پنجشنبه, ۱۵ خرداد, ۱۳۹۹ / 4 June, 2020
جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران
متخصص داخلی: افراد ۵۰ سال به بالا هر پنج سال آزمایش سرطان روده بدهند
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران / تبریز / سرطان / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / سرطان روده / بهداشت و سلامت
متخصص داخلی: افراد ۵۰ سال به بالا هر پنج سال آزمایش سرطان روده بدهند
تبریز- ایرنا- رییس انجمن جامعه متخصصان داخلی آذربایجان‌شرقی با اشاره به این که سرطان روده بعد از سرطان ریه شایع‌ترین سرطان منجر به مرگ و میر در دنیاست، افزود: به علت اقدامات تشخیصی و بیماریابی در ۲۰ سال اخیر میزان مرگ و میر بیماری بصورت قابل توجهی کاهش یافته است.
شکست کرونا با عمل به توصیه‌های پزشکی
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران / ویروس کرونا / اینستاگرام / سازمان جهانی بهداشت / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
شکست کرونا با عمل به توصیه‌های پزشکی
تهران- ایرنا- سلامت جامعه در مقطع کنونی از ضروریات به شمار می‌رود و اهمیت این مسأله تنها با عمل به توصیه‌های بهداشتی پزشکان امکان‌پذیر است زیرا افراد با عدم رعایت توصیه‌ها نه تنها خود و اطرافیانش را بلکه حق سلامتی تمام آحاد اجتماع را پایمال خواهند کرد. بی‌تردید نقش‌آفرینی کادر پزشکی در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا و نیز تلاش در جهت ریشه‌کنی آن بسیار ستودنی است.
تخصص من رایگان، سهم پزشکان در مهار کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران / ویروس کرونا / اینستاگرام / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / انجمن علمی روانپزشکان ایران / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
تخصص من رایگان، سهم پزشکان در مهار کرونا
تهران- ایرنا- شاید تنها نقطه امید و آرامش مردم در این روزهای پر اضطراب، پزشکانی باشند که هرچند خودشان در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند اما با تمام توان چه در بیمارستان‌ها چه به صورت مجازی برای نجات جان بیماران و پاسخگویی به سوالات آنها تلاش و سعی می کنند که به مردم آرامش دهند.
ایرانِ بدون کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / کرونا / جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران / سازمان جهانی بهداشت / انجمن علمی روانپزشکان ایران / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
ایرانِ بدون کرونا
تهران- ایرنا- سهم هر ایرانی در مقابله با بحران کرونا رعایت بهداشت فردی و شهروندی است. به عبارتی چرخه زمانی این ویروس تنها در صورتی محدود یا قطع می‌شود که مردم به هر بهانه‌ای از خانه خارج نشوند تا به تدریج این ویروس به صفر منتهی شود، این راهکاری است که پزشکان و مسوولان امر این روزها بسیار به آن توصیه می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۹
آیا صاحبان حیوانات خانگی در معرض کرونا هستند؟
رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: نگهداری از حیوانات خانگی در صورت عدم حضور در خیابان‌ها و حفظ سلامت موجب ابتلا به بیماری کرونا نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران / سازمان امور مالیاتی کشور / فرار مالیاتی
رئیس سازمان امور مالیاتی: به میزان درآمد پزشکان دسترسی داریم
تهران - ایرنا - رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ما با استفاده از منابع اطلاعاتی دیگر، به میزان درآمد پزشکانی که دستگاه کارتخوان را در مطب خود نصب نکرده یا از آن استفاده نکرده باشند، دسترسی خواهیم داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران / مالیات / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
حرمت شکنی پزشکان به بهانه مالیات در جهت منافع کشور نیست
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برخی پزشکان با توجه درآمدی که دارند نباید مالیات پرداخت کنند و برخی از آنها، باید مالیات بیشتری پرداخت کنند اما در حال حاضر برخی افراد به بهانه مالیات، علیه جامعه پزشکی حرمت شکنی می کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران / محمدباقر لاریجانی / کرمان / علوم پزشکی
تخصص و بورد مادر شرط فوق تخصص داخلی و جراحی کودکان است
کرمان - ایرنا - معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آمورش پزشکی گفت: کسانی که می‌خواهند فلوشیپ یا فوق تخصص داشته باشند و فوق تخصص داخلی و جراحی کودکان را  بگیرند، شرط آن تخصص و داشتن بورد رشته مادر است.
۱۳۹۸-۰۵-۱۶ / جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران / ایران
سلامت مردم زیر تیغ سهمیه ها
اعمال سهمیه در کنکور موضوع تازه‌ای نیست. این موضوع با سابقه‌ای نزدیک به ۴ دهه بارها منجر به اعتراض داوطلبان کنکور و دانشجویان شده و حتی در یکی دو سال اخیر برخی معترضین را در مقابل ساختمان مجلس و وزارت علوم گرد هم آورده و تجمعات اعتراضی را سبب شده است، چرا که آنان معتقدند تخصیص سهمیه در کنکور ضمن این که به اعتبار علمی کشور لطمه می‌زند، نوعی تبعیض و مغایر با عدالت آموزشی است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۳
۲۵ درصد ایرانی‌ها کبد چرب دارند
دبیر سی امین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: در حدود ۲۵ درصد از جمعیت کشور گرفتار عارضه کبد چرب هستند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲ / پزشکان متخصص داخلی / درمان / سلامت
انتقاد از برخی محدودیت‌ها در نسخه‌نویسی متخصصان داخلی
رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران همزمان با آغاز بکار سی امین کنگره علمی سالیانه این انجمن از برخی محدودیت‌ها در تجویزها و نسخه‌نویسی برای این پزشکان انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۳۰
محکوم کردن تحریم‌های پزشکی، برای کمک به سیل زدگان
رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران اعلام کرد: بخشی از در آمد حاصل از برپایی سی امین کنگره سالانه انجمن برای کمک به هموطنان آسیب دیده در سیل اخیر هدیه می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
خروج پزشکان از چرخه درمان به دلیل مسایل اقتصادی
رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با با ابراز نگرانی از "اینکه طی سال‌های اخیر بالغ بر ۲۵هزار نفر از پزشکان پروانه طبابت دریافت نکرده‌اند"، گفت: حذف پزشکان از چرخه درمان به دلیل مسائل اقتصادی و معیشتی و مهاجرت به کشورهای خارجی دغدغه جدی و نگران کننده‌ای است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
مسئل اقتصادی علت خروج پزشکان از چرخه درمان
رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با با ابراز نگرانی از "اینکه طی سال‌های اخیر بالغ بر 25هزار نفر از پزشکان پروانه طبابت دریافت نکرده‌اند"، گفت: حذف پزشکان از چرخه درمان به دلیل مسائل اقتصادی و معیشتی و مهاجرت به کشورهای خارجی دغدغه جدی و نگران کننده‌ای است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
98 درصد پزشکان زینت النسخه تجویز نمی‌کنند
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به اینکه 98 درصد پزشکان زینت النسخه تجویز نمی‌کنند،‌ گفت: مصرف داروهای تقویتی و مکمل‌ها برای برخی از افراد جامعه ضروری است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •