سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
جراحی
دکتر توکلی:  عمل جراحی آراز نصرت پور ملی پوش اسکی موفقیت آمیز بود
۲ ساعت قبل / اسکی / آراز نصرت پور
دکتر توکلی: عمل جراحی آراز نصرت پور ملی پوش اسکی موفقیت آمیز بود
ایلنا: آراز نصرت پور ملی پوش اسکی کشورمان توسط دکتر رضا توکلی عضو کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی تحت عمل جراحی قرار گرفت.
برداشتن توده ۹ کیلویی از بدن بیمار ۷۸ ساله در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج
۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / تومور
برداشتن توده ۹ کیلویی از بدن بیمار ۷۸ ساله در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج
یک پزشک متخصص جراحی عمومی بیمارستان شهید بهشتی گفت: این بیمار هم استانی به علت سرطان پیشرفته کلیه چندین بار به استان های مجاور جهت درمان مراجعه نمود ولی به علت ریسک بالای جراحی و داشتن شرایط قلبی و ریوی نامناسب و کم خونی شدید و ریسک بالای مرگ و میر تحت عمل جراحی قرار نگرفته بود.
چالش‌های کرونایی یک پرستار سوژه مستند «با من» شد
۴ ساعت قبل / مرکز گسترش سینمای مستند / مستند / ویروس کرونا
چالش‌های کرونایی یک پرستار سوژه مستند «با من» شد
«با من» داستان پرستاری را روایت می‌کند که در بخش جراحی اعصاب بیمارستان کار می‌کند و پس از شیوع ویروس کرونا، با شرایط جدید و چالش‌های تازه‌ای مواجه می‌شود.
یک بیماری خاموش که ممکن است باعث نابینایی شود
۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / بهزیستی / تنبلی چشم
یک بیماری خاموش که ممکن است باعث نابینایی شود
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: تنبلی چشم اغلب با عمل جراحی و یا استفاده از عینک بهبود می‌یابد و فرد درگیر می‌تواند به بینایی طبیعی خود بازگردد.
۲۰ ساعت قبل
یک عکس یک خاطره
گزارش اختصاصی روزنامه اطلاعات از دوقلوهای به هم چسبیده- 1353 17سال پیش درچنین روزی، برابر هفدهم تیر 1382 خورشیدی، لاله و لادن، خواهران دوقلوی ایرانی که از لحظه تولد، از ناحیه سر به هم چسبیده بودند، در سومین روز عمل جراحی «جداسازی» در بیمارستان رافلز سنگاپور، یکی پس از دیگری جان سپردند. سرهای دو خواهر علاوه بر اعصاب مشترک، دارای یک رَگ بزرگ بود که خون را از مغز به قلب بازمی‌گرداند. ریسک پزشکان برای تقسیم این رگ بزرگ به دو رگ کوچک‌تر، باعث خونریزی و مرگ آنها شد.
اولین عمل جراحی ترمیم پارگی  قلب در دیواندره با موفقیت انجام شد
۲۰ ساعت قبل / عمل جراحی قلب / استانی-اجتماعی
اولین عمل جراحی ترمیم پارگی قلب در دیواندره با موفقیت انجام شد
مدیر بهداشت و درمان دیواندره، از انجام موفقیت‌آمیز اولین عمل جراحی ترمیم پارگی قلب در دیواندره خبر داد و گفت: روز گذشته عمل جراحی اورژانسی، ترمیم پارگی قلب بر روی بیمار ۱۷ ساله در بیمارستان این شهرستان با موفقیت انجام شد و خوشبختانه حال بیمار خوب است.
۲۲ ساعت قبل / مصدومیت / محمد انصاری / پرسپولیس تهران
شروع جلسات فیزیوتراپی انصاری پس‎‌از جراحی رباط صلیبی
محمد انصاری، مدافع چپ پرسپولیس بعد از انجام عمل جراحی رباط صلیبی فیزیوتراپی خود را استارت زده است.
انصاری شروع به فیزیوتراپی کرد (ویدیو)
۲۲ ساعت قبل / پرسپولیس / محمد انصاری
انصاری شروع به فیزیوتراپی کرد (ویدیو)
ایلنا: مدافع مصدوم پرسپولیس پس از جراحی زانوی خود شروع به فیزیوتراپی کرد.
عوارض جراحی فک چیست/ فک طبیعی چه فکی است؟
۲۴ ساعت قبل / جراحی فک / فک طبیعی / اصلاح طرح لبخند / سبک زندگی / پارسی خبر / جراحی زیبایی
عوارض جراحی فک چیست/ فک طبیعی چه فکی است؟
در گزارش زیر به بررسی چگونگی عمل جراحی فک پرداخته‌ایم.
انجام نخستین عمل جراحی «کیست پانکراس» در همدان
۳۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / بیمارستان آتیه / جراحی / سازمان تامین اجتماعی
انجام نخستین عمل جراحی «کیست پانکراس» در همدان
متخصص جراحی عمومی و عروق بیمارستان آتیه همدان از انجام عمل کیست بزرگ پانکراس برای نخستین بار در بیمارستان آتیه همدان خبر داد.
۴۲ ساعت قبل
اختلالات خواب را با ورزش سبک صبحگاهی برطرف کنید
پژوهشگران دانشگاه قاهره در بررسی جدید خود دریافتند که می‌توان اختلالات خواب پس از جراحی قلب را با ورزش‌های سبک صبحگاهی برطرف کرد.به گزارش ایسنا و به نقل از نیوزگرام، بسیاری از افراد پس از جراحی بای‌پس قلب، به مشکلاتی در خواب دچار می‌شوند. پژوهش جدیدی که در دانشگاه قاهره انجام شده است، نشان می‌دهد که قدم زدن صبحگاهی می‌تواند راه حلی برای این مشکلات باشد.هادی عاتف، پژوهشگر دانشگاه قاهره و از نویسندگان این پژوهش گفت: بسیاری از بیمارانی که جراحی بای‌پس قلب را پشت سر می‌گذارند، به مشکلات مربوط به خواب دچار می‌شوند. اگر این شرایط بیش از شش ماه پایدار بماند، شرایط قلب بدتر می‌شود و امکان دارد که بیمار به تکرار جراحی نیاز داشته باشد. بدین ترتیب، یافتن راهی برای بهبود خواب پس از جراحی بای‌پس قلب، از اهمیت …
رونمایی شهردار تهران از بیمه اجباری بناهای ناایمن
۴۲ ساعت قبل
رونمایی شهردار تهران از بیمه اجباری بناهای ناایمن
مجید جباری _ خبر‌نگار  جلسه ویژه شورای شهر تهران که بررسی پرونده آتش‌سوزی در کلینیک معروف به سینا (مرکز جراحی محدود سینا مهر شمیران) را در دستور کار قرار داده بود، به‌غیر از ارائه 3گزارش ویژه، خروجی مشخصی داشت. پیروز حناچی، از پیشنهادش مبنی بر بیمه اجباری ساختمان‌های ناایمن رونمایی کرد و محسن هاشمی، رئیس شورای شهر هم بر پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و همچنین مشخص‌شدن سهم هریک از سازمان‌ها و نهادهای ذیربط در حادثه تأکید کرد. این جلسه 3ساعته‌ که با حضور شهردار تهران و معاونانش برگزار شد، پرونده‌ای …
خطر استقرار فعالیت‌ درمانی در ساختمان‌ مسکونی
۴۲ ساعت قبل
خطر استقرار فعالیت‌ درمانی در ساختمان‌ مسکونی
عبدالرضا گلپایگانی  _ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران رویداد ناگوار انفجار کپسول‌های اکسیژن و آتش‌سوزی ناشی از آن در مرکز جراحی محدود سینا مهر شمیران و درگذشت جمعی از شهروندان در این ساختمان مایه اندوه بسیار شد. برای خانواده‌های درگذشتگان آرزوی صبر و شکیبایی دارم، بدون شک درگذشت اندوه‌بار این هموطنان اگر منجر به اصلاح رویه‌های نادرست شود از تکرار چنین حادثه‌های تلخی جلوگیری خواهد نمود. طرح‌ها و برنامه‌های شهرسازی با هدف استقرار مراکز سکونت و کار در مکان مناسب و توزیع مناسب آنها در شهر تدوین …
ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
۴۶ ساعت قبل
ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
بعضی می‌گویند ماسک نداریم. لازم نیست از این ماسک‌هایی که مخصوص اتاق عمل و جراحی است استفاده کنید. از ماسک‌هایی که اصطلاحا فیلتردار معرفی می‌شود هم نباید استفاده کنید. از مردم می‌خواهم که پول‌شان را برای خرید این ماسک‌ها خرج نکنند. ماسک معمولی پارچه‌ای بزنید که هر روز بتوانید آن را بشویید و ارزان‌قیمت باشد. جالب است بدانید من که ۶ ماه است دارم بیمار ویزیت می‌کنم هنوز شیلد نزده‌ام و صرفا از همین ماسک‌ها استفاده می‌کنم.
دولت منتظر از نصاب انداختن کابینه توسط مجلس است!/ چرا نظارت جدی بر دولت بهتر از برکناری بیش از دو وزیر است؟
۴۷ ساعت قبل
دولت منتظر از نصاب انداختن کابینه توسط مجلس است!/ چرا نظارت جدی بر دولت بهتر از برکناری بیش از دو وزیر است؟
این مساله حتما توجیه و بهانه خوبی هم برای بدنه حامی دولت ائتلافی ایجاد خواهد کرد که شاید زمینه بهره گیری انتخاباتی هم برای آنها مهیا سازد؛ لذا دست زدن به جراحی عمیق در دولت و در پس آن از نصاب افتادن کابینه به منظور کسب رأی اعتماد مجدد از مجلس اصلا گزینه مطلوبی نمی تواند باشد و بر مبنای نکاتی که به آن اشاره شد، تصمیم به انجام تغییر اساسی در دولت...
قانون درباره مسئولیت مسببان حادثه آتش‌سوزی کلینیک سینا مهر چه می‌گوید؟
۴۷ ساعت قبل / شهرداری تهران / آتش سوزی / آتش‌نشانی / جامعه پزشکی
قانون درباره مسئولیت مسببان حادثه آتش‌سوزی کلینیک سینا مهر چه می‌گوید؟
به حکایت اخبار در هفته گذشته چند نفر از هموطنان اعم از بیمارو پزشک و پرستار و دیگر متصدیان و کارکنان شاغل در کلینیک جراحی سینا مهر در چند قدمی ایستگاههای آتش نشانی مستقر در میدان قدس و چهارراه پارک وی به خاطر انفجار کپسول در کلینیک و آتش سوزی ناشی از آن مصدوم شدند و فوت کردند.
پای مهاجم استقلال زیر تیغ جراحان رفت +عکس
۴۷ ساعت قبل / تیم فوتبال استقلال / مرتضی تبریزی / پارس جنوبی / استقلال / عمل جراحی / لیگ برتر / رباط صلیبی / مهاجم
پای مهاجم استقلال زیر تیغ جراحان رفت +عکس
مهاجم تیم فوتبال استقلال که از ناحیه رابط صلیبی مصدوم شده است، امروز تحت عمل جراحی قرار گرفت.
اولین تصویر از مرتضی تبریزی پس از جراحی |‌ مهاجم تیم فوتبال استقلال تهران را ببینید
۲ روز قبل
اولین تصویر از مرتضی تبریزی پس از جراحی |‌ مهاجم تیم فوتبال استقلال تهران را ببینید
مرتضی تبریزی مهاجم تیم فوتبال استقلال تهران امروز عمل جراحی‌اش را انجام داد. مهاجم آبی‌پوشان در تمرینات آماده سازی پیش از دیدار مقابل فولاد خوزستان از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شده بود.
رباط صلیبی تبریزی جراحی شد
۲ روز قبل / مرتضی تبریزی / تیم فوتبال استقلال تهران / رباط صلیبی
رباط صلیبی تبریزی جراحی شد
مرتضی تبریزی به علت مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی تحت عمل جراحی قرار گرفت.
تبریزی زانوی خود را به تیغ جراحان سپرد(عکس)
۲ روز قبل / استقلال تهران / مرتضی تبریزی
تبریزی زانوی خود را به تیغ جراحان سپرد(عکس)
مهاجم مصدوم استقلال امروز پای مصدوم خود را جراحی کرد.
ماسک مشکی نزنید | کودکان از چه سنی ماسک بزنند؟
۲ روز قبل
ماسک مشکی نزنید | کودکان از چه سنی ماسک بزنند؟
متخصص بیماری‌های عفونی گفت: برای جلوگیری از ابتلا به کرونا از ماسک‌های اتاق جراحی یا از ماسک‌های خانگی استفاده کرده و از زدن ماسک‌های مشکی خودداری کنید. همچنین به والدین توصیه می‌شود کودکان بالای دو سال خود را بدون ماسک از خانه خارج نکنند. 
نگاهی به انفجار مرکز سینا در تجریش
۲ روز قبل / میرزا علی آیت اللهی / انفجار / حوادث کار
نگاهی به انفجار مرکز سینا در تجریش
مرکز جراحی سینا در تجریش درآمدی مکفی داشت در حالی که این مرکز در ساختمانی چند طبقه بدون نورکافی و نامناسب به کار ادامه داده است و با اهمال افرادی جان چندنفرگرفته شده است.
۲ روز قبل
برخی الزامات و جرایم درباره متخلفان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مناطق قرمز کشور
   رییس‌جمهوری: « متاسفانه شاهدیم برخی ابتلا به بیماری کرونا را ناپسند شمرده و آن را مخفی می‌کنند. اگر کسی بداند که به کرونا مبتلا شده، وظیفه شرعی و انسانی دارد که به دیگران اطلاع دهد .... از امروز، استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی شلوغ باید اجباری باشد و من از کمیته امنیتی و اجتماعی و بهداشتی ستاد خواهش می‌کنم که ابلاغ کنند اگر کسی می‌خواهد وارد یک اداره یا جایی که شلوغ است بشود، باید از ماسک استفاده کند و اگر استفاده نکرد به او خدمت ندهند. باید ابلاغ شود که خدمات منوط به مراعات پروتکل‌های بهداشتی است و حتی باید از حضور کارمندان و کارکنان در ادارات و دستگاه‌ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک، جلوگیری شود.... …
جلسه فوری برای حادثه کلینیک
۲ روز قبل
جلسه فوری برای حادثه کلینیک
 پرونده آتش‌سوزی مرکز جراحی محدود سینا مهر شمیران ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است؛ از انبار تعداد زیادی کپسول اکسیژن‌گرفته تا بی‌توجهی به سیستم‌های اعلام و اطفای حریق درباره این کلینیک واقع در منطقه یک که سه‌شنبه هفته پیش آتش گرفت و منفجر شد، مطرح می‌شود. اینطور که شواهد اولیه نشان می‌دهد، گویا کپسول‌های اکسیژن زیادی از بیم آنکه در آینده قیمت‌شان بالا می‌رود، خریداری و در ساختمان‌ نگهداری می‌شده است. به گزارش همشهری، چنین مسائلی درباره حادثه کلینیک معروف به سینااطهر از یک‌سو و خطر بناهای مشابه ناایمن …
ماسک فیلتردار نزنید
۳ روز قبل / کرونا ویروس / کرونا در ایران / کووید 19 / ماسک فیلتر دار / ماسک کرونا
ماسک فیلتردار نزنید
عضو کمیته ملی مقابله با کرونا با تاکید بر استفاده مردم از ماسک‌های معمولی گفت: مردم می‌توانند از ماسک‌های اتاق جراحی یا از ماسک‌های خانگی که با سه لایه پارچه طراحی و دوخته می‌شود استفاده کنند.
۳ روز قبل / محدودیت‌های کرونایی
ممنوعیت انجام اعمال جراحی زیبایی تا اطلاع ثانوی
به گزارش ایسنا، بنابر اعلام معاونت درمان وزارت بهداشت، در متن بخشنامه معاونت درمان وزارت بهداشت با موضوع "توقف انجام اعمال جراحی با جنبه صرفا زیبایی، آمده است: «با عنایت به روند رو به افزایش بیماران در اپیدمی کووید-۱۹ و لزوم مدیریت مجدد تخت‌های بیمارستانی و جلوگیری از گسترش بیماری و حفظ سلامت بیماران و کادر درمانی کشور دستور فرمایید از انجام اعمال جراحی که صرفا جنبه زیبایی (غیر درمانی) داشته تا اطلاع ثانوی خودداری گردد. قابل ذکر است انجام اعمال ترمیمی که لغو یا تاخیر آن باعث آسیب جسمی یا ناتوانی در بیماران می‌گردد، همچنان بلامانع می‌باشد.»
۳ روز قبل
نگرانی از وضع استان‌های سفید
[شهروند] آمار قربانیان کرونا همچنان می‌تازد. با اضافه‌شدن دو‌هزار و 566 بیمار جدید و مرگ 154نفر دیگر، شمار مبتلایان به 235‌هزار و 429 نفر و فوتی‌ها به 11‌هزار و 260 نفر رسید و حالا نگرانی‌ها شدت گرفته است. براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، 14 استان درشرایط قرمز و هشدار قرار گرفته‌اند؛ استان‌های خوزستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان‌رضوی و ایلام در وضع قرمز و تهران، فارس، مازندران، همدان، زنجان، سیستان‌وبلوچستان و البرز در وضع هشدار. آمارهای ابتلا به این بیماری در دنیا هم مرز 11‌میلیون نفر را رد کرد و براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت 60‌درصد از بیماران در یک‌ماه اخیر مبتلا شده‌اند. بالارفتن آمار مرگ‌ومیر …
۳ روز قبل
تجهیز پاسگاه‌های محیط‌بانی ضرورت است
پاسگاه‌های محیط‌بانی مدام در حال مقابله با شکارچی‌های غیرمجاز هستند در نتیجه همیشه خطر این هم وجود دارد که از طرف افراد سودجو و غیرمسوول مورد هجوم و حمله قرار گیرند. یکی از همین اتفاقات ۳ ماه پیش برای برادر من رخ داد و سبب شد که ایشان قطع عضو شوند. ما ماه‌هاست که درگیر مشکل برادرم هستیم و پای ایشان تاکنون چندین و چند بار جراحی شده و بار آخر هم همین چند هفته پیش بود که مجدد ۳ سانت بالای زانو را به دلیل عفونت قطع کردند.  در حال حاضر نه‌ تنها زندگی برادر من بلکه زندگی کل خانواده برای همیشه دستخوش تغییر شده است. از نظر من یکی از مواردی که لازم است محیط‌بان دوره آن را ببیند، استفاده از اسلحه و داشتن مجوز استفاده از اسلحه است. دومین موردی که به نظرم حیاتی است، حصارکشی …
۳ روز قبل
احتمال کاهش جراحی‌های غیراورژانس برای ایجاد تخت خالی در بیمارستان‌ها
معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی ایران با اشاره به روند افزایشی موارد بستری در بیمارستان‌های تهران طی 10 روز اخیر گفت: اگر قرار باشد روند به همین شکل ادامه داشته باشد باید فکری کنیم که اعمال الکتیوی که در برخی مراکز انجام می‌شود، کاهش یابد تا ظرفیت تخت خالی ایجاد کنیم.به گزارش ایسنا، نادر توکلی با اشاره به اینکه حدود ۷۰ بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی ایران است،‌ گفت: بیمارستان‌های خصوصی، خیریه، دولتی دانشگاهی و بیمارستان‌های وابسته به نهادهای مختلفی مانند تامین اجتماعی، ارتش و... همگی شامل این ۷۰ بیمارستان می‌شوند. طبق برنامه‌ریزی که در شرایط فعلی انجام شده است، تنها بیمارستان‌های تک‌تخصصی هستند که پذیرش بیمار مبتلا به کرونا ندارند. مثلا پذیرش فرد مبتلا به کرونا برای درمان کرونا در بیمارستان …
چطور در گرمای تابستان ماسک بزنیم؟
۳ روز قبل
چطور در گرمای تابستان ماسک بزنیم؟
علی ملائکه ـ  روزنامه‌نگار و پزشک ویروس جدید کرونا حتی در گرمای تابستان هم انتشار پیدا می‌کند، بنابراین ماسک زدن و رعایت فاصله جسمی می‌تواند به پیشگیری از شیوع آن کمک کند. البته ماسک زدن در روزهای گرم تابستان ممکن است مشکل باشد. ماسک به چهره داشتن در اوج گرما ممکن است باعث ناراحتی شما شود، اما با وجود این باید این آزار را تحمل کنید و نباید در فضاهای دربسته یا هنگامی که نزدیک دیگران هستید، ماسکتان را بردارید. اگر ماسک پارچه‌ای ناراحت‌تان می‌کند، می‌توان به ماسک‌های سبک‌تر مانند ماسک جراحی روی …
لیفت پیشانی و ابرو چگونه انجام می‌شود؟
۳ روز قبل / لیفت پیشانی / لیفت ابرو / زیبایی پوست / انواع لیفت / سبک زندگی / پارسی خبر
لیفت پیشانی و ابرو چگونه انجام می‌شود؟
لیفت ابرو یا پیشانی، درواقع روشی برای جوان‌سازی قسمت بالایی چشم است که به شادابی پوست هم کمک می‌کند. با برداشتن قسمت اضافی و افتاده بالای پلک، چشم‌های شما باز‌تر و درشت‌تر به نظر می‌رسد. لیفت ابرو می‌تواند ابرو‌های افتاده را درمان کند و چروک‌های عمیق اطراف ابرو و پلک را برطرف کند. با گذر زمان و افزایش سن و در پی افتاده شدن ابرو‌ها چهره شما به سمتی می‌رود که بسیاری شما را خسته، نگران یا حتی عصبانی تلقی می‌کنند. برخی هم به صورت ژنتیکی ابرو‌های افتاده دارند، که حتی در بهترین حالت‌شان نیز اخم کرده و عصبانی به نظر می‌رسند. لیفت پیشانی و ابرو می‌تواند کاملا این مشکلات را رفع کند و به افرادی که واقعاً و نه از سر مدگرایی نیاز به این کار دارند کمک کند تا چهره‌ای طبیعی و زیباتر داشته باشند و صورتشان خسته …
آیت‌الله علوی گرگانی ارتحال تعدادی از هم‌وطنان در حادثه مرکز جراحی سینا را تسلیت گفت
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / منطقه قم / آیت‌الله العظمی علوی گرگانی
آیت‌الله علوی گرگانی ارتحال تعدادی از هم‌وطنان در حادثه مرکز جراحی سینا را تسلیت گفت
مرجع تقلید شیعیان در پیامی اعلام کرد: درگذشت تعدادی از هم‌وطنان و همکاران جنابعالی و پرستاران و پزشکان محترم در حادثه مرکز جراحی محدود سینا مهر شمیران موجب تاثر و تألم شدید گردید.
انجام یکی از پیشرفته‌ترین اعمال جراحی ترمیم گشادشدگی آئورت در بابل
۴ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی
انجام یکی از پیشرفته‌ترین اعمال جراحی ترمیم گشادشدگی آئورت در بابل
عمل جراحی ترمیم آنوریسم آئورت (گشادشدگی) همراه با حفظ عروق احشایی در بیمارستان روحانی بابل به روش اندوواسکولار (بسته) توسط تیمی متشکل از دانشگاه های علوم پزشکی بابل، تهران و مازندران با موفقیت انجام شد.
انجام جراحی زیبایی ممنوع شد؟ | متن نامه وزارت بهداشت
۴ روز قبل
انجام جراحی زیبایی ممنوع شد؟ | متن نامه وزارت بهداشت
انجام اعمال جراحی که صرفا جنبه زیبایی و غیردرمانی داشته باشد با افزایش بیماران در اپیدمی کووید-۱۹ تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.
توضیح درباره نام کلینیک آتش گرفته در شریعتی | اعتراض «سینا اطهر»
۵ روز قبل
توضیح درباره نام کلینیک آتش گرفته در شریعتی | اعتراض «سینا اطهر»
چند شب پیش یک مرکز درمانی در تهران دچار حریق شد که طی آن ۱۹ تن جان باخته و تعدادی نیز مجروح شدند؛ در حالی که نام این مرکز درمانی پیش از این «سینا اطهر» اعلام شده بود. مرکز تصویربرداری پزشکی سینا اطهر با ارسال نامه‌ای به رسانه‌ها توضیحاتی را در این خصوص ارائه و اعلام کرد: نام کلینیکی که دچار حادثه شده «مرکز جراحی محدود سینا مهر شمیران» است.
انتظار برای نسل پنجم اینترنت به‌زودی پایان می‌یابد
۵ روز قبل
انتظار برای نسل پنجم اینترنت به‌زودی پایان می‌یابد
«۵G» بستر ارتباطی است که وزیر ارتباطات وعده داده تا به زودی در برخی نقاط کشور اجرایی ‌شود، رویای گیم (بازی) بدون تأخیر، اینترنت اشیا، جراحی از راه دور و حس لمس اشیا در دنیای مجازی با گسترده‌‎شدن ۵G قابل تحقق است.
۵ روز قبل / آتش سوزی در کلینیک سینا اطهر / ساختمان های ناایمن تهران
۳۴۰بمب ساعتی در پایتخت/ساختمان های نا ایمن همچنان قربانی می گیرند
تصور این موضوع که فردی برای معالجه به مرکز درمانی مراجعه کند و رنج عمل جراحی را به جان بخرد، تنها به این امید که از بیماری رهایی پیدا کند و ادامه حیات بدهد اما در پروسه درمان و همان جا که نور امید روشن است، آتش بگیرد و دچار خفگی بشود به قدری درد آور است که جای هیچ توجیهی برای عدم استانداردسازی و ایمنی سازی مرکز را باقی نمی‌گذارد.
شناسایی سلول‌های سرطانی با رنگ درخشان
۵ روز قبل
شناسایی سلول‌های سرطانی با رنگ درخشان
برای نابودی سلول های سرطانی معمولا چاره ای جز جراحی وجود ندارد، اما شناسایی دقیق این سلول ها و تومورها چالشی مهم است که با استفاده از نوعی رنگ درخشان می توان بر آن غلبه کرد.
۵ روز قبل
امین جمشیدزاده*- در علم پزشکی جراحی قلب باز روشی است که در آن جراح قفسه سینه
را به منظور جراحی بر روی قلب باز میکند. این عمل میتواند برای درمان بیماریهاومشکلاتمختلفقلبیمورداستفادهقرارگیردبهواسطهعملباز قلب «بای پس» با باز کردن یک مسیر، جریان خون به قلب بهبود مییابد؛ جراح ابتدا برشی ۸ تا۱۰ اینچی در قفسه سینه ایجاد میکند و برای دسترسی به قلب تمام یا بخشی از استخوانهای قفسه سینه را برش میدهد، هنگامی که قلب مشاهده شد بیمار ممکن است به دستگاه بای پس قلب و ریه متصل شود که دستگاه خون را از قلب دور میکند به طوری که جراح بتواند عمل را انجام دهد؛ برخی از روشهای تازهتر از این دستگاه استفاده نمیکنند. اکنون با آغاز به کار پارلمان یازدهم همزمان با سال پایانی دولت بسیاری از نمایندگان بر خلاف آنچه ریٔیس پارلمان در نخستین نطق پیش از دستور خویش گفته بود این مجلس بنای تقابل با دولت را …
خطر ماسک‌های پارچه‌ای
۵ روز قبل
خطر ماسک‌های پارچه‌ای
ماسک‌های پارچه‌ای به‌دلیل حفظ رطوبت، استفاده مجدد و فیلتراسیون ضعیف با خطر بالای عفونت همراه بوده‌اند که ممکن است در افزایش عفونت نقش داشته باشند.  به‌گزارش ایسنا، در توصیه‌های بهداشتی ماسک صورت، 3نوع ماسک مدنظر است. ماسک‌های تنفسی (شامل N95 و KN95) و ماسک‌های پزشکی که ماسک جراحی نیز نامیده می‌شوند، از منسوجات نبافته با مشخصات دقیق ساخته و به‌طور ویژه برای کارکنان مراکز بهداشتی درمانی توصیه می‌شوند. شواهدی از شبیه‌سازی‌‌های آزمایشگاهی و مطالعات تجربی کنترل شده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد این نوع …
شناسایی اجساد  قربانیان انفجار کلینیک سینا اطهر
۵ روز قبل / استان تهران / پرستار / جراحی پلاستیک / خانواده / مرگ
شناسایی اجساد قربانیان انفجار کلینیک سینا اطهر
آتش‌سوزی و انفجار در کلینیک سینا اطهر 19 کشته بر جای گذاشته است. علت اصلی این حادثه هنوز مشخص نیست.
شکایت هافبک برزیلی از پارس‌جنوبی ‌جم
۵ روز قبل / برزیل / ایران / سازمان لیگ / باشگاه پارس جنوبی / مگنو باتیستا / لیگ برتر / لیگ برتر فوتبال
شکایت هافبک برزیلی از پارس‌جنوبی ‌جم
هافبک تیم فوتبال پارس جنوبی جم برای انجام عمل جراحی به برزیل سفر می‌کند.
ز مجموع ۱۹ جسد حادثه کلینیک سینا، ۱۷نفر کادر درمان بودند / تحویل ۱۴ جسد به خانواده‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / پزشکی قانونی / حادثه / کلینیک سینا
ز مجموع ۱۹ جسد حادثه کلینیک سینا، ۱۷نفر کادر درمان بودند / تحویل ۱۴ جسد به خانواده‌ها
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه تاکنون اجساد ۱۴ نفر از ۱۹ جانباخته به خانواده‌هایشان تحویل داده شده، گفت: از ۱۹ فوتی این حادثه، هفت تن پزشک شامل چهار متخصص بیهوشی، یک متخصص جراحی پلاستیک، یک متخصص گوش و حلق وبینی و یک پزشک دیگر است، دو نفرهم پرستار کلینیک بودند، چهارنفر تکنسین اتاق عمل و یک نفرتکسنین رادیولوژی، دو نفر از کارکنان و دو نفر هم از مراجعه کنندگان بودند و حرفه یک نفر هم تاکنون مشخص نشده است. نوشته ز مجموع ۱۹ جسد حادثه کلینیک سینا، ۱۷نفر کادر درمان بودند / تحویل ۱۴ جسد به خانواده‌ها اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رژیم غذایی بیماران قبل و بعد از عمل لاغری
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / عمل لاغری / چاقی / عمل بای پس / سبک زندگی / کاهش وزن / پارسی خبر
رژیم غذایی بیماران قبل و بعد از عمل لاغری
نهیان مرادی متخصص جراح لاپاروسکوپی چاقی با حضور در برنامه تلویزیونی طبیب با اشاره به شرایط افرادی که می‌توانند تحت جراحی لاغری قرار گیرند، به تشریح چگونگی عمل جراحی بای پس روده و ممنوعیت ها، پرهیز‌ها و رژیم غذایی بیماران قبل و بعد از عمل پرداخت. مرادی یادآور شد: فقط کسانی جراحی لاغری می‌شوند که آن‌ها به دلیل چاقی bmi بالای ۴۰ داشته باشند. افراد دارای بیماری‌های خواب، ناباروری، فشار خون بالا، دیابت‌های کنترل‌نشده، این افراد نیازمند جراحی هستند، روش‌های زیادی برای جراحی وجود دارد، روش‌های محدودکننده و سوء جذب‌دهنده مثل بالن‌گذاری و یا روش بای پس روده باریک. وی ادامه داد: وقتی کسی آماده عمل می‌شود بار‌ها تحت مشاوره پزشکان گوارش بیهوشی، قلبی و روانشناسی قرار گرفته تا نوع عمل تعیین شود. اما توصیه …
ابراز همدردی و تسلیت پوتین در پی حادثه انفجار شب گذشته در تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
ابراز همدردی و تسلیت پوتین در پی حادثه انفجار شب گذشته در تهران
ایلنا: رییس‌جمهور روسیه کشته شدن تعدادی از شهروندان ایرانی در حادثه انفجار مرکز جراحی را تسلیت گفت.
انجام جراحی پیشرفته مغزی در لامرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
انجام جراحی پیشرفته مغزی در لامرد
رئیس مرکز آموزشی درمانی محمود حاج‌حیدر شهرستان لامرد گفت: به همت متخصصان این مرکز، یک عمل جراحی میکروسکوپی پیشرفته مغز، در این مرکز انجام شد.
چگونگی مقاومت تهیدستان ایران مقابل «سیه‌روزی برنامه‌ریزی‌شده»
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / نشر آگاه / بازار نشر / تجدید چاپ / نئولیبرالیسم
چگونگی مقاومت تهیدستان ایران مقابل «سیه‌روزی برنامه‌ریزی‌شده»
پنجمین چاپ «زندگی روزمره‌ی تهی‌دستان شهری ۱۳۹۰ – ۱۳۹۲» نوشته علیرضا صادقی منتشر شد. تحلیل پدیده شوک‌درمانی که توسط دولتمردان نولیبرال برای جراحی اقتصاد ایران انجام می‌شود، از مباحث کتاب است
نقض آیین‌نامه‌ای و ایمنی علت حادثه کلینیک سینا اطهر
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / حادثه / کلینیک سینا اطهر / آتش سوزی / انفجار
نقض آیین‌نامه‌ای و ایمنی علت حادثه کلینیک سینا اطهر
مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌های بیمارستان‌های کل کشور بیش از ۴۰ سال عمر دارند که اصلا برای بیمارستان وضعیت مناسبی نیست. حال وقتی این شرایط به سایر مراکز درمانی و مراکز جراحی محدود هم تعمیم می‌یابد، شرایط بدتر هم می‌شود. متاسفانه حادثه حریق شب گذشته نیز در یک مرکز جراحی محدود رخ داده که به نظر می‌آید بسیاری از آیتم‌های آیین‌نامه ایمنی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در این مرکز رعایت نشده بود.
انصاری: هیچ‌وقت این‌قدر دلتنگ بازی در پرسپولیس نبوده‌ام/ مصدومیتم رابطی به جراحی اولم نداشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / پرسپولیس / فوتبال
انصاری: هیچ‌وقت این‌قدر دلتنگ بازی در پرسپولیس نبوده‌ام/ مصدومیتم رابطی به جراحی اولم نداشت
مدافع مصدوم تیم پرسپولیس گفت: عمل جراحی اول من خوب بود و مصدومیت جدیدم ربطی به گذشته ندارد.
دلتنگی مدافع مصدوم برای بازی در پرسپولیس
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / محمد انصاری / باشگاه پرسپولیس
دلتنگی مدافع مصدوم برای بازی در پرسپولیس
سایت پرسپولیس نوشت: محمد انصاری مدافع مصدوم تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می شود جراحی اول او خوب نبوده واکنش نشان داد.
خرید اینترنتی گیاهان دارویی؛ 8 نکته را رعایت کنید
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / پزشک / جراحی / کاهش وزن / مشکلات / خرید اینترنتی
خرید اینترنتی گیاهان دارویی؛ 8 نکته را رعایت کنید
تولیدکنندگان گیاهان دارویی و مکمل‌های گیاهی وظیفه دارند ادعاها و تبلیغات خود را بر مبنای شواهد علمی ارائه کنند به گونه‌ای که دروغ یا گمراه‌کننده نباشد. اگرچه آن‌ها ملزم به ارائه‌ی مدارک خاصی به سازمان غذا و دارو نیستند. بنابراین شما باید به عنوان یک مصرف‌کننده هوشمند باشید و تنها به تبلیغات یک محصول بسنده نکنید.
هیچ‌وقت این قدر دلتنگ بازی برای پرسپولیس نبودم/  چهارمین قهرمانی متوالی دور از دسترس نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / لیگ برتر / محمد انصاری / پرسپولیس / لیگ خلیج فارس
هیچ‌وقت این قدر دلتنگ بازی برای پرسپولیس نبودم/ چهارمین قهرمانی متوالی دور از دسترس نیست
ایلنا: مدافع پرسپولیس در خصوص آخرین وضعیت خود بعد از عمل جراحی گفت.
تصاویر دلخراش انفجار در مرکز پزشکی سینا
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تصاویر دلخراش انفجار در مرکز پزشکی سینا
مرکز پزشکی سینا واقع در خیابان شریعتی تهران، شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ دچار آتش سوزی و انفجار شد. این حادثه حوالی ساعت ۲۱ بر اثر انفجار کپسول اکسیژن و در طبقه منفی دو کلینیک سینا اطهر رخ داده، وسعت آن زیاد و صدای انفجار نیز شنیده شده است. لازم به ذکر است این کلینیک پزشکی به بخش های جراحی زیبایی، رادیولوژی، داروخانه و غیره مجهز بوده و دارای پنج طبقه است. به گفته جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی، در این حادثه تاکنون ۱۸ نفر از هموطنان فوت و ۶ نفر هم مصدوم شده‌اند. منبع: فارس
ببینید | حادثه دلخراش در مرکز درمانی «سینا» به روایت تصویر
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آتش سوزی / انفجار / حوادث غیر مترقبه / استان تهران
ببینید | حادثه دلخراش در مرکز درمانی «سینا» به روایت تصویر
خبرگزاری فارس منتشر کرد: مرکز پزشکی سینا واقع در خیابان شریعتی تهران، شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ دچار آتش سوزی و انفجار شد. این حادثه حوالی ساعت ۲۱ بر اثر انفجار کپسول اکسیژن و در طبقه منفی دو کلینیک سینا اطهر رخ داده، وسعت آن زیاد و صدای انفجار نیز شنیده شده است. لازم به ذکر است این کلینیک پزشکی به بخش های جراحی زیبایی، رادیولوژی، داروخانه و غیره مجهز بوده و دارای پنج طبقه است. به گفته جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی، در این حادثه تاکنون ۱۸ نفر از هموطنان فوت و ۶ نفر هم مصدوم شده‌اند.
بیشترین تعداد تلفات و زخمی‌ها مربوط به بخش اتاق عمل
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
بیشترین تعداد تلفات و زخمی‌ها مربوط به بخش اتاق عمل
رییس مرکز اورژانس تهران می‌گوید در حادثه آتش‌سوزی سینا اطهر مراجعه‌کنندگان و کادر درمانی حاضر در اتاق‌های عمل جراحی بیشترین تعداد تلفات و زخمی‌ها را به خود اختصاص دادند.
جراحی اول من مشکلی نداشت/ انصاری: هیچ‌وقت این قدر دلتنگ پرسپولیس نبودم
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / محمد انصاری / پرسپولیس تهران
جراحی اول من مشکلی نداشت/ انصاری: هیچ‌وقت این قدر دلتنگ پرسپولیس نبودم
مدافع مصدوم تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می شود جراحی اول او خوب نبوده واکنش نشان داد.
از عمل جراحی تا گرفتاری در آتش‌سوزی‌ سینا اطهر
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آتش‌نشانی / شهرداری تهران / حوادث غیرطبیعی / آتش سوزی مرکز درمانی "سینا اطهر" در شمال تهران
از عمل جراحی تا گرفتاری در آتش‌سوزی‌ سینا اطهر
تهران- ایرنا- سخنگوی اورژانس تهران می‌گوید در حادثه آتش‌سوزی سینا اطهر، مراجعه‌کنندگانی که در اتاق‌های عمل جراحی حضور داشتند، بیشترین تعداد تلفات و زخمی‌ها را به خود اختصاص دادند.
تخریب ۷۵ هکتار حوضچه پرورش ماهی غیرمجاز در حوضه جراحی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / منابع آبی / پرورش ماهی
تخریب ۷۵ هکتار حوضچه پرورش ماهی غیرمجاز در حوضه جراحی
رئیس اداره منابع آب شادگان از شناسایی و تخریب ۷۵ هکتار حوضچه پرورش ماهی غیرمجاز در حوضه رودخانه جراحی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
جراحی باز سیاست دولت
امین جمشیدزاده-فعال سیاسی اصلاحوطلب- در علم پزشکی جراحی قلب باز روشی است که در آن جراح قفسه سینه را به منظور جراحی بر روی قلب باز می‫کند. این عمل می‫تواند برای درمان بیماری‫ها و مشکلات مختلف قلبی مورد استفاده قرار گیرد به واسطه عمل باز قلب «بای پس» با باز کردن یک مسیر، جریان خون به قلب بهبود می‫یابد؛ جراح ابتدا برشی ۸ تا۱۰ اینچی در قفسه سینه ایجاد می‫کند و برای دسترسی به قلب تمام یا بخشی از استخوان‫های قفسه سینه را برش می‫دهد، هنگامی که قلب مشاهده شد بیمار ممکن است به دستگاه بای پس قلب و ریه متصل شود که دستگاه خون را از قلب دور می‫کند به طوری که جراح بتواند عمل را انجام دهد؛ برخی از روش‫های تازه‫تر از این دستگاه استفاده نمی‫کنند. اکنون با آغاز به کار پارلمان یازدهم همزمان با سال پایانی دولت بسیاری …
سیر تکاملی عمل جراحی و مواد بیهوشی؛ از دیرباز تا امروز
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
سیر تکاملی عمل جراحی و مواد بیهوشی؛ از دیرباز تا امروز
در دوران ویکتوریایی، عمل جراحی بسیار دردناک و خشن بود و اغلب اوقات به مرگ می‌انجامید؛ اما کشف داروهای خواب‌آور گامی مهم برای عمل‌های جراحی ایمن‌ بود.
راهکار‌هایی برای مقابله با ریزش مو
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / ریزش مو / کچلی / ریزش موی ارثی / سبک زندگی / پارسی خبر
راهکار‌هایی برای مقابله با ریزش مو
یک متخصص پوست و مو به ارائه راهکار‌هایی برای مقابله با ریزش مو پرداخت. عاطفه گلفشان در خصوص عوامل ریزش مو بیان کرد: این عارضه به دلایل مختلفی بروز پیدا می‌کند که ارث و استرس مهمترین عوامل آن هستند. وی ضمن اشاره به اینکه در ریزش موی ارثی با افزایش سن تار‌های مو نازک می‌شوند و شروع به ریزش می‌کنند، ادامه داد: این عارضه در زنان به این صورت اتفاق می‌افتد که مو‌های کل سر به صورت پراکنده نازک می‌شود و می‌ریزند، ولی در مردان تار‌های مو از شقیقه‌ها نازک می‌شود و براساس یک الگوی M شکل شروع به ریزش می‌کند. این متخصص پوست و مو افزود: نوع دیگر بروز این عارضه ریزش موی فعال است که در آن فرد هنگامی که به سرش دست می‌زند چند تار مو روی دستش می‌آید و پس از استرس و ناراحتی شدید، بعد از یک رژیم غذایی سنگین و جراحی …
همه آنچه باید درباره عمل «بای پس» روده بدانید
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / چاقی / جراحی / سبک زندگی / دیابت
همه آنچه باید درباره عمل «بای پس» روده بدانید
فارس نوشت: متخصص جراح لاپاروسکوپی چاقی گفت: کسانی جراحی لاغری می‌شوند که به دلیل چاقی bmi بالای ۴۰ داشته باشند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
خسرو سینایی سلامت باد
یک ماهی است که خسرو سینایی، هنرمند موسیقی و سینما و ادبیات و شعر گرفتار بیماری و یک عمل جراحی شده و در بیمارستان بستری است. سینایی نامی برجسته در فیلم مستند و فیلم داستان مستند است که آثار بسیار در این زمینه برجای نهاده و شاگردان بسیار تربیت کرده است، سینمای ایران و فیلم مستند ایران به او مدیون است. سینایی مترجم و داستان‌نویس و شاعر حساس و خوبی است.چندین اثر ارزشمند از او در این زمینه‌ها منتشر شده است، موسیقیدان است و مهارتی در نواختن آکاردئون داشت که وقتی به دلیل مشکل کمر از نواختن آن بازماند بسیار ملول و متاسف بود.  فیلم‌های مستند او درباره لهستانی‌هایی که در جریان جنگ جهانی دوم از سیبری به ایران آمدند و مدت‌ها در کمپ‌های تهران و اصفهان و اهواز اقامت داشتند …
«تبریزی» یکشنبه هفته آینده جراحی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استقلال
«تبریزی» یکشنبه هفته آینده جراحی می‌شود
تهران- ایرنا- مهاجم مصدوم استقلال یکشنبه هفته آینده پای خود را به تیغ جراحان خواهد سپرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •