حوزه تئاتر کمدی دنبال می‌شود. چاره‌ای نیست جز اینکه در این شرایط، خلاف جریان آب شنا کنم. چون تبعات نگاه غلط به کمدی و فروش صرف نمایش‌ها را خیلی خوب می‌شناسم و می‌دانم در نهایت ضربه مهلک خود را بر بدنه تئاتر ما وارد خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
بازگشت محسن تنابند بعد از ١٣ سال به تئاتر
محسن تنابنده قرار است با نمایش «مولن‌روژ» به کارگردانی حسین پارسایی دوباره به تئاتر بازگردد.به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی گروه، محسن تنابنده بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما بعد از ۱۳ سال با نمایش «مولن‌روژ» به کارگردانی حسین پارسایی روی صحنه می‌رود.آخرین حضور صحنه‌ای محسن تنابنده نمایش «شوایک» به کارگردانی کوروش نریمانی بوده است که در سال ۱۳۸۵ در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت.«مولن‌روژ» نوشته آرش عباسی جدیدترین اثر حسین پارسایی بعد از موزیکال «بینوایان» است. «مولن روژ» که این روزها با تهیه‌کنندگی محمد قدس در حال آماده‌سازی است تابستان سال جاری به صحنه خواهد رفت.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
چاپ دو نمایشنامه کوروش نریمانی در «گستره خیال»
دو نمایشنامه «دُن کامیلو» و «شب‌های آوینیون» اثر کوروش نریمانی توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •