سه شنبه, ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 18 February, 2020
صادرات کالا
افزایش ۲۵۰ میلیون تنی بنادر تجاری / ۲۰ هزار عملیات پهلودهی باری در سال جاری
مهر / ۱۶ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش ۲۵۰ میلیون تنی بنادر تجاری / ۲۰ هزار عملیات پهلودهی باری در سال جاری
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از افزایش ۲۵۰ میلیون تنی ظرفیت تجاری کشور در بنادر بازرگانی کشور خبر داد.
  جلیل اسلامی  سازمان بنادر و دریانوردی  تخلیه و بارگیری  بنادر ودریانوردی هرمزگان  صادرات غیرنفتی  صادرات کالا  صادرات و واردات
داروی ایرانی درمان سرطان به تایلند و ارمنستان صادر می شود
مهر / ۲۴ ساعت قبل / فناوری
داروی ایرانی درمان سرطان به تایلند و ارمنستان صادر می شود
مدیر عامل شرکت تولید کننده داروی درمان سرطان از صادرات «سینادوکسوزوم» به تایلند و ارمنستان تا قبل از سال جدید خبر داد.
  شرکت دانش بنیان  صادرات کالا  دارو  سرطان
نامه اعتراض آمیز به وزارت صنعت برای وضع عوارض صادراتی خرما
مهر / ۲ روز قبل / اقتصادی
نامه اعتراض آمیز به وزارت صنعت برای وضع عوارض صادراتی خرما
کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران نسبت به موضوع وضع عوارض صادراتی برای محصول خرما انتقاد کرد و خواستا حذف آن شد.
  صادرات کالا  خرما  ارسلان قاسمی  کمیسیون کشاورزی  اتاق تعاون  اتاق تعاون ایران
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
روایت آماری تجارت با پاکستان
حرکت ایران به سمت توسعه تجارت با کشورهای همسایه و در اولویت قرار گرفتن این کشورها به‌خصوص کشورهای همجوار، بررسی وضعیت تجاری اعم از صادرات و واردات را در آن کشورها ضرورت می‌بخشد. از این‌رو گزارشی از سوی معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران درخصوص وضعیت تجارت ایران با پاکستان منتشر شده است. البته آخرین آمار تجارت ایران با پاکستان مربوط به 9 ماه منتهی به آذر سال‌جاری است که نشان می‌دهد 2 میلیون و 268 هزار تن کالا به ارزش 867 میلیون دلار به این کشور همسایه صادر شده است.
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
چگونه نرخ رشد اقتصادی بهتر شد؟
در حالی که طبق اطلاعات مرکز آمار، نرخ رشد اقتصادی در ۹ ماهه ابتدای امسال بهبود پیدا کرده است، یک کارشناس اقتصادی می‌گوید این بهبود بر اثر تورم موجود در اقتصاد ایجاد شده و اگر تورم را از رشد اقتصادی جدا کنیم، با عدم بهبود نرخ رشد اقتصادی مواجه می‌شویم که باید برای بهبود این نرخ در آینده سعی کنیم میزان تولید ناخالص داخلی به خصوص میزان تولید نفت را افزایش دهیم.به گزارش ایسنا، طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده از مرکز آمار، نرخ رشد اقتصادی در ۹ ماهه ابتدایی امسال بهبود یافته است؛ به گونه‌ای که این نرخ بدون نفت به صفر و با احتساب نفت به منفی ١,٧ درصد رسیده است.گفتنی است؛ در این زمینه حوزه‌هایی همچون صنایع و معادن (بدون نفت)، ساختمان، مستغلات، کرایه و خدمات کسب و کار و بخش کشاورزی بیشترین سهم را در ایجاد …
استقرار خانه‌های فرش در بازار هدف/ایجاد نمایشگاه فرش در استان‌ها
مهر / ۵ روز قبل / اقتصادی
استقرار خانه‌های فرش در بازار هدف/ایجاد نمایشگاه فرش در استان‌ها
قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی گفت: اشتغال قابل توجهی از محل تولید و صادرات فرش دستباف در کشور، قابل دستیابی بوده و لذا وزارت صمت نیز تاکید دارد تا به مقوله صادرات این کالا توجه شود.
  حسین مدرس خیابانی  فرش دستبافت  فرش دستباف  وزارت صنعت معدن و تجارت
تقویت صادرات فرش دستباف در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت
ارانیکو / ۵ روز قبل / اقتصادی
تقویت صادرات فرش دستباف در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: اشتغال قابل توجهی از محل تولید و صادرات فرش دستباف در کشور ایجاد می‌شود و لذا ضرورت دارد که به مقوله صادرات این کالا توجه بیشتری شود؛ موضوعی که در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
صادرات تخم‌مرغ متوقف شد
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران گفت: مصرف تخم‌مرغ در سال جاری ۳۰ درصد افزایش یافته است.به گزارش مهر، ناصر نبی‌پور با اشاره به ثبات قیمت تخم‌مرغ در بازار گفت: طی حدود دو ماه اخیر، قیمت این محصول پروتئینی با نوسانات جزئی همراه بوده و در حال حاضر میانگین قیمت آن درِ مرغداری بین ۷۸۰۰ تا ۸,۰۰۰ تومان است.وی، با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ در حال حاضر متوقف شده است، گفت: حدود ۱۰ الی ۱۲ روز است که حواله‌ای برای صادرات صادر نمی‌شود؛ چرا که دولت احساس می‌کرد قیمت این کالا در داخل رو به افزایش است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
تاناکورا بر تن بازار شب عید
پوشاک بی‌کیفیت، قاچاق و استوک (دست‏‏دوم) این‌روزها به دلایل مختلف گوی سبقت را از تولید داخل ربوده است. اقشار متوسط با درآمدهای پایین بازار هدف ورود این کالا بوده و حالا با نزدیک‏شدن به ایام نوروز، بازار خرید این نوع پوشاک بیش از روزهای دیگر سال داغ شده است. امروزه همه افراد با اسم تاناکورا به عنوان یک واژه در زبان آسیای شرقی کم‏و‏بیش آشنایی دارند و این نام در سال‌های اخیر بیش از گذشته بر سر زبان‌ها افتاده است. یکی از مشاغل کاذبی که با توجه به نیازهای نسبتا غیرضروری جامعه در چند سال اخیر به وجود آمده و به دلایل مختلف با استقبال مردم روبه‌رو شده است. اما عوارض و مشکلاتی که استفاده از این بازار به همراه دارد موضوعی بحث‏برانگیز بوده، به‏خصوص در آستانه سال جدید و خرید پوشاک شب عید به نظر می‌رسد که …
تلاش برای کسب سهم فرش دستباف از بازارهای جهانی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
تلاش برای کسب سهم فرش دستباف از بازارهای جهانی
کاهش تولید، رشد قیمت تمام‌شده، گرانی، تحریم‌های اقتصادی و مشکلات بازاریابی و صادرات فرش دستباف موجب کاهش عرضه و سهم این محصول از بازار داخلی و بازارهای هدف صادراتی شده است. به گزارش همشهری، افزایش قیمت مواداولیه و سایر هزینه‌های تولید و عرضه فرش در حالی زمینه گرانی این کالا را فراهم کرده که کاهش قدرت خرید مردم موجب افت تقاضا برای انواع فرش و تابلوفرش در بازار داخلی شده و تحریم‌ها مشکلات تازه‌ای برای حضور صادرکنندگان فرش دستباف در بازار آمریکا ایجاد کرده است. قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی از …
صادرات تخم‌مرغ متوقف شد/ افزایش ۳۰ درصدی مصرف در سال جاری
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
صادرات تخم‌مرغ متوقف شد/ افزایش ۳۰ درصدی مصرف در سال جاری
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران با اشاره به توقف صادرات تخم‌مرغ به دلیل افزایش قیمت در داخل گفت: مصرف تخم‌مرغ در سال جاری ۳۰ درصد افزایش یافته است.
  ناصر نبی پور  تخم مرغ  ذرت  صادرات کالا  اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران
برنامه وزارت ارتباطات برای توسعه صادرات/ حضور در بازار ۶ کشور
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / فناوری
برنامه وزارت ارتباطات برای توسعه صادرات/ حضور در بازار ۶ کشور
معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات از برنامه های این وزارتخانه برای توسعه صادرات و حضور پررنگ در نمایشگاههای صادراتی خبر داد و گفت: زمینه حضور در بازار فناوری اطلاعات ۶ کشور فراهم است.
  فناوری اطلاعات  صادرات کالا  ستار هاشمی  توسعه صادرات
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
موانع تولید و سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد
رئیس سازمان توسعه تجارت منطقه آزاد کیش، با انتقاد از الزام ثبت سفارش کالا برای ورود به مناطق آزاد، گفت: در سال 96 که هنوز مشکلی برای واردات و ثبت سفارش کالا در مناطق ایجاد نشده بود 605 میلیون دلار کالا برای خرید مسافر وارد مناطق هفتگانه آزاد کشور شد؛ در حالی که در سال گذشته 36 میلیون سفر یعنی 18میلیون مسافر از کشور خارج شده بود و اگر هر شخص هزار دلار با خود خارج کرده باشد، بیش از 18 میلیارد دلار از کشور بیرون رفته و هیچ شغلی ایجاد نکرده، اما در مناطق آزاد ضمن فعالیت بیش از 50 هزار صنف برای 500 هزار نفر ایجاد اشتغال کرده بود و صادرات در این مناطق چند برابر واردات است.
درامد گمرک قشم ۵۴ درصد کاهش یافت/ ورود و خروج مسافر رشد ۴۰ درصدی دارد/ کاهش ۲۱ درصدی ارزش صادارت قشم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
درامد گمرک قشم ۵۴ درصد کاهش یافت/ ورود و خروج مسافر رشد ۴۰ درصدی دارد/ کاهش ۲۱ درصدی ارزش صادارت قشم
مدیرکل گمرک قشم گفت: صادرات قطعی از منطقه آزاد قشم در مدت زمان مذکور معادل ۹۶۹ تن کالا بوده که ارزشی معادل ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار دلار داشته است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد کاهش وزنی و ۲۱ درصد کاهش ارزشی داشته است.
تقاضای بالا برای ماسکهای نانوی ایرانی برای مقابله با کرونا
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / فناوری
تقاضای بالا برای ماسکهای نانوی ایرانی برای مقابله با کرونا
دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو از تقاضای بسیار بالای کشورها برای خرید ماسک نانوی ایرانی برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.
  سعید سرکار  صادرات کالا  فناوری نانو  ویروس کرونا  چین
تامین مالی تولید بدون افزایش تورم
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
تامین مالی تولید بدون افزایش تورم
‏  [امیر قاسمی] مشکل تأمین سرمایه در گردش از مهم‌ترین معضلاتی است که مدیران بنگاه‌های بزرگ در مسیر تولید با آن مواجه هستند. بنگاه‌های بزرگ برای تولید کالا باید از بازار مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای تولید را تهیه کنند. از این جهت که بنگاه‌ها در شرایط رکود برای فروش کالاهای خود با چالش مواجه هستند، برای تأمین منابع مالی نیازمند تسهیلات بانک‌های عامل هستند. از سوی دیگر، درشرایط فعلی اقتصادی، ایران با افزایش ارایه تسهیلات بانکی خود می‌تواند به افزایش نرخ تورم درکشور منجر شود. بنابراین در ماه‌های گذشته سیاست‌گذاران اقتصادی کشور به دنبال راه‌حل‌هایی بودند که بتوانند بدون اینکه حجم پول را در سیستم اقتصادی کشور افزایش دهند، مشکل کمبود سرمایه …
صادرات ۱۸ میلیارد دلار کالای غیرنفتی از هرمزگان در شرایط تحریم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
صادرات ۱۸ میلیارد دلار کالای غیرنفتی از هرمزگان در شرایط تحریم
ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت: صادرات این گمرکات در ۱۰ ماهه سال‌جاری از نظر تناژ ۳ برابر واردات بوده و طی این مدت ۱۸ میلیارد دلار کالا به کشورهای خارجی صادر شده است.
  صادرات غیرنفتی  صادرات کالا  صادرات و واردات
صادرات تخم مرغ نطفه دار گوشتی و تخم گذار آزاد شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
صادرات تخم مرغ نطفه دار گوشتی و تخم گذار آزاد شد
صادرات تخم مرغ نطفه دار گوشتی و تخم گذار به صورت مجاز مشروط با تایید وزارت جهاد کشاورزی آزاد شد.
  صادرات کالا  گمرک ایران  تخم مرغ
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
ابزارهای مالی بورس کالا می‌تواند میانبر تسهیل صادرات باشد
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران می‌گوید که این صندوق در کنار صادرکنندگان است تا با عهده‌داری ریسک‌های ناشی از صادرات، شرایطی امن و آسان را برای صادرکنندگان فراهم کند که در این زمینه می‌توان با همکاری بورس کالا و بهره‌گیری از ابزارهای مالی این بورس، مسیر تضمین و پوشش ریسک‌های صادرکنندگان را هموارتر کرد.به گزارش ایلنا، افروز بهرامی عنوان کرد: صندوق توسعه صادرات، نقش حامی و تضمین‌کننده فعالیت صادرکنندگان را بر عهده دارد که محدودیت‌های صادراتی، نقل‌ و انتقال پول و مراودات تجاری در شرایط تحریم رسالت این صندوق را سنگین‌تر می‌کند. صندوق ضمانت صادرات برنامه‌های ویژه‌ای برای پوشش ریسک‌های صادرکنندگان با توجه به محدودیت‌های مربوط به نقل‌وانتقالات پولی دارد، به‏طوری‏که یکی از گزینه‌های اصلی در این حوزه، …
تحلیل روندهای ارزشی و مقداری
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
تحلیل روندهای ارزشی و مقداری
وابستگی اقتصاد ایران به درآمد نفت و فرآورده‌های نفتی یکی از مشکلات اساسی است که همواره در برنامه‌های توسعه کشور برای رهایی از آن، سیاست‌ها و راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده است که توسعه صادرات غیرنفتی یکی از این موارد است. صادرات، انتقال کالا و خدمات از داخل کشور به خارج از مرزهای یک کشور اطلاق می‌شود. در واقع کشورهای مقصد صادراتی، بازار فروش محصولات تولیدات داخلی هستند. در ادبیات توسعه یکی از راهکارهای رشد و توسعه اقتصادی کشورها توجه به توسعه کمی و کیفی صادرات است. تقویت بخش صادرات کالاها و خدمات نه‌تنها با فراهم‌کردن بازار فروش برای تولیدات داخلی موجب رونق تولید می‌شود، بلکه دریافتی‌های ارزی ناشی از صدور این محصولات، درآمد ارزی را برای کشور به همراه دارد. در کنار آن، ایجاد فرصت‌های شغلی و …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
شارژ مالیاتی سفرهای 99
چند روز قبل ماده‌ای از یک لایحه در مجلس به تصویب رسید که طی آن مراکز اقامتی دارای مجوز که شامل مهمانپذیرها، هتل آپارتمان‌ها و... می‌شوند و همچنین هتل‌های حداکثر سه ستاره از پرداخت مالیات 9 درصدی (مالیات ارزش افزوده ) معاف شدند. این تصمیم براساس یک مصوبه از لایحه مالیات ارزش افزوده در صحن علنی مجلس تایید و نهایی شده است که در صورت تایید شورای نگهبان در بازار گردشگری سال 99 اجرایی خواهد شد. در واقع بازار گردشگری از این محل می‌تواند به «رونق نسبی» دست یابد. علاوه‌بر آن طبق ماده ۱۳ لایحه مالیات ارزش‌افزوده، صادرات کالا و خدمات به خارج کشور از طریق مبادی خروجی رسمی، مشمول مالیات ارزش‌افزوده نمی‌شوند، ضمن اینکه طبق بند 5 تصویب‌نامه مورخ ۱۵ مرداد ۱۳۸۴ شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی، درآمد ارزی ناشی …
افزایش 76 درصدی صادرات کالا از بازارچه های مرزی سیستان وبلوچستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
افزایش 76 درصدی صادرات کالا از بازارچه های مرزی سیستان وبلوچستان
مدیر بازارچه های مرزی سیستان وبلوچستان گفت: میزان صادرات کالا از بازارچه های مرزی استان با رشد قابل توجهی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۶ درصد افزایش داشته است.
  بازارچه های مرزی  سیستان و بلوچستان  صادرات  کالا
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
صادرات کالا از استان سمنان ۳۲ درصد رشد داشت
سمنان|مدیرکل گمرک استان سمنان از رشد ۳۲درصد صادرات کالا طی سال جاری در استان خبر داد و گفت:
  استان سمنان  ایران  رشد  گمرک  واردات
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
ابهام درباره قاچاق خاک
[شهروند] قاچاق خاک ایران دعوای بی‌سرانجام محیط‌زیستی‌ها و ارگان‌های اقتصادی است. فعالان محیط‌زیست می‌گویند که خاک حاصلخیز ایران با قیمت‌های گزاف و با برچسب سیمان، خاک صنعتی و خاک گلدانی به کشورهای عربی قاچاق می‌شود، اما علی‌مراد اکبری، معاون آب و خاک وزیر کشاورزی این موضوع را در نشست خبری دیروز خود تکذیب کرده و گفته است ما پدیده‌ای با عنوان قاچاق خاک نداریم و صادرات قانونی خاک صنعتی داریم. با این حال آنچه به نظر می‌رسد این است که هیچ تفکیک دقیقی در گمرکات کشور بین خاک صنعتی و خاک حاصلخیز انجام نمی‌شود یا دست‌کم گزارش دقیقی درباره آن وجود ندارد، به گونه‌ای که حتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دراین‌باره گزارش مشخص و شفافی …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
آمارهای جدید از مدل تهاتری صادرات
داده‌های جدید وزارت صمت نشان می‌دهد که با عملیاتی شدن مدل تهاتر برای صادرات، بیش از 12 میلیارد دلار تفاهم‌نامه و 5/ 1 میلیارد دلار قرارداد منعقد و 17 هزار میلیارد تومان کالا نیز مبادله شد. توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی یکی از 7 محور برنامه‌های راهبردی این وزارتخانه بود. در این راستا دستورالعمل جدید واردات در مقابل صادرات نیز مورد تدوین قرار گرفت و یک مدل تهاتر با هدف کاهش ریسک‌ها و مشکلات ناشی از تحریم نیز طراحی و عملیاتی شد. همچنین موافقت‌نامه تجارت ترجیحی میان ایران و اوراسیا در آستانه قزاقستان به امضا رسید که فرصت جدیدی برای صادرکنندگان ایرانی است. افزایش صادرات به 15 کشور همسایه نیز یکی دیگر از برنامه‌های این وزارتخانه است. در این راستا 22 توافقنامه صنعتی و تجاری با کشور عراق به امضا رسید …
حمایت‌ صادراتی از بازی‌های رایانه‌ای قوت می‌گیرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / فرهنگی و هنری
حمایت‌ صادراتی از بازی‌های رایانه‌ای قوت می‌گیرد
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد: دستورالعمل‌ حمایت‌های صادراتی از تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای به مرحله اجرا رسید.
  شرکت دانش بنیان  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  صادرات کالا
لزوم افزایش خدمات گمرکی در مناطق ویژه و شهرک‌های صنعتی/ افتتاح ساختمان گمرگ سمنان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
لزوم افزایش خدمات گمرکی در مناطق ویژه و شهرک‌های صنعتی/ افتتاح ساختمان گمرگ سمنان
استاندار سمنان از جهش در صادرات کالاها در این استان خبر داد و گفت: روند صادرات و واردات کالا از گمرک استان سمنان در یک‌سال اخیر چه از نظر کمی و کیفی مطلوب بوده است.
  استانی-اقتصادی  چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب‌اسلامی  گمرک  دهه فجر  استاندار سمنان
۷۲ میلیارد دلار کالا صادر شد/ صادرت ۴ برابر واردات
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
۷۲ میلیارد دلار کالا صادر شد/ صادرت ۴ برابر واردات
سمنان - رئیس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: علی‌رغم تحریم‌ها و فشارها، از ابتدای سال جاری تاکنون، ارزش دلاری صادرات در کشور ۷۲ میلیارد دلار بوده است.
  مهدی میراشرفی  اداره کل گمرک استان سمنان  صادرات و واردات
تبادل ۱۷ هزار میلیارد تومان کالا با طراحی مدل تهاتری صادرات/ تهیه طرح توسعه صادرات فرش دستباف به ۱۵ کشور همسایه
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
تبادل ۱۷ هزار میلیارد تومان کالا با طراحی مدل تهاتری صادرات/ تهیه طرح توسعه صادرات فرش دستباف به ۱۵ کشور همسایه
ایلنا: با عملیاتی شدن مدل تهاتر برای صادرات، بیش از ۱۲ میلیارد دلار تفاهم نامه و ۱.۵ میلیارد دلار قرارداد منعقد شد و ۱۷ هزار میلیارد تومان کالا نیز مورد مبادله و…
جزئیات معافیت‌های جدید در مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
جزئیات معافیت‌های جدید در مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد
با بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس، علاوه بر معافیت سبد مصرفی خانوارها اعم از محصولات کشاورزی (برنج، روغن، آرد، شکر، دارو، کاغد، مطبوعات، لوازم مصرفی درمانی، خدمات آموزشی، حمل‌ونقل و...)، صادرات کالا و خدمات به خارج از کشور، عرضه انواع شمش طلا، گوشت و فرآورده‌های گوشتی، خدمات اقامتی هتل‌ها، کلیه مراحل خدمات تهیه و تولید فعالیت‌های هنری و... از پرداخت مالیات شدند.
  مالیات  مالیات بر ارزش افزوده  سازمان امور مالیاتی  معافیت‌های مالیاتی
تولید آنزیم صنعتی توسط یک شرکت دانش بنیان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / فناوری
تولید آنزیم صنعتی توسط یک شرکت دانش بنیان
محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید آنزیم صنعتی برای مصرف در صنایع مختلف شدند.
  صندوق نوآوری و شکوفایی  شرکت دانش بنیان  صادرات کالا
لزوم شکل گیری باور نهضت داخل در ساخت تجهیزات مخابراتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / فناوری
لزوم شکل گیری باور نهضت داخل در ساخت تجهیزات مخابراتی
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران گفت: شکل گیری باور نهضت ساخت داخل و خود کفایی در ساخت تجهیزات مخابراتی می تواند ورود به بازارهای جهانی را در شرایط خاص اقتصادی کشور، رقم بزند.
  تجهیزات مخابراتی  صادرات کالا  ساخت داخل
تشکیل کمیته بررسی شیوه ارزش‌گذاری کالاهای صادراتی به اوراسیا
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اقتصادی
تشکیل کمیته بررسی شیوه ارزش‌گذاری کالاهای صادراتی به اوراسیا
برای اصلاح ارزش پایه صادراتی کالاهای مشمول موافقت‌نامه تجارت ترجیحی با کشورهای عضو اوراسیا، کمیته‌ای در اتاق ایران تشکیل می‌شود.
  اتاق ایران  اتاق بازرگانی ایران  اتحادیه اقتصادی اوراسیا  اتحادیه اوراسیا  صادرات کالا
کاهش زمان ماندگاری کالاهای وارداتی در گمرک از ۲۶ روز به ۴ روز
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اقتصادی
کاهش زمان ماندگاری کالاهای وارداتی در گمرک از ۲۶ روز به ۴ روز
رئیس کل گمرک ایران، درباره متوسط زمان ترخیص کالا از گمرکات، گفت: اکنون زمان ماندگاری کالا در گمرک برای واردات از ۲۶ روز به ۴ روز و برای صادرات از ۷ روز به ۱ روز کاهش یافته است.
ممنوعیت‌های تاریخ‌گذشته
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اقتصادی
ممنوعیت‌های تاریخ‌گذشته
تهران - ایرنا - گاهی اخبار تاریخ‌گذشته سر از رسانه‌ها در می‌آورند که باعث نگرانی ذی‌نفعان آن می‌شوند؛ این بار نیز خبر ممنوعیت صادرات ۴۱ قلم کالا از سیستان و بلوچستان در حالی مطرح می‌شود که موضوع جدیدی نیست و به سال گذشته مربوط می‌شود و به نوعی تاریخ گذشته است.
  سیستان و بلوچستان  گمرک جمهوری اسلامی ایران  صادرات غیر نفتی
حسابهای بانکی شخصی و تجاری جدا می‌شود/ رکورد جدید بورس در آخرین روز کاری/ شوک «کرونا» به بازار‌های جهان/ تثبیت دلار در صرافی‌های بانکی/ فرار یک خودروساز دیگر از ویروس مرگبار چینی/ ۱۱ قلم کالا ارزان شد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
حسابهای بانکی شخصی و تجاری جدا می‌شود/ رکورد جدید بورس در آخرین روز کاری/ شوک «کرونا» به بازار‌های جهان/ تثبیت دلار در صرافی‌های بانکی/ فرار یک خودروساز دیگر از ویروس مرگبار چینی/ ۱۱ قلم کالا ارزان شد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون روند افزایشی قیمت جهانی طلا متوقف شد، حال ناخوش بازار نفت، ادامه نوسان سکه امامی در کانال ۵ میلیون، احتمال بروز جنگ تجاری میان انگلیس و آمریکا، افزایش صادرات ایران به اقلیم کردستان عراق، زمان واریز سومین یارانه معیشیتی اعلام شد و ژاپنی‌ها به دنبال ارز دیجیتالی را در بر دارد.
ظرفیت‌های تعاون برای توسعه صادرات در دوران تحریم/ بسته حمایتی با قید فوریت اجرا شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
ظرفیت‌های تعاون برای توسعه صادرات در دوران تحریم/ بسته حمایتی با قید فوریت اجرا شود
رئیس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران، با اشاره به اینکه در قواعد بین المللی، شرکت‌های تعاونی از شمول تحریم‌ها دور هستند، خواستار تدوین فوری دستورالعمل های بسته حمایت از صادرات شد.
  بابک افقهی  صادرات غیرنفتی  صادرات کالا  صادرات و واردات  تعاونی  بخش تعاون
صادرات کالا از گمرک گناوه افزایش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
صادرات کالا از گمرک گناوه افزایش یافت
گناوه - ایرنا - مدیرکل گمرک بندرگناوه گفت: صادرات کالای غیرنفتی از این بندردر ۱۰ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۴۷ درصد و از لحاظ ارزش ۱۱ درصد افزایش یافت.
  توسعه صادرات  گمرک بندر گناوه  صادرات غیر نفتی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
گمرک با تحقق کامل گمرک هوشمند، خدمات با کیفیت ارائه کند
به گزارش روابط‏عمومی بانک رفاه متن پیام وزیر اقتصاد به شرح زیر است:گمرک جمهوری اسلامی ایران با همکاری سایر دستگاه های اجرایی و با تلاش شبانه‏روزی نیروی انسانی توانمند خود، در حفظ و حراست از مرزهای اقتصادی کشور، خدمات قابل توجهی را به مردم شریف ایران اسلامی و فعالان اقتصادی به‏ویژه در حوزه صادرات و واردات ارائه می‏‏کند. بدون تردید تلاش برای تحقق ماموریت‏ها و وظایف خطیر این سازمان راهبردی جزء با بکارگیری فناوری‏های نوین از جمله هوش مصنوعی و سیستم‏های هوشمند در محیطی دانش‏بنیان میسر نخواهد بود. از این‌رو طی سال‌های اخیر اولویت فعالیت‏های گمرک‌ به اجرای طرح‌ها و برنامه‌های متکی بر روش‌های الکترونیکی و هوشمند معطوف شده‌ است که حاصل این تلاش‌ها، توسعه موفقیت‏آمیز سامانه‌های الکترونیکی به منظور روان‌سازی …
۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بازگشت/ تمهیدات ویژه تأمین مایحتاج شب عید
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بازگشت/ تمهیدات ویژه تأمین مایحتاج شب عید
وزیر صنعت، معدن و تجارت از بازگشت ۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور خبر داد و گفت: برای شب عید، کالاهای اساسی به میزان کافی وارد کشور و تأمین شده است.
  وزارت صنعت معدن و تجارت  رضا رحمانی  بازگشت ارز صادراتی  صادرات کالا  صادرات غیرنفتی  کالاهای اساسی
رونق گردشگری سلامت در خوزستان
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فیلم
رونق گردشگری سلامت در خوزستان
با ورود هر گردشگر ۵۰۰ دلار ارز وارد کشور می‌شود؛ امری که با صادرات کالا برابری می‌کند.
صادرات قبل از مصوبه جدید مجلس هم از مالیات معاف بود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
صادرات قبل از مصوبه جدید مجلس هم از مالیات معاف بود
وزیر سابق بازرگانی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره معافیت های صادرات کالا و خدمات گفت: صادرات در گذشته هم از هر گونه عوارض و مالیاتی معاف بود و مصوبه اخیر مجلس چندان تاثیر گذار نخواهد بود.
بورس کالا شرایط صادرات را سخت‌تر کرده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
بورس کالا شرایط صادرات را سخت‌تر کرده است
مشکل بعدی صادرکنندگان در بورس کالا، نگرانی مشتری‌های خارجی از افشای اسامی و اطلاعات‌شان است. متاسفانه در پی ایجاد تحریم‌ها و ایجاد قوانین سخت بین‌المللی برای معامله با تولیدکنندگان ایرانی، باعث شده تا مشتریان خارجی با احتیاط بیشتری پا به عرصه خرید و فروش بگذارند.
  ارز  پتروشیمی  خرید و فروش  دولت  افزایش نقدینگی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
33٪ کاهش صادرات برنج هندی به ایران
صادرات برنج باسماتی هند به ایران، در هشت‌ماهه ابتدایی امسال به ۶۰۰‌هزار تن رسید که نسبت به ۹۰۰‌هزار تن ‌سال گذشته ۳۳‌درصد کاهش داشته است. به گزارش  رویترز، بی‌میلی تاجران هندی برای صادرات برنج باسماتی به ایران باعث کاهش شدید صادرات بزرگ‌ترین تامین‌کننده غلات دنیا شده است؛ زیرا تحریم‌های آمریکا مانع پرداخت پول برنج توسط ایران شده است. غلات بزرگ‌ترین منبع درآمد ارزی هند در کشاورزی است.  هند در ‌سال مالی گذشته، 7.75‌میلیارد دلار از این صادرات درآمد داشت. حالا با توجه به بدهی 20‌میلیارد روپیه‌ای (281.41دلار) ایران به هند به خاطر تأثیر تحریم‌های آمریکا بر توانایی ایران در پرداخت پول کالاهای وارداتی، انتظار نمی‌رود …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
آگهی ثبتی
تاسیس شرکت با مسئولیت محدود ثمین شجره شرق طوبی درتاریخ 02/11/1395 به شماره ثبت 504561 به شناسه ملی 14006518490 ثبت و امضا ذیل دفاترتکمیل گردیده که خلاصه آن به شرح زیر جهت اطلاع عموم آگهی میگردد. موضوع : خرید و فروش و صادرات و واردات کالا های مجاز بازرگانی و ترخیص کالا از گمرکات کشور و اخذ وام و تسهیلات ارزی و ریالی از بانکها و موسسات مالی و اعتباری مجاز داخل و خارج کشور- ایجاد غرفه و شرکت در کلیه نمایشگاه های داخلی و خارج کشور - اخذ و اعطای نمایندگی به داخل و خارج کشور - انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی ( در صورت ضرورت قانونی انجام موضوعات پس از اخذ مجوزهای لازم ) مدت : از تاریخ ثبت به مدت نامحدود مرکز اصلی : تهران میدان ولیعصر کوچه مینو خیابان مظفر …
اجازه نمی‌دهیم صادرات گرفتار مشکلات شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
اجازه نمی‌دهیم صادرات گرفتار مشکلات شود
وزیر صمت با تاکید بر رصد روزانه برنامه‌های صادراتی گفت: اجازه نمی‌دهیم صادرکنندگان با مشکل مواجه شوند و در این راستا سازمان توسعه تجارت موظف است مشکلات را حل و فصل کند.
  رضا رحمانی  وزارت صنعت ، معدن و تجارت  صادرات غیرنفتی  صادرات کالا
صادرات کالا به ارزش ۱۴۲۰ میلیون دلار از گمرکات آذربایجان غربی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
صادرات کالا به ارزش ۱۴۲۰ میلیون دلار از گمرکات آذربایجان غربی
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از صادرات بیش از ۱۰۰۰ تن کالا از گمرکات استان طی سال جاری خبرداد.
  استانی-اقتصادی  صادرات کالا  گمرکات  صادرات سیب  میوه شب عید
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
عـــدد خــبــــر
80 دلار قیمت هر گرم زهر زنبور عباس کشاورز، سرپرست وزارت کشاورزی گفت صادرات یک گرم زهر زنبور ٨٠ دلار است و فروش آن، ارزش ۱.۵ بشکه نفت را دارد. او دراین‌باره به ایرنا گفت: « برخی محصولات بدون وجود زنبور بازدهی کافی ندارد، ازجمله محصول آفتابگردان بدون وجود زنبور بی‌حاصل است یا در محصول یونجه، زنبور عسل کمک می‌کند .باید دانش را به کالا تبدیل کنیم و به فکر خلق ثروت باشیم.»
ذخایر بی‌نظیر کالاهای اساسی در شرایط سخت تحریم/ نمایندگان تام‌الاختیار تجاری در بازارهای هدف صادراتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / اقتصادی
ذخایر بی‌نظیر کالاهای اساسی در شرایط سخت تحریم/ نمایندگان تام‌الاختیار تجاری در بازارهای هدف صادراتی
قائم‌مقام وزیر صمت، ذخایر کالای اساسی را در شدیدترین تحریم‌ها بی‌نظیر دانست و گفت:سفارتخانه‌های ایران در حمایت از صادرات فعال شده ونمایندگان تام‌الاختیار تجاری به بازارهای هدف اعزام می‌شوند.
  حسین مدرس خیابانی  وزارت صنعت معدن و تجارت  کالاهای اساسی  تجارت خارجی  صادرات غیرنفتی  صادرات کالا  وزارت خارجه
رشد اقتصادی کره‌جنوبی به پایین‌ترین سطح ۱۰ ساله رسید
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
رشد اقتصادی کره‌جنوبی به پایین‌ترین سطح ۱۰ ساله رسید
داده‌های جدید بانک مرکزی کره‌جنوبی نشان داد که رشد اقتصادی این کشور در سال گذشته به کمترین میزان در ۱۰ سال گذشته رسیده است.
  کره جنوبی  صادرات کالا  رشد اقتصادی کره جنوبی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
صادرات چندین قلم کالا ممنوع شد
بر اساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات ۴۱ قلم کالا از استان سیستان و بلوچستان تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است.
روزهای رونق صادرات در آذرماه
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
روزهای رونق صادرات در آذرماه
بررسی آمار جدید واردات و صادرات کشور تا پایان فصل پاییز سال 98 نشان از رشد تجارت خارجی در آخرین ماه از فصل پاییز دارد. ارزیابی‌های آماری نشان می‌دهد، صادرکنندگان تا پایان فصل پاییز سال جاری برابر 31.9 میلیارد دلار کالا روانه بازارهای هدف کرده‌اند.
  تجارت  دلار  رشد  نفت  واردات
وزارت نفت | اعلام منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
وزارت نفت | اعلام منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها
شفقنا اقتصادی – وزیر نفت منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را اعلام کرد. به گزارش شفقنا اقتصادی متن ابلاغیه وزیر نفت به علی مویدی خرم‌آبادی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به شرح زیر است: با سلام- به استناد و در اجرای مصوبه شماره […]
ایران ۲۷ برابر صادرات به اروپا کالا و خدمات به عراق صادر می‌کند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
ایران ۲۷ برابر صادرات به اروپا کالا و خدمات به عراق صادر می‌کند
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان این که رابطه بین ایران و عراق یک رابطه استراتژیک و به نفع هر دو کشور است گفت: صادرات ایران به عراق ۲۷ برابر صادرات ایران به کل کشورهای اروپایی است.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
ایران و 3 کشور در نقطه بحرانی تورم
[شهروند]   این روزها عبارت «کنترل تورم» عبارتی پرتکرار در صحبت‌های رئیس‌ کل بانک مرکزی است. عبدالناصر همتی در مصاحبه‌ها و حتی در پست‌های اینستاگرامی خود از برنامه‌هایش برای کنترل تورم می‌گوید و اینکه قرار است تمرکز بانک مرکزی از این پس روی کنترل تورم باشد.   درحال حاضر و بنا به اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم در آذرماه به 40‌درصد رسیده است. علی سعدوندی، کارشناس اقتصاد در همین زمینه دیروز در همایش شکل‌دهی آینده سیاست‌گذاری پولی و مالی به چالش بزرگ نرخ تورم در ایران اشاره کرده و گفته است که در جهان لیگ تورم با عضویت 200 کشور وجود داشت که درحال حاضر تعداد اعضای این لیگ به کمتر از انگشتان یک دست رسیده و ایران، ونزوئلا، آرژانتین …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
اولویت‌دهی به ایجاد شناسه کالا
اعضای کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق ایران در نشستی که با حضور سعید عباس‌پور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، به بیان مهم‌ترین مشکلات خود درخصوص تخصیص ارز و ثبت‌سفارش کالا پرداختند. مهم‌ترین مشکلات مطرح شده از سوی فعالان این حوزه درخصوص تخصیص ارز و ثبت‌سفارش کالا بود. عباس‌پور در این نشست از در دستور کار قرار گرفتن ایجاد شناسه برای ثبت‌سفارش کالاهای وارداتی خبر داد.
روایت وزیر اقتصاد از معدوم سازی کالاهای لوکس
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
روایت وزیر اقتصاد از معدوم سازی کالاهای لوکس
شفقنا اقتصادی- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: محدودیت‌های دولت باعث شده تا ۱۴۰۰ قلم کالا در گمرک باقی بماند و ترخیص نشود. به گزارش  شفقنا به نقل ازایرنا روز دوشنبه خانه ملت، فرهاد دژپسند در پایان جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران درباره وضعیت صادرات کالاهای غیرنفتی گفت: بخشی از وضعیت اقتصادی کشور […]
مبادی مجاز صادرات فرآورده‌های نفتی اعلام شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
مبادی مجاز صادرات فرآورده‌های نفتی اعلام شد
شفقنا- وزیر نفت منشاء‌های مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را به ستاد مبارزه با قاچقا کلا و ارز و ابلاغ کرد. به گزارش وزارت نفت، بیژن زنگنه وزیر نفت با ابلاغ بخشنامه‌ای به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، منشاء‌های مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات […]
  پالایشگاه‌های نفت  صادرات فرآورده‌های نفتی
خام فروشی تعطیل؛ جام‌جم از مصوبه جدید مجلس برای معافیت صادرات کالا و خدمات گزارش می‌دهد
سایر منابع / ۱۳۹۸-۱۰-۳۰ / اقتصادی
خام فروشی تعطیل؛ جام‌جم از مصوبه جدید مجلس برای معافیت صادرات کالا و خدمات گزارش می‌دهد
صادرات کالا و خدمات به خارج از کشور از مالیات معاف شد. این مصوبه دیروز جلسه علنی مجلس بود و از این پس صادرات کالا و خدمات از پرداخت مالیات معاف هستند. هرچند در نگاه اول این مصوبه تکراری به نظر می‌رسد و در ماده 13 قانون مالیات ارزش افزوده به معافیت آن تاکید شده اما نگاهی به جزئیات این طرح نشان می‌دهد صادرات کالای خام دیگر از معافیت‌های مالیاتی برخوردار نمی‌شوند.
رونق صادرات فارس به شرط زدودن مشکلات
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
رونق صادرات فارس به شرط زدودن مشکلات
شیراز- ایرنا- حضور صادرکنندگان فارس در بازارهای خارجی و توسعه صادرات غیر نفتی در کنار عرضه کالا و خدمات در بازار داخل، موتور محرکه تولید و حتی اشتغال است به شرطی که موانع این صادرکنندگان رفع شود.
  صندوق توسعه ملی  معافیت مالیاتی  شیراز  صادرات غیر نفتی  فارس
۱۰ خبر پربازدید سیاسی ایسنا در ۲۹ دی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
۱۰ خبر پربازدید سیاسی ایسنا در ۲۹ دی
واکنش «لاریجانی» به رد صلاحیت تعدادی از نمایندگان در شورای نگهبان/ واکنش سخنگوی وزارت خارجه به استفاده رییس جمهور فرانسه از نام جعلی برای خلیج فارس/ انتقاد علی جنتی به رد صلاحیت‌ داوطلبین رقابت انتخاباتی مجلس/ معافیت صادرات کالا و خدمات به خارج از کشور از مالیات و... در صدر اخبار مورد توجه و پر بازدید مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید در این گزارش مرور کنید.
  مهمترین اخبار سیاسی ایسنا  بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان  AFC
مراحل واردات تا ترخیص کالا از ابتدا تا انتها
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
مراحل واردات تا ترخیص کالا از ابتدا تا انتها
برای ورود به حرفه بازرگانی و تجارت یا به عبارتی واردات کالاهای مورد نیاز کشور در قدم اول آشنایی با منابع تجارت خارجی ایران است که این منابع شامل قانون صادرات و واردات ایران و... است.
  ترخیص کالا  کارت بازرگانی  صادرات و واردات
صادرات کالا و خدمات به خارج از کشور معاف از مالیات شد
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
صادرات کالا و خدمات به خارج از کشور معاف از مالیات شد
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند صادرات کالاها و خدمات به خارج از کشور یا به مناطق آزاد تجاری- صنعتی، از پرداخت مالیات معاف شود.
  صادرات کالا  مجلس شورای اسلامی  معاف از مالیات
تکیه بر گیاه باستانی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
تکیه بر گیاه باستانی
سمیرا رحیمی_روزنامه نگار میخک صدپر، گیاهی همیشه سبز که خواص دارویی فراوانی دارد، به گفته سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی (OECD) نهصد و هشتاد و سومین کالا در جهان است که بیشترین میزان صادرات را در جهان دارد و اصلی‌ترین کشور‌های صادرکننده آن نیز کشورهای ماداگاسکار، سنگاپور، سریلانکا، کومور و تانزانیا هستند. اما این کالا، اصلی‌ترین بخش صادرات کشور کومور، یا مجمع‌الجزایر قمر را تشکیل می‌دهد. کومور صد و هشتاد و هفتمین اقتصاد صادرکننده جهان، در سال 2018بیش از 74میلیون دلار از صادرات خود درآمد داشته‌است …
راهکارهای حمایتی برای معرفی توانمندی حوزه فاوا در ایران‌اکسپو
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / فناوری
راهکارهای حمایتی برای معرفی توانمندی حوزه فاوا در ایران‌اکسپو
سرپرست دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات، راهکارهای حمایتی این وزارتخانه را برای معرفی توانمندی های حوزه فاوا در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو) تشریح کرد.
  فناوری اطلاعات  بسته حمایتی  صادرات کالا
عرضه محصولات و خدمات ایرانی در اندونزی شتاب می‌گیرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / فناوری
عرضه محصولات و خدمات ایرانی در اندونزی شتاب می‌گیرد
فرصت‌های صادراتی محصولات ایرانی به کشور اندونزی در حوزه‌های فناوری اطلاعات، محصولات پلیمری، ماشین‌آلات و تجهیزات پزشکی و الکترونیک افزایش می‌یابد.
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  اندونزی  شرکت دانش بنیان  صادرات کالا
رشد ۱۱۶ درصدی صادرات به کشورهای عضور اتحادیه اوراسیا
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
رشد ۱۱۶ درصدی صادرات به کشورهای عضور اتحادیه اوراسیا
سخنگوی گمرک گفت: صادرات کشور به اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا، با ۱۱۶ درصد افزایش از لحاظ وزنی و  ۷۲ درصد افزایش از لحاظ ارزش به ۷۸۳ میلیون دلار رسید.
  گمرک ایران  روح‌الله لطفی  صادرات کالا  اتحادیه اوراسیا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
شرایط خاص صادراتی برای محصولات کشاورزی
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس اعلام گمرک، تجارت خارجی کشورمان در ۹ ماه امسال با وجود مشکلات حدود ۶۴ میلیارد دلار بوده است.
ارزش تجارت خارجی کشور ۶۴ میلیارد دلار شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اقتصادی
ارزش تجارت خارجی کشور ۶۴ میلیارد دلار شد
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس اعلام گمرک، تجارت خارجی کشورمان در ۹ ماه امسال با وجود مشکلات حدود ۶۴ میلیارد دلار بوده است.
  صادرات غیرنفتی  تجارت  کاهش صادرات
مدل هندی اشتغال‌زایی
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۰-۲۶ / اقتصادی
مدل هندی اشتغال‌زایی
در آخرین گزارش از جمعیت کشورهای جهان، طی سال 2019 جمعیت کشور هند به یک‌میلیارد و 352 میلیون نفر رسیده است؛ چیزی بیش از 16 برابر جمعیت کشور ما ایران. رشد بالای تولید ناخالص ملی، سرعت افزایش حجم واردات و صادرات کالا و خدمات، جذب قابل‌توجه سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، کاهش چشمگیر نرخ بیکاری و تورم، کاهش فقر، رشد چشمگیر درآمدهای بخش IT، تبدیل‌شدن توسعه روستایی هند به الگویی برای سایر کشورهای جهان و... برخی از جنبه‌های مثال‌زدنی اقتصاد هند هستند که حالا این کشور را با جمعیت میلیاردی به‌عنوان یکی از اقتصادهای نوظهور جهان در کنار چین مطرح کرده است.
بنزین با چه قیمتی صادر می‌شود؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
بنزین با چه قیمتی صادر می‌شود؟
در این شرایط اگر مبنای تبدیل به ریال این کالا را ارز نیمایی در نظر بگیریم که در حال حاضر به حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان می‌رسد در نهایت هر تن بنزین معمولی ارزشی حدود شش میلیون و ۸۹۱ هزار و ۲۰۰تومان دارد؛ از این رو هر لیتر بنزین معمولی برای صادرات حدود ۶۸۹۱ تومان قیمت می‌خورد.
  صادرات بنزین  ارز نیمایی
توسعه صادرات سخت‌ترین تحریم‌ها را می‌شکند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
توسعه صادرات سخت‌ترین تحریم‌ها را می‌شکند
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات پیشران اقتصاد کشور است و از عوامل مؤثر در رونق تولید به شمار می‌آید.
  رضا رحمانی  وزارت صنعت معدن و تجارت  صادرات کالا
صادرات ۳ میلیارد دلاری محصولات‬ غذایی و خشکبار 
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
صادرات ۳ میلیارد دلاری محصولات‬ غذایی و خشکبار 
یک مقام مسئول از آغاز به کار نمایشگاه محصولات غذایی و خشکبار از امروز ۲۴ دیماه خبر داد و گفت: ارزش صادرات خشکبار و محصولات غذایی کشور ۳ میلیارد دلار است.
  محصولات کشاورزی  صادرات غیرنفتی  آجیل و خشکبار  صادرات کالا
کمک ۱۰ میلیون تومانی برای حضور در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
کمک ۱۰ میلیون تومانی برای حضور در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی
یک مقام مسئول گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی، تا سقف ۱۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض دریافت خواهند کرد.
  سیاوش ملکی فرد  صادرات غیرنفتی  صادرات کالا
«آذربایجان» و «گرجستان» مقصد کالاهای صادراتی اردبیل
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
«آذربایجان» و «گرجستان» مقصد کالاهای صادراتی اردبیل
اردبیل - رئیس صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: بیشترین مقصد صادراتی کالاهای تولید شده در استان اردبیل، جمهوری آذربایجان و گرجستان هستند.
  صادرات کالا  صنعت و معدن و تجارت اردبیل  رامین صادقی
مشوق‌های صادراتی چین برای مصر
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
مشوق‌های صادراتی چین برای مصر
یک دیپلمات چینی شرکت‌های مصری را دعوت کرد تا امسال در نمایشگاه بین‌المللی واردات چین حضور پررنگ‌تری داشته باشند.
  صادرات کالا  چین  مصر
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
حجم تجارت با عمان تا 3 سال آینده 3 برابر می‌شود
نخستین میز تخصصی کالا - کشوری با هدف افزایش کمی و کیفی صادرات بنگاه‌های تولیدی- صادراتی و همچنین بررسی مسائل…
  ایران  تجارت  رشد  عمان  مشکلات