چهارشنبه, ۲ مهر, ۱۳۹۹ / 23 September, 2020
رشته علوم تجربی
جامعه فقط به پزشک نیاز ندارد/ زمین شناسی شاید پرکاربردتر از پزشکی در کشور
۳۶ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / کنکور سراسری / رشته علوم تجربی
جامعه فقط به پزشک نیاز ندارد/ زمین شناسی شاید پرکاربردتر از پزشکی در کشور
رتبه برتر کنکور تجربی سال ۹۹ گفت: همانطور که جامعه به پزشک نیازمند است به شغل های دیگر هم نیاز دارد؛ دانش آموزان باید براساس توانایی های خود انتخاب رشته کنند.
رتبه یک کنکور تجربی: مطالعه و برنامه‌ریزی هدفمند رمز موفقیت من در کنکور بود
۲ روز قبل / استان اردبیل / اختصاصی ایرنا / سازمان سنجش آموزش کشور / کنکور / دانشگاه تهران
رتبه یک کنکور تجربی: مطالعه و برنامه‌ریزی هدفمند رمز موفقیت من در کنکور بود
اردبیل- ایرنا- سیدامیر سیدشنوا دانش آموز پرتلاش اردبیلی که رتبه یک کنکور سراسری در رشته علوم تجربی را کسب کرده است، مطالعه و برنامه‌ریزی هدفمند و دوری از فضای مجازی را رمز موفقیت خود در کنکور اعلام کرد.
شوک شیرین کسب رتبه ۱۰ رشته تجربی برای دانش آموز بابلی
۲ روز قبل / آزمون سراسری / مازندران / بابل
شوک شیرین کسب رتبه ۱۰ رشته تجربی برای دانش آموز بابلی
ساری - ایرنا - محمدمهدی قلی‌زاده ، دانش‌آموز بابلی که رتبه ۱۰ رشته علوم تجربی را در کنکور سال جاری کسب کرد ، از آن به عنوان " شوک شیرین " یاد می‌کند که انتظارش را نداشت و اکنون با این رتبه شیرین به فکر تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تهران است.
رتبه اول کنکور تجربی کیست و چگونه موفق شد؟
۲ روز قبل
رتبه اول کنکور تجربی کیست و چگونه موفق شد؟
رتبه اول آزمون سراسری سال ۹۹ در رشته علوم تجربی، «امیر سیدشنوا» نام دارد که اهل و ساکن شهر اردبیل است. او می‌گوید در مدت مطالعه برای کنکور ۶ تا ۷ ساعت در روز مطالعه داشت.
کسب رتبه نخست و پنجم کنکور سراسری توسط دانش آموزان آذربایجان غربی
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / رتبه برتر کنکور
کسب رتبه نخست و پنجم کنکور سراسری توسط دانش آموزان آذربایجان غربی
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از کسب رتبه نخست رشته علوم انسانی و رتبه پنجم رشته علوم تجربی توسط دانش آموزان استان خبر داد.
برنامه‌های درسی شبکه‌های آموزش و چهار
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / آموزش از راه دور / آموزش مجازی دانش آموزان / آموزش و پرورش
برنامه‌های درسی شبکه‌های آموزش و چهار
به گزارش صدا و سیما، برنامه مدرسه تلویزیونی ایران برای مقاطع مختلف تحصیلی که ازطریق شبکه‌های آموزش و چهار در روز شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ پخش می‌شود به این شرح است:  شبکه آموزش: فنی و حرفه‌ای و کاردانش:ساعت۸ تا ۸:۳۰ الزامات محیط کار -مشترک شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای وکاردانش ساعت۸:۳۰ تا ۹ اخلاق حرفه‌ای -مشترک شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای وکاردانش ساعت ۹ تا ۹:۳۰ نوآوری و کارآفرینی- مشترک شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای وکاردانش ساعت ۲۰:۵۰ تا۲۱:۱۵درس نقشه کشی -مشترک زمینه صنعت ساعت ۲۱:۱۵تا ۲۱:۴۵درس تاریخ هنر ایران -مشترک زمینه هنر و گرافیک  ابتدایی: ساعت ۱۰:۴۵تا۱۱:۱۰ فارسی و‌نگارش پایه اولساعت ۱۱:۱۰ تا۱۱:۳۵بازی …
تبی که هنوز بین دانش‌آموزان کرمانشاه بالا است
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / استانی-اجتماعی / انتخاب رشته / رشته علوم تجربی / کرمانشاه / هنرستان های فنی و حرفه ای
تبی که هنوز بین دانش‌آموزان کرمانشاه بالا است
رئیس اداره آموزش‌های فنی‌وحرفه ای و کار و دانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به گرایش 34 درصدی دانش‌آموزان کرمانشاهی به تحصیل در رشته علوم تجربی، گفت: همچنان تب پزشکی بین دانش آموزان استان بالا است.
کنکور سراسری ۹۹ – رشت
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / استانی-عکس / کنکور سراسری / رشت
کنکور سراسری ۹۹ – رشت
آزمون سراسری سال ۹۹ در رشته علوم تجربی ساعت ۸ صبح امروز ۳۱ مردادماه تحت تدابیر ویژه بهداشتی برگزار شد.
افزایش ۲۶ درصدی کنکوری‌های انسانی در مقایسه با سال گذشته
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه / کنکور سراسری / کنکور 99 / سازمان سنجش
افزایش ۲۶ درصدی کنکوری‌های انسانی در مقایسه با سال گذشته
نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به افزایش ۲۶ درصدی داوطلبان کنکور ۹۹ اظهار کرد: تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی با کاهش ۲۵ درصدی مواجه شده است.
سومین روز برگزاری پرحاشیه‌ترین کنکور کشور | آغاز رقابت داوطلبان پرتقاضاترین گروه آزمایشی کنکور 
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
سومین روز برگزاری پرحاشیه‌ترین کنکور کشور | آغاز رقابت داوطلبان پرتقاضاترین گروه آزمایشی کنکور 
بیش از ۵۱۵ هزار داوطلب رشته علوم تجربی، پرتقاضاترین رشته و بزرگ‌ترین گروه آزمایشی کنکور امسال، از ساعت ۸ صبح امروز جمعه ۳۱ مردادماه در ۷۷۷ حوزه امتحانی رقابت خود را آغاز کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / هدایت تحصیلی / کنکور سراسری / آموزش و پرورش / _دانش آموز
سراب قبولی در رشته‌های پزشکی
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری علوم تجربی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره اقبال بسیار زیاد دانش‌آموزان به رشته علوم تجربی و آسیب‌های ناشی از کنکور گفت: در سال‌های اخیر رشته تجربی در دوره دوم متوسطه مورد اقبال جدی قرار گرفته و دلیل اصلی این است که چند رشته دانشگاهی آن به لحاظ شغلی بازار کار خوبی دارند. مثلا رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اینگونه‌اند اما باید گفت که اولا همه رشته‌های تعریف شده دانشگاهی مورد نیاز جامعه هستند. دوم اینکه تعداد محدودی از داوطلبان در این رشته‌ها پذیرفته می‌شوند و قبولی برای مابقی یک سراب است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / رشته علوم تجربی / زمان آموزش / آموزش و پرورش / _دانش آموز
کاهش زمان آموزش علوم تجربی و افت رتبه ایران / انتقاد از عملکرد برخی معلمان
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری علوم تجربی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی…
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / کنگره علمی / دانش آموزان / فضای مجازی
اولین کنگره پزشکی ویژه دانش آموزان برگزار شد
اولین کنگره پزشکی ویژه دانش آموزان پایه‌های دهم، ‏یازدهم و دوازدهم رشته علوم تجربی برگزار شد.‏
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
هزینه‌سوزی برای پزشکان بی‌نسخه
زهرا داستانی«وجود50 تا 60 هزار پزشک عمومی که از آنها استفاده نمی‌شود»، «وجود ۴۰ هزار پزشک که از آن‌ها هیچ نسخه‌ای در هیچ جایی ثبت نشده» و «مهاجرت سالانه ۶۰۰ پزشک به دلایل مختلف از کشور»؛ اینها آماری است که در طول یک ماه و نیم گذشته از زبان مسئولان شنیده شده است. آماری که با طرح دوباره موضوع افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی، کمبود پزشک در ایران و در رد یا قبول این ادعا مطرح شده‌ است. گرچه وزیر بهداشت از افزایش محدود ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه علوم پزشکی برای پذیرش کنکور ۹۸ خبر داده اما آماری که از تعداد قبول‌شدگان رشته علوم تجربی - اصلی‌ترین رشته برای ورود به پزشکی در دانشگاه - از زبان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری منتشر شده حکایت از عدم موفقیت دانش‌آموزانی دارد که بیشترین تعداد کنکوری‌ها را تشکیل …
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / کنکور سراسری / رشته علوم تجربی / یزد
رتبه 10 کنکور علوم‌تجربی: در هیچ کلاس آموزشی شرکت نکرده‌ام
دو دانش‌آموز از شهرستان‌های تفت و ابرکوه در کنکور سال 98 به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های 9 و 10 کنکور در رشته‌های ریاضی و علوم تجربی شدند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / کنکور / آزمون سراسری / رشته های پزشکی / تحصیلات تکمیلی / رشته علوم تجربی / علوم پایه
رشته‌های پزشکی؛ شاخ کنکور 98!
گرچه به قول برخی از مسئولان امسال به نسبت سال‌های قبل ماجرا کمی متفاوت‌ شده، رویای قبولی در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی بیشتر از سال‌های گذشته جولان داده و امسال حدود ۶۰ درصد از داوطلبان دانشگاه‌ها، از متقاضیان رشته‌های تجربی‌ بودند. موضوعی که برخی از مسئولان را نگران کرده اما به قول برخی از کارشناسان آموزشی با توجه به فضای کلی آموزشی در ایران، نه‌تنها عجیب نیست، که حتی عاقلانه است!
۱۳۹۸/۰۵/۱۱
انتقادها به مخالفت جامعه پزشکان با طرح افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی بالا گرفت
پزشک؛ کم یا زیاد؟!زهرا داستانیسه روز پیش طرح دو فوریتی افزایش پذیرش در رشته‌های علوم پزشکی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد؛ طرحی که ۸۶ امضا دارد و طراحان آن امیدوارند در مجلس به تصویب برسد. اما جامعه پزشکی کشور از منتقدان جدی این طرح است.شاید بیشتر از 5 یا 6 دهه باشد که «تحصیلات» و «ورود به دانشگاه» به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌‌ها برای تغییر طبقه اجتماعی در ایران شناخته می‌شود؛ راهی که گرچه فراز و نشیب‌ها و سختی‌های بسیاری را به همراه دارد اما می‌تواند در برخی موارد به خوبی عمل کند. بعد از انقلاب 57 و باز شدن دانشگاه‌ها، موفقیت در کنکور و ورود به دانشگاه نه تنها برای جوانان بلکه برای خانواده‌ها به یک امر مهم در زندگی تبدیل شد؛ امری که سبب شد تا خانواده‌ها با صرف هزینه‌های فراوان در سال‌های پیش از …
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
هدایت تحصیلی به فرهنگ‌سازی نیاز دارد/ رشته «علوم تجربی» در رأس انتخاب دانش‌آموزان
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای اجرای کامل طرح هدایت تحصیلی نیاز به فرهنگ‌سازی داریم، گفت: معمولا بیشترین درخواست‌ها در هدایت تحصیلی برای رشته علوم تجربی است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
کاهش ۴.۷ درصدی ورودی دانش‌آموزان به رشته علوم تجربی
مدیرکل دفتر دوره دوم آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش از کاهش ۴.۷ درصدی میزان ورود دانش‌آموزان به رشته علوم تجربی از سال تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲ تا کنون خبرداد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / رشته علوم تجربی / دانش آموزان / مدارس
علوم‌ تجربی انتخاب اول دانش‌آموزان
«مهم‌ترین دلیل جذابیت رشته‌های علوم‌ تجربی از نظر پرستیژ اجتماعی، وضعیت اقتصادی مطلوب، بازار کار مطمئن و درآمد کافی است که دانش‌آموزان را به این رشته سوق می‌دهد.»
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ / آموزش و پرورش / رشته علوم تجربی / منطقه آذربایجان‌شرقی / وزیر علوم
گرایش به علوم‌تجربی نقص سیستم آموزش و پرورش و هدایت تحصیلی/برای آموزش‌های مهارتی اولویت قائلیم
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه متاسفانه در سال‌های اخیر، تعداد دانش‌آموزان و داوطلبان در رشته‌های ریاضی و فنی و مهندسی کم شده است، گفت: گرایش به علوم تجربی نقصی در سیستم آموزش و پروش و هدایت تحصیلی ما بوده و جاذبه‌های شغلی و مادی همه را به سمتی می‌برد که احتمالا در آن موفق نخواهند شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۰ / پزشكي / دانشجوی پزشکی / رشته پرستاری / رشته علوم تجربی / منطقه هرمزگان
پای درد دل‌های یک دانشجوی رشته پزشکی/ تنها 5 درصد پزشکان ایران پردرآمد هستند
رشته‌های علوم پزشکی از پردرآمدترین، رشته هایی است که آینده شغلی خوبی نیز دارد. این سخن ها و زمزمه های بسیاری از والدین، دانش آموزان رشته‌های تجربی و حتی سایر رشته ها و نیز بسیاری از مشاوران تحصیلی است و در این بازار بیکاری، هر کس را که قصد تحصیل در دانشگاه دارد وسوسه می کند. حتی هستند کسانی که رشته های مهندسی را در چند قدمی فارغ التحصیلی رها کرده و به فکر خواندن زیست شناسی می افتند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •