شنبه, ۴ بهمن, ۱۳۹۹ / 23 January, 2021
ایلان ماسک
جایزه ۱۰۰ میلیون دلاری "ایلان ماسک" برای فناوری جذب کربن
۲۷ ساعت قبل
جایزه ۱۰۰ میلیون دلاری "ایلان ماسک" برای فناوری جذب کربن
"ایلان ماسک" در توئیت جدید خود اعلام کرد که قصد دارد مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار را به عنوان جایزه به بهترین فناوری جذب کربن اهدا کند.
۱۶ دانستنی جالب از دوران کودکی و نوجوانی ثروتمند‌ترین فرد جهان
۴۱ ساعت قبل / ایلان ماسک / سبک زندگی / پارسی خبر / عکس
۱۶ دانستنی جالب از دوران کودکی و نوجوانی ثروتمند‌ترین فرد جهان
ایلان ماسک مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی و جزء ده شخصیت تأثیرگذار در فناوری است که به عنوان ثروتمند‌ترین فرد جهان شناخته می‌شود.
۲ روز قبل
پاسخ مثبت ایلان ماسک به یک کاربر پس از 154‌بار درخواست
یک سازنده گیم بعد از 154درخواست از ایلان ماسک در توییتر سرانجام موفق شد پاسخی از او دریافت کند. او خطاب به ایلان ماسک نوشته بود که این درخواست را تا زمانی که او به آ‌ن آری یا نه بگوید، هر روز در توییتر تکرار می‌کند. درخواست او توسعه یک گیم با الهام از اسپیس‌ایکس بود. متن پیغام او به ایلان ماسک این بود: ایلان عزیز! من یک توسعه‌دهنده گیم هستم و درحال توسعه یک بازی درباره مهاجرت به مریخ با تو و اسپیس‌ایکس هستم. اگر فکر می‌کنی این کار جالبی است، تمام چیزی که من نیاز دارم این است که بگویی: انجام بده و از لوگو و اسم ما استفاده کن. من این پست را هر روز و برای یک‌سال تکرار می‌کنم تا از تو پاسخ آره یا نه بگیرم. پس از 22 هفته ایلان ماسک سرانجام در توییتر به او پاسخ داد و نوشت: «می‌توانی نام و لوگو ما را …
استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی برای دفاع از "ایلان ماسک"!
۳ روز قبل / تسلا / ایلان ماسک / شبکه اجتماعی / توییتر
استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی برای دفاع از "ایلان ماسک"!
شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرده است که برای دفاع از هجمه‌های آنلاین به "ایلان ماسک" اقدام به استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی یا همان مدیر روابط عمومی می‌کند.
کدام فناوری ‌ها ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کرد؟
۳ روز قبل / ایلان ماسک / افراد ثروتمند / پارسی خبر / سبک زندگی / خودروهای برقی
کدام فناوری ‌ها ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کرد؟
به نظر می‌رسد حوزه‌ای وجود نداشته باشد که ایلان ماسک قبلا آن را امتحان نکرده باشد.
۵ روز قبل
هشتگ‌ روز
«دوستان احتمالا میدونید که واتس‌اپ شروع کرده به بدقلقی و میخواد اطلاعات شخصی کاربراشو بده به فیس‌بوک و اینکه کلا زاکربرگ قابل اعتماد نیست. به همین دلیل ایلان ماسک پیشنهاد کرده که از اپ سیگنال استفاده بشه. ظاهرا امنیت بالایی هم داره. پیشنهاد می‌کنم امتحانش کنیم دست تأییدکننده» یا«اینکه سیگنال از مارکت‌های ایرانی حذف شده عجیب نیست. عجیب اینه مارکت ایرانی روی‌گوشیت داری و برنامه ازش می‌گیری و نصب می‌کنی»یا«واتس‌اپ خطاب به عمو فیلترچی ایران:   اوناهاش. سیگنال اونجا قایم شده. بگیریدش!»یا«سیگنال هم از کار افتاد، برای حفظ ارتباط به تلگرام بپیوندید» یا«اگر گفتید چرا سیگنال از مارکت‌ها حذف شد و …
جف بزوس و کتاب جدیدش درباره اهمیت برنامه‌ریزی ۳ ساله
۱۳۹۹/۱۰/۲۸
جف بزوس و کتاب جدیدش درباره اهمیت برنامه‌ریزی ۳ ساله
جف بزوس که در هفته‌های اخیر برای صدرنشینی در لیست ثروتمندترین فرد جهان با ایلان ماسک رقابت داشت، در کتاب جدید خود به اهمیت برنامه‌ریزی سه ساله و همچنین تصمیمات روزانه کم اشاره کرده است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
ادامه مهاجرت کاربران واتس‌اپ به پیام‌رسان‌های رقیب
[شهروند]  گفته می‌شود واتس‌اپ تغییراتی در مقررات حریم شخصی خواهد داشت. مقرراتی که کاربران را مجبور به اشتراک‌گذاری داده‌های شخصی با فیس‌بوک می‌کند تا از این راه درآمدزایی داشته باشد و اگر شما اجازه این دسترسی را ندهید از ۸ فوریه یعنی ۲۰ بهمن امسال دیگر نمی‌توانید از خدمات واتس‌اپ استفاده کنید. همین اتفاق باعث شد بسیاری از کاربران واتس‌اپ به فکر کوچ از این اپلیکیشن باشند و «ایلان ماسک» هم که ثروتمندترین فرد جهان است، در واکنش به این حرکت واتس‌اپ از مردم خواست که به پیام‌رسان سیگنال بپیوندند و بنا به‌ گزارش رویترز، داده‌های جمع‌آوری‌ شده‌ نشان می‌دهد دانلود سیگنال در فروشگاه‌های آنلاین در …
جهش سهم یک شرکت اشتباهی با توییت ایلان ماسک + فیلم
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
جهش سهم یک شرکت اشتباهی با توییت ایلان ماسک + فیلم
ایلان ماسک رییس معروف شرکت تسلا در توییتی توصیه کرد دنبال کنندگانش اپلیکیشن سیگنال را نصب کنند.
جایگاه ثروتمندترین فرد جهان به ماسک وفا نکرد
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / آمریکا / جهان / سقوط / اقتصاد
جایگاه ثروتمندترین فرد جهان به ماسک وفا نکرد
ارزش سهام شرکت تسلا در معاملات اخیر آمریکا 8 درصد سقوط کرد و ایلان ماسک جایگاه نخستین فرد ثروتمند جهان را از دست داد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
زیان ۱۴ میلیارد دلاری مالک تسلا
تسنیم: ایلان ماسک، مالک شرکت خودروسازی تسلا عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از دست داد.
رشد ۵۱۰۰ درصدی سهام یک شرکت با یک اشتباه!
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / بورس / اقتصاد نیوز / زوم / ایلان / باعثصعود
رشد ۵۱۰۰ درصدی سهام یک شرکت با یک اشتباه!
اقتصاد نیوز : توصیه دو کلمه ای ایلان ماسک برای استفاده از پیام رسان سیگنال، باعث شد سرمایه گذاران به اشتباه به خرید سهام یک شرکت کوچک سازنده دستگاه پزشکی با نام مشابه سیگنال هجوم برده و باعث صعود سرسام آور ارزش سهام آن شوند.
ثروتمندترین فرد جهان در یک روز ۱۴ میلیارد دلار زیان دید
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / ایلان ماسک
ثروتمندترین فرد جهان در یک روز ۱۴ میلیارد دلار زیان دید
تسنیم نوشت: ایلان ماسک، مالک شرکت خودروسازی تسلا بعد از مدت کوتاهی که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کرد، طی یک روز تقریبا ۱۴ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد و دوباره دومین فرد ثروتمند جهان شد.
۱۴ میلیارد دلار از ثروت افسانه ای این مرد یک روزه بر باد رفت
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / تسلا / ایلان ماسک / ثروتمندترین فرد جهان
۱۴ میلیارد دلار از ثروت افسانه ای این مرد یک روزه بر باد رفت
اقتصادنیوز : ایلان ماسک، مالک شرکت خودروسازی تسلا بعد از مدت کوتاهی که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کرد، طی یک روز تقریبا ۱۴ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد و دوباره دومین فرد ثروتمند جهان شد.
ایلان ماسک می خواست طرح چینی برای تسلا بسازد
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ایلان ماسک می خواست طرح چینی برای تسلا بسازد
رئیس غول خودروسازی تسلا در نظر دارد یک مرکز طراحی و توسعه خودرو در شانگهای یا پکن ایجاد کند.
این ۷ نفر در سال کرونایی بیشتر از همه دنیا پول در آوردند + عکس
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / ایلان ماسک / جف بزوس / سبک زندگی / پارسی خبر / ثروتمندان
این ۷ نفر در سال کرونایی بیشتر از همه دنیا پول در آوردند + عکس
در بین ۳۵۰ شرکت بزرگ در آمریکا، هر کدام از مدیران عامل در سال ۲۰۱۹ میلادی به طور متوسط ۱۴.۵ میلیون دلار کسب درآمد کردند.
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
افزایش محبوبیت سیگنال در پی تغییر سیاست واتساپ و پیشنهاد ایلان ماسک
واتساپ به تازگی تصمیم به تغییر سیاست‌های خود گرفته و کاربران باید از ماه آینده داده‌های خود را با کمپانی مادر آن یعنی فیسبوک به اشتراک بگذارند یا اینکه قید استفاده از آن را بزنند. این موضوع نه تنها واکنش کاربران، بلکه ثروتمندترین فرد جهان یعنی ایلان ماسک را هم در پی داشت و کاربران را به استفاده از پیام‌رسان امن سیگنال تشویق کرد. حالا سیگنال محبوب‌ترین اپ رایگان اپ استور شده است.در دنیا پیام‌رسان‌های زیادی وجود دارند که البته تمام آن‌ها به یک اندازه امن نیستند. پیام‌رسان‌هایی مانند واتساپ، تلگرام و سیگنال از رمزگذاری سرتاسری استفاده می‌کنند، با این حال برخی از داده‌های شخصی کاربران را جمع‌آوری می‌کنند. چند وقت پیش مشخص شد فیسبوک مسنجر اطلاعات بی‌شماری از کاربران جمع‌آوری می‌کند و واتساپ پس از …
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کوچ جهانی از واتس‌اپ؟
واتس‌اپ به‌تازگی از کاربران خواسته با جمع‌آوری اطلاعاتشان شامل شماره تلفن و مکان توسط فیس‌بوک و زیرمجموعه‌های آن موافقت کنند و اگر تا ٨ فوریه با شرایط جدید استفاده از سرویس واتس‌اپ موافقت نکنند، دسترسی به این اپلیکیشن را از دست خواهند داد. برخی از فعالان حریم خصوصی در توییتر اقدام واتس‌اپ که «یا جمع‌آوری اطلاعاتتان را بپذیرید یا بیرون بروید» را زیر سوال برده و به کاربران پیشنهاد کردند به اپلیکیشن‌هایی نظیر سیگنال و تلگرام مهاجرت کنند. به گزارش ایسنا، در این راستا واتس‌اپ قوانین خود را به‌روز و اعلام کرده که از این به بعد به‌عنوان عضوی از مجموعه فیس‌بوک، اطلاعات کاربر را با سایر اپلیکیشن‌های گروه فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارد که این فقط به واتس‌اپ هم خلاصه نمی‌شود، بلکه اطلاعات واتس‌اپ، اینستاگرام …
مهاجرت بزرگ از واتساپ
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
مهاجرت بزرگ از واتساپ
طی روزهای اخیر با جنجالی شدن سیاست جدید حریم خصوصی واتساپ بسیاری از مردم جهان در حال ترک کردن این پیام‌رسان هستند. بیشترین توجه هم در این میان به پیام‌رسان سیگنال شده است که افراد مشهوری هم از امنیت آن ابراز اطمینان کرده‌اند. ادوارد اسنودن، افشاگر مشهور اطلاعات محرمانه آمریکا یکی از کسانی است که از مدت‌ها پیش اعلام کرده خودش از سیگنال استفاده می‌کند. ایلان ماسک، کارآفرین مشهور و بنیانگذار شرکت‌های مشهور تسلا موتورز و اسپیس‌ایکس هم چند روز پیش به مردم توصیه کرد به جای واتساپ از سیگنال استفاده کنند. واتساپ …
ایلان ماسک به کمک ربات‌ها می‌تواند رویای سکونت در مریخ را تحقق ببخشد
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / نجوم - سیاره - ستاره
ایلان ماسک به کمک ربات‌ها می‌تواند رویای سکونت در مریخ را تحقق ببخشد
یکی از پژوهشگران "دانشگاه شهری نیویورک" باور دارد که "ایلان ماسک" می‌تواند رویای سکونت انسان در مریخ و داشتن تمدن فضایی را تحقق ببخشد.
می‌توان متان را در مریخ به سوخت مبدل کرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / مریخ / متان / سوخت / موشک / هیدروژن
می‌توان متان را در مریخ به سوخت مبدل کرد؟
شایان ذکر است که ایلان ماسک و مهندسان شرکت «اسپیس‌ایکس» (SpaceX) این روش را هنگام جستجوی راه‌هایی برای برداشت آب از یخ در مریخ با کربن دی اکسید برای تهیه کربن و هیدروژن کافی برای تولید متان، نظریه‌پردازی کردند.
مذاکره هیوندای با اپل برای تولید خودرو
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / تولید / خودرو برقی / اپل / مذاکره
مذاکره هیوندای با اپل برای تولید خودرو
این تحول می‌تواند به منزله چالشی برای تسلا باشد که ایلان ماسک، مدیر آن، گفته است که در سال ۲۰۱۷، فروش تسلا به اپل را به یک‌دهم از ارزش کنونی آن در نظر گرفته بود.
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
اشتراک داده‌ها با فیسبوک یا قطع استفاده از این پیام‌رسان
واتساپ محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان با بیش از ۲ میلیارد کاربر است. حالا فیسبوک به عنوان مالک واتساپ، تغییری در سیاست‌های آن اعمال کرده که طی آن کاربران باید داده‌های شخصی خود را با این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند یا اینکه حساب‌های خود را پاک کنند.چنین موضوعی توسط یک نوتیفیکیشن درون واتساپ به کاربران نشان داده می‌شود و آن‌ها باید تغییرات را تایید کنند. کاربرانی که تا تاریخ ۲۰ بهمن (۸ فوریه) دست به چنین کاری نزنند، نمی‌توانند دیگر از این پیام‌رسان استفاده کنند.مدت کوتاهی پس از اینکه فیسبوک در سال ۲۰۱۴ با پرداخت مبلغ ۱۹ میلیارد دلار واتساپ را خریداری کرد، توسعه‌دهندگان توانستند به آن رمزگذاری سرتاسری را اضافه کنند که یک موفقیت بزرگ بود. فیسبوک در سال ۲۰۱۶ یکبار به کاربران فرصت داد تا اطلاعات خود …
پولدارترین مرد جهان کیست؟ | شش راز کامیابی از نگاه ایلان ماسک
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / ایلان ماسک / سلبریتی
پولدارترین مرد جهان کیست؟ | شش راز کامیابی از نگاه ایلان ماسک
ایلان ماسک، بانی و مالک شرکت‌های تسلا و اسپیس‌ایکس روز پنجشنبه با پشت سر گذاشتن مالک آمازون با اختلافی چهار میلیارد دلاری پولدارترین مرد دنیا لقب گرفت.
کتاب ایلان ماسک؛ تسلا؛ اسپیس ایکس و فتح آینده‌ای رویایی
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / ایلان ماسک / اسپیس ایکس / زندگی نامه
کتاب ایلان ماسک؛ تسلا؛ اسپیس ایکس و فتح آینده‌ای رویایی
با مطالعه این کتاب متوجه می‌شوید که ایلان ماسک فعالیت خود را از کجا شروع کرده و چه مسیری را پیموده است تا خودرو‌های برقی اش در بزرگرا‌ها خودنمایی کنند، سفینه هایش راهی ایستگاه فضایی شوند و چگونه می‌خواهد مریخ را به خانه دوم بشر تبدیل کند. اکنون کامل‌ترین زندگی نامه این نابغه بزرگ در اختیار شماست
احتمال پرتاب همزمان ۲ موشک "استارشیپ"!
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / استارشیپ / اسپیس‌ایکس / ایلان ماسک
احتمال پرتاب همزمان ۲ موشک "استارشیپ"!
"ایلان ماسک" بنیانگذار و رئیس شرکت فضایی "اسپیس‌ایکس"(SpaceX) از اینکه ممکن است به زودی همزمان دو نسخه از موشک "استارشیپ" را پرتاب کند، سخن گفته است.
تازه‌ترین به روزرسانی ثروتمندان جهان
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / ثروتمندان جهان / جف بزوس / آمازون / ایلان ماسک
تازه‌ترین به روزرسانی ثروتمندان جهان
جف بزوس موفق شد بار دیگر به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شود.
فرود متفاوت موشک قدرتمند اسپیس‌ایکس
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
فرود متفاوت موشک قدرتمند اسپیس‌ایکس
عمادالدین قاسمی پناه- خبر‌نگار ایلان ماسک روزی را در آینده‌ای نه چندان دور تجسم و تصور می‌کند که نسل بعدی استارشیپ را از زمین به ماه، مریخ یا دقیقا به آن سوی جهان بفرستد. این تصور به این شکل است که چند دقیقه بعد از پرتاب، استیج اول موشک SuperHeavy که برای صعود استفاده می‌شود، به برج پرتاب بازمی‌گردد. اما این بار در این برج، یک بازوی مخصوص طراحی شده که بوستر را می‌گیرد و تا یک ساعت بعد آماده پرتاب مجدد می‌شود. SuperHeavy در واقع قدرتمندترین راکت یا موشک اسپیس ایکس به‌حساب می‌آید؛ شرکتی که با استفاده …
حضور یک رقیب ایتالیایی بر سر راه پروژه "ایلان ماسک"
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / ایلان ماسک / مغز
حضور یک رقیب ایتالیایی بر سر راه پروژه "ایلان ماسک"
در سال ۲۰۲۱، یک شرکت ایتالیایی قصد دارد "الکترودهای عصبی"(neuroelectrodes)انعطاف پذیری را برای "نظارت عصبی"(neuromonitoring) در حین جراحی تومور معرفی کند. همین امر باعث می‌شود شرکت مذکور یک گام از پروژه "نورالینک"(Neuralink)ایلان ماسک که یکی از کارآفرینان آمریکایی برجسته جهان امروز است جلوتر بیفتد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۴
قابلیت‌های امنیتی ویژه فیس‌بوک به اکانت‌های عادی اضافه می‌شود
فیس‌بوک اعلام کرد از سال ۲۰۲۱ به کاربرانش اجازه خواهد داد کلیدهای امنیتی فیزیکی را به عنوان راهی برای احراز هویتشان برای ورود به اپلیکیشن موبایلی این شبکه اجتماعی تعریف کنند. بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان اعلام کرد قصد دارد از سال آینده برنامه «فیس‌بوک پروتکت» را برای اکانت‌های شخصیت‌های برجسته شامل نامزدهای انتخابات توسعه دهد. عرضه سرویس امنیتی جدید پس از هک شبکه اجتماعی توییتر در جولای روی داد که در جریان آن کنترل حساب‌های بسیاری از افراد معروف شامل جو بایدن و ایلان ماسک به دست هکرها افتاد. برنامه ‌فیس‌بوک پروتکت‌ که در حال حاضر در آمریکا موجود است، به سیاستمداران، سازمان‌های دولتی و افراد کمپین‌های انتخاباتی اجازه می‌دهد تمهیدات امنیتی بیشتری مانند احراز هویت دو‌مرحله‌ای و کنترل فوری تهدیدهای …
۱۳۹۹/۱۰/۰۴
ایلان ماسک: اپل، تسلا را به یک دهم قیمت نخرید
ایلان ماسک در پاسخ به توییت روز سه‌شنبه خبرگزاری رویترز مبنی بر تصمیم اپل برای عرضه احتمالی اولین خودروی الکتریکی خودران این شرکت در سال 2024 نوشت: در تاریک‌ترین روزهای برنامه خودروی الکتریکی مدل 3، تصمیم داشتم تا با تیم کوک در مورد فروش تسلا با یک دهم قیمت فعلی آن به شرکت اپل صحبت کنم، اما او این ملاقات را قبول نکرد. این موضوع تازگی ندارد، اما این برای اولین بار است که شخص ایلان ماسک صراحتا در این خصوص صحبت می‌کند.
افزایش بهای داج کوین؛ رقیب بیت کوین
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / داج کویین / بیت کوین / رمزارز / دیجیتال / ایلان ماسک / توییتر
افزایش بهای داج کوین؛ رقیب بیت کوین
درحال حاضر بهای بیت‌کوین در بازار معاملات دیجیتالی که در اوایل سال جاری در ۵ هزار دلار معامله می‌شد به ۲۳ هزار دلار رسیده است. موقعیت این وجه بسیار متلاطم دیجیتالی منعکس‌کننده دیگر انواع رمزارز‌ها از جمله «داج‌کوین» است.
موشک "استارشیپ SN۹" به سکوی پرتاب منتقل شد
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / استارشیپ / اسپیس‌ایکس / ایلان ماسک
موشک "استارشیپ SN۹" به سکوی پرتاب منتقل شد
جدیدترین نسخه از موشک در حال توسعه "استارشیپ" موسوم به "SN۹" متعلق به شرکت "اسپیس ایکس" برای انجام آزمایشات به سکوی پرتاب منتقل شده است و احتمال این می‌رود که این موشک در همین مدت اندک باقی مانده از سال ۲۰۲۰ پرتاب شود.
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
چرا غول‌های فناوری در حال ترک سیلیکون ولی هستند؟
«سیلیکون ولی» نام منطقه‌ای است که در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر سان‌فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته و به خاطر میزبانی از مقر اصلی تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری دنیا از جمله گوگل، اپل و فیسبوک از آن به عنوان قطب فناوری دنیا یاد می‌شود.اخیراً جایگاه سیلیکون ولی به عنوان قطب صنعت تکنولوژی با خروج تعدادی از شرکت‌های بزرگ متزلزل شده است. به تازگی تعدادی از شرکت‌های مطرح تصمیم به انتقال مقر اصلی خود از شمال کالیفرنیا به تگزاس گرفته‌اند. با اینکه در لیست شرکت‌های مهاجر نام فیسبوک، اپل و گوگل به چشم نمی‌خورد، اما شامل برخی از شرکت‌های باسابقه و پیشرو صنعت تکنولوژی می‌شود.اما علت خروج شرکت‌ها از سیلیکون ولی چیست؟ برخی کارشناسان پاندمی ویروس کرونا و دورکار شدن بسیاری از کارکنان را یکی …
آغاز ثبت نام اشتراک فناوری کاملا خودران تسلا از اوایل ۲۰۲۱
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / ایلان ماسک / تسلا / فناوری خودران
آغاز ثبت نام اشتراک فناوری کاملا خودران تسلا از اوایل ۲۰۲۱
"ایلان ماسک" مدیر عامل شرکت تسلا از آغاز ثبت نام برای اشتراک فناوری کاملا خودران تسلا در اوایل سال ۲۰۲۱ خبر داده است، البته به شرط اینکه با تأخیر مواجه نشود.
سود  400 میلیارد دلاری در جیب کاسبان کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / اقتصاد جهان / ویروس کرونا / رکود اقتصادی / ایلان ماسک
سود 400 میلیارد دلاری در جیب کاسبان کرونا
شرق نوشت: اگرچه گفته می‌شد کروناویروس طبقاتی نیست؛ اما حالا مشخص شده که این ویروس کاملا طبقاتی عمل کرده و درحالی‌که بسیاری از مردم جهان در شرایط کرونایی با مشکلات عدیده روبه‌رو شده‌اند، ثروتمندان جهان محیط کرونایی را به یک فرصت بی‌نظیر برای تکاثر ثروت تبدیل کرده‌اند.
میلیاردرهایی که در جریان همه‌گیری کرونا پول پارو کردند
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / ویروس کرونا / شرکت تسلا / ایالات متحده آمریکا / ایلان ماسک / مایکروسافت / بیل گیتس / هراس جهانی از ویروس کرونا
میلیاردرهایی که در جریان همه‌گیری کرونا پول پارو کردند
تهران – ایرنا – همه‌گیری کووید – ۱۹ شماری از جمعیت جهان را به ورطه فقر کشاند، اما منافع کلانی برای برخی از ثروتمندترین افراد به همراه داشت.
۱۰‌میلیاردری که بعد از کرونا، ثروتشان سر به فلک کشید
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / ثروتمندان / جف بزوس / ایلان ماسک / وارن بافت / کرونا / کووید19
۱۰‌میلیاردری که بعد از کرونا، ثروتشان سر به فلک کشید
«شاید مردم نتوانند درک کنند ثروت این افراد دقیقاً چقدر افزایش یافته است. فقط برای اینکه به شما سرنخی بدهم یک مثال می‌زنم. طی ۱۰‌ماه گذشته کل ثروت این افراد به اندازه میزانی که دولت انگلستان طی مدت مشابه برای مبارزه با بیماری و پیامد‌های اقتصادی آن برای ۶۶‌میلیون نفر خرج کرده، افزایش یافته است.»
آخرین پرتاب "اسپیس ایکس" در سال ۲۰۲۰ انجام شد
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / اسپیس‌ایکس / ماهواره جاسوسی / دفتر ملی شناسایی آمریکا
آخرین پرتاب "اسپیس ایکس" در سال ۲۰۲۰ انجام شد
شرکت فضایی خصوصی "اسپیس ایکس" در رویدادی که به گفته "ایلان ماسک" مدیر عامل این شرکت، آخرین پرتاب سال ۲۰۲۰ بود، یک ماهواره جاسوسی را با موفقیت برای "دفتر شناسایی ملی آمریکا" به مدار برد.
ویدیو / تولید تسلا در آلمان؛ رویا یا کابوس؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۸
ویدیو / تولید تسلا در آلمان؛ رویا یا کابوس؟
خودروسازی تسلا آمریکا در حال ساخت نخستین کارخانه خود در اروپا در شمال شرق آلمان است. در آلمان قوانین سفت و سختی برای حقوق کارکنان و حفظ سلامتی آنها وجود دارد. شوراهای کارکنان و سندیکاها هم به دقت بر اجرای این قوانین نظارت می‌کنند. آیا این قوانین کار ایلان ماسک، پایه‌گذار تسلا را دشوار خواهند کرد؟
مصائب "اسپیس ایکس" با "استارشیپ" تمامی ندارد
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / اسپیس‌ایکس / استارشیپ / ایلان ماسک
مصائب "اسپیس ایکس" با "استارشیپ" تمامی ندارد
پس از انفجار نمونه اولیه موشک "استارشیپ" موسوم به "SN۸" در هنگام فرود، حالا جدیدترین نمونه اولیه این موشک به نام "SN۹" نیز مشکل آفرین شده است.
فیلم| شیرجه استارشیب به سوی سرانجام آتشین
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / ایلان ماسک / اسپیس‌ ایکس - فضا
فیلم| شیرجه استارشیب به سوی سرانجام آتشین
شرکت اسپیس‌ایکس فیلم جدیدی از آزمایش هفته پیش یک نمونه مقدماتی از موشک استارشیپ برای پرواز در ارتفاع بالا و بازگشت به زمین را منتشر کرده است.
خودروهای الکتریکی مصرف برق جهان را دو برابر می‌کنند
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / تولید انرژی پاک / انرژی پاک / خودروی برقی / خودرو برقی / ایلان ماسک
خودروهای الکتریکی مصرف برق جهان را دو برابر می‌کنند
ایلان ماسک،‌ مدیرعامل شرکت تولید خودروهای برقی تسلا گفت: در صورتی که خودروهای تولیدی جهان برقی شوند، مصرف برق دو برابر خواهد شد و نیاز به استفاده از انرژی هسته‌ای، خورشیدی، گرمایی و بادی برای تولید برق افزایش خواهد یافت. ماسک تأکید کرد: افزایش ظرفیت تولید انرژی پایدار در طول گذار صنعت خودرو از موتورهای با احتراق داخلی به موتورهای برقی یکی از اصلی‌ترین چالشهاست. شرکت خودروسازی تسلا هم‌اکنون در حال طی روند ساخت چهارمین ابرکارخانه خود در آلمان است. تسلا اخیرا توانسته مجوز خرید و فروش برق در غرب اروپا را به دست بیاورد و این شرکت در حال نظرسنجی از مردم آلمان درباره استفاده از برق فروشی این شرکت در خودروهای آنها است.
مریخ، ما در راه هستیم!
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
مریخ، ما در راه هستیم!
ساسان شادمان منفرد- خبر‌نگار ایلان ماسک، مالک استارت‌آپ فضایی اسپیس‌ایکس پس از انجام آزمایش خودروی فضایی «استارشیپ»، آن را با وجود منفجر شدن موفقیت‌آمیز دانسته است. به‌نظر می‌رسد که باوجود انفجار در لحظه فرود، این گامی بسیار بلند برای سفر انسان به مریخ محسوب می‌شود. به گزارش روزنامه گاردین، نمونه اولیه استارشیپ شرکت اسپیس‌ایکس پس از پرتاب آزمایشی از تاسیسات موشکی این شرکت در «بوکا چیکا» در ایالت تگزاس، هنگام تلاش برای فرود منفجر شد. پخش زنده تصاویر از آزمایش روز چهارشنبه این فضاپیما نشان داد که …
«تسلاموتورز» پنجمین شرکت با ارزش وال استریت شد
۱۳۹۹/۰۹/۲۱
«تسلاموتورز» پنجمین شرکت با ارزش وال استریت شد
شرکت ایلان ماسک توانست با رشد چشمگیر قیمت سهام جزء پنج شرکت برتر بازار وال استریت شود.
ویدیو / لحظه انفجار موشک اسپیس ایکس در هنگام فرود
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
ویدیو / لحظه انفجار موشک اسپیس ایکس در هنگام فرود
ایلان ماسک بعد از پرتاب این موشک آزمایشی توئیت کرد «مریخ آماده باش که در راهیم» اما دقایقی بعد موشکی که قرار بود در آینده انسان را به مریخ ببرد در بازگشت از پرتاب آزمایشی منفجر شد اما اطلاعات مورد نیاز از این پرتاب آزمایشی بطور کامل دریافت شد.
تصاویر/  انفجار موشک ستاره پیما اسپیس ایکس
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / انفجار / موشک / ستاره پیما / اسپیس ایکس / پرتاب / ایلان ماسک
تصاویر/ انفجار موشک ستاره پیما اسپیس ایکس
نمونه اولیه این موشک در سایت پرتاب و توسعه اسپیس ایکس در بوکا چیکا واقع در تگزاس مورد آزمایش قرار گرفت. اسپیس ایکس بیش از یک سال است که نمونه‌هایی از این راکت را در بوکا چیکا آزمایش کرده است.
ویدئوی انفجار فضا پیمای ایلان ماسک در جریان آزمایشات منتشر شد
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
ویدئوی انفجار فضا پیمای ایلان ماسک در جریان آزمایشات منتشر شد
شرکت "اسپیس ایکس" (که ایلان ماسک مدیرش است) ویدیویی را در حساب توییتر خود منتشر کرد که نشان می دهد نمونه اولیه فضاپیمای قابل استفاده مجدد "استارشیپ" در حین آزمایش منفجر شده است.
واقعیت‌های جالب و شگفت انگیز درباره مریخ + تصاویر
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / کره زمین / ایلان ماسک / عکس / مریخ / پارسی خبر / سبک زندگی
واقعیت‌های جالب و شگفت انگیز درباره مریخ + تصاویر
شرایط سطحی مریخ و احتمال وجود آب در آن سبب می‌شود که برای انسان به‌جز زمین، این سیاره قابل سکونت‌ترین مکان در منظومه شمسی باشد.
ببینید | دومین ثروتمند جهان این مرد است!
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / ایلان ماسک / سهام / سرمایه
ببینید | دومین ثروتمند جهان این مرد است!
این روزها را در دنیای تکنولوژی می‌توان روزهای ایلان ماسک نام گذاشت. بنیان‌گذار تسلا که تا همین چند سال قبل تا مرز ورشکستگی پیش رفته بود حالا به لطف صعود ارزش سهام این شرکت، بیل گیتس را پشت‌سر گذاشته و دومین ثروتمند جهان نام گرفته است. منبع: ایرنا
اسپیس‌اکس دو سال دیگر به مریخ می‌رود؛ انسان‌ها چهار سال بعد
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / ایلان ماسک / فضا / مریخ / اسپیس اکس / انسان
اسپیس‌اکس دو سال دیگر به مریخ می‌رود؛ انسان‌ها چهار سال بعد
نخستین آزمایش اصلی پرواز استارشیپ قرار است در این هفته انجام شود و در جریان آن فضاپیما تا ۱۵ کیلومتر به فضا پرتاب شده و سپس دوباره بر زمین فرود می‌آید.
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / ایلان ماسک
"ایلان ماسک" مطمئن است فرود انسان بر مریخ در سال ۲۰۲۶ رخ می‌دهد
"ایلان ماسک" بنیان‌گذار و رئیس شرکت فضایی خصوصی "اسپیس ایکس"و یکی از ثروتمندترین افراد حال حاضر دنیا با اعتماد به نفس بسیار زیاد بر این باور است که فرود نخستین فضاپیمای سرنشین‌دار بر روی سیاره مریخ تا سال ۲۰۲۶ میلادی اتفاق خواهد افتاد.
نخستین آزمون راکت استارشیپ برای پرواز در ارتفاع بالا
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / سازمان فضایی آمریکا / فضاپیما / اکتشافات فضایی / مریخ / ایلان ماسک
نخستین آزمون راکت استارشیپ برای پرواز در ارتفاع بالا
تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت فضایی «اسپیس ایکس» از احتمال انجام نخستین آزمایش راکت «استارشیپ» این شرکت فضایی برای پرواز در ارتفاع بالا در روز چهارشنبه خبر داد.
ایلان ماسک: اولین انسان ۶ سال دیگر بر روی مریخ پا می گذارد
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
ایلان ماسک: اولین انسان ۶ سال دیگر بر روی مریخ پا می گذارد
رئیس شرکت های تسلا و اسپیس ایکس معتقد است که اولین انسان پس از شش سال دیگر بر روی مریخ فرود می آید.
(تصاویر) ایلان ماسک از لحاظ میزان ثروت از بیل گیتس سبقت گرفت؛ ثروت ایلان ماسک چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / ثروت ایلان ماسک / بیل گیتس / ایلان ماسک / تسلا / ثروت
(تصاویر) ایلان ماسک از لحاظ میزان ثروت از بیل گیتس سبقت گرفت؛ ثروت ایلان ماسک چقدر است؟
ایلان ماسک از لحاظ میزان ثروت از بیل گیتس سبقت گرفت. ثروت ایلان ماسک تنها در یک روز با افزایش ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار به ۱۲۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسید. از آغاز سال جاری میلادی ۱۰۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بر ثروت ایلان ماسک افزوده شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
ارزش تسلا به نیم تریلیون دلار رسید
تنها طی بیست و چهار ساعت سهام تسلا بیش از 5درصد افزایش یافت.بیزینس اینسایدر گزارش داد پس از آنکه برخی از تحلیلگران بنیادی سهام وال‌استریت در گزارشی پیش‌بینی کردند ارزش هر سهم تسلا به بالای هزار دلار خواهد رسید، تقاضا برای خرید سهام این خودروساز آمریکایی بالا گرفت تا جایی که با افزایش 1/ 5 درصدی قیمت سهام آن طی ۲۴ ساعت، قیمت هر سهم به بالای ۵۴۸ دلار رسید تا به این ترتیب بازدهی سالانه سهام تسلا به رقم خیره‌کننده ۵۵۰ درصد برسد. از سال گذشته و به لطف تنوع‌بخشی گسترده به محصولات تولیدی تسلا در کنار افزایش تقاضا برای محصولات این شرکت در جهان به ویژه در چین که بزرگ‌ترین بازار مصرفی دنیا محسوب می‌شود، ارزش سهام تسلا با سرعت زیادی رشد کرده است و در نتیجه همین رشد سریع نیز اکنون ایلان ماسک بنیان‌گذار این …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •