سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
سند راهبردی امور نخبگان
پایان‌نامه‌ها و رساله های مرتبط با نخبگان حمایت می شوند
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
پایان‌نامه‌ها و رساله های مرتبط با نخبگان حمایت می شوند
شفقنا- بنیاد ملی نخبگان اطلاعیه ای مبنی بر از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان در موضوعات مرتبط با اجتماع و نظام نخبگانی کشور منتشر کرد. به گزارش بنیاد ملی نخبگان، معاونت آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در مسیر اجرای مأموریت‌های خود در زمینه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برای اجتماع نخبگانی آینده‌ساز کشور بر اساس الزامات سند راهبردی کشور در امور نخبگان (راهبرد کلان ۴ سند)، […]
بازنگری سند راهبردی امور نخبگان بر اساس گزارش معاونت علمی از عملکرد بنیاد ملی نخبگان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / علمی و آموزشی
بازنگری سند راهبردی امور نخبگان بر اساس گزارش معاونت علمی از عملکرد بنیاد ملی نخبگان
قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه برای بازنگری سند راهبردی امور نخبگان از معاون علمی رییس‌جمهور درخواست شد تا گزارشی از عملکرد بنیاد ملی نخبگان در این زمینه ارائه دهد، گفت: ملاک ما برای بازنگری این سند، بررسی عملکرد این نهاد در امور نخبگانی است.
  سند راهبردی امور نخبگان  شورای عالی انقلاب فرهنگی  بازنگری سند  معاونت علمی ریاست جمهوری
تاکید بر ایجادشبکه علمی دانشمندان مسلمان/نیمی از بودجه تحقیق وتوسعه آمریکا برای صنایع نظامی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / علمی و آموزشی
تاکید بر ایجادشبکه علمی دانشمندان مسلمان/نیمی از بودجه تحقیق وتوسعه آمریکا برای صنایع نظامی است
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این‌که شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش اساسی در علم و فناوری کشور داشته است، گفت: دانشمندان کشورهای اسلامی سرمایه اجتماعی بزرگی در علم و فناوری هستند و سند نقشه جامع علمی کشور که سند بسیار مهم علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران با  ۲۲۴ برنامه اقدام بوده و یا سند مهندسی فرهنگی با ۳۰۰ برنامه اقدام و همچنین اسنادی چون سند راهبردی کشور در امور نخبگان اسناد اثرگذاری بوده‌اند که می تواند مورد بهره‌برداری سایر کشورهای مسلمان قرار گیرد.
  سعیدرضا عاملی  کشورهای اسلامی  جایزه مصطفی (ص)  شورای عالی انقلاب فرهنگی
ارائه گزارش اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / علمی و آموزشی
ارائه گزارش اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان
گزارش اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان از سوی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به ستاد نقشه جامع علمی کشور ارائه شد.
نخبگان در کانون اقتصاد
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
نخبگان در کانون اقتصاد
طی هفت سال گذشته شمار شرکت‌های دانش بنیان از 100 واحد به 4561 واحد رسیده و تا دو سال آینده به 10 هزار واحد می‌رسد. «هر جوان نخبه پاره تن ایران عزیز ماست و برای رفع مشکلات نخبگان باید سند راهبردی امور نخبگان را کاملاً جدی اجرا و پیگیری کرد.» رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی این موضوع را مطرح کردند.موضوعی که این روزها نخبگان وشرکت‌های دانش بنیان دنبال می‌کنند.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / ...
پیگیری ویژه امور نخبگان در شورای عالی انقلاب فرهنگی
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار به‌روزرسانی سند راهبردی کشور در امور نخبگان شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / ...
استعداد ایرانی موهبتی همیشگی است
رهبر انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، ادامه پیشرفت علمی کشور را در کوران حرکت پرشتاب علمی جهان، کاملاً ضروری و حیاتی خواندند و با اشاره به شوق سرشار، انگیزه تحسین‏برانگیز و اعتماد‏به‏نفس جوانان نخبه تاکید کردند: هر جوان نخبه پاره تن ایران عزیز ماست و برای رفع مشکلات نخبگان باید سند راهبردی امور نخبگان را کاملاً جدی اجرا و پیگیری کرد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای مطالبی را که ۱۲ نفر از نخبگان در این دیدار بیان کردند و تامل جوانان نخبه در خصوص مسائل مهم کشور را بسیار خوب و لذت‏بخش ارزیابی کردند و با تاکید به مسئولان مربوطه برای دنبال کردن مطالبات و پیشنهادهای نخبگان گفتند: حرکت علمی آغاز شده در کشور نیازمند استمرار …