جمعه, ۱۳ تیر, ۱۳۹۹ / 3 July, 2020
آنتن مخابراتی
برنامه ریزی آمریکایی‌های خرافاتی برای حمله به دکل‌های نسل پنجم
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / آنتن مخابراتی / فناوری 5G / ایالات متحده آمریکا / ویروس کرونا
برنامه ریزی آمریکایی‌های خرافاتی برای حمله به دکل‌های نسل پنجم
تعدادی از آمریکایی‌های خرافاتی قصد دارند در روزهای پیش رو نسبت به نصب دکل‌های مخابراتی نسل پنجم اعتراض کنند و حتی احتمال حمله به دکل‌ها و تخریب آنها نیز وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
در ارائه خدمات و سرویس اینترنت جزء سه استان برتر کشور هستیم
مدیر مخابرات منطقه گلستان:سرقت کابل مانع ارائه خدمات باکیفیت به مشتریان است.درجلسه ای با حضور مهندس شهمرادی مدیر مخابرات منطقه گلستان و صحرایی معاون مدیرکل بازرسی استان ،در خصوص راهکارهای رفع موانع ارتقاء سطح ارتباطات مخابراتی بحث وتبادل نظر شد.دراین جلسه ابتدا مهندس غلامعلی شهمرادی با اشاره به رشد و بهبود وضعیت ارتباطات مخابراتی استان گفت: به لطف خدا و تلاش همکاران توانسته ایم درجایگاه خوبی از لحاظ ارائه خدمات به هم استانی ها قرار بگیریم بطوریکه در ارائه خدمات و سرویس اینترنت توانستیم جزء سه استان برتر کشور باشیم .وی با تاکید بر وجود چالشهای فراوان در راه رسیدن به وضعیت ایده آل ارتباطی گفت: متاسفانه سرقت کابل یکی از معضلاتی است که با آن روبرو بوده ایم و درنقاط مختلف استان موجب ایجاد اختلالات …
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
اهمیت مدار 36 هزار کیلومتری چیست؟
مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان (17 اردیبهشت‌) با اشاره به قرار دادن ماهواره نور در مدار نزدیک به زمین (LEO) فرمودند: «همین دست خواهد توانست چند صباح دیگر همین ماهواره را به مدار ۳۶ هزار کیلومتری برساند که مورد نظر ماست؛ ما می‌خواهیم ماهواره به مدار ۳۶ هزار کیلومتری [برسد]». اشاره ایشان به مدار زمین‌آهنگ (Geostationary Oribt, GEO) است. برای اینکه تصوری از مدارهای زمین داشته باشید خوب است، بدانید ایستگاه فضایی بین‌المللی همانند ماهواره نور در مدار نزدیک زمین (۴۱۰ کیلومتری)، مجموعه ماهواره‌های سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS) در مدار میانی زمین (۲۰۱۸۰ کیلومتری) و ماهواره‌های مخابراتی عموما در مدار زمین‌آهنگ GSO (ارتفاع ۳۵۷۸۶ کیلومتری) قرار دارند. …
جمع آوری ۸۰۰ آنتن مخابراتی فاقد مجوز در سال ۹۸/ آنتن‌های «میکرو» ضرر کمتری دارد
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / شهر تهران / شهرداری تهران
جمع آوری ۸۰۰ آنتن مخابراتی فاقد مجوز در سال ۹۸/ آنتن‌های «میکرو» ضرر کمتری دارد
عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آنتن‌های کوتاه یا میکرو ضرر کمتری دارد و زمانی که در یک نقطه شهر آنتن دهی مناسبی نداریم میزان تشعشعات بیشتر است، گفت: در سال ۹۸ بیش از ۸۰۰ آنتن فاقد مجوز و غیر استاندارد جمع‌آوری شد.
لزوم الزام شهرداری به لایحه برای استانداردسازی آنتن‌های مخابراتی
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ناهید خداکرمی / شورای شهر تهران / آنتن مخابراتی
لزوم الزام شهرداری به لایحه برای استانداردسازی آنتن‌های مخابراتی
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در حمایت از الزام شهرداری به لایحه‌ استانداردسازی آنتن‌های مخابراتی، توضیحاتی ارائه کرد.
جلوگیری از خاموشی سایت های BTS برای پایداری شبکه ارتباطی
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / آنتن مخابراتی / مرتضی رضایی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
جلوگیری از خاموشی سایت های BTS برای پایداری شبکه ارتباطی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران خواستار همکاری شهرداران مناطق تهران برای جلوگیری از خاموشی و عدم فعالیت سایت ها و BTS تلفن همراه در ایام تعطیلات کرونایی شد.
نامزدهای انتخاباتی باید شماره حساب و مسئول مالی خود را به فرمانداران اعلام کنند
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / استانی-سیاسی / اخبار سیاسی - هرمزگان / انتخابات 98
نامزدهای انتخاباتی باید شماره حساب و مسئول مالی خود را به فرمانداران اعلام کنند
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با اشاره به اینکه برای رای گیری در مناطق سخت گذر و دور دست نیز از بالگرد و ماشین های کمک دار استفاده می شود، اضافه کرد: ۹۵ درصد مشکل آنتن دهی مخابراتی در استان رفع شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اپل آنتن مخصوص آی‌فون 5G می‌سازد
طبق گزارشی جدید اپل آنتن اختصاصی برای آی‌فون 5G ساخته است. سال‌های گذشته اخبار و شایعاتی درباره تولید آی‌فون 5G در سال ۲۰۲۰ وجود داشت. اکنون ۲۰۲۰ میلادی آغاز شده و شرکت‌های مخابراتی نیز مشغول ارائه جدیدترین سیستم پهنای باند اینترنت هستند. در همین راستا نشریه «فست کمپانی» گزارش کرده هرچند اپل برنامه‌های خود برای مدل‌های آی‌فون ۲۰۲۰ را فاش نکرده است، اما به‌نظر می‌رسد این شرکت مشغول گزینش میان دو طرح برای نسخه 5G است. طبق گزارش‌های مختلف طراحان اپل یک آنتن مخصوص برای دستگاه 5G ابداع کرده‌اند. اپل سال گذشته فناوری اینتل را برای همین منظور خرید تا آی‌فون‌های 5G بسازد که باریک‌تر از نمونه‌های ساخته شده با تجهیزات کوالکام هستند. علاوه‌بر آن باتوجه به اختلافات این شرکت با کوالکام، اپل ترجیح می‌دهد …
تأثیر امواج آنتن‌های مخابراتی بر سرطان ثابت نشده است
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
تأثیر امواج آنتن‌های مخابراتی بر سرطان ثابت نشده است
عضو شورای شهر تهران گفت: نقش امواج آنتن های مخابراتی تاکنون بر تغییر سلولی، سرطان و زایمان زودرس به اثبات نرسیده است و نتایج اثرات استفاده از تکنولوژی ۳۰ سال بعد مشخص می شود.
ایمنی تشعشعی آنتن های مخابراتی مرتب پایش می شود
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سازمان انرژی اتمی / شهر تهران / آنتن مخابراتی
ایمنی تشعشعی آنتن های مخابراتی مرتب پایش می شود
مدیر کل دفتر تشعشعی سازمان انرژی اتمی با تأکید بر اینکه افزایش تعداد دکل های مخابراتی به معنی افزایش پرتوگیری مردم نیست، گفت: موضوع ایمنی تشعشعی مرتب پایش می شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
فروشنده دستگاه‏های مخابراتی ممنوعه دستگیر شد
چندی پیش در طرح کاشف پلیس امنیت، فردی دستگیر شد که دستگاه‌های افزایش و کاهش امواج مخابراتی را از طریق قاچاق وارد کشور می‌کرد و به قیمت گزاف می‌فروخت. سرهنگ سعید راستی، رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی در گفت‌وگو با میزان درباره این دستگاه‌ها گفت: این دستگاه‌ها که مدل‌های متفاوتی دارند؛ به عنوان مختل‏کننده شبکه زیرساخت مخابراتی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند. وی افزود: به وسیله این دستگاه‌ها می‌توان امواج مخابراتی را تضعیف یا تقویت کرد و بنا بر قوانین سازمان تنظیم مقررات رادیویی، استفاده شخصی از این ابزار‌ها ممنوع است. متهم درباره نحوه تهیه این دستگاه‌ها ادعا کرد: این دستگاه‌ها را از بازار با قیمت‌های مختلف می‌خریدم و کمی گران‌تر به خریداران می‌فروختم. وی درباره مشتریان خود ادامه داد: مشتریان …
دور جدید حمایت همراه اول از تولیدکنندگان ایرانی
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / همراه اول / مخابرات / آنتن مخابراتی
دور جدید حمایت همراه اول از تولیدکنندگان ایرانی
همراه اول در دومین دور میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت مخابرات، با عقد ۱۵ قرارداد و تفاهم نامه با تولیدکنندگان ایرانی به حمایت از تولید ملی پرداخت.
اتصال کاربران آیفون به اینترنت با ماهواره‌های اپل!
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اپل / آیفون / ماهواره
اتصال کاربران آیفون به اینترنت با ماهواره‌های اپل!
گزارش‌ها حاکیست که اپل با به کارگیری متخصصان فعال در حوزه  ارتباطات و ماهواره به طور مخفیانه در تلاش است تا گوشی‌های آیفون برای آنتن دهی و اتصال به اینترنت نیازمند اپراتورهای مخابراتی نباشند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
همکاری همراه اول با 13 شرکت جهت حمایت از تولید داخلی
مدیرعامل همراه اول از کاهش ارز بری 52 میلیون دلاری با انعقاد قرارداد خرید از 13 شرکت داخلی خبر داد. به گزارش اداره‏کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، حمید فرهنگ در مراسم «میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات» که با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت معدن و تجارت و نیز تولیدکنندگان و فعالان صنعت مخابرات ایران در محل ساختمان مرکزی وزارت صمت برگزار شد، با بیان اینکه این وزارتخانه همواره حامی اپراتورها بوده است، اظهار کرد: همراه اول در 3 سال پیاپی رتبه اول تولید داخل را در بین اپراتورهای کشور داشته است.مدیرعامل همراه اول همچنین تصریح کرد: نمایشگاه دائمی فرصت‏های ساخت داخل و تعمیق داخلی‏سازی را با توجه به سیاست‌های ابلاغی وزارتخانه‏های ارتباطات و صمت در ساختمان مرکزی شرکت ارتباطات …
۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / آنتن مخابراتی / امواج موبایل / وزارت بهداشت / سرطان
ابهام در مضرات پارازیت ها/ ماجرای دکل های برق فشار قوی
وجود آنتن های مخابراتی در مناطق مسکونی، با حرف و حدیث های زیادی همراه بوده است. اما، هنوز هیچ گونه مستندات علمی راجع به آسیب پارازیت ها بر سلامت مردم، ثابت نشده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / شهر تهران / آنتن مخابراتی / شهرداری تهران / فرهود کاظمی
ابلاغ اخطار برچیدن تمامی دکل های غیراستاندارد در تهران
مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر با بیان اینکه تعداد دکل های مخابراتی متخلف در سطح شهر تهران زیاد است، از صدور اخطار برای برچیدن دکل مخابراتی که در مجاورت دو مرکز آموزشی در اکباتان قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / حامد مظاهریان / آنتن مخابراتی / شهرداری تهران
تعیین حریم ایمن برای دکل‌های مخابراتی پایتخت
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران گفت: دکل‌های مخابراتی باید یک حریم ایمنی مشخص داشته باشند، که این حریم ایمن در حال تعیین است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / تلفن همراه / مخابرات / فناوری ارتباطات / انگلیس
طراحی دکل های بزرگ برای ارتقای پوشش مخابراتی روستایی
اپراتورهای انگلیسی قصد دارند با طراحی دکل های مخابراتی مرتفع تر و بزرگتر مشکل عدم آنتن دهی مناسب گوشی های تلفن همراه را در نقاط دورافتاده روستایی این کشور برطرف کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
اولین نمونه کیفی آنتن مخابراتی کامپوزیتی بازتابی در کشور ساخته شد
تهران- ایرنا- اولین نمونه کیفی آنتن مخابراتی تمام کامپوزیتی بازتابی باند ku برای استفاده در ماهواره‌‍‌های مخابراتی در ارتفاعات بالای ۳۶ هزار کیلومتر در کشور توسط متخصصان مرکز تحقیقاتی شهید قندی ساخته شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
دستگیری عاملان ایجاد اختلال در آنتن دهی تلفن‌های همراه
رییس کلانتری عباس آباد از دستگیری سه سارق باطری دکل‌های مخابراتی و کشف ۱۱ باطری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / ناهید خداکرمی / شهرداری تهران / آنتن مخابراتی / شورای شهر تهران
ساماندهی دکل های بدون مجوز/ کاهش درخواست نصب دکل
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: در زمینه نصب دکل‌های مخابراتی خیلی متقاضی جدیدی وجود ندارد اما حدوداً دو تا ۳ هزار دکل بدون مجوزی که در شهر تهران وجود دارد در حال ساماندهی است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / مرقد امام خمینی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / آنتن مخابراتی
پوشش کامل ارتباطی مرقد امام (ره) با نصب ۱۰ آنتن موبایل سیار
وزارت ارتباطات از پوشش مناسب ارتباطی در مرقد امام خمینی (ره) برای مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام (ره) با اختصاص ۱۰ سایت سیار موبایل خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹
چند هزار دکل‌های مخابراتی غیراستاندارد در پایتخت هست؟
عضو شورای شهر تهران با اشاره به آثار آنتن‌ها و دکل‌های مخابراتی بر روی سلامت شهروندان، گفت: تاکنون ۳ هزار آنتن غیراستاندارد جمع آوری شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / نسترن محسنی / تلفن همراه / فضای فرکانسی / آنتن مخابراتی / رگولاتوری
تقویت کننده‌های غیرمجاز موبایل عامل ۳۰ درصد تداخلات فرکانسی
معاون رگولاتوری گفت: منشأ بیش از ۳۰ درصد تداخلاتی که اپراتورهای موبایل اعلام می‌کنند استفاده از تکرارکننده‌ها و تقویت کننده های غیرمجازی است که در برخی از ساختمانها و برج‌ها نصب شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
مشکل آنتن دهی تلفن همراه در 30روستای اندیکا برطرف شد
اهواز - ایرنا - سرپرست اداره مخابرات اندیکا گفت: با ارتقای دکل مخابراتی صالح ابراهیم و خرزهره مشکل آنتن دهی تلفن همراه در 30روستای این شهرستان برطرف شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
آب رفتن دکل های مخابراتی در مازندران
ساری- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت که بلندمرتبه سازی در سال های اخیر باعث برهم خوردن توازن دکل های مخابراتی و اختلال در آنتن دهی تلفن های همراه شده که رفع این مشکل هم اکنون در دستور کار است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •