جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
یاسر عرفات
تأثیر انقلاب بر جغرافیای مقاومت و مناسبات جهانی
۳ روز قبل / انقلاب ایران / جنگ تحمیلی / حسینیه جماران / امریکا / یاسر عرفات / فلسطین / نفت / حزب الله لبنان / جنگ سرد / امام موسی صدر
تأثیر انقلاب بر جغرافیای مقاومت و مناسبات جهانی
آمریکا دل‌خوش کرده بود به صدام که رهبر ایران را شکست دهد و مجاهدان افغان که سبیل شوروی را دود بدهند و کشورهای عربی که یا سرگرم جنگ داخلی لبنان بودند، یا حمایت از عراق در جنگ با ایران.
پشت پرده روایت معنادار رهبر انقلاب از نشان دادن یک شاخه زیتون در سازمان ملل توسط یاسر عرفات +عکس
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / فلسطین / روز قدس
پشت پرده روایت معنادار رهبر انقلاب از نشان دادن یک شاخه زیتون در سازمان ملل توسط یاسر عرفات +عکس
تسنیم نوشت: رهبر معظم انقلاب امروز در سخنرانی بمناسبت روز جهانی قدس به سرنوشت عبرت‌انگیز یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات خودگران فلسطین اشاره کردند.
گزارش| سرنوشت عبرت‌انگیز عرفات و شاخه زیتونی که به ضرر فلسطین تمام شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / اخبار "فلسطین" / امام خامنه‌ای
گزارش| سرنوشت عبرت‌انگیز عرفات و شاخه زیتونی که به ضرر فلسطین تمام شد
رهبر معظم انقلاب امروز در سخنرانی بمناسبت روز جهانی قدس به سرنوشت عبرت‌انگیز یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات خودگران فلسطین اشاره کردند. گزارش تسنیم درباره مواضع سازشکارانه عرفات را می‌خوانید.
راه‌حل مسئله فلسطین در نگاه مقام معظم رهبری/ارکان مقاومت فلسطینی
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / سرزمین های اشغالی / یاسر عرفات / صهیونیسم / انقلاب اسلامی ایران / خرمشهر / مقام معظم رهبری / فلسطین
راه‌حل مسئله فلسطین در نگاه مقام معظم رهبری/ارکان مقاومت فلسطینی
راه‌حل مسئله فلسطین در نگاه مقام معظم رهبری نهایتا به مسئله همه‌پرسی و انتخابات ختم می‌شود.
محمود درویش با شعر سیلی بر اشغالگران قدس می‌زد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / خاورمیانه / درویش / مقاومت فلسطین / اتحاد جماهیر شوروی / جایزه نوبل ادبیات / سرزمین های اشغالی / حزب کمونیست / یاسر عرفات / قاهره / سرزمین‌های اشغالی
محمود درویش با شعر سیلی بر اشغالگران قدس می‌زد
شعرهای درویش دولت اسرائیل را با وجود برتری نظامی در مقابل دولت‌های عرب منطقه مورد تهدید قرار داد.
ترور و جنایت بدون ‌مرز رژیم کودک‌کش اسرائیل
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / خاورمیانه / تل آویو / تل‌آویو / شارون / یاسر عرفات / رژیم کودک کش اسرائیل / اسراییل / اسرائیل / دولت عراق / یاسرعرفات
ترور و جنایت بدون ‌مرز رژیم کودک‌کش اسرائیل
یکی از افسران موساد در آن زمان گفت: «انفجار ماشین‌ها و ویرانی کل خیابان را از دور می‌دیدم. ما به لبنانی‌ها یاد می‌دادیم ماشین بمب‌گذاری‌شده تا چه حد کارایی دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
زادروز نماد شر مطلق
[شهروند] «حالا من مقابل صدام بودم و تنها چند قدم با هم فاصله داشتیم. او هنگامی که چشمش به من افتاد، به شدت تعجب ‏کرد. من این حالت را در صدام به وضوح مشاهده کردم. درحالی که نمی‏توانست باور کند انسانی تا این اندازه شبیه او باشد، ‏به من خیره شده بود. اما درنهایت به خودش مسلط شد و تلاش کرد وانمود کند حیرت نکرده است. سپس به ما اجازه داد تا ‏بنشینیم. دفتر از نظر شکوه و جلال، مشابه قصرهای افسانه‏ای بود که در قصه‌ها محل سکونت پادشاهان قدیم به شمار ‏می‌رفت. دیوارهای دفتر به سبک کاخ‌های پادشاهان قدیم فرانسه مزین شده بود. رنگ‌ها با هم متناسب بودند و زیبایی خاصی ‏داشتند. بعضی از نقاط این دیوارها، آن طور که بعدها متوجه شدم، با طلا پوشیده شده بودند. همه …
سیمای یاسر عرفات در رسانه ملی؛به بهانه برنامه دورهمی!
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / فلسطین / رژیم صهیونیستی اسرائیل / برنامه تلویزیونی دورهمی / مهران مدیری / ایران و اسرائیل
سیمای یاسر عرفات در رسانه ملی؛به بهانه برنامه دورهمی!
سه شنبه شب برابر با ۱۲ فروردین، طبق معمول شبهای گذشته پای دورهمی هنرمند برجسته کشور آقای مهران مدیری نشسته بودم و از طنز فاخر و ممتاز ایشان لذت می بردم.
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۳ فروردین ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: عبدالله نورى گزارش رد صلاحیت تعدادى از کاندیداهاى مجلس را داد؛ 23 نفر از نمایندگان فعلى مجلس از جمله سیدهادى خامنه‌اى، خلخالى و... در میان آن ها هستند/ مرعشی اجازه گرفت که برای فرزند آقای روحانی، از سوی من مجلس فاتحه اعلان ‌شود و آقای ناطق نوری را برای منبر آن دعوت کنند / یاسر عرفات به ملاقات آمد، از اینکه او را پذیرفتم، خوشحال بود / روایت هاشمی از گفتگوی خصوصی با امیر عبدالله و رفیق حریری
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۳ فروردین ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: عبدالله نورى گزارش رد صلاحیت تعدادى از کاندیداهاى مجلس را داد؛ 23 نفر از نمایندگان فعلى مجلس از جمله سیدهادى خامنه‌اى، خلخالى و... در میان آن ها هستند/ مرعشی …
امیر عبدالله هنگام خداحافظى، بیرون درب اتاق منتظر ماند تا من تجدید وضو کردم. سپس در اتومبیل من با من سوار شد و با هم به میهمانی ناهار نخست‏ وزیر رفتیم. در راه گفت،آمریکایى‌ها و سایر مخالفان، از این منظره نزدیک شدن ایران و عربستان ناراحت مى‌شوند. حضار در میهمانى که این همراهى ما برایشان جالب و غیرمنتظره بود، با حساسیت جریان را دنبال مى‌کردند و عکس‌ها و فیلم‌هاى آن در رسانه‌هاى پاکستان به وسعت منتشر شد و در محافل تفسیرى اطراف اجلاس، بسیار مهم تلقى شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
یک عکس، یک خاطره
رابرت موگابه در کنار یاسر عرفات - 1994 40 سال پیش در چنین روزی، برابر 4 مارس 1980 میلادی، رابرت موگابه، بر صندلی نخست‌وزیری زیمبابوه تکیه زد. او 37 سال بعد این جایگاه را با فشار ارتش رها کرد و به دیگری سپرد. بسیاری دوره طولانی زمامداری موگابه را دلیل اصلی عقب‌ماندگی و مشکلات اقتصادی زیمبابوه می‌دانند، هرچند او از ابتدا تا این حد منفور نبود و در دورانی به‌ عنوان تنها ناجی زیمبابوه در جهان شناخته می‌شد. موگابه وقتی در 21 نوامبر 2017 از قدرت کناره گرفت پیرترین رئیس‌جمهوری جهان بود. رابرت موگابه 6 سپتامبر 2019 در 95 سالگی درگذشت.
آیا سرنوشت یاسر عرفات در انتظار محمود عباس است؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
آیا سرنوشت یاسر عرفات در انتظار محمود عباس است؟
نزدیکان محمود عباس اعلام کردند از اینکه احتمال دارد وی نیز به سرنوشت «یاسر عرفات» دچار شود، نگران هستند.
هشدار اتحادیه عرب نسبت به ترور عباس به شیوه عرفات
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اتحادیه عرب / طرح معامله قرن
هشدار اتحادیه عرب نسبت به ترور عباس به شیوه عرفات
دبیرکل اتحادیه عرب در جلسه شورای امنیت نسبت به ترور محمود عباس توسط اسرائیل به شیوه یاسر عرفات هشدار داد.
تهدید بالقوه مذاکره تلفنی ابومازن و ظریف برای منافع واشنگتن و تل آویو در معامله قرن
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / محمود عباس / یاسر عرفات / معامله قرن / محمد جواد ظریف / فلسطین
تهدید بالقوه مذاکره تلفنی ابومازن و ظریف برای منافع واشنگتن و تل آویو در معامله قرن
با وجود آن که هر از گاهی طی سال های گذشته تهدیداتی از سوی مقامات آمریکایی و اسرائیلی در خصوص ترور محمود عباس مطرح شده است. اما با شرایطی که پس از رونمایی از طرح معامله قرن شکل گرفته و در ادامه رفتارهایی که رئیس کنونی تشکیلات خود گردان در پیش گرفته و یقینا در تضاد با منافع تل آویو است، اکنون بیش از هر زمان دیگری سایه مرگ و ترور محمود عباس بر سر وی سنگینی می کند. خصوصا که وضعیت نامناسب جسمی رئیس تشکیلات خود گردان می تواند مسیر هموارتری برای ترور بیولوژیکی وی فراهم آورد.
بازخوانی هشدار تاریخی آیت‌الله خامنه‌ای به عرفات
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / آیت الله خامنه‌ای / سید علی خامنه ای / رهبر انقلاب / هشدار / عرفات / یاسر عرفات / خاورمیانه / تل آویو / امریکا / مقاومت فلسطین
بازخوانی هشدار تاریخی آیت‌الله خامنه‌ای به عرفات
معامله قرن را باید نتیجه مسیری دانست که عرفات آغازگر آن بود. او بی‌توجه به نصایح و تجربه ایران در برابر یک اشغالگر، اصرار بر سازش داشت. سازشی که موجب تحقیر ملت فلسطین و مرگ خودش شد.
هدیه یاسر عرفات برای شعر گرمارودی/ رونمایی از خاطرات زیرخاکی
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / شعر / مقاومت اسلامی / غزه
هدیه یاسر عرفات برای شعر گرمارودی/ رونمایی از خاطرات زیرخاکی
شب شعر مقاومت غزه دیشب در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد که بخشی از آن، به شعرخوانی و بیان خاطره سیدعلی موسوی گرمارودی از یاسر عرفات رئیس حکومت خودگردان فلسطین اختصاص داشت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / محمود عباس / یاسر عرفات / انتخابات
محمود عباس: بدون قدس و غزه انتخاباتی برگزار نمی‌شود
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مراسم پانزدهمین سالروز درگذشت یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان تاکید کرد: هیچ انتخاباتی بدون مشارکت ساکنان شهر قدس و نوار غزه برگزار نخواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / زهی عرفات / یاسر عرفات
تاکید سهی عرفات بر حفظ وحدت فلسطین در پانزدهمین سالروز درگذشت همسرش
همسر یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین در پانزدهمین سالگرد درگذشت همسرش درباره برخی از وقایع و نگرش‌هایی که این رهبر فلسطینی داشت و همچنین نگرانی‌اش در مورد مسأله فلسطین سخن گفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / تظاهرات اعتراضی / فلسطین / رژیم صهیونیستی
مراسم بزرگداشت یاسر عرفات خونین شد
تهران - ایرنا - ساکنان کرانه باختری امروز (دوشنبه) در آیین پانزدهمین سالگرد درگذشت «یاسر عرفات» رئیس پیشین سازمان آزادیبخش فلسطین، با ارتش رژیم صهیونیستی درگیر شدند که این درگیری منجر به شهادت یک شهروند فلسطینی و مجروحیت ده ها تن دیگر شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فلسطین
۱۵ سال پس از مرگ عرفات هنوز معمای مرگ او حل نشده است
ایسنا نوشت: امروز (دوشنبه) پانزدهمین سالگرد درگذشت یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین است و هنوز علت دقیق فوت این رهبر مبارزات فلسطینی‌ها نامعلوم بوده و رژیم صهیونیستی متهم به مسموم کردن اوست.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
گذرگاه تاریخ
همدلی: امروز‌ یک‌شنبه نوزدهم آبان 1398‌ است. با گذشت 235روز از سال خورشیدی جاری، 130روز به سال 1399باقی مانده است. دهم نوامبر 2019، 51روز تا آغاز سال 2020باقی ‌مانده است. سپاسگزاری سنای روم از دولت 1618سال پیش در چنین روزی یازدهم نوامبر سال 401 میلادی، سنای روم از اقدام ایران مبنی بر دادن آزادی مذهبی به مسیحیانِ همه قلمرو خود سپاسگزاری کرد که در صورتجلسه مذاکرات آن روز این مجلس درج شده و باقی مانده است. به نوشته سایت نوشیروان کیهانی زاده، یزدگرد یکم، شاه ساسانی ایران که در سال 399 میلادی به سلطنت رسیده بود پس از دریافت درخواست دولت روم مبنی بر دادن آزادی انجام آیین های دینی به مسیحیان همه قلمرو ایران و مشورت با موبدان زرتشتی با آن موافقت کرده بود.سالروز درگذشت یاسر عرفات15سال پیش در چنین روزی-یازدهم …
۱۳۹۸/۰۸/۱۰
نگاهی به مطالب ستون نویس‌های ترکیه| از یاسر عرفات تا مظلوم کوبانی
یاسر عرفات را به عنوان یک تروریست می‌شناختند. اما بعدها او را به عنوان یک سیاست‌مدار قبول کردند و حالا می‌خواهند با تکرار همان سناریو٬ مظلوم کوبانی را نیز به یک عرفات جدید تبدیل کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
آیا معامله قرن با سقوط نتانیاهو از بین می رود؟ تحلیل مشاور یاسر عرفات در روزنامه العرب
شفقنا- ناکامی بنیامین نتانیاهو در کسب حمایت کافی برای بازپس گرفتن پست نخست وزیری شاید غافگیری بزرگی نه فقط برای او و حامیانش بلکه برای دونالد ترامپ و تیمش نیز باشد که برای اجرای طرح صلح موسوم به «معامله قرن» میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها تلاش می کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، روزنامه «العرب» چاپ لندن روز چهارشنبه […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / اسرائیل / إیران / ایالات متحده آمریکا / عرفات / فلسطین / جنگ جهانی دوم
اوریانا فالاچی، روزنامه نگاری جسور با مصاحبه های جنجالی
تهران- ایرنا- اوریانا فالاچی با عنوان روزنامه‌نگاری حرفه‌ای، جسور و پویا شناخته می شود که توانست با مصاحبه های جنجالی خود با سیاستمداران بزرگ جهان از وقایع مهم تاریخی و سیاسی پرده بردارد. چنانچه گفت و گوهای او با محمدرضا پهلوی، امام خمینی و یاسر عرفات از جمله بهترین گفت وگوهای تاریخ مطبوعات جهان شناخته شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / ترور یاسر عرفات
نقش محمود عباس در پیمان ننگین اسلو و ترور عرفات
مشاور رئیس قبلی تشکیلات خودگردان فلسطین از نقشی که محمود عباس در امضای توافق ننگین اسلو و ترور عرفات ایفا کرده است، پرده برداشت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / یاسر عرفات
در غربت زاده شد و در غرب درگذشت
۲۴ اوت ۱۹۲۹؛ ۹۰ سال پیش در چنین روزی یاسر عرفات در قاهره زاده شد. در مصر خیزید، در کویت جوشید، در اردن جنگید، در لبنان شورید، در تونس کوشید تا به خودگردانی فلسطین رسید.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / سریال گاندو / سازمان ملل متحد / تحریم / مجید تفرشی / محمدجواد ظریف / وزارت امور خارجه
تفرشی: تحریم وزیر خارجه یک کشور، امری بی سابقه است
تهران - ایرنا - کارشناس مسائل بین الملل درباره تحریم محمد جواد ظریف توسط دولت آمریکا گفت: مسئله تحریم  وزیر خارجه یک کشور به این صراحت و شفافیت که در مورد ظریف رخ داده است، امری بدون سابقه است. در تاریخ دیپلماسی جهان مواردی بوده است که دولت آمریکا در خصوص ورود و تردد مقامات برخی کشورها موانعی ایجاد کرده باشد. از جمله آن ها در سال ۱۹۸۸ درباره یاسر عرفات رهبر فلسطین اعمال شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / رژیم صهیونیستی / یاسر عرفات / بیت‌المقدس
ترفند قضایی رژیم صهیونیستی برای تصاحب آخرین ملک یاسر عرفات در قدس
رژیم صهیونیستی برای تصاحب آخرین ملک متعلق به رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین به یک ترفند قضایی پناه برده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
همه فریاد می‌زنید پس فریادرس کیست؟!/واکنش امام به استعفای آیت‌الله مؤمن از شورای نگهبان چه بود؟/روحانی در استفاده از حقوق قانونی خود کوتاهی می‌کند
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: جزئیات تازه‌ای از ترور یاسر عرفات منتشر شد/مسیح مهاجری: روحانی در استفاده از حقوق قانونی خود کوتاهی می‌کند/سلاطین گوشت هم به صف شدند و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
خمیر دندان سمی عرفات
تهران -ایرنا - 'بسام ابوشریف' مشاور پیشین یاسر عرفات رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین فاش کرد که عرفات با خمیر دندان آغشته به سم ترور شده است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ / بسام ابوشریف / یاسر عرفات / ترور
عرفات با خمیردندان آغشته به سم ترور شده است
وی افزود: من به یاسر عرفات توصیه کردم بهتر است غذاهایی که در آشپزخانه‌اش درست می‌شود نخورد و از افراد غیرمعتمد دارو نگیرد اما او از قبول توصیه های من اکراه داشت. من و خانواده‌ام برای کمک به او داوطلب شدیم و من نامه‌ای را برایش فرستادم اما طرف‌هایی که در کنار او بودند از اهمیت این نامه نزد او کاستند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
عرفات با «خمیر دندان» ترور شد؛ پیشنهاد آمریکا به ایران درباره فلسطین
مشاور سابق یاسر عرفات رهبر سابق فلسطینی برای اولین بار مطرح کرد که عرفات از طریق سمی که به خمیردندان او وارد کرده بودند، ترور شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •