دوشنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹ / 1 June, 2020
توییتر
توفان توئیتری در برابر نژادپرستان آمریکایی/ از «میشائیل بالاک» تا «باراک اوباما»
۱ ساعت قبل / توییتر / جورج فلوید / نژادپرستی / ایالات متحده آمریکا
توفان توئیتری در برابر نژادپرستان آمریکایی/ از «میشائیل بالاک» تا «باراک اوباما»
در حالیکه «ترامپ» فرمان شدت عمل نیروهای امنیتی در برابر معترضان را صادر کرده، واکنش افراد سرشناس در توئیتر به قتل فجیع یک سیاهپوست آمریکایی بدست پلیس، موجب شده حکایت دیگری رقم بخورد.
جنگ اینترنتی هند و چین در میان افزایش تنش مرزی
۸ ساعت قبل / هند / توییتر / چین / مرزبانی
جنگ اینترنتی هند و چین در میان افزایش تنش مرزی
دهلی نو-ایرنا- در میان صف آرایی یک ماهه نیروهای نظامی هند و چین در منطقه لاداخ و انتقال تجهیزات نظامی سنگین به مناطق مرزی، دو کشور در "توییتر" نیز یک جنگ مجازی را آغاز کرده‌اند که می‌تواند به تنش‌های بیشتر منجر شود.
نسبت غیزانیه و پیرزن کپرنشین با قتل سیاه‌پوست آمریکایی/ توئیتر علیه ترامپ؟!
۱۱ ساعت قبل / غیزانیه اهواز / سیاهپوستان آمریکا / توییتر / مطالعات رسانه ای
نسبت غیزانیه و پیرزن کپرنشین با قتل سیاه‌پوست آمریکایی/ توئیتر علیه ترامپ؟!
در هیاهوی بی‌شمار و پرسروصدای مرگ یک سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا؛ دو اتفاق تلخ نیز در ایران رخ داده است. عده‌ای معتقدند که وسط این اتفاقات تلخ ایرانی؛ سیاه‌پوست آمریکایی چه کار می‌کند؟
۱۶ ساعت قبل
چه اتفاقی می‌افتد اگر توییتر ترامپ را محروم کند؟
هر چند ماه یک ‌بار این موضوع مطرح می‌شود: آیا توییتر باید دونالد ترامپ را محروم کند؟ این اتفاق غالبا زمانی روی می‌دهد که رییس‌جمهور مطلبی به ‌شدت اشتباه، توطئه‌آمیز، غیرواقعی و یا به لحاظ ژئوپولیتیکی غیرمحتاطانه را توییت می‌کند. اگر این نوع توییت‌ها از جانب یک کاربر عادی ارسال شود، منجر به تعلیق موقت می‌شود ولی توییتر سران ایالت‌ها را مستثنا کرده و با استناد به بند «ارزش خبری» اجازه شانه خالی کردن از این مسوولیت را به خود می‌دهد. این مجادله پس از ادعاهای دروغین ریاست‌جمهوری درباره ارسال آرای انتخاباتی و افزودن لینک راستی‌آزمایی از جانب توییتر به آنها وارد مرحله جدیدی شده است. این اولین بار است که توییتر چنین گامی برمی‌دارد. …
۱۶ ساعت قبل
کرونا داره برنزه می‌کنه تو این گرما
هوا گرم شده و هشتگ «گرما» در توییتر فارسی داغ. کاربران از گرما شکایت می‌کنند و گاهی هم با شوخی درباره آن می‌نویسند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست:  «عید من اون روزی که بتونم بدون پتو بخوابم و مجبور نشم توی این گرما رو خودم پتو بندازم تا خوابم ببره»، «خوردن چایی لیوانی در گرما ۴۰درجه‌ای تابستون. تنها راه مبارزه با گرما»، «تو گرما داداشتون رو گاز نگیرید، شوره»، «آدم از شدت سرما تو خواب بمیره ولی به خاطر گرما از خواب بیدار نشه»، «راستش گرما حتی‌ رو شعور منم تاثیر می‌ذاره»، «فکر کنین تو این گرما با ماسک و دستکش بریم یه ساعت امتحان بدیم، خیلی زور داره خیلی»، «چه …
۱۷ ساعت قبل
رونمایی از اندروید ۱۱ به تعویق افتاد
به‌نظر می‌رسد که رونمایی و عرضه نسخه بتای اندروید ۱۱ تحت‌تاثیر ناآرامی‌های آمریکا به تعویق افتاده است. گوگل که قصد داشت در هفته جاری میلادی در یک رویداد آنلاین و پخش زنده قابلیت‌های جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید ۱۱ را معرفی کند، حالا تحت‌تاثیر اعتراضات مردمی و ناآرامی‌های به وجود آمده در آمریکا این مراسم را به آینده‌ای نزدیک موکول کرده است. صفحه رسمی توسعه‌دهندگان اندروید در توییتر با انتشار یک پیام اعلام کرده با اینکه خیل عظیمی از کاربران در سراسر جهان اشتیاق زیادی برای اطلاع از جزئیات اندروید ۱۱ دارند، اما اکنون زمان مناسبی برای رویداد رونمایی و عرضه این نسخه جدید نیست و تاریخ دقیق معرفی نسخه بتای اندروید ۱۱ متعاقبا اعلام خواهد شد. البته در این توییت علت دقیق این تاخیر ذکر نشده، اما واضح …
۱۷ ساعت قبل
دعوت‌نامه توییتر از آلمان رسید
آلمان به‌دنبال تنش‌های به‌وجود آمده از سوی ترامپ علیه شبکه‌های اجتماعی، از توییتر دعوت کرد پایگاه خود را به این کشور منتقل کند. توماس جارزومبک، مسوول امور فناوری و تکنولوژی در وزارت اقتصاد آلمان با انتشار یک توییت خطاب به شبکه اجتماعی توییتر و جک دورسی، مدیرعامل آن خاطرنشان کرده است: جک و توییتر؛ شما را به آلمان دعوت می‌کنم چراکه شما در اینجا قادر خواهید بود آزادانه به انتقاد از دولت پرداخته و با اخبار جعلی و دروغین و محتواهای خشونت آمیز بجنگید.
پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به عضو شورای آتلانتیک آمریکا: به جای موعظه دیگران، به وضعیت کشور خودشان رسیدگی کنید
۱۸ ساعت قبل
پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به عضو شورای آتلانتیک آمریکا: به جای موعظه دیگران، به وضعیت کشور خودشان رسیدگی کنید
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به ادعای «باربارا اسلاوین» عضو اندیشکده شورای آتلانتیک آمریکا در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: این دقیقا همان چیزی است که ظریف به مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می‌گوید. اسلاوین ذیل یک پیام توییتری از ظریف خطاب به پومپئو که خواستار پایان دادن به تبعیض علیه سیاهپوستان شده بود، نوشته بود: اول کشور خودتان را درست کنید. ما کشور خودمان را درست می‌کنیم.
۱۸ ساعت قبل / خودروی ملی / نیکزاد
نیکزاد: موضوع تولید خودروی ملی⁩ را تا انتها پیگیری می‌کنم
به گزارش ایسنا، علی نیکزاد در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «کشور و جوانی که می‌تواند ماهواره به فضا پرتاب کند، حتما می‌تواند خودروی ملی در شأن مردمش بسازد؛ در جلسه امروز با سرپرست وزارت صمت و رئیس دانشگاه علم و صنعت موضوع ⁧تولید خودروی ملی⁩ در دستور کار قرار گرفت و شخصاً این موضوع را تا انتها پیگیری خواهم کرد.» 
ترامپ به دنبال تروریستی اعلام کردن یک جنبش ضد نژادپرستی است
۲۰ ساعت قبل / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / توییتر / نژادپرستی
ترامپ به دنبال تروریستی اعلام کردن یک جنبش ضد نژادپرستی است
«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در رشته توئیتی علیه معترضان به نژادپرستی به شدت انتقاد کرد و از تصمیم خود برای تروریستی اعلام کردن یک جنبش ضد نژادپرستی خبر داد.
وزارت امور خارجه: آمریکا سیاست‌های شکست‌خورده‌اش را تغییر دهد
۲۳ ساعت قبل
وزارت امور خارجه: آمریکا سیاست‌های شکست‌خورده‌اش را تغییر دهد
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: آمریکا باید صدای مردمش را بشنود و سیاست‌های شکست‌خورده‌اش را تغییر دهد.
توئیتر دشمن رسانه‌ای جدید ترامپ
۲۳ ساعت قبل / توییتر / دونالد ترامپ / توئیتر
توئیتر دشمن رسانه‌ای جدید ترامپ
تلاش ترامپ برای محدود کردن شبکه‌های اجتماعی
مردم در ۱۰۰ روز مقابله با کرونا، مسئولانه محدودیت‌ها را پذیرفتند
۲۷ ساعت قبل / علیرضا معزی / ویروس کرونا / توییتر / ریاست جمهوری
مردم در ۱۰۰ روز مقابله با کرونا، مسئولانه محدودیت‌ها را پذیرفتند
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی ریاست جمهوری گفت: صد روز از رویارویی ایران با کرونا گذشت. میلیون‌ها شهروند ایرانی مسؤولانه، محدودیت‌ها را پذیرفتند و هزاران عضو نظام درمان، فداکارانه ایستادند.
انتقاد از طرح برخی مسائل مربوط به مجلس در فضای مجازی و توئیتر
۲۸ ساعت قبل / محمد صفایی / مجلس یازدهم / فضای مجازی / توییتر
انتقاد از طرح برخی مسائل مربوط به مجلس در فضای مجازی و توئیتر
نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم احترام به هویت جمعی مجلس، از طرح ‌برخی مسائل مربوط به خانه ملت در فضای مجازی و توئیتر انتقاد کرد.
نماینده مجلس: همه متقاضیان باید بتوانند با قیمت مناسب صاحب خودرو شوند
۲۸ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / ورزقان / توییتر / مجلس یازدهم / کرمانشاه
نماینده مجلس: همه متقاضیان باید بتوانند با قیمت مناسب صاحب خودرو شوند
تهران-ایرنا- نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی نسبت به بروز رسانی کیفیت تولید خودروهای داخلی تذکر داد و گفت: شرایط پیش فروش باید به گونه ای باشد که تمام افرادی که متقاضی خودرو هستند بتوانند با قیمت مناسب صاحب خودرو شوند.
تاجگردون نماینده تهران را تهدید مسلحانه کرد
۲۹ ساعت قبل / تاجگردون / تهدیدات / خشونت مسلحانه / توییتر / نماینده تهران / اعتبارنامه
تاجگردون نماینده تهران را تهدید مسلحانه کرد
احمد نادری از تهدید شدن خود به برخورد با اسلحه گرم در صورت عدم تایید اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون خبر داد.
۳۰ ساعت قبل
پکن خطاب به واشنگتن‌: نمی توانم نفس بکشم!
سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به سخنان همتای آمریکایی خود در توییتر به باز نشر یک جمله این روزها در آمریکا بسنده کرد" نمیتوانم نفس بکشم"
حمایت «نتفلیکس» و «آمازون‌» از اعتراضات آمریکا
۳۰ ساعت قبل / جامعه سیاه پوستان آمریکا / توییتر / نتفلیکس / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
حمایت «نتفلیکس» و «آمازون‌» از اعتراضات آمریکا
تهران- ایرنا- سرویس‌های اشتراک فیلم و سریال «نتفلیکس» و «آمازون پرایم» وابسته به شرکت «آمازون» با انتشار پست‌هایی در فضای مجازی از اعتراضات به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان در این کشور، حمایت کردند.
جدی ترین زنگ خطر ایران به صدا درآمد+عکس
۳۱ ساعت قبل / ایتالیا / نرخ رشد جمعیت / جمعیت ایران / توییتر
جدی ترین زنگ خطر ایران به صدا درآمد+عکس
یک فعالی رسانه در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار تصاویری مطالبی را در خصوص خطر پیر شدن جمعیت ایران منتشر کرد.
اقدام ترامپ علیه رسانه‌های اجتماعی موضع هند را تغییر نمی‌دهد
۳۱ ساعت قبل / هند / توییتر / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / فیس بوک
اقدام ترامپ علیه رسانه‌های اجتماعی موضع هند را تغییر نمی‌دهد
دهلی نو-ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با امضای دستور اجرایی، رسانه‌های اجتماعی مانند "توییتر" و "فیس بوک" را هدف قرار داده است. اما به گفته مقامات هندی، این اقدام ترامپ موضع هند در مقابل رسانه‌های اجتماعی را تغییر نخواهد داد.
واکنش قالیباف به کشته شدن جوان سیاه‌پوست توسط پلیس آمریکا
۳۲ ساعت قبل / کشته شدن جوان سیاه‌پوست / محمدباقر قالیباف
واکنش قالیباف به کشته شدن جوان سیاه‌پوست توسط پلیس آمریکا
شفقنا- رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به کشته شدن یک جوان سیاه‌پوست توسط پلیس آمریکا، گفت : اگر این کشور نامش شیطان بزرگ نیست پس چیست؟ محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به وقوع...
واکنش شمخانی به اغتشاشات اخیر آمریکا
۳۳ ساعت قبل / علی شمخانی / اغتشاش / آمریکا / توییتر
واکنش شمخانی به اغتشاشات اخیر آمریکا
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، با انتشار پستی در حساب کاربری توئیتر خود عقایدش در رابطه با هرج‌ومرج‌های اخیر آمریکا را به اشتراک گذاشت.
۳۷ ساعت قبل
ترامپ، توییتر و آزادی بیان
به‌رغم آنکه جنایت یک مامور پلیس علیه یک سیاهپوست بی‌گناه در مینیاپولیس امریکا تقابل بین ترامپ و توییتر را تحت‌الشعاع قرار داده، اما این تقابل می‌تواند نهایتا تاثیر عمده‌ای بر مهم‌ترین پدیده رسانه‌ای عصر حاضر یعنی شبکه‌های اجتماعی بگذارد. اگرچه این تقابل بین رییس‌جمهور امریکا و یک شرکت امریکایی است، اما از آنجا که این شرکت به همه جهان خدمات می‌دهد و 3/1 میلیارد کاربر در جهان دارد، نتیجه تقابل مورد بحث می‌تواند بر همه جهان تاثیر بگذارد. معافیت شبکه‌های اجتماعی، از جمله توییتر، از پیگرد قضایی که  در برمبنای بخش 230 قانون ارتباطات شایسته مورخ 1996 شکل گرفته، در مرکز این تقابل قرار دارد. براساس این قانون شبکه‌های اجتماعی به …
۳۷ ساعت قبل
آتش‌سوزی‌های زاگرس، کوآلا و کانگورو نداره، خونسردین؟
حریق در زاگرس همچنان ادامه دارد و لحظه به لحظه بر وسعت آن افزوده می‌شود. در توییتر فارسی کاربران با داغ کردن هشتگ «زاگرس_در_آتش» به این موضوع واکنش نشان داده و دیدگاه‌های‌شان را منتشر کرده‌اند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «نواحی وسیعی از مناطق حفاظت شده در ۵ استان ایران به تلی از خاکستر بدل شده‌اند. آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های ایران فروکش نکرده. درخت‌های سوخته بلوط، دست‌های تاول زده داوطلبان محلی و جوجه کبک‌های پناه گرفته در صخره‌های گداخته»، «جنگل‌های ایران داره می‌سوزه! چون کوآلا و کانگورو نداره اینقدر بی‌تفاوت شدن مردم؟»، «فضای توییتر شده جوک برای زیردریایی …
۴۲ ساعت قبل / خشونت پلیس آمریکا / خفه کردن با زانو / قالیباف رئیس مجلس یازدهم / مرگ سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس
واکنش قالیباف به قتل یک سیاهپوست در آمریکا با روش «خفه کردن با زانو»
محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به برخی از اعتراضات در آمریکا در پی کشته شدن یک جوان سیاه‌پوست توسط پلیس این کشور، نوشت: «کشوری که ساختار سیاسی، قضایی و اقتصادی ظالمانۀ آن صدها سال است در سراسر جهان جنگ و کودتا و فقر و تبعیض و شکنجه و برادرکشی و فساد اخلاقی را پمپاژ می‌کند و در داخل نژادپرستی و گرسنگی و تحقیر و «خفه‌کردن با زانو» را، اگر نامش شیطان بزرگ نیست پس چیست؟ آمریکا ⁧منبع شر⁩ است.»
۴۵ ساعت قبل / ایران و آمریکا / شمخانی
شمخانی: رجزخوانی‌های تیم ترامپ در حالیست که افول آمریکا سرعت گرفته است
به گزارش مهر، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: رجزخوانی‌های توخالی تیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در حالیست که افول آمریکا سرعت گرفته است.
سخنگوی وزارت بهداشت: بازگشایی ٢۴ ساعات صحن‌های حرم مطهر رضوی
۴۶ ساعت قبل
سخنگوی وزارت بهداشت: بازگشایی ٢۴ ساعات صحن‌های حرم مطهر رضوی
سخنگوی وزارت بهداشت در توییتر لز بازگشایی ٢۴ ساعات صحن‌های حرم مطهر رضوی خبرداد.
ریاست قالیباف بر مجلس فضای توئیتر را دو قطبی کرد
۴۶ ساعت قبل / قالیباف / ریاست مجلس / توییتر
ریاست قالیباف بر مجلس فضای توئیتر را دو قطبی کرد
پس از انتخاب محمد باقر قالیباف به ریاست مجلس یازدهم، توئیت‌های زیادی در این رابطه منتشر شد و هشتگ‌های #قالیباف و #مجلس_یازدهم در روز‌های ۵شنبه و جمعه، ۸ و ۹ خرداد، به ترند‌های اصلی توئیتر فارسی مبدل شد. در این توئیت‌ها، طیف‌های مختلف سیاسی در فضای توئیتر به این مساله واکنش نشان داده و نوعی فضای دوقطبی در حمایت و انتقاد از قالیباف شکل گرفته است.
شخصیت های عراقی خواهان توقف خشونت ها در آمریکا شدند
۴۷ ساعت قبل / کنگره آمریکا / توییتر / سازمان ملل متحد / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / عراق / رژیم صهیونیستی / آمریکا ۲۰۲۰
شخصیت های عراقی خواهان توقف خشونت ها در آمریکا شدند
بغداد – ایرنا – در ادامه اهتمام گسترده و بی سابقه افکار عمومی و نخبگان عراق به تحولات داخلی آمریکا در نتیجه بالا گرفتن اعتراضات نژادپرستانه در این کشور، تعدادی از شخصیت های عراقی خواهان توقف خشونت ها و تعرض نیروهای امنیتی آمریکایی به معترضان شدند.
حقوق بشر آمریکایی اجازه تنفس به شهروندان خود را نیز نمی‌دهد
۲ روز قبل / توییتر / تروریسم / ایالات متحده آمریکا / ترامپ
حقوق بشر آمریکایی اجازه تنفس به شهروندان خود را نیز نمی‌دهد
تهران-ایرنا- منطق حقوق بشر آمریکایی امروز بیش از هر زمان دیگری به لکنت درآمده تا جایی که حتی اجازه نفس کشیدن به شهروندان رنگین پوست خود را نمی‌دهد و مردمی که به این موضوع اعتراض دارند را به کشتن و سرکوب تهدید می‌کند.
سران سه قوه مؤمنانه با یکدیگر رفاقت کنند/ مردم را ناامید نکنیم
۲ روز قبل / حسام الدین آشنا / پیام توییتری / مجلس یازدهم
سران سه قوه مؤمنانه با یکدیگر رفاقت کنند/ مردم را ناامید نکنیم
مشاور رئیس‌جمهور گفت:‏ امیدوارم یکسال آینده نشان دهد که سران فعلی سه قوه چنان موقعیت شناسند که می‌توانند وقتی در مسند مسئولیت نشستند مؤمنانه با یکدیگر رفاقت کنند.
بروز اختلال در کار شبکه اجتماعی توییتر
۲ روز قبل
بروز اختلال در کار شبکه اجتماعی توییتر
امروز 30 ماه مه در کار شبکه اجتماعی توییتر در تعدادی از کشورها اختلالاتی مشاهده شد.
جنگ لفظی میان کاربران عربستانی و اماراتی درخصوص آرامکو و جزایر سه گانه ایران
۲ روز قبل / عربستان / امارات متحده
جنگ لفظی میان کاربران عربستانی و اماراتی درخصوص آرامکو و جزایر سه گانه ایران
پس از آنکه یکی از فعالان در توییتر توییت‌های قدیمی ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی را منتشر کرد که در آن از اقدام عربستان در "کنار گذاشتن" ارزش‌های اسلامی با هدف جذب گردشگران به این کشور انتقاد کرده بود، جنگ لفظی بین فعالان توییتری عربستانی و اماراتی به راه افتاد.
زاکربرگ علت سکوت در برابر قلدری ترامپ را توضیح داد
۲ روز قبل / مارک زاکر برگ / دونالد ترامپ / فیس بوک / توییتر
زاکربرگ علت سکوت در برابر قلدری ترامپ را توضیح داد
پس از آن که ترامپ با پست توئیتری خود از خشونت در شهر بحران زده مینیاپولیس دفاع کرد، توئیتر پست وی را محدود کرد، اما فیس بوک به علت عدم برخورد مشابه مجبور به ارائه توضیح شد.
نزاع بی‌پایان ترامپ با رسانه
۲ روز قبل / شبکه سی ان ان / توییتر / واشنگتن پست / شبکه فاکس نیوز / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا
نزاع بی‌پایان ترامپ با رسانه
تهران- ایرنا- «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده در راستای رویکرد تقابلی خود علیه رسانه، این‌بار با شبکه اجتماعی توئیتر درگیر شده‌است. تحلیلگران اعتقاد دارند شخصیت استبدادی وی موجب تحمل‌ناپذیری برابر انتقادات و دشمنی با رسانه‌ها می‌شود.
درگیری کاربران سعودی و اماراتی در شبکه توئیتر/ انتقاد از سیاستهای ریاض و ابوظبی
۲ روز قبل / امارات متحده عربی / عربستان سعودی / توییتر
درگیری کاربران سعودی و اماراتی در شبکه توئیتر/ انتقاد از سیاستهای ریاض و ابوظبی
کاربران سعودی و اماراتی با انتشار پُست هایی در شبکه توئیتر علیه سیاستهای ریاض و ابوظبی با یکدیگر درگیر شدند.
نسخه وب توئیتر میزبان قابلیت "زمان بندی" شد
۲ روز قبل / توییتر / نسخه وب
نسخه وب توئیتر میزبان قابلیت "زمان بندی" شد
توییتر به‌تازگی اعلام کرده که کاربران با استفاده از نسخه وب نیز قادر خواهند بود توئیت‌های خود را زمان بندی کرده و در زمان دیگری آن را ارسال کنند.
تکذیب استعفای آملی لاریجانی/ دستگیری ۱۴ وابسته به گروه‌های تکفیری/ راز ماندگاری زنگنه در وزارت نفت
۲ روز قبل / اخبار ویژه روزنامه ها / روزنامه های کشور / سازمان بهزیستی / جواد نوروز بیگی / پرسپولیس / آیت‌الله آملی‌لاریجانی / بیژن زنگنه / سازمان هدفمندی یارانه ها / امور خارجه آمریکا / جواد نوروزبیگی
تکذیب استعفای آملی لاریجانی/ دستگیری ۱۴ وابسته به گروه‌های تکفیری/ راز ماندگاری زنگنه در وزارت نفت
راز ماندگاری بیژن زنگنه در وزارت نفت، استخدام برخی نمایندگان است و نه مدیریت و توانمندی او.
ترامپ از وسوسه «شلیک» به معترضان آمریکایی عقب نشست
۲ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی / مینه سوتا / دونالد ترامپ / توییتر
ترامپ از وسوسه «شلیک» به معترضان آمریکایی عقب نشست
رئیس جمهور آمریکا که به دلیل اظهارات نژادپرستانه و ضدمردمی، با موجی از انتقادات مواجه شده، مدعی همدردی با معترضانی شد که از قتل یک مرد رنگین پوست به دست پلیس آمریکا، به خشم آمده‌اند.
رسوایی ترامپ در توییتر؛ گام اول یک مسیر سخت
۲ روز قبل
رسوایی ترامپ در توییتر؛ گام اول یک مسیر سخت
شبکه اجتماعی توییتر برای نخستین بار زیر توییت ارسالی رئیس جمهور آمریکا یادداشتی را گذاشت که از کاربران برای بررسی مطابقت محتوای آن با حقایق دعوت می کند.
۲ روز قبل
توییتر اگر تا الان حساب ترامپ رو نبسته احترامش رو نگه داشته
توییتر، توییت جدید دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا را که تیراندازی به معترضان به نژادپرستی را مجاز دانسته بود، نقض قوانین این شبکه در ارتباط با ستایش خشونت دانست و امکان ری‌توییت و لایک آن را محدود کرد. در مقابل ترامپ هم تهدید کرد که اقدامات لازم را برای بستن این شبکه اجتماعی به کار می‌گیرد. همین موضوع باعث شد هشتگ «ترامپ» در توییتر فارسی بار دیگر داغ شود و کاربران درباره این موضوع دیدگاه‌های‌شان را با دیگران به اشتراک بگذارند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «شیف خطاب به ترامپ: اگر توییتر را دوست ندارید، از آن خارج شوید! در پی بالا گرفتن تنش میان کاخ سفید و شبکه‌های اجتماعی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، نماینده دموکرات امریکایی …
۲ روز قبل
آمریکا در آتش
محمدامین خرمی ـ خبرنگار  سومین روز اعتراض‌ها به مرگ یک مرد سیاهپوست در شهر مینیاپلیس آمریکا، به درگیری‌ شدید میان معترضان و نیروهای امنیتی منتهی شد تا برخی خیابان‌های مرکزی این شهر به آتش کشیده شود. معترضان به مرگ جورج فلوید 45ساله، پس از زدوخورد با نیروهای امنیتی، شبانه ساختمان اداره پلیس منطقه3 شهر مینیاپلیس را محاصره کرده و آن ‌را به آتش کشیدند. فلوید، روز دوشنبه توسط یکی از افسران سفیدپوست همین اداره، هنگام بازداشت به قتل رسید. ویدئوی منتشر شده در توییتر توسط یکی از رهگذران، افسر پلیس درک …
۲ روز قبل
استفاده از واقعیت افزوده برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی
گوگل به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از واقعیت افزوده قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. به گزارش انگجت، گوگل یک ابزار واقعیت افزوده جدید در اختیار دارد که به کاربران کمک می‌کند خارج از خانه قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. این پروژه آزمایشی Sodar نام دارد که در حساب کاربری Expriments with Google در توییتر ارائه شده است. در این پروژه حلقه‌ای با شعاع ۳ متر اطراف موبایل کاربر در نظر گرفته می‌شود. هدف این ابزار ایجاد راهی است تا فرد بتواند فاصله‌ای دو متری اطراف خود در نظر بگیرد و قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی را بهتر رعایت کند. Sodar یک اپلیکیشن مجزا نیست و نیازی نیست کاربر برای استفاده آن را نصب کند. برای این منظور کافی است فرد به وب‌سایت Sodar مراجعه کند. البته این قابلیت فقط …
کمک مالی گوگل برای خرید تجهیزات کار در منزل
۲ روز قبل
کمک مالی گوگل برای خرید تجهیزات کار در منزل
همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، فعالیت بسیاری از شرکت‌ها را حداقل برای چند هفته متوقف و میلیون‌ها کارمند را به مجبور به دورکاری کرده است. شرکت‌هایی همانند توییتر حتی این اجازه را به کارکنان خود دادند تا برای همیشه این روال یعنی دورکاری یا همان کار در منزل را ادامه دهند.
۲ روز قبل
اختلاف زاکربرگ با توییتر درباره راستی‌آزمایی پیام‌های ترامپ
زاکربرگ در یک مصاحبه تلویزیونی مخالفت خود را با اقدام توییتر برای راستی‌آزمایی پیام‌های دونالد ترامپ اعلام کرد. به گزارش انگجت، مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک با اقدام توییتر برای راستی‌آزمایی توییت‌های دونالد ترامپ مخالف است. این در حالی است که دونالد ترامپ دستور اجرایی صادر کرده که براساس آن محدودیت‌های جدید بر شیوه بررسی محتوای پلت‌فرم‌های اجتماعی وضع می‌شود.
۲ روز قبل / ایالات متحده / توئیتر / درآمد / ریاست جمهوری / شبکه اجتماعی
صفحه حسام‌الدین آشنا در شبکه اجتماعی توییتر به حالت تعلیق درآمد
به گزارش ایسنا، شبکه اجتماعی توئیتر صفحه حسام‌الدین آشنا، مشاور ریاست‌جمهوری کشورمان را در این شبکه به حالت تعلیق درآورد.
کروز، سناتور آمریکایی خواستار تحقیقات از شبکه توییتر شد 
۲ روز قبل / حزب جمهوری خواه آمریکا / استیو منوچین / ایالات متحده آمریکا / توئیتر / ترامپ
کروز، سناتور آمریکایی خواستار تحقیقات از شبکه توییتر شد 
تهران- ایرنا- تد کروز سناتور جمهوریخواه آمریکا در پی پنهان کردن دو توییت دونالد ترامپ از سوی شبکه توییتری که آن را مصداق بارز ترویج خشونت نامید، خواستار تحقیقات وزارت دادگستری از این شبکه شده است.
حساب کاربری مشاور روحانی در توئیتر، رفع تعلیق شد
۲ روز قبل
حساب کاربری مشاور روحانی در توئیتر، رفع تعلیق شد
حساب کاربری حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی در توئیتر پس از گذشت چندین ساعت از حالت تعلیق خارج شد. آشنا در کانال تلگرامی خود با اشاره به تعلیق حساب کاربری وی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشته بود: توییتر حساب کاربری بنده را پس از انتشار پستی، تعلیق کرده‌است. این متن از نظر الفاظ و رتوریک مشابه متونی است که خود پومپئو در مورد ایران توئیت می‌کند.
۲ روز قبل
میز خبر
لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان در انتظار تأیید نهایی ‏[شهروند] معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان را قانونی دانست ‏که  به قضات در مواردی مانند  قتل «رومینا» کمک می‌کند‎. معصومه ابتکار درصفحه شخصی توییتر خود نوشت: «لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان سال‌ها راکد مانده بود ‏و با تقاضای اولویت دولت دوازدهم دوباره فعال شد. با پیگیری دولت آخرین ایراد شورای نگهبان سه هفته قبل ‏در مجلس رفع شد و منتظر تأیید نهایی هستیم‎.»‏
۲ روز قبل
یک‌سوم جمعیت اینترنت در یوتیوب
[شهروند] امروزه یوتیوب را به‌عنوان معروف‌ترین وبگاه بارگذاری و تماشای ویدیو می‌شناسیم. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درخصوص این وبگاه اینترنتی به دست بیاورید، مطلب پیش‌رو را تا آخر بخوانید. 1- یوتیوب در چهاردهم فوریه 2005 میلادی به دست سه کارمندی که پیش از آن در شرکت پی‌پال کار می‌کردند، تأسیس شد. 2- اوایل، حقوق کارمندان یوتیوب از طریق سودی که eBay به پی‌پال پرداخت می‌کرد، تأمین می‌شد. 3- اولین ویدیوی یوتیوب، در بیست‌وسوم آوریل 2005 بارگذاری شده، که این فیلم حضور موسس‌های آن در باغ‌وحش سن‌دیه‌گو را نشان می‌دهد. 4- ابتدا قرار بود یوتیوب یک سایت دوست‌یابی ویدیویی باشد! 5- همین‌که 18ماه از تأسیس یوتیوب …
۲ روز قبل
اخبار روز
با امضای حکم محدودکردن مصونیت شبکه‌های اجتماعی ترامپ: قانون اجازه دهد توییتر را می‌بندم رئیس‌جمهوری آمریکا در اظهاراتی مطبوعاتی اعلام کرد در صورتی که قانون این اجازه را بدهد شبکه اجتماعی توییتر را می‌بندد. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید تأکید کرد: «آن‌طور که می‌دانم امکان بستن توییتر را دارم، اما باید این را از لحاظ قانونی پیش برد و نمی‌دانم می‌توانم این کار را انجام دهم یا خیر، باید با وکلایم مشورت کنم.» ترامپ ادامه داد: «اگر این مسأله قانونی باشد و از لحاظ قانونی بتوان توییتر را بست، حتما این کار را خواهم کرد. خواهیم دید چه اتفاقی می‌افتد.» او اشاره کرد که …
کاخ سفید هم به سرنوشت ترامپ دچار شد! / جنگ توییتر با واشنگتن
۲ روز قبل
کاخ سفید هم به سرنوشت ترامپ دچار شد! / جنگ توییتر با واشنگتن
توییت حساب کاربری کاخ سفید که متن توییت محدود شده ترامپ را عینا نقل کرده بود توسط توییتر محدود شد.
حمله ترامپ و ضدحمله توییتر!
۲ روز قبل
حمله ترامپ و ضدحمله توییتر!
اندکی پس از خشک شدن امضای دانلد ترامپ پای فرمان اجرایی محدود کردن شبکه‌های اجتماعی، مدیران توییتر یکی از توییت‌های رئیس جمهوری آمریکا را به بهانه تقدیس خشونت پنهان کردند.
آمریکا نقض تحریم‌های ایران توسط «توئیتر» را بررسی می‌کند
۲ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / ایران / توییتر / تد کروز
آمریکا نقض تحریم‌های ایران توسط «توئیتر» را بررسی می‌کند
سناتور جمهوری خواه آمریکا ادعای نقض احتمالی تحریم‌ها علیه ایران توسط شبکه اجتماعی توئیتر را مطرح کرده است.
تک ترامپ و پاتک توییتر | صدور فرمان اجرایی برای محدود کردن شبکه‌های اجتماعی
۲ روز قبل
تک ترامپ و پاتک توییتر | صدور فرمان اجرایی برای محدود کردن شبکه‌های اجتماعی
اندکی پس از خشک شدن امضای دانلد ترامپ پای فرمان اجرایی محدود کردن شبکه‌های اجتماعی، مدیران توییتر یکی از توییت‌های رئیس جمهوری آمریکا را به بهانه تقدیس خشونت پنهان کردند.
توئیتر صفحه مشاور روحانی را تعلیق کرد
۲ روز قبل / حسام‌الدین آشنا / توییتر
توئیتر صفحه مشاور روحانی را تعلیق کرد
صفحه حسام‌الدین آشنا در شبکه اجتماعی توئیتر به حالت تعلیق درآمد.
درگیری ترامپ با شبکه های اجتماعی در میانه آشوب‌های اجتماعی
۲ روز قبل / توییتر / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا
درگیری ترامپ با شبکه های اجتماعی در میانه آشوب‌های اجتماعی
تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در پی پوشانده شدن پیام‌های توتیتری اش از سوی شرکت توئیتر، با خشم به این شبکه اجتماعی حمله و تهدید به متوقف کردن فعالیت آن کرد.
ترامپ توئیتر را به جانبداری از چین متهم کرد
۳ روز قبل / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / توییتر
ترامپ توئیتر را به جانبداری از چین متهم کرد
رئیس جمهور آمریکا باردیگر از شبکه اجتماعی توئتیر به شدت انتقاد و این شبکه اجتماعی را به جانبداری از چین متهم کرد.
جنگ ترامپ با توییتر همزمان با تشدید خشونت ها در مینیاپولیس بالا گرفت!
۳ روز قبل
جنگ ترامپ با توییتر همزمان با تشدید خشونت ها در مینیاپولیس بالا گرفت!
در چند روز گذشته ترامپ وارد جنگ جدیدی شده است؛ جنگی نه با دولت ها یا رقبای داخلی، بلکه با شبکه اجتماعی توییتر!دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته توییتی در رابطه با خشونت ها در مینه سوتا منتشر کرد و در آن معترضان به مرگ یک سیاه پوست در این ایالت را که به دست پلیس به قتل رسیده بود، تهدید به مرگ کرد؛ حالا توییتر به این پست واکنش نشان داده و از آنجا توییت ترامپ  قوانین آن را نقض کرده آن را از نظر کاربران پنهان کرده است.
امکان زمان‌بندی ارسال توییت به نسخه وب توییتر اضافه شد
۳ روز قبل
امکان زمان‌بندی ارسال توییت به نسخه وب توییتر اضافه شد
توییتر در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرده است کاربرانش از این پس می‌توانند در نسخه‌ی تحت وب، توییتی را بنویسند و در زمانی دیگر آن را ارسال کنند. 
توئیتر محتوای توئیت ترامپ را پنهان اما حذف نکرد
۳ روز قبل / توییتر / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا
توئیتر محتوای توئیت ترامپ را پنهان اما حذف نکرد
شبکه اجتماعی توئیتر ضمن پنهان کردن محتوای یکی از توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد حوادث شهر مینیاپولیس، این توئیت را مصداق «تمجید از خشونت» ارزیابی کرد.
ترامپ معترضان را «اراذل و اوباش» خطاب کرد | اعزام گارد ملی آمریکا و صدور دستور شلیک مستقیم
۳ روز قبل
ترامپ معترضان را «اراذل و اوباش» خطاب کرد | اعزام گارد ملی آمریکا و صدور دستور شلیک مستقیم
اندکی پس از آنکه دانلد ترامپ در توییتر خود نوشت «با آغاز غارت‌ها، شلیک‌ها هم شروع می‌شود»، نیروهای پلیس آمریکا در شهر لویی‌ویل ایالت کنتاکی معترضان را به گلوله بستند و دست‌کم هفت نفر را زخمی کردند.
توئیتر پیام ترامپ را به دلیل ترویج خشونت سانسور کرد
۳ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / توییتر / دونالد ترامپ
توئیتر پیام ترامپ را به دلیل ترویج خشونت سانسور کرد
در ادامه جدال لفظی ترامپ و توئیتر، حال توهین‌های ترامپ و ترویج خشونت از سوی او کار را به سانسور پیام‌های او کشاند.
توئیت ترامپ درباره «دستور شلیک به معترضان» / توییتر پیام ترامپ را «غیر قابل پخش» کرد
۳ روز قبل
توئیت ترامپ درباره «دستور شلیک به معترضان» / توییتر پیام ترامپ را «غیر قابل پخش» کرد
دومین روز اعتراضات به کشته شدن مردی سیاه پوست به دست پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس این شهر را تبدیل به ویرانه جنگ زده کرده است، ترامپ نیز که از این ناآرامی‌ها به خشم آمده معترضان به قتل سیاپوستی آمریکایی را اوباش خواند و تلویحا اجازه تیراندازی به ان‌ها را صادر کرد. در همین حال، توییتر این پیام رئیس جمهور آمریکا را به خاطر "تجلیل از خشونت" غیر قابل پخش کرد.
۳ روز قبل
توییت وزیر ارشاد به مناسبت آغاز مجلس جدید
وزیر فرهنگ در آغاز مجلس یازدهم در شبکه اجتماعی توییتر نوشت که مجلس در کرونا با همگرایی قوا و همدلی ملی آغاز شد، طلیعه ظفر را می‌توان دید.
توییتر بر یادداشت سخنگوی وزارت خارجه چین نیز برچسب راستی‌آزمایی زد
۳ روز قبل
توییتر بر یادداشت سخنگوی وزارت خارجه چین نیز برچسب راستی‌آزمایی زد
شبکه اجتماعی توییتر که با ترامپ به دلیل استفاده از برچسب راستی‌آزمایی برای چند توییت وی درگیر است، برای یکی از یادداشت‌های دو ماه پیش سخنگوی وزارت خارجه چین نیز اقدامی مشابه انجام داده است.
ترامپ: قانون اجازه دهد توئیتر را می‌بندم
۳ روز قبل / توییتر / دونالد ترامپ / آمریکا
ترامپ: قانون اجازه دهد توئیتر را می‌بندم
رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی مطبوعاتی اعلام کرد در صورتی که قانون این اجازه را بدهد شبکه اجتماعی توئیتر را می بندد.
اصرار ترامپ بر درگیری خود با توییتر
۳ روز قبل / توییتر / دونالد ترامپ / شبکه اجتماعی مجازی
اصرار ترامپ بر درگیری خود با توییتر
تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا پس از امضای فرمانی برای اعمال محدود علیه شبکه‌های اجتماعی، بار دیگر از برگزاری انتخابات به صورت پستی که موضوع مناقشه او با توییتر بود، انتقاد کرد.
صالحی: طلیعه ظفر را می‌توان دید
۳ روز قبل / ویروس کرونا / سید عباس صالحی / توییتر / مجلس یازدهم / ونزوئلا
صالحی: طلیعه ظفر را می‌توان دید
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ در آغاز مجلس یازدهم در شبکه اجتماعی توییتر نوشت که مجلس در کرونا با همگرایی قوا و همدلی ملی آغاز شد، طلیعه ظفر را می‌توان دید.
پاسخ قاطع سخنگوی وزارت خارجه به هوک
۳ روز قبل / تحریم / ایالات متحده آمریکا / نفت / اعزام پنج نفتکش ایرانی به ونزوئلا
پاسخ قاطع سخنگوی وزارت خارجه به هوک
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعای مقام آمریکایی در پیامی توییتر نوشت: فشار حداکثری شما را با مقاومت حداکثری، اراده پولادین و تکیه بر توانمندی‌های داخلی درهم می‌شکنیم.
واکنش توییتر دفتر رهبر معظم انقلاب به ماجرای رومینا: برخورد بسیار سخت با تعدّی جسمانی به زنان
۳ روز قبل
واکنش توییتر دفتر رهبر معظم انقلاب به ماجرای رومینا: برخورد بسیار سخت با تعدّی جسمانی به زنان
حساب توئیتر بخش زن و خانواده، دفتر رهبر معظم انقلاب درواکنش به ماجرای رومینا نوشت: جامعه، هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ اخلاقی، باید با کسانی که تعدّی به زن را حقّ خودشان می‌دانند، برخورد سخت بکند؛ قانون هم باید در این زمینه مجازات‌های سختی را پیش‌بینی کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه: دولت کنونی آمریکا از نژادپرستی و سفیدبرترپنداری سیستماتیک قدردانی هم می‌کند
۳ روز قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه: دولت کنونی آمریکا از نژادپرستی و سفیدبرترپنداری سیستماتیک قدردانی هم می‌کند
سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: قتل وحشیانه جورج فلوید، نشان دهنده نژادپرستی نظام‌مند و برتر پنداری نژاد سفید است که توسط هیات حاکمه فعلی تکریم و تجلیل می‌شود.
«غیزانیه» برگی درخشان از مطالبه‌گری ایرانی
۳ روز قبل / غیزانیه / خوزستان / شبکه اجتماعی توییتر / شهرستان اهواز / اهواز / ایران / رهبر معظم انقلاب / ماهشهر / آب آشامیدنی / برجام
«غیزانیه» برگی درخشان از مطالبه‌گری ایرانی
بی آبی «غیزانیه» با اعتراض خیابانی مردم این بخش از اهواز آغاز و با حجم بالای مطالبه گری به سبک ایرانی در فضای مجازی تداوم یافت تا شاید غیزانیه روزهای خوشی را تجربه کند.
روسیه: رفتار آمریکا در برجام و پیمان ان‌پی‌تی برای نظام و امنیت جهانی خطرناک است
۴ روز قبل / آمریکا / آمریکا در برجام / امنیت جهانی / ایران و آمریکا / تنش ایران و آمریکا / روسیه / نظام جهانی
روسیه: رفتار آمریکا در برجام و پیمان ان‌پی‌تی برای نظام و امنیت جهانی خطرناک است
شفقنا- نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اعلام کرد: رفتار آمریکا در برجام و پیمان ان‌پی‌تی برای نظام عدم انتشار سلاح‌های هسته‌ای و امنیت جهانی خطرناک است. «میخاییل اولیانوف» روز پنجشنبه در مطلبی در توییتر نوشت: آمریکا بطور همزمان...
۴ روز قبل
۳۰۰ دلار برای آتش زدن عکس رهبران مجاهدت! + عکس
کاربر توییتر با انتشار عکسی از هویت روزنامه‌نگار بعثی عراق که ساکن اسرائیل است، نشان داد عراقی‌های دشمن مقاومت از کجا تغذیه فکری می‌شوند.
زاکربرگ به دلیل نشانه گداری پست ترامپ از توییتر انتقاد کرد
۴ روز قبل
زاکربرگ به دلیل نشانه گداری پست ترامپ از توییتر انتقاد کرد
مارک زاکربرگ رئیس فیسبوک، از توییتر به دلیل نشانه گذاری بر یکی از توییت های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، انتقاد کرد و این اقدام را نادرست خواند.
۴ روز قبل
صالحی به قتل رومینا دختر تالشی واکنش نشان داد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار ویدیویی، با استفاده از هشتگ «رومینا»، دختر نوجوانی که به دست پدرش به قتل رسید، در توییتر نوشت: گره‌هایی که به مهر می‌توان گشود و به قهر داس و درفش نسپرد.
واکنشی توییتری وزیر ارشاد به قتل رومینا
۴ روز قبل
واکنشی توییتری وزیر ارشاد به قتل رومینا
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار ویدیویی، با استفاده از هشتگ «رومینا»، دختر نوجوانی که به دست پدرش به قتل رسید در توییتر نوشت: گره‌هایی که به مهر می‌توان گشود و به قهر داس و درفش نسپرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •