جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
انقراض جمعی
چرا دایناسورها منقرض شدند اما پرندگان زنده ماندند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / دایناسور / انقراض جمعی / پرندگان
چرا دایناسورها منقرض شدند اما پرندگان زنده ماندند؟
دیرینه شناسان راجع به اینکه چرا دایناسورها پس از برخورد یک سیارک به زمین منقرض شدند، اما پرندگان زنده ماندند، فکر می کنند منقارهای پرندگان باعث شده آنها نسبت به سایر موجودات برتری داشته باشند.
احتمال وقوع ششمین انقراض جمعی حیوانات
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
احتمال وقوع ششمین انقراض جمعی حیوانات
گروهی از دانشمندان در پی یک تحقیق تازه و به‌دنبال هشدارهای پیشین، از آغاز ششمین انقراض بزرگ حیوانات در روی زمین خبر داده‌اند. به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان در پی یک تحقیق هشدار می‌دهند که سیاره ما با ششمین انقراض دسته جمعی حیوانات روبه‌رو است. طبق پیش‌بینی کارشناسان تا سال 2100میلادی احتمال دارد حدود 550گونه‌ای از پستانداران از سیاره ما ناپدید شوند. اگر مردم به جدی بودن این مسئله توجه نکنند و برخی اقدام‌ها برای از میان بردن این خطر را آغاز نکنند، وضعیت بدتر خواهد شد.  گفته شده است که تا‌کنون 50درصد …
انقراض ششم و نیستی آرام
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
انقراض ششم و نیستی آرام
 طی 500میلیون سال گذشته 5انقراض جمعی رخ داده است که در هر یک از آنها تنوع گونه‌های زنده یکباره و به طرزی چشمگیر کاهش یافته است. دانشمندان ‌اکنون در نقاط مختلف جهان فرایند انقراض ششم را زیر نظر گرفته‌اند و درباره‌اش مطالعه می‌کنند. طبق پیش‌بینی‌شان این انقراض، پس از برخورد آن سیارک به زمین که دایناسورها را از روی زمین محو کرد، ویران‌کننده‌ترین انقراض جمعی است. الیزابت کولبرت در کتاب انقراض ششم، که هم نثر صریحی دارد و هم سرگرم‌کننده است و آگاهی‌بخش، به ما می‌گوید که چرا و چگونه انسان‌ها فرایند حیات …
هشدار دانشمندان: طی دو دهه‌ی آینده ۵۰۰ گونه منقرض خواهند شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۶
هشدار دانشمندان: طی دو دهه‌ی آینده ۵۰۰ گونه منقرض خواهند شد
بسیاری از دانشمندان هشدار داده‌اند که ما در میان یک انقراض جمعی هستیم که این رویداد براثر یک حادثه‌ی طبیعی رخ نداده بلکه حاصل فعالیت‌های انسانی است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
آتشفشان‌ها مسبب بزرگ‌ترین انقراض جمعی تاریخ بودند
جیوه باقی‌مانده در یک سنگ باستانی، شواهد قوی فراهم کرده که نشان می‌دهد آتشفشان‌ها باعث بزرگ‌ترین انقراض جمعی در تاریخ کره زمین شده‌اند.
 •  •  •