چهارشنبه, ۷ اسفند, ۱۳۹۸ / 26 February, 2020
استانی سیاسی
اخراج دو سیاستمدار از حزب کمونیست
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / بین‌المللی
اخراج دو سیاستمدار از حزب کمونیست
«شی جین پینگ»، رئیس‌جمهور چین، روز پنج‌شنبه 24 بهمن‌ماه دو مقام حزب کمونیست را از همان استانی که مرکز ویروس کرونا است، برکنار کرد. او همچنین مجازات سیاسی برای نحوه مدیریت این بحران از سوی دولت‌های منطقه‌ای اتخاذ کرد؛ دولت‌هایی که به نظر می‌رسد چندان تحت کنترل دولت مرکزی قرار ندارند. «استیون لی مایرز» در گزارش 13 فوریه برای نیویورک تایمز نوشت، تغییر رهبران حزبی در استان «هوبی» و پایتخت آن «ووهان»، بازتاب تلاش تهاجمی «شی» نه تنها برای مهار صدمات سیاسی و اقتصادی این بیماری مسری که برای مهار یا کاهش خشم عمومی در میان میلیون‌ها چینی‌ای صورت می‌گیرد که سه هفته است در خانه‌ها و مراکز بهداشتی در قرنطینه هستند. حزب کمونیست دو تن از نزدیکان و وفاداران به رئیس‌جمهور چین را به جای مقام‌های معزول نصب کرد …
حضور منسجم مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نشان‌گر بلوغ اجتماعی و سیاسی آنان است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ...
حضور منسجم مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نشان‌گر بلوغ اجتماعی و سیاسی آنان است
معاون استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های قم گفت: حضور منسجم مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نشان‌گر بلوغ اجتماعی و سیاسی آنان است.
  استانی-سیاسی  22بهمن 98
رد صلاحیت‌ها به دلیل گرایش سیاسی هم بود
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۱-۲۰ / سیاسی
رد صلاحیت‌ها به دلیل گرایش سیاسی هم بود
کمتر از دو هفته تا انتخابات مجلس یازدهم باقی است و جریانات سیاسی کم‌کم درصدد انتشار لیست‌های انتخاباتی خود هستند. در این میان اصلاح‌طلبان که بنا به گفته بسیاری از فعالان سیاسی این جریان با رد صلاحیت مواجه بوده‌اند صلاح کار را در عدم انتشار لیست در تهران و سپردن عنان امور در استان‌ها به شوراهای استانی دیده‌اند. با این حال چند روزی است که برخی رسانه‌ها از انتشار لیست انتخاباتی توسط احزاب اصلاح‌طلب خبر می‌دهند.
۸۶ شعبه استانی احزاب تاسیس شده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / سیاسی
۸۶ شعبه استانی احزاب تاسیس شده است
تهران- ایرنا- دبیرکمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی کشور، گفت: ۸۶ شعبه استانی احزاب در سراسر کشور تأسیس و تعداد ۵۷۰ دفاتر فرعی احزاب در شهرستان‌های سراسر کشور راه اندازی شده است.
  خانه احزاب ایران  گام سوم برای مجلس یازدهم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
برگزاری نخستین همایش سیاسی فلسفه انقلاب اسلامی و گام دوم آن در شاهین‌شهر
نخستین همایش یک روزه فرا استانی فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی و گام دوم آن با همکای ۱۲ دستگاه اجرایی در ۱۲ بهمن با شروع طلیعه چهل و دوم انقلاب اسلامی در شاهین شهر برگزار می شود.
  استانی-شهرستانها  انقلاب اسلامی ایران
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
قبح رنج فرو ریخت
گروه اجتماعی| آمارهای غیررسمی از تردد 170 هزار کولبر در نوار مرزی غرب و شمال غرب ایران خبر می‌دهد کولبرها، ساکنان استان‌های ایلام، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی هستند؛ استان‌هایی که بیش از 1000 کیلومتر نوار مرزی غرب و شمال غرب ایران با کشور عراق را پوشش می‌دهند. بنا بر نتایج سرشماری سال 95، میانگین میزان بیکاری در این استان‌ها بالای 10 درصد بوده و هرچه از مرکز استان - پایتخت سیاسی و اداری و مرکز تجمیع امکانات و پایگاه توزیع اعتبارات استانی - به سمت شهرستان‌های دوردست می‌رویم، نرخ بیکاری به دلیل آب رفتن امکانات و توجهات افزایش می‌یابد تا جایی که مرزنشینان، معمولا، در فقر مطلق به سر می‌برند چون در این مناطق، ملاحظات و محدودیت‌ها، مانع از توسعه …
خوزستان رتبه سی و یکم آموزشی/ نمایشگاه کتاب عامل ارتقای کتابخوانی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / فرهنگی و هنری
خوزستان رتبه سی و یکم آموزشی/ نمایشگاه کتاب عامل ارتقای کتابخوانی
اهواز- معاون سیاسی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه میزان مطالعه در کشور پایین است، گفت: در استانی که رتبه آموزشی آن ۳۱ است نمی‌توان انتظار افزایش سطح کتاب‌خوانی را داشت.
  علی حسین حسین زاده  استانداری خوزستان  سرانه مطالعه  خوزستان  نمایشگاه کتاب خوزستان
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
خبر سیاسی
پس از هشت‌سال صورت می‌گیرد اقامه نمازجمعه این هفته تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ستاد نمازجمعه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد نمازجمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. در متن این اطلاعیه آمده: «در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با حضور پرشور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و ملت مؤمن و سرافراز ایران اسلامی بار دیگر صحنه‌هایی از همبستگی، شکوه و عظمت خود را به نمایش خواهند گذاشت.» این نخستین‌بار پس از هشت‌سال است که نمازجمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب …
راهپیمایی سراسری در حمایت از اقتدار نظام جمعه برگزار می‌شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
راهپیمایی سراسری در حمایت از اقتدار نظام جمعه برگزار می‌شود
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: در پی درخواست‌های مکرر مردمی و استانی از سراسر کشور پس از اقامۀ نماز دشمن شکن عبادی ـ سیاسی جمعه این هفته راهپیمایی سراسری ملت در حمایت از اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی در برابر آمریکا برگزار می‌شود.
اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره برپایی راهپیمایی سراسری  پس از نماز جمعه
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره برپایی راهپیمایی سراسری پس از نماز جمعه
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: در پی درخواست های مکرر مردمی و استانی از سراسر کشور پس از اقامۀ نماز دشمن شکن عبادی ـ سیاسی جمعه این هفته راهپیمایی سراسری ملت در حمایت از اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی در برابر آمریکا برگزار می شود.
  شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
مطهری: رویه‌های باطل باید منسوخ شود
شب گذشته خبر رد صلاحیت تعداد زیادی از نمایندگان فعلی مجلس برای دور بعدی انتخابات منتشر شد و سخنگوی شورای نگهبان با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری صداوسیما توضیحات تکمیلی درباره آن داد. سخنگوی شورای نگهبان گفت: «از حدود ۲۴۷ نماینده فعلی مجلس صلاحیت ۹۰ نفر عمدتا به‌دلیل مسائل مالی تأیید نشد. البته به برخی از آنها مستندات پرونده‌شان توضیح داده شد و به بقیه نیز اگر درخواست کنند این مستندات ارایه می‌شود.» عباسعلی کدخدایی افزود: «مهم‌ترین دلایل رد صلاحیت‌ها، محورهای مفاسد اقتصادی، مفاسد اخلاقی و ضدیت با حاکمیت است. همچنین  سوءاستفاده از اموال عمومی، تحصیل مال نامشروع، اختلاس، استعمال مواد مخدر، مفاسد اخلاقی، محکومیت جنایی، سابقه شرارت، چاقوکشی …
غیررسمی؛ کدام چهره‌های شاخص سیاسی تایید یا رد صلاحیت شدند؟
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
غیررسمی؛ کدام چهره‌های شاخص سیاسی تایید یا رد صلاحیت شدند؟
نظر هیات‌های نظارت استانی شورای نگهبان درباره تایید، عدم تایید و یا عدم احراز صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس به داوطلبان اعلام شده است.
تیر آمریکا برای بهره‌برداری از اعتراضات عراق به سنگ خورد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / بین‌المللی
تیر آمریکا برای بهره‌برداری از اعتراضات عراق به سنگ خورد
بغداد- ایرنا- آخرین تیر ترکش آمریکا برای بهره‌برداری سیاسی از اعتراض‌های خیابانی عراق، روز جمعه در میدان تحریر بغداد و دیگر مراکز استانی جنوب و مرکز این کشور به سنگ خورد.
  اعتراض های خیابانی  میدان تحریر  دونالد ترامپ  ایالات متحده آمریکا  پارلمان  تظاهرات عراقی ها  اعتراض در عراق
نشست سراسری مجمع جوانان انقلاب اسلامی در تهران برگزار شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سیاسی
نشست سراسری مجمع جوانان انقلاب اسلامی در تهران برگزار شد
نشست سراسری مجمع جوانان انقلاب اسلامی در تهران با حضور دبیران استانی این حزب سیاسی برگزار شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
خواب مصلحتی صداوسیما
الهام برخوردارفضای سیاسی کشور مانند انتخابات گذشته نیست؛ بی‌روح و بی‌رمق. اصلاح‌طلبان جریانی که همیشه در آستانه هر انتخابات فضای کشور را متحول می‌کردند و تمام تلاش‌شان بر بالا بردن سطح مشارکت بود حالا طی این سال‌ها به خاطر عملکرد این جریان و نیز دولت حسن روحانی که مورد حمایت اصلاحات بود دچار افت و ریزش از سوی پایگاه اجتماعی خود شده است و می‌توان ریزش پایگاه اجتماعی این جریان را به خوبی در این دوره شاهد بود. شاید در طول یک سال باقی مانده به انتخابات اصلاحات می‌توانست با گفتمان‌سازی و برگشت به سوی سرمایه اجتماعی دوباره آن اشتیاق را به بدنه اجتماعی خود وارد کند اما متاسفانه این فرصت را نیز از دست داد. حالا هم این جریان تنهاتر از همیشه است، نه حمایت تمام قد پایگاه اجتماعی خود را دارد، نه دولت عملکردی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
جامعه روحانیت برای تقلیل تکثر در جبهه اصولگرایی تلاش می‌کند
دبیرعالی جامعه روحانیت در دهمین نشست مشترک تشکل‌های اصولگرا با جامعه روحانیت تاکید کرد: ما در شورای ائتلاف نقش همراهی و هدایت داشتیم و قرار شد موضوع داوری جامعه روحانیت مطرح باشد تا در‌صورت بروز اختلاف یا سوءبرداشت نقش ما شفاف بماند.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی گفت: این فعالیت‌ها و زحمات توانسته است در ساحت سیاسی جریان ارزشی وفاق و همدلی در‌پی داشته باشد و رسیدن به فهرست واحد را تا حد زیادی تسهیل کرده است. ما در شورای ائتلاف نقش همراهی و هدایت داشتیم که قرار شد موضوع داوری جامعه روحانیت مطرح باشد، بر این اساس انتظار این بوده که مکانیسم داوری در شورای ائتلاف در‌صورت بروز اختلاف یا سوءبرداشت، روشن و صریح بیان شود.در بخش دیگری از این نشست آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت …
مازنی: برخی نیروهای استانی شورای نگهبان خط و مشی سیاسی دارند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
مازنی: برخی نیروهای استانی شورای نگهبان خط و مشی سیاسی دارند
احمد مازنی، عضو فراکسیون امید می گوید اینکه سخنگوی شورای نگهبان در توئیتر است و توئیت می‌کند امر مبارکی است اما به سمتی برود که این احساس به وجود آید که شورای نگهبان به کل‌کل‌های روزمره دچار می‌شود این موضوع را نمی‌پسندم.
  مجلس دهم  شورای نگهبان  انتخابات مجلس یازدهم  اصلاح طلبان
ضرورت تشکیل کمیته حقیقت یاب برای اتفاقات اخیر/ چرا مجلس دیگر «مدرس» ندارد؟ / مجلس بدون لاریجانی چگونه مجلسی خواهد بود؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / سیاسی
ضرورت تشکیل کمیته حقیقت یاب برای اتفاقات اخیر/ چرا مجلس دیگر «مدرس» ندارد؟ / مجلس بدون لاریجانی چگونه مجلسی خواهد بود؟
مجلس یازدهم؛ بدون لاریجانی؟، آخرین دفاع نجفی:شر منده‌ام، ابهام در رابطه قیمت بنزین و نرخ تورم، افزایش دو برابری زنان مبتلا به ویروس «اچ‌آی‌وی»، حس تورم استانی قم کم‌ترین و ایلام بیشترین، آغاز ثبت نام نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم، تداوم بن‌بست سیاسی در عراق، فرهنگ زیرِ تیغ مالیات، خطر سرگردانی داعش در خاورمیانه، تهران هوا ندارد و دفاع از پارلمان در روز مجلس از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
مجوز فعالیت پنج حزب در ایلام صادر شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
مجوز فعالیت پنج حزب در ایلام صادر شد
معاون سیاسی استاندار ایلام گفت: با موافقت وزارت کشور، مجوز 5 شعبه استانی احزاب در استان ایلام صادر شد.
  استانی-سیاسی
اعتبارات استانی کفاف حوزه مبارزه با مواد مخدر را نمی دهد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / ...
اعتبارات استانی کفاف حوزه مبارزه با مواد مخدر را نمی دهد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: اعتبارات استانی کفاف حوزه مبارزه با مواد مخدر را نمی دهد.
  استانی-اجتماعی  مواد مخدر  معتاد متجاهر
نماینده احزاب استانی در کمیسیون ماده ۱۰ انتخاب شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سیاسی
نماینده احزاب استانی در کمیسیون ماده ۱۰ انتخاب شد
تهران- ایرنا- "محمدعلی تبرایی" دبیرکل مجمع دانشجویان و دانش آموختگان استان گلستان برای دوره ای ۲ ساله به عنوان نماینده احزاب استانی در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی انتخاب شد.
  وزارت کشور  انتخابات مجلس شورای اسلامی  کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و جمعیت ها  خانه احزاب ایران  چالش در انتخاب نماینده احزاب در کمیسیون ماده ۱۰
ادامه واکنش‌ها به سخنان روحانی در یزد؛ شفافیت حق مردم است
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سیاسی
ادامه واکنش‌ها به سخنان روحانی در یزد؛ شفافیت حق مردم است
سفر استانی حسن روحانی به استان یزد و سخنانش در مورد مفاسد اقتصادی و درخواست شفاف سازی درباره برخی پرونده‌های میلیارد دلاری واکنش‎های زیادی را به همراه داشته است. تأکید رئیس جمهور بر لزوم توجه قوه قضائیه به مبارزه با دانه درشت‎ها و افرادی که مرتکب فسادهای میلیارد دلاری شده‎اند، موضوعی بوده که پایگاه خبری جماران آن را با تعدادی از چهره‏های سیاسی کشور اعم از اصلاح‎طلب و اصولگرا مطرح کرده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
پژوهش های انجام شده در حوزه پدافند غیر عامل بسیار ارزشمند است
مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شرکت های صنعت آب و برق در زمینه پدافند غیر عامل گفت: صنعت آب و برق، و به عبارتی آب رسانی و برق رسانی از مهمترین ضروریات جامعه امروز است و در نتیجه عملکرد شرکت های آب و برق هم بسیار حساس و حیاتی است. وی افزود: استان گیلان ، استانی تفریحی و گردشگری است و تجهیزات ارائه شده در این نمایشگاه ، بیانگر تلاش و تکاپوی تلاشگران صنعت آب و برق در حوزه پدافند غیر عامل و سایر زمینه ها می باشد. معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود : با این دستاوردهای مهم و ارزشمند در استان گیلان، چنانچه شرایط غیر عادی به هر دلیلی ایجاد شود با این توانمندی ها در کمترین زمان ممکن مدیریت خواهد شد. شایان ذکر است در بازدید از نمایشگاه دستاورهای …
اعلام جزییات برگزاری دور دوم انتخابات دبیران کل احزاب ملی و استانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / سیاسی
اعلام جزییات برگزاری دور دوم انتخابات دبیران کل احزاب ملی و استانی
تهران - ایرنا - جزییات برگزاری دور دوم انتخابات دبیران کل احزاب ملی و استانی برای عضویت در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی اعلام شد.
  احزاب سیاسی
دور دوم انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ۲۱ آبان برگزار می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / سیاسی
دور دوم انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ۲۱ آبان برگزار می‌شود
تهران - ایرنا - دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت‌های احزاب و گروه‌های سیاسی گفت: دور دوم انتخابات دبیران کل احزاب برای تعیین عضو استانی و ملی کمیسیون به ترتیب صبح و عصر روز بیست و یکم آبان‌ماه برگزار می شود.
  انتخابات مجلس شورای اسلامی  احزاب سیاسی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
مرز مهران؛ فرصتی برای توسعه گردشگری ایلام
با توجه به ظرفیت‌های ایلام در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، به دلایل مختلف این ظرفیت‌ها ناشناخته مانده است. توجه به جنبه‌های مذهبی، فرهنگی و سیاسی اربعین در مسوولان استانی زبانزد عام و خاص است ولی جنبه اقتصادی آن به فراموشی سپرده شده است. مرز بین‌المللی مهران فرصتی برای توسعه همه‌جانبه استان در زمینه‌های مختلف است که استفاده از مشاوران کاربلد می‌تواند بسیاری از مشکلات کنونی استان از جمله بیکاری را حل کند. یکی از راه‌هایی که می‌تواند این استان را در زمره استان‌های برخوردار قرار دهد توجه ویژه به اقتصاد گردشگری و صنایع‌دستی است.
نظر قطعی کمیسیون ماده ۱۰ درباره انتخاب نمایندگان احزاب اعلام می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / سیاسی
نظر قطعی کمیسیون ماده ۱۰ درباره انتخاب نمایندگان احزاب اعلام می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: نظر قطعی کمیسیون ماده ۱۰ درباره انتخاب نمایندگان ملی و استانی احزاب برای عضویت در این کمیسیون پس از دریافت صورتجلسه هیات رئیسه و بررسی نظر آنان اعلام می‌شود.
  ایرنا
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ...
کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟
82 حزب با گستره فعالیت ملی، 34 حزب استانی و شش جبهه سیاسی تاکنون از کمیسیون ماده 10 احزاب مجوز فعالیت سیاسی و انتخاباتی دریافت کرده‌ و می‌توانند برای انتخابات مجلس شورای اسلامی با نام و نشان حزبی خود فعالیت کنند.
مسئولان استانی در مقابل مطالبات کارگران هفت‌تپه پاسخگو نیستند
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / سیاسی
مسئولان استانی در مقابل مطالبات کارگران هفت‌تپه پاسخگو نیستند
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: متاسفانه مسئولان استانی در مقابل مطالبات کارگران هفت‌تپه خودشان را پاسخگو نمی‌دانند و حتی به خودشان زحمت نمی دهند که در جمع کارگران حاضر شوند و درباره مشکلات ایجاد شده توضیح دهند.
عکس / نمای دیدنی از جزایر فارو
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / عکس
عکس / نمای دیدنی از جزایر فارو
جزایر فارو یا جزایر فاروئه (به معنی جزایر گوسفند) نام جزایر هجده‌گانه‌ای است که به عنوان یکی از منطقه‌های خودگردان دانمارک شناخته می‌شود. این مجمع الجزایر در سال ۱۸۱۴ از نظر سیاسی از نروژ جدا شد و از سال ۱۹۴۸ به‌صورت استانی خودمختار از پادشاهی دانمارک درآمد. آن‌ها در طی این چند سال مسئولیت بیشتر مسایلشان را در دست گرفته‌اند؛ به‌جز دفاع (اگرچه دارای نگهبان ساحلی محلی هستند)، امور خارجی و دستگاه قضائی که بر عهدهٔ دانمارک می‌باشد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
سه هزار نامزد احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی شناسایی شدند
سمنان- ایرنا- معاون سیاسی وزارت کشور گفت: سه هزار نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی براساس رصد و ارزیابی مسئولان ستاد انتخابات استان‌ها شناسایی شدند.جمال عرف عصر یکشنبه در حاشیه نشست هم‌اندیشی فعالان اجتماعی و سیاسی استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان در گفت‏و‏‏گو با ایرنا افزود: تحرک‌های انتخاباتی نامزدهای احتمالی در دست بررسی است و احتمال افزایش نامزدهای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وجود دارد.وی خاطر‏نشان کرد: وعده‌های انتخاباتی غیرکارشناسی خط قرمز وزارت کشور است و نامزدها از بیان شعار و وعده‌های غیرقانونی اجتناب کنند.معاون سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: وعده تقسیمات کشوری خط قرمز وزارت کشور است و در زمان تعیین صلاحیت نامزدها، خطاهای نامزدهای …
ستاد استانی پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی در یزد تشکیل شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / سیاسی
ستاد استانی پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی در یزد تشکیل شد
نماینده عالی قوه قضائیه در یزد گفت: رعایت اصل دیانت و تقوی سیاسی و رعایت شفافیت و صداقت کاری در امر برگزاری و التزام به رقابت توأم با رفاقت و بنا بر اصل مخفی بودن آراء زمینه ساز برگزاری انتخاباتی عاری از هرگونه جرم و خطا خواهد بود.
دولت نباید در دانشگاه دخالت سیاسی داشته باشد/ باید جلوی افراط و تفریط در خراسان رضوی را بگیریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / ...
دولت نباید در دانشگاه دخالت سیاسی داشته باشد/ باید جلوی افراط و تفریط در خراسان رضوی را بگیریم
رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی گفت: اساسا دانشگاه‌ها باید از حیطه دخالت و نظارت سیاسی دولت‌ها بیرون بیاید.
  استانی-علمی و آموزشی  دانشگاه
خراسان جنوبی میزبان هفدهمین سفر استانی معاون سیاسی وزارت کشور
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / سیاسی
خراسان جنوبی میزبان هفدهمین سفر استانی معاون سیاسی وزارت کشور
در جریان هفدهمین سفر استانی معاون سیاسی وزارت کشور که به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می شود، علاوه بر برگزاری جلسه ستاد انتخابات، نشست هم اندیشی با گروه ها و اقشار استان نیز در برنامه سفر قرار گرفته است.
افول آمریکا در دنیا را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / فرهنگی و هنری
افول آمریکا در دنیا را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، با بیان این مطلب که افول آمریکا در دنیا را در آینده نزدیک در زمینه های اقتصادی، سیاسی و ... شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: باید روح مقاومت و مبارزه با ظلم و ستم را در مراسمات 13 آبان در سطح کشور متجلی کنیم و از همه مسئولین استانی می خواهیم از امروز برنامه ریزی های مناسبی در این راستا داشته باشند.
  استانی-سیاسی  اخبار سیاسی - کرمان  شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  منطقه کرمان
فراخوان وزارت کشور برای برگزاری انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب جهت عضویت در کمیسیون ماده ۱۰
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / سیاسی
فراخوان وزارت کشور برای برگزاری انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب جهت عضویت در کمیسیون ماده ۱۰
فراخوان برگزاری انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب ملی و استانی جهت عضویت در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی منتشر شد.
رئیس و اعضای کمیته های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات انتخاب شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / سیاسی
رئیس و اعضای کمیته های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات انتخاب شدند
تهران- ایرنا- فعال اصلاح طلب با اعلام اسامی رئیس و اعضای کمیته های سیاسی و استانی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: دو نهاد شورای هماهنگی و جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی می توانند تمامی افراد حقوقی و حقیقی اصلاح طلب با تعاریف مشخص را زیر چتر خود جمع کند.
  مجلس شورای اسلامی  شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان  جبهه هماهنگی اصلاحات  آذر منصوری  فاطمه راکعی  اصلاح طلبان  مصطفی کواکبیان  جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی
مجریان و دست اندرکاران انتخابات کاملاً بر قوانین انتخابات مسلط باشند
فارس / ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / سیاسی
مجریان و دست اندرکاران انتخابات کاملاً بر قوانین انتخابات مسلط باشند
معاون سیاسی وزیر کشور در جلسه ستاد انتخابات استان در جریان سفر استانی به مازندران گفت: با توجه به ظرفیت‌های نظام و همراهی مردم، ناامیدی در جمهوری اسلامی ایران هیچ جایگاهی ندارد.
جزئیات سفر معاون سیاسی وزیر کشور به مازندران
فارس / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / سیاسی
جزئیات سفر معاون سیاسی وزیر کشور به مازندران
در جریان چهاردهمین سفر استانی معاونت سیاسی وزارت کشور که به میزبانی استان مازندران در حال اجراست، مقارن با نخستین روز هفته دولت,، مراسم تجدید میثاق با شهدای استان در محل گلزار شهدای ساری برگزار شد.
معاون استاندار : نقدهای سنجیده رسانه‌ای لکوموتیو قطار توسعه مازندران است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / فرهنگی و هنری
معاون استاندار : نقدهای سنجیده رسانه‌ای لکوموتیو قطار توسعه مازندران است
نوشهر- ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر ضرورت پاسخگویی مدیران و مسئولان به پرسش ها و نقدهای خبرنگاران، گفت :‌ نقدهای سازنده و سنجیده کلوموتیو قطار توسعه برای استانی مانند مازندران محسوب می‌شود که از ابعاد مختلف از جمله زیست محیطی دارای حساسیت‌های خاص است.
  چالوس  دریای خزر  جشنواره
معاون سیاسی سپاه: جمهوری اسلامی در بن‌بست نیست
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / ...
معاون سیاسی سپاه: جمهوری اسلامی در بن‌بست نیست
شفقنا- معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: انقلاب اسلامی ظرفیت تداوم‌بخشی به تمدن‌سازی اسلامی را دارد. سردار یدالله جوانی در نشست استانی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با تاکید بر لزوم گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: اصلی‌ترین جهاد،...
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۲۱ / ...
مشارکت فعال یا منفعل؟
گروه سیاسی- الهام برخوردار: فضای سیاسی کشور با توجه به اینکه اسفندماه انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم، اما چندان انتخاباتی نیست. طیف‌ها و جناح‌های سیاسی هنوز نمی‌دانند چگونه و با چه رویکرد و استراتژی برای بالا بردن سطح مشارکت وارد انتخابات شوند. در این میان اوضاع اصلاح‌طلبان نیز چندان مطلوب نیست. اصلاح‌طلبان هنوز نتوانسته‌اند موضع دقیق و جامعی درباره انتخابات پیش‌رو اتخاذ کنند. آنها موانع زیادی پیش‌رو دارند؛ از عملکرد دولت که به نام آنها به واسطه حمایت از دولت زده شده تا نارضایتی عمومی که فقط مختص اصلاحات نیست و مهم‌تر از اینها فیلتر شورای نگهبان که همیشه یکی از چالش‌های این جریان بوده است. در واقع اصلاح‌طلبان همچنان به دنبال رایزنی با مسئولان مختلف به منظور بازتر کردن فضا و حضور حداکثری …
امام جمعه کرج: جاسوسانی که درباره تولید نسل در ایران تحقیق می‌کردند به دام افتاده‌اند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ / ...
امام جمعه کرج: جاسوسانی که درباره تولید نسل در ایران تحقیق می‌کردند به دام افتاده‌اند
نماز عبادی- سیاسی جمعه، امروز 18 مرداد همزمان با تهران در حالی در تمام استان‌های کشور برگزار شد که ائمه جمعه، به مباحثی همچون روز اهمیت رعایت مسئله عفاف و حجاب، روز خبرنگار و اهمیت حضور این قشر در جامعه، روز عرفه، مسائل و مشکلات استانی و مناسبت‌های سیاسی داخلی و خارجی اشاره کردند.
  نماز جمعه
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / ...
وزیر دفاع: آمریکا ‌در ‌آشفتگی سیاسی دست و پا می‌زند/ اصرار آنها بر‌‌ مذاکره بدون پیش‌شرط دروغی بیش نیست
شفقنا- وز‌یر دفاع در واکنش به ‌تحریم وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: سرمداران‌ آمریکا با این اقدام نشان دادند‌ اهل هیچ منطق و معیاری نیستند. به گزارش فارس، ‌امیر سرتیپ امیر حاتمی ‌در یادواره شهدای بخش مرکزی نوشهر ‌‌مازندران که با حضور ‌خانواده معظم شهدا، ایثارگران، استاندار، امام جمعه نوشهر، ‌نمایندگان مجلس و مسئو‌لان استانی و شهرستان برگزار شد، […]
فعالیت سیاسی در ایران با موانع اساسی و ساختاری مواجه است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / سیاسی
فعالیت سیاسی در ایران با موانع اساسی و ساختاری مواجه است
خرم آباد - ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: فعالیت سیاسی در ایران با موانع اساسی و ساختاری مواجه و سهم مدیریت استانی و منطقه ای در عدم توسعه احزاب بسیار کم است.
  حزب مردمسالاری  احزاب و تشکل های سیاسی  لرستان
بی‌نظمی جدید جهانی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / بین‌المللی
بی‌نظمی جدید جهانی
در بخش قبل نویسنده به دنیای «بی‌قطبی» و چند قطبی اشاره کرد. دنیای امروز دنیایی است که قدرت‌های مهمی در آن وجود دارند: از دولت‌ها گرفته تا نهادهای منطقه‌ای مانند اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا، سازمان دولت‌های آمریکایی و ... و نهادهای کارکردی مانند کارتل نفتی اوپک، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان همکاری‌های شانگهای که شامل گروهی از کشورهاست که دو دهه پیش تاسیس شد و رهبری آن ‌دست چین و روسیه است و هدفش تامین امنیت مشترک و اهداف اقتصادی است. همچنین دولت‌های ایالتی، استانی و دولت‌شهرها هم با میزانی از استقلال سیاسی و تاثیر بر فراتر از مرزهایشان وجود دارند. سپس شرکت‌ها و کمپانی‌های رسانه‌ای، شبه‌نظامیان، سازمان‌های تروریستی، موسسات و جنبش‌های مذهبی، کارتل‌های مواد مخدر و سازمان‌های مردم‌نهاد از …
آخرین وضعیت لایحه جامع انتخابات از زبان رئیس ستاد انتخابات کشور/ استانی شدن انتخابات مجلس منتفی شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / سیاسی
آخرین وضعیت لایحه جامع انتخابات از زبان رئیس ستاد انتخابات کشور/ استانی شدن انتخابات مجلس منتفی شد
باشگاه خبرنگاران نوشت: معاون سیاسی وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات هنوز به نتیجه نهایی نرسیده و بعید است به این دوره از انتخابات برسد.
سفر استانی رئیس‌جمهور به خراسان شمالی/مشروح هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ١۴ متهم ارزی/تلاش ترکیه و ایران برای مقابله با مهاجرت‌های غیرقانونی/اختصاص ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده از سیل
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / سیاسی
سفر استانی رئیس‌جمهور به خراسان شمالی/مشروح هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ١۴ متهم ارزی/تلاش ترکیه و ایران برای مقابله با مهاجرت‌های غیرقانونی/اختصاص ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی …
ایلنا: تکذیب گران شدن بنزین، نحوه برخورد با تخلفات انتخاباتی از زبان معاون سیاسی وزیر کشور، واکنش ذوالنور به رفتار برخی ضابطان با مردم، سفر استانی رئیس‌جمهور به خراسان شمالی، افشای بخش دیگری از نامه محرمانه سفیر انگلستان، مشروح هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ١۴ متهم ارزی، تلاش ترکیه و ایران برای مقابله با مهاجرت‌های غیرقانونی، تداوم اختلاف میان مقام‌های واشنگتن برای لغو و یا تمدید معافیت‌ها، اختصاص ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده از سیل، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
  بسته خبری
باید به صندوق رأی به عنوان نماد مردم‌سالاری دینی اعتماد کرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / سیاسی
باید به صندوق رأی به عنوان نماد مردم‌سالاری دینی اعتماد کرد
معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور که در جریان سفر استانی به آذربایجان شرقی در جمع معتمدین، برگزیدگان و نمایندگان گروه‌ها و اقشار مختلف، اظهار داشت: باید به صندوق رأی به عنوان نماد مردمسالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران، اعتماد کرد.
داور نهایی در انتخابات، رأی و خواست مردم است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / سیاسی
داور نهایی در انتخابات، رأی و خواست مردم است
معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور که در جریان سفر استانی به آذربایجان شرقی در جمع معتمدین، برگزیدگان و نمایندگان گروه‌ها و اقشار مختلف این استان سخن می‌گفت، اظهار داشت: باید به صندوق رأی به عنوان نماد مردمسالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران، اعتماد کرد.
  معاون سیاسی وزیر کشور  انتخابات 98
سایه گپ تاریخی در سرمایه‌گذاری استان گلستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / ...
سایه گپ تاریخی در سرمایه‌گذاری استان گلستان
یک فعال سیاسی با اشاره به گذشت ۲۰ سال از زمان استان شدن گلستان، گفت: سرمایه گذاری‌هایی که می‌توانست با هزینه‌های کمتر، سال های پیش از استانی شدن گلستان شکل گیرد، صورت نگرفت و این گپ بزرگ اقتصادی از زمان‌های قبل بر استان ما سایه افکنده است.
  سرمایه‌گذاری
انتخابات مجلس شورای اسلامی، اولین انتخابات در مطلع گام دوم انقلاب
فارس / ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / سیاسی
انتخابات مجلس شورای اسلامی، اولین انتخابات در مطلع گام دوم انقلاب
سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جریان سفر استانی معاونت سیاسی وزارت کشور به استان قم، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی را نخستین انتخابات در مطلع گام دوم انقلاب دانست.
توضیحات ترامپ در خصوص نیروهای اعزام شده به خاورمیانه/ حال‌وهوای مجلس قبل از انتخابات هیأت رئیسه/حکم استرداد مهندس ایرانی به آمریکا/ توضیح وزارت خارجه درباره دیدار ظریف با یک سناتور آمریکایی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / سیاسی
توضیحات ترامپ در خصوص نیروهای اعزام شده به خاورمیانه/ حال‌وهوای مجلس قبل از انتخابات هیأت رئیسه/حکم استرداد مهندس ایرانی به آمریکا/ توضیح وزارت خارجه درباره دیدار ظریف با یک سناتور آمریکایی
امکان همکاری اسلام‌آباد با تهران در زمان تحریم، توضیحات ترامپ در خصوص نیروهای اعزام شده به خاورمیانه، راه‌حل بحران موجود میان تهران و واشنگتن، سفر پمپئو به برلین با محوریت تنش‌های میان ایران و آمریکا، حال و هوای مجلس قبل از انتخابات هیأت رئیسه، حکم استرداد مهندس ایرانی به آمریکا،‌ تائید فروش سلاح به عربستان و امارات از سوی پمپئو،‌ هشدار مقام‌های آمریکایی به ترامپ در مورد افزایش تنش با ایران، ابراز امیدواری یک نماینده به امکان اصلاح طرح استانی شدن انتخابات، برگزاری تظاهرات ضدجنگ در کربلا و بغداد توسط حامیان صدر، توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار ظریف با یک سناتور آمریکایی، فهرست نهایی فراکسیون امید برای انتخابات هیأت رئیسه مجلس، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
انتظارقم برای برپایی جشن پایان بی سوادی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / اجتماعی
انتظارقم برای برپایی جشن پایان بی سوادی
قم-ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم گفت: از آنجایی‌که تنها 3 درصد استان بی‌سواد هستند، قم باید نخستین استانی برپا کننده جشن پایان بی‌سوادی باشد.
  اجتماعی  سوادآموزی  معاون استاندار قم  جلسه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / ...
توقف در ایستگاه شورای نگهبان
گروه سیاسی - باتوجه به اینکه 9 ماه دیگر تا انتخابات اسفند 98 باقی مانده است اما فضای سیاسی در کشور آنچنان که انتظار می‌رود انتخاباتی نیست. احزاب و جریان‌های سیاسی نشست‌های درون‌گروهی خود را تقریبا شروع کرده‌اند اما هنوز نمی‌دانند انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی امسال قرار است چگونه برگزار شود! آیا با همان قانون قبلی یا نه این بار استانی برگزار می‌شود؟ شاید بتوان گفت یکی از عوامل همین بی‌رمقی فضای انتخاباتی کشور سردرگمی جریان‌ها و احزاب سیاسی نسبت به شیوه برگزاری انتخابات اسفند ماه است. هرچند استانی شدن انتخابات، موضوع امروز و دیروز نیست و عده‌ای از مجلس پنجم به دنبال استانی‌شدن انتخابات مجلس بوده‌اند و تا امروز نیز ادامه داشته است اما هر بار که طرحی در این زمینه به شورای نگهبان رسیده، مشمول …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / سیاسی
فساد سیاسی حاصل استانی شدن انتخابات
کل نظام انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد باند بازی، تحزب ساختگی، از بین رفتن حقوق قومیت ها و سایر پیامدهای نامساعد در روند انتخاباتی خواهدشد. به تعبیری دیگر عملا در نظام انتخابات استانی شاهد ورود هرگونه افراد صرفا حزبی و حتی بدون تخصص در مجلس خواهیم بود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / ...
استانی شدن گامی در راستای تحکیم دموکراسی
الهام برخورداراستانی شدن انتخابات مجلس موضوعی است که این روزها جریان‌ها و احزاب سیاسی منتظر نظر شورای نگهبان در رابطه با آن برای انتخابات اسفند 98 هستند. آیا انتخابات آتی استانی برگزار می‌شود یا نه؟ روز گذشته عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی دراین‌باره نوشت: رسیدگی به طرح اصلاح قانون انتخابات که در جلسات فوق‌العاده شورای نگهبان انجام می‌شد، غروب پنجشنبه 26 اردیبهشت به پایان رسید و نظر نهایی به زودی اعلام می‌شود. او گفته متن مصوبه دارای ابهام‌های چندی است که نیازمند روشنگری از سوی مجلس محترم است. به گزارش فارس، اعضای شورای نگهبان در جلسات نظر منفی درباره استانی شدن نداشتند اما روش‌های پیش‌بینی شده در مصوبه مجلس را عاملی برای نادیده گرفتن حقوق نامزدها و مردم قلمداد کردند وعدم شرکت …
بی طرفی مهمترین اولویت در برگزاری انتخابات است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / سیاسی
بی طرفی مهمترین اولویت در برگزاری انتخابات است
تبریز- ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در 2 اسفند امسال، گفت: امنیت انتخابات و حفظ بی طرفی مهمترین اولویت ستاد استانی در برگزاری انتخابات است.
تاکید بر توان دفاعی  ایران /آغاز توقف برخی تعهدات برجام/موافقت دولت با استانی شدن انتخابات و...
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / سیاسی
تاکید بر توان دفاعی ایران /آغاز توقف برخی تعهدات برجام/موافقت دولت با استانی شدن انتخابات و...
جلسات روحانی با سیاسیون؛ مفید یا بی‌نتیجه؟، آغاز توقف برخی تعهدات برجامی بر اساس دستور شورای عالی امنیت ملی، پیام پمپئو به ایران از کانال عراق، آنچه لودریان بر زبان نیاورد، نجات برجام وابسته به جبران تعلل اروپا، بررسی ابهامات افزایش حقوق‌ها در نشست سه جانبه و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهار شنبه، بیست و پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ است.
  اخبار سیاسی ایسنا  برجام  بزرگداشت روز فردوسی در ارمنستان  بسته اخبار سیاسی ایسنا  جنگ  حسن روحانی  دبیر شورای عالی امنیت ملی  دیدار کارگزاران نظام با رهبر انقلاب  رهبری  رییس‌جمهور
کارگروهی برای تعیین تکلیف معدن آلبلاغ  اسفراین تشکیل می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / اجتماعی
کارگروهی برای تعیین تکلیف معدن آلبلاغ اسفراین تشکیل می شود
بجنورد -ایرنا - فرماندار اسفراین گفت: کار گروه استانی برای پیگیری و ساماندهی وضعیت معدن آلبلاغ اسفراین به ریاست استاندار یا معاون سیاسی استاندار تشکیل می شود تا در باره این معدن تصمیم گیری شود.
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ / سیاسی
نطر باهنر درباره دیدار فعالان سیاسی با روحانی
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اشکالات طرح تناسبی و استانی شدن انتخابات، خاطرنشان کرد: باور دارم منافع این طرح بیشتر است اما اشکالاتش باید رفع شود.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ / بین‌المللی
پیروزی برابر با شکست در آفریقای‌جنوبی
با شمارش بیش از ۹۸ درصد آرای انتخابات پارلمانی آفریقای‌جنوبی، حزب حاکم این کشور توانست با اکثریت قاطع آرا، مجددا پیروز انتخابات شود.حزب حاکم آفریقای‌جنوبی موسوم به «کنگره ملی آفریقا» (ANC) با شمارش 19/ 98 درصد آرای انتخابات توانست در مجموع 68/ 57 درصد از آرا را به‌دست بیاورد. در ‌عین ‌حال حزب اپوزیسیون اصلی موسوم به «حزب ائتلاف دموکراتیک» 70/ 20 درصد از آرا و یک حزب مخالف دیگر موسوم به حزب «مبارزان آزادی اقتصادی» توانست 63/ 10 درصد از آرا را کسب کند.در این انتخابات که روز چهارشنبه گذشته همراه با انتخابات مربوط به پارلمان‌های استانی برگزار شد، مجموعا ۴۸ حزب سیاسی به رقابت پرداختند.
اقتصادنیوز / ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / اقتصادی
سایه ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ بر انتخابات مجلس یازدهم
اقتصادنیوز: روزنامه ابتکار نوشت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود اما هنوز جریان‌های سیاسی به صورت جدی وارد موضع انتخابات نشده‌اند؛ انتخاباتی که قرار است امسال به صورت استانی برگزار شود، هرچند که فعلا شورای نگهبان رای خود را در این رابطه اعلام نکرده است.
سلیمی: نتیجه وجود لیست در انتخابات استانی «وکیل الدوله‌شدن» نمایندگان است
فارس / ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ / سیاسی
سلیمی: نتیجه وجود لیست در انتخابات استانی «وکیل الدوله‌شدن» نمایندگان است
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: وقتی فردی بر اساس لیست حزبی و سیاسی برآمده از استانی شدن انتخابات وارد مجلس شود درواقع وکیل‌الدوله است و جرات و شهامت اظهارنظر را ندارد و شاید حق را تشخیص دهد، اما حریت لازم را برای بیان آن ندارد؛ چراکه این افراد با کارت دیگران وارد مجلس می‌شوند.
هیئت عالی‌رتبه جمهوری خلق چین با رئیس دانشگاه تهران دیدار کرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ / علمی و آموزشی
هیئت عالی‌رتبه جمهوری خلق چین با رئیس دانشگاه تهران دیدار کرد
هیئتی بلندپایه از چین به سرپرستی هوانگ‌یی، معاون کمیته استانی کنفرانس مشورتی سیاسی جمهوری خلق چین با رئیس دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.
نوا اسکوشیا در قاب 4K
تابناک / ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ / فیلم
نوا اسکوشیا در قاب 4K
«نوا اسکوشیا / Nova Scotia / Nouvelle-Écosse» از استان‌های کشور کانادا و واقع در ساحل جنوب‌شرقی این کشور است. مرکز نوا اسکوشیا شهر هلیفکس است که بزرگ‌ترین شهر این استان نیز به حساب می‌آید و از مراکز اقتصادی منطقه است. نوا اسکوشیا به همراه انتاریو، کبک و نیو برانسویک، اولین چهار استانی بودند که به کنفدراسیون کانادا پیوستند. نوا اسکوشیا با واقع شدن در شرق ساحل شرقی کانادا این استان دارای 3800 جزیره ساحلی به‌علاوه خاک اصلی خود می‌باشد. «هلیفکس / Halifax» با جمعیت تقریباً چهارصدهزار نفر مرکز سیاسی و بزرگترین شهر این استان است. این استان همچنین یکی از بندرهای دریایی اصلی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس می‌باشد. در زمانی که اکثریت مردم با قایق به کانادا رسیدند، Halifax’s Pier 21 جایی بود که تقریباً …
استانی شدن انتخابات منجر به کاهش مشارکت سیاسی می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ / سیاسی
استانی شدن انتخابات منجر به کاهش مشارکت سیاسی می‌شود
۱۵ اندیشکده در نامه‌ای به رئیس‌مجلس ضمن ابراز نگرانی از طرح استانی شدن انتخابات آن را مغایر سیاست‌های کلی انتخابات دانستند و تاکید کردند: این طرح منجر به کاهش مشارکت سیاسی نیز می‌شود.
معاون استاندار:بوشهر کمترین مطالبات کارگری را در کشور دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ / اجتماعی
معاون استاندار:بوشهر کمترین مطالبات کارگری را در کشور دارد
بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: داشتن کمترین میزان مطالبات کارگری در استانی که بیشترین مجموعه های کارگری را به خود اختصاص داده موید این است که مهمترین دغدغه اعضای کمیسیون کارگری استان بوشهر استیفای حقوق این قشر است.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ / سیاسی
کرمانی‌های مقیم سیاست
«کرمان دل عالم است و ما اهل دلیم»؛ اگر دوست و رفیق کرمانی داشته باشید یا در گعده‌های آن‌ها رفت‌وآمد کنید، این عبارت را بسیار از زبان آن‌ها می‌شنوید! هر شهر و استانی چهره‌هایی را به خود دیده است که فارغ از قضاوت درباره عملکرد آنها، بعد‌ها مردان و زنان بنام سیاسی کشور شدند؛ در این میان کرمان، یکی از استان‌هایی است که در این زمینه گوی سبقت را از سایر استان‌ها ربوده و چهره‌های متعددی را در سیاست‌ورزی به خود دیده است. چهره‌هایی که این روز‌ها هم به اصلاح‌طلبی شهره هستند و هم به اصولگرایی.
  سیامداران کرمانی  باهنر  رفسنجانی  مرعشی
واکنش استاد دانشگاه سانفرانسیسکو به اقدامات اخیر ترامپ/ آخرین وضعیت ۳ متهم پرونده بانک سرمایه پس از سکته همزمان/ مخالفت مقام‌های آمریکا با معافیت چین از تحریم‌های نفتی/ تشکیل کارگروه‌های استانی برای تسریع در بازسازی مناطق سیل‌زده
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / سیاسی
واکنش استاد دانشگاه سانفرانسیسکو به اقدامات اخیر ترامپ/ آخرین وضعیت ۳ متهم پرونده بانک سرمایه پس از سکته همزمان/ مخالفت مقام‌های آمریکا با معافیت چین از تحریم‌های نفتی/ تشکیل کارگروه‌های استانی برای تسریع …
ایلنا: آغاز فعالیت های انتخاباتی حزب ایران زمین، واکنش استاد دانشگاه سانفرانسیسکو به اقدامات اخیر ترامپ، مخالفت مقامات ایالات متحده با معافیت چین از تحریم‌های نفتی، واکنش عمار حکیم به ادعای واشنگتن درباره دارایی‌ مقام‌های عالی رتبه ایران، خلاصه مصاحبه ظریف با فاکس نیوز، واکنش علیزاده‌طباطبایی به قتل یک وکیل دادگستری، آخرین وضعیت ۳ متهم پرونده بانک سرمایه پس از سکته همزمان، برگزاری مراسم ترحیم «بهمن کشاورز»، تشکیل کارگروه‌های استانی برای تسریع در بازسازی مناطق سیل‌زده، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.