یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
سیستم ارتباطی
 منتجب نیا: اظهارات برخی از مسئولان در مورد حادثه هواپیمای اوکراینی به
دیدارنیوز / ۴ روز قبل / ...
 منتجب نیا: اظهارات برخی از مسئولان در مورد حادثه هواپیمای اوکراینی به "جُک" شبیه است
اظهارات نا به جا و حساب نشده مسئول هواپیمایی کشوری مبنی بر نقص فنی هواپیما و عدم امکان اصابت موشک و امثال آن، بسیار عجولانه و غیرکارشناسی بود. اظهارات فرماندهان نظامی مبنی بر وجود وضعیت فوق‌العاده و جنگی در کشور پس از حمله موشکی ایران به "عین الاسد" نیز به جُک نزدیک‌تر است تا بیان واقعیت. چراکه اگر چنان وضعیتی وجود داشت، چگونه به هواپیما‌های مسافربری اجازه پرواز داده شد؟ برخی اظهارات مسئولان مبنی بر نقص و ضعف سیستم ارتباطی و راداری سایت موشکی ضد هوایی و یا آتش به اختیار بودن فرد یا افراد پرتاب کننده نیز همگی خلاف واقع و کاملا بی اساس است. همچنین عبارت "اگر سپاه آن را افشاء نمی‌کرد، کسی از آن مطلع نمی‌شد" هم مضحک‌تر از بقیه است.
باید مشخص شود که علت قطع سیستم ارتباطی سامانه پدافند با اتاق کنترل چیست
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
باید مشخص شود که علت قطع سیستم ارتباطی سامانه پدافند با اتاق کنترل چیست
نماینده مردم اهواز در مجلس عنوان کرد: چرا حقیقت سقوط هواپیمای اوکراینی با وجود اطلاع مقامات ارشد با تاخیر اعلام شد.
  سقوط هواپیمای اکراینی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
پرداخت عوارض در آزاد راه «قزوین- کرج» به صورت پیمایشی می‌شود
قزوین- مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: آزادراه «قزوین- کرج» پایلوت اجرای طرح دریافت عوارض به اندازه طول مسافت طی شده خواهد بود.ابراهیم مبارک قدم در گفت‌و‌گو با مهر اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح الکترونیکی کردن دریافت عوارض در برخی از آزادراه‌های کشور که آزادراه‌های قزوین کرج و قزوین زنجان در استان قزوین را نیز شامل می‌شود، دریافت عوارض به صورت پیمایشی مد نظر قرار گرفت.مبارک قدم با اشاره به پیگیری‌های استاندار و نمایندگان مجلس و درخواست‌های مکرر مردم و اهالی محمدیه و مهرگان عنوان کرد: نظر بر این بود که در صورت عدم امکان جابجایی گیت، لازم است که تعرفه دریافت عوارض بر اساس طول پیمایش محدوده مورد نظر محاسبه و اعمال شود.وی اضافه کرد: معاونت ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
ایجاد نظام یکپارچه شبکه‌های ارتباطی بانک سینا
مدیرکل حوزه مدیرعامل و روابط عمومی بانک سینا درمراسم تقدیر از مدیر منطقه فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد این بانک گفت: تغییرات در سازمان‌ها موجب بهره‌وری خواهد شد و جا‌به‌جایی‌های مدیریتی در سازمان‌ها به‌ویژه در سیستم بانکی در راستای خلاقیت، نوآوری و اصلاحات فرآیندی صورت می‌گیرد.
رییس سازمان انرژی اتمی: مدار ثانویه ارتباطی با قسمت اولیه راکتور آب سنگین اراک ندارد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
رییس سازمان انرژی اتمی: مدار ثانویه ارتباطی با قسمت اولیه راکتور آب سنگین اراک ندارد
شفقنا- توضیحات رییس سازمان انرژی اتمی درباره راه اندازی مدار ثانویه راکتور آب سنگین خنداب اراک را مشاهده می‌کنید. صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی درباره راه اندازی مدار ثانویه راکتور آب سنگین خنداب اراک گفت: مدار ثانویه ارتباطی با قسمت اولیه راکتور آب سنگین ندارد و از ۵۲ سیستم، ۲۰ سیستم به صورت کامل ساخته شده و ۱۸ سیستم نیز طراحی […]
فرآیند شکل‌گیری زبان شبیه‌سازی شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / علمی و آموزشی
فرآیند شکل‌گیری زبان شبیه‌سازی شد
پژوهشگران آلمانی طی آزمایشی موفق شدند نحوه شکل‌گیری زبان را شبیه‌سازی کنند و تصویر ملموس‌تری از آن ارائه دهند.
  زبان  سیستم ارتباطی  شبیه سازی  صحبت کردن
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ...
عدم همکاری با FATF به آمریکا بهانه‌ لازم برای فشار بیشتر را می دهد
دکتر شهرام زرنشان، استاد حقوق بین‌الملل و یکی از کسانی مطرح نموده که تا کنون مدیریت پژوهش‌هایی در زمینه FATF را عهده‌دار بوده است. درگفتگو با انتخاب دراین رابطه سخن گفته که درادامه بخش هایی از آن را میخوانید: مقرراتی که از سوی FATF در حال حاضر مطرح و به دولت‌ها عرضه شده، عبارت است از یک سری ضوابط و استانداردهایی که بتوانند عمدتا مانع از تامین مالی تروریسم و پول‌شویی شوند. آن‌چه که FATF به عنوان مقررات به دولت‌ها ارائه کرده، عموماً مسائل جدیدی نیستند بلکه چارچوب‌هایی ‌هستند که در قالب برخی کنوانسیون‌ها و اسناد بالادستی بین‌المللی همانند قطعنامه‌های شورای امنیت، وجود داشته‌اند؛ تنها اتفاق تازه کنونی این است که گروه ویژه اقدام مالی مفاد مهم این کنوانسیون‌ها و اسناد را انتخاب و استخراج و در قالبی …
سخنگوی سپاه: بخش عمده  همدستان روح الله زم در داخل و خارج شناسایی شدند / آنها به مرور دستگیر می شوند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / سیاسی
سخنگوی سپاه: بخش عمده  همدستان روح الله زم در داخل و خارج شناسایی شدند / آنها به مرور دستگیر می شوند
سردار رمضان شریف درباره پرونده زم گفت: در این پرونده تلاش ویژه ای شده است و هم دستان وی در داخل و خارج کشور چه آگاهانه، یا از سر رقابت های سیاسی و یا عنصر ضد انقلابی که در سیستم ارتباطی با وی بودند، بخش عمده ای شناسایی شدند و به مرور دستگیر و برای آنها پرونده تشکیل می شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان در مرکز سامد جهت پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردم
علی اکبر نصیری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان و هیئت همراه ، برای پاسخگویی به سئوالات و درخواست های مردم استان در مرکز سامانه ارتباط مردم و دولت (سامد) استان حضور یافت.به گزارش روابط عمومی ،مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان با حضور در این مرکز پس از استماع درخواستها ، پیشنهادات و انتقادات گلستانی ها ، که از طریق شماره تماس ۱۱۱ برقرار شد بصورت مستقیم ، سئوالات مورد نظر شهروندان در بخشهای مختلف برق رسانی ،خدمات رسانی و سایر امورات مرتبط را پاسخ گفت و راهنمایی های لازم نیز ارائه کرد. شایان ذکر است سامانه الکترونیکی مردم و دولت (سامد) سیستم ارتباطی موثری میان مردم و مسوولان بوده که از طریق این سامانه شهروندان می توانند براحتی و بدون مراجعه حضوری درخواست ها و مشکلات خود را با …
اهمیت عبور از سد FATF
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / سیاسی
اهمیت عبور از سد FATF
تهران - ایرنا- چنانچه سیستم بانکی ایران بخواهد با سیستم بانکی جهان اعم از کوچک یا بزرگ هر نوع ارتباطی برقرار کند، شرط آن پیوستن به FATF است.
  FATF  تروریسم  پولشویی
اگر از سد FATF رد نشویم تیر خلاص را به سیستم بانکی کشور شلیک کرده ایم
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اقتصادی
اگر از سد FATF رد نشویم تیر خلاص را به سیستم بانکی کشور شلیک کرده ایم
اگر سیستم بانکی ایران می‌خواهد با سیستم بانکی جهان اعم از کوچک یا بزرگ آن هر نوع ارتباطی را برقرار کند، شرط آن FATF است. امروز FATF و مقررات آن شرط حضور سیستم بانکی ما در بیرون از مرزهاست. خواه این بانک در افغانستان، سوریه و چین باشد یا در اروپا. متاسفانه به این مفهوم توجه نشده است.
هوش مصنوعی نسل جدید رسانه ارتباطی می سازد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / علمی و آموزشی
هوش مصنوعی نسل جدید رسانه ارتباطی می سازد
استارت آپی با ۱۰ میلیارد دلار سرمایه قصد دارد یک رسانه مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کند. در این رسانه یک سیستم هوش مصنوعی نسخه مجازی فرد را ایجاد می کند.
  هوش مصنوعی  شبکه اجتماعی  توییتر
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / ...
روایت معاون وزیر از ماجرای دانشجوی قلابی دندانپزشکی
طبق گزارش دانشگاه شهید بهشتی، خانمی که ادعا دارد دانشجوی رشته دندانپزشکی این دانشگاه است، با سیستم آموزشی دانشگاه هیچ ارتباطی نداشته و اصلا دانشجو نبوده است.
خانم دانشجوی مدعی دندانپزشکی اصلا دانشجو نبوده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اجتماعی
خانم دانشجوی مدعی دندانپزشکی اصلا دانشجو نبوده است
تهران-ایرنا- معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق گزارش دانشگاه شهید بهشتی، خانمی که ادعا دارد دانشجوی رشته دندانپزشکی این دانشگاه است، با سیستم آموزشی دانشگاه هیچ ارتباطی نداشته و اصلا دانشجو نبوده است.
  دانشجوی تقلبی  دانشگاه شهید بهشتی  سمپوزیوم پوکی استخوان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / ...
تویوتا LQ کانسپت، دریچه‌ای رو به آینده!
تویوتا خودروی مفهومی کانسپت i مدل 2017 را به‌روز کرده و تکنولوژی‌های آینده‌نگرانه زیاد و نام جدید LQ را برای آن در نظر گرفته است.این خودرو که در نمایشگاه توکیو 2019 حضور می‌یابد از ماه‌های ژوئن تا سپتامبر 2020 در دسترس عموم قرار می‌گیرد تا آن‌ها بتوانند محصول مفهومی تویوتا را تست کرده و نظرات خود را درباره‌‏ آن بیان کنند. ظاهر این خودرو نسبت به قبل تغییر خاصی نداشته اما همان‌گونه که گفته شد از تکنولوژی‌های متمایزی سود می‌برد.مورد برجسته‌ کانسپت LQ هوش مصنوعی Yui است که برای کنترل تقریباً همه‌چیز به‌کار می‌رود و درعین‌حال محیطی جذاب برای راننده و سه سرنشین ایجاد می‌کند. راننده همچنین می‌تواند با دستورهای صوتی با این هوش مصنوعی ارتباط برقرار کند.سرنشینان به لطف محیط‌های سقف و کف‌پوش‌هایی که به‌عنوان …