شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
سازمان فناوری اطلاعات
۲ روز قبل
تصویب ۱۰ میلیارد ریال برای مقابله با آتش در پارک ملی گلستان
گروه اجتماعی| سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۱۰میلیارد ریال برای استفاده از تجهیزات نوین و آموزش جوامع محلی در مدیریت مقابله با آتش احتمالی پارک ملی گلستان تصویب کرد. به گزارش ایرنا، محمدرضا کنعانی، مدیر کل حفاظت محیط زیست اظهار داشت: پارسال برای نخستین‌بار سامانه هشدار و تشخیص حریق به صورت آزمایشی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پارک ملی گلستان نصب شد که به زودی بهره‌برداری کامل آن توسط سازمان حفاظت محیط زیست آغاز می‌شود. او افزود: علاوه بر افزایش تجهیزات اطفای حریق، محیط‌بانان پارک ملی گلستان به ردیاب و دوربین چشمی و مبادی ورودی پارک در مناطق «آلمه» و کمربندی «سوله‌گرد» به دوربین‌های پلاک‌خوان خودرو مجهز شد. به گفته کنعانی …
پرداخت عوارض خودرو و نوسازی در تبریز الکترونیک می‌شود
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی
پرداخت عوارض خودرو و نوسازی در تبریز الکترونیک می‌شود
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با همکاری سازمان آمار و فناوری اطلاعات و سایر بخش‌های شهرداری پرداخت عوارض خودرو و نوسازی الکترونیک خواهد شد.
المان‌ها در شیراز شناسنامه‌دار می‌شود
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / سازمان فناوری اطلاعات / شهرداری شیراز / المان های شهری
المان‌ها در شیراز شناسنامه‌دار می‌شود
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تهیه شناسنامه المان‌های شهری با هدف اجرای پروژه بانک مکانی و تصویری، گفت: تهیه شناسنامه المان‌های شهری با انجام مستندنگاری، تشکیل پایگاه داده‌ و راه‌اندازی سامانه مورد نیار در دستور کار قرار گرفته است.
سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ۲برابر شده است
۴ روز قبل / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / اقتصاد دیجیتالی / محمد باقر قالیباف
سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ۲برابر شده است
معاون وزیر ارتباطات گفت: سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی کشور ۲برابر شده است.
بازگشت شرکت‌های منحله «آوای سلامت» با نام جدید!
۴ روز قبل / سلامت / فناوری اطلاعات / وزارت بهداشت / وزیر بهداشت / سازمان غذا و دارو / اخبار داغ
بازگشت شرکت‌های منحله «آوای سلامت» با نام جدید!
در روزهای اخیر انتشار نامه‌ای از هیأت امنای ارزی خطاب به سازمان غذاو‍‌دارو و معرفی شرکتی جدید به جای شرکت منحله آوای فناوری اطلاعات سلامت، این شائبه را به وجود آورده که شرکت منحله بار دیگر و فقط با تغییر نام به عرصه فعالیت بازگشته است.
فناوری در خدمت حفاظت از یوزپلنگ‌ها
۵ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / یوزپلنگ آسیایی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
فناوری در خدمت حفاظت از یوزپلنگ‌ها
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط‌زیست در راستای حفاظت از یوزپلنگ‌ آسیایی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکاتبه کرد تا زیستگاه این گونه‌های ارزشمند تحت پوشش آنتن‌دهی قرار گیرد که مورد موافقت قرار گرفت و با اجرای آن امکان پایش و رصد آنلاین یوزها توسط دوربین‌ها فراهم می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
میزان ورودی‌ کالا به قم هفت برابر میانگین کشوری است
بتسابه سلیمان زاده : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم میزان ورودی‌های کالا در قم را هفت برابر میانگین کشوری اعلام کرد و گفت: این استان قابلیت تبدیل به یک هاب حمل و نقل بین المللی را دارد.در سفر یک‌روزه مدیران کل دفاتر حمل و نقل کالا و امور سرمایه گذاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به قم، مشکلات و راهکارهای اجرایی طرح احداث پایانه بار قم مورد بررسی قرار گرفت.در جلسه‌ای که به همین منظور و در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم تشکیل شد، حمیدرضا شهرکی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سخنانی ضمن تاکید بر ملحوظ داشتن افق‌های بلند مدت در طرح احداث پایانه بار در قم، اظهار داشت: باید تعریفی جامع و نگاهی منعطف بر پایه …
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
هدف ما در هوشمندسازی قوه قضائیه افزایش رضایت و اعتماد عمومی است
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه تحول قضائی جز با استفاده از فناوری امکان‫پذیر نیست، گفت: استفاده از سامانه الکترونیک موجب به روزشدن خدمات، تسهیل امور مردم و افزایش اعتماد عمومی به نظام قضایی شده و اقدامی ماندگار خواهد بود.به ‎گزارش ایسنا به نقل از قوه قضائیه، حجت‫الاسلام سید ابراهیم رئیسی در آیین رونمایی از سامانه‎های الکترونیکی دستگاه قضایی ابراز امیدواری کرد استفاده از این سامانه‎ها موجب تسهیل امور مردم در حوزه قضایی و دسترسی به عدالت و حفظ کرامت آنها و افزایش اعتماد عمومی به نظام قضایی شود.رئیس قوه قضائیه، راه‎اندازی سامانه‎های الکترونیک را گام مهمی در راستای تحول در دستگاه قضایی دانست و افزود: تحول قضایی بدون توسعه نظام الکترونیک و استفاده از سامانه‎های تسهیلاتی برای ارائه خدمات هر‫چه بهتر …
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
رونق تجارت خارجی در حوزه فاوا
سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران از تایید آیین‌نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم‌افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور در نشست شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور خبر داد و گفت: در این نشست مقرر شد آیین‌نامه به‌منظور تصویب در هیات وزیران، به دبیرخانه هیات دولت ارسال شود.
کاهش ۳۳ درصدی کانال‌های مذهبی  پس از فیلتر تلگرام
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
کاهش ۳۳ درصدی کانال‌های مذهبی پس از فیلتر تلگرام
بحث فیلتر اینستاگرام به بهانه ساماندهی فضای مجازی درحالی در روزهای اخیر مطرح شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد سیاست فیلترینگ در تحقق اهداف طراحانش شکست خورده است. در این راستا رئیس سازمان فناوری کشور می‌گوید: «پس از فیلتر شدن تلگرام، کانال‌های مذهبی ۳۳ درصد کاهش یافتند، اما سهم پست‌های وایرال غیراخلاقی در همان سطح چهار درصد باقی ماند!» بحث فیلتر کردن اینستاگرام از چند روز گذشته که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارائه گزارش در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرد بار دیگر قوت گرفت. انتقاد نمایندگان از مسائلی که در فضای اینستاگرام مطرح است دلیل شکل‌گیری این ذهنیت شد که خبرهایی درخصوص فیلتر اینستاگرام در راه است. محمدجواد آذری‌جهرمی در آن جلسه تاکید کرد که تمامی این دغدغه‌ها را قبول دارد اما می‌توان …
تأیید آیین‌نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سازمان توسعه تجارت
تأیید آیین‌نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات
سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران از تأیید آیین‌نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم‌افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور در نشست شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور خبر داد.
تاثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران / شهرداری تهران
تاثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در بحران کرونا
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در هفتمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی، ضمن ارائه‌ی توضیحاتی در خصوص پروژه تهران هوشمند، بر تاثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در زمان بحران کرونا تاکید کرد.
به‌جا ماندن لشگر بیکاران با ورشکستگی استارتاپ‌ها/ بخش خدمات زیر و رو شده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / کرونا / رضا الفت نسب / کسب و کارهای اینترنتی / معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری / تعدیل نیرو / تعطیلی استارتاپ ها / تعدیل نیرو در کسب و کارهای اینترنتی / شرکت های اینترنتی / تعطیلی کسب و کارها در سال 99 / تعدیل نیرو در شرکت های اینترنتی
به‌جا ماندن لشگر بیکاران با ورشکستگی استارتاپ‌ها/ بخش خدمات زیر و رو شده است
ایلنا: تبدیل شدن تعدیل نیرو به یک بحران فراگیر در کسب و کارهای اینترنتی خَرد در سال ۹۹ هم ادامه پیدا می‌کند؛ بنابراین باید شرایط آنها را با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت…
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
جریمه 50 میلیون یورویی گوگل در فرانسه
آسوشیتدپرس گزارش داده است: «عالی‌ترین دادگاه اداری در فرانسه جریمه ۵۰ میلیون یورویی گوگل به دلیل عدم شفافیت این شرکت در خصوص گزینه‌های حفاظت از اطلاعات کاربران را تایید کرد. گوگل نخستین شرکت فناوری امریکایی است که در ژانویه ۲۰۱۹ میلادی به دلیل رعایت نکردن قوانین حفاظت از اطلاعات کاربران اتحادیه اروپا به جریمه‌ای ۵۰ میلیون یورویی در فرانسه محکوم شد.  این شرکت نسبت به این جریمه که از سوی سازمان نظارت بر حریم شخصی فرانسه صادر شده بود به شورای ایالتی این کشور که داور نهایی در چنین مواردی است، اعتراض کرد.  شورای مذکور نیز روز گذشته اعلام کرد کمیسیون ملی حفاظت از اطلاعات می‌تواند گوگل را تحریم کند و جریمه نیز با توجه به خطیر بودن این موضوع، نامتناسب نیست. در مقابل …
نماینده مجلس خطاب به وزیر ارتباطات: اجازه می‌دهید فرزندتان به اینستاگرام دسترسی داشته باشد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / آسیب های فضای مجازی / محمدجواد آذری جهرمی / محمدحسن آصفری
نماینده مجلس خطاب به وزیر ارتباطات: اجازه می‌دهید فرزندتان به اینستاگرام دسترسی داشته باشد؟
به گزارش فارس، محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: خردادماه امسال طرحی با عنوان هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی از سوی وزارتخانه ارتباطات مطرح و وارد فاز اجرایی شد، براساس قانون اساسی نظارت بر عملکرد هرگونه رسانه فراگیر از شئون اختصاصی حاکمیت و از طریق سازمان صدا و سیما است که مسئول صدا و سیما را مقام معظم رهبری انتخاب می کند لذا وظیفه تعیین مقررات در این حوزه ارتباطی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست و این وزارتخانه حق ورود به محتوا و مقررات را ندارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان / شریعتمداری وزیر رفاه / وزارت رفاه
تبدیل پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان به سازمان ملی اطلاعات رفاهی
به گزارش مهر، "محمد شریعتمداری " درنشست شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: ۴۰ عنوان مجوز با معرفی کامل شرایط و فرآیندها ی اخذ آن به صورت شفاف در دسترس عموم قرار گرفته و بیش از ۶۰ درصد مجوزها دست کم در یک مرحله الکترونیکی شده است و بقیه نیز با برنامه ریزی های انجام شده ظرف ۳ ماه آینده الکترونیکی می‌شود.
مدیرکل نظارت و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی منصوب شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / دولت الکترونیک / امیر ناظمی / حکم انتصاب / سازمان فناوری اطلاعات ایران
مدیرکل نظارت و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی منصوب شد
معاون وزیر ارتباطات در حکمی مدیرکل دفتر پایش و نظارت و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی را منصوب کرد.
مراکز الکترونیکی «مثبت زندگی» در قزوین راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / استانی-اجتماعی / سازمان بهزیستی / معلولان
مراکز الکترونیکی «مثبت زندگی» در قزوین راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: مراکز الکترونیکی مثبت زندگی در قزوین راه‌اندازی می‌شود، این مراکز مجموعه‌ای از خدمات سطح یک سازمان بهزیستی را در بستر فناوری اطلاعات در راستای بهتر زیستن جامعه هدف بهزیستی ارائه می‌کند.
استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / امیر ناظمی / شرکت ملی پست ایران / ارتباطات و فناوری اطلاعات / سازمان فناوری اطلاعات
استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه‌ها
تهران - ایرنا - در راستای تقویت فعالیت‌های مشترک و باهدف کمک به استفاده از فناوری‌های نوین اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه‌های کشور، تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای میان شرکت ملی پست، سازمان فناوری اطلاعات و کمیته ملی موزه‌های ایران منعقد شد.
چند انتصاب در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / ابوالفضل خادمیان / عظیم محبی / محسن باهو / حسن ملکی / حکم انتصاب / ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی
چند انتصاب در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی
با حکم رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مشاور رئیس سازمان در همکاری‌های آموزش وپرورش وحوزه‌های علمیه، مشاور رئیس ودبیر برنامه ویژه مدرسه و مشاور در فناوری اطلاعات منصوب شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
راهبرد روابط ‌عمومی در ارتباطات
نیاز به مبادله اطلاعات یا حتی سرگرمی، نیاز به بروز خلاقیت اجتماعی و نظایر آن در ‌واقع ارتباط ما را به شبکه گسترده انسان‌ها پیوند می‌دهد. ارتباطات پیوند عمیقی با اطلاعات دارد.  اطلاعات ابزاری لازم برای تصمیم‌گیری بجا و به‌موقع است تا افراد و سازمان‌ها بتوانند از میان گزینه مطلوب به هدف‌های خود دست یابند. برای دسترسی به اطلاعات ابزار و وسایل یا به اصطلاح فناوری اطلاعات ضروری است و این امر در سایه علم ارتباطات امکان می‌یابد تا بتوان پیام یا اطلاعاتی را از طریق هوا، امواج رادیویی و سایر انواع رسانه دراختیار کاربران اطلاعات قرار داد و سازمان‌ها را به هم پیوند زد.  رابطه بین ارتباطات و اطلاعات به قدری اهمیت دارد که عصر جدید را دنیای ارتباطات و …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
چطور یک نجاتگر شویم؟
[شهروند] فعالیت داوطلبانه یک سرمایه اجتماعی است که همواره با «خدمت» می‌آید. خدمتی که از آن به عنوان یکی از مولفه‌های توسعه نیز یاد می‌شود. فعالیت‌هایی که برطرف‌‌کننده بسیاری از مشکلات در جوامع بشری نیز به حساب می‌آیند. گروه هلال «شهروند» قصد دارد این‌بار برای آشنایی بیشتر خوانندگان خود و آنانی که علاقه‌مند به داوطلب‌شدن در فعالیت‌های عام‌المنفعه و بشردوستانه هستند، مباحث داوطلبی را در چارچوب ساختاری جمعیت هلال‌احمر معرفی کند. به همین منظور تصمیم گرفتیم در چند شماره با هدف آشنایی با این جمعیت مردم‌نهاد، اطلاعات بیشتری را به علاقه‌مندان در مورد  فعالیت‌های د‌اوطلبانه ارایه‌کنیم. …
چه کسانی در مقابل کودتای رسانه‌ای خاموش خواهند ایستاد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / سازمان صدا وسیما / شورای نگهبان / شورای عالی فضای مجازی / دولت دوازدهم / اینستاگرام / قانون اساسی / مرکز ملی فضای مجازی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / وزارت ارتباطات / رییس جمهور
چه کسانی در مقابل کودتای رسانه‌ای خاموش خواهند ایستاد؟
رئیس قوه قضاییه براساس وظیفه‌اش و به استناد نامه رهبری، دستور داد تا تمام دادستان‌های کل کشور اگر تلویزیون اینترنتی دیدند که مجوز صدا و سیما را ندارد باید با آن برخورد شود.
۹۵ درصد جمعیت روستایی کشور تحت پوشش خدمات دهیاریها هستند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / وزارت کشور / وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی / سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر / شبکه ملی اطلاعات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / سازمان بهزیستی کشور
۹۵ درصد جمعیت روستایی کشور تحت پوشش خدمات دهیاریها هستند
تهران-ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با تاکید بر اینکه ۹۵ درصد جمعیت روستایی کشور تحت پوشش خدمات بیش از ۳۷ هزارو ۸۰ دهیاری هستند از آمادگی برای اجرای طرح بهره گیری روستاییان و دهیاری های دانش پایه و منتخب کشور از خدمات نوین مخابرات با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای این حوزه خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
رشد خرید تجهیزات شبکه در بحران کرونا
عضو کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از رشد ۳۵ درصدی حجم مناقصات دولتی برای خرید تجهیزات شبکه در دوران کرونا خبر داد و گفت: این تجهیزات زیرساختی چهار ماه در انتظار ترخیص گمرک است. مسعود شکرانی با اشاره به وضعیت بازار کالاها و تجهیزات فناوری اطلاعات در بحران کرونا اظهار کرد: به‌‌دلیل شیوع کرونا، دستگاه‌های اجرایی و دولتی و سازمان‌ها به سمت به‌روزرسانی تجهیزات زیرساختی، امنیتی و شبکه روی آورده‌اند تا بتوانند سرویس‌های مربوط به دورکاری را به درستی مدیریت کنند.
آورده‌های «پارک اقتصاد دیجیتال» برای کسب وکارها
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات ایران / محمد جواد آذری جهرمی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
آورده‌های «پارک اقتصاد دیجیتال» برای کسب وکارها
تهران- ایرنا- افتتاح پارک اقتصاد دیجیتال که چند روز قبل تفاهم‌نامه آن توسط وزیر ارتباطات و معاون علمی رئیس جمهوری به امضا رسید، آورده‌های فراوانی برای کسب و کارها به دنبال دارد.
تعداد کاربران اینترنت در یک سال گذشته ۲.۵ درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / محمدرضا طلایی / سازمان فناوری اطلاعات / اتاق بازرگانی تهران
تعداد کاربران اینترنت در یک سال گذشته ۲.۵ درصد افزایش یافت
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی گفت: کاربران ایران نسبت به یک سال گذشته رشد ۲.۵ درصدی داشتند، اما سرعت اینترنت در ایران نسبت به سایر کشورهای هم‌تراز، اندکی پایین است.
آیا استارت‌آپ‌ها از بحران کرونا نجات می‌یابند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / ویروس کرونا / استارتاپ / سازمان فناوری اطلاعات / پرسش از خبر / اتاق تهران / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
آیا استارت‌آپ‌ها از بحران کرونا نجات می‌یابند؟
تهران- ایرنا- ۹۳ درصد از بنگاه‌های اقتصادی دنیا، هرگز تصور نمی‌کردند که با بحران عالم‌گیری مانند ویروس کرونا مواجه شوند و هیچ برنامه‌ای برای مقابله با آن نداشتند.
سردار باقری: وضعیت امنیت سایبری برخی دستگاه ها مناسب نیست
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / اخبار نظامی / سازمان پدافند غیرعامل
سردار باقری: وضعیت امنیت سایبری برخی دستگاه ها مناسب نیست
معاون ارتباطات، الکترونیک و فناوری اطلاعات سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: وضعیت امنیت سایبری در برخی دستگاهها و نهادهای حاکمیتی مناسب نیست.
سردار حسین باقری: شبکه ملی اطلاعات آسیب‌پذیری سایبری را کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
سردار حسین باقری: شبکه ملی اطلاعات آسیب‌پذیری سایبری را کاهش می‌دهد
معاون ارتباطات، الکترونیک و فناوری اطلاعات سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اگر شبکه ملی اطلاعات به معنای کامل اتفاق بیفتد آسیب پذیری فضای سایبری کشور حتما کمتر خواهد شد.
امنیت سایبری برخی دستگاه‌ها مناسب نیست/ کاهش آسیب‌پذیری سایبری با شبکه ملی اطلاعات
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / وزارت ارتباطات / سازمان پدافند غیرعامل کشور / شبکه ملی اطلاعات / سردار باقری
امنیت سایبری برخی دستگاه‌ها مناسب نیست/ کاهش آسیب‌پذیری سایبری با شبکه ملی اطلاعات
معاون ارتباطات، الکترونیک و فناوری اطلاعات سازمان پدافند غیرعامل کشور، گفت: وضعیت امنیت سایبری در برخی دستگاه‌ها و نهادهای حاکمیتی مناسب نیست.
اجرای مصوبه «پایان وس» آغاز شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / پیامک / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / پایان / مصوبه / وس
اجرای مصوبه «پایان وس» آغاز شد
ایلنا: با پیگیری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تعطیلی کلاهبرداریهای ارزش افزوده و ابلاغ مصوبه سازمان تنظیم مقررات، نخستین گام اجرایی این مصوبه آغاز شد. در…
واگذاری ۱۷۹ هزار اشتراک رایگان تلویزیون اینترنتی به شهروندان
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
واگذاری ۱۷۹ هزار اشتراک رایگان تلویزیون اینترنتی به شهروندان
معاون دولت الکترونیک گفت: با مشارکت ۱۳ سرویس تلویزیون اینترنتی و ویدئویی برخط و ۲۶ اپراتور دسترسی پهن‌باند ثابت در طرح «انتخاب هر ایرانی، یک تلویزیون اینترنتی»، تاکنون بیش از ۱۷۹ هزار اشتراک یک ماهه رایگان تلویزیون اینترنتی به شهروندان واگذار شده است. «انتخاب هر ایرانی، یک تلویزیون اینترنتی» طرحی است که تقریبا از ۱۰ روز قبل توسط وزارت ارتباطات برای شهروندان ایرانی رونمایی شده و به مرحله اجرا درآمده است. «محمدابراهیم محمدپناه» معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات به شرح جزئیات این طرح پرداخت.
ترامپیسم در برابر شبکه اجتماعی گیج است
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / امیر ناظمی / وزارت اقتصاد و امور دارایی / دونالد ترامپ / سازمان فناوری اطلاعات ایران
ترامپیسم در برابر شبکه اجتماعی گیج است
 تهران - ایرنا - ترامپ هفته گذشته وارد چالش جدید شد؛ چالش توئیتر! ترامپ مانند بسیاری از سیاستمداران تمایل دارد تا از منافع شبکه‌های اجتماعی برای رساندن نیت‌ها و خواست‌های خود به مخاطبان‌اش بهره بگیرد؛ ولی دوست ندارد تا به صورت متقابل صدای آن‌ها را نیز بشنود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
اطلاعات 5.5 میلیون کاربر رایتل لو رفت!
به نقل از رسانه کلیک، بعد از درز دیتابیس ایرانسل که اطلاعات مشترکانش طی سالهای گذشته به فروش می‌رفت، این بار نوبت به رایتل رسیده و دیتا بیس مشتریان اپراتور رایتل در اینترنت به فروش می‌رسد!شاید پر بیراه نباشد نام سال 99 را به نام سال لو رفتن اطلاعات بنامیم! به گزارش کلیک لو رفتن اطلاعات شخصی مربوط‌به کاربران تلگرامی به دلیل استفاده از نسخه‌های غیررسمی این اپلیکیشن و استفاده‌کنندگان از فروشگاه‌های آنلاین داخلی و حتی اطلاعات ثبت احوالی ایرانیان در روزهای ابتدایی فروردین ماه سال جاری و پس از آن اخباری از نشت اطلاعات در برخی از سازمان‌ها، در ماه‌های گذشته از ابتدای سال، به یکی از مهم‌ترین و پرجنجال‌ترین اخبار تبدیل شده بود. البته ماجرای اپراتور سوم کشور تداعی کننده درز اطلاعتی ایرانسل نیز است.چندی …
تخفیف ۵۰ درصدی خدمات پستی به کسب و کارهای استارتاپی
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / شرکت ملی پست ایران / سازمان فناوری اطلاعات ایران
تخفیف ۵۰ درصدی خدمات پستی به کسب و کارهای استارتاپی
تهران- ایرنا- معاون فناوری شرکت ملی پست گفت: در چارچوب بسته‌های پیشنهادی پست در طرح ایران نوآفرین، کسب و کارهای استارتاپی که با پست قرارداد داشته باشند می‌توانند سرویس‌های فیزیکی داخله و همچنین سرویس برخط استعلام نشانی استاندارد و مکان محور را با نرخ ۵۰ درصد تخفیف دریافت کنند.
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند/ رصد تجهیزات درمانی با حسگرهای اینترنت اشیا
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / هوش مصنوعی / ویروس کرونا / یادگیری الکترونیک / اینترنت اشیا
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند/ رصد تجهیزات درمانی با حسگرهای اینترنت اشیا
یک مقام مسئول در آژانس تخصصی ICT سازمان ملل متحد گفت: فناوری هوش مصنوعی می تواند با تحلیل اطلاعات و بهره­‌گیری از تکنیک­ یادگیری عمیق، جهش مثبت یا منفی کرونا را در پاییز آینده پیش‌بینی کند.
ساخت دستبند هوشمند برای آتش‌نشانان در شهرداری مشهد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-اجتماعی / سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد
ساخت دستبند هوشمند برای آتش‌نشانان در شهرداری مشهد
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از آغاز پروژه‌ای برای طراحی و تولید دست‌بندهای هوشمند برای کارکنان آتش‌نشانی خبر داد.
قدرت انتخاب مشترکان در اینترنت ثابت بالا رفته است/ رقابت اپراتورهای ثابت، کیفیت خدمات را بالا می‌برد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / اینترنت / ترافیک / رقابت / شماره تلفن / فناوری اطلاعات
قدرت انتخاب مشترکان در اینترنت ثابت بالا رفته است/ رقابت اپراتورهای ثابت، کیفیت خدمات را بالا می‌برد
ایلنا: مدیر کل نظارت بر سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه از روز افتتاح سایت xdslplus.ir تاکنون 70 درصد…
ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / سهام عدالت
ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی
تهران - ایرنا- رئیس شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: با مهیا شدن بستر دولت الکترونیکی توسط وزارت ارتباطات و غیرحضوری انجام شدن کارهای مربوط به سهام عدالت، ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی اضافه شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
برای اینترنت خوب، سیم‌کارت کدام اپراتور را خریداری کنیم؟
سازمان تنظیم مقررات به صورت فصلی گزارش‌های مختلفی را در زمینه عملکرد اپراتور‌های سیار و ثابت ارایه می‌کند که حاوی اطلاعات بسیار کاملی در بخش‌های مختلف هستند. با کمک این گزارش‌های فصلی می‌توان به مقایسه عملکرد اپراتور‌ها پرداخت و اپراتور مناسب را برای استفاده‌ از خدماتش برگزید. اخیرا نیز گزارش فصل زمستان این سازمان منتشر شده که همانند گذشته حاوی اطلاعات جالبی است.  تا سه ماهه چهارم سال 98 مجموع مشترکان 3G و ۴G همراه اول نزدیک 34 میلیون مشترک بود که از این میزان 12 میلیون مشترک از شبکه 3G و 21 میلیون مشترک از شبکه 4G استفاده می‌کردند. از سوی دیگر ایرانسل با مجموع 31 میلیون مشترک در شبکه‌های 3G و ۴G بوده است. رایتل نیز مجموعا 3 میلیون مشترک …
عرضه‌ رایگان شش ماهه خدمات ابری به ۳۰۰ استارت‌آپ‌
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / استارت آپ / استارتاپ ایرانی / سازمان فناوری اطلاعات ایران
عرضه‌ رایگان شش ماهه خدمات ابری به ۳۰۰ استارت‌آپ‌
ابر آروان در تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فناوری اطلاعات، به مدت شش ماه سرویس‌های ابری را به صورت رایگان و در شش ماهه دوم با پنجاه‌درصد تخفیف در اختیار ۳۰۰ استارت‌آپ در سراسر کشور قرار می‌دهد.
براندازی نرم تلویزیون با تاسیس ۴۰ پلت فرم نمایش!
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / دولت دوازدهم / صداوسیما / صدا وسیما / سازمان فناوری اطلاعات / امیر ناظمی / شبکه ملی اطلاعات / مرکز ملی فضای مجازی / تلویزیون اینترنتی / وزارت ارتباطات
براندازی نرم تلویزیون با تاسیس ۴۰ پلت فرم نمایش!
هم‌اکنون حدود۴۰ VOD و تولیدکننده محتوا در کشور فعالیت دارند که از طریق ساترا هماهنگ می‌شوند و محتوای خودرا به صورت قانونی عرضه می‌کنند.
کاهش ۹ میلیاردی هزینه‌های‌ شهرداری‌ یزد در حوزه فاوا
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / استانی-اجتماعی / یزد / شهرداری / تجهیزات فاوا
کاهش ۹ میلیاردی هزینه‌های‌ شهرداری‌ یزد در حوزه فاوا
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد گفت: رویکرد جدید این سازمان در امور محوله منجر به کاهش ۹ میلیاردی هزینه‌ها در این حوزه مدیریت شهری شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
دگرگونی اقتصاد دیجیتال
روز پنجشنبه هشتم خرداد ماه یک‌سری از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال با حضور رییس‌جمهور افتتاح شد و رونمایی از بسته حمایتی از استارت‌آپ‌ها نیز صورت گرفت. برای نخستین‌بار در کشور بیش از هزار کاربر با استفاده از پلتفرم و بستر بومی به نام «ویدئو کیک» بر بستر شبکه ملی اطلاعات شرکت کردند. در این جلسه با دستور رییس‌جمهور سه پروژه بزرگ توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات و همین‌طور ارتقای محتوای داخلی بر بستر این شبکه و یک طرح حمایتی از استارت‌آپ‌ها افتتاح شد. شاید یکی از تحولات بزرگ در جریان این رخداد، افتتاح یکی از بزرگ‌ترین دیتاسنترهای ایران بود که با ایجاد آن، داده چهارصد «رک» با سرمایه‌گذاری هزار و صد میلیارد تومان …
افتتاح بزرگ‌ترین مرکز داده کشور، با بودجه ۱۱۰۰ میلیارد تومانی
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / سازمان فناوری اطلاعات / شبکه ملی اطلاعات
افتتاح بزرگ‌ترین مرکز داده کشور، با بودجه ۱۱۰۰ میلیارد تومانی
تهران - ایرنا - «مرکز داده اقماری شماره یک» شبکه ملی اطلاعات با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی توسط رییس‌جمهوری افتتاح شد.
ابرآروان به ۳۰۰ استارتاپ خدمات رایگان ارائه می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
ابرآروان به ۳۰۰ استارتاپ خدمات رایگان ارائه می‌کند
ابرآروان در پی امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فناوری اطلاعات متعهده شده تا خدمات رایگان ابری را به ۳۰۰ استارتاپ در دوره‌ی ۶ ماه ارائه کند. 
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / سازمان فناوری اطلاعات / تلویزیون اینترنتی / رئیس جمهور / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات / اقتصاد دیجیتالی
رونمایی از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال
مراسم رونمایی از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال با حضور رییس جمهوری در سه نقطه به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.
تحلیل و محاسبات کوانتومی‌، نقشه راه بخش فناوری اطلاعات سازمانی
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
تحلیل و محاسبات کوانتومی‌، نقشه راه بخش فناوری اطلاعات سازمانی
محاسبات کوانتومی‌ می‌تواند چالشهایی را پشت سر بگذارد که یا از عهده کامپیوترهای مدرن امروزی خارج است و یا انجام آن به میلیون‌ها سال زمان نیاز دارد. این فناوری می‌تواند هر نوع کدگذاری را شکسته و دادههای شما را کاملا بی‌خطر کند. کوانتوم گام بعدی در آینده محاسبات و تجزیه و تحلیل داده‌ها است. حال پرسش اینجا است که سازمان شما تا چه اندازه برای این تحول بزرگ آماده شده است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
کنسرت آنلاین در اپراتور ایرانسل با کیفیت نوار کاست!
ضعف زیرساخت‌های ایرانسل و ارایه خدمات محدود باند پهن این اپراتور در کشور، باعث برگزاری ناموفق کنسرت آنلاین همایون شجریان شد.  به گزارش موج، در هفته‌های اخیر اپراتور ایرانسل در راستای برگزاری کنسرت آنلاین «همایون شجریان» با رهبری بردیا کیارس در تالار وحدت تبلیغات گسترده‌ای داشت و این اپراتور که مدعی نخستین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران است، فراخوان گسترده‌ای برای حضور مخاطبان داده بود، اما در زمان اجرا با اختلالاتی مواجه شد که خیل عظیمی از کاربران از تماشای این اجرای آنلاین باز ماندند. ضمن اینکه بسیاری از مخاطبان نتوانستند ثبت‌نام کنند و آنهایی هم که هزینه 10 هزار تومانی برای اشتراک پرداخت کرده بودند، قادر نشدند به علت زیرساخت‌های ضعیف ارتباطی …
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای منصوب شد
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، برات قنبری را به‌عنوان دبیرکل این سازمان معرفی کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر)، پیش از این رسول سرائیان دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور بود. محمد باقر اثنی عشری در این حکم با اشاره به نقش حساس و تعیین‌کننده فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه کشور تاکیده کرده است: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به‌عنوان مرکز ثقل حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور نقش موثری را در تدوین و تکوین بسیاری از فعالیت‌های گذشته، جاری و به حتم آینده این حوزه ایفا می‌کند.
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات منصوب شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / دولت الکترونیک / سازمان فناوری اطلاعات ایران / حکم انتصاب
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات منصوب شد
با حکم معاون وزیر ارتباطات، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد.
طرح حمایتی استارت آپهای آسیب دیده از کرونا رونمایی می شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / استارت آپ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / مراسم افتتاحیه / حسن روحانی / اقتصاد دیجیتالی
طرح حمایتی استارت آپهای آسیب دیده از کرونا رونمایی می شود
طرح حمایتی استارت آپهای آسیب دیده از کرونا با حضور رئیس جمهور فردا رونمایی می شود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
راه‌اندازی سامانه رصد ارائه سرویس دسترسی پهن باند به شبکه ملی اطلاعات
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به تغییر رویکردها و نیازها به دسترسی پهن باند ثابت خانگی شبکه ملی اطلاعات، از امکان رصد زمان‌بندی و کیفیت ارائه سرویس‌های مذکور خانگی به وسیله سامانه رصد این سرویس‌ها خبر داد. مجید حقی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تغییر رویکردها برای ارائه و دریافت سرویس گفت: به همین دلیل در حوزه ارتباطات ثابت و سرویس‌های مورد نیاز مردم در این حوزه در ارائه و کیفیت سرویس‌های ارائه شده تمرکز بیشتری انجام شد. یکی از گام‌ها در این حوزه ارائه سرویس در زمان‌بندی مشخص است و اینکه مطمئن باشیم اپراتورها در یک ضرباهنگ متناسب به درخواست‌ها پاسخ دهند و سرویس‌های مورد نظر را ارائه کنند.
اعطای کرسی زمین‌شناسی یونسکو به ایران/تهیه نقشه‌ ذخایر کویر لوت
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / کویر لوت / یونسکو
اعطای کرسی زمین‌شناسی یونسکو به ایران/تهیه نقشه‌ ذخایر کویر لوت
مدیر کل دفتر برنامه‌ری و فناوری اطلاعات سازمان زمین شناسی از تهیه نقشه ذخایر کویر لوت در این سازمان خبر داد و گفت: علاوه بر آن کرسی زمین‌شناسی یونسکو به سازمان زمین شناسی جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت.
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کدام دانشگاه‌ها اینترنت رایگان دارند؟
اسامی دانشگاه‌هایی که اینترنت رایگان دارند اعلام شد که طبق آن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه‌های علمیه تاییدشده، رایگان است. به گزارش «ایسنا» پس از تصمیم به برگزاری کلاس‌های دانشگاه‌ها به‌صورت مجازی به‌دلیل گسترش ویروس کرونا در کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت علوم، وعده‌ اینترنت رایگان برای آموزش مجازی دادند. البته پس از به پایان رسیدن تعطیلات نوروزی و اجباری شدن حضور در کلاس‌های مجازی دانشگاهی، در رایگان شدن تعرفه سایت‌های دانشگاهی و آموزشی تعللی صورت گرفت که حسین فلاح‌جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره علت تاخیر در اجرایی شدن این موضوع اظهار کرد: وزارت علوم لیستی شامل آدرس آی‌پی، نام دامنه و اطلاعات کامل را اعلام کرد که اپراتورها …
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
طرح رتبه‌بندی اپلیکیشن‌ها تا ۲ ماه دیگر نهایی می‌شود
معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران از بررسی چارچوب مربوط به ارزیابی و رتبه‌بندی اپلیکیشن‌های مورد استفاده کاربران موبایل خبر داد و گفت: این طرح با همکاری پلیس فتا اجرایی می‌شود. ابوالقاسم صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، از تدوین مدل اجرایی طرح ارزیابی و رتبه‌بندی اپلیکیشن‌های موبایل تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: جزئیات چگونگی اجرای این طرح درحال نهایی شدن با پلیس فتا است.
آنکه شنیده نمی‌شود؛ نیست
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران
آنکه شنیده نمی‌شود؛ نیست
تهران - ایرنا - شبکه‌های اجتماعی را پرسه می‌زنم، بسیاری از جوان‌ترها انگار خودشان هستند، چه من قبولشان داشته باشم؛ چه نه! آن‌ها فرصت این را یافته‌اند که بیشتر خودشان باشند؛ فرصتی که نسل ما و قبل از ما کمتر داشتند! همانطور که سیاستمدارها می‌توانند بیشتر خودشان باشند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / فتا / فضای مجازی / فناوری اطلاعات / قیمت مسکن / مسکن
تصمیم حذف قیمت‌ در اپلیکیشن‌ها، برعهده دادستانی است
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: «تصمیم‌گیری درباره مسدود کردن قیمت مسکن بر عهده پلیس فتا و دادستانی است اما این کار تأثیری در فضای بازار و قیمت مسکن ندارد.»
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مرگ سازمان‌ها با عدم بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین ارتباطاتی
اصفهان -راعی : از زمان ورود روابط عمومی به ادبیات دیوان‌سالاری اداری ایران تا به امروز، این حوزه همواره تعریف و کارکردی سهل و ممتنع داشته است: سهل از دیدگاه عموم مردم که نسبت به آن شناخت کافی و دقیقِ علمی ندارند و کارکرد آن را برای انجام فعالیت‌های اجرایی ساده‌ای چون چاپ و پاسخگویی‌های رایج تصور می‌کنند؛ و ممتنع از دیدگاه صاحبان فن و اندیشه که می‌دانند از همان روزهای اولیه شکل‌گیری این واژه و متداول شدن آن تا به امروز، روابط عمومی همواره حوزه‌ای پیچیده و تاثیرگذار بوده است و کارکرد آن برای سازمان‌ها و ارگان‌ها حیاتی‌تر از آن چیزی است که در ذهن عموم وجود دارد.بر اساس مجموع تعاریف ذکرشده از روابط عمومی، می‌توان کارکردهای زیادی را برای این حوزه در نظر گرفت.روابط عمومی روحیه پرسشگری را بسط می‌دهد، …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
آمریکا یک فضاپیمای سری به فضا پرتاب کرد
سازمان نیروی فضایی آمریکا فضاپیمای «ایکس-۳۷بی» خود را برای یک ماموریت سری به فضا پرتاب کرد. سازمان نیروی فضایی آمریکا روز یکشنبه فضاپیمای «ایکس-۳۷بی» را سوار بر موشک «اطلس ۵» از پایگاه فضایی «کیپ کاناورال» به فضا پرتاب کرد. البته قرار بود این ماموریت روز شنبه انجام شود که به دلیل شرایط نامساعد جوی به یکشنبه موکول شد. فضاپیمای «ایکس-۳۷بی» تحت عنوان «وسیله نقلیه آزمایش‌مداری» هم شناخته می‌شود و قرار است یک ماهواره را در مدار زمین قرار دهد و همچنین فناوری پرتو قدرت را هم آزمایش کند. از آنجا که این ماموریت در بحبوحه شیوع ویروس کرونا انجام شد، به خط مقدم کادر درمانی آمریکا تقدیم شد. «ایکس-۳۷بی»یک ماموریت طبقه‌بندی شده است که اطلاعات کمی راجع به آن وجود دارد. به گفته «باربارا بارت» رئیس سازمان نیروی …
تفاهم آنلاین ایرانسل و شهرداری تهران برای توسعۀ شهر هوشمند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / ایران / برق / شهرداری تهران / فناوری اطلاعات / معاون
تفاهم آنلاین ایرانسل و شهرداری تهران برای توسعۀ شهر هوشمند
ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، برای توسعۀ خدمات مرتبط با «شهر هوشمند» تفاهم‌نامۀ همکاری امضا کردند.
رفع مشکل شرکت‌ها با تخصیص ارز از سوی دولت
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
رفع مشکل شرکت‌ها با تخصیص ارز از سوی دولت
تهران-ایرنا-رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: در زمان فراگیری بحران کرونا ما شاید تنها کشوری بودیم که بدون استفاده از قوه قهریه توانستیم مردم را در خانه نگه داریم که این موضوع بدون وجود بستر مناسب فناوری اطلاعات ممکن نبود.
محصولات و خدمات شهری در مرکز آزمون تست
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / شهرداری تهران / سازمان فناوری اطلاعات / محمد فرجود / شهر هوشمند / بیژن عباسی آرند
محصولات و خدمات شهری در مرکز آزمون تست
تهران - ایرنا - رییس سازمان فاوای شهرداری گفت: با امضای تفاهم‌نامه با مجموعه ایرانسل مرکز آزمون برای تست خدمات و محصولات حوزه شهری در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت.
دولت حق بیمه شرکت‌های فناوری اطلاعات را پرداخت کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / سازمان نظام صنفی رایانه ای / محمدباقر اثنی عشری / تخصیص ارز / فناوری اطلاعات
دولت حق بیمه شرکت‌های فناوری اطلاعات را پرداخت کند
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از معاون اول رئیس جمهور خواست تا به جای ارائه وام به شرکت های فناوری اطلاعات، دولت حق بیمه این شرکتها را پرداخت و مشکل تخصیص ارز را حل کند.
همکاری بین‌المللی در زمینه فناوری دیجیتال برای غلبه بر کووید ۱۹ ضروی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / سازمان ملل متحد / آنتونیو گوترش / بهداشت و سلامت
همکاری بین‌المللی در زمینه فناوری دیجیتال برای غلبه بر کووید ۱۹ ضروی است
تهران - ایرنا - دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت فرارسیدن 17 می (28 اردیبهشت) روز جهانی جامعه اطلاعات و ارتباطات گفت: همکاری بین‌المللی در زمینه فناوری دیجیتال برای کمک به غلبه بر کووید - ۱۹ ضروری است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
دوقطبی تولید داخل و واردات تجهیزات فناوری
به گفته دبیر کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، تکنولوژی و تجهیزات های‌تک در ۴۰ سال گذشته همواره تحریم بودند و واردکنندگان درحالی همواره با دوقطبی تولید داخل و واردات تحت فشار هستند که هر تجهیزی که با تاخیر وارد شود، کشور از کسب درآمد و تکنولوژی مدرن باز می‌ماند. ‌ اعضای کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) با انتقاد از روند ثبت‌سفارش واردات کالاهای فناوری اطلاعات توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات (رگولاتوری) و وزارت صمت، خواستار ایجاد بهبود در این روند شدند؛ زیرا معتقد بودند رگولاتوری ناخواسته به قاچاق کالا، ورود کالای بی‌کیفیت، مشکل سرمایه در گردش و عدم پرداخت عوارض گمرکی دامن زده است.
رشد دو برابری فضای ابری
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
رشد دو برابری فضای ابری
امروز 27 اردیبهشت ماه، روز جهانی ارتباطات است. این روز بهانه‎ای است برای دولت‌ها که از آخرین دستاوردهای خود رونمایی کنند. به این منظور معاون وزیر ارتباطات روز گذشته از معرفی پنج سازمان توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران خبر داد. به گفته امیر ناظمی صدور پروانه بهره‌برداری موقت ۶ مرکز داده، ارتقای فضای ابری کشور با اجرای پروژه «ایران‌ابر» تا ۲ برابر فضای کنونی، اولویت‌گذاری، سیاست در حوزه فناوری با کمک خرد جمعی و حضور نخبگان، کمک به تولیدکنندگان سخت‌افزاری کشور و رونمایی از سامانه رصد طرح‌های ملی از برنامه‌هایی است که از سال گذشته تاکنون در سازمان فناوری اطلاعات پیگیری شده و همزمان با هفته جهانی ارتباطات رونمایی می‌شود.
حمایت دولت از تولیدکنندگان مودم و فروش اقساطی به کاربران اینترنت
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / سخت افزار / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / حمایت از تولید ملی
حمایت دولت از تولیدکنندگان مودم و فروش اقساطی به کاربران اینترنت
معاون وزیر ارتباطات از طراحی مدل حمایتی دولت از تولیدکنندگان مودم و ارائه اقساطی آن به کاربران با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و بر توسعه ظرفیت اینترنت ثابت در کشور تاکید کرد.
محدودیت‌های فرکانسی، شبکه‌های تلفن همراه را تحت فشار قرار داده است
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / امیر ناظمی / روز جهانی ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات
محدودیت‌های فرکانسی، شبکه‌های تلفن همراه را تحت فشار قرار داده است
تهران-ایرنا-معاون ‌وزیر ارتباطات گفت: به دلیل اینکه کیفیت تلفن همراه در این روزها بیش از کیفیت ADSL خانگی است، خیلی از خانوارها ترجیح می‌دهند که از تلفن همراه خود استفاده کنند و این شبکه از جهت محدودیت‌هایی مثل منابع فرکانس تحت‌فشار قرار دارد و به حد اشباع رسیده است.
برای کاهش بار شبکه تلفن همراه باید به سمت اینترنت ثابت برویم
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / ایران / اینترنت / تلفن همراه / فناوری اطلاعات / سیاست
برای کاهش بار شبکه تلفن همراه باید به سمت اینترنت ثابت برویم
ایلنا: رییس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به رونمایی از پنج پروژه این سازمان، همزمان با روز جهانی ارتباطات گفت: صدور پروانه بهره‌برداری موقت شش مرکز داده، ارتقا…
مراسم «روز جهانی ارتباطات» آنلاین برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / روز جهانی ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات ایران / ویروس کرونا
مراسم «روز جهانی ارتباطات» آنلاین برگزار می شود
سازمان فناوری اطلاعات ایران، مراسم روز جهانی ارتباطات (۲۷ اردیبهشت) را امسال به صورت آنلاین برگزار می کند.
خبر خوش آذری‌جهرمی برای معلمان و دانش‌آموزان | رئیس جمهور دستور داد اجرا کردم
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
خبر خوش آذری‌جهرمی برای معلمان و دانش‌آموزان | رئیس جمهور دستور داد اجرا کردم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتی نوشت با موافقت و دستور رئیس‌جمهور و مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه شبکه شاد برای دانش‌آموزان تا پایان خرداد رایگان شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
حال خوب تالاب‌ها و پایش آنها با فناوری‌های نوین
احمدرضا لاهیجان‌زاده، معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: امروز یکی از نیازهای اساسی سازمان استفاده از فناوری نوین در حوزه بررسی و پایش تالاب‌هاست، زیرا روش‌های سنتی دیگر پاسخگوی قابلیت‌های نظارتی سازمان نیست. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، احمدرضا لاهیجان‌زاده در کارگاه آموزشی آشنایی با فناوری تصویربرداری هوایی، به استفاده از فناوری‌های نوین برای پایش تالاب‌ها و سواحل دریایی اشاره کرد و افزود: به کارگیری فناوری‌های نوین در این حوزه می‌تواند باعث افزایش دقت در پایش اطلاعات، سرعت عمل و کاهش هزینه‌های مورد نیاز سازمان شود. او هدف از برگزاری این کارگاه‌ها را استخراج داده‌ها …
حمله سایبری خارجی یا اختلال سیستمی؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / بندر شهید رجایی / حمله سایبری
حمله سایبری خارجی یا اختلال سیستمی؟
مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: هنوز برای چرایی اختلال در عملیات تخلیه و بارگیرری بندر شهید رجایی نشانه دقیقی نداریم بنابراین همه احتمالات از حمله سایبری تا اختلالات سیستمی در حال بررسی است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
طرح تشکیل سازمان نظام مهندسی در مجلس بررسی می‌شود
طرح تشکیل سازمان نظام مهندسی ارتباطات و فناوری اطلاعات این هفته در کمیسیون صنایع مجلس بررسی می‌شود.
تصویب ۸۰خدمت و زیرخدمت شهرداری‌ها از سوی سازمان اداری و استخدامی 
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / شهرداری تهران / سازمان اداری و استخدامی کشور / عباس کرکه آبادی
تصویب ۸۰خدمت و زیرخدمت شهرداری‌ها از سوی سازمان اداری و استخدامی 
مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: ۸۰ خدمت و زیرخدمت شهرداریهای کشوراز سوی سازمان اداری و استخدامی تصویب شد.
درخواست سازمان نصر از رگولاتوری برای حمایت از کسب‌وکارهای حوزه فاوا
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
درخواست سازمان نصر از رگولاتوری برای حمایت از کسب‌وکارهای حوزه فاوا
آزاد معروفی رییس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در گفتگو با پیوست مطرح کرد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌‌ای جدید به رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواسته تا برای کمک به فعالان بخش خصوصی و کارآفرینان حوزه فناوری اطلاعات برای عبور از بحران کرونا اقداماتی که پیشتر در نامه دیگری به معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات ارائه شده بود را پیگیری کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
خبرهای کوتاه/شهر
«تهران من» میزبان فروشگاه‌ها و خدمات آنلاین شد   محمد فرجود، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران: برای اینکه مردم نیازمند دریافت خدمات متعددی در سطح شهر هستند و ضروری است که از خانه خارج نشوند، در فاز اول تعدادی فروشگاه منتخب را معرفی کردیم تا از این طریق خدمات غیرحضوری دریافت کنند. این خدمات شامل فروش ارزاق ضروری مردم، اقلام فرهنگی و آموزشی و خدمات منزل و لوازم الکتریکی است. امکان خرید مجازی از میادین میوه و تره بار نیز هنوز تکمیل نشده، ولی به‌زودی شهروندان خواهند توانست به‌صورت …
در سودای عدالت آموزشی با گسترش آموزش مجازی
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / آموزش مجازی / ایران / خانواده / فناوری اطلاعات / معاون وزیر
در سودای عدالت آموزشی با گسترش آموزش مجازی
در حالی که امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد معتقد است اگر باند‌های فرکانسی 700 و 800 از سوی دولت آزاد شود،
«تهران من» میزبان فروشگاه‌های آنلاین شد | آماده‌سازی خرید مجازی از میادین تره‌بار
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
«تهران من» میزبان فروشگاه‌های آنلاین شد | آماده‌سازی خرید مجازی از میادین تره‌بار
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: برای جلوگیری از خروج مردم از منزل، شرایط خرید از فروشگاه‌های مجازی بر روی سامانه تهران من فراهم شد.
انتقاد رئیس سازمان فناوری از نحوه اجرای آموزش آنلاین
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
انتقاد رئیس سازمان فناوری از نحوه اجرای آموزش آنلاین
رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور از نحوه اجرای آموزش آنلاین در کشور انتفاد کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •