پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
آب آشامیدنی
اتصال خط غدیر به رودخانه دز / کیفیت آب آشامیدنی خوزستان افزایش می‌یابد
۹ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / طرح آبرسانی غدیر / آب شرب / استاندار خوزستان
اتصال خط غدیر به رودخانه دز / کیفیت آب آشامیدنی خوزستان افزایش می‌یابد
استاندار خوزستان گفت: در حال حاضر EC آب خط غدیر به طور متوسط ۱۲۰۰ میکروموس بر سانتیمتر مربع است که با تامین آب مورد نیاز طرح آبرسانی غدیر از رودخانه دز این شاخص به ۴۴۷ میکروموس بر سانتیمتر مربع خواهد رسید و بسیاری از پارامترهای فیزیکی و شیمیایی آب نیز بهبود قابل ملاحظه‌ای می‌یابد.
۸۰ درصد جمعیت روستاهای ایلام از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند
۳۷ ساعت قبل / شرکت آب و فاضلاب ایلام / نورالله تیموری / آبرسانی
۸۰ درصد جمعیت روستاهای ایلام از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند
ایلام- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد جمعیت روستاهای ایلام از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند.
تبدیل آب دریا به آب آشامیدنی با استفاده از ترکیبات فلزی و نور خورشید
۴۵ ساعت قبل / استرالیا / نمک زدایی / آب آشامیدنی
تبدیل آب دریا به آب آشامیدنی با استفاده از ترکیبات فلزی و نور خورشید
تهران- ایرنا- محققان با استفاده از چهارچوب‌های فلزی-آلی (MOFs) و نور خورشید، آب شور و آب دریا را به آب شیرین و قابل شرب تبدیل کردند.
اصفهان، امیدوار به نقشه راه مدیریت حوضه زاینده‌رود
۲ روز قبل / پدافند غیر عامل / زاینده رود / اصفهان / سد زاینده رود / استانداری اصفهان
اصفهان، امیدوار به نقشه راه مدیریت حوضه زاینده‌رود
اصفهان - ایرنا - اگر بگوییم بسیاری از مردم منطقه مرکزی ایران بویژه دیار نصف جهان از کمبود آب بویژه در بخش آشامیدنی و بهداشت در آینده بیمناک هستند سخنی به گزاف نگفته‌ایم، محدودیت منابع آبی و خشکسالی‌های پی در پی، این نگرانی را ایجاد کرده که البته نقشه راه مدیریت حوضه زاینده‌رود که دولت برای آن اهتمام ورزیده امیدواری را به مردمان این دیار بازگردانده است.
نمایندگان دنبال جذب اعتبار و بهره‌برداری از سد تاج امیر باشند
۲ روز قبل
نمایندگان دنبال جذب اعتبار و بهره‌برداری از سد تاج امیر باشند
امام جمعه دلفان گفت: سد تاج امیر علاوه‌بر تأمین آب آشامیدنی شهر نورآباد به توسعه گردشگری این شهرستان نیز کمک می‌کند که انتظار داریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای حل مشکلات اعتباری این سد فعالیت کرده و موجبات بهره‌برداری از این سد را برای مردم در آینده نزدیک فراهم کنند.
بهره‌مندی ۱۰۴ روستای فارس از آب شرب سالم و بهداشتی با پویش «الف - ب، ایران»
۲ روز قبل / آب شرب / رضا عسکری / آبفای فارس
بهره‌مندی ۱۰۴ روستای فارس از آب شرب سالم و بهداشتی با پویش «الف - ب، ایران»
شیراز- عسکری، معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا فارس با بیان اینکه تمامی روستاهای استان از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند، از انتقال آب آشامیدنی در ۱۰۵ روستا تا پایان سال جاری خبر داد.
نگرانی مردم از افزایش کلر آب آشامیدنی در کشور | علت کدر بودن آب شرب چیست؟
۲ روز قبل
نگرانی مردم از افزایش کلر آب آشامیدنی در کشور | علت کدر بودن آب شرب چیست؟
مدیر دفتر نظارت بر بهداشت آب شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: آب شرب توزیعی در کشور هیچ مشکلی ندارد و کلری که در آب برای مقابله با کرونا اضافه شده، خطری برای سلامت افراد ایجاد نمی‌کند.
گره کور بی‌توجهی بر کمبود آب آشامیدنی شهرستان محمودآباد
۳ روز قبل
گره کور بی‌توجهی بر کمبود آب آشامیدنی شهرستان محمودآباد
ساری - ایرنا - مشکل کمبود آب ، قطعی های مکرر و پایین بودن سطح کیفی آب شرب در محمودآباد این روزها به گره کور زندگی مردم این شهر گردشگر پذیر تبدیل شده است ، مشکلی که گویا راهی برای برون رفت از آن وجود ندارد.
۳ روز قبل
عملیات بتن‌ریزی پروژه آب شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر
عبدالکریم گراوند در بازدید از عملیات بتن‌ریزی آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی که به سبب شدت گرما در شب انجام می‌شود با قدردانی از تلاش گروه مپنا در ساخت این پروژه اظهار داشت: جهاد در عرصه خدمات رسانی به مردم مورد توجه قرار دارد که تلاش در اجرای پروژه‌های تامین آب آشامیدنی پایدار در این راستا است.وی اهمیت پروژه آب شیرین کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بر اساس تعهد مدیرعامل گروه مپنا سرمایه‌گذار پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر در زمان‌بندی تعیین شده وارد مدار تولید می‌شود.وی، با قدردانی از تلاش سرمایه گذار و شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر در اجرای این طرح تصریح کرد:تکمیل آب‌شیرین‌کن ۳۵هزار متر مکعبی نقش مهمی در تامین آب پایدار استان بوشهر دارد. استاندار بوشهر …
ابهام در وضعیت سلامت آب آشامیدنی خوزستان/ لزوم ورود دستگاه‌های نظارتی به پرونده آب و فاضلاب استان
۳ روز قبل / استاندار خوزستان / مرکز بهداشت خوزستان / فاضلاب / سلامت آب آشامیدنی / استان خوزستان / غلامر
ابهام در وضعیت سلامت آب آشامیدنی خوزستان/ لزوم ورود دستگاه‌های نظارتی به پرونده آب و فاضلاب استان
در حالی استاندار خوزستان خبر اختلاط آب آشامیدنی و فاضلاب که از سوی رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان مطرح شده را تکذیب کرده است که هیچ استنادی به نتایج آزمایشات صورت گرفته درباره صحت و سقم این ادعا وجود ندارد.
۴ روز قبل / قلعه رنج / کرمان / کویر
(تصاویر) زندگی در قلعه رَنج
قلعه گنج، شهرستان کوچکی در دل کویر و یکی از جنوبی‌ترین قسمت‌های استان کرمان است. اینجا هم زندگی جریان دارد، اما با سبکی متفاوت. اهالی قلعه گنج و روستا‌های اطراف، مانند کویری که در آن زندگی می‌کنند آرام و نجیب هستند و کم توقع. خانه هایشان کپر‌های دست سازی است که از حصیر بافته اند. اینجا محرومیت بیداد می‌کند؛ تا جایی که دسترسی به آب آشامیدنی هم برای اهالی دشوار است. بیشتر اهالی قلعه گنج به حصیربافی مشغول هستند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
۸۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد
عبدالحمید حمزه‌پور در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه در ۲ سال گذشته کارهای مهمی در حوزه آبرسانی استان بوشهر انجام شده است اظهار داشت: سال ۱۳۹۷ بحران آب در شهرها و روستاهای استان بوشهر به اوج خود رسید و مشکلاتی در تامین آب ایجاد شد.وی، با بیان اینکه استاندار بوشهر توجه ویژه‌ای به طرح‌های آبرسانی دارد گفت: هر ۲ هفته یکبار شورای تامین آب استان بوشهر به ریاست استاندار و با مشارکت اعضا برگزار و پروژه‌ها و برنامه‌های آبرسانی بررسی می‌شود.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه از جمعیت یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری استان ۷۰ درصد در شهرها و مابقی در ۶۲۴ روستا سکونت دارند خاطر نشان کرد: ۸۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد و ۲۰ درصد دیگر از طریق پروژه آب …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
از غیزانیه تا هفت تپه، از آب آشامیدنی تا مطالبات کارگری؛ آفتاب یزد سفر نمایندگان به شوش را بررسی می‌کند
نتیجه سفر به کانون معضلات چیست؟آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: تا لحظه تنظیم گزارش، ارتباط‌گیری با احمدنادری، علی خضریان و سیدنظام الدین موسوی؛ سه نماینده‌ای که بر اساس خبر ارسالی ایسنا برای بررسی مشکلات کارگران «نیشکر هفت تپه» به شوش سفر کرده بودند میسر نشد اما پرداختن به این موضوع از این جهت اهمیت دارد که وظیفه ی خود می‌دانیم رفتارهای نمایندگان را در بازه‌های زمانی مختلف بررسی کرده و نتایج آن را اطلاع‌رسانی کنیم.>سفر هیئتی از مجلس به شوش برای بررسی مشکلات کارگران هفت تپهنماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از سفر تعدادی از نمایندگان به شوش برای بررسی مشکلات کارگران هفت تپه خبر داد.به گزارش ایسنا احمد نادری در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:« به همراه آقایان سیدنظام الدین موسوی و علی خضریان برای بررسی …
پایان تابستان و تشنگی «اهواز»
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
پایان تابستان و تشنگی «اهواز»
سیده زهرا عباسی  - خبرنگار    رسانه‌ها پر شده از خبر آغاز عملیات اجرایی فاز 3 آب‌رسانی به «غیزانیه». حضور قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در این فاز از پروژه اهالی را امیدوار کرده است. با‌ وجود این، هرچند مسئولان اظهار امیدواری کرده‌اند فاز دوم و سوم تا 50 روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد، اما نگرانی‌ از تکمیل فاز نخست هنوز به قوت خود باقی است. 50 روز از افتتاح فاز اول آب‌رسانی به غیزانیه می‌گذرد، اما همچنان بسیاری از روستاهایی که قرار بود با این فاز از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند شوند، تشنه‌اند. از سوی …
نوشیدن آب سرد ممنوع
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / سلامت / بیماری / آنفلوانزا / میگرن / چینی ها / سردرد / سردرد میگرنی / نوشیدن آب / آب آشامیدنی / آب سرد
نوشیدن آب سرد ممنوع
دانشمندان از منظر علمی به این سوال که آب آشامیدنی چه دمایی باید داشته باشد، پاسخ دادند.
ارتقای کیفیت آب آشامیدنی۲ استان با استفاده از نانوجاذب‌های ایرانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / نانو جاذب / فناوری نانو / آب و فاضلاب
ارتقای کیفیت آب آشامیدنی۲ استان با استفاده از نانوجاذب‌های ایرانی
تهران - ایرنا - گروهی از محققان یک شرکت فناور با تولید نانو جاذب‌هایی توانستند سامانه‌هایی را برای حذف فلزات سنگین از آب آشامیدنی در استان‌های اردبیل و کرمان پیاده سازی کنند.
بهره‌مندی ۲ استان از مزایای نانوجاذب‌های ایرانی برای ارتقای کیفیت آب آشامیدنی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / آب آشامیدنی / نانوجاذب
بهره‌مندی ۲ استان از مزایای نانوجاذب‌های ایرانی برای ارتقای کیفیت آب آشامیدنی
گروهی از محققان یک شرکت فناور با تولید نانو جاذب‌هایی توانستند سامانه‌هایی را برای حذف فلزات سنگین از آب آشامیدنی در اردبیل و کرمان پیاده سازی کنند و از این طریق ۵ شهر کرمان از مزایای این فناوری برای بهبود آب آشامیدنی بهره‌مند شوند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
معادله نابرابر نفت و خوزستان
 دوسوم به مناطق و شهرستان‌های کمتر توسعه ‌یافته- برای اجرای برنامه‌های عمرانی در قالب بودجه‌های سنواتی با تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان‌ها اختصاص یابد. اما از همان سال 97 که قرار شد این مصوبه اجرا شود، تحریم نفت ایران، موجب کاهش صادرات و به‌تبع آن کاهش درآمدهای نفتی کشور شد و البته سقوط قیمت جهانی نفت نیز مزید بر علت شد تا همان سهم ناچیز هم به این مناطق نرسد. این بدین معنا نیست که اگر نفت ما تحریم نمی‌شد، با همان مصوبه، وضعیت مردمان خوزستان ناگهان متحول می‌شد؛ اما تحریم موجب شد عملا همان مصوبه هم اجرا نشود تا سنگ محکی برای سنجش میزان جدیت مسوولان در عملیاتی شدن برنامه‌ها هم وجود نداشته باشد. نفت در خوزستان می‌تواند محرک اقتصاد …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
آب آشامیدنی خاصی که آمار خودکشی را کاهش می‌دهد!
مطالعه اخیر محققان دانشگاه ساسکس انگلیس نشان می‌دهد وجود لیتیوم در آب آشامیدنی با میزان خودکشی پایین مرتبط است.به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، طبق مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشکده پزشکی برایتون و ساسکس و موسسه روانپزشکی ، روانشناسی و علوم اعصاب کالج سلطنتی لندن صورت گرفته است، لیتیوم موجود در آب آشامیدنی عمومی ممکن است اثر ضد خودکشی داشته باشد.یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد مناطق جغرافیایی در جهان که غلظت لیتیوم در آب آشامیدنی عمومی آنها بسیار زیاد است، نرخ خودکشی کمتری دارند.پروفسور آنجوم ممون، رئیس اپیدمیولوژی دانشکده پزشکی برایتون و نویسنده اصلی این تحقیق گفت: این بسیار خبر امیدبخشی است که سطوح بالای لیتیوم در آب آشامیدنی ممکن است اثر ضد خودکشی داشته باشد و سبب حفظ سلامت روانی …
تماشا کنید: از عمان به خراسان / نکاتی درباره پروژه انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
تماشا کنید: از عمان به خراسان / نکاتی درباره پروژه انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی
استاندار سیستان وبلوچستان گفت: انتقال آب دریای عمان به استان‌های شرقی کشور(سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی) بزودی اجرایی می‌شود که با این اقدام شاهد رونق تولید، جان گرفتن صنعت، کشاورزی و تأمین آب آشامیدنی ساکنان این مناطق خشک و کم آب خواهیم بود. احمدعلی موهبتی در نشست مشترک با استانداران خراسان رضوی و جنوبی با موضوع انتقال آب دریای عمان که در فرمانداری چابهار برگزار شد، افزود: اقدامات لازم در سال‌های اخیر برای اجرایی شدن انتقال آب به استان‌های شرقی کشور انجام شده است و بزودی پس از انجام مطالعات دقیق و تخصیص اعتبار اجرایی می‌شود.
درخواست امام جمعه تبریز از وزیر نیرو درباره آب آشامیدنی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / وزارت نیرو / نیرو / اردکانیان / تبریز / امام جمعه / امام جمعه تبریز / آب آشامیدنی / قطعی آب آشامیدنی / قطعی آب
درخواست امام جمعه تبریز از وزیر نیرو درباره آب آشامیدنی
امام جمعه تبریز در تماس تلفنی با وزیر نیرو پایان قطعی های مکرر آب شرب مطالبه به حق مردم دانست.
ویدئو | زمان وعده ۵۰ روزه آبرسانی به غیزانیه تمام شد و آب نرسید | این پروژه در چه مرحله‌ای است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ویدئو | زمان وعده ۵۰ روزه آبرسانی به غیزانیه تمام شد و آب نرسید | این پروژه در چه مرحله‌ای است؟
۵۵ روستای بخش غیزانیه خوزستان سال‌هاست با مشکل نبود آب آشامیدنی سالم مواجهند و طی سال‌ها وعده شنیده‌اند. آخرین وعده، آبرسانی به این منطقه طی ۵۰ روز بود که اکنون زمان آن به سر آمده و هنوز محقق نشده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
خرید تانکر یا مخزن آب
     درصورتی که به هر دلیلی نیاز به ذخیره انواع مایعات، از آب آشامیدنی گرفته تا سوخت، اسید و... را دارید و برای انجام این کار ملزم به خرید تانکرها و مخازن پلی‌اتلین یا فلزی ذخیره‌سازی‌ هستید، توجه داشته باشید که این مخازن بنابر نوع کاربری ویژگی‌های خاص خود را دارند که باید هنگام خرید به آن توجه کنید.        با گشت و‌گذاری در بازار انواع تانکر و مخزن پلی‌اتیلن، می‌توان انواع مخزن افقی و عمودی در طرح‌های متنوع و ظرفیت 100لیترتا 20هزار لیتر را مشاهده کرد که تانکرهای تک‌جداره برای حمل و دپوی مایعات …
تصفیه آب چیست و بهترین دستگاه تصفیه آب چه ویژگی‌هایی دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / آب آشامیدنی / تصفیه آب / دستگاه تصفیه آب
تصفیه آب چیست و بهترین دستگاه تصفیه آب چه ویژگی‌هایی دارد؟
انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب به عوامل متعددی وابسته است. اگر خواهان اتصال این دستگاه به آب شهری هستید باید از دستگاه‌های تصفیه آب زیرسینکی استفاده کنید. نوشته تصفیه آب چیست و بهترین دستگاه تصفیه آب چه ویژگی‌هایی دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تصفیه آب / دستگاه تصفیه
راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
از آنجا که تهیه اکثر غذاها و تقریبا تمامی نوشیدنی‌ها نیازمند آب می‌باشد، حصول اطمینان از سلامت و صحت آب آشامیدنی و مصرفی بسیار مهم است. به همین دلیل می‌توان با انتخاب، خرید و نصب یک دستگاه تصفیه آب خانگی، از وجود آب آشامیدنی سالم، گوارا و بدون هرگونه آلاینده و ذرات مضر، لذت برد. نوشته راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
زن اهوازی: فرزاندانم از مصرف آب آلوده هپاتیت گرفته اند +فیلم
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اهواز / آب آشامیدنی
زن اهوازی: فرزاندانم از مصرف آب آلوده هپاتیت گرفته اند +فیلم
زن اهوازی: فرزندانم از مصرف آب آلوده به هپاتیت مبتلا شدند! پیش‌تر چند عضو شورا و مسئول بهداشت در خوزستان این موضوع را افشا کرده بودند. اما استاندار خوزستان گفته بود: آب سالم است و ادعا صحت ندارد. /عصرجنوب
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
بررسی پروژه‌های آب و فاضلاب در نشست مشترک مدیرعامل شرکت آبفا با مدیرکل بازرسی استان بوشهر
عبدالحمید حمزه‌پور در نشست با مسئولان اداره کل بازرسی استان بوشهر با بیان اینکه ۳۸ شهر با جمعیت ۹۳۹ هزار نفر و ۶۲۴ روستا با ۳۱۱ هزار نفر جمعیت از خدمات آبرسانی شرکت آبفای استان بهره‌مند هستند اظهار داشت: عمده منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در ۲ استان کهگیلویه و بویراحمد و فارس قرار دارد که از طریق خطوط انتقال آب طولانی وارد شبکه آبرسانی استان بوشهر می‌شود.وی، با اشاره به منابع آب استان بوشهر افزود: ۵۳ درصد آب شرب از طریق خط کوثر، ۲۶ درصد از خط انتقال کازرون ، ۸ درصد از ۲ سایت آب شیرین‌کن بوشهر و کنگان و ۱۳ درصد از طریق ۱۴۱ حلقه چاه آب استان تامین می‌شود.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه ۱۵ سایت آب شیرین‌کن در استان بوشهر طراحی شده است خاطر نشان کرد: تاکنون ۲ سایت آن در بوشهر …
دلایلی برای آلودگی آب اهواز
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دلایلی برای آلودگی آب اهواز
سیده زهرا عباسی- خبرنگار    هرچند استاندار خوزستان، مانند مسئولان آبفای این استان، ورود فاضلاب به آب آشامیدنی مناطقی از اهواز را تکذیب می‌کند، اما نه‌تنها اعضای شورای‌شهر، بلکه بسیاری از کارکنان مرکز بهداشت این شهرستان با مردم هم‌نظر هستند. به اعتقاد آن‌ها، آب اهواز ازنظر رنگ، بو و مزه کیفیت ندارد و در برخی مناطق هم شکسته شدن خطوط انتقال آب موجب ورود فاضلاب شده و آب این شهر را غیرقابل آشامیدن کرده است؛ مشکلی که در سال‌های اخیر بارها مطرح شده و این بار «محمدرضا ایزدی» عضو شورای شهر اهواز، بر آن …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
مسئول کیفیت آب مشترکان غیرمجاز نیستیم
مدیرعامل آبفای خوزستان در پاسخ به گلایه‌های مطرح‌شده ازسوی مردم و برخی مسئولان درباره ترکیب شدن آب آشامیدنی اهواز با فاضلاب می‌گوید: «اداره بهداشت به‌عنوان یک ارگان رسمی که همیشه در شورای سلامت استان گزارش می‌دهد و اگر جایی مشکلی وجود داشته باشد به ما معرفی می‌کند، این موضوع را رد کرده است. طبق قانون، 2عامل مصونیت میکروبی و کلر باقی‌مانده در آب 2شرط سلامت آب آشامیدنی است. اداره آبفای اهواز این 2شرط را برای مشترکان خود تامین کرده است. دانشگاه علوم‌پزشکی و اداره بهداشت هم موضوع ترکیب آب و فاضلاب را …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
خدمات شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در اجرای طرح‌های آبرسانی و تامین آب پایدار شهرها و روستاها ستودنی است
مهرداد ستوده در جلسه شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه ۹۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد اظهار داشت: امسال نقاط بحرانی و کم‌آب استان بوشهر مورد توجه ویژه قرار گرفت و با نگاه ویژه استاندار به حوزه عمرانی از جمله طرح‌های آبرسانی اقدامات مهم و موثری انجام شد.وی، با بیان اینکه طرح‌های مهمی در بخش آب در استان بوشهر در دولت دوازدهم اجراء شد گفت: در این راستا سد تنگ‌ارم دشتستان سال قبل افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و امسال نیز ۳ سد ارغون کلمه، اخند عسلویه و خاییز تنگستان افتتاح می‌شود که نقش مهمی در تامین آب پایدار شرب استان بوشهر دارد.معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اجرای شش طرح سدسازی در ۲ سال گذشته در استان بوشهر را کار مهم و بزرگی دانست و تصریح کرد: سد دالکی …
لزوم رفع مشکل کدورت آب خوزستان / طغیان التور گزارش نشده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / آب شرب / کیفیت آب / کدورت آب
لزوم رفع مشکل کدورت آب خوزستان / طغیان التور گزارش نشده است
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به پایش آب شرب، آخرین وضعیت شاخص‌های بهداشتی آب آشامیدنی در مناطق شهری و روستایی خوزستان را تشریح کرد.
پیامدهای زیاده‌روی در نوشیدن آب
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / سلامت / نوشیدن آب / خواص نوشیدن آب / آب آشامیدنی / اخبار سلامتی / سلامتی / زیاده‌روی در نوشیدن آب
پیامدهای زیاده‌روی در نوشیدن آب
این باور که ما باید آب بیشتری از آن‌چه که بدنمان برایش علامت می‌دهد بنوشیم، می‌تواند پیامدهای خطرناکی داشته باشد.
واکنش استاندار خوزستان به خبر آغشته شدن آب آشامیدنی برخی مناطق به فاضلاب/ تاکنون ۳۳ روستا در غیزانیه از نعمت آب برخوردار شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
واکنش استاندار خوزستان به خبر آغشته شدن آب آشامیدنی برخی مناطق به فاضلاب/ تاکنون ۳۳ روستا در غیزانیه از نعمت آب برخوردار شدند
استاندار خوزستان با تاکید براینکه موضوعات مطرح شده در رسانه ها مبنی بر آغشته شدن آب آشامیدنی در این استان به فاضلاب صحت ندارد، توضیحاتی درباره برطرف شدن مشکل آب غیزانیه ارائه کرد.
توضیحات استاندار خوزستان درباره تلاقی آب و فاضلاب
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
توضیحات استاندار خوزستان درباره تلاقی آب و فاضلاب
استاندار خوزستان گفت: کیفیت آب آشامیدنی در تک تک شهرستان ها به صورت روزانه تحت کنترل و نظارت بهداشت و شرکت آب و فاضلاب است و به مردم خوزستان اطمینان می دهیم که هیچ مشکلی مبنی بر بهداشتی بودن آب آشامیدنی در استان نداریم و جای نگرانی نیست.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
توضیحات استاندار درمورد سلامت آب آشامیدنی خوزستان
استاندار خوزستان گفت: کیفیت آب آشامیدنی در تک تک شهرستان‌ها به صورت روزانه تحت کنترل و نظارت بهداشت و شرکت آب و فاضلاب است و به مردم خوزستان اطمینان می‌دهیم که هیچ مشکلی مبنی بر بهداشتی بودن آب آشامیدنی در استان نداریم و جای نگرانی نیست.
آب آشامیدنی در خوزستان آغشته به فاضلاب است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
آب آشامیدنی در خوزستان آغشته به فاضلاب است
وقتی قطعی برق موجب خاموشی پمپ ها و افت فشار آب می‌شود، فاضلاب اطراف لوله‌ها به درون آن کشیده شده و آب آشامیدنی آغشته به فاضلاب می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
۳۰ هزار مترمکعب آب شیرین کن در حال تولید آب است
تامین بخشی از آب شرب خانوارهای بوشهری از دریا آرزوی دیرینه‌ای است که امسال با بهره برداری از سایت های جدید آب شیرین‌کن، نیمی از برنامه دولت برای شیرین سازی روزانه ۱۵۰ هزار مترمکعب آب خلیج فارس محقق می شود.هم اکنون ۸۰ درصد از آب مورد نیاز استان بوشهر با هزینه‌های بالا و سختی‌های فراوان از طریق منابع آبی استان‌های همجوار تامین می‌شود که خشکسالی‌ها و کاهش منابع آبی در این استان‌ها بویژه در تابستان مشکلات زیادی را در زمینه کم آبی، نوبت‌بندی و افت فشار برای مردم بوشهر به همراه دارد به همین دلیل دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر برای حل بخشی از این وابستگی‌ها و مشکلات تامین آب پایدار از منابع داخلی استان بوشهر طرح شیرین سازی آب را در دستور کار قرار داده‌است. براساس گزارش‌های بین‌المللی منتشر شده آب …
محققان سلامت آب تهران را تایید کردند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / تحقیقات علمی / ویروس / آب آشامیدنی
محققان سلامت آب تهران را تایید کردند
محققان کشور طی تحقیقاتی به نتیجه رسیدند که آب تصفیه شده در تهران عاری از «روتاویروس» است.
آب تهران عاری از عامل بیماری‌ اسهال اطفال
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / آب آشامیدنی / تهران
آب تهران عاری از عامل بیماری‌ اسهال اطفال
نتایج تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی تهران نشان می‌دهد آب تصفیه شده و آشامیدنی تهران فاقد عامل بیماری اسهال حاد اطفال کمتر از 5 سال است.
آب خلیج فارس به کام مردم هرمزگان شیرین می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
آب خلیج فارس به کام مردم هرمزگان شیرین می‌شود
بندرعباس - ایرنا - مرحله دوم طرح آب شیرین کن یکصدهزار مترمکعبی شهر بندرعباس فردا پنجشنبه در حالی با حضور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری می رسد که علاوه بر تامین آب آشامیدنی مورد نیاز 90 هزار نفر، زمینه اشتغال دوهزار نفر از جوانان این منطقه را نیز فراهم می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
طرح‌های آبرسانی نقاط محروم استان بوشهر اجرا می‌شود
عبدالحمید حمزه‌پور ظهر امروز در نشست با مسئولان بسیج سازندگی استان بوشهر تامین آب آشامیدنی را یکی از ضروریات زندگی انسان‌‌ها دانست و اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم در عرصه مبارزه با ویروس کرونا تامین آب پایدار است که دسترسی انسان به آب سالم در مقابله با بیماری کرونا مهم‌تر از تامین مواد ضدعفونی کننده است.وی، با بیان اینکه آب در سلامت و بهداشت انسان‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری دارد بیان کرد: در قرآن کریم به نقش مهم آب در آیات گوناگون تاکیدات فراوانی شده است.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر همجواری استان با خلیج فارس با مرز ساحلی بالای ۸۰۰ کیلومتری را ظرفیت مهمی در تامین آب آشامیدنی دانست و بیان کرد: استان بوشهر به لحاظ آبهای زیرزمینی از مناطق کم‌آب است و اکنون بالای ۸۰ درصد منابع آب آشامیدنی …
تصاویر: بحران بی‌آبی در روستاهای بخش فتح المبین شهرستان شوش
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
تصاویر: بحران بی‌آبی در روستاهای بخش فتح المبین شهرستان شوش
روستاهای "بیت رسن" و "محارب" در بخش فتح‌المبین شهرستان شوش بیش از یک ماه است که از آب شرب محروم هستند. اهالی این روستاها برای دسترسی به آب، اقدام به حفر چاه در کنار منازل خود کرده‌اند. به دلیل کم‌آبی منطقه و گرمای زیاد، چاه‌های حفر شده پس از مدتی خشک می‌شوند. مردم این دو روستا، آب آشامیدنی مورد نیاز خود را روزانه از شهرستان شوش خریداری می‌کنند و علاوه‌بر هزینه تامین آب، مبلغ بالایی جهت انتقال آب به روستا پرداخت می‌کنند.
کرونا تقاضای آب بسته‌بندی را ۵۰ درصد کاهش داد/ آیا قیمت‌ها افزایش خواهد یافت؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
کرونا تقاضای آب بسته‌بندی را ۵۰ درصد کاهش داد/ آیا قیمت‌ها افزایش خواهد یافت؟
ایلنا: رئیس انجمن آب‌های آشامیدنی بسته‌بندی گفت: سالانه حدود 1.5میلیارد لیتر تولید داریم ولی از زمان شیوع کرونا از اسفندماه تاکنون و در یک مقطع 2 تا 3 ماهه 40 تا 50…
اعتبارات خوبی برای آبرسانی روستایی در نظر گرفته شده است
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / شرکت آب وفاضلاب / شبکه آبرسانی روستایی
اعتبارات خوبی برای آبرسانی روستایی در نظر گرفته شده است
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اعتبارات مناسبی برای آبرسانی به روستاهایی که هنوز به آب آشامیدنی دسترسی ندارند در نظر گرفته شده است.
جانباز: اعتبارات خوبی برای آبرسانی روستایی در نظر گرفته شده است/ متولی‌زاده: نخستین نیروگاه بادی در سیستان و بلوچستان شهریور ماه افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / آب و فاضلاب / سیستان و بلوچستان / شهرداری / مسکن / نیروگاه بادی
جانباز: اعتبارات خوبی برای آبرسانی روستایی در نظر گرفته شده است/ متولی‌زاده: نخستین نیروگاه بادی در سیستان و بلوچستان شهریور ماه افتتاح می‌شود
ایلنا: مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اعتبارات مناسبی برای آبرسانی به روستاهایی _ که هنوز به آب آشامیدنی دسترسی ندارند_ در نظر گرفته شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
شرکت آبفا استان بوشهر جز شرکت‌های پیشرو در کشور است
معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در نشست با مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تمامی تلاشهای مجموعه شرکتهای آب وفاضلاب، را خدمت صادقانه به مردم در راستای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، جمع آوری تصفیه و دفع فاضلاب دانست و اظهار داشت:ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ ﺳﺎزی ﻣﻬﺎرت کارکنان، ﺑﺮرسی اﻗﺘﺼﺎدی و ﺗﻬﯿﻪ ﻣﺪﻟﻬﺎی ﮐﺎرﺑﺮدی اﻗﺘﺼﺎدی از ﻫﺰﯾﻨﻪ‌ﻫﺎی ﻋﻤﻠﯿﺎﺗﯽ ﺷﺮﮐﺘﻬﺎ و ﻣﻤﯿﺰی و ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﻣﯿﺰان رﺿﺎﯾﺖ ﻣﺸﺘﺮﮐان ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﺷﺮﮐﺘﻬﺎی آب وﻓﺎﺿﻼب مورد توجه ویژه قرار دارد.رضا گیاهی ضمن تشکر از فعالیت‌های مجموعه شرکت آبفای استان بوشهر گفت:شرکت آب و فاضلاب استا ن بوشهر عملکرد موفقی داشته است که خدمات آنان قابل تقدیر و سپاس است.وی، با اشاره به اجرای طرح یکپارچه سازی در شرکت آب و فاضلاب تصریح کرد: یکپارچه سازی صنعت …
معرفی فیلتر شنی و کاربرد آن
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / آب آشامیدنی / تصفیه آب / تصفیه خانه آب
معرفی فیلتر شنی و کاربرد آن
فیلتر شنی یک دستگاه تصفیه فیزیکی آب است که ذرات معلق، باکتری‌ها و گل و لای موجود در آب را از بین می‌برد، این دستگاه با جدا کردن املاح و ذرات معلق، آب را فیلتر و تصفیه می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
آیا می دانید چندنوع آب آشامیدنی داریم؟
چند نوع آب آشامیدنی برای نوشیدن وجود دارد. در این مقاله همراه با تیم الودکتر باشید تا از انواع مختلف آب آشامیدنی شما را با خبر کنیم.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
افزایش 20 درصدی مصرف آب شهروندان تبریزی
تبریز - فلاح: با توجه به افزایش دمای هوا در استان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی بر ضرورت همراهی و همکاری شهروندان در مدیریت صحیح مصرف آب تاکید کرد.مدیرعامل شرکت آبفا آذربایجان شرقی گفت: کمبود آب و بحث تنش آبی در هر استان و شهری مطرح می شود و خطر کم آبی و خشکسالی کشورمان را تهدید می کند و موثرترین راه مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف آب توسط همه مردم می باشد. علیرضا ایمانلو افزود: با توجه به افزایش دما و بحث شیوع بیماری کرونا و محدودیت منابع آب شرب در مناطق مختلف کشور و به تبع آن در استان و روند افزایش میزان مصرف آب توسط شهروندان کلان‌شهر تبریز، در صورتی که شهروندان در مصرف آب مدیریت نکنند احتمال بروز نوسانات مصرف و کمبود آب وجود دارد.وی عنوان کرد: ایران در زمینه مصرف سرانه آب خانگی …
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
وزیر نیرو بر حمایت تکمیل طرح‌های آبرسانی استان بوشهر تاکید کرد
رضا اردکانیان در نشست با استاندار بوشهر ، معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای کشور و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی را در اولویت برنامه‌های وزارت نیرو دانست و اظهار داشت: تامین بخشی از آب استان‌های ساحلی از طریق آب شیرین‌کن مورد توجه ویژه قرار دارد.وی با اشاره به اجرای طرح‌های آب‌‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آنها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: سرعت بخشی در راه‌اندازی پروژه‌های آب شیرین‌کن‌ این استان از جمله ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر ۲۸ هزار متر مکعبی سیراف - جم در اولویت برنامه‌های وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب است.تسریع در تکمیل طرح‌های آبرسانی استان بوشهراستاندار بوشهر هم ضمن ابراز تقدیر و تشکر از عملکرد …
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
برای نخستین بار در کشور اختصاص یافت
اعتباراتی از محل خرید تضمینی آب پروژه‌های آب شیرین‌کن برای نشت‌یابی و رفع آن به استان بوشهرمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه ۲ طرح آب شیرین‌کن در شهرهای بوشهر و کنگان وارد مدار بهره‌برداری شده است اظهار داشت: پروژه آب شیرین‌کن کنگان به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب و آب شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت ۲۲۵۰۰هزار مترمکعب از جمله این طرح‌ها است که توسط بخش خصوصی اجرا شده است.عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه آب تولیدی این تاسیسات از محل اعتبارات دولتی خریداری و با سوبسید به مشترکان داده می‌شود افزود: هر متر مکعب آب تولیدی از پروژه‌های آب شیرین‌کن به میزان ۱۰ هزار تومان خریداری می‌شود و با سوبسید دولتی و با قیمت نازل در اختیار مردم قرار می‌گیرد.وی با بیان اینکه به علت هدر رفت آب از شبکه توزیع ،میزان …
نوآوری به داد آب‌های آلوده به نیترات رسید
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / نیترات / آب آشامیدنی
نوآوری به داد آب‌های آلوده به نیترات رسید
محققان با استفاده از ریزجلبک‌ها روشی نوین و کم هزینه برای حذف نیترات از آب آلوده ارائه دادند.
ترکیه مجددا آب آشامیدنی ساکنان حسکه را قطع کرد/ انتقال استحکامات نظامی جدید ارتش سوریه به حسکه
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / حسکه / عملیات نظامی ترکیه در سوریه
ترکیه مجددا آب آشامیدنی ساکنان حسکه را قطع کرد/ انتقال استحکامات نظامی جدید ارتش سوریه به حسکه
ارتش ترکیه بار دیگر آب آشامیدنی بیش از یک میلیون غیرنظامی ساکن شهر حسکه و حومه‌ آن را در شرایطی که دمای بالای هوا و خطر ویروس کرونا وجود دارد، به مدت ۱۲ ساعت قطع کرد. همزمان ارتش سوریه استحکامات نظامی جدیدی را به همراه صدها نظامی روانه حسکه کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
وضعیت آبرسانی به روستاهای نوار ساحلی تنگستان بهبود یافت
مشکل آب نوار ساحلی تنگستان با حضور دهیاران، معاون عمرانی استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس و مسئولان محلی تنگستان بررسی شد.در این نشست دهیاران نوار ساحلی تنگستان با بیان اینکه تامین آب آشامیدنی سالم یکی از مطالبات مردم روستاهای ساحلی تنگستان است اظهار داشتند: مردم اهالی این روستاها سال‌ها از بی‌آبی رنج می‌برنند که این مشکل گریبان مردم ساکن در روستاهای ساحلی تنگستان است.نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه مشکل آب در روستاهای ساحلی تنگستان به بحران اجتماعی تبدیل شده است افزود: متاسفانه مردم اهالی نوار ساحلی تنگستان سال‌ها است با بحران کم‌آبی مواجه هستند که این مشکل به بحران اجتماعی تبدیل شده است.در برنامه کوتاه‌مدت مشکلات آبرسانی روستاهای ساحلی تنگستان …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
چشم اندازهای زیبای سرچشمه زاینده رود
چشمه کوهرنگ سرچشمه دو رود کارون و زاینده رود است. این چشمه با دبی آب بالا، از دامنه کوه های زردکوه سرچشمه میگیرید و در حال حاضر منبع تامین آب آشامیدنی شهرستان‌ شهرکرد و فارسان می باشد. طبیعت بکر و حضور عشایر در این منطقه زیبایی آن را دوچندان کرده است. با توجه به اینکه مسیر دسترسی به چشمه کوهرنگ، جاده خاکی است، به یکی از مقاصد گردشگری گروه‌های آفرودی تبدیل شده است./پانته آ نیکزاد چالش تری
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اخطار دادن راه‌حل نیست
برخی از حوادث که رخ می‌دهند چنان جانسوزند که تا مدت‌ها نمی‌توان چیزی در مورد آنها نوشت.  به نوعی دچار «واکنش سوگ» می‌شویم. شاید از خودمان بپرسیم که چه تفاوتی میان انواع مردن وجود دارد؟ البته که تفاوت وجود دارد. فرق است بین آنکه «یارش در بر تا آنکه دو چشم انتظارش بر در» چگونه مردن موضوع بسیار مهمی است. انسان‌ها دوست دارند عمری طولانی داشته باشند و به مرگ طبیعی و در آرامش بمیرند. شاید بد نباشد که اصطلاح «امید به زندگی» را یک‌بار دیگر مرور کنیم. امید به زندگی یعنی یک انسان در جامعه‌ای که زندگی می‌کند براساس پیشرفت‌های پزشکی و دارویی، امنیت و ایمنی، برخورداری از خدمات و حمایت‌های اجتماعی و دسترسی به آب آشامیدنی …
انتقال آب دریا تنها راه توسعه و آبادانی مکران
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / سیستان و بلوچستان / سواحل چابهار و کنارک / دریای عمان / چابهار / کنارک / نیک شهر
انتقال آب دریا تنها راه توسعه و آبادانی مکران
چابهار- ایرنا- توسعه و رونق تولید محصولات کشاورزی، تامین آب آشامیدنی مردم ساحل‌نشین و پسکرانه آن، آب موردنیاز صنایع و طرح‌های مختلف تولیدی و خدماتی، توسعه دامپروری، ایجاد تحول بزرگ در اشتغال و توسعه عمران و آبادانی منطقه مکران در جنوب سیستان و بلوچستان با انتقال آب دریای عمان یا مکران امکان پذیر است.
تصاویر: سد شهید رجایی ساری
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
تصاویر: سد شهید رجایی ساری
سد شهید رجایی که از آن با عنوان سد سلیمان تنگه نیز یاد می‌شود در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی ساری واقع در بخش دودانگه و در نزدیکی روستای افراچال می‌باشد. مطالعات ساخت این سد که در سال ۱۳۳۶ شروع شد با شروع عملیات اجرایی آن در شهریور سال ۱۳۷۰ ادامه پیدا کرده و در سال ۱۳۷۵ نیز به پایان رسید.کاربری اصلی این سد تأمین آب کشاورزی زمینهای اطراف و تأمین آب آشامیدنی است. علاوه بر آن نیروگاهی هم برای تولید برق در سد تعبیه شده‌است. کاربری شاخص دیگه اون هم به عنوان یکی از جاذبه‌های تفریحی و اقامتی منطقه است.
آغاز عملیات آبرسانی به روستای کهنک دزفول
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
آغاز عملیات آبرسانی به روستای کهنک دزفول
بخشدار چغامیش دزفول با اشاره به مشکلات اهالی روستای کهنک درخصوص آب آشامیدنی گفت: عملیات آبرسانی به این روستا با تجهیز کارگاه توسط پیمانکار آغاز شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
عکس‌نوشت
تسنیم با انتشار مجموعه عکسی از «مهدی پدرام خو» گزارش داد: «شرکت نفت و گاز آغاجاری قبل از انقلاب دارای سیستم جمع‌آوری، انتقال و تصفیه‌خانه فاضلاب بود که از سال ۶۴ سیستم جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب تعطیل شد و فاضلاب ۳ هزار واحد مسکونی، سایت اداری، ورزشی، آموزشی و صنعتی این شرکت رهاسازی می‌شود. ماده ۶۸۸ قانون اسلامی تأکید می‌کند آلوده کردن آب آشامیدنی و دفع غیربهداشتی فضولات انسانی در محدوده یا حریم شهر تهدید بهداشت عمومی است.» تصویری که می‌بینید از این مجموعه انتخاب شده است.
شیلنگ وزارتخانه
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
شیلنگ وزارتخانه
فرورتیش رضوانیه ـ  روزنامه‌نگار «زنگ هشدار کمبود آب در تهران» یک تیتر تکراری است که تابستان هر سال رسانه‌ها آن را منتشر می‌کنند. امسال به‌دلیل شرایطی که ویروس همه‌گیر کرونا ایجاد کرده، مصرف آب افزایش چشمگیری داشته. طی ماه‌های گذشته بسیاری از مردم علاوه بر اینکه روزی چندین نوبت دست‌‌هایشان را می‌شویند، بلکه حتی مجبورند اقلامی را که از فروشگاه خریداری کرده‌اند نیز شست‌وشو دهند.  به‌طور کلی حل مشکل اسراف در مصرف آب به چند دلیل دشوار است. آب آشامیدنی باید در گالن و بطری فروخته شود تا قدر آن را بدانیم، …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
انتقال فاضلاب به کانال‌های روباز شهر امیدیه
شرکت نفت و گاز آغاجاری قبل از انقلاب دارای سیستم جمع‌آوری، انتقال و تصفیه‌خانه فاضلاب بود که از سال ۶۴ سیستم جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب تعطیل شد و فاضلاب ۳ هزار واحد مسکونی، سایت اداری، ورزشی، آموزشی و صنعتی این شرکت در کانال‌های روباز سطح شهر رهاسازی می‌شود.براساس ماده ۶۸۸ قانون اسلامی که تأکید می‌کند آلوده کردن آب آشامیدنی و دفع غیربهداشتی فضولات انسانی در محدوده یا حریم شهر تهدید بهداشت عمومی است.
نتیجه آزمایش کرونا در آب و فاضلاب تهران
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / اخبار حوادث / غرب تهران / تهران / ویروس کرونا / آب آشامیدنی / آب و فاضلاب
نتیجه آزمایش کرونا در آب و فاضلاب تهران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با اشاره به اینکه طبق آزمایش های صورت گرفته در آب و فاضلاب تهران کرونا وجود ندارد گفت: ۳۰درصد مردم در آب پرمصرف هستند.
(تصاویر) بحران آب در ونزوئلا
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / بحران آب / ونزوئلا / کاراکاس
(تصاویر) بحران آب در ونزوئلا
کمبود آب آشامیدنی در ونزوئلا سبب شده تا برخی مردم این کشور اقدام به ساخت استخر در خانه های خود کنند.
خوردنی ‌هایی برای جبران کم آبی بدن در روز‌های گرم
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کم آبی بدن / آب آشامیدنی / هیدراته / سبک زندگی / پارسی خبر / کاهش وزن
خوردنی ‌هایی برای جبران کم آبی بدن در روز‌های گرم
اگر چه آب آشامیدنی بهترین راه برای هیدراته کردن است، شما می‌توانید بدن خود را با خوردن غذا‌های خاص هیدراته کنید. ماست: یک بسته ماست ساده حاوی ۸۵ تا ۸۸ درصد آب است. بعلاوه این که مصرف آن نیاز به کلسیم و برخی از ویتامین‌های گروه ب مانند ویتامین ب ۱۲ و ریبوفلاوین را برطرف می‌کند. برای خرید ماست، مطمئن باشید که نوع پروبیوتیک آن را برای حفظ سلامت گوارش و تقویت سیستم ایمنی بدن انتخاب می‌کنید. سالاد سبز: دو فنجان سالاد حاوی سبزیجات سبز، حاوی ۱۵ کالری و ۹۰ درصد آب است. این سبزیجات غنی از مواد مغذی مانند فولات، ویتامین ث، فیبر و آنتی اکسیدان‌ها هستند و به حفظ سلامت چشم و پوست نیز کمک می‌کنند. توت فرنگی: غنی از ویتامین ث، فولات و ویتامین ب برای رشد سالم سلول‌های جدید است. توت فرنگی ۹۱ درصد آب، زغال اخته …
بی‌آبی در فاصله ۵۰ متری رود کارون
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / انتقال آب خوزستان / غیزانیه / مشکل آب غیزانیه / مشکلات آبی خوزستان
بی‌آبی در فاصله ۵۰ متری رود کارون
تسنیم نوشت: پس از بروز حادثه غیزانیه در خردادماه، صدای تشنگی بسیاری از مردم خوزستان بلند شد تا نشان دهد تنها غیزانیه نیست که مشکل بی‌آبی دارد بلکه روستاهایی هستند که مردم آن‌ها با وجود کمترین فاصله از رودخانه‌ها آب آشامیدنی سالم ندارند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
چندان به آینده آبی هرمزگان خوشبین نیستم
مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: به صرف بارش های سال گذشته نمی توان چندان به آینده آبی هرمزگان خوشبین بود.امین قصمی در نشست ویدئو کنفرانسی با اشاره به فرارسیدن هفته صرفه جویی در مصرف آب، افزود: طی سال‌های اخیر، منابع آبی استان تاثیر زیادی از تداوم پدیده خشک سالی پذیرفته است به طوری که به صرف بارش‌های سال گذشته نمی‌توان چندان به آینده آبی هرمزگان خوشبین بود.وی تصریح کرد: افت کمی و کیفی منابع آب سطحی (چاه‌ها و چشمه‌ها)، وجود گنبدهای نمکی و تاثیر آن بر شور شدن رودخانه‌های فصلی، بالا بودن متوسط عمر شبکه‌های آب آشامیدنی استان و افزایش درصد هدر رفت آب در این شبکه‌ها به خصوص در مناطق روستایی، کمبود و گاهاً نبود منابع آبی مناسب در دسترس (در شهرهایی نظیر سیریک، بشاگرد، بستک و بندرلنگه)، کمبود اعتبارات، …
نوبخت: برای اجرای طرح‌های آبی در اصفهان از هیج تلاشی مضایقه نمی‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / آب و فاضلاب / محمدباقر نوبخت / اصفهان / آب آشامیدنی
نوبخت: برای اجرای طرح‌های آبی در اصفهان از هیج تلاشی مضایقه نمی‌کنیم
اصفهان- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اجرای طرح‌هایی که به آب آشامیدنی و حتی آب زراعی استان اصفهان ارتباط داشته باشد از هیج تلاشی مضایقه نخواهیم کرد.
روش سالم‌سازی آب آشامیدنی در ایام کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / ویروس کرونا / داروی کرونا / سلامت
روش سالم‌سازی آب آشامیدنی در ایام کرونا
تسنیم نوشت: دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه تهران راهنمای طریقه ایمن‌سازی آب آشامیدنی در ایام کرونا را منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
بررسی مشکلات آبرسانی شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر در نشست مدیرعامل شرکت آبفای استان با مدیران شهرستان‌ها
عبدالحمید حمزه‌پور ظهر امروز در نشستی با مدیران ستادی و امور بهره‌برداری شهرستان‌های تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر ترویج فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب در بین مشترکان اظهار داشت: فصل تابستان و وجود شرایط بحرانی کرونایی بر مصرف آب آشامیدنی در شهرها و روستاهای استان بوشهر افزوده است که برای جلوگیری از کم‌آبی مدیریت مصرف آب باید در دستور کار همگان قرار بگیرد.وی، بررسی مسائل، مشکلات، هماهنگی و آمادگی برای مقابله با بحران کم آبی در فصل گرما را از اهداف برگزاری این نشست دانست و عنوان کرد: مشکلات ابرسانی با بهره‌برداری از طرح‌های مهم آبرسانی و مدیریت مصرف آب کاهش یافته است و امیدواریم با ارائه راهکارهای مناسب و برنامه‌‌ریزی صحیح مشکلی در توزیع آب ایجاد نشود تا بتوانیم بیش از پیش برای …
مشکل آب چند روستای گناوه برطرف شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
مشکل آب چند روستای گناوه برطرف شد
بخشدار مرکزی گناوه گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مشکل تامین آب آشامیدنی چند روستای بخش مرکزی این شهرستان برطرف شد و وضعیت آنها نسبت به گذشته بهبود یافت.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
مطالبات آب و فاضلاب استان مرکزی از مشترکان به ۳۵۰ میلیارد ریال رسید
کمال‌آبادی ـ اراک ـ به نقل از خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی بدهی مشترکان آب این استان را در مجموع ۳۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این بدهی به دلیل پرداخت نشدن قبوض آب‌بها از سوی مشترکان حوزه‌های مختلف در بازه زمانی ۲ تا پنج سال است. یوسف عرفانی‌نسب به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق افزود: سهم مشترکان خانگی ۱۵۰ میلیارد ریال و سهم مشترکان دولتی و نهادها هم  بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال درصد برآورد شده است.وی بر لزوم پرداخت به موقع قبوض آب بها تاکید کرد و  اظهار داشت: این مهم موجب می‌شود، شرکت طرح‌های عمرانی را به سرعت اجرایی کرده و رضایت مشترکان در ارایه خدمات را فراهم آورد.وی خاطرنشان کرد: هزینه قبوض آب در مقایسه با سایر خدمات ناچیز است و دولت در حوزه هزینه آب مشترکان …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
کمتر خرید کنید
صنعت مد و لباس بعد از صنعت نفت، دومین آلوده‌کننده بزرگ زمین‌ است و آسیب‌های محیط زیستی جبران‌نا‌پذیری به همراه دارد. در اکثر کشورهای تولید‌کننده پارچه، فاضلاب تصفیه نشده سمی از کارخانه‌های پارچه مستقیما وارد رودخانه‌ها می‌شود که شامل مواد خطرناکی مانند سرب، جیوه و آرسنیک هستند. این آلودگی‌ها عامل مرگباری برای آبزیان و سلامت میلیون‌ها انسان بوده و در نهایت با رسیدن به دریا در سراسر دنیا پخش می‌شوند. دیگر عامل آلوده‌کننده‌ کودهای شیمیایی برای کشت پنبه هستند که آب‌های سطحی را به ‌شدت آلوده کرده و باعث مرگ زودرس کشاورزان می‌شوند. طبق آمار برای هر تن الیاف رنگرزی شده 200 تن آب مصرف می‌شود. همچنین در صورتی که …
ویدیو / در جستجوی یک همه‌گیری در سال ۱۸۵۴ + زیرنویس فارسی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ویدیو / در جستجوی یک همه‌گیری در سال ۱۸۵۴ + زیرنویس فارسی
از سال ۱۹۳۰ همه‌گیری وبا در سراسر پادشاهی انگلستان آغاز شد و هیچ کس نمی‌دانست بیماری چگونه منتشر می‌شود. جان اسنو سعی کرد روش انتشار این همه گیری را بشناسد، او تمام تمرکزش بر روی آب آشامیدنی مردم قرار داد. در آن زمان مردم به آب مستقیم در خانه هایشان دسترسی نداشتند، او محل ابرسانی شرکتهای مختلف را در لندن بررسی کرد. به اعتقاد او اگر هر یک از پمپ ها آلوده می‌شدند به نقطه مرگباری تبدیل می‌شد. در سال ۱۸۵۴ اسنو جان تحقیق گسترده ای در یک محله درباره شیوع وبا انجام داد. او مشاهده کرد که افرادی که در نزدیکی پمپ‌آب آلوده هستند و بیشتر از آن آب استفاده میکنند بیشتر در معرض بیماری قرار میگیرند نسبت به افرادی که از محل پمپ آب دورتر بودند یا از آب چشمه استفاده می‌کردند. قبل از تحقیقات او گمان بر این بود …
واکنش به شائبه وجود کووید۱۹ در آب آشامیدنی تهران
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
واکنش به شائبه وجود کووید۱۹ در آب آشامیدنی تهران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: طبق قرارداد منعقدشده با دانشگاه بقیة‌الله و تحقیقات صورت‌گرفته توسط این دانشگاه دریافتیم که نه تنها آب شرب، بلکه فاضلاب خام تهران هم عاری از ویروس کرونا است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
۲ پروژه‌ آب شیرین‌کن در راستای تامین آب آشامیدنی در شهرستان عسلویه اجراء می‌شود
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهربا اشاره به اقدامات انجام شده در رفع مشکل آب شهرستان عسلویه از انعقاد تفاهم‌نامه با دهیاری‌های عسلویه خبر داد و اظهار داشت: در این راستا برای نوسازی شبکه آبرسانی روستاهای عسلویه ۱۵ کیلومتر از این شبکه با همکاری دهیاری‌ها اصلاح و نوسازی می‌شود.عبدالحمید حمزه‌پور تجهیز و راه‌اندازی یک حلقه چاه در روستای سموشمالی را از دیگر طرح‌ها دانست و بیان کرد: در راستای حل مشکلات آبرسانی در عسلویه، ظرفیت آب از خط ساحلی کوثر ۱۰ لیتر در ثانیه افزایش یافته است.وی، افزایش آب ورودی به مجتمع ابرسانی چاه مبارک را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: نصب و راه‌اندازی کنتور در روستاهای ساحلی عسلویه، نصب و راه‌اندازی یکدستگاه ابشیرینکن در …
زمان‌بندی نوشیدن آب تاثیری بر سلامتی دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / سلامت / نوشیدن آب / آب آشامیدنی / خواص نوشیدن آب / لاغری / ورزشی / دستگاه گوارش / اسید معده
زمان‌بندی نوشیدن آب تاثیری بر سلامتی دارد؟
یک متخصص تغذیه گفت: آب مورد نیاز بدن باید در طول شبانه روز و به صورت تقسیم بندی شده، مصرف شود.
راهبرد پاکستان برای غلبه بر بحران بی‌آبی چیست؟ 
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / پاکستان / تغییرات اقلیمی / کم آبی / عمران خان
راهبرد پاکستان برای غلبه بر بحران بی‌آبی چیست؟ 
اسلام‌آباد - ایرنا - بحران کمبود آب در پاکستان جدی‌تر شده و بنابر داده‌ها رسمی دولت این کشور تنها ۳۶ درصد مردم به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند، موضوعی که از نظر کارشناسان سرانه در دسترس بودن آب سالم برای شهروندان پاکستانی را تهدید می‌کند و برای غلبه بر آن نیاز به راهبرد موثر برای ذخیره آب در این کشور است.
همراه قرص این نوشیدنی ها را نخورید / خطرناک است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
همراه قرص این نوشیدنی ها را نخورید / خطرناک است
گاهی اوقات ما برای قرص خوردن از نوشیدنی‌هایی غیر از آب آشامیدنی استفاده می‌کنیم. پزشکان به دلایل مختلف، آب آشامیدنی را بهترین گزینه برای مصرف قرص می‌دانند.
قطع انشعاب غیر مجاز آب  ویلا نشین ها در ملارد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
قطع انشعاب غیر مجاز آب ویلا نشین ها در ملارد
افرادی که با لوله کشی های شبانه آب آشامیدنی روستاها را برای آبیاری باغات استفاده می کردند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
وضعیت پروژه‌هاى آبرسانی با حضور نماینده مردم شهرستانهاى جنوبى استان بوشهر و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بررسی شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تشریح آخرین وضعیت موجود منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر اظهار داشت: اکنون طرح‌های مهمی از جمله ایجاد زیرساخت‌ها، تدوین برنامه و اجرای پروژه‌هاى کوتاه مدت و بلند مدت برای رفع مشکلات و تنگناهاى مردم شهرها و روستاهای استان بوشهر عملیاتی شده است.عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به پروژه شیرین‌سازی آب دریا به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب در شهرستان عسلویه افزود: اجرای ۲ پروژه آب شیرین‌کن روستایی و شهری در شهرستان عسلویه هر کدام به ظرفیت ۵ هزار متر مکعب مصوب شده که انتخاب سرمایه‌گذار و پیمانکار در دستور کار قرار گرفته و به‌زودی این مهم محقق می‌شودوی با اشاره به پروژه اب شیرین‌کن شهرستان جم به ظرفیت ۲۸ هزار متر مکعب خاطر نشان کرد: محل احداث این پروژه در ساحل سیراف است …
ببینید | رنگ آب لوله‌کشی شهری در منطقه محمد رسول الله(ص) ایذه!
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / استان خوزستان
ببینید | رنگ آب لوله‌کشی شهری در منطقه محمد رسول الله(ص) ایذه!
استان خوزستان با وجود مجاورت با دریاچه سدهای بزرگ خاورمیانه در داشتن آب آشامیدنی با مشکل مواجه است و این در حالی است که این روزها با وجود گرما بیشتر به آب احتیاج است. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
مردم دبه به دوش در 20 کیلومتری تهران +عکس و فیلم
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / غیزانیه / آب / فشافویه / دبه / وزارت نیرو / مجلس شورای اسلامی / آب آشامیدنی / اخبار داغ
مردم دبه به دوش در 20 کیلومتری تهران +عکس و فیلم
مردم حسن‌آباد فشافویه شهرستان ری تنها در 20 کیلومتری پایتخت در کنار بزرگترین شهرک صنعتی کشور با مشکل آب دست و پنجه نرم می‌کنند و باید آب بخرند و با دبه آب شرب خود را تأمین کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •