شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
ایلان ماسک
رویای ایلان ماسک به واقعیت نزدیک شد
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / فناوری
رویای ایلان ماسک به واقعیت نزدیک شد
گویا بلندپروازی‌های ایلان ماسک حد و مرزی ندارد و او همچنان سعی دارد رویاهایش را به واقعیت نزدیک کند. درست در روزی که معترضان آلمانی در تظاهراتی در برلین، از اقدام ماسک برای پاکسازی 740هکتار از جنگل‌های اطراف پایتخت آلمان برای ساخت چهارمین کارخانه بزرگ انتقاد کردند، او کپسول نجات اضطراری برای سرنشینان دراگون را آزمایش کرد و گفت: «به طور کلی می‌توانم بگویم که تا حالا این ماموریت موفقی بوده است.» این آزمایش اهمیت زیادی برای شرکت اسپیس‌ایکس داشت، چون موفقیت آن عامل تعیین‌کننده‌ای برای ناسا بود که در آن صورت مجوز پرواز فضانوردانش با کپسول دراگون را صادر کند. به این ترتیب شرکت اسپیس‌ایکس آخرین آزمایش مهم خودش را قبل از انتقال فضانوردان به فضا، در روز یکشنبه گذشته انجام داد؛ ماموریتی مهم که تنها چند …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
خودروهای تسلا با عابران پیاده حرف خواهند زد!
آمریکا در ماه سپتامبر قانون «خودروهای ساکت« را وضع کرده و تعدادی از خودروسازان از آن زمان تاکنون سیستم‌های هشدار عابران پیاده جدیدی را برای هماهنگی با قوانین جدید معرفی کرده‌اند.این سیستم‌ها معمولا شامل یک جفت بلندگوی خارجی هستند که صدایی را برای هشدار درباره حضور یک خودروی هیبریدی یا الکتریکی ساکت پخش می‌کنند. صداهای یاد‏شده تا سرعت 30 کیلومتر در ساعت پخش می‌شوند و با توجه به گفته‌ها می‌توانند جان افراد زیادی را حفظ کنند.اگرچه سیستم‌های یاد شده با در نظر گرفتن فاکتورهای ایمنی توسعه یافته‌اند، اما چندین شرکت نیز در حال بررسی استفاده‌های دیگر از سیستم‌ها هستند. هارمن در نمایشگاه XES اقدام به معرفی eESS کرد که بلندگوهای هشدار عابران پیاده را به سیستم صوتی خودرو ارتباط می‌دهد. این سیستم در حقیقت …
چرا گروه خودروسازی تسلا اقدام به استخدام طراحان چینی کرده است؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / فناوری
چرا گروه خودروسازی تسلا اقدام به استخدام طراحان چینی کرده است؟
این روزها مدیرعامل شرکت تسلا؛ ایلان ماسک همکاری قابل توجهی با همکاران چینی خود دارد. این همکاری ها روز به روز درحال افزایش است و اکنون شرکت تسلا با ارسال پیامی در حساب رسمی "وی چت" خود، اعلام کرد که در مراحل اولیه افتتاح مرکز تحقیق و طراحی در بزرگترین بازار اتومبیل برقی جهان است.
تا سال ۲۰۵۰ یک میلیون نفر می‌توانند ساکن مریخ شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / علمی و آموزشی
تا سال ۲۰۵۰ یک میلیون نفر می‌توانند ساکن مریخ شوند
"ایلان ماسک"(Elon Musk‏) بنیانگذار اسپیس ایکس اخیرا اظهار کرده است احتمالا تا ۳۰ سال دیگر یک میلیون نفر قادر به سکونت در سیاره مریخ خواهند بود.
  ایلان ماسک  مریخ  اسپیس‌ایکس
آخرین تست‌های کپسول
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / علمی و آموزشی
آخرین تست‌های کپسول "دراگون" امروز انجام می‌شود
قرار است امروز شرکت "اسپیس ایکس" یکی از آخرین آزمایش‌های کپسول فضایی "دراگون" را انجام دهد.
  اسپیس‌ایکس  ایلان ماسک  دراگون  ایستگاه فضایی بین المللی
نسخه ایلان ماسک برای توییتر
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
نسخه ایلان ماسک برای توییتر
ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت‌های بزرگ تسلا و اسپیس ایکس در پاسخ به سوال مدیرعامل توییتر مبنی بر ارائه راهکاری برای بهبود عملکرد این شبکه اجتماعی عنوان کرد که باید بات‌ها را شناسایی کرد. اخیرا تماسی ویدئویی میان ماسک و دورسی در حضور هزاران نفر از کارمندان توییتر برقرار شد که در جریان آن، مدیرعامل توییتر این سوال را مطرح کرد که اگر هدایت توییتر را برعهده داشتید، چه کاری برای ارتقای عملکرد و کارکرد این پلت‌فرم انجام می‌دادید؟
انتقاد ایلان ماسک و مدیر عامل Roskosmos از ناسا
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / فناوری
انتقاد ایلان ماسک و مدیر عامل Roskosmos از ناسا
ایلان ماسک و مدیر عامل Roskosmos بابت پروژه ساخت موشک فوق سنگین SLS از ناسا انتقاد کردند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
قاتل چینی تسلا
ویلیام بین لی، یک نابغه حوزه تکنولوژی است که اکنون 40 سال سن دارد و بنیان‌گذار Nio، شرکت تولیدکننده وسایل نقلیه برقی است. به تعبیر برخی از کارشناسان این حوزه، وی ایلان ماسک چینی‎ها تلقی می‌شود. هرچند به اندازه بنیان‌گذار تسلا برجسته نبوده، اما در بین مشتریانش از محبوبیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر شرکت وی چهار میلیارد دلار ارزش دارد و در مقابل شرکت 75 میلیارد دلاری ایلان ماسک، رقم قابل توجهی نیست. با این حال، در میان 30 استارت‎آپ‎ چینی در حوزه وسایل نقلیه برقی، از همه شناخته شده‎تر و بهتر است. این استارت‎آپ خوش‌نام در حال رشد بوده و توانسته سرمایه‎گذاران را به رویای تبدیل شدن Nio به تسلا بیشتر امیدوار کند. به ویژه در 30 دسامبر، هنگامی که ویلیام بین لی خبر داد تولید خودرو از حدود 4800 واحد …
"استارشیپ" تا ۳ ماه دیگر به فضا می‌رود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / علمی و آموزشی
"استارشیپ" تا ۳ ماه دیگر به فضا می‌رود
"ایلان ماسک"(Elon Musk) بنیانگذار شرکت "اسپیس‌ایکس" اعلام کرد که فضاپیمای "استارشیپ" تا سه ما دیگر به فضا می‌رود.
  استارشیپ  اسپیس‌ایکس  ایلان ماسک
قرار بود "ایلان ماسک" در آغاز سال ۲۰۲۰ سقوط کند!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
قرار بود "ایلان ماسک" در آغاز سال ۲۰۲۰ سقوط کند!
در حالی که یکی از مشهورترین مشاوران اقتصادی آمریکا پیش‌بینی کرده بود که ایلان ماسک تا سال ۲۰۲۰ از مدیریت تسلا کنار خواهد رفت، به نظر می‌رسد این پیش‌بینی حداقل در سال ۲۰۲۰ رنگ واقعیت به خود نخواهد گرفت.
  ایلان ماسک  تسلا  اسپیس‌ایکس
۶۶ درصد مردم آمریکا می‌گویند تونل
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
۶۶ درصد مردم آمریکا می‌گویند تونل "هایپرلوپ" فکر خوبی است
"ایلان ماسک" بنیان‌گذار شرکت "بورینگ" که برای ساخت و توسعه وسیله حمل و نقل عمومی "هایپرلوپ" تاسیس شده است، از مردم راجع به حفر تونل‌های ضد زلزله برای این منظور نظرخواهی کرد و ۶۶ درصد مردم گفتند که این کار فکر خوبی است.
  هایپرلوپ  شرکت بورینگ  ایلان ماسک
عملکرد خارق‌العاده تسلا در یک دهه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
عملکرد خارق‌العاده تسلا در یک دهه
از زمانی که سهام شرکت تسلا برای نخستین‌بار در سال 2010 در بورس عرضه عمومی شد تا امروز، این شرکت خودروسازی موفق شده است در زمینه‌های بازگشت سرمایه، رشد فروش و ارزش بلندمدت سهام تمامی رقبای خود از دیترویت تا ولفسبورگ و توکیو را شکست دهد. در این یک دهه تسلا مدل‌های تمام‌برقی با آلایندگی صفر نظیر مدل «اس»، «ایکس» و مدل 3 را معرفی کرده است. شرکت ایلان ماسک اکنون جایگاه محکمی را نزد مشتریان و سرمایه‌گذاران به دست آورده است چراکه تسلا آینده خودروهای بدون سوخت فسیلی را در دستان خود دارد و جالب آنجاست که محصولات آن هم‌اکنون نیز سودآوری بیشتری نسبت به خودروهای هیدروکربنی دارند. مدل 3 تسلا اکنون تمامی رقبای خود را در دسته بازار خودروهای لوکس در ایالات‌متحده پشت سر گذاشته است و ماسک ماه گذشته اعلام کرد که …
سایبرتراک سوار بر استارشیپ؛ ایده احتمالی جدید ایلان ماسک
زومیت / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فناوری
سایبرتراک سوار بر استارشیپ؛ ایده احتمالی جدید ایلان ماسک
سایبرتراک، وانت جدید تسلا، با طراحی منحصربه‌فردش توجهات زیادی را جلب کرده است. اکنون ایلان ماسک از پرتاب احتمالی این خودرو به فضا سوار بر راکت استارشیپ صحبت کرده است.
یک طرح مفهومی از "گوشی تسلا" منتشر شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / علمی و آموزشی
یک طرح مفهومی از "گوشی تسلا" منتشر شد
"مارتین هاجک"(Martin Hajek) طراح صنعتی هلندی اخیرا تصاویری را منتشر کرده است که طی آن می‌گوید اگر ایلان ماسک روزی بخواهد گوشی هوشمندی طراحی و توسعه دهد اینگونه خواهد بود.
  تسلا  ایلان ماسک  گوشی هوشمند
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
استقبال عالی از سایبرتراک تسلا
تسلا سایبرتراک روز 22 نوامبر 2019 معرفی شد و تنها 4 روز پس از رونمایی رسمی آن پیش فروش بیش از 200 هزار دستگاهی برای این خودرو گزارش شده است. این وانت پیکاپ جدید به رغم طراحی بدنه متمایز خود و جنجال‌های به‌وجود آمده در زمان رونمایی، با بازخوردی مثبت مواجه شده است. مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک یک روز پس از معرفی این مدل جدید با اشاره به بازخورد عالی به این خودرو در توییتر اعلام کرد 146 هزار دستگاه سایبرتراک تاکنون پیش فروش شده که 42 درصد آنها برای مدل دو موتوره، 41 درصد برای مدل سه موتوره و 17 درصد برای مدل تک موتوره بوده است در حالی که هیچ تبلیغاتی برای این خودرو صورت نگرفته است. و ماسک در 25 نوامبر بار دیگر در توییتر پستی منتشر و اظهار کرد پیش فروش این خودرو به 200 هزار دستگاه رسیده است. سایبرتراک …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
تمسخر پیکاپ تسلا توسط لِگو!
پس از ماه‌ها انتظار و انتشار تیزرهای گوناگون سرانجام پیکاپ الکتریکی تسلا سایبرتراک معرفی شد، اما طراحی تیز و علمی-تخیلی سریعاً مخالفان زیادی پیدا کرد. سایبرتراک در عرض چندساعت، کل اخبار خودرویی را به خود اختصاص داد و البته کمپانی‌های سازنده بازی‌های ویدئویی طراحی جعبه‌ای و تیز این پیکاپ را به سخره گرفته و آن را با بازی‌های ویدئویی دهه 90 میلادی مقایسه کردند.و حالا حتی لگو هم تسلا را دست می‌اندازد! این کمپانی سازنده اسباب‌بازی در توئیتر تصویری از یک آجر لگوی ساده منتشر کرده که روی چرخ‌ها قرار گرفته است. لگو با حالتی خنده‌دار گفته است: «تکامل پیکاپ اینجاست. ضد آبِ تضمین‏شده»!واضح است که این جملات به لحظه‌ای شرم‌آور مربوط می‌شود که ایلان ماسک به طراح تسلا گفت توپ فلزی بزرگی را به شیشه‌ سایبرتراک …
زورآزمایی باید رو در رو و با حضور نمایندگان دو شرکت باشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / علمی و آموزشی
زورآزمایی باید رو در رو و با حضور نمایندگان دو شرکت باشد
پس از آنکه تسلا برای نشان دادن قدرت "سایبرتراک" الکتریکی خود، این وانت منحصر به فرد و عجیب را به زورآزمایی با وانت افسانه‌ای شرکت فورد یعنی اف ۱۵۰ فرستاد، شرکت فورد تسلا را به یک مبارزه رو در رو که نمایندگان دو شرکت حضور دارند دعوت کرد.
  تسلا  ایلان ماسک  فورد  سایبرتراک
"سایبرتراک" زورآزمایی با وانت افسانه‌ای آمریکایی را به راحتی برنده شد+فیلم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / علمی و آموزشی
"سایبرتراک" زورآزمایی با وانت افسانه‌ای آمریکایی را به راحتی برنده شد+فیلم
تسلا برای اینکه نشان دهد سایبرتراک جدید این شرکت از هر لحاظ بی نقص است، این وانت آینده‌نگرانه و عجیب را به زورآزمایی با وانت معروف آمریکایی چند دهه گذشته یعنی فورد اف ۱۵۰ فرستاد.
  تسلا  سایبرتراک  ایلان ماسک
ثبت رکورد پیش خرید 200 هزار «وانت سایبرتراک تسلا» در کمتر از یک هفته
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / فناوری
ثبت رکورد پیش خرید 200 هزار «وانت سایبرتراک تسلا» در کمتر از یک هفته
 ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرد که سفارش بیش از 200 هزار خودرو وانت سایبر تراک تسلا را ثبت کرده است.
ریزش شدید ثروت ایلان ماسک در یک روز
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
ریزش شدید ثروت ایلان ماسک در یک روز
کاهش ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا پس از معرفی محصول جدید باعث ریزش ۷۶۸ میلیون دلاری ثروت الون ماسک شد.
  الون ماسک  تسلا
استفاده از آلیاژ موشک در بدنه وانت جدید تسلا
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / علمی و آموزشی
استفاده از آلیاژ موشک در بدنه وانت جدید تسلا
شرکت تسلا که به تازگی از وانت برقی خود با شکل و شمایلی عجیب که ترکیبی از خودروهای زرهی و آنچه در برخی فیلم‌ها نشان داده می‌شود، رونمایی کرده است، امروز اعلام کرد از دیروز تا حالا ۱۴۶ هزار دستگاه از آن را سفارش گرفته است.
  تسلا  سایبرتراک  ایلان ماسک
کاهش ۷۶۸ میلیون دلاری سرمایه ایلان ماسک | ۱۵۰ هزار سفارش برای سایبرتراک تسلا
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / علمی و آموزشی
کاهش ۷۶۸ میلیون دلاری سرمایه ایلان ماسک | ۱۵۰ هزار سفارش برای سایبرتراک تسلا
کمتر از دو روز پس از رونمایی نه‌چندان پیروزمندانه از وانت سایبری تسلا در لس‌آنجلس، ایلان ماسک از رسیدن ۱۵۰ هزار سفارش برای این سایبرتراک برقی خبر داد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اقتصادی
اختلالی دیگر در آزمایش یک موشک ساخت اسپیس ایکس
موشک آزمایشی استارشیپ (متعلق به شرکت اسپیس ایکس) هنگام تست فشار با مشکلی روبه‌رو و قسمت بالایی آن به ارتفاع ۵۰۰ فوتی پرتاب شد. البته ایلان ماسک در توییتی اعلام کرده این مشکل جدی نیست و درحادثه کسی زخمی نشده است.
انفجار راکت استارشیپ ایلان ماسک در حین آزمایش + ویدئو
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / بین‌المللی
انفجار راکت استارشیپ ایلان ماسک در حین آزمایش + ویدئو
نخستین نمونه موشک استارشیپ SpaceX ، حین آزمایش در نزدیکی بوکا چیکا ایالت تگزاس منفجر شد.
نظرهای عجیب ایلان ماسک
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
نظرهای عجیب ایلان ماسک
ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس، شخصیت منحصر به فردی داشته و همین‌طور نگرش جالبی نسبت به دنیا و کائنات دارد. ماسک ایده عجیبی در سر دارد. وی در ماه آگوست(مرداد ماه) 2015، توییتی منتشر کرد و در آن، ایده خود را که «Nuke Mars» نام دارد دوباره تکرار کرد. این ایده، رهاسازی سلاح‌های هسته‌ای (بمب‌های هیدروژنی) در قطب‌های سیاره مریخ به منظور گرم کردن این سیاره است. ماسک سال 2015 برای اولین بار این ایده را مطرح و ادعا کرد که این روش می‌تواند سطح این سیاره را گرم کند. در ادامه می‌خواهیم تعدادی از دیدگاه‌های عجیب و غریب ماسک را در زمینه‌های مختلف – از سیاره مریخ گرفته تا هوش مصنوعی- بازگو کنیم.
ایلان ماسک مکان کارخانه بعدی تسلا را اعلام کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / علمی و آموزشی
ایلان ماسک مکان کارخانه بعدی تسلا را اعلام کرد
"ایلان ماسک" در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده که شعبه جدید کارخانه "تسلا" در نزدیکی شهر برلین احداث خواهد شد.
  تسلا  ایلان ماسک  کارخانه  خودرو
۲۰ سال تا ساخت نخستین شهر مریخی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / علمی و آموزشی
۲۰ سال تا ساخت نخستین شهر مریخی
تهران- ایرنا- ایلون ماسک مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس ایکس در حساب کاربری توییتر خود نوشت که تا ۲۰ سال دیگر با توسل به هزاران سفینه فضایی نخستین شهر پایدار را در مریخ خواهد ساخت.
  مریخ  ایلان ماسک  هوا فضا
برای شهرنشینی در مریخ به ۲۰ سال زمان و ۱۰۰۰ موشک استارشیپ نیاز است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / علمی و آموزشی
برای شهرنشینی در مریخ به ۲۰ سال زمان و ۱۰۰۰ موشک استارشیپ نیاز است
"ایلان ماسک" رئیس شرکت فضایی خصوصی "اسپیس‌ایکس" که امروز نقش مهمی در صنعت فضایی دنیا دارد در تازه‌ترین گفته‌های خود ادعا کرد که برای ساختن یک شهر پایدار روی سطح مریخ به ۱۰۰۰ موشک "استارشیپ" و ۲۰ سال زمان نیاز است.
  استارشیپ  اسپیس‌ایکس  مریخ  ایلان ماسک
الگوریتم هوش مصنوعی برای تولید اخبار جعلی باورپذیر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / علمی و آموزشی
الگوریتم هوش مصنوعی برای تولید اخبار جعلی باورپذیر
شرکت اوپن‌ای‌آی(OpenAI) متعلق به ایلان ماسک به تازگی یک الگوریتم هوش مصنوعی خطرناک توسعه داده است که اخبار جعلی و گمراه کننده و باورپذیر نوشته و منتشر می‌کند.
  هوش مصنوعی  اخبار جعلی
اتوپایلت تسلا به قابلیت تشخیص مخروط‌های ترافیکی مجهز شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / علمی و آموزشی
اتوپایلت تسلا به قابلیت تشخیص مخروط‌های ترافیکی مجهز شد
تهران- ایرنا- کمپانی خودروسازی تسلا در جدیدترین به روزرسانی سیستم اتوپایلت خود آن را به قابلیت تشخیص و شناسایی مخروط‌های ترافیکی مجهز کرد؛ قابلیت جدیدی که صنعت خودروسازی را یک گام دیگر به دستیابی به مفهوم واقعی از خودروهای خودران نزدیک می‌کند.
  پایگاه اینترنتی انگجت  شرکت تسلا  خودروهای خودران  ایلان ماسک
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از روشهای حذف حساب کاربری فیس بوک تا وعده ایلان ماسک به خریداران تسلا
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / فناوری
مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از روشهای حذف حساب کاربری فیس بوک تا وعده ایلان ماسک به خریداران تسلا
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / ...
وعده ایلان ماسک به خریداران خودرو: «تسلا 3» ارزان تر از مدلهای پیشین خواهد بود
ایلان ماسک مدیرعامل تسلا اعلام کرد که پیش بینی می کند تسلا 3 ارزان تر از مدلهای دیگر باشد. او در اظهاراتی جالب گفته که حتی اگر خریداران منتظر نسخه های ارزان قیمت نبوده باشند به هر حال نسخه ارزان قیمت در راه است.
تسلا از سقف شیشه‌ای خورشیدی خود رونمایی کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / علمی و آموزشی
تسلا از سقف شیشه‌ای خورشیدی خود رونمایی کرد
تهران- ایرنا- کمپانی آمریکایی تسلا از سومین طرح از کاشی‌های خورشیدی خود برای نصب بر روی سقف خانه‌ها رونمایی کرد.
  شرکت تسلا  سقف خورشیدی  ایلان ماسک  انرژی خورشیدی
جنجال ماریجوانای ایلان ماسک برای ناسا ۵ میلیون دلار هزینه داشته است!
زومیت / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / فناوری
جنجال ماریجوانای ایلان ماسک برای ناسا ۵ میلیون دلار هزینه داشته است!
گزارش پولیتیکو فاش کرد که ناسا برای بررسی ایمنی محیط‌ کاری اسپیس ‌ایکس، ۵ میلیون دلار به این شرکت پرداخت کرده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اقتصادی
خرید جدید تسلا
به‌نظر می‌رسد شرکت تسلا عزم خود را برای سپردن فرآیند تولید باتری خودروهای الکتریکی این شرکت به دست مهندسان داخلی خود جزم کرده و گواه این ادعا نیز خریداری شرکت Hibar Systems، توسط ایلان ماسک است. اخیرا گزارش شده که تسلا کاملا بی‌سروصدا یک شرکت کانادایی به نام هیبار سیستمز را که در زمینه تولید انواع باتری برای وسایل الکتریکی، لپ‌تاپ‌ها و محصولاتی مشابه تخصص دارد، خریداری کرده است.
امکان انتخاب صدای بوق
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / علمی و آموزشی
امکان انتخاب صدای بوق "تسلا" به دلخواه راننده
شرکت "تسلا" امکان نرم افزاری انتخاب و تنظیم صداهای مختلف درون خودرو مانند بوق را برای رانندگان تسلا فراهم کرده است.
  تسلا  ایلان ماسک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / علمی و آموزشی
"ایلان ماسک" از درون موشک "استارشیپ" نیز رونمایی کرد+فیلم
"ایلان ماسک" رئیس شرکت اسپیس ایکس ویدیویی کوتاه از درون موشک "استارشیپ" منتشر کرد.
  استارشیپ  ایلان ماسک  مریخ