جمعه, ۲۷ دی, ۱۳۹۸ / 17 January, 2020
خودروسازی فورد
بازگشت هامر با مدل برقی
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
بازگشت هامر با مدل برقی
گزارش رسانه‌ها حاکی از آن است که شرکت خودروسازی جنرال‌موتورز تصمیم دارد خودروی برند هامر را این بار با رنگ و بویی جدید عرضه کند. وانت‌های تهاجمی این برند به دلیل سازگار نبودن با محیط‌زیست مورد انتقاد بوده‌اند. اما این بار بر اساس اخبار منتشر شده گفته می‌شود که هامر تمام‌برقی تحت برند «جی‌ام‌سی» عرضه خواهد شد. قرار است هامر برقی در تبلیغاتی با حضور لبرون جیمز، بازیکن سرشناس بسکتبال ان‌ بی‌ای رونمایی شود. جنرال موتورز در سال 2010 به‌دلیل مشکلات مالی و افزایش هزینه‌های سوخت، تولید برند هامر را متوقف کرد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد جزئیات فنی و ظرفیت تولید این خودرو وجود ندارد و اطلاعات بیشتر از آن اواخر سال جاری منتشر خواهد شد. وانت برقی جی‌ام‌سی‌هامر احتمالا در سال 2022 در بازار آمریکا معرفی …
فناوری که از گم شدن رانندگان جلوگیری می کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / فناوری
فناوری که از گم شدن رانندگان جلوگیری می کند
شرکت خودروسازی فورد فناوری جدیدی به نام «خرده نان» ابداع کرده که مسیر طی شده توسط خودرو را رصد و به طور مجازی نقطه گذاری می کند تا راننده گم نشود.
  نوآوری  صنعت خودروسازی  خودروسازی فورد
تعدیل هزاران کارگر خودروسازی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
تعدیل هزاران کارگر خودروسازی
براساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، خودروسازانی نظیر جنرال‌موتورز، فورد و مرسدس‌بنز تنها در سال 2019، هزاران نفر از کارکنان خود را تعدیل کرده‌اند تا بتوانند میلیارد‌ها دلار از هزینه‌های خود را کاهش دهند. بسیاری از این تلاش‌ها در راستای تضمین منابع لازم برای سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوین خودروسازی نظیر خودران‌ها و خودروهای برقی انجام شده‌اند. از سوی دیگر انتظار می‌رود سال 2020 نیز دومین سال پیاپی کاهش فروش خودرو در بازار ایالات‌متحده باشد و مجموع رقم فروش به کمتر از 17 میلیون دستگاه برسد. همچنین انتظار می‌رود فروش جهانی خودرو نیز در سال 2019 با کاهش 1/ 3 میلیون دستگاهی، بیشترین میزان افت فروش از زمان بحران مالی سال 2009 را ثبت کند. از این رو دو شرکت فورد و جی‌ام علاوه بر تعدیل هزاران نفر از کارکنان خود، …
فراخوان فورد در آمریکای شمالی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
فراخوان فورد در آمریکای شمالی
شرکت خودروسازی فورد از برنامه خود برای فراخوان 547 هزار و 538 دستگاه از وانت‌های «سوپر دیوتی» در آمریکای شمالی خبر داده است. دلیل فراخوان هم احتمال بروز حریق در این خودروها پس از سوانح احتمالی اعلام شد. بر این اساس قرار است مدل‌های تولید شده بین سال‌های 2017 تا 2019 را در کانادا، مکزیک و ایالات‌متحده مشمول این فراخوان شوند چراکه جنس به‌کار رفته در کف کابین خودرو، اشتعال پذیر است و می‌تواند شانس بروز حریق در صورت حادثه را افزایش دهد. در کمربند ایمنی سوپر دیوتی‌ها، سیستم پیش‌کشنده‌ای مورد استفاده قرار گرفته و حاوی موادی است که می‌توانند موجب ایجاد جرقه شوند. فورد اعلام کرد که تاکنون یک گزارش از حریق در این وانت‌ها به‌دلیل همین مساله در ایالات‌متحده دریافت کرده است و البته این سانحه موجب بروز فوت …
قدرت نمایی سایبرتراک در برابر وانت فورد را تماشا کنید
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / فناوری
قدرت نمایی سایبرتراک در برابر وانت فورد را تماشا کنید
الون ماسک ویدئویی را منتشر کرده که در آن سایبرتراک، یک وانت شرکت خودروسازی فورد را در مسیر سربالایی به دنبال خود می کشد. این درحالی است که وزن وانت فورد از سایبرتراک بیشتر است.
  شرکت تسلا موتورز آمریکا  الون ماسک  خودروی برقی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / اقتصادی
فراخوان فورد در بازار آمریکا و کانادا
شرکت خودروسازی فورد برخی از مدل‌‌ها و برندهای زیرمجموعه خود را تحت تاثیر مشکل ایمنی و احتمال آتش‌سوزی فراخوان داده است. در تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب‌سایت اتواکسپرس، فورد و برند زیرمجموعه آن، لینکلن، اعلام کرده است که برخی از خودروهای پیکاپ و شاسی بلند این دو برند با مشکل ایمنی و احتمال آتش‌سوزی روبه‌رو شده است. نخستین فراخوان شامل ۱۳۵ هزار و ۷۲۵ دستگاه خودروی فورد F-۱۵۰ مدل سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در بازار آمریکا، ۳۰ هزار و ۷۳ دستگاه در کانادا و دو هزار و ۲۵۷ دستگاه در مکزیک می‌شود. به گفته این خودروساز به علت مشکل در باتری این خودروها ریسک آتش‌سوزی بالا خواهد رفت.
فراخوان فورد به‌علت ریسک آتش‌سوزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اقتصادی
فراخوان فورد به‌علت ریسک آتش‌سوزی
شرکت خودروسازی فورد برخی از مدل‌های خود و برند زیرمجموعه خود را تحت تاثیر مشکل ایمنی و احتمال آتش‌سوزی فراخوان داده است.
  فورد  فراخوان خودرو
تخفیف فورد به مشتریان
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
تخفیف فورد به مشتریان
شرکت خودروسازی فورد به منظور افزایش فروش و سهم خود در بازار، به مشتریان محصول اسکیپ ۲۰۱۹ تخفیفی معادل چهار هزار و ۷۸۰ دلار قائل شده است. این در حالی است که نسل بعدی این خودرو یعنی فورد اسکیپ ۲۰۲۰ شش ماه پیش معرفی شد و حالا به‌نظر می‌رسد خودروساز آمریکایی تصمیم گرفته فروش خود را به حداکثر برساند.
تخفیف ۵۰۰۰ دلاری برای مشتریان!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
تخفیف ۵۰۰۰ دلاری برای مشتریان!
شرکت خودروسازی فورد به منظور افزایش فروش و سهم خود در بازار، به مشتریان خودروهای فورد اسکیپ ۲۰۱۹ تخفیفی معادل چهار هزار و ۷۸۰ دلاری قائل شده است.
  فورد  ایالات متحده آمریکا
ساخت موستانگ برقی با باتری ۸۰۰ ولتی و دنده دستی
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / علمی و آموزشی
ساخت موستانگ برقی با باتری ۸۰۰ ولتی و دنده دستی
شرکت فورد در پروژه خودروی برقی «موستانگ لیتیوم» از موتوری با قدرت بیش از ۹۰۰ اسب بخار و جعبه دنده دستی استفاده می کند. در این خودرو از سیستم باتری ۸۰۰ ولتی استفاده می شود.
  خودروسازی فورد  خودروی برقی  نوآوری
توافق کارگران و جنرال‌موتورز
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اقتصادی
توافق کارگران و جنرال‌موتورز
اتحادیه «کارگران متحد خودروسازی» به‌تازگی اعلام کرد که شرکت خودروسازی فورد‌موتور مقصد بعدی آن برای مذاکره در رابطه با حق و حقوق کارگران خواهد بود. این در حالی است که این اتحادیه کارگری به‌تازگی و پس از روزها اعتراض و اعتصاب کارگران جنرال‌موتورز توانست برای عقد قراردادهای جدید برای آنها با این غول خودروساز به توافق دست یابد. براساس این خبر، 57 درصد از کارگران جنرال‌موتورز توافق جدید را تایید کردند تا اعتصاب 40 روزه آنها که در نوع خود از دهه 70 میلادی طولانی‌ترین اعتصاب در حوزه خودروسازی بوده است پایان یابد. مری بارا، رئیس جنرال‌موتورز در بیانیه‌ای پیرامون توافق حاصل‌شده گفت: «توافق جدید سهم مهم کارگران را در موفقیت روزافزون شرکت جی‌ام به رسمیت می‌شناسد و همزمان یک بسته کمک‌رسان، افزایش دستمزد‌ها …
بازگشت جگوار به سودآوری
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اقتصادی
بازگشت جگوار به سودآوری
شرکت خودروسازی جگوار-لندروور در سه‌ماه سوم سال جاری با افزایش درآمد و سود‌آوری مواجه شده است. بر این اساس سود پیش از مالیات خودروساز بریتانیایی در این مدت به 156 میلیون پوند برابر با 200 میلیون دلار رسیده است. درآمدها نیز با رشد 8 درصدی به 6 میلیارد پوند رسید. آمارها حاکی از آن است که تقاضا برای محصولات جگوار-لندروور در چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان در حال تثبیت است. در ماه‌های گذشته این شرکت با مشکلاتی نظیر فضای ابهام ناشی از برگزیت و کاهش کیفیت محصولات و ناهماهنگی در شبکه پخش در چین مواجه شده بود. در اروپا نیز جگوار بنا دارد پس از خروج بریتانیا از اتحادیه‌اروپا و در جهت به حداقل رساندن ضررهای مالی ناشی از شوک برگزیت، تا یک هفته کارخانه‌های خود در بریتانیا را تعطیل کند. این خودروساز بریتانیایی …
طولانی‌ترین اعتصاب صنعت خودروی آمریکا به پایان رسید/ پس از جنرال موتورز نوبت فورد است
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
طولانی‌ترین اعتصاب صنعت خودروی آمریکا به پایان رسید/ پس از جنرال موتورز نوبت فورد است
اتحادیه کارگران شرکت‌های خودروسازی آمریکا اعلام کرد: پس از آنکه توانست با شرکت جنرال موتورز به توافق برسد تصمیم دارد به سراغ فورد برود.
رونمایی از اولین شاسی بلند تمام برقی فورد در ماه نوامبر+تصاویر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / علمی و آموزشی
رونمایی از اولین شاسی بلند تمام برقی فورد در ماه نوامبر+تصاویر
شرکت خودروسازی فورد اعلام کرد در تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹ از نخستین خودروی شاسی بلند "موستانگ" تمام الکتریکی خود رونمایی خواهد کرد.
  فورد  خودروی برقی
سقوط 57 درصدی درآمد فورد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
سقوط 57 درصدی درآمد فورد
شرکت خودروسازی فوردموتور به‌تازگی از سقوط 57 درصدی درآمد خالص خود طی سه‌ماه سوم سال 2019 خبر داد. از همین‌رو، خودروساز آمریکایی چشم‌انداز سوددهی سال‌جاری را کاهش داده است. گفته می‌شود عواملی نظیر هزینه گارانتی محصولات، کاهش چشمگیر فروش در بازار چین و همچنین بسته‌های تشویقی در کاهش درآمد فصلی فورد موثر بوده‌اند. تیم استون، افسر ارشد مالی فورد باتوجه به عملکرد این خودروساز تا به اینجای سال، تخمین زده است که درآمدهای خالص پیش از مالیات و بهره از پیش‌بینی اولیه 7 تا 5/ 7 میلیارد دلاری به 5/ 6 تا 7 میلیارد دلار در 2019 کاهش یابد. از همین‌رو این آمار نسبت به درآمد 7 میلیارد دلاری سال 2018، کاهش قابل‌توجه را در سال‌جاری نشان می‌دهد. استون البته نسبت به بهبود عملکرد‌های مالی فورد طی ماه‌های آتی ابراز …
کاهش فروش فورد در چین
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اقتصادی
کاهش فروش فورد در چین
فروش خودروهای شرکت فورد موتورز در چین طی سه ماهه سوم سال میلادی جاری کاهش داشت. انتظار می‌رود طی سه سال آینده صنعت خودرو در چین شاهد رشد بسیار پایین یا حتی منفی باشد. به گزارش رویترز، فورد طی بیانیه‌ای اعلام کرد: دیربورن، واحد خودروسازی میشیگان، 131 هزار و 60 دستگاه خودرو در 3 ماهه سوم سال جاری به چین تحویل داده است. فروش خودروهای فورد درچین در 3ماه اول سال جاری میلادی 8/ 35 درصد و در سه ماه دوم نیز 7/ 21درصد کاهش داشت. فورد از زمان کساد شدن تجارتش در اواخر 2017، سعی داشته فروش خود را احیا کند. فروش این خودروساز پس از 6 درصد کاهش در 2017، معادل 37 درصد در 2018 کاهش یافت. این خودروساز قصد دارد سه مدل جدید طی 3 سال آینده در چین عرضه کند که بیش از یک سوم آنها خودروهای برقی خواهند بود.
کاهش فروش جنرال‌موتورز در چین
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اقتصادی
کاهش فروش جنرال‌موتورز در چین
رویترز گزارش داد که فروش شرکت جنرال‌موتورز در چین از ماه جولای تا سپتامبر 5/ 17درصد کاهش یافته است. این خودروساز آمریکایی از کند شدن رشد اقتصادی در بحبوحه جنگ تجاری چین و آمریکا و افزایش رقابت در بخش مهم خودروهای اس یو‌وی ضربه خورده است.جنرال‌موتورز در سه ماه سوم سال جاری میلادی 689هزار و 531 خودرو در چین تحویل داد. کاهش فصلی فروش این شرکت در چین در پایان سپتامبر پنجمین سه ماه متوالی کاهش فروش در چین بود. چین بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان را دارد. جنرال‌موتورز 26/ 2میلیون خودرو در 9 ماه اول سال جاری میلادی تحویل داده است.طبق گزارش اداره سازندگان خودروی چین، با کاهش فروش شرکت‌های جنرال‌موتورز و فورد موتور در چین، سهم شرکت‌های خودروسازی آمریکا در بازار خودروهای مسافربری چین تا 5/ 9درصد در هشت ماه …
فراخوان فورد اکسپلورر 2020
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اقتصادی
فراخوان فورد اکسپلورر 2020
روز چهارشنبه شرکت خودروسازی فورد اعلام کرد که مدل اکسپلورر 2020 خود را برای احتمال حریق فراخوان می‌کند. علت این حریق احتمالی نقص در سیم‌کشی این خودروها اعلام شده است.
فراخوان کامیون‌های فورد در کانادا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اقتصادی
فراخوان کامیون‌های فورد در کانادا
شرکت خودروسازی فورد اعلام کرده است که بالغ بر 4 هزار و 316 کامیون سنگین خود را در کانادا فراخوان می‌کند. علت این فراخوان، احتمال شکسته شدن محور چرخ‌ها به‌خاطر جنس بد فولاد به‌کار رفته در این محورها اعلام شده است. این نقص خطر تصادفات را در ترافیک یا هنگام پارک خودرو افزایش می‌دهد. در مجموع 28 هزار و 579 دستگاه کامیون فوق سنگین فورد مدل سری اف فورد 2019 نیز در آمریکا مشمول چنین فراخوانی قرار می‌گیرند. در بیانیه این فراخوان آمده است که محور سمت شاگرد که هنگام تولید به‌صورت الکترونیک مونتاژ شده، ممکن است از جنس فولادی تهیه شده باشد که با ویژگی‌های مدنظر فورد مطابقت ندارد و ممکن است دچار شکستگی شود. علاوه بر شرایط ترافیکی در زمانی که خودرو در پارک است اما ترمز دستی کشیده نیست، این نقص می‌تواند موجب …
فورد و ماهیندرا شرکتی مشترک در هند تشکیل می‌دهند
زومیت / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / فناوری
فورد و ماهیندرا شرکتی مشترک در هند تشکیل می‌دهند
فورد و گروه خودروسازی ماهیندرا توافق کردند که شرکت سرمایه‌گذاری مشترکی در هند تشکیل دهند؛ شرکت جدید مسئول تولید و عرضه‌ی محصولات تحت برند فورد در هند و بازارهای نوظهور خواهد بود.